Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

maniac_ce4you (3)|6.11.2005 09:12
Zdravim, nekolikrat byla v diskuzi zminena existence moznosti stazeni zenskeho hlasu pro navigaci. Nicmene ani po opetovnem poctivem precteni cele diskuze jsem odkaz nenasel. Mozna zmizel behem cistky, nemohl by mi prosim nekdo hlas nebo odkaz zaslat. Diky T. [EMAIL=tomas2@seznam.cz]tomas2@seznam.cz[/EMAIL]
Edit by MODERATOR: Odkaz byl na začátku této diskuze, nicméně na tom serveru již soubor neexistuje. Zkus se obrátit na uživatele s nickem Baharis, byl to tuším on, který tam link dával.
elit (168)|6.11.2005 11:09
Rad bych poprosil o cesky hlas pro tomtom a navodek s tim jak to do IPAQu nainstalovat.

Diky
fireboy_ce4you (0)|6.11.2005 20:08
[QUOTE="elit"]Rad bych poprosil o cesky hlas pro tomtom a navodek s tim jak to do IPAQu nainstalovat.

Diky[/QUOTE]

Prihlas se na tomtom.com do Plusservices a tam najdes vse, co potrebujes. Cesky hlas i navod.
Vlada165 (676)|7.11.2005 07:20
Jde prosim v TT nejak zadavat vic prujezdnich bodu primo z mapy ?
Itinerar je ponekud nepohodlny a pokud zadavam primo z mapy, tak mi jde zadat vzdy jen jeden bod a ty predchozi to smaze :-( ...
Gattor (32)|7.11.2005 17:21
maniac> nakonec to bylo pro jinou verzi TT. ty hlasy mam (i prevedeny a zkompilovany), kdyby si chtel, ale tak trochu mi nevyhovuji, rika to trosku jinak nez ma :( treba misto "na konci ulice" rekne "vepredu" apod.
Gattor (32)|7.11.2005 17:23
vladas> dle mych zkusenosti jedine itinerar
taunus (116)|8.11.2005 12:20
ahoj nevite kdy tom tom bude vydavat nove mapove podklady??
Ronin (45)|8.11.2005 20:24
Chci se zeptat funguje TomTom pod WM5, na stránkách výrobce jsem o tom nenašel ani čárku. Jsem asi slepý, ale nemohu si pomoct, není to tam.
spacir_ce4you (4)|9.11.2005 10:47
Funguje, zkousel jsem to...
Spacir.
rds (15)|9.11.2005 10:52
http://www.wm5fixsite.com ,musi se to instalovat primo z .cab
Evžen Všetečka (0)|9.11.2005 20:36
Dneska jsem se snažil nainstalovat TT5,prní CD s softem bylo v pohodě ale při insalování dalšího CD kde jsou mapy mi to napsalo toto "Not enough free space on temporary folder . Cannot run Setup" Sice vim co tam píšou ale naprosto nevim co to znamená a jak se toho zbavit . Je mi jasné že to nebude problém TT ale počítače . Je mi někdo schopný poratit ? Děkuji.
MilanSu (823)|9.11.2005 21:13
No to je snad jasny, mas nekde malo mista. Blok map ma cca 350 MB, nejvetsi asi 450 MB. Takze musis mit minimalne 500 MB zrejme na disku C pro pracovni sou´bory instalace.
Jinak ja to mam treba tak, ze jsem si instaloval plus mapy na HDD a na PDA si soupnu jenom ty co zrovna potrebuji, i kdyz mam 2GB kartu, vsechny najednou se tam stejne nevejdou a navic kam bych dal MP3 a filmy
Evžen Všetečka (0)|9.11.2005 22:06
To mě taky napadlo ale ani při 1.5GB volného prostoru na C se až na tu hlášku nic neděje.:((
Radek Pokorný (68)|9.11.2005 22:16
Pro Evžena: řešení viz. stánky TomTom zde
dusanm_ce4you (16)|10.11.2005 11:18
Zdravím, mám problém s TomTom Mobile 5 a GPS. Postupuju přesně podle návodu z webu a nedaří se mě rozchodit komunikaci. Párování i nastavení COM portů poběhne v pořádku. Když ale spustím Toma, tak žádnou GPS nenajde, když ho pak ukončím a podívám se do nastavení, tak COMy jsou zatrhnutý, ale zařízení TomTom Wireless GPS se smázne. Když při párování zadám jinej název GPS (třeba nechám původní BT-GPS-315DB0) tak v Tomu žádná změna a spárovaný zařízení tam zůstane i po ukončení TT. Už jsem sehnal i jinou instalaci, čistej smartpone a nic. Mám Eurotel Smartphone 2 a GPS momentálně i-tec bt-339, ale zkoušel jsem to už i na BT-308 a žádný rozdíl. Dík za pomoc
Gattor (32)|10.11.2005 11:43
update na 5.1 mi vyresil tento problem (mam stejnou GPS) a mohl jsem pouzit "ostatni BT GPS". pokud nepomuze, tak zkouset i "ostatni kabelove GPS" na ruznych portech. nekdy to trva, takze minutku pockat a dalsi. nakonec se to chytne.
jen tak malinko mimo: jak dlouho ti trva, nez GPS nabehne (zacne blikat zelena ledka)? nemyslim pri pouzivani, to je hned, ale treba rano, prvni zapnuti toho dne. diky
S474N (660)|10.11.2005 11:59
Nevite nekdo nahodou o softu, kterym by bylo mozne "vyextrahovat" konkretni mapu z toho jejich baliku? Jde me o to, ze zbytecne clovek musi mit zabranych pul giga i kdyz jenom ma CR. Diky za odpoved.
dusanm_ce4you (16)|10.11.2005 12:33
Neměřil jsem čas, ale studenej start je cca do 2 minut a teplej za chvilku. Díky za radu a mluvíme o jiný verzi TomTom. Já potřebuju pomoct s verzí TomTom Mobile 5, která je určená pro SmartPhone.
Latexman (28)|10.11.2005 14:10
[QUOTE="taunus"]ahoj nevite kdy tom tom bude vydavat nove mapove podklady??[/QUOTE]Na Invexu tvrdili lidi od SunnySoftu že koncem listopadu by měly být nové mapové podklady. Ale jak moc to odpovídá pravdě těžko říct...
cubas_ce4you (419)|10.11.2005 14:40
taky bych bral, proc musim mit v PDA mapu nemecka a okolik, kdyz jezdim jen po CR...

