Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Terminal pro iPaq ?

Replesk (21)|17.12.2004 21:57
Ahoj, tak jsem tu prolezl snad vetsinu diskuzi a nikde jsem nenasel zadny free terminal pro iPaq, pouziva nekdo neco co je vone ke stazeni v plne verzi a funguje to? Chtel bych jen vyzkouset par veci po RS232 a BT, ale prijde mi zbytecne platit za lincenci a klice k terminalum co jsou zde uvedene v konferencich jsem nikde neobjevil :(
beecher (9270)|17.12.2004 22:37
Nevím přesně, co je myšleno těmi terminály, ale pokud se jedná o přístup na telnet nebo SSH, je zde PocketPuTTY.
Pro přístup do grafických systému je možné použít např. PocketVNC clienta... Odkaz jsem již zde někde na fóru uváděl (server je RealVNC)...
Replesk (21)|17.12.2004 23:04
Jo neco takoveho jsem potreboval. Presneji receno neco cim se pripojim pres BT na mobil a budu moc obsluhovat telefon pomoci AT prikazu. Neco jako je hyperterminal ve win :)
beecher (9270)|17.12.2004 23:08
Jo takový terminál... Tak to bohužel nevím...
Jinak není to trochu zbytečné? Když se WM umí spojit s "čímkoliv"?
Replesk (21)|17.12.2004 23:10
Teda odpoved byla asi moc rychla, doufal jsem , ze pocketputty bude umet klasicky vt100 protokol pro seriovou komunikaci, ale omyl :( Priste budu driv koukat na soft nez psat reakce. Co se tyce druheho odkazu tak ten nepripada v uvahu vubec :)
Replesk (21)|17.12.2004 23:14
Jak se to vezme, spousta zarizeni pracuje se seriovou komunikaci. Sam pouzivam pri programovani ridicich systemu co instaluje nase firma tuhle komunikaci pomerne casto. Celkem zajimava moznost by byla pouzit kabel iPaq-RS232 a mit nejaky terminal a moznost komunikovat a treba jen poslouchat a logovat co se deje na sbernici. Nebo i vyuziti BT serioveho rozhrani mobilu.
jerzy_ce4you (230)|18.12.2004 00:26
Terminály pro RS232 na PPC to je dost bída. Free už vůbec nejsou. Nicméně tohle:
http://www.dejavusoftware.com/pocketty/index.html
by mohlo stačit. Nic lepšího jsem nenašel.
PavelR. (2184)|18.12.2004 16:46
[QUOTE="Replesk"]Jo neco takoveho jsem potreboval. Presneji receno neco cim se pripojim pres BT na mobil a budu moc obsluhovat telefon pomoci AT prikazu. Neco jako je hyperterminal ve win :)[/QUOTE]

... pokud ti jde jen jednoduche o posilani AT prikazu do mobilniho telefonu, zkus pouzit vestaveny "terminal" primo v konfiguratoru pripojeni (nastaveni Advanced/zalozka Port Setting/Use terminal before connecting) ...

PavelR.