Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Záloha trochu jinak

jerzy_ce4you (230)|10.1.2005 19:01
Co se týče zálohy celého PPC je zde ve fóru celkem hodně podnětů. Ale mně jde o něco jiného. Například eWallet nebo PocketTime vyrábí soubory do svých pracovních adresářů. A zálohu celého PPC dělám jen občas. Takže bych potřeboval něco, co by fungovalo např. přes shortcut jako je BAT v Dosu. Tj, abych mohl na klik zálohovat dynamická data (soubory) bez zdlouhavého ručního kopírování z paměti na kartu.
Děkuji za tip.
hybo (3107)|11.1.2005 06:44
SpriteBackup umoznuje vybrat si co chcete zalohovat
neoxo (133)|15.1.2005 11:39
ewallet umoznuje mat napr. ten subor na prepisovatelnej romke (blbo to znie :) )
jerzy_ce4you (230)|15.1.2005 18:56
Ano, to vím, ale já bych chtěl, abych mohl rychle udělat zálohu, abych důležitá data měl na kartě a také v paměti. Bez přemejšlení vždy záložní kopii. Protože buď mě potká HR nebo se složí karta. A pokud si např. zapisuji do eWalleta různé jiné věci, např. parametry počítačů zákazníků, tak se mi i ztráta dat nelíbí. Denodenní záloha xBackupem na kartu a pod. to neřeší. Ale přesto děkuji za snahu. Asi to budu muset napsat sám.
jumbo77 (37)|15.1.2005 20:41
Kolega neoxo nade mnou ti chtěl asi naznačit, ať si ten soubor aplikace eWallet dáš na kartu rovnou a odtud s ním pracuješ (mám to tak s FlexWallet). Tím se vyřeší půl tvého problému, tj. záchrana dat po HR. Co se týče ztráty karty, to se myslím tak často nestává, ale jdu něco zkusit a dám ti za chvilku vědět.

-------------------------


Tááák tedy, součástí WM 2003 (snad i těch předchozích) je iPAQ Backup. Tam se dá nastavit časovač (tj. kdy a jak často se má zálohování spouštět), ale automat nejčastěji jednou za den nebo při poklesu pod nastavenou úroveň nabití baterie. Takže jednou denně to za tebe udělá cihla, potom už musíš růčo. A zálohovat se dají i data na kartě (Systém souborů -> Storage Card -> vybraný soubor). Samozřejmě můžeš nastavit zálohování tak, že všechny ostatní položky odznačíš a zálohuješ jen jeden konkrétní soubor. Tož tak. Tím bys měl tak nějak problém vyřešen, i když to vyžaduje trochu spolupráce z tvé strany, úplně automatické po každé uložené změně v souboru to není... :D
honzikc (22)|18.1.2005 07:15
Včera jsem narazil na programek Pocket Backup Plus od firmy Sprite Software a myslim ze splnuje tve pozadavky a umi i kupu veci navic.

1) zobrazi v Today panel kde mas vytizeni procesoru, stav baterie, pameti atd. a hlavne je tam ikonka pro zalohu takze dvema kliknutima mas zalohu hotovou

2) umi zalohovat primo do PC
3) je tam planovac zalohovani takze muzes zalohovat v zadany cas, kazdy den , kazdy tyden v patek ... no proste jak budes chtit
ifco_ce4you (186)|18.1.2005 10:46
Este pripomeniem ze sucastou Sprite Backup je maly programik na vycistenie cache a tempov atd.Su sice lepsie softy na cistenie ale tento svoju pracu robi na 100% a je hoodne sikovny.
honzikc (22)|18.1.2005 12:03
to je ten Space Detective ??? Jak se s nim dela to cisteni ?? Me to vyhleda soubory a sezadi podle velikosti a to same umi se stromovou strukturou .... ale jak v nem najit cache a temp .... nebo to musim udelat rucne ??
ifco_ce4you (186)|18.1.2005 14:27
menu tools / system cleanup :-)
honzikc (22)|18.1.2005 17:29
jasny uz jsem na to prisel proc jsem to nemohl najit ... mel jsem starou verzi .... uz mam novou a tam to je .... ale zase me tam chybi sledovani zatizeni procesoru :o(((
jerzy_ce4you (230)|23.1.2005 20:27
Děkuji všem za odpovědi. Již jsem našel řešení. Použil jsem od SK nScriptm. Je v něm možné psát skrypty v céčku přímo na PPC a umí toho dost (filesystem, regisry, i/o, time, clipboard, dokonce i sockety...) a hlavně je free. :cool: