Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

ms_ce4you (364)|4.7.2005 06:31
Padani TTN - take zalezi na EXE souboru. Ta verze z 1.6. nepracuje korektne s POI a proto to treba pada. Upravena uz s POI pracuje OK.
Edit by MODERATOR
petrpan_ce4you (24)|4.7.2005 08:49
[QUOTE="ms"]Take zalezi na EXE souboru. Ta verze z 1.6. nepracuje korektne s POI a proto to treba pada. Upravena uz s POI pracuje OK. [/QUOTE]
Jaka verze 1.6? App verze je prece 5.000 (4890),
verze mapy (DE_AT...) je v571,
GPS driver v1.20.
Nebo to ma nekdo jinak?
ms_ce4you (364)|4.7.2005 10:46
1.6. = datum tvorby mediciny :-)
Balboa (20)|4.7.2005 21:09
Díky za rady, nakonec mi TomTom 5 chcípal kvůli těm bodům zájmu, vypnul jsem je a už maká normálně. Dvakrát mě hodil z jižní spojky v praze na souběžnou ulici(u obi a u odbočky na Kutnou Horu) , ale jinak si ho nemůžu vynachválit. Jo a ty body zájmu jse někdo vyřešil? když je zapnu jde to normálně do té doby než přijde GPS signál (na yakumu delta 300 chodět normálně)
Merlin_CZ (108)|4.7.2005 21:21
jeste jen takova otazecka. jdou nejak zvetsit ty udaje dole vliste ? zajimalo by me treba celkova vzdalenost a rychlost... ukazuje se to dost drobnym pismem a za jizdy moc nehrozi to poradne precist :(

diky za radu.
Kocir (836)|4.7.2005 21:43
TO merlin_cz: V nastaveni pro listu zrusit nektera zobrazeni udaju. Ty totiz zabiraji misto. Nebo tez si pomoci otocenim obrazovky - tez v menu. Funguje i na non-SE windws.
Edit by MODERATOR
Baharis_ce4you (95)|4.7.2005 23:46
Zdravím
Tak jsem přešel z TT2 na TT5 a protože jsem se nechtěl ptát na už zodpovězené otázky, dal jsem si tu práci a pročetl posledních 25 stránek diskuze. No, chvílema to je počteníčko...
Používám Yakumo s inegr. GPS, prg. mám v paměti, mapy na rychlé 1G SD kartě, čeština funguje, takže většinu popisovaných problémů nemám. Také jsem se smířil s tím, že o spoustu užitečných funkcí mě výrobce SW pro mé dobro připravil. Ale že bych si nemohl ani nadefinovat čtyři horké klávesy a joystick, to už snad přehnali. Opravdu to tam není, nebo jsem úplně blbý? Bral bych raději volbu B. Druhá věc která mě trápí je Itinerář a Pokročilé vyhledávání. Itinerář jaksi vůbec nechápu na co tam je a když si naplánuju trasu přes RAK, FR,nebo ČR tak si ji můžu prohlížet, projíždět, dívat se na křižovatky.Ale nějak nevím, jak ji uložit. V manuálu jsem našel spoustu užitečných blbin, ale toto ne.
Omlouvám se, pokud jsem někoho urazil možná banálníma otázkama . Mám TT5 teprve dva dny, ale snažím se.
V každém případě budu vděčný za odpověď.
Kocir (836)|5.7.2005 09:40
HW tlacitka opravdu nelze jiz nadefinovat :-(

Jinak Itinerar:
Tuk na obrazovku --> Ikona DALSI -->PLANOVANI ITINERARE
Tlacitko PRIDAT (prujezdni body ci cile)
Tlacitko MOZNOSTI ....pozor prekvapeni :D

TomTom totiz zrusil kontextova menu na podrzeni stylusu na obrazovce.
ms_ce4you (364)|5.7.2005 10:09
Jo itinerar :-(

Nastavim presne useky, kudy se ma jet a stejne si to nekdy spoji podle sveho...

Potreboval bych moznost, zakazat useky, kudy jet. Zjistil jsem, ze mapy vsech dodavatelu vychazeji asi z map nejmene 50 let starych, neb u nas jsou 2 cesty, ktere neexistuji jiz 50let a navic to byly kdysi pesinky pro chodce stoji misto nich baraky.

A kdyz jedu pryc, pokazde se mi to snazi nacpat pres jednu z nich a je otravne, ze se mam otacet atd atd...
Kocir (836)|5.7.2005 10:14
Stare mapy rozhodne nepouzivaji. Prave naopak. Napriklad TT3 mel v sobe zanesen obchvat kolem Drazdan, ktery se oteviral az myslim letos. Jeste vloni to planovalo trasu pres Drazdany a letos to pouzilo obchvat - ta sama mapa. Problem je spise v CR. Neni schopna predkladat sve plany vystaveb a ruseni silnic.
ms_ce4you (364)|5.7.2005 10:29
ja ty nesmyslne ulice mam na mapach MapFactor, TT ale i na posledni PJSoft.

Nicmene bych uvital mit v TT moznost rici, ze tudy jet nechci nebo tento usek nepouzivat a mit moznost to ulozit. A to tam bohuzel neni.
Kocir (836)|5.7.2005 10:35
ale je :-)
Sice zrusili vykresil obdelnik na obrazovce, ale je tam ted jina funkce
NAJIT ALTERNATIVU --> VYHNOUT SE CASTI TRASY a zde je mozne vybirat useky.


ms_ce4you (364)|5.7.2005 10:38
to je sice pravda, ale to musim pokazde jeste jit do teto funkce. Myslel jsem, kdyby se oznacil usek jako zakazany a ten byl ulozen, tak pri routingu by to pres nej nesmelo jit.
Baharis_ce4you (95)|5.7.2005 11:35
Děkuji za reakci na můj příspěvek.
Tlačítka jsou tedy úspěšně vyřešená.:dead: To jsou opravdu kret... Tak jsem mohl bez přerušení sledování situace před sebou přepínat noční/denní provoz, zoomovat, přepínat 2D/3D a teď "Prd velebnosti." Prostě když se setmí, tak si zastavím a přepnu.
Jak zadávat Itinerář vím, ale protože mi tu schází výchozí místo, tak předpokládám, že dojedu na Rak hranice a budu vytvářet Itinerář..... Víc by mi vyhovovalo načíst uloženou Trasu. K tomuto se zatím nikdo nevyjádřil. Prosím ještě o trošku pozornosti k tomuto tématu.
Má teorie, že by se software měl vytvářet k obrazu a potřebám uživatele je sice značně nabourána, ale neztrácím naději, že se to časem zlepší. Chtěl bych se toho dožít.:))
George106 (111)|5.7.2005 16:51
Takova otazecka, mate nekdo zkusenosti s kartami od Sandisk Extreme III.... 1GB? Ma smysl do ni investovat, nebo se spokojit s verzi Ultra II? doslo by k narustu rychlosti pro praci? Zamyslim si poridit Yakumo Delta 300 GPS s TTN 5 a po precteni cele diskuze jsemna to nenasel odpoved. Zkousel jste nekdo strcit do tohoto Yakumo SD kartu vetsi nez 1 GB? Dik
Baharis_ce4you (95)|5.7.2005 18:07
Když se podíváte do sekce: Má někdo zkušenosti s YAKUMO Delta 300 GPS? tak zjistíte, že zatím do Yakuma nikdo více jak 1G SD kartu nedával a výrobce uvádí, že Yakumo bylo testováno na karty do 1G.
Když se dívám na moji SD kartu, tak tam je napsané LEXAR Media, 32x, High-Spead, 1GB. Kamarád v obchodě říkal, že to je rychlejší karta, ale nemám s čím srovnat. Já jsem spokojený, je to celkem svižné. I pro fotky, hry a filmy.
Kocir (836)|5.7.2005 19:22
Zatim odzkouseno s 1GB kartu MMC 66x. Nabeh TT cca do 10sekund. Predtim s jinou kartou 20-30sec
Kocir (836)|5.7.2005 19:24
YAKUMO je na trhu vice jak rok. 2GB SD karta myslim ne.
Rychlost 32x bude pouzitelna, ale TT5 bude nabihat trochu dele.
hanz_ce4you (0)|5.7.2005 19:48
Mě TT5 nabíhá cca 5 sekund, n35 + SD 1GB Kingston
George106 (111)|5.7.2005 20:00
Ja to vidim spis na Sandisk Ultra II 1GB s udavanou rychlosti 66x (uzivaji tady nekteri prispivatele) nebo ze by verzi Extreme s rychlosti 133x? Uvidim na cene. Diky za postrehy, jen je skoda, ze 2GB SD kartu nepodporuje. Asi nakoupim vic karet....:D
ipf (2136)|5.7.2005 21:52
Problém s TTN a GPS na MDA compact:
nemohu dostat signál z GPS do Navigátora. Měl jsem ten samý problém na hx4700 a tam pomohlo zrušit v BTmanageru volbu "šifrovaný přenos". Jenže MDACnemá BTmanager. Zkoušel jsem upgrade GPS, ale nepomohlo. Má někdo stejnou zkušenost?
Crusader_ce4you (624)|5.7.2005 22:21
TomTom 5, GPS Navilock BT 308 a vše instalované na kartě. Chodí to absolutně bez problémů. GPS je v TomTomovi navoleno na COM 5.Abych nezapoměl, ROM a Radio verze 1.11.;)
Ivanm_ce4you (466)|5.7.2005 23:03
TTN 5 s updatem CZ vypada pekne, ale nejak tu zapadla tato otazka:
Pokud znam pozici GPS ve WGS84, muzu ji v tt5 zadat jako oblibene? Da se tam vubec pracovat se souradnicemi?

diky
killerGBU_ce4you (148)|9.7.2005 16:35
mám takový problém, jaký typ GPS mám nastavit u Acera N35 + tom tom 3 ?
když si vybírám GPS přijímač, tak mi to nabídne jenom COM 3, ale já potřebuji na tu integrovanou COM 8?
má někdo tuhle kombinaci?
děkuji
pepa_ce4you (105)|9.7.2005 17:34
staci ostatni kabelove gps ...rychlost 9600 ... on navagator ...
MilanSu (823)|10.7.2005 10:14
Dotaz zacatecnika (s TT5), pouzival jsem drive MapFactor
1. Jde nekde nastavit aby to upozorňovalo hlasově dříve než za 400 m (když jsem jel po dálnici, docela mi vyhovovali ty 2 km (u MapFactora), ze jsem vedel co mne ceka)
2. Kdyz pustim TT, je pres cely LCD, nejde se nicim prepnout jinam, musim spustit kalendar nebo neco pres tlacitko.
3. Pokud mam mapu DE+CZ a vypne se PDA (jdu na kafe), pak po zapnuti zamrzne, zkousel jsem s Italii a tam mi to tusim nedelalo
4. Jak resit delsi cesty, napr.Spanelsko, potřebuji mapu Nemecka, Francie, Spanelska, coz se mi na 1 GB kartu nevejde. Samozrejme muzu mit jenom Spanelsko a ostatni resit prujezdem, ale co kdyz nahodou zakufruju treba ve Francii, rad bych mel podrobnejsi mapu
Diky za radu zkusenejsich
Kocir (836)|10.7.2005 10:38
1. V TT nehlasi odbocky dle metru, to je totiz amaterismus. 400m ve meste je moc a 400m na dalnici je malo. Hlasi se to ve vztahu k casu a ne vzdalenosti.
TT to hlasi velice intuitivne, stejne jako R66 ci DYNAVIX. Zmena nastaveni neni potreba a ani neni mozna.

2. Bohuzel, je to delano mozna az moc blbovzdorne. U TT3 se slo úrepnout do jineho rezimu

3. S tim jsem se nesetkal

4. To je bohuzel orisek, ale pravdepodobne nezakufrujete z I a II tridy na silnici III tridy a nizsi. V TT3 byly vyrezi mapa (16, 32, 64MB). R66 umi pripravit libovolne vyrezy z mapy ci podel trasy. TT toto bohuzel neumi.
petr22_ce4you (454)|10.7.2005 11:05
At hledam jak hledam, nikde nevidim zminku o tom jak vypnout ultradementni hlasku "a potom zahnete", proste tu cast tykajici se nasledujici krizovatky

Nevite nekdo jak na to ? Nezajima me kam mam zahnout po 20 km, staci mi jen to kam mam zahnout ted
Kocir (836)|10.7.2005 12:06
Hlaseni dalsi krizovatky -- rozhodne neni provadeno kdyz je vzdalena 20km. Hlaseni je provadeno jenom kdyz je bezprostredne nasledujici a nebo kdyz bude a je potreba se na ni pripravit zarazenim do urciteho pruhu. To neni jak v ALT ktery to hlasi natvrdo a vzdy.
Edit by MODERATOR
bubli (1)|10.7.2005 19:48
Dneska jsem TTN5(stejny sw i mapove podklady) zkousel na Fujitsu Siemens Pocket Loox 720 a pri praci s POI to nepada(narozdil od meho hp), cili je docela dost mozne ze problemy nezpusobuje nedotazena verze TT5 (ted nemluvim o vyhledavani - to nefunguje :)) ale nejaka chybka v HP distribuci WM03 :/
jedle_ce4you (98)|10.7.2005 21:43
Možná už to tu zaznělo někde jasněji, ale z přecházející diskuse jsem nějak nepochopil, jestli jdou mapy z TT5 do TT3. Já mám TT3 a tam je (jak víme) pokrytí ČR dost bídné. Mám možnost získat mapu DE_AT_CH_PL_CZ_Plus z TT5. Počítám, že asi do TT3 nepůjde co?
petr22_ce4you (454)|10.7.2005 22:08
Nektery mapy jdou, nektery ne

To cesko bohuzel nejde - pri nacitani se kousne

tedka tu s kolegou s tim experimentujeme. V TT3 totiz jde vsecko nastavit :((((
Stormer_ce4you (28)|11.7.2005 06:40
Nevite nekdo jestli existuje jina CZ mapa nez ta v baliku DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map? precejenom je to pro me zbytecnych 400 mega.. radsi bych jen samostatnou mapu CR
petr22_ce4you (454)|11.7.2005 08:08
Vime - neexistuje. A mapa rozdelovat nejde.
Edit by MODERATOR
hafan_shw (13)|11.7.2005 14:30
Sakra takze jestli sem to ted pochopil spravne nejde z toho Plus baliku vzbrat jenom CR takze pokud mam 256Mb kartu tak mam smolika?A musim koupit jeste vetsi kartu?
jan.honek (65)|11.7.2005 14:37
Přesně tak, nechat si tuhle kartu jako záložní a zainvestovat do 1GB karty nebo raději ještě větší. Každá i sebevětší karta se stejně hned zaplní. A místa není nikdy dost:D
jan.honek (65)|13.7.2005 08:02
ahoj nevíte někdo jestli je do Toma 5 ky mapa Maďarska?
petr22_ce4you (454)|13.7.2005 08:04
Vime - neni
libor_m (1026)|13.7.2005 16:17
Objevil jsem lék na zamrzání Navigátora a na padání při zapnutých POI (čerpací stanice, bankomaty apod.)

Problém je ve VGA zařízeních, proto je nutné TomTom Navigator.exe přinutit, aby fachal v QVGA módu. Potom nic nepadá, ani po vypnutí se nestává, že občas zamrzne (na VGA zařízeních VYSOSNE paměť do mrtě).

Řešení jsem našel na jednom francouzském fóru. Je nutné si stáhnout Resource Hacker. Otevřete v něm TomTom Navigator.exe a postupujte podle obrázků. Po uložení vám ResHack udělá kopii starého (nemodifikovaného) souboru pro pozdější použití (vrátit zpět do původního stavu).

Jen škoda, že stále nelze podle těchto poi navigovat (jsou vidět na mapě, ale nejsou v seznamu pro navigaci).





Shadow74 (117)|13.7.2005 20:39
libor_m: tesne jsi me predbehnul ;)

Muzu potvrdit, ze tuhnuti (napr. na hx4700) uplne zmizi. Je to trochu na ukor kvality grafiky. Protoze grafika se zobrazi jako QVGA, tedy ne tak vyhlazena.
Shadow74 (117)|13.7.2005 21:06
Uz to tady jednou bylo ..... menubuilder pro TT5.

Nasel jsem aplikace, ktere umi to same:

TomTom Navigator 5 Menu Editor 1.2
Je sice v nemcine, ale zase tak velka prekazka to neni. Pripravene menu samozrejme nebude v nemcine :) Super je, ze to umi impotovat, exportovat, aktivovat, deaktivovat a mazat menu primo z PDA.

TT5 MenuMaker 2.10
Jde prepnout i do anglictiny, ale moc jsem ho zatim nezkousel. import a export neumi.

Pro jistotu opakuju i tu webovou verzi skuX's menubuilder.
libor_m (1026)|14.7.2005 10:57
TTN5 s CZ plus mě nepřestává udivovat. Právě jsem přišel na to, že v Mladé Boleslavi jde vyhledávat podle čísel domů:!: V jiných městech to bohužel nefunguje.
pelopones (95)|14.7.2005 17:07
TT používám už od ver.3 a vždy jsem tvrdil, že kdo zkusil jezdit s tímto softem, potvrdí, že je to absolutní špička . To se teď ještě rapidně zlepšilo u 5 , tedy spíše né novou verzí softu, ale dostupností velmi dobré mapy CR. Přesto, že si myslím, že tento program znám velice dobře,. nemohu vyřešit jeden problém, a tak bych potřeboval trochu poradit resp. nakopnout:D
Jestliže vím, že musím jet např. na celý den do Prahy a tam navštívit pět adres, nevím jak TT donutit, aby mi sám navrhl ideální itinerář tak, abych zbytečně nelítal z jednoho konce Prahy na druhý ale aby se body pěkně se řadily za sebou a nakonec mne zavedly zpět domů. Itinerář v TT5 na mne působí jako jen určité odškrtávadlo , které body jsem již navštívil, ale nemoho v něm nalézt nějakou vnitřní inteligenci. A nebo tam je a já ji nemohu najít u sebe:mad: Tak jako tak : PLEASE HELP ME
Crusader_ce4you (624)|14.7.2005 19:28
Myslím, že by to šlo vyřešit, aby sis všechny body kam jedeš zadal jako cílová místa postupně za sebou, tak jak je chceš navštívit.Ale nezkoušel jsem to, je to jenom domněnka.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.7.2005 20:04
[QUOTE="Crusader"]Myslím, že by to šlo vyřešit, aby sis všechny body kam jedeš zadal jako cílová místa postupně za sebou, tak jak je chceš navštívit.[/QUOTE]

Myslím, že "Nuny" by spíš potřeboval po zadání všech adres, aby ho TOMTOM navigoval od strany příjezdu ku Praze od jedné adresy ke druhé, ale tak aby ho to nenavádělo například "ze severu na jih, pak zpátky na sever, zas na jih a na konec zpátky na sever.

Prostě, aby pokud možno byla spojnice adres, co nejvýhodnější. A je mu jedno v jakém pořadí.
Crusader_ce4you (624)|14.7.2005 20:44
Hmm, tak to mám obavy, že TT5 neumí.
dracek_oldd (16)|15.7.2005 02:50
Asus Mypal 730W + navilock gps bluetooth receiver bt-308 + TT5 (aplikace v pameti, mapa na SD karte)...proste jsem tu GPS nedokazal propojit.
smartmaps, pocketkim....vsechno v pohode, ale TT5 nic.
Mate nejaky rady? (ano precetl jsem si vsech 54 stranek zde na foru, ale zatim zadna nepomohla)
dekuji
Medved_ce4you (200)|15.7.2005 08:15
[QUOTE="dracek"]...proste jsem tu GPS nedokazal propojit.[/QUOTE]
V TT si nastav misto "Ostatni BT GPS" polozku "Ostatni kabelove NEMA GPS", rychlost 9600 a COM na kterem je BT Serial port.
Ivo Pokorný (400)|15.7.2005 08:29
Taky jsem mel takovy problem a myslim jsem ho vyresil takto (ale uz to znovu nevyzkousim)...
Odinstaloval jsem TTN5, odparoval GPS, znovu ji sparoval s PDA, nainstaloval TTN5, pred prvnim spustenim TTN5 jsem si GPS k PDA rucne pripojil. Sel jsem do nastaveni a vybral "Ostatni BT GPS". Pak aplikaci ukoncil. Pri dalsim pusteni uz vse fungovalo. Jen chvili tvra nez se pusti BT a pripoji GPS.
Puvodne jsem to take mel pres ostatni kabelove GPS, ale to jsem si musel pred spustenim TTN5 rucne pripojit GPS. Nyni jiz vse beha OK.
Netvrdim,ze to na 100% pomuze, ale me to pomohlo. :yes:

Rekl bych, ze dulezite je tam to, mit jiz pred prvnim spustenim zrovna pripojenou GPS pomoci BT. Tedy, ze TTN5 ji pri tom vyberu nehleda, ale spoleha ze je pripojena. V pripade ze je, tak si "poznaci" do konfigurace o jakou jde. V pripade, ze neni, to proste nezjisti.
Crusader_ce4you (624)|15.7.2005 09:02
Někdy úplně stačí odebrat GPS zařízení z PDA a potom ho znovu spárovat.