Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co říkáte na Acer n50?

jedle_ce4you (98)|25.5.2005 01:34
Po delším čase se mohu podělit o zkušenosti s Acer n50 Premium. Musím konstatovat, že toto PDA naprosto splnilo moje očekávání. Asi tomu nebudete věřit, ale jeho jedinou nectnost (horší zvuk ve sluchátkách) jsem neměl zatím ani možnost posoudit. No asi to bude tím, že jsem si Acera nekupoval na poslouchání MP3 :-).

Dnes jsem konečně sehnat GPS Asus BT-100 a funguje to moc pěkně. V souvislosti s tím řeším ale problém, s napájením PDA v autě. Narozdíl od jiných (dražších) přístrojů nemá Acer n50 standardně redukci pro napájení. Samostatně jsem viděl prodávat redukce pouze pro iPaq. Ta byla navíc stejně dost drahá :(.

Nevíte, jestli se dá někde sehnat podobná redukce na Acera? Myslím, že se to občas nazývá "DC-in cable". Prostě redukce do které vrazím konektor vedoucí od zdroje :).

Případně uvažuji o koupi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], za jehož pomoci bych mohl PDA nabíjet. To je ale zbytečně velké / dlouhé. Opravdu bych potřeboval spíše jenom tu redukci. Poradíte, kde ji sehnat? Ještě ke všemu to potřebuji nejpozději do pátku :(.
Diver (49)|25.5.2005 10:10
[QUOTE="jedle"]Nevíte, jestli se dá někde sehnat podobná redukce na Acera? Myslím, že se to občas nazývá "DC-in cable". Prostě redukce do které vrazím konektor vedoucí od zdroje :).

Případně uvažuji o koupi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], za jehož pomoci bych mohl PDA nabíjet. To je ale zbytečně velké / dlouhé. Opravdu bych potřeboval spíše jenom tu redukci. Poradíte, kde ji sehnat? Ještě ke všemu to potřebuji nejpozději do pátku :(.[/QUOTE]

Kabel USB host doporučuji tento-viz obr. Kupoval sem ho TADY. Měli ho na skladě, jeden den jsem objednal, druhý byl doma :yes:. Je kraťoučký, cca 15 cm a má v sobě i konektor-samici na napájení. Napájecí adaptér do auta můžeš koupit v tomtéž shopu TADY. Konektor by měl pasovat, raději ale si tam předem zavolej. Síťový napájecí zdroj bude asi TADY to :) .
Diver (49)|25.5.2005 10:11
Ještě ten obrázek:
jedle_ce4you (98)|25.5.2005 10:22
Díky moc za tip. V Pekru to teď nemají skladem, tak jsem to objednal na www.naprodej.cz. Zajímalo by mne ještě, jestli je možné konektor pro napájení od samotného kabelu odpojit?
Delta_ce4you (15)|25.5.2005 10:54
Ako je to vlastne s kvalitou reproduktora a mikrofonu?Prosim Vas da sa nejakym sposobom zvysit hlasitost reproduktora?
V recenzii som sa docital, ze na hlucnejsie prostredie to nie je vhodne.Zaujima ma to hlavne koly Skype.
Dakujem.
Delta_ce4you (15)|25.5.2005 12:14
Ono moja otazka by mohla zniet aj takto.Je vhodny Acer n50 na Skype,ked sa v recenzii pise ze nie je vhodne do hlucnejsieho prostredia?
Chcem Acer n50 vyuzivat hlavne na Skype a to vo vonkajsom prostredi.
Ake mate skusenosti s mikrofonom a reprakom v spojeni so Skype.

A este da sa zlepšit hlasový vstup a vystup pouzitim "pecky"?
Diver (49)|26.5.2005 11:29
[QUOTE="jedle"]Díky moc za tip. V Pekru to teď nemají skladem, tak jsem to objednal na www.naprodej.cz. Zajímalo by mne ještě, jestli je možné konektor pro napájení od samotného kabelu odpojit?[/QUOTE]

Samice konektoru napájení nelze odpojit, je to jako jeden plastový odlitek (popisuji kabel viz obr.výše)
Johny CZ (23)|26.5.2005 22:30
[QUOTE="Delta"]Ono moja otazka by mohla zniet aj takto.Je vhodny Acer n50 na Skype,ked sa v recenzii pise ze nie je vhodne do hlucnejsieho prostredia?
Chcem Acer n50 vyuzivat hlavne na Skype a to vo vonkajsom prostredi.
Ake mate skusenosti s mikrofonom a reprakom v spojeni so Skype.

