Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 2003 SE pre MDA2

noiser_ce4you (245)|13.12.2004 11:41
Muj nazor je, ze u SE je idealni nepouzivat lokalizacni CAB, ale nastavovat vse rucne, taky zkontroluj, jestli mas spravnou verzi MMS CABu, mel jsem podobny problem, pri prijimani a bylo to tim, ze jsem nechal orig. CAB na MMS z australske, musis pouzit ten z MDA III.
Arkobad (134)|13.12.2004 11:58
Diky, ale uz se v tom docela ztracim. Kde vezmu ten spravny CAB na MMS? Hledat vse v 35ti strankove konferenci je docela sila. Uz aby nekdo udelal vychytane operatorske verze, jako byly treba na MDA.EPOT.CZ... Varil jsem vcera cely vecer a vypada to, ze je to stejne nejake "neodvarene" ;-)

Zkusil jsem si z T-Zones poslat MMS s nahou babou, abych to vyzkousel. Prijde jenom hlavicka, kde vidim odkud MMS pridla, jaky je subject, datum a cas odeslani a velikost. Ale i kdyz kliknu na tlacitko "Download", tak se to nestahuje, v Outlooku je furt jen hlavicka. To je priznak toho spatneho MMS CABu?
Arkobad (134)|13.12.2004 12:00
[QUOTE="noiser"]
Muj nazor je, ze u SE je idealni nepouzivat lokalizacni CAB, ale nastavovat vse rucne, taky zkontroluj, jestli mas spravnou verzi MMS CABu, mel jsem podobny problem, pri prijimani a bylo to tim, ze jsem nechal orig. CAB na MMS z australske, musis pouzit ten z MDA III.[/QUOTE]

V tom rucnim nastavovani mas pravdu. Ale uz jsem to zapomel, takze bych potreboval podobny navod pro nastaveni internetu, jaky jsi napsal pro nastaveni MMS...
Miloš Strouhal (3997)|13.12.2004 12:05
[QUOTE="Arkobad"]Diky, ale uz se v tom docela ztracim. Kde vezmu ten spravny CAB na MMS? [/QUOTE]

Vezmeš ho na této stránce v ExtROM jež je tam vystavena ke ztažení. Navíc je u ní schválně ještě tučným písmem :!: napsáno, že s touto ExtROM již MMSky chodí korektně..
Miloš Strouhal (3997)|13.12.2004 12:08
[QUOTE="Arkobad"] Ale uz jsem to zapomel, takze bych potreboval podobny navod pro nastaveni internetu, jaky jsi napsal pro nastaveni MMS...[/QUOTE]

Tady máš nejpodrobnější návod na nastavení MDA2 co existuje, tak to už by jsi mohl zvládnout..;)
ouio (65)|13.12.2004 12:52
Změnilo se něco ohledně doručenek sms?
Wuffi (1599)|13.12.2004 12:59
[QUOTE="ouio"]Změnilo se něco ohledně doručenek sms?[/QUOTE]

Co se s nimi ma zmenit? Porad funguji. Nebo chces aby fungovat prestaly?
hajekm (308)|13.12.2004 13:08
OUIO pravdepodobne myslel jestli se neda zapnout vyzadani dorucenky permanentne a to se bohuzel porad neda :((
Milan
yasmeene2 (794)|13.12.2004 13:43
[QUOTE="linecur"]no vidim to na navrat posledni verzi pred se a tak to pekne slapalo.... lisi se nejak vyrazne ta asijska verze SE od te australske?[/QUOTE]

Nesouhlasim se Scythem, ta asijská rom je lepší než ta australská, obsahuje wmplayer 10, a pár novějších věcí, jenže je prostě asijsky :-D
Miloš Strouhal (3997)|13.12.2004 13:48
A ty umíš dobře čínsky?...:D :D :D
Scythe_ce4you (130)|13.12.2004 13:52
To: yasmeene2

a to je hlavny problem - cize je pre neho horsia varianta , jedine ze by tu bolo viac aziatov - ale samozrejme pokial niekto chcete mat na displayi vysypanu ryzu mozem uploadovat......
beecher (9270)|13.12.2004 17:22
[QUOTE="Arkobad"]Uz aby nekdo udelal vychytane operatorske verze, jako byly treba na MDA.EPOT.CZ...[/QUOTE] Yes, I'm the LEGEND! :D :D :D :yes:

Bohužel již Himalayu nevlastním, takže nemůžu otestovat svoje konfiguruační CABy. Ale pokud by XP furt nechlastal a nehrál si se svým notebookem, už ty konfigurační CABy pro SE mohly dávno být, že? :cool: ;)
Stejně jako celý "operátorský" update...
beecher (9270)|13.12.2004 17:26
[QUOTE="Arkobad"]Ale je pravda, ze to "T-Mobile CZ MMS" se mi v nastavovani MMS nikde neobjevovalo.[/QUOTE] A jaké hodnoty se tam zobrazují? Pokud je tam někde My Work Network, použijte toto. Mělo by to, pokud máte správný CAB s MMS klientem, pak fungovat.
Kato_ce4you (970)|13.12.2004 18:35
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Arkobad"]Uz aby nekdo udelal vychytane operatorske verze, jako byly treba na MDA.EPOT.CZ...[/QUOTE] Yes, I'm the LEGEND! :D :D :D :yes:

Bohužel již Himalayu nevlastním, takže nemůžu otestovat svoje konfiguruační CABy. Ale pokud by XP furt nechlastal a nehrál si se svým notebookem, už ty konfigurační CABy pro SE mohly dávno být, že? :cool: ;)
Stejně jako celý "operátorský" update...[/QUOTE]

Tak, tak :yes:
Btw. doufam, ze si koupis MDA IV a "Legenda pokracuje" :D :yes:
mmambo (118)|14.12.2004 10:12
[QUOTE="noiser"]Po flashnuti SE "Austarie" do MDA II mam nasledujici problem: Jakmile chci sparovat MDA s PC, dam vyhledat na MDA zarizeni, PC najde, ale kdyz poslu klic, na PC se uz neobjevi vyzva pro zadani. Kdyz to delam obracene - tj. posilam key z PC, vse funguje a sparovani probehne v poradku. Pak mi ale necho ActiveSync. Neresil to nekdo? Diky moc.

Jeste upozornuju, ze nevim, zda je problem na PC nebo MDA - reinstaloval jsem i PC a pak flashoval SE, takze nevim...[/QUOTE]

Nemáš náhodou problém s SP2 na XP? Kolegům, co mají jiný BlueTone adaptér než já to problémy udělalo.
mmambo (118)|14.12.2004 10:21
[QUOTE="Šeba"]Setkal se nekdo s problemem, ze po softresetu xda nenabootuje. Musim ho dat treba 3x a pak se chytne.:evil: [/QUOTE]

Mně to také špatně restartovalo, ale když jsem nenainstaloval SDIO na Wifi, bylo vše v pořádku (stejně ho nepoužívám)
Wuffi (1599)|14.12.2004 10:54
Ma nekdo pod SE problemy s iMOV? Me vytuhava :(
noiser_ce4you (245)|14.12.2004 11:30
[QUOTE="mmambo"]Nemáš náhodou problém s SP2 na XP? Kolegům, co mají jiný BlueTone adaptér než já to problémy udělalo.[/QUOTE]

Mam SP2 a MSI BlueTooth Dongle USB, driv jsem s tim ale problem nemel...
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2004 11:40
[QUOTE="noiser"][QUOTE="mmambo"]Nemáš náhodou problém s SP2 na XP? Kolegům, co mají jiný BlueTone adaptér než já to problémy udělalo.[/QUOTE]

Mam SP2 a MSI BlueTooth Dongle USB, driv jsem s tim ale problem nemel...[/QUOTE]

Je třeba si ze stránek MSI stáhnout nové ovladače pro XP SP2.. Já tak učinil, a ten stejný Dongle mi chodí naprosto korektně.. :yes:
noiser_ce4you (245)|14.12.2004 11:51
[QUOTE="xp"]Je třeba si ze stránek MSI stáhnout nové ovladače pro XP SP2.. Já tak učinil, a ten stejný Dongle mi chodí naprosto korektně.. :yes: [/QUOTE]

