Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

MilanSu (823)|20.9.2005 17:11
No ja jsem si ty +mapy nainstaloval na HDD, takze ted kdyz treba potrebuji Italii, tak ji jenom nakopiruju na SD a hned ji vidi. Doknce pokud prehodim SD
kartu, ani nemusim vypinat TT (pokud ho samozrejme nemam na te SD karte).
Ale jak uz jsem to presne delal dnes uz nevim musel bych to zkusit, ale byla tam nejaka volba instalovat +mapy nebo ne ....
Baharis_ce4you (95)|20.9.2005 17:38
No právě, že tam při instalaci byla volba inst. na HDD. Tak CZ a Francii jsem nainstaloval na kartu a trvalo to strašně dlouho. Pak jsem všechno dal na HDD. No a teď mám novou kartu a zkopíroval jsem na ni z HDD CZ, Francii a Italii. První dvě TT vidí a Iálii ne. Tak teď ji instaluji, pak ji umažu a znovu překopíruji z HDD. Jestli to půjde, tak si to někde musí v hl. paměti ukládat informace o již dříve nainstalovaných mapách. Uvidím. Ale kopírování přes čtečku je několikanásobně rychlejší.
MilanSu (823)|20.9.2005 17:43
Pres kabel to nejde, to jsem jeste nikdy nemel tolik trpelivosti abych to vydrzel. Mne tó funguje, jak jsem psal drive
ms_ce4you (364)|20.9.2005 17:48
Nevidim jediny duvod, proc by to neslo. Normalne pri instalaci bud zvolis ulozeni na kartu pres ctecku nebo ulozeni do konkretniho adresare na HDD. Instalaci primo na kartu pres PDA vubec neuvazuji...
Baharis_ce4you (95)|20.9.2005 18:09
Jo jo. Čtečku mám dnes novou, tak se učím. Už vidím, že když ji mám zapojenou, tak mě to nabízí na ni instalovat. Ale stejně si mylím, že platí to, co jsem napsal. Pokud jsem už měl některou zemi nainstalovanou, stačí ji po smazání nahrát z HDD. Jinak se musí na kartu poprvé instalovat. Na co je třeba ten adresář Inbox.... Ten je sice prázdný, ale vytvořil se tam po instalaci mapy.
No nic, má to vyřešené instalací přes čtečku. Díky vám.:) :) :)
Baharis_ce4you (95)|20.9.2005 18:50
Ještě jednou se k tomu musím vrátit. Není to tak, jak jsem psal. Díky čtečce a možnosti rychlého přesu dat jsem vypozoroval, že mapy opravdu stačí instalovat na HDD a pak zkopírovat. Chyba asi byla jinde. Chtěl jsem pravděpodobně na 1GB kartu natlačit CZ + FR + It. A to všechno full !!! I'm sorry.
jan.honek (65)|21.9.2005 07:45
Ahoj, já je normálně nakopíruji z CD (DVD) přes čtečku karet na SD kartu a bere mi to v pohodě vše, co tam nakopíruji. Žádný HDD to po mě nechce.
ms_ce4you (364)|21.9.2005 07:51
Ale to mi ti verime. Jen to trva dele, nez kdyz se hodi na HDD a pak se pres ctecku na kartu jen prekopiruji.
Mefisto (231)|21.9.2005 15:22
Ted tomu nejak nerozumim?
Z CD na HDD a potom pres ctecku na kartu je rychlejsi nez z CD rovnou pres ctecku na kartu?
marcel008 (8)|21.9.2005 15:32
jak mohu u Tomika poskytnout jednu polozku z oblibenych nekomu jinemu, jesna se mi o to ze poradame firemni sraz a rad bych vsem rozelal jen OBLIBENOU POLOZKU ?.... kterou mam ve svem Tomikovi?
libor_m (1026)|21.9.2005 15:41
Jednodušší by to bylo udělat přes BZ (nová kategorie BZ) a sáhnout si pro to do složky, kde máš mapu. No a pak to jen rozeslat a říci všem, že si to mají hodit tam, kde jsi to měl ty ;)
ms_ce4you (364)|21.9.2005 16:25
Ted tomu nejak nerozumim?
Z CD na HDD a potom pres ctecku na kartu je rychlejsi nez z CD rovnou pres ctecku na kartu?