A este da sa zlepšit hlasový vstup a vystup pouzitim "pecky"?
[/QUOTE]

Ja n50 pouzivam na Skype docela pravidelne a zatim spokojenost:)) Kdyz ma protejsek kvalitni mikrofon, tak je v n50 rozumet bajecne. Temer bych to prirovnal ke klasickemu mobilu. Takze mohu na Skype a n50 doporucit:yes:
Diver (49)|27.5.2005 10:39
[QUOTE="Johny CZ"]Ja n50 pouzivam na Skype docela pravidelne a zatim spokojenost:)) Kdyz ma protejsek kvalitni mikrofon, tak je v n50 rozumet bajecne. Temer bych to prirovnal ke klasickemu mobilu. Takze mohu na Skype a n50 doporucit:yes: [/QUOTE]

A co pouzivas za pripojeni? Wifi nebo GPRS nebo EDGE?
hanysek3099 (115)|28.5.2005 17:59
Vážení teď jedna naprosto šílená myšlenka. Pokud mám doma comp s BT a kabelové připojení na net, je možné přez BT využít comp jako modem a připojovat se přez něj na net přímo na PDA? Pokud tu už podobná myšlenka v minulosti byla tak se moc omlouvám;)
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2005 01:58
Jde - přes Active Sync.
hanysek3099 (115)|29.5.2005 08:06
Super tak přístí týden beru dom BT tyčku od noteboku a budu to zkoušet. Teď zahledám na fóru kolem active syncu a pokud bude problém tak se ozvu. Jestli to pojede tak to bude bomba :D
Zdenek Malinsky (9781)|29.5.2005 08:24
Jde to i přes Wi-Fi, ale tam je víc "piplačka" s nastavením. WiFi taky víc "žere" baterku, ale pokud jsi doma a máš doma rozvedenou wifinu, není problém. Ale PDA si raději do vany neber. :D
Johny CZ (23)|29.5.2005 19:11
[QUOTE="Milan Matějovský"]A co pouzivas za pripojeni? Wifi nebo GPRS nebo EDGE?[/QUOTE]

Pouzivam wifi. :) Nic jineho jsem zatim nezkousel.
Lovis (11)|29.5.2005 20:39
Já také a to právě teď
botur (67)|30.5.2005 07:23
Vcera jsem zkousel zvuk na PDA. Poustel jsem si MP3 mam ACER N 50 obyc. a jsem na vysost spokojeny. Zvuk velice cisty, pekny. Spise do vysek nez do basu. Kamarad je zvukar, rikal ze na to jak je to malinke to velmi pekne hraje.
hanysek3099 (115)|30.5.2005 08:10
Souhlas se zvukem u N50 také nemám problém, repráček na to co umět má je naprosto v pohodě a přez sluchátka (a to mám obyč špunty od panasonicu) je to naprosto v pohodě. Redukci používám originál od nokie kterou dodává k N-gage a naprosto v pohodě.
Johny CZ (23)|30.5.2005 18:53
[QUOTE="Dzejkob"]To s tim diskem je hodne slusny, i ta cena 3000Kc( pokud sem se nesek :?) neni vubec spatna. Bohuzel spatne to vypada s dostupnosti, v Cechach se asi nesezene. Otazka je, jestli se u nas treba prodava neco podobneho za slusny penize-kolem 3k. Idealni by bylo kapacita aspon 20GB, aby aspon chvili vydrzel bezet na baterii a aby to nebyla moc velka krava. [/QUOTE]

Tak tady vam ho ukazuji... opravdu to beha bez napajeni a jeho velikost je opravdu miniaturni... Na foto ve srovnani s klasickym HD 2,5" do notebooku.

Tenhle malickaty 1,5"disk je uvnitr:


Takhle vypada, kdyz je komplet i s Alu obalem:


3D pohled:
botur (67)|30.5.2005 21:17
Chtel jsem Vam jenom sdelit, ze po 14 dennim zkouseni jsem maximalne spokojeny s Acerem N 50 (basic) a nevidim duvod proc bych si mel kupovat silnejsi verzi. Opravdu si myslim ze je pro bezne uzivatele 100% dostacujici a radeji budu investovat do prislusenstvi jako je GPS.
Radek
Johny CZ (23)|30.5.2005 22:35
Sehnal jsem ho od kluku, co maji web ZDE a vozi elektroniku z Japonska. Jsou tam "trosku napred" a u nas na normalnim trhu se asi sehnat neda... Skoda! Ale zkus je kontaktovat a treba jich zase par dovezou ;)
hanysek3099 (115)|31.5.2005 08:30
ten hard je fakt super, ale teď se začaly objevovat informace o miniaturním harddisku od prestigia, už se dá v ČR i koupit, má 20 GB, váží 90g, USB 2.0, cena je kolem 4000,-. Takže nevím jestli má smysl něco komplikovaně dovážet z Japan:D . Jen by mě zajímalo jak tuhle zátěž zvládá konektor, pro něj to musí být dost pálka, aby se neodpálil jako to znám u některých notebooků.
hanysek3099 (115)|31.5.2005 15:03
A teď jeden dotaz z trochu jiného soudku. Jak posíláte přez BT např. wordovský dokument. Mě to v průzkumníku dává možnost poslat jen přez email, nebo infra, BT to vůbec neukazuje. Všimnul jsem si toho až teď doposavaď jsem to nepotřeboval. Díky za info Hans