Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

Kocir (836)|28.6.2005 14:43
Nevim je tam v rootu. POkud to neni pohrobek po TT3 nebo TRP3

ale je to asi nove nebot to ma v sobe TODAY prouzek pro verzi 5
libor_m (1026)|28.6.2005 16:02
:?
tak to mi hlava nebere
Vladimír Krejčík (80)|28.6.2005 16:47
Takže výsledky odpoledního testu.
Trápil jsem TTN snad hodinu v nejrůznějších režimech (bez GPS, s GPS, s trasou, bez trasy, přidávání POI do spočítané trasy, zpětný návrat k původní verzi a znovu jiný POI, filtorvání dle aktuální polohy GPS či volené na druhém konci republiky) a nespadne a nespadne. Všechno jde jako na drátkách. Všechny nabízené typy POI něco nabídnou, nic se nekouše.
A po včerejším přesunu aplikace z FS do hlavní paměti to navíc zatím nespadlo ani při zavírání programu.
Při četbě diskuse si připadám jako bílá vrána.
Samozřejmě, že jiná věc je naplněnost databází. Opravdu nejbližší zubař je v Rakousku apod. To asi taky bude spolu s číslováním (nebo spíš nečíslováním ulic) důvod toho deklarovaného pokrytí ČR 36%. Vlastní mapa má určitě daleko lepší ukazatel.
Ivo Pokorný (400)|28.6.2005 17:02
Tak by me zajimalo kde vlastne aplikaci mam....

Pri instalaci jsem zadaval, ze ji chci do File Store. Zde se vytvorily 4 adresare TomTom (Bluetooth, Navigator, Today, Voice), ale jsou vsechny prazdne. :?:
Vlastni program (EXE, CFG a data.chk) se nachazi ve \\\WinCE Device\Program Files\Navigator\ :?:
Hlasova navigace a tttoday se nachazi v \\\WinCE Device\TomTom\ :?:
Mapu jsem si nahral pres ctecku na kartu. :yes:

Kde mate jake casti aplikace ti, kteri jste provadeli instalaci do hlavni pameti :?: :?: :?:

Podotykam, ze mi to pri praci s POI pada...
Kocir (836)|28.6.2005 18:13
Me aplikace ani jednou nespadla. Mam ji instalovanou do RAM.
Ovsem videt nektere z POI (viz jeden z muj predchozich prsipevku) se nedari.
Vladimír Krejčík (80)|28.6.2005 18:34
Zkusím rukou neumělou pár sceenů adresářů asi jediného fungujícího TTN ve střední Evropě.
První je z rootu. To tam bylo od začátku.
Další tři jsou z Program Files. Adresáře vznikly zcela tvrdým přesunem z původního umístění ve FS na doporučení samotných TomTomů. První ukazuje vše od TomToma, co tam je, další dva jsou obsazené adresáře, zbylé tři adresáře jsou prázdné.
A nakonec ve dvou screenech mapa z CF karty.
Teď mi to bude chvíli trvat, prosím o strpení.
libor_m (1026)|28.6.2005 22:41
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Adresáře vznikly zcela tvrdým přesunem z původního umístění ve FS na doporučení samotných TomTomů.[/QUOTE]
Už jsem z toho fakt jelen, takže kde má být nainstalovaná aplikace? v ROM nebo RAM. A co tomu tvrdému přesunu říkaly záznamy v registrech?
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 08:48
Nevite nekdo kolik verzi toho TomToma 5 je ?

Kolega tady ma nemecke DVD a neni tam nikde CR - jen major roads
Losos_ce4you (1147)|29.6.2005 09:13
Mapa CR a myslim Polska je ve zvlastnim balicku - myslim maps plus , to se dokupuje zvlast :-(
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 10:06
No fuj teda, prej mu to prodali jako mapu Evropy a nic dalsiho k tomu nebylo....

Ted to instaluju, a CR nikde. Jenom major roads.
Crusader_ce4you (624)|29.6.2005 13:18
The following maps are included in the TomTom NAVIGATOR 5 upgrade:

Great Britain
Germany, Poland and Czech Republic
Austria and Switzerland
Italy
Norway, Sweden, Denmark and Finland
Netherlands, Belgium, Luxembourg
France
Spain, Portugal and Andorra
TomTom uses the latest and most complete maps from the world-leader in digital mapping, TeleAtlas.
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 13:22
To je jenom vypis map co obsahuje ten upgrade z predchozi verze.
Tudiz plna verze (neupdate) musi obsahovat ty same mapy.

