Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

ms_ce4you (364)|15.8.2005 18:44
Nevim, jestli jsem to neprehledl, ale ma TT5 moznost pri navigaci ztlumit radio /jako treba Navigon5 / nebo ne ?
Myrek_ce4you (188)|16.8.2005 09:12
Nevedel by nekdo, zda se pomoci nejakeho bezneho nastroje (nepocitam hexa editor ;) ) da vytvorit databaze ceskych PSC, neco jako je vyhledavani treba v Belgii apod.?
Evžen Všetečka (0)|16.8.2005 21:01
Máte někdo zkušenosti s kombinací TT5 a Loox 720/718 + Asus BT100 ?
Podle výrobce TT toto PDA funkční není ale přitom jsem slyšel že to funguje .
Dík
Crusader_ce4you (624)|16.8.2005 21:28
Nevím jak moc je to i otázka HW kombinace, ale v kombinaci uvedené v mém podpisu to běhá absolutně spolehlivě. Takže s Looxem je to v pohodě, lišíme se pouze GPS zařízením.
tortoise (546)|17.8.2005 09:31
Pro fanoušky Hvězdných válek přikládám navigační hlasy (v angličtině) Darth Vader a Yody.
tortoise (546)|17.8.2005 09:33
TomcatCZ (24)|17.8.2005 10:40
Chci jet v září do Kodaně (Dánsko). Jak je nejlepší naplánovat trasu z ČR přes dvě mapy? Itinerář??Jak se efektivně používá?
Mám TT5 celou Evropu (6 map).
Dík za radu
tortoise (546)|17.8.2005 11:00
Osobně bych nahrál do PDA mapu Scandinavia Plus a pak bych naplánoval cestu z ČR na konkrétní místo. Má to tu výhodu, že v ČR to znám, takže mi Major Roads nevadí a po příjezdu na místo mám do detailu celé Dánsko a to vše bez přepínání map.
MilanSu (823)|17.8.2005 11:55
No já osobně do Dánska nejedu jen přes ČR.
Přes více map jezdím následovně
Přepnu do mapy cíle (Itálie, Dánsko ...)
Vyberu presne kam chci jet a dam do Planovani itinerare, pripadne ulozim.
Prepnu mapu do CR, a dam itinerar, spustit navigaci a ukoncim TT5, tim se mi trasa ulozi.
Spustim TT5 a nacte se mi posledni trasa, a jedu na hranicich pri cekani na celnici prehodim mapu a mam podrobnosti vsude kde jedu.
tortoise (546)|17.8.2005 13:36
Já taky ne, ale od toho jsem psal "dám tam mapu Skandinávie Plus", protože Plus znamená průjezdní mapu celé Evropy. Takže my + SRN tam jsou v dostatečné (průjezdní) formě.
P.L._ce4you (23)|17.8.2005 14:37
[QUOTE="MilanSu"]Prepnu mapu do CR, a dam itinerar, spustit navigaci a ukoncim TT5, tim se mi trasa ulozi.
Spustim TT5 a nacte se mi posledni trasa, a jedu na hranicich pri cekani na celnici prehodim mapu a mam podrobnosti vsude kde jedu.[/QUOTE]

Trochu nechápu to ukončení TT5. Ti si to připravuješ před cestou doma nebo to musíš udělat v autě?
Radek Novák (309)|17.8.2005 17:22
Kdyz dam navigovat na blizky bod zajmu, TomTom vzdy spadne. I po HardResetu. Zkousel jsem i updatovat na 5.1 a stale nic. Pokud se to tu jiz resilo, omlouvam se, ale procitat 92 stranek je opravdu mnoho :(
tortoise (546)|17.8.2005 17:24
Nevím proč, ale občas se 5.1 upgrade nepovede úplně, zkusil bych znovu nahrát data.chk i TomTom Navigator.exe ručně (oba soubory jsou v instalačním CABu).
MilanSu (823)|17.8.2005 17:52
Pokud ukončím TT5 nabídkou Ukončit aplikaci, pri dalsimn spusteni se mi nacte trasa aktualni v dobe ukonceni. Je jedno jestli to delam v aute nebo doma, nebo kdekoliv.
Pokud jsem bez signalu, pouziji pokrocile planovani z Doma do nekam, trasa se spocte i bez signalu, ukoncim TT5. Sednu do auta , zapnu TT5 a "mam ji tam"
landys_ce4you (119)|17.8.2005 21:10
Ted uz jen jak je z ttn.cab vypreparovat... Nebo mas na mysli jiny cab?
[QUOTE="tortoise"]Nevím proč, ale občas se 5.1 upgrade nepovede úplně, zkusil bych znovu nahrát data.chk i TomTom Navigator.exe ručně (oba soubory jsou v instalačním CABu).[/QUOTE]
tortoise (546)|17.8.2005 23:08
[QUOTE="landys"]Ted uz jen jak je z ttn.cab vypreparovat... Nebo mas na mysli jiny cab?[/QUOTE]
Mám na mysli přesně tento. Otevře to např. PowerArchiver. Správné jméno souboru se pozná z INI, nicméně to 1.6MB je TomTom Navigator.exe a to skoro mega jsou ty data. U mně to pomohlo, předtím 5.1 stále padal na bodech zájmu, dnes už ne.
libor_m (1026)|17.8.2005 23:09
otevři např. ve WinRARu
ajby_ce4you (15)|18.8.2005 09:01
[QUOTE="Evžen Všetečka"]Máte někdo zkušenosti s kombinací TT5 a Loox 720/718 + Asus BT100 ? Podle výrobce TT toto PDA funkční není ale přitom jsem slyšel že to funguje.[/QUOTE]

Presne tuhle konfiguraci pouzivam a funguje to bez problemu...
Edit by MODERATOR
MilanSu (823)|19.8.2005 00:25
Nahodou nemate nekdo manual na TT5 v CZ ?
TomcatCZ (24)|19.8.2005 07:15
Zkus http://www.tomtom.com/lib/doc/go5/refman/Main_menu_ces.html.
Je to sice na TomTom Go , ale az na drobnosti v HW je ovladani programu je stejne.
boban1108 (72)|19.8.2005 13:15
Otočený displej:

Všem mohu pouze doporučit. Z důvodu nedostatku místa jsem si nechal otočit zobrazení o 90° a umístil PDA naležato. A nestačil jsem se divit. Dohled "nahoru" v 3D byl stejný, jako když je displej stojatý, a přibyl větší rozhled do stran. Ale hlavně všechny nápisy v dolní části jsou podstatně větší a tím čitelnější. Nezatracujte a vyzkoušejte.
RStein (2012)|19.8.2005 13:43
Taky opouzivam TomToma "nalezato". Informaci je subjektivne na obrazovce vic.
tortoise (546)|19.8.2005 13:59
[QUOTE="Boban1108"]Ale hlavně všechny nápisy v dolní části jsou podstatně větší a tím čitelnější. Nezatracujte a vyzkoušejte. [/QUOTE]

