Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

MilanSu (823)|27.8.2005 00:02
Dneska a vcera jsem cestoval po Berlíně a zjistil jsem jednu situaci, na kterou je mozna treba si dat pozor.
Naplanoval jsem si itinerar pres Dresden a Zatec domu, rano jsem vyjizdel a trasa byla naplanovana OK. Pak jednu chvili doslo asi ke ztrate signalu a po obnoveni sice byla obnovena trasa do ciloveho mista Domu, ale uz ne pres body cesty zadane v itinerari.
Takze je dobre obcas pri jizde zkontrolovat souhrn trasy (pokud chcete jet pres neco).
ms_ce4you (364)|27.8.2005 09:06
Treba to nekomu pomuze s resenim problemu:

http://www.globalpositioningsystems.co.uk/forum/site_map.php

V dolni casti jsou veci tykajici se TT.

Jinak TT Go500 stoji jen cca 400liber...
Pavel Stancík (66)|28.8.2005 20:56
Zdravim.Pro zařízení MDA II a Fortuna ClipOn je třeba nainstalovat BTHTools 110 jinak Fortuna řádně nebjehá s MDA II.
taja_ce4you (127)|28.8.2005 22:08
Jó to je ono už to funguje. Díky moc. Jen poslední dotaz? Ty BTHTools 110 je třeba nainstalovat kvůli MDAII nebo Fortuně?
HanZ2k_ce4you (0)|30.8.2005 11:42
Zdravim,
o vikendu jsem mel pujceny IPAQ s BT GPS navigaci, nainstaloval jsem TomToma a vse chodilo OK, po jiste dobe mi ale TOMTOM zacal hlasit chybu Chybí zařízení GPS. Nepomohlo nove nastaveni gps ane samotna reinstalace TomToma ... nevite nekdo co s tim??

Predem diky!
HanZ
hanz_ce4you (0)|30.8.2005 12:39
to HanZ2k: tak to stejný potkalo o víkendu v holandu mého otce na Ipaq 1940 + BT GPS TomTom, z ničeho nic přestala fungovat komunikace mezi pda a gps. Změna nastavení ani soft reset nepomohlo, tak to dojel domu bez navigace. Pomohlo odpojení baterie v gpsce, byla asi nějaká poblbaná či co.
HanZ2k_ce4you (0)|30.8.2005 13:36
to hanz: mel jsem externi GPSku, kterou jsem jen vypnul a zapnul a jelikoz s druhym nainstalovanym softem PocketKIM to chodilo bez problemu nenapadlo me, ze by mohl byt problem primo v GPSce ... nemuze se taky tlouct PocketKIM s TomTomem? .... ale to pak odporuje tomu, ze to asi pul dne slo zcela spolehlive ;o(

HanZ2k
taunus (116)|30.8.2005 14:48
tllouct by se to urcite nemelo mam tuto kombinaci take ale nemam zadny problem a nevidim jak by se to melo tlouct kdyz ti bezi vzdy jen jeden program.. jinak jsem s tom tomem jeste nemel vetsi potize.leda jen malej problemek pri ukoncovani kdyz jede tom tom delsi dobu tak po vypnuti chvilu trvva nez se pda probere..
karlic (707)|2.9.2005 15:04
Tak mě TomTom v pondělí pěkně vyšplouch:no: . Jel jsem po D1 na Prahu a když jsem byl na 70km, tak na radiu Impuls hlásili, že je na 56km uzavřená dálnice, že je tam velká bouračka a bude to na dlouho. Co v tento okamžik udělat na TomTomovi, aby mě navedl na první sjezd před tím 56km a hodil zase zpět na D1 za 56km? Prostě jsem to nedokázal vykonfigurovat.
Jak použít TomTom či jakýkoliv jiný navigační sw? Možná že by pomohl uživatelský POI kilometrovník českých dálnic :? , jinak nevím. Těším se na každou radu.
petr22_ce4you (454)|2.9.2005 15:11
Vypocitat alternativu - vyhnout se casti trasy
Kocir (836)|4.9.2005 18:40
Silim z TODAY pro TT5. Potrebuji ho dostat na predposledni pozici na TODAY ale on se vzdy presune jinam. Respektive je zanim plugin pro Outlook.