Samozrejme. Zkuz si to.
Baharis_ce4you (95)|21.9.2005 18:52
Bylo asi myšleno, dát si tu práci a nainstalovat mapy na HDD. Potom je podle potřeby už jen kopírovat přes čtečku na kartu. A to kopírování je rychlejší, než instalace.
habrda (43)|22.9.2005 09:22
TomTom se bude dát koupit i v Česku - od 26. září jej bude prodávat Sunnysoft :))
Mefisto (231)|22.9.2005 17:32
[QUOTE="ms"]Ted tomu nejak nerozumim?
Z CD na HDD a potom pres ctecku na kartu je rychlejsi nez z CD rovnou pres ctecku na kartu?

Samozrejme. Zkuz si to.[/QUOTE]

No jak by rekl " to je kapitalni bekovina"

Z CD mam na karte vsechny mapy co potrebuji a jen prehodim karty.
Nez bych to nahrnul z CD na hadr a pak pres ctecku do karty tak uz jsou pomalu na pul ceste a ty stale kopirujes :)

Ale je mozny ze nekde na svete je clovek, ktery to umi rychleji
MilanSu (823)|22.9.2005 20:20
Jenomze pri bezne vybave karta 1 GB se ti tam vejdou 2 mapy. Tzn. ze pokud potrebujes jine, je nutno jednu smazat a nakopirovat jinou. A zde je to jadro pudla, na HDD mam vsechny PLUS mapy (furt) a pak je jenom jedu pres ctecku na SD, nez pokazde z CD instalovat mapu na SD a kdyz chci jinou tak znovu .... Je mozne ze 1.kopirovani z CD na SD a CD na HDD je stejne, ale tady jde hlavne o to priste.
Uz to chapes ??
ms_ce4you (364)|22.9.2005 20:30
Presne tak. A hlavne, nemusim premyslet, kde mam zrovna zahrabane CD a taky, na kterym zrovna ta mapa je.
Mefisto (231)|22.9.2005 20:54
No ja mam v pouzdru k PDA pametove karty a tam mam vsechny mapy, cili na PC nepotrebuji mit vubec nic
HUgo.j (59)|22.9.2005 21:00
Tohle jsou moje hlášky. Není to úplně perfektní, ale používal jsem je v tt3. Byl to jen pokus. Někdo tu psal, že není problem hlášky namluvit i já bych rád ženský hlas.
MilanSu (823)|22.9.2005 21:03
No a vo tom to je. My "mene moviti" mame kartu jenom jednu, ty musis mit dohromady pres 2 GB. Navic zas tak casto pres celou Evropu nejedu. Samozrejme to tve je optimalni reseni, pak mas samozrejme pravdu, pak je zbytecny to cpat na hadr.
MichalF (17)|25.9.2005 22:06
Jeste bych se chtel zeptat je nejaka verze TT5 co funguje na klasickem PC s woknama treba XP ?
ms_ce4you (364)|25.9.2005 22:09
Ne. TT neni ve verzi pro PC. To je treba MapFactor / zase ale nepouzitelny s vetsi mapou v PDA / nebo Matsonic.
MichalF (17)|25.9.2005 22:38
A netusite nekdo jestli nahodou neexistuje neco jako emulator toho pocket PC :-) Abych na tom pak rozchodil toho TT ? .. abych to upresnil chci si do auta udelat CarPC s klasickejma widlema a chtel na tom mit TT5.
richard2 (150)|25.9.2005 23:37
Tak na to je dobrej MapFactor. Má nějaký CAR mode a vypadá to dost dobře.
R.
zatka (19)|26.9.2005 22:23
chodi vam nekomu tomtom5 na windows mobile 2005?