Nikde tam neni nic o tom, ze by byla CR zvlast
Crusader_ce4you (624)|29.6.2005 13:26
Tak to urcite neni vypis toho, co obsahuje predchozi verze. To rozhodne neni vyslovny preklad vety "The following maps are included in the TomTom NAVIGATOR 5 upgrade", ze :) Ta veta presne popisuje, co obsahuje tento upgrade.
petr22_ce4you (454)|29.6.2005 13:32
Je to update z verze 3 nebo 4 na 5.0 a to je seznam map, ktere obsahuje. Proste normalni zlevneny upgrade pro nekoho kdo ma uz predchozi verzi. Je ajsne, ze ve verzi 5.0 jsou jine mapy takze musi byt vsechny nove.

Upgrade = plna verze za snizenou cenu

Naprosto stejny seznam map je u plne verze

Na te strance neni nikde nic o tom, ze by se mapa CR prodava samostatne
ms_ce4you (364)|29.6.2005 13:49
Ona se neprodava samostatne, dokonce ani neinstaluje samostatne.

Je soucasti DE_AT_CH_PL_CZ.
Vladimír Krejčík (80)|29.6.2005 14:29
Zkusím přispět pár snad ověřenými fakty.
Mám plnou verzi "TTN5 Western Europe" jako upgrade z "TTN3 Italy" a "Maps of Western Europe".
Mohu potvrdit, že:
- jsou tam obdobně poskládané regionální mapy jako v TTN3
- není již samostatná mapa Main roads....
- k původní sestavě DE-CH-A je přilepeno -ČR-PL
- nejsou již žádné dílčí výseky z těchto regionálních map, jako byly v TTN3
- všechny mapy jsou buď v "holé" podobě nebo ve verzi PLUS, což znamená, že okolo každé podrobné regionální mapy s databázemi je zbytek Evropy v podobě bývalých Main roads...(samozřejmě bez databází). Trochu náročné na kapacitu, je to vždy cca 90-100MB navíc, ale umožňuje to "mezimapovou, přeshraniční" navigaci. TTN3 musel mít vždy v itineráři alespoň jeden cílový bod na aktuální podrobné mapě. Za hranice neuměl. Nyni může být cíl v jiné podrobné mapě a nezkolabuje to. I když je cíl na "kozí stezce" mimo Main roads..., program si v "cizině" spustí kolmici na nejbližší známou silnici a do tohoto bodu provizorně naviguje. Po přejetí hranic a výměmě podrobné mapy za aktuální se trasa přeplánuje do skutečného podrobného cíle. Docela chytrá berlička, i když za cenu těch X krát 100MB, kolik je nainstalováno map.

Nemůžu si uvědomit, jak to bylo přesně při objednávání upgradu, zda tam kromě celé Evropy byly i nějaké regionální verze s omezeným výběrem map. A jelikož moje původní licence z TTN3 je již upgradem zneplatněná, nechce mě to do potřebných míst objednávkové sekvence pustit.
V každém případě ale NENÍ ŽÁDNÉ SAMOSTATNÉ ČR.
ms_ce4you (364)|29.6.2005 17:59
Vypda to, ze je standardni verze 5, kde jsou treba samostatne Kanarske ostrovy a pak je mozne koupit update 5, ktere ma jiz cestinu, a je tam CZ a PL soucasti mapy DE_AT_CH_PL_CZ_Plus.map a nejsou tam Kanary ani Major Roads Map.


Navic, to update ma moznost u nekterych map volit mezi PLUS a obyc. mapami. U nas asi PLUS malokdo vyuzije, nevim. Mapa, kde je i CZ je jen v PLUS.

Treba Italia-Plus = cca 320MB nebo jen Italia=200MB /nema ani POI, ale staci z Plus prekopirovat POI.DAT, ktery ma jen 7MB a pak je komplet Italia s 207MB vcetne POI/.