[QUOTE="S474N"]Nevite nekdo nahodou o softu, kterym by bylo mozne "vyextrahovat" konkretni mapu z toho jejich baliku? Jde me o to, ze zbytecne clovek musi mit zabranych pul giga i kdyz jenom ma CR. Diky za odpoved.[/QUOTE]
Gattor (32)|10.11.2005 15:16
dusanm> dik za info (pisou max. 48s a taky mi to trva dyl) a sorry, prehlidl jsem, ze to chces na mobil

cubas> zatim nelze :( taky me to toci. koupil jsem kvuli tomu dalsi kartu
cubas_ce4you (419)|10.11.2005 16:54
tak se uz od rana pokousim nainstalovat cely SW a nedari se, Navigator nainstaluju v pohode, ale kdyz pak dam instalovat mapu, tak mi to pri kopirovani vyhodi hlasku, ze nelze zapisovat na SD kartu, misto na ni mam a zadny jiny program tam nedela s tema souborama zadnou paseku, takze jsem tam rucne ty soubory nakopiroval a pustil navigator, ten se zeptal na jazyk, potom na dalsi blbiny a v momente, kdy potvrdim posledni dotaz, tak proste zmizne, zadne chybove hlaseni, nic :-( Vi nekdo co s tim?
rds (15)|10.11.2005 17:12
[QUOTE="cubas"]tak se uz od rana pokousim nainstalovat cely SW a nedari se, Navigator nainstaluju v pohode, ale kdyz pak dam instalovat mapu, tak mi to pri kopirovani vyhodi hlasku, ze nelze zapisovat na SD kartu, misto na ni mam a zadny jiny program tam nedela s tema souborama zadnou paseku, takze jsem tam rucne ty soubory nakopiroval a pustil navigator, ten se zeptal na jazyk, potom na dalsi blbiny a v momente, kdy potvrdim posledni dotaz, tak proste zmizne, zadne chybove hlaseni, nic :-( Vi nekdo co s tim?[/QUOTE]

nevim, ale zda se me ze to na Acer nechodi
tak sorry, spletl jsem si to s Navigonem

jinak ta GPS me taky poprvy fixuje pozici docela dlouho, a TTN5 si ji najde sam po nejaky dobe (cca 5-10sec)
cubas_ce4you (419)|10.11.2005 17:18
to snad ne... na jejich strankach nemuzu nic najit...
JH_ce4you (2)|10.11.2005 20:48
To mi taky udělalo, když jsem na SD nakopírovall komplet složku TT. Potom jsem zkusil na SD kopírovat jeden soubor po druhým a bylo to OK.
cubas_ce4you (419)|10.11.2005 20:52
jasne, ja to tam nakonec zkopiruju, ale stejne mi TT nejede :-(
T.D._ce4you (1)|10.11.2005 21:24
Acer-n50-po preinstalaci Rom (ver.10 na ver.18) a spuštění TTN-5-program naběhne, ale po navázání spojení s GPS přij.Asus BT-100 se program TTN-5 ukončí-spadne-bez žádné chybové hlášky.Smart map běží bez problému.Před upgrd.ROM-ky to běželo.Prosím o radu.Dík.
Sako verife (476)|14.11.2005 20:45
[QUOTE="T.D."]Acer-n50-po preinstalaci Rom (ver.10 na ver.18) a spuštění TTN-5-program naběhne, ale po navázání spojení s GPS přij.Asus BT-100 se program TTN-5 ukončí-spadne-bez žádné chybové hlášky.Smart map běží bez problému.Před upgrd.ROM-ky to běželo.Prosím o radu.Dík. [/QUOTE]

nemas nahodou zaskrtany body zajmu? zkus to bez nich. Ja mel stejny problem.
Vlada165 (676)|15.11.2005 10:13
Co ma prosim vliv na zobrazovani nazvu pri zoomovani pri prohlizeni mapy trasy ?