Teď jsem porovnával screenshoty z verze nastojato s verzí "naležato" a písma dole jsou stejně velká kromě názvu silnice, na kterou se jede. Nic to nemění na tom, že je to tak přirozenější a lepší než nastojato.
MilanSu (823)|19.8.2005 15:22
No jde asi na zvyku, mne pripada prirozenejsi nastojato, pri jizde obcas se potrebuji podivat na kontakt, kalednar a to mam vsechno nastojato. Navic mam pouzdro Krusell a nevim jak bych to uchytil nalezato (i kdyz asi bych to vydumal). V kazdym pripade si myslim, at nalezato nebo nastojato je TT5 super. Mimochodem dneska bych mel dokoncit manual k TT5 navigator (castecne prevzato z ceskeho prekladu pro GO). Az bude hotovo dam sem PDF, nebo odkaz ke stahnuti. Snad se bude nekomu cesky manula hodit.
Myrek_ce4you (188)|19.8.2005 15:40
No me zrovna stejny neprijdou, viz obrazek.
00083896_Screen001_ajK.png
tortoise (546)|19.8.2005 15:51
No vida, já to mám jinak (Ipaq rx3715):
00083897_tt5_4MQU.png
Myrek_ce4you (188)|19.8.2005 15:56
No uz jsem na to prisel, zalezi na poctu zobrazenych polozek ve stavove liste, ty mas 5, ja mam 4 ;) Pokud nastavim 2, je to pismo jeste vetsi i v orintaci na vysku.
MilanSu (823)|19.8.2005 18:34
Slibeny manual k TT5 v CZ (cca 800 kB) je na http://www.poi.cz - sekce Download
Edit by MODERATOR
Jíra_ce4you_oldd (10)|20.8.2005 12:50
Máte někdo zkušenost s tím, že TomTom na Aceru n35 jede s větším zpožděním? Při navigaci 3D v zatáčkách prostě nevíte kde jste, natož kam máte jet. Program mám v Aceru a mapy na kartě.
ms_ce4you (364)|20.8.2005 12:55
Muzou to delat doinstalovane POI mesta. Jestli je tam mas, tak je zkus smazat. Je to tím, že je na mapě zobrazeno velké množství POI.
Edit by MODERATOR
Jíra_ce4you_oldd (10)|20.8.2005 13:18
Smazal jsem POI, hned jsem to jel projet a je to super. Díky.
Stačí dát "nezobrazovat na mapě". Navíc jsou už k dispozici i POI měst pouze na Moravě, která je "postižená" v TTN nemožností vyhledávání.
Edit by MODERATOR
Myrek_ce4you (188)|22.8.2005 11:53
Vytvoril jsem dva male .EXE souburky TTVoiceOff a TTVoiceOn. Jejich ucelem je, aby se volitelne spustil TomTom bez hlasove navigace, ale soucasne aby byly slyset zvuky upozornujici na body zajmu (coz se vypnutim zvuku v TT neda). Zaroven, kdyz obcas hlasovou navigaci potrebuji, zapnu ji pomoci TTVoiceOn.
TTVoiceOff spusti TomTom bez hlasove navigace, TTVoiceOn s hlasovou navigaci.
Princip velmi sofistikovane cinnosti: prejmenuje soubor /Voices/DATA41.CHK (cesky hlas) na *.CHB (a naopak) a spusti TT :cool:

Soubory ke stazeni zde: http://flesko.cz/download/ttvoice.zip
00084340_ttvoice_Y3aB.png
bubo_ce4you (151)|22.8.2005 20:57
Zdravím,

zajímaly by mne vaše zkušenosti s přesností map a jejich aktualizací.

Vyzkoušel jsem teď navigaci Německo, Francie a Španělsko. A musím říci, že mne občas překvapily problémy s nepřesností map i v západní Evropě. Občas mi to radilo kruhový objezd ve španělských vesnicích, kde asi nikdy nebyl, a naopak novější kruháče tam nebyly. A asi nejsilnější zážitek byl s jednou dálnicí ve Francii (teď nevím číslo, snad A42), kdy ve druhé polovině jsem jel každou chvíli po trávě, přestože jsme měli snad plný počet satelitů. A o označení dálnic nemluvě - velmi často jsem měl ve Francii uvedené jiné číslo dálnice, než bylo na mapě a kilometrovnících u ní...

Nevíte, jak TomTom mapy průběžně (ne)aktualizuje?