Zkusim jeste, co by se dalo z DE_AT... vyhodit, aby vznikla POI "nePlus" verze, co nesezere tolik mista.

libor_m (1026)|29.6.2005 23:30
Tady jsem našel příspěvek o tom, jak zprovoznit mapy z v3 a v4 v TTN5. Musí se prý otevřít soubor mapname.pna a změnit verzi (z x66 na 566). Spustit TTN5 a mapy by měly fungovat. Nemám jak toto ověřit, takže prosím majetele, kteří vlastní starší i novou verzi, aby případně vyzkoušeli a dali vědět těm, kteří se na toto donekonečna ptají.
libor_m (1026)|29.6.2005 23:37
POIHandler.com je databáze POI. Registrační příspěvek je €12 na 1 rok. Přehled je zde. Nikde jsem o tom zde nenašel zmínku, tak snad to tu ještě nebylo ;)
petrpan_ce4you (24)|30.6.2005 09:23
[QUOTE="Kocir"]
"\\\WinCE Device\TomTom\data05.chk"
683 093

"\\\WinCE Device\Program Files\Navigator\data.chk"
1 041 591
[/QUOTE]
TomTom v rootu (\\\WinCE Device\) muze byt i pozustatek TT Navigator verze 4.400, ktery ma i ten BMP i ten DATA05.CHK soubor
Edit by MODERATOR
jan.honek (65)|30.6.2005 10:52
můžete někdo pozadit jak s bodama zájmu? Kam je nakopírovat. Něco jsem zkoušel, ale pořád je nevidím...
libor_m (1026)|30.6.2005 11:27
Pokud máš stažené POI, tak musí být ve složce, kde je i mapa (např. DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map) a sestává se ze souborů xxx.ov2 a xxx.bmp (názvy musí být totožné, aby se u POI zobrazovala ikona), pokud máš původní TomTom POI (komprimovaný a šifrovaný), tak ten musí být také v této složce a nazývá se poi.dat.
DK_ce4you (43)|30.6.2005 11:51
Včera večer jsem si poprvé nainstaloval TT5-tku a setkal jsem se s tímhle problémem..
Ze začátku jsem to zabohé nemohl donutit, aby mi komunikoval s BT308.., pořád hlásilo zařízení GPS nepřipojeno.. Když jsem to asi po páté znovu odpároval a spároval tak se to najednou chytlo a jel jsem se projet do Ovy.. Musím říct, proti 3-jce fakt úplně super.. I to natáčení mapy o hodně vymakanější.. No prostě všechno šlapalo jak vino.
Když jsem ale přijel před dům, vypl toma, a znova ho zapl, tak to zase hlásilo, že GPS nepřipojen..
Nevíte, co s tím?
Je pravdou, že jsem se tím zas tak moc dlouho nevěnoval, takže možná formát PPC pomůže..
jan.honek (65)|30.6.2005 12:35
v úterý jel jsem podle 5 ky v Německa a na to, že jsem měl jen main road tak dobrý. Vypekl mě jen 2x. jednou mě navigoval vlevo, ale "Míra" pravil rovně tak jsem 15 minut bloudil po městě a pak mě z toho pomohl tak, že mi navedl na dálnici v protisměru a s tím, že se mám ostře otočit.... Ale oproti trojce jsem byl stejně spokojen, bylo to super.
Ivo Pokorný (400)|30.6.2005 12:49
Taky jsem u nas zkousel navigaci a na nadjezdu me nutil obocit doprava. Bych to rad udelal, ale nechal jsem si doma prirucni padak... :D
petr22_ce4you (454)|30.6.2005 12:54
Nevite nekdo jak se lisi Major Roads a mapa CR ?
jan.honek (65)|30.6.2005 12:55
ty drobnosti beru, nikdo není dokonalý, ale dálnice v protisměru je síla. Ona tam v tom "hodným" Německu určitě není pár dnů po dokončení aby se o ní v mapách nevědělo. :))
ms_ce4you (364)|30.6.2005 13:05
Major Road ma jen hlavni prutahy v CZ, zatimco CR je podrobna.
Kocir (836)|30.6.2005 14:11
PRO CESKOU HLASOVKU NEBYL POUZIT ZROVNA DOBRY PREKLADATEL.
NEKTERE TERMINY CELKEM MATOU.