Neporadi nekdo jak donutit TODAY Plugin TT5 aby se presunul na urcitou pozici, kdyz takhle vzdoruje?
Pavel Stejskal (155)|4.9.2005 19:33
Zdravím, jestli jsem Tě dobře pochopil, tak zápasíš s Today, jako jsem zápasil já, pouze s tím rozdílem, že jsem nemohl dostat Datum, Weatherpanel, Pocket+ a PocketBreeze do pořadí na Today v jakém jsem je napsal. Pomohlo mne, že jsem mezi ně naházel další položky i když je nemám aktivované (zatržené):
Datum (aktivováno)
WeatherPanel (aktivováno)
Uživatel
Pocket+ (aktivováno)
Pošta
Kalendář
PocketBreeze (aktivováno)
Úkoly
Money
Myslím si, že jsem začal s tímto mít problémy po instalaci trial verze Pocket+ 3.0.
Návrat na 2.5 nepomohl, ani po vyčištění registru. Takže jsem testoval kombinace a výpis vidíš, kdy mne to zobrazení funguje podle mých představ. Pokud bych posunul Pocket+ o jednu pozici výše, tak se automaticky posune z neznámého důvodu o pozice 2. Jo a já nemám TomTom, ale Dynavix, takže u Toma bych asi chybu nehledal.
Pokud máš problém jiný a já to špatně pochopil, tak prosím Cruse o vymazání.
Kocir (836)|4.9.2005 21:02
Pochopil jsi to presne.
Ja to nakonec vyresil odinstalovanim TT5 today pluginu a znovu nainstalovanim.
Pak jsem vyzalohoval pres ActiveSync, natvrdo vyresetoval PDA (HR) a obnovil z ActiveSync a hned se me to seradilo jak jsem chtel.

Je to porod. Urcite pluginy se takto hadaji.
Gurun_ce4you (72)|5.9.2005 08:10
Tak jsem s Tomtomem vyrazil poprvé na jičínsko někam mimo hlavní trasy a tedy pár zkušeností:
- chce to opustit předsevzetí, že pojedu zcela podle Toma, páč se často stane, že navrhne i trasu po poli (asi silnice 3 třídy nebo co ) což se asi nedá nijak ovlivnit v nastavení (měl jsem nastaveno nejrachlejší trasy, do nejkartších jsem si vůbec netroufl ). Proto to chce standartně sledovat značení v křižovatkách a jen tam kde není ten tvůj směr pokračovat dle Toma. Nicméně je to skvělý, když už manželku přestane bavit v mapě hledat kudy bychom měli jet a jen se spokojeně kochá krajinou :cool:
- ubytování ( tedy Doma nebo Oblíbené místo ) je nutné zadat do místa kterou mapa Toma zná ještě jako ulici na mapě, páč když zadáš jen jakési místo v poli i nedaleko silnice, tak se mi při návratu stalo, že mě Tom snažil dovézt na opačnou stranu toho pole a ač jsem se snažil sebevíc musel jsem zcela opustit danou oblast aby se alternativí trasa přepočetla na tu správnou silnici.
- obrovskou výhodou je i to, že v lesích člověk vidí kampak pojede tedy jak se klikatí cesta před námi. Tím nechci říct, že se podle něj dá jet Rallye, ale je to fajn za světla natož potmě.
- a co se ti může stát:sarcastic: Tomík najde cestu pošle mě na nádhernou úzkou asfaltku lesem ( romantika jak cyp ) jenže na konci je závora a po stranách příkopy a les, pak příjde 400m couvání..., ale stejně to stálo za to :D
karlic (707)|5.9.2005 08:50
[QUOTE="petr22"]Vypocitat alternativu - vyhnout se casti trasy[/QUOTE]
To je problém, protože alternativa je max. 5Km a tak se ti stane, že tě to nažene mimo dálnici a trefíš se klidně nazpět zase před tu uzávěru. V opačném případě, kdy budeš čekat až přesně 5Km před uzávěru se ti zase nepodaří sjet z dálnice, protože už tam žádný sjezd nebude.
pietnik (73)|5.9.2005 10:00
[QUOTE="karlic"]To je problém, protože alternativa je max. 5Km a tak se ti stane, že tě to nažene mimo dálnici a trefíš se klidně nazpět zase před tu uzávěru. V opačném případě, kdy budeš čekat až přesně 5Km před uzávěru se ti zase nepodaří sjet z dálnice, protože už tam žádný sjezd nebude.[/QUOTE]