nejak se o to snazim a vubec se nedari.
blazek.17 (34)|27.9.2005 15:07
dnes jsem si upgradoval verzi TT 5.10 no a nejak casto se mi ten program vypina.Zvlaste kdyz jedu po ceste pro TomToma nezname....?Je nejaka zkusenost a rada?
George106 (111)|28.9.2005 18:13
Ja jsem se setkal u TT 5.1 s tim stejnym, kdyz me porad vehementne navadel,az to bude mozne, otocte se a ja jel jinou cestou, tak mi to vyskocilo do obrazovky Today. Musel jsem znovu spustit TT a nastavit cilove misto. Mozna by pomohlo vypnout BZ?
Rosacek (5)|29.9.2005 09:53
... PSC jsou plne pouzitelne jen pro Britanii a Holandsko.
Edit by MODERATOR
marcel008 (8)|29.9.2005 12:50
Planuji cetu do Madarska, existuje nejake reseni pro TT? Ktery jiny navigacni soft ma mapu madarska a hlavne BUDAPESTI?
MODERATOR: Neexistuje. Zkus třebas Destinator nebo MapFactor.
bubo_ce4you (151)|30.9.2005 09:32
Mám jeden dotaz:

Občas TT 5.1 nezůstane podsvícený a stále mi zhasíná, takže vždy musím klepat na obrazovku, abych ho "rozsvítil" - když je to na delší cestu, tak je lepší z něj vyskočit a znovu pustit.

Nemáte někdo řešení, jak tomu předejít?

Díky

Zdenek
neooo666 (243)|30.9.2005 14:37
No a nevyřešila by to aplikace KeepAlive ? Simuluje aktivitu virtuální softwarové klávesnice a měla by předejít vypínání obrazovky / přístroje
bubo_ce4you (151)|30.9.2005 23:50
Muzu tu aplikaci vyzkouset - obecne bych ale byl radeji, kdyby to fungovalo bez ni...

Ted mam jeste dalsi problem - koupil jsem si novou kartu 2GB a TT mi zacal padat (na karte je jen mapa), se starou 1GB to nepada.

Mate nekdo nejaky tip, jak toto resit?

Diky

Z
zatka (19)|1.10.2005 09:09
upgradnul jsem MDAII na WM2005 a snazim se nainstalovat tomtom5, po mnoha komlikacich TT5 funguje ale kdykoliv ho spustim zhasne podsviceni a neda se to nijak rozsvitit, nevite nekdo co s tim
JanHavlicek (635)|1.10.2005 13:35
na buzzdev.net jsem četl o problémech tomtom5 s WM2005 na XDAII, prý dost často padá, může to být tím :(. Máš nainstalovaný update na 5,1 ?
Myrek_ce4you (188)|6.10.2005 10:52
Na Mobilmanii je obri recenze TomTom Go 500:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
P.L._ce4you (23)|6.10.2005 12:23
Potřeboval bych poradit s itinerářem v TTN5, protože se nechová podle mých představ.
Naplánoval jsem si trasu a jako cílová místa jsem si nechal ty, kde jsem chtěl ten den skončit. Ostatní místa jsem označil jako průjezdní body. Po ukončení práce s itinerářem se mě TT zeptal, jestli chci navigovat na první cílové místo, ale cestou jsem zjistil, že vynechal průjezdní body.

Druhý problém byl, že v případě, kdy se k průjezdnímu bodu muselo dojet a pak se zase vrátit, tak mi tvrdil, že neexistuje žádná trasa.

Dělám něco špatně já nebo je problém v TT?
MilanSu (823)|6.10.2005 12:30
Udelej si vic cilovych, dojedes do porvniho cile, oznacis jako projety, navigujes do dalsiho cile ......
neooo666 (243)|6.10.2005 12:36
Používám TomTom teprve krátce a chtěl bych se zeptat na zobrazení názvu ulice dolů v liště při navigaci - ukazuje mi to název ulice příští odbočky, je to tak správně? Ocenil bych spíše kdyby mi zobrazoval název ulice ve které se právě nacházím ale v nastavení jsem to nikde nenašel, existuje nějaký způsob jak to změnit nebo kde to nastavit?
P.L._ce4you (23)|6.10.2005 13:30
[QUOTE="MilanSu"]Udelej si vic cilovych ......[/QUOTE]

