Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 2003 SE pre MDA2

jval (453)|1.2.2005 12:42
to XP:

podle mě nic předělávat nemusíš, protože mě ta ikona nenaběhne ani s těma cabama od buzze ani bez nich

mě to tiž zmizela ještě dřív než byly na světě (hned po upgrade na SE AU)

chyba bude jinde, nejspíš v nějakém nainstalovaném softíku a nebo už nevím
Kopecek_ce4you (91)|1.2.2005 12:48
[QUOTE="vjj"]:dead:Zbavte mě slepoty:dead:
Po delší době používání SE jsem začal shánět terminál (remote desktop) a ejhle, mezi ikonami v programech není. Já vím že ovládat vzdálený počítač z émdéáčka je hrůza, ale občas se potřebuju rychle kouknout na stěžující si servery dřív, než začnu tahat z tašky notebook a připojovat ho k internetu.
V 1.72 ještě byl a já mám dojem, že i v 2.02 a 2.06, ale teď už delší dobu prolézám všechny archivované CABy a nikde nic. Není náhodou rovnou součástí ROMky? Máte ho ještě někdo mezi ikonami v programech a v jaké verzi? díky[/QUOTE]

Mozna ti chybi jen zastupce. Zkus se podivat po souboru mstsc40.exe a zastupce si dovyrob...
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 12:59
Takže definitivně takto: chyba není ani v tom upgradu, ani v těch cabech!
Teď jsem si to dobrovolně opakovaně přeflešoval tím co jsem vám sem dal ke ztažení, a ikona tam je. Stačí jeden soft reset, a mam ji tam natrvalo, nezmizí mi za nic na světě! To samé s tou ExtROM ve formě těch cabů, dal jsem si ji dovnitř, udělal hard reset, a vše chodí jak má, ať dělám co dělám, ikona BT mi nemizí.

Tzn., že vše nechávám jak je, upgrade je v pořádku, chyba je na vaší straně, ne na mé.:) Nainstalovali jste si tam nějaký program, který vám tu ikonu zneviditelní, ale je to problém na straně některého vašeho doinstalovaného prográmku.
vjj (42)|1.2.2005 13:01
[QUOTE="jval"]
... protože mě ta ikona nenaběhne ani s těma cabama od buzze ani bez nich

mě to tiž zmizela ještě dřív než byly na světě (hned po upgrade na SE AU)

chyba bude jinde, nejspíš v nějakém