NAPR.
KEEP LEFT = JEDTE VLEVO
COZ U ME EVOKUJE ZABOCTE VLEVO.
SPRAVNE BY MELO BYT DRZTE SE VLEVO
Mefisto (231)|30.6.2005 15:12
To ano, napriklad zahnete doleva a pak jedte doleva a pritom silnice vede rovno.
Jinak je to v pohode, na tech par omylu, ze mam zahnout na dalnici deleva a pritom vyjezd je doprava a pak se teprve toci doleva, to bych jim odpustil. Ta slovena ma ten preklad daleko horsi, ale Miroslava by nebyla spatna :)
hanz_ce4you (0)|30.6.2005 15:36
Mám TT5 asi týden a max spokojenost. Nějaký mouchy jsou, ale je to konečně slušná Navigace pro ČR i západní evropu:D :D
Kocir (836)|30.6.2005 20:14
Kdo nezna, toho potesi, kdo zna ten promine.

Nastavba pro TT fungovala v TT3 mozna bude fungovat i v TT5
http://checkpoint.oabsoftware.nl/index.php?MainURL=body-manual-c.htm

Oceni ten, kdo sili z toho, ze nelze zpetne editovat POI nebo ze nevi jak importovat POI z drivejsich verzi ci itineraru
http://www.poiedit.com/
DK_ce4you (43)|30.6.2005 23:48
Tak už mi to šlape jak oheň.
Jen s těma POI je to fakt zvláštní, je super, že si můžu zavolat na nějaké vysokoškolské koleje, ale to mi je docela na dvě věci..
S tou severní moravou..
Nejde vyhledávat snad vůbec nic, kromě Ostravy, ta je OK :-(
RomanCE (105)|1.7.2005 06:49
Pokud vam nevyhovuje standardni menu zkuste skuX's menubuilder
petr22_ce4you (454)|1.7.2005 07:58
Tak kolega v Regensburku koupil udajne nekde jinde jeste update a ted vykrikoval po telefonu neco o 400 MB mapach a 256 MB kartach :-)

Koukam ze TT5 je vesela aplikace
ms_ce4you (364)|1.7.2005 08:05
a to koupil u Vietnamcu na trzisti nebo kde :-) ?

Ale samozrejme, ze prodavaji i konkretni mapy nainstalovane rovnou i s kartou.

A ono to ma i smysl. Napr. jsem inastranec, prijedu do Ceskeho raje, tak bych si treba v trafice koupil kartu s turistickou mapou Ceskeho raje.

Samzrejme, Cech by se nedoplatil...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.7.2005 22:31
Já mám program ve Storage, mapy na SD kartě a běhá to bez jakýkoliv problémů.


ms_ce4you (364)|1.7.2005 23:07
TomTom radi, ze v pripade, ze se program seka , dat do pameti.
Edit by MODERATOR
Balboa (20)|2.7.2005 20:23
Tak jsem TomToma 5 (pouze aplikaci) nainstaloval do základní paměti , mapy , mluvení do Storage Card a Tom chcípe dál, tak nevím co ještě dělám špatně. Zkoušel jsem ho na Yakumu Delta300 a maká normálně. Na mém MDA Compactu prostě chcípá. Poradil by mi někdo? (Dnes jsem to ještě vyzkoušel s GPS HOLUX GR-230 - Chcípá dál)
ms_ce4you (364)|2.7.2005 20:32
mluveni ma byt taky v ram. pouze mapy na karte.
Ivanm_ce4you (466)|2.7.2005 21:50
Tak jsem mel dnes zapujcen strojek s TT5 vcetne te DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map, ale pouze s Jane/zatim/.

A dojmy rozporuplne. Cesta tam - zhruba z Prahy do Mirosovic (D1) celkem bez problemu.
Ale zpatky -hruza. Pri viditelnosti 8 satelitu a presnosti vetsinou 4 m (EPE 4m) jsem asi 80% casu podle nazoru Toma jel neustale mimo dalnici, at uz po soubeznych, ci temer kolmych silnicich. A tolik nesmyslnych prikazu ohledne toceni vlevo a hned vpravo ... Pritom na displayi GPS jsem jel temer po stejnem tracku, jako tam. Bylo to velmi zervoznujici neustale slyset Jane a videt prepocitavani ...
Pro me je teda funkce usazovani na silnici velmi odpudiva. Uz to tu padlo- da se to vypnout?
A jeste jedna vec. Da se nejak vytvorit oblibene misto zadanim GPS souradnic?