Hmm, jenže to ztratím přehled o celkové vzdálenosti. K čemu by pak byly průjezdní místa?
neooo666 (243)|6.10.2005 13:41
no jasně že ji tam vidím ale problém je v tom, že mě se tam dole zobrazuje název až té příští, příp. sjezd z dálnice / odbočka, tzn. jsem v Olomouci a dole mi to ukazuje "Brno východ" (tj. příští změna směru) a vím že před týdnem když jsem s tím jel poprvé jsem tam tu aktuální ulici vždycky viděl. Jediná změna co jsem provedl byla naplánování trasy předem přes "Pokročílé plánování", jo a taky jsem toho hodně popřesunoval na kartu podle rady výše v této diskuzi.
Teď jsem to právě ověřil, naplánuji trasu předem a když si vyberu ukázku trasy / Demo tak to hlásí vždy až tu příští, můžete to někdo prosím vyzkoušet a potvrdit mi HR? :D Po cestě domů zkusím ještě přes "Navigovat na" a pokud to bude hlásit až příští tak mě přeinstalace asi nemine, protože mi to dost vadí a jsem si jistý že to hlásívalo název ulice aktuální...
MilanSu (823)|6.10.2005 13:41
No ted jedu pres dve zastavky do Prahy, tak jsem si udelal itinerar, 2 pruj. body a cil a funguje to normalne, tedy lespon spoctena trasa.
Ona ta celkova je mozne udelat, ale zase na 2.stranu ten cas co to ukazuje je samozrejme nerealny, jelikoz se zdrzim x casu v prujezdnich bodech (pokud tam neco zarizuji ....) a pri jizde (pokud mam byt v prujezdnim bode na cas) mi to ukazuje cas do konce.
Situaci bych resil, naplanovat trasu celkovou, tam vidim kilometry a pak itinerar s cilovymi body. Samozrejme muzu s tim itinerarem pracovat i behem cesty
libor_m (1026)|6.10.2005 13:48
TO neooo: při navigaci Ti to ukazuje další změnu trasy a aktuální ulici tu ukazuje pouze, když nemáš naplánovanou žádnou trasu
P.L._ce4you (23)|6.10.2005 13:51
Já mám pocit, že to s průjezdními body taky někdy fungovalo, ale několikrát mě to vyšplouchlo. Nejspíš je problém v případě, kdy se musí z trasy odbočit a pak se kus vrátit. Pak mi to tu zajížďku neukáže a pošle mi rovnou dál k cíli. Jak jsem ale psal, tak se mi stalo, že v případě zajížďky mě taky TT řekl, že žádná trasa neexistuje. To se mi párkrát stalo i v případě i při navigaci z města do města. Musel jsem odjet do sousední ulice a už o šlo. Když jsem to používal v ČR, tak jsem takový problém neměl.
Vlada165 (676)|10.10.2005 10:58
Tak jsem zkousel TomToma na kterho jsem se tak tesil, protoze ho kazdy chvali, ale vypada, ze mi vic vyhovuje PocketKim, i kdyz na dlouhe trasy je bohuzel pomaly :-(.

Libilo se mi sice, ze se TomTom umi vyhnout placenym silnicim a naviguje hlasem (zatim jsem podle toho nezkousel jet ale jen planovat trasu), ale nelibilo se mi, ze si to tam krome CR nacpe i dalsi mapy a musel jsem pouzit 1GB SD kterou jsem mel puvodne ve fotaku - da se to nejak obejit, aby instaloval jen CR a hlavne presnejsi ?

Presnejsi proto, ze jsem chtel najit trasu do Jeseniku a ono mi to tam nabizelo vsechna mozna mesta v cizine (o ktera navic vubec nestojim) a je ne Jesenik, ktery se dal vybrat jen z mapy a najit tam trasu podle nazvu ulice uz jsem nedokazal vubec :-(.

Nejrychlejsi trasu to navrhlo pres Polsko (to take zrovna moc nechci...),
takze jsem to musel dat jako "zakazane misto" a navic pri kazdem spusteni tu trasu navrhoval pokazde o neco jinak i kdyz jsem navic pouzil itinerar - da se neco udelat s tim, aby ta trasa byla porad "zarucene stejna" abych nakonec nemusel pouzivat itinerar s 1000 polozkami, coz by mi planovani trasy zrovna neulehcilo ? ;-) ...