Napred mi naskakovaly nazvy pri 1:10 000, pak jeden cas pri 1:5000 a ted opet 1:10 000 a radeji bych aby naskocila alespon ta vetsi mesta treba uz pri 1:100 000, protoze pak se v tom strasne spatne orientuje - nejhorsi je, ze jsou tam vetsinou videt nazvy ulic, ale neni videt nazev mesta a az pri "nahodnem zoomovani" (bohuzel po kazde jinem) se konecne nazev mesta objevi, anebo nazev mesta je videt az pri nejvetim zoomu (anebo take vubec) a musi se mezi temi ulicemi hledat :-( ...
Lipizzaner (60)|15.11.2005 11:13
No to by mě taky zajímalo. Ve staré verzi se to dalo nastavit, v 5.1 to už nejde a zobrazování názvů je tragické. (L)
mlok2_ce4you (24)|19.11.2005 20:17
Po několikaletém používání Roteplaneru jsem si nyní pořídil GO 700. Vy co jste Roteplanera měli, asi pochopíte mé nadšení a drobné nedostatky nové verze (občasná navigace na polňačku apod..) jsou podle mě absolutně malicherné oproti předchozí verzi. Nicméně bych měl 2 dotazy:

První směřuje k Roteplanneru, který mám stále nainstalovaný na svém PDA (kvůli slovensku, chorvatsku, slovinsku ...). Občas se mi stane, že po spuštění a po vstupu do nastavení se mi celý systém sekne a pomůže jen restart. Nepříjemné je, že i po restartu se problém opakuje. No a pokud počkám třeba hodinu, tak je po problému. Setkal jste se někdo s tímto problémem? HW iPAQ 2210 a CF GPS Pretec

druhý dotaz se týká dopravních informací - máte někdo zjištěno, ajeké množství dat se přenáší při komunikaci se serverem (cena - německo je hodně drahé :( ). Je možné si před odjezdem, za české ceny, překontrolovat zda je zvolená cesta bez objížděk?

Jinak po týdnu používání mohu GO700 jen doporučit. Stabilní, blbuvzdorný systém, který mohu komukoliv ve firmě neze strachu půjčit a vím, že nebude mít problém (technický).
vvv_ce4you (8)|20.11.2005 18:45
Nevíte prosím někdo, v pořadí na jakem cisle CD Tom Tom Go je mapa ČR?
S474N (660)|20.11.2005 18:56
CD 1
----
Benelux
Benelux Plus
Great Britain
Great Britain Plus
Scandinavia

CD 2
----
Oesterreich Schweiz
Scandinavia
Scandinavia Plus

CD 3
----
DE AT CH PL CZ Plus
Deutschland

CD 4
----
France
France Plus

CD 5
----
Italia
Italia Plus

CD 6
----
Iberia Plus
Spain
Vladimír Krejčík (80)|20.11.2005 20:51
To Mlok2. Používám TomTom pro PDA, ale předpokládám, že systém dopravních informací je stejný. Popravdě řečeno, nikdy jsem objem dat při komumikaci se serverem neověřoval, ale vzhledem k tomu, že jsem nikdy při shlédnutí účtu za roaming neomdlel, asi to nebude nic dramatického. První aktualizace po připojení netrvá nikdy víc jak 10-15s, tak kolik toho telefon přes GPRS může za tu dobu přijmout, následné aktualizace jsou vteřinové záblesky.
Samozřejmě je možné provést poslední aktualizaci dat před přejezdem hranic ještě při připojení na českého operátora (tedy za české ceny) a pak vypnout automatickou aktualizaci. Má to jediné minus, že tak přijdete o aktuální zprávy a můžete se dostat do nově vzniklého dopravního problému.
mlok2_ce4you (24)|21.11.2005 18:44
Díky za info. Dneska jsem se snažil rozchodit GO700 se svojí N6230, ale nepovedlo se. Problém bude nejspíš v tom, že nemám nejnovější verzi SW. Až bude čas, tak to rozběhnu a vyzkouším. V lednu mám několik cest přes celou Evropu (Belgie, severní německo a Švědsko), tak vám sem poté hodím dojmy. Plus služby si nechám až ny toto období. Pokud to bude tak, jak říkáš, tak by to mohlo být celkem fajn. Jinak s GO 700 mám za týden cca 1500 km a ani jednou mě zatím nezklamal ;)
libor_m (1026)|24.11.2005 14:33
Tato diskuze vzhledem ke změnám struktury uzamyká a pokračovat můžete zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=606