Jasne, ty mam a s nima to nejak nejede.
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2004 12:05
Ale jede. Pokud se ti podaří přijít na to jak to rozchodit..:D Já na to přicházel několik dní a nocí..:evil: A když už to konečně uvedeš do provozu, jede to bezchybně..;) Takhle skvěle fungující BlueTooth jako mam teď jsem v životě neměl.. PS: ty staré ovladače vyhoď, jsou nepoužitelné, už ti to s nima na XP SP2 nikdy nebude chodit.. Jediná naděje jsou ty nové ovladače pro SP2. Bohužel
mmambo (118)|14.12.2004 12:09
[QUOTE="noiser"][QUOTE="xp"]Je třeba si ze stránek MSI stáhnout nové ovladače pro XP SP2.. Já tak učinil, a ten stejný Dongle mi chodí naprosto korektně.. :yes: [/QUOTE]

Jasne, ty mam a s nima to nejak nejede.[/QUOTE]

Možná bych zkusil BT ovladač úplně vyhodit, prohnat XP nouzákem a znovu nechat nainstalovat (poladil bych před tím i registry, Program Files a windows\system 32 aby po starém BT ovladači nezbylo nic - toto v nouzáku, aby se dll nenalinkovaly). Nápad, ale někdy pomůže - Microsoft Neandrtal Technologies jsou jedinečné.
noiser_ce4you (245)|14.12.2004 12:10
[QUOTE="xp"]Ale jede. Pokud se ti podaří přijít na to jak to rozchodit..:D Já na to přicházel několik dní a nocí..:evil: A když už to konečně uvedeš do provozu, jede to bezchybně..;) Takhle skvěle fungující BlueTooth jako mam teď jsem v životě neměl.. PS: ty staré ovladače vyhoď, jsou nepoužitelné, už ti to s nima na XP SP2 nikdy nebude chodit.. Jediná naděje jsou ty nové ovladače pro SP2. Bohužel[/QUOTE]
Problem jsem uz nekde popisoval - kdyz se snazim parovat z MDA, na desktopu mi to nevyhodi dotaz na klic a MDA ceka.... pak timeout. :(
beecher (9270)|14.12.2004 12:11
[QUOTE="Kato"]Btw. doufam, ze si koupis MDA IV a "Legenda pokracuje" :D :yes: [/QUOTE] No, to by mne muselo MDA IV hodne presvedcit, abych si to koupil... Pokud to bude mit vysunovaci klavesnici, tak urcite ne...
Navic, ja jsem ted s "oddelnym GPRS modulem" uplne spokojenejsi... Nemusim se jit bat do klubu, ze prijdu o Delli! :yes:
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2004 12:14
Zbytečné. Jde o to se naučit s novým BT manžérem. A přijít na to jak vše párovat. A hlavně jak ty nové ovladače korektně nainstalovat. Pokud toto všechno zvládnete, chodí to naprosto hladce, a to i bez pokusů s nouzákem. Jde o to, že XP SP2 má ty ovladače takříkajíc již instalované v sobě. Narozdíl od SP1 kdy si člověk musel instalovat rozsáhlé ovladače z CDéčka jež dostal k Donglu. Ty ovladače od MSI určené pro XP SP2 jsou jen takovou malinkou třešničkou na dort. Ale pokud je člověk nesprávně nainstaluje, nebude mu to vůbec chodit..
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2004 12:16
[QUOTE="noiser"]Problem jsem uz nekde popisoval - kdyz se snazim parovat z MDA, na desktopu mi to nevyhodi dotaz na klic a MDA ceka.... pak timeout. :([/QUOTE]
A máš tam teď ty nové nebo staré ovladače? Jak říkám, se starýma to už nikdy nerozchodíš, jen pokud se vrátíš k SP1
noiser_ce4you (245)|14.12.2004 12:17
[QUOTE="xp"]Zbytečné. Jde o to se naučit s novým BT manžérem. A přijít na to jak vše párovat. A hlavně jak ty nové ovladače korektně nainstalovat. Pokud toto všechno zvládnete, chodí to naprosto hladce, a to i bez pokusů s nouzákem. Jde o to, že XP SP2 má ty ovladače takříkajíc již insatlované v sobě. Narozdíl od SP1 kdy si člověk musel instalovat ovladače z CDéčka jež dostal k Donglu. Ty ovladače od MSI určené pro XP SP2 jsou jen takovou malinkou třešničkou na dort. Ale pokud je člověk nesprávně nainstaluje, nebude mu to vůbec chodit..[/QUOTE]