Jinak -pokud to bezelo spravne, tak pohoda.
Jenze -ony i rozbite rucickove hodinky ukazuji 2x za den spravny cas.
Merlin_CZ (108)|3.7.2005 05:43
mno tak ja nevim ... mam dataphone III a tomtoma mam kompletne na karte i aplikaci ... i mluveni a nepada vubec .)

a to ho pouzivam vic nez intenzivne :))

co se tyce planovani, protahl jsem ho i hodne malyma prdelkama a obcas jsem se divil ze tam ty ulice vubec jsou :))
ten problem s prepocitavanim a podobne teda nemam jakou mas presne verzi ?
Ivanm_ce4you (466)|3.7.2005 08:58
verze 5.000 (4890) mapa je ta cz plusova.

To neustale prepocitavani samo o sobe nebyla chyba, protoze program spravne reagoval na to, ze jsem dle jeho nazoru zakufroval. problem byl v tom, ze ze funkce automaticke usazovani na silnici usazovala na jinou, nez po ktere jsem jel. D1 do Prahy od Mirosovic.
Hanys_ce4you (5)|3.7.2005 10:27
Zdravím!
Na internetu jsem našel CF-kartu, která by měla umět rádio s RDS (Prolink Radio CF-Card FM-203 RDS). Nevíte někdo, jestli by to bylo použitelné s TomTomem nebo jiným navigačním softem na dopravní zpravodajství? Dík!

Edit by MODERATOR: Ne, TTN dopravní zpravodajství funguje pouze přes GPRS.
Kocir (836)|3.7.2005 10:31
TO Ivanm: Ja teda takove problemy nemam.
Co se tyce usazovani na silnici tak naopak je to spravne. Nebot to do jiste miry koriguje nepresnost pozice diky spatnemu signalu GPS nebo spatne zaklibrovane mape. Prave diky automatickemu usazovani to nebude neustale rvat ze jedete mimo trasu, nebot to inteligentne predpoklada, ze jedete po silnici a ne po poli. Samozrejme ma to i negativni stranku veci a to kdyz je soubezne vedle sebe vice silnic, tak to muze teoreticky preskakovat mezi nimi.
Ovsem ja se s tim nesetkal.
Ivanm_ce4you (466)|3.7.2005 11:24
jenze-me to vcera preskakovalo i na silnici, tak odhadem 70-100m od te moji. A signal byl OK.
Ale cestou tam to bylo temer dokonale.

Ja bych kazdopadne uvital, tuto fci -usazovani na silnici- uzivatelsky vyp/zap.

Ted ma napadlo, ze jsem vlastne obcas byl mimo silnici a ono se to chytalo asi te nejblizsi. A kdyz jsem protnul i nejakou kolmou, tak se to chytlo i te. Ale s SM, nebo OZI teda mimo dalnici nebyvam.

Jeste maly poznatek: ani ten novy update asi nevi, ze z Prahy do Senohrab (hotel SEN) se uz dlouho nesmi odbocit doleva, ale jede se pozdeji doprava a pres most. :-)
Kocir (836)|3.7.2005 12:16
Bohuzel TT sel u verze 5 cestou blbovzdornosti a vsechny funkce ktere mohl zakaznik ovlivnit tak TT vypustil. Pravdepodobne cilem je dat uzivateli co nejmensi moznost program ovlivnim a tim i "rozhodit" a tim usetrit si problemy a reseni pres Hot-Line.
petrpan_ce4you (24)|3.7.2005 12:49
Chel bych se zeptat, jestli kdyz si v TTN 5 po vypocitani trati z bodu A do bodu B date demo v maximalni rychlosti, tak vam to ukazuje plynule nebo se to seka (jako me ;-( )
Ivo Pokorný (400)|3.7.2005 12:58
Me to jede plynule. :yes:
Kocir (836)|3.7.2005 13:05
Plynule, ale jakoby poposkakuje - komprimace casu