Zdenek
MilanSu (823)|22.8.2005 21:24
Mapy jsou od teleatlasu, ted jede stejnou trasu svagr, tak uvidim co bude rikat, az se vrati. Ja zatim jezdil cechy a nemecko a bez problemu, no nekdy tam taky silnice neni, nebo je nekdy trochu zmateny, ale vzdycky jsem dojel tam, kam jsem potreboval a o to asi jde, ne. Jestli mi rekne kruhac, ktery tam neni, tak kouknu na PDA a situaci v realu a reaguju. To kdyz mne navigovala driv manzelka rikala casto jeste vetsi "bludy" :):)
ipf (2136)|22.8.2005 22:59
[QUOTE="Myrek"]..TTVoiceOff spusti TomTom bez hlasove navigace, TTVoiceOn s hlasovou navigaci...[/URL][/QUOTE]
Zkoušel jsem to dnes na ACERn35, nefunguje. Ať spustím TTN jakýmkoliv způsobem, pořád mele a mele :? .
MilanSu (823)|23.8.2005 00:18
Napadlo mne mozna jednodussi reseni. Do adresare s data41.CHK (my documents/ TomTom) si nakopirujte soubory z Nemy.zip. Pak jednoduse v predvolbach vyberte druhy hlas, a tomik mlci, ale BZ oznamuje.
TIP - pokud se Vam nelibi Olympia GREEK, staci prejmenovat Data30 (CHK a VIF) na jine cislo a v souboru vif(normalni ASCII - treba v poznamkovem bloku ...) zmenit odkaz na nove cislo (treba 25 je Joaquim Portugues .....)
Lze tak Toma umlcet i bez nutnosti ukoncovani a znovu spousteni aplikace.
Stormer_ce4you (28)|23.8.2005 13:56
Teleatlas ma celkove horsi mapy nez Navteq bych rekl.. problem je, ze Navteq zatim jeste nema zmapovanou CR, ale to co uz ma (major roads) je mnohem presnejsi a aktualnejsi nez mapy od Teleatlasu... snad se to casem zlepsi u obou k lepsimu.. precejen pokryti se zlepsuje kazdym kvartalem.. doufam, ze az bude mit Teleatlas celou CR, tak zacne s upravou spatnych mist, kterych je nepocitane... hlavne ze uvadi, ze mereni provedli jeho pracovnici primo na miste.. dobrej vtip.. kopirujou mapy z doby rakouska-uherska ;)
petr22_ce4you (454)|23.8.2005 14:12
Otazka je, co je lepsi - jestli malo existujicich silnic nebo hodne neexistujicich

Mapy v TT zcela evidentne obsahuji i silnice, ktere nikdy neexistovaly - viz zcela vazne naplanovana trasa ze skaly dolu, po lesni ceste v Jizerkach a podobne.

Co me docela dostalo, je silnice od Bezdezu na Boleslav - na mape je naprosto mimo, jako kdyby autori map meli jine podklady nez ti co staveli silnice. Ve meste je navic obrovske ulic, ktere vubec neexistuji.

A ze vseho nejhorsi je nerozliseni silnic 3 tridy a zbytku (polni cesty, strouhy, uvozy.....). Tudiz naplanovanou trasu je treba brat s rezervou a pokud TT pokrikuje neco o odboceni do diry mezi dvema houstinami tak am nejet. To se mi stalo zatim pri kazde ceste - budto trasa vedle nekudy kde nemohla byt silnice ani za Karla IV - voda, skala, propast - nebo ji nakonec postavili jinde. Tragedie je, ze jsou to silnice z roku 1998. Nastesti naprosta evtsina silnic je OK.

Nicmene, mapy by rozhodne zpresnit mohli - jenze to vypada ze sice pridavaji nove, jenze nikdy nikdo neodstrani ty co neexistujou a tech tam budou tisice.