A co nejkratsi cesty - navrhuje je vzdy pro auto, nebo se mi take muze stat, ze mne bude chtel poslat na polni cestu vedle hrbitova, jako se to povedlo PocketKimovi ?
(no byla asi moje blbost, ze jsem mu radeji nenastavil "pro auto" a trochu vic mu do toho nemluvil, aby mne porad neposilal pres Prahu, kde o placenou dalnici take vubec nestojim...)
petr22_ce4you (454)|10.10.2005 11:21
1. neda a uz se to tu resilo aspon 10x

2. problem je podrobnost map na Morave, resi se to pridavnou databazi bodu zajmu (mesta)

3. TT nepozna cestu "pro auta" od polni cesty nebo dokonce neexistujici cesty, tudiz ta trasa je obcas zajimava (pokud se ma zahnout do lesa nebo ze skaly tak tam nejezdi)
ms_ce4you (364)|10.10.2005 13:22
Neexistujici cesty maji vsichni, to je veci dodavatele map. Takze i vychvalovany Dynavix i TomTom i Alturion...

Vcera jsem jel z jizni spojky na Strakonice a prestoze odbocuji vpravo, podjedu pod mostek a drzim se vlevo, Miroslav hlasil "Sjeďte" a potom odbocte vlevo.

Od te doby si pamatuji, ze "Sjedte" je i odboceni vpravo...
Rosacek (5)|10.10.2005 18:33
Toto je docela osklive mateni ridicu, u nas je taky jedna takova krizovatka, pri prvnim testovacim prujezdu okolim me to dost nastvalo, ale asi je potreba se fakt divat jednim ockem i na mapu. Coz je ve hustem provozu velkomest docela o drzku
MilanSu (823)|10.10.2005 19:24
Chlapi, jezdete hlavou, jak jste driv jezdili bez navigace ? Ono kazda hlasova navigace vychazi z vektoru silnic, takze kdyz se podivas na sipku, tak skutecne jedes jakoby vlevo. To ze ve skutecnosti je to prakticky rovne je vec druha. Ale na druhou stranu i kdyz blbe odbocim, tak prepocte trasu a dovede mne do cile. A o to GO (alespon mne)
Vlada165 (676)|11.10.2005 07:43
Jeste mne "irituji" ;-) na TT 2 veci - da se pri vypnuti 3D nejak vypnout aby automaticky pred krizovatkou nemenil meritko, protoze je pro mne vic prehledne, kdyz zachovava to mnou nastavene ?

Jde nejak vypnout ten jeho "fullscreen", protoze pokud chci pouzivat 2 GPS programy soucasne (rad bych mel na pozadi pusteneho OziExplorera, ktery by mi logoval trasu, abych se pak mohl podivat, kudy jsem zkoutecne jel, pokud jsem treba nekde byl nuceny trasu menit ...), abych mezi temito programy mohl v pripade potreby prepinat ? Diky ...
neooo666 (243)|11.10.2005 08:41
[QUOTE="vladas"]Jo a jeste mne "irituji" ;-) na TT 2 veci - da se pri vypnuti 3D nejak vypnout aby automaticky pred krizovatkou nemenil meritko, protoze je pro mne vic prehledne, kdyz zachovava to mnou nastavene ?

Jde nejak vypnout ten jeho "fullscreen", protoze pokud chci pouzivat 2 GPS programy soucasne (rad bych mel na pozadi pusteneho OziExplorera, ktery by mi logoval trasu, abych se pak mohl podivat, kudy jsem zkoutecne jel, pokud jsem treba nekde byl nuceny trasu menit ...), abych mezi temito programy mohl v pripade potreby prepinat ? Diky ...[/QUOTE]

Nastavení měřítka je automatické dle aktuální rychlosti a i když jej změníš tak si jej TomTom zase po chvíli podle aktuální rychlosti upraví, zafixovat napevno to nejde. Vývojáři kladli důraz na co nejjednodušší ovládání, proto spousta ovládacích prvků které byly k mání v předchozí verzi vymizela a omezila se na minimum, jinak než ve fullscreenu to tedy pustit taky nepůjde. S tím logováním - je problém přes GPS Gate najdříve spustit Oziho a logování a pak přepnout na Toma? Pokud se týká vlastního přepínání aplikací to by mohla vyřešit nějaká aplikace třetí strany která v sobě integruje Task Manager s přepínáním aplikací na tlačítko