Co takhle pouzit funkci Vyhnout se casti trasy? Tam si muzes krasne vybrat, ktere casti/kterych casti cesty se vyhnout. Mas tam jak nazev silnice, tak Obec, tak km. :yes:
pietnik (73)|5.9.2005 11:27
[QUOTE="pepa"]Já moc dobrá funkce - traffic bohužel jen mimo ČR [/QUOTE]

A kolik se plati za ten ucet? V CR by to tusim casem melo fachcit take, ze?
V cizine pouzivat GPRS se financne dosti nevyplaci A kolik se plati za ten ucet? V CR by to tusim casem melo fachcit take, ze?


hosic (156)|5.9.2005 12:40
Zdravim, pri instalaci TomTom instaluje samotnou aplikaci a pak jeste nejaky veci TomTom GPS, TomTom nejakej today plugin a jeste neco.

Kvuli setreni mistem, co je opravdu nutne?
Mam CF GPS. Takze bych hadal, ze treba TomTom GPS nepotrebuju?
pietnik (73)|5.9.2005 13:44
Tusi tu nekdo kdy by mel byt v CR zprovoznen system dopravnich informaci, ktery pres GPRS vyuziva TomTom traffic?
MODERATOR: Prozatím není jasný termín spuštění placených služen TomTom (3.11.2005)
karlic (707)|5.9.2005 20:38
[QUOTE="pietnik"]Co takhle pouzit funkci Vyhnout se casti trasy?... [/QUOTE]Tak to na dálnici taky nejde, tam je to jen jako jeden úsek bez možnosti nějakého dělení.
Edit by MODERATOR
pietnik (73)|5.9.2005 20:53
Me to teda ukazuje jednotlive segmenty dalnice, treba na D1ce do Brna. Zkus si dat vyhledat cestu z Prahy do Posluchova a pak se vyhnout casti D1cky - Veznice. Krasne te to odvede a zas vrati na dalnici.
Kazdopadne by tohle nejlepe vyresil TomTom traffic, kdyby uz u nas konecne fungoval :/
MilanSu (823)|5.9.2005 21:53
Sice segmenty ano, ale jeden usek ma treba 100 km (Mirosov-Jihlava)
Skoda ze nejde ve volbe cestovat pres dat vice nez jeden bod, pak by slo dat zacatek a konec a vyhnout se casti trasy. No snad nekdy
tortoise (546)|5.9.2005 22:12
Tak pak ještě jde dát "Najít alternativu", opět zvolit stejný režim, jako původně (např. nejrychlejší) a TT5 najde druhou nejrychlejší trasu, ale jinudy. Ostatně jsem udělal zkušenost, že (zvláště po Praze) je druhá nejrychlejší varianta většinou ideální poměrem vzdálenost/délka jízdy.
taja_ce4you (127)|7.9.2005 18:54
Prosím netušíte někdo, bude s touhle GPS "GPS Bluetooth Navilock BT-310T - Xtrac" - http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=52730 - fungovat s TTN5 TMC až u nás v ČR bude?
MODERATOR: NEbude, protože TMC bude dostupné na TTN pouze přes placenou službu TomTom Traffic Services, které jede přes GPRS (internet)
Baharis_ce4you (95)|8.9.2005 14:04
Reprodukuju jednoho známého, který se mě ptal přes ICQ na zvláštní dotaz: Lze někde nastavit, aby po zapnutí PDA Yakumo automaticky naběhl TT5 ?
carbik_ce4you (132)|8.9.2005 14:08
Asi bude stacit, hodit odkaz do cesty: "WinCE Device\Windows\StartUp", odkaz vytvori treba resco explorer.
Pavlucha (1496)|8.9.2005 14:10
Mno, to ale nepůjde po zapnutí ze stand by režimu ale jen po restartu. Jak ho jednou shodí, bude ho muset až do dalšího SR spouštět ručně.
ms_ce4you (364)|8.9.2005 14:13
No ale to mu prece staci. Kdyz vypne PDA, tak se prece TT nevypne.
Pavlucha (1496)|8.9.2005 14:16
Pokud to PDA nepoužívá na nic jinýho nebo mu nebude TT5 na pozadí překážet (hlavně kvůli paměti) tak jo. ;)

... jen tak si tipnu: že on to chce půjčit na cestu manželce a nechce aby se v tom vrtala ??? :D :D :D
Baharis_ce4you (95)|8.9.2005 14:23
Opravdu nevím. Já osobně si myslím, že to jedno tapnutí na ikonku není až tak velký problém. I moje žena, jinak technický antitalent (ještě že sem nechodí) mi už PDAčko bere a využívá.
Ale dotaz zazněl a já v každém případě moc děkuju za odpověď
landys_ce4you (119)|8.9.2005 15:25
Me ale po vypnuti PDA se spustenym TT5 a naslednem zapnuti nejak zlobi a zakusuje se - musim resetovat. Pokud bys na tom byl stejne, taky bys musel TT5 vzdy pred vypnutim PDA taky vypinat :( Jiny soft mi to nedela!
ms_ce4you (364)|8.9.2005 18:13
Jeste nikdy se mi TT5.1 nekousnul. Ani po vypnuti a zapnuti PDA s bezici aplikaci. Jen to trva o chvilku dele, nez najde signal. Cca asi o 1-2 minuty.
Na karte mam ale samozrejme jen mapu, ostatni v pameti.
ipf (2136)|8.9.2005 19:10
Když koukám, co máš všechno v cihle naplácané :D . V dobách dávných jsem měl podobný problém, ale ještě s TomTomRoutePlaner. Nakonec jsem přišel na to, že se nesnáší s PocketKIMem a po jeho odpálení chodil bez problémů. Takže bych doporučil HRknout cihlu, naprat do ní jen TTN5.1 a pokud problém zmizí, máš skoro vyhráno.
Kocir (836)|9.9.2005 07:52
Me nedela problem vypnout PDA a pak ho zapnout kdyz je v nem spusteny PDA. pravdepodobne pouzivate ne zcela korektni verzi TT5.

Ja bych doporucoval nasledujici reseni. TT5 hodit do startupu aby po SR TT5 nastartoval Na today obrazovce povypinat vsechny pluginy a nechat tam jenom TT5. Pokud bude mit manzelka zakladni vysku IQ potrebnou pro prijem stravy (coz ma urcite daleko vyssi) tak urcite zvladne kliknout na jediny prouzek na obrazovce (jeho bitmapu muzete zmenit napriklad napsat "Mamko tukni prstem sem").
Gurun_ce4you (72)|9.9.2005 14:18
existuje Poiedit pro PDA ??
MODERATOR: Neexistuje. (3.11.2005)
rossini_ce4you (72)|11.9.2005 22:25
Tomtom na mobilu...

Máte někdo zkušenosti s tomtomem na mobilním telefonu s pocket pc - konkrétně motorola mpx 220. Brácha má tento mobil a chci mu udělat radost...
Navíc mě zajímá i možnost propojení s gps

díky.
libor_m (1026)|12.9.2005 11:14
Tak jsem se vrátil z dovolené a ujel jsem cca 4500km, převážně po Itálii a chci se s Vámi podělit o mé dojmy z fungování navigace. Nemá cenu opětně psát, že je TTN5 super navigace, že jsem všude bezproblémů trefil atd.atd. Vypíchnu jen pár bodů:

1. vyrazil jsem s tyden starou (novou) BT GPS (dříve jsem měl CF GPS). Mé obavy se nenaplnily. PDA s běžící navigací a GPS jsem mohl kdykoli za chodu v libovolném pořadí vypnout a když jsem vše zase zapnul (opět v libovolném pořadí), tak vše běželo tak jak mělo (komunikace s GPS naběla max do 6 sec.). Naprosto ideální při jakékoli zastávce na trase

2. všem Moravákům mohu vzkázat, že jih Itálie je na tom s mapou Italia_plus ještě daleko hůře, než oni. Vesničky a malá městečka neexistují, jet se dá buď po silnicích 1. nebo 2. třídy a nebo polem. Středně velká městečka nemají žádné ulice, silnice podél moře také neexistují. Vlastně se dá říci, že jsem si při jízdách po jihu Itálie bral s sebou PDA jen pro dobrý pocit, že ho mám, kdyby náhodou ... Jinak jsem jezdil bez navigace. Co se týká těch silnic 1. a 2. třídy, tak se v mapě občas tak divně kroutily, že jsem tím polem (a jednou i po moři) jel taky

3. pokud jsem si blbě hnul s PDA v držáku na okně a s jedné strany mi vypadnul konektor (zůstal zapojený jen z druhé strany), tak se mi TTN5 kousnul a pomohl jen SR. Podařilo se mi to i nasimulovat a PDA se kousalo pouze v případě, že byl puštěný (a aktivní) TTN5 - divné!

4. občas na dálnicích Míra říká, že mám jet vlevo na místě, kde je úplně normální sjezd z dálnice a na jiném místě, kde se dá pochybovat (pokud bych byl úplně slepý a nepodíval se na tabuli s městy a číslem dálnice) o tom, jestli mám jet po pravé půlce dálnice nebo po levé, protože se "rozdvojuje", tak mlčí. Občas nechápu logiku důležitosti sjezdů z dálnic?!?

5. bez TTN5 bych asi dodnes bloudil italskými horami. Kousek před Bolognou byla uzavřená dálnice, ale objížďka označená samozřejmě nebyla. S dálniční policií se moc domluvit nešlo, řekli jen tře vesničky, přes které se dostat opět na dálnici za uzavírkou (nevěděl jsem, kolik exitů je uzavřena). No a po 42km horami, ve tmě a šíleném slejváku jsem se v klídku dostal zpět na otevřenou dálnici - velká pochvala.

To je vše, jinak naprosto bez problémů.
rossini_ce4you (72)|12.9.2005 23:27
Máte někdo tomtom 5 na aceru n30 s tím, že vám automaticky startuje (otvírá port) bluetooth gps?
libor_m (1026)|13.9.2005 13:56
Možná pro někoho trochu lama dotaz. Jak funguje vytočení čísla u POI (u kterého existuje)? Moc jsem s tím nelaboroval a když to zkusím, tak mi to napíše, že to nenalezlo žádný telefon.
EDIT: Funguje pouze u WM Phone Edition
Ivanm_ce4you (466)|15.9.2005 10:38
Shrnutí:
TTN ma 2 urovne CR. Ta zakladni je v prujezdni mape Evropy-
Major_Roads_Of_Europe Navigator Map,
ale pro pouziti v CR je to prakticky nepouzitelne.
Potom je tu update, takzvane PLUS mapy.

DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map
Tady je CR na velmi solidni urovni, skoro kazda silnicka mozna i 3. tridy. Problem je, ze SV Morava je na tom s pokrytim nedobre. Resp. silnice tam jsou, ale mesta nemaji nazvy /a ani ulice/ a nedaji se vyhledat v BZ. To se da obejit pomoci vytvoreneho souboru POI Mesta CR -viz diskuze o POI. A jeste jeden nedostatek ma ta mapa. Protoze je to vic zemi dohromady, tak velikost je okolo 400 MB. A predem rikam, ze rozdelit to nejde.

snad to pomuze
Vladimír Krejčík (80)|15.9.2005 12:02
Přidám svoji trochu odlišnou zkušenost.
Na TOMTOM.COM lze koupit TOMTOM Navigator 5 Western Europe. Pokud se nemýlím, nic jiného pro Evropu neprodávají.
Tento komplet mám a mohu doložit, že obsahuje:
Software
Mapové celky DE-CH-AT-CZ-PL, IT, FR, GB, Benelux, Skandinávie, Iberie.
Není tam žádná samostatná průjezdní mapa "Major roads", jako měl TTN3.
Mapové celky jsou dále nedělitelné.
Každý tento celek je tam ve dvou variantách:
- "obyč", což je podrobná mapa příslušné oblasti včetně databází (v ČR je dost dobrá mapa s výjimkou východu republiky - dost je o tom v této diskusi napsáno - databáze ČR dost chudé)
- PLUS, což je vždy předchozí verze "obyč" (podrobná mapa i databáze doplněná o zbytek Evropy v podrobnosti hlavních silnic (u nás tak do úrovně II.tř), města pouze hlavní průjezdy a bez databází. To plus znamená vždy zhruba 100MB navíc.
Lze si tedy při instalaci rozmyslet a vybrat, co se nainstaluje. Alespoň jedna mapa ve verzi Plus je nutná pro "mezinárodní" resp. "mezimapové" plánování cest. Samozřejmě, že pro vlastní navigaci je vždy nejlepší podrobná mapa příslušné oblasti. Dá se jistě např. v Itálii jet třeba podle GB PLUS, ale není to ono. Chybí podrobnost.

Shrnuto. ČR je v prodejní verzi obsažena, nic se nedokupuje.
Myrek_ce4you (188)|19.9.2005 13:01
Jeste jsem si trochu hral s adresarovou strukturou TomTom 5.1 a zredukoval jsem to tak, ze na karte (samozrejme pominu-li mapy) mam pouze adresar tomtom5 s par soubory - viz screenshot.
V tom adresari je samotna aplikace + i audio soubory (data41.*). Vse funguje, jak ma.
V RAM (cili v MyDocuments\TomTom) je pouze CurrentMap.dat o nekolika desitkach bajtu.

Aktualni verze spoustecu TomToma s nebo bez zvukove navigace prikladam.
EDIT: Ty spoustece funguji pouze pro tuto konfiguraci: tedy data41.* soubory jsou ve stejnem adresari jako TomTom Navigator.exe.
Ivanm_ce4you (466)|19.9.2005 14:07
zkousel jsem dat data41.chk na kartu a to nepracovalo.

EDIT: aha, ja to dal k mape. Zkusim udelat adresar na CF.
libor_m (1026)|19.9.2005 14:11
Buď v klidu, mně taky ne. Už jsem to jednou s Myrkem řešil a nevyřešil. :no: Ten kluk mě nepřestává udivovat, kam všude dokáže ty soubory strčit :D
libor_m (1026)|19.9.2005 15:23
Tak tentokrát se mi to podařilo. Předtím jsem to nepouštěl ze zástupce, ale přímo ve file manageru EXE soubor. No nic, hlavní je, že to fachá. Myrku, jsi hlava :yes: Díky.
MilanSu (823)|19.9.2005 16:02

Funguje to, dokonce bych rekl, ze to bezi svizneji, nez kdyz je to v Hlavni pameti. jenom pro upresneni, v hlavni pameti je jeste itn (tam se ukladaji itinerare).
Pokud si do adresare jak poise MYREK date jeste napr Data30.CHK a Data30.vif, je pak mozno vypnout hlas i za behu TT, upozorneni funguje.

OVSEM jak uz to byva nic neni 100 %. V teto konfiguraci pokud vypnu PDA s bezicim TT, po zapnuti mi zamrzne, zkousel jsem 5x a pokazdy, takze navrat k puvodni sestave.
Myrek_ce4you (188)|19.9.2005 19:06
Tak pri ceste z prace (40 km) jsem to zkousel, asi 10x jsem PPC s bezicim TT vypnul, cca po 10 sec az minute zapnul, nekolikrat jsem to vypnul i behem proslovu :) a po zapnuti uplne v pohode, pekne dorekl, co chtel :) Samozrejme GPS se jakoby ztratila, ale behem cca 5 sekund opet nadetekovala a behem dalsich 10 az 30 sekund nadetekovala opet signal a navigace jela dal.
Suma sumarum: u me to funguje (tuk tuk) jako vino.
MilanSu (823)|19.9.2005 19:24
Tak jsem mel neco spatne asi, nevim, mne to neslo. Ale stejn to necham v hlavni pameti, protoze se mi uz nekolikrat stalo, ze jsem pri vyndavani z drzaku tuknul na SD kartu, a kdyz jsem mel TT na SD karte tak mi PPC zatuhl. Vyzkousej to schvalne, to by mne zajimalo, za behu TT vyndej kartu s mapou (a vlastne i s TT u tebe)
Myrek_ce4you (188)|19.9.2005 19:30
No, to je dost extremne adrenalinovy sport :D
To bych totiz musel nejdriv musel vyndat GPS v CF slotu, pak vycvaknout SD (coz jednou rukou moc nejde - ostatne ta SD karta je u Axima zapustena a vycvakne se - cili nejde pouze vytahnout).
No a pak bych to asi:
a) napalil do znacky
b) predformatoval SD kartu ;)

Takze to asi zkouset nebudu - ale uprimne, nemyslim si, ze je prilis bezne pri navigaci vyndavat pametovou kartu, z ktere Tomtom bezi :)
Baharis_ce4you (95)|20.9.2005 17:06
Může mi někdo vysvětlit, jak to je s instalací map PLUS?
Mám novou kartu. Předpokládal jsem, že když si nainstaluju všechny mapy na HDD, tak potom už stačí je jen překopírovat na kartu. Ale když jsem to teď udělal, tak TT ty překopírované a nenaintalované nevidí. Ty co už jednou byly nainstalované vidí, i když jsem je na tu novou kartu jen zkopíroval. Díky.