Jeden by skoro rekl, jestli neni lepsi zacit ty mapy delat znova, protoze pri planovani cesty neni jak poznat jestli vede po existujicich a autem sjizdnych komunikacich. V kazdem pripade ale vzdy pomuze funkce "spocitat alternativni trasu"
tortoise (546)|23.8.2005 15:44
Včera se mi dvakrát stalo, že mě TT5 v Praze navigoval do jednosměrky z druhé strany. Sice to nepotěší, na druhou stranu, když jsem měl jet vlevo, tak jsem holt jel doleva až tehdy, když tam protisměrná jednosměrka nebyla a TT mě dovedl do cíle bez problémů. Zkrátka chce to nenechat to pouze na PDA a trochu u řízení přemýšlet.
Roacher (99)|23.8.2005 16:11
Já jel zase včera trasu Brandýs - Odolená Voda a TT mě navedl na krásnou 2 m širokou polní cestu ze který nebylo úniku,takže sem si dal 5 km po bombastický cestě v noci, v dešti...čekal jsem jen,odkud mě budou tahat...asi to fakt nechce spoléhat jen na PDA,ale i u toho víc přemýšlet!:sarcastic:
Radek Novák (309)|23.8.2005 16:18
Já pokud mě TT naviguje na nějakou pochybnou cestu, tak jedu dál a on mezitím spočítá nějakou alternativní... :yes:
TomcatCZ (24)|23.8.2005 17:14
Já taky. TT už mně zkoušel navést do ulice, která není, tak sem zahnul až na další odbočce a on to bleskově přepočítal. Je to mírně chaotické někdy, ale řekl bych , že je to pořád ok. Kdybych ho neměl tak bych trefil do místa určení rozhodně později.
Také však doufám, že v příští verzi mapy to bude lepší.
BTW na tomtom.com sem se dočetl , že v září má být mapa východní Evropy..Takže uvidíme
ms_ce4you (364)|23.8.2005 20:10
Co se musi udelat, kdyz chci pridat J.Cleese ? Mam 3 soubory: data96.vif, data96.chk a data96.bmp.
Zkousel jsem to dat do MyDokuments\tomtom, ale "pribyl" jen hlas: Special 36, zena a otaznik misto bitmapy.
ms_ce4you (364)|23.8.2005 20:22
Tak jsem vycetl, ze se musi v \My Documents zalozit Voices a vse do teto slozky zkopirovat. Ted uz sice mohu Cleese vybrat, ale hlas je němý...
landys_ce4you (119)|23.8.2005 21:14
Ne do dokumentu, ale primo v rootu je adresar TomTom s ostatnimi .chk a .vif soubory. Ten BMP snad nebude potreba, nejspis je to jen "podobizna" toho mluvciho :-)
ms_ce4you (364)|23.8.2005 21:46
Soubor byl asi poskozen. Uz to bezi. Skutecne to ale musi byt v \My Documents\Voices. Original cestina je v \My Documents\TomTom.
Myrek_ce4you (188)|24.8.2005 09:17
Hmm, to je zajimave, ja mam kompletne celeho TomToma na SD karte, v adresari TomTom5 je podadresar Voices (soubory s hlasy) a TomTom. Dale mam na SD karte adresare s mapami. V MyDocuments mam pouze adresar TomTom se souborem CurrentMap.dat s cestou na posledni otevrenou mapu...
Dale se v rootu vytvori adresar itn obsahujici itinerare.
petr22_ce4you (454)|24.8.2005 09:30
Presne takhle to je i na Palmu

IMHO je vic moznosti kde ten soubor muze byt, pri instalaci jsem ho nahral tam co byl ten soubor data00.chk od instalace a funguje perfektne. Tamtez ho doinstaluje i originalni instalator (add voice files z menu)
petr22_ce4you (454)|25.8.2005 21:21
Je, docela by me zajimalo jestli 5.10 pro wokna neni to same co 5.12 pro Palm nebo jestli se to nejak lisi
petr22_ce4you (454)|25.8.2005 21:27
tyyyjo kolega slovak si to prepnul na Barbaru
dyt to mluvi nejaka UKRAJINKA rusko-slovensky :-)))

Mila je proti tomu naprosto OK