Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co se zobrazuje na displejích ( TODAY ) našich přístrojů.

xkovi_ce4you (568)|10.10.2005 23:45
[QUOTE="libor_m"]Tak jsem si kompletně překopal Desktop a z Expea2 jsem přešel na Vista 1.0....[/QUOTE]
Jen mala otazka, zrovna sem si nainstaloval zcela poprve WAD, takze spis ziram a ptam se sam sebe, jak sem bez toho mohl zit :D Ale moc me zaujala tva lista dole..jak se dela? Na Lakeridge foru sem cetl sileny navody, ze je to vlastne velice neprakticky poskladana hromada ikon, kazda s vlastnimi instrukcemi, ceho ze ma byt zastupce, ci co ma delat..
Je to skutecne tak? Delal si to tak, zes nejprve udelal ten pruhledny obdelnicek, nechal si ho dat "na pozadi" a pres nej si sproste naskladal dalsi ikony, slouzici jako zastupci virtualnich stranek..a nakonec si to uzamkl, aby sis s tim nahodou nehnul? A jak na ty popisky? Ty jsou taky samostatnymi ikonami, nebo to se tam nejak da napsat, aby to takhle ukazovalo?
Dekuji a predem se omlouvam za vycerpavajici a otravne dotazy ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|11.10.2005 09:35
Já si stáhnul z fóra na www lakeridgesoftware.com - Wisbar Themes pár témátek, našel jsem si vhodnou lištu a buttony. Zaškrtnul nezobrazování spodní lišty (originál s ikonama BT...), místo ní tam našoupnul mnou vybranou, dal jí upozadit (jakože bude pořád vzadu) a na ní nasázel jednotlivý buttony, logo win i tan X vpravo (ShutXP). Každýmu buttonu přiřadíš aby odkazoval na danou stránku a je to ;) Pokud se ti to nepovede, můžu poslat podrobnější návod do SZ.
00095328_batt_Iik.jpg
simir_ce4you (274)|11.10.2005 09:44
Red Dwarf:
Covece rad bych kdyby si mi mohl poslat ten navod,diky
:yes:
Red Dwarf_ce4you (187)|11.10.2005 09:53
Čoveče rád ti ho pošlu, ale nevím, bude-li to ještě dnes. Máš nějakej konkrétní problém?Abych věděl, na co se zaměřit :D
simir_ce4you (274)|11.10.2005 09:55
Red Dwarf
Abych pravdu rekl,vubec se v tom nevyznam ten navod co je na strankach myslim od Dorta je tak dlouhy ze jsem z toho tumpachovej,ale mozna je to tim ze jsem po nocni:)
libor_m (1026)|11.10.2005 10:47
TO XKOVI: Ano, je to skutečně tak nějak podobně. Nejprve jsem vytvořil průhledný rámeček, tan jsem ve WADu dal jako "Dock" a v tom docku jsem vytvořil zástupce. Takže ty zástupci nejsou tvořeni na desktopu, ale v tom docku. Jasné? Typopisy, aby nedošlo k mýlce, nejsou popisy těch ikon (zástupců) (pod ikoně WMP bych samozřejmě nedával popisek Settings), ale jsou to "tlačítka", která přepínají jednotlivé virtuální stránky. Je to stejný princip, jako v programu "ObjectDock" od Stardocku (http://www.stardock.com/products/objectdock/).
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 11:13
4RedDwarf: Ty voe - ty jsi to snad okopcil ode me :O To mam uplne stejny - dokocne i umisteni tech ikon - akorat mam prohozenou RAM a storage :D + jeste navic tlacitko psShutXP ;)