Nainstalovany byly spravne, ted Vam napisu, cim to bylo, at se zasmejete - mel jsem ikonu BT v tray nastavenou na VZDY SKRYT - staclo povolit zobrazovani a funguje OK, XP totiz asi nedokazou vyhodit "parovaci bublinu", kdyz je ikona BT skryta :D
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2004 12:19
:D :D :D :yes: Jo,je třeba si pořádně prostudovat a naučit se s nastavením nového BT manažeru..:yes: Je tam vše uplně překopané, oproti SP1..
jirkanezval (28)|15.12.2004 18:19
mate prosim někdo nějakou zkušenost s posíláním MMS? Mám eurotel, os 2003se . Nemůžu najít nastavení velikosti odesílané zprávy. Pořád to hlásí ;zvyšte svůj limit; , ale tam co to odkazuje žádná položka není.
zatka13 (10)|15.12.2004 18:38
neznate nekdo nejaky program pro posilani vizitek pres bluethoot na 2003se?
koupil jsem si hf parrot a je to katastrofa... neumi to ani s MDA II zobrazit cislo volajiciho na display...
Suoraj (704)|15.12.2004 21:05
V outloku , mms,mms setting, tam je tvůj nastaveny profil,klikni na něj a ve spodní části okna to je:cool:
vjj (42)|16.12.2004 14:41
[QUOTE="jirkanezval"]mate prosim někdo nějakou zkušenost s posíláním MMS? Mám eurotel, os 2003se . Nemůžu najít nastavení velikosti odesílané zprávy. Pořád to hlásí ;zvyšte svůj limit; , ale tam co to odkazuje žádná položka není.[/QUOTE]
Problém může být v tom, že v konfiguraci serverů pro MMS není možné editovat ani mazat stávající nastavení (často jsou vidět jen modré kuličky), pokud nebyla provedena správně inicializace během instalování MMS cabu (viz např. MMS_WWE.CAB od xp).
Nejjednodušší je přeinstalovat MMS (např. MMS15024_WWE_Hima_OzUp.sa.CAB z v. 2.06) a pak ručně opravit server test v konfiguraci MMS)
Nebo šáhnout do registry
HKLM\SOFTWARE\Arcsoft\ArcSoft MMS UA\Config\mm1
a smazat všechny číselné Values i Keys. Pak lze v normální konfiguraci MMS nové servery po přidání i editovat.
vjj (42)|19.12.2004 22:05
konkrétní údaje z registry pro Jirku Nezvala,
ale já mám T-Mobile, takže vlastní nastavení budeš mít jiné"

z Values pod klíčem ...\mm1 jsou důležité dvě, které určují, který z podklíčů obsahuje nastavení pro defaultní server (pokud odkaz v default setting, vždycky jsem tam viděl pouze jedničku, odkazuje na neexistující Value, tj. chybí Value se jménem 1, přidalo mi MMS při svém startu vždy tři nové hodnoty a odpovídající tři nesprávně naplněné podklíče, tj. tři nové modré nepoužitelné kuličky do nastavování serverů):

DefaultSetting [dword] 0x1
1 [string] 9164

podklíč 9164:
Gateway [string] 10.0.0.10
GatewayPort [dword] 0x23F1 (9201)
MmscURI [string] http://mms
Name [string] MMS TM CZ
RecvDefault [dword] 0x0
SendDefault [dword] 0x19000

pokud některá hodnota chybí, nešlo mi údaje o serveru editovat přímo v konfiguraci serverů pro MMS v Outlooku
číslo podklíče (9164) se generuje při přidání serveru v konfiguraci serverů pro MMS v Outlooku, pokud jsem ho změnil v Registry (oba výskyty), tak to opět přestalo fungovat.

kokin_ce4you (23)|20.12.2004 13:47
Tak jsem si říkal, že by se možná hodily ostatním nějaký praktický zkušenosti s SE přechodem, tak tady jsou moje :-)

Trochu nečekaně jsem byl "donucen" po vynuceném HW resetu svého XDA II k rozhodnutí udělat rovnou upgrade na SE, byť jsem chtěl počkat na vyzkoušené a odladěné soubory na mda.epot.cz. Ale při představě za pár dní dělat všechno nastavení znovu, jsem se rozhodl "risknout" upgrade už teď. Vyhradil jsem si na to 1 večer a tady jsou zkušenosti a výsledek.

Obětoval jsem čas na projití diskusí tady i na xda-developers.com a nakonec jsem se rozhodl pro "čínskou" verzi SE-ček, přeloženou do EN, která je dle popisu zkušeností diskutujících na xda-developers lepší než poslední "australská".
ExtROMku jsem použil od XP-ho (díky !).

Samotný upgrade byl téměř OK. Resp. jediný problém byl s ROM editorem, který neumí sám poznat otevřený soubor ExtROM a musí se mu nastavit manuálně typ otevíraného soboru (naposledy jsem si s ním hrál téměř před rokem, tak kdo si to má pamatovat, že ?).
Vzal jsem tedy i "čínskou-EN" ExtROM, vymazal z ní programy, vložil obsah od XP-ho, přidal z původního ještě nějaké drobnosti co vypadaly zajímavě, upravil config a "fouknul" jsem to do cihly...

Po cca půlhoďce, kdy jsem se vrátil k cihle to bylo už nahraný, takže reset a hurá na to.

Nyní je tedy:
ROM: 2.20.07CHS
Radio: 1.18.00
ExtROM: 2.06.100a

Systém sám naběhl rychle, alespoň subjektivně, ale protože jsem to očekával na základě přečtených informací a neměřil to stopkami, možná bylo "přání otcem myšlenky" :-)

Pak následovala automatická instalace CABů z ExtROM, což vyžadovalo několikrát odkliknout OK, na výstraze o možné nekompatibilitě programů, na konci říct, že nechci plnou lokalizaci, ale stačí malá a bylo to.

Spárování v kolébce s PC bylo OK. Zatím vše v pohodě.

Spárování pomocí BT také OK (IBM ThinkPad R51 s integrovaným BT čipem + XP Pro SP2) - nařízení se spárovala s PINEM, a z pecky je cihla vidět jako zařízení OK.
Kde ale "padla kosa na knedlík" je ActiveSync - prostě se nespáruje pomocí BT. Funguje na USB, na IrDA taky v pohodě, ale BT nic ...
Přitom BT jako takové chodí - tj. můžu se připojit na sériový port cihly atd., ale když inicalizuju BT připojení z ActiveSync v cihle, tak nic (v BT settings je PC samozřejmě speciálně spárované na BT a ActiveSync i Com port zaškrtnuté).

Trochu mě zarazil už postup párování BT - nejdřív jedna obrazovka po zadání PINu, kde bylo pouze COM port. Vyberu OK, a je na druhé obrazovce je volba dostupný checkbox pro dial-up, ActiveSync i COM. Pak třetí, kde je jen dial-up a handsfree....

Takže funguje skoro vše, kromě BT synchronizace (jen upřesňuju, že před upgradem cihly samozřejmě BT fungovala perfektně a na počítači jsem nic neměnil).

Napadá někoho co dělám špatně (kromě toho, že jsem lama :-) ) ?
vjj (42)|20.12.2004 15:07
Ano, moje zkušenosti jsou skoro stejné. Akorát při spárování cihly s notebookem mám hned na první obrazovce volbu buď COM5 nebo ActiveSync. Po volbě ActiveSync se spárování dokončí bez chyby, ale ActiveSync přes BT nejede.
Na xda-developers je zatím v počátcích diskuze na stejné téma
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=14522
zatím bez rozumného výsledku.
Podle všech možných ostatních diskuzích na podobné téma to je problém vhodného BT pro cihlu. Ale protože to tu a tam někomu chodí, tak zůstávám optimistou, že se mi to taky podaří rozběhnout. Navíc to nevypadá na problém pouze verze 2.20, ale BT pro libovolnou SE.
Miloš Strouhal (3997)|20.12.2004 19:11
[QUOTE="vjj"] Navíc to nevypadá na problém pouze verze 2.20, ale BT pro libovolnou SE.[/QUOTE]

Mě synchronizace běhá korektně jak přes BlueTooth, USB, a dokonce i IRDa.. A samozřejmě mam v cihle aktuálně Second Edition.. Úplně nejčastěji teď používám IRDa jelikož mam na noťasovi hodně výkonný IRDa Port, a stačí mi cihlu jen tak letmo pohodit vedle noťase a už to běží.. MDA 3 má bohužel IRDa integrované na opačné straně než by se hodilo..:? Nechápu proč ho nenechali nahoře..
vjj (42)|21.12.2004 00:32
Nojo, vždyť jsem říkal, že to tu a tam někomu chodí. Bohužel ale i úplně stejné CABy pro BT zatím většině nechodí. Chyba je ale spíše na straně PC. xda-developers zatím navrhují výměnu driverů pro BT na notebooku za nemicrosoftské (Widcomm), ale ani to není úplně spolehlivé - vyzkoušel jsem osobně, je třeba předem odinstalovat skoro/úplně všechno, co souvisí s BT, pak nainstalovat Widcomm BT driver a ActiveSync se možná rozběhne i přes BT, nejen přes kabel nebo IRDa. Na Vaio mám BT driver od SONY (ale podepsaný MS) a ani ten neumožní ActiveSync přes BT.
mmambo (118)|21.12.2004 00:33
Asi už jsem úplně blbej z přepracování, ale rád bych měl poslední verzi SE. Kde ji najdu? Tedy pokud možno stabilní a s kódy na editaci.

Díky za odpověď a omlouvám se za možnou redundanci informací.
vjj (42)|21.12.2004 02:15
Vím o třech verzích SE

2.02WWE
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=74980#74980
hned na první stránce

2.06WWE
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=74980#74980
dole na první stránce
ale dále a jinde je spousta variant Extended Rom

2.20.07WWE
popis je na
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=74985#74985
download:
http://mamaich.kasone.com/imate/chineese_se.rar
vjj (42)|21.12.2004 02:32
Jo a ještě popis těch tří verzí

porovnání 2.02 a 2.06
BT stack stejný u 2.02 i 2.06
2.02 má lepší konfiguraci BT
ale nemá kompletní implementaci BT handsfree
2.02 má vyloženě špatný Cleartype
2.02 rychleji resetuje
většina softwaru je stejná (WMP 9 Mobile)
2.02 nemá software pro foťák
SIM Manager a SIM Toolkit se ve 2.02 v Landscapu neroztáhnou

2.20
skoro úplný anglický překlad z čínštiny
bez ExtendedROM (ty se v různé podobě teprve začínají objevovat, bez problémů lze použít směs ExtROM 2.02 a 2.06 - to nejlepší z obou)
drivery i software v ROM jsou také právě takovou směsí
obsahuje WMP10
lze konfigurovat BT

všechny tři verze ale mají i společné chyby:
.. ikona BT Profile na Today se občas (při nepoužívání ?) ztrácí
.. pár lidí si stěžuje na slabý zvuk
.. stále chybí podpora pro Sandisk SD WiFi Combo 256 RAM
.. spousta aplikací a utilit může způsobit zamrznutí nebo Soft Reset nebo Hard Reset. Zatím se ale vždy jedná o starší software, který nebyl napsán pro SE.


Riki_ce4you (4)|21.12.2004 03:01
[QUOTE="vjj"]Ano, moje zkušenosti jsou skoro stejné. Akorát při spárování cihly s notebookem mám hned na první obrazovce volbu buď COM5 nebo ActiveSync. Po volbě ActiveSync se spárování dokončí bez chyby, ale ActiveSync přes BT nejede.
Na xda-developers je zatím v počátcích diskuze na stejné téma
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=14522
zatím bez rozumného výsledku.
Podle všech možných ostatních diskuzích na podobné téma to je problém vhodného BT pro cihlu. Ale protože to tu a tam někomu chodí, tak zůstávám optimistou, že se mi to taky podaří rozběhnout. Navíc to nevypadá na problém pouze verze 2.20, ale BT pro libovolnou SE.[/QUOTE]


Měl jsem podobné problémy, ale pak jsem si všiml, že při "klasickém" nastavování sysnchronizace na PDAII (SE) se mi zobrazovalo okno pro zapnutí bluetooth a zapnutí ve zjistitelném modu. Tak jsem zjistitelný mód na PDAII zapnul a na WINXP SP2 jsem ho nechal najít. Spároval jsem je a v activesync jsem nastavil nalezený ser. port. Od té doby vše funguje. Zkuste to možná, že Vám to taky půjde. Jen pro jistotu mám minulý týden stažený activesync. Riki
noiser_ce4you (245)|21.12.2004 03:07
[QUOTE="Riki"]Měl jsem podobné problémy, ale pak jsem si všiml, že při "klasickém" nastavování sysnchronizace na PDAII (SE) se mi zobrazovalo okno pro zapnutí bluetooth a zapnutí ve zjistitelném modu. Tak jsem zjistitelný mód na PDAII zapnul a na WINXP SP2 jsem ho nechal najít. Spároval jsem je a v activesync jsem nastavil nalezený ser. port. Od té doby vše funguje. Zkuste to možná, že Vám to taky půjde. Jen pro jistotu mám minulý týden stažený activesync. Riki[/QUOTE]

Take jsem mel trosku problemy, ale pri dodrzeni TOHOTO (treti prispevek odspod) postupu jede vse korektne. Dulezite je napriklad parovat z MDA a mit zaskrtnuto "Authentication (Passkey) required", bez toho to nefunguje.
kokin_ce4you (23)|21.12.2004 08:54
[QUOTE="Riki"]Jen pro jistotu mám minulý týden stažený activesync. Riki[/QUOTE]

Můžu se zeptat jaká je to verze AS?
beecher (9270)|21.12.2004 09:03
[QUOTE="noiser"]...ale pri dodrzeni TOHOTO (treti prispevek odspod) postupu...[/QUOTE] Šmankote, tady někdo tahá dávnou historii na světlo boží... :D :D :D
kokin_ce4you (23)|21.12.2004 09:28
[QUOTE="Riki"]
Měl jsem podobné problémy, ale pak jsem si všiml, že při "klasickém" nastavování sysnchronizace na PDAII (SE) se mi zobrazovalo okno pro zapnutí bluetooth a zapnutí ve zjistitelném modu. Tak jsem zjistitelný mód na PDAII zapnul a na WINXP SP2 jsem ho nechal najít. Spároval jsem je a v activesync jsem nastavil nalezený ser. port. Od té doby vše funguje. Zkuste to možná, že Vám to taky půjde. Jen pro jistotu mám minulý týden stažený activesync. Riki[/QUOTE]

Tak to taky nepomůže - PC normálně vidí sériový port na cihle. Můžu se na ten sériový port připojit, ale stejně pak cihlu AS nenajde.

Znovu jen opakuji, že ovladačema na PC to být nemůže, mám tam funkční SP2 + drivery, které ještě před několika dny se "starou" verzí cihly fungovaly (1.72WWE konfigurace).
Problém je pouze na straně cihly a pouze v SE verzi po upgrade.
Takže to vypadá buď na bug v SE, nebo na bug s AS, která je v SE, nebo něco dělám sakra špatně :cool:

Trochu mi unikají při párování BT zařízení na cihle ty 3 dialogy Available Bluetooth Services, ví někdo co znamenají ty 3 za sebou?
kokin_ce4you (23)|21.12.2004 09:34
[QUOTE="xp"]
Mě synchronizace běhá korektně jak přes BlueTooth, USB, a dokonce i IRDa.. A samozřejmě mam v cihle aktuálně Second Edition.. Úplně nejčastěji teď používám IRDa jelikož mam na noťasovi hodně výkonný IRDa Port, a stačí mi cihlu jen tak letmo pohodit vedle noťase a už to běží.. MDA 3 má bohužel IRDa integrované na opačné straně než by se hodilo..:? Nechápu proč ho nenechali nahoře..[/QUOTE]

A to je australská, nebo čínská verze SE? Možná to chce při párování nastavit nějaké čínské znaky :sarcastic: , jinak nevím proč by to nemělo chodit, a přesto nechodí...
David_ce4you (199)|21.12.2004 09:53
Taky se mi na SE nedařilo rozchodit AS přes BT, ale teď všechno chodí bezproblému. Drobná chybička byla v tom, že po spárování vyskočí na mda dialog na vytvoření com5 a ten je potřeba odkliknout, ale opravdu odkliknout, protože se schová pod aktivní okno při spárování a po jeho zavření i toto potvrzovací okno mizí a pokud zmizí tak se to tváří, že je vše ok, ale ono není.
Můj úspešný postup je tento: Na PC zapnout BT viditelnost, na MDA v dialogu settings-bluetooth settings stisknout tlačítko Start. Odkliknout dialog a jsme v zapnutí BT. Zapnout a na kartě Devices vyhledat PC a nechat zpárovat. Objeví se dialog na vytvoření com5, potvrdit, pozavírat dialogy. Na MDA otevřít AS a spustit synchronizaci přes BT.
Snad to někomu pomůže. Mě výše uvedený postup funguje jako jediný možný pro spárování PC a MDA. Ostatní postupy selhaly.
mmambo (118)|21.12.2004 10:28
[QUOTE="vjj"]Vím o třech verzích SE

2.02WWE
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=74980#74980
hned na první stránce

2.06WWE
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=74980#74980
dole na první stránce
ale dále a jinde je spousta variant Extended Rom

2.20.07WWE
popis je na
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=74985#74985
download:
http://mamaich.kasone.com/imate/chineese_se.rar
[/QUOTE]

Díky, kouknu na to. Šli byste do 2.20 z 2.06? Vyplatí se tento upgrade?
kokin_ce4you (23)|21.12.2004 10:58
[QUOTE="David"]Taky se mi na SE nedařilo rozchodit AS přes BT, ale teď všechno chodí bezproblému. Drobná chybička byla v tom, že po spárování vyskočí na mda dialog na vytvoření com5 a ten je potřeba odkliknout, ale opravdu odkliknout, protože se schová pod aktivní okno při spárování a po jeho zavření i toto potvrzovací okno mizí a pokud zmizí tak se to tváří, že je vše ok, ale ono není.
Můj úspešný postup je tento: Na PC zapnout BT viditelnost, na MDA v dialogu settings-bluetooth settings stisknout tlačítko Start. Odkliknout dialog a jsme v zapnutí BT. Zapnout a na kartě Devices vyhledat PC a nechat zpárovat. Objeví se dialog na vytvoření com5, potvrdit, pozavírat dialogy. Na MDA otevřít AS a spustit synchronizaci přes BT.
Snad to někomu pomůže. Mě výše uvedený postup funguje jako jediný možný pro spárování PC a MDA. Ostatní postupy selhaly.[/QUOTE]

A jak ten dialog vypadá?
Já mám při spárování s PC pouze 3x dialog se 4 checkboxy (Headset, ActiveSync, Com5, dial-up) a při první obrazovce po spárování je pouze dostupný většinou dial-up, ve druhém dialogu jsou dostupné z těch 4 pouze ActvieSync a Com5 a na třetím zase jenom dial-up a headset.
U všech obrazovek vyberu všechny dostupné, potvrdím OK pro další obrazovku a stále nic. Zkoušel jsem i varianty bez dial-up a bez headsetu, stejné, tj. AS pomocí BT nejede...

Zkoušel jsem se teď podívat do task manageru, ale po spárování už žádný jiný schovaný dialog na vytvoření COM5 nemám - jen ty 3 dialogové obrazovky...

Ten postup je na odzkoušený na verzi 2.20 (čínská)? Nebo to funguje s nižší verzí?
David_ce4you (199)|21.12.2004 11:14
[QUOTE="kokin"][QUOTE="David"]...Ostatní postupy selhaly.[/QUOTE]
A jak ten dialog vypadá? ... Ten postup je na odzkoušený na verzi 2.20 (čínská)? Nebo to funguje s nižší verzí?[/QUOTE]

Postup dělám na 2.06 (australské). A jak vypadá dialog na com5? Takový malý okýnko, zda chci port vytvořit nebo ne. Jinak jiný dialogy mi nevyskakují. A přes task manažera ten dialog není vidět. Až se dostanu k pc s bt, můžu udělat obrazového průvodce.