4Simir: Ten navod od dorta je imho na... Jako dekuji mu, ze ho udelal - snad spouste lidem pomohl, ale ja jsem ho absolutne nemohl pouzivat... A vysledek je, ze to tedka mam ala Expea 2 QVGA :cool:
Az se nekdy dostanu k PC s AS, tak sem pridam screenshoty ;)
Red Dwarf_ce4you (187)|11.10.2005 11:33
Svět je holt malý a o náhody tu není nouze :D Tlačítko PcShutXP je ten modrej křížek úplně vpravo dole, mám ho v liště a přístupnej ze všech stránek. Jinak návod o Dorta mi dost pomohl, ale metodou pokus omyl se to dá zmáknout taky :yes:
xkovi_ce4you (568)|11.10.2005 11:48
No mozna by za to stalo, kdyby Red Dwarf udelal nejaky navod...sice sem si s tim vcera hral a zacinam chapat system, jak si tu listicku udelat (mam prave takovou v ramci Vista Inspirat Pack na PC), takze bych ji hodne pripodobnil..ale nejake rady zkusenejsich nejsou k zahozeni

To Libor_M: Diky za upresneni.. dnes asi nebude cas, ale zitra mam volnejsi rozvrh a asi si zacnu hrat, moooc se mi to libi..ta Vista..ale porad ne a ne vydat update na QVGA:sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|11.10.2005 11:52
A jeste jedna otazecka k libor_m, pripadne dalsi, co mate tu Vistu.. ta nabidka start..to je v ramci toho skinu, ze ji dela takhle? Ze tam funguje vypinani nezavisle na psShutXp? Nebo to jste taky vyrabeli nejak krkolome jako se dela ta dock lista?
Red Dwarf_ce4you (187)|11.10.2005 12:20
Upřímně řečeno jsem právě návod dopsal. Ale v žádném případě se necítím dostatečně znalý věci, abch to tady uveřejňoval. Je to vlastně jen postup, jak jsem to dělal já a to bylo ještě se starší verzí programu. O Dock nevím zatím nic, nebyl čas si s tím pohrát, takže si jistě rád přečtu příspěvek libora_m. Jestli ale chceš, pošlu ti ten návod SZ, ostatně vyhodit ho můžeš vždycky ;)
Brco_ce4you (447)|11.10.2005 12:30
Posli ho prsim ta aj mne.
diki
jval (453)|11.10.2005 12:36
i me pokud mozno ten navod na SZ, diky
Red Dwarf_ce4you (187)|11.10.2005 12:49
Návod pošlu rád všem, ale je to Wordovej dokument, cca 400 kB i s obrázkama. Nevím, mohu-li si dovolit ho přidat k příspěvku sem na fórum. Takže mi pošlete SZ mail, pošlu obratem návod. Jo a PS: Nečiním si nárok na stoprocentní znalost WAD, třeba jsem zatím vůbec neměl čas prozkoumat Dock, tak snad někdo poradí tady na fóru :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2005 12:55
Klidně to dej sem. Zazipuj to a dej jako přílohu příspěvku.
Red Dwarf_ce4you (187)|11.10.2005 12:59
OK, tak tady to je. Budu rád za nějaký postřehy - co tam chybí, čemu nerozumíte...
libor_m (1026)|11.10.2005 15:23
Ten Start jsem udělal tak, že na PC jsem si udělal screenshot a následně oříznul pouze Start. Ve Photoshopu (stejně tak můžete v jakémkoli jiném grafickém editoru) jsem si vymazal obsah toho Startu, přizpůsobil jsem velikost mé cihle a sejvnul jsepřes ten Start - Vypnout počítač. Z toho startu jsem vyříznul nápis "Vypnout počítač" (to už jsem udělal na cihle v Resco Photo Viewer, je to jednoduché i na cihle), v tom docku Start jsem dal vytvořit nového zástupce, jako ikonu jsem dal ten výřez a zástupce jsem zvolil psShutXP. Následně jsem tu "ikonu" přesně překryl s pozadím docku, takže není poznat, že "Vypnout počítač" má vlastně 2 vrstvy. Takže výsledek je ten, že kliknu na "Vypnout počítač" a objeví se mi naskinovaný dialog psShutXP ve Vistě stejně jako na pecku. TOŤ VŠE ;)
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 15:30
Takze takhle aktualne vypada muj today. Ciste WA(D) + SPB P+ (kvuli stavovym ikonkam), PocketBreeze, ContactBreeze (kterej jak jsem zjistil s WM5 moc nespolupracuje) a PocketWeather.
00095446_pc_capture8_k5ru.jpg 00095446_pc_capture9_lGoP.jpg 00095446_pc_capture10_8lYw.jpg 00095446_pc_capture11_9wEQ.jpg 00095446_pc_capture12_xwhh.jpg 00095446_pc_capture13_0Ov.jpg
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 15:38
Tak - tot vse - omlouvam se, ze je to tak dlouhe - radsi bych to udelal jako slideshow, ale nemam na to potrebny soft :sarcastic:
Jo a jeste jedna pripominka - na prvnich screenshotech je zachyceno na softkeys New a Menu - standardne se tam zobrazuje Phone a Contacts - tak jak je to na dalsich screenshotech - tam asi zustalo neco viset ;)
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 15:50
[QUOTE="Red Dwarf"]OK, tak tady to je. Budu rád za nějaký postřehy - co tam chybí, čemu nerozumíte...[/QUOTE]
Jo - moc pekny navod - podle toho by se to snad i dalo udelat :D A konecne vim, k cemu je pinned - a ja to daval na kazdou stranku zvlast... O:o)
Ad. dockovani - jak to vysvetlit nejjednodusseji - v podstate je to vlozena virtualni stranka - takovej iFrame (ala HTML) ;)
Zdenek Malinsky (9781)|11.10.2005 16:59
Věci k WisBar Advence Desktop řešte prosím v jeho diskuzi, ať to není roztahané v několika diskuzích a dá se v tom lépe orientovat. Díky.

Odkaz
czdon70 (26)|12.10.2005 10:19
Ahoj nevíte někdo jestli existuje nějaký prográmek který by mi přidal na plochu k datumu jméno toho kdo má dnes svátek podle českého kalendáře???Díky .
neooo666 (243)|12.10.2005 10:50
Což třeba "Svátky" ze sekce Freeware?
czdon70 (26)|12.10.2005 11:43
Sqělé děkuji Ti moc za radu .Já jsem to tam nikde neviděl.:cool:
okno (115)|12.10.2005 13:52
ale neumi spolupracovat s WisbarAdwance desktop :-(
czdon70 (26)|12.10.2005 14:06
WisbarAdwance desktop ??? No to mně naštěstí netrápí protože nevím co to je :D ! Čím míň vím tím jsem ščastnější :oops:
Slayer_ce4you (19)|15.10.2005 23:34
Tak jsem si konecne poridil MDAc a tri dny se piplal se softovou vybavou a muj momentalni desktop vypada tahle :

16.10.2005
udelal jsem nejake povrcvhove upravy, doufam, ze kdo videl starou verzi oceni rozdil

16.10.2005
Splacal sem landscape, ac ho nepouzivam casto, vadilo mi, ze kdyz prepnu, mam prazdnou "plochu"

Na vylepseni vzhledu jsem pouzil WA2, WAD, sPb Keyboard, sPb Pocket plus a phone alarm, je to takovy hala bala, ale je to prozatim to nejlepsi co sem byl schopen vyplodit, planuju neco lepsiho a vytvoreni vlastniho thema packu, az to bude ready, soupnu to sem...
Michal Hrubý (24)|16.10.2005 00:27
Není to Resco keyboard? A odkud jsou ty ikony? Můžeš sem na ně dát link?
Díky.
Slayer_ce4you (19)|16.10.2005 01:19
Jasne
iLauncher_appimages.rar

32x32.rar

64x64.rar

a ano, je to resco keyboard, ted sem ten skin doplnil o psShutXP, pracuju na necem dalsim, pokusim se udelat nejakej themepack, sme zvedaf jakej bude ohlas
Red Dwarf_ce4you (187)|16.10.2005 09:16
No tak já už se určitě na nějakej "czech made" theme pack těším :!:

edit: Sdílíš ikony, který jsi sám nevyrobil? Možná byl bylo méně konfliktní dát na ně link...
Marty-McFly (384)|16.10.2005 09:19
Heh, vypada to uplne bajecne, tak si s tim theme packem pospes :-) docela by se mi to libilo :-)

Btw jak to vypada s plynulosti? Tolik spustenych programu najednou.. nevim nevim.. ja mam u MDA compact problemy, kdyz si nastavim na TODAY svatky a task+ :-)

Ale jak rikam, uz se tesim, az to sem das :-)
Slayer_ce4you (19)|16.10.2005 13:34
Mam ted nejakou praci, pospisim co to pujde... , akorat dodelavam ladscape set...

RE: sdileni ikon
No docela sem si s tim lamal hlavu, ale vzhledem tomu, ze puvodni link na ikony pochazi primo od vydavatele, jedny jsou od Windows Vista a ty druhe jsou predelane mac panther icony, vzhledem k tomu, ze byly oboje volne siritelne, nepokladam to za poskozeni autora, ale pro klid Tve duse to autorovi napisu :)

Co se plynulosti tyce, nemam jediny problem, startup to je neco jineho, budu muset HR a vse nahrat na cisto, protoze sem si diky mym tridenim pokusum udelal v rootu ppc takovej bordel, ze to snad ani radsi nebudu komentovat :)
Red Dwarf_ce4you (187)|16.10.2005 19:58
" ... pro klid Tve duse to autorovi napisu ... "
:D

Díky za starost o klid mé duše. Nechtěl jsem do tebe nějak rejpat a moralizovat, jen z minula vím, že se tu párkrát narazilo na autorský práva a byla z toho slušná flame war. Pokud jsou ikony volně šiřitelné, je po problému a má duše je skutečně klidná :D
Slayer_ce4you (19)|16.10.2005 23:55
ja to jako rejpani samozrejme neberu, mas naprostou pravdu a to ze sem to sem takhle fouknul ode mne nebylo taktni vuci internetove politice ;] i kdyz sou ty ikony free, takze i pro klid moji duse ;]
xkovi_ce4you (568)|20.10.2005 01:31
Tak, neni to jeste dotazene, jsem novacek na poli WAD, toto je moje prvni prace, takze zatim nemam vse, jak bych si predstavoval, ale tenhle skin Vista Beta One me natolik zaujal, ze uz sem neodolal a zacal se s WAD ucit ;) Screen2 je po tapnuti na ikonku My Computer..
00097168_screen1_HJhj.jpg 00097168_screen2_e9kK.jpg
Red Dwarf_ce4you (187)|20.10.2005 08:45
:O :!:

Pokud můžu poprosit, až se to naučíš, zkus napsat nějakej stručnější návod, jak na to :yes:
space_cowboy (336)|20.10.2005 10:44
Zda sa ze WAD "Vista" sposobi rovnaky osial ako "Expea2".. ;)
xkovi_ce4you (568)|20.10.2005 17:12
[QUOTE="Red Dwarf"]:O :!:

Pokud můžu poprosit, až se to naučíš, zkus napsat nějakej stručnější návod, jak na to :yes:[/QUOTE]
No sem uplny zacatecnik, delal sem to poprve v zivote...ale neni to tezke...nejaky navod jiste sesmolim, az to dotahnu do dokonalosti..ted pracuju na tom, aby mi kazda ikona vyvolala otevreni okna s dalsimi programy..a taky si jeste hraju s meters, ktery maji jiny design jak ty z expea..
Ale obecne lze rict, ze akorat volim add dock, zadam ji vzhled otevreneho okna (vse v ramci ikon k tomuto skinu), no a pak na dock tapnu znovu a dam add button ci dalsi shortcut, pricemz se ty ikonky uz sazeji jen do plochy toho docku;)
Stejne tak se spodni listou, to je taky dock, na ktery sem tentokrat nedal shortcut, ale text object...
Nejvetsi prace je ale s tim, ze treba u tech meters sem to musel zatim delat formou prekryti jednoho metru s druhym, tak, aby bylo videt jen to, co chci..sam tvurce skinu to ma udelano trochu jinak a bude mi trochu trvat, nez na to prijdu..ale i tak uz to zacina vypadat, jak sem si pral :)
CommanderZ (1798)|21.10.2005 15:12
Ktera vista to je? Zkousel jsem dve a obe byly osklivy :disgusted:
space_cowboy (336)|21.10.2005 16:46
[QUOTE="CommanderZ"]Ktera vista to je?[/QUOTE]
Vista Beta One
xkovi_ce4you (568)|21.10.2005 19:34
Uz sem se dozvedel, jak tvurce skinu dela ty informace o stavu pameti jen formou textu..vubec sem netusil, ze existuji prikazy typu %**%, ktere pak ukazuji lecos, od poctu ukolu, task ci dne a cisla tydne po stav volne pameti a podobne.. nyni uz prakticky neni co bych nevedel, jak na tom skinu vyrabel, takze pocitam, ze nekdy pristi tyden sem nebo do diskuze WAD mrsknu nejaky navod, jak delat dock a veci kolem toho;) Pokud tak jiz ovsem neucini nekdo drive (ne ze bych tim chtel nekoho vybizet, at to udela sam:D )
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 03:46
Tak, pred chvilkou sem to konecne dodelal..teda je to silena piplacka, kdyz ma vsechno sedet a byt v jedny rovine horizontalne i vertikalne..asi mi za chvili pri predelavani nejakyho skinu priste vypadnou voci :D Hazim pokracovani meho today, jelikoz uvodni 2 strany se temer nezmenily (a pro ukazku, co lze s timto skinem delat je hodim uz jen do WAD diskuze);)
00097560_screen8_Dcr.jpg
PLoK (26)|22.10.2005 17:44
Tiez som podlahol Viste :) Zatial to nie je dokoncene, este chcem hlavne nejako vyplnit priestor na prvej obrazovke.
00097626_BlueVista_nlr.gif
xkovi_ce4you (568)|22.10.2005 17:49
To sem rad, vitam te do klubu Vista Beta One :D Muzes mi prosim poradit, jak vyrabis tyhle animovany gify? Docela by se mi to hodilo, kdyz pak posilam vic screenu..tohle je uplne nej reseni, jak zabrat nejmin mista a predvest maximum :yes:
PLoK (26)|22.10.2005 18:03
Na animovane gify pouzivam ULEAD Gif Animator. Zvolis rozlisenie, rychlost prepinania snimkov a potom zvolis z ktorych suborov ma zrobit animaciu.

Je to shareware, ale trial verzia ta inac ako 15d pouzivania neobmedzuje (aspon sa zda...). Ale verim, ze existuju aj free programy...
xkovi_ce4you (568)|23.10.2005 22:32
Tak mala obmena, spise kosmeticke upravy..a ted jiz vsechny docky zaviram pres zaviraci tlacitko v pravem hornim rohu, o nic neslo, mel sem to nastavene na popisek daneho okna, pac sem si nevsim, ze autor v ramci ikon k tomuto skinu dodal i toto tlacitko..pak jiz samozrejme nebylo tezke timto tlacitkem prekryt stejnou oblast na okne docku a uz to funguje tak, jak ma ;)
CommanderZ (1798)|24.10.2005 17:52
Zacal jsem pracovat na svy plose. K tematku ktere jsem ted pouzival (WA2_Attraction) jsem nenasel ehodne WAD meterialy a ono se ani jako takove pro WAD moc nehodi, tak jsem se pustil do rozsirovani meho stareho znameho Royale Reduxu. Zatim mam 9 doku, pozadi predelane pro WAD (to stare bylo moc na vysku moc kratke) a nejake ikonky (zavrit, minimalizovat atd, proste aby se s tim daly pekne zpracovat doky) a nekjaky sipecky. Soubor prikladam. Jakekoliv navrhy uvitam. :yes:

EDIT: Sorry za to roylale v popisku souboru, prosim moderatora at to opravi
Michal Hrubý (24)|24.10.2005 21:15
Nevíte někdo, jestli ve WAD jde nějak nastavit odkaz na konkrétní soubor např. rozečtenou knížku, nebo oblíbenou písničku či fotku? Nemůžu to tu nikde najít. Připojuji screen ( jedna ze tří virtuálních stránek).
00098004_Screen004_jo73.jpg
Red Dwarf_ce4you (187)|24.10.2005 22:39
Určitě to jde. Tap and hold - new - shortcut a nahoru zadat cestu k souboru, dolů případně cestu k jiný ikoně, nelíbí-li se ti ta původní. A je to!
lukike (278)|31.10.2005 05:22
Fakt pekne skiny...klobuk dole pred vami.....
Mohli by sa objavit v tematkach ke stazeni :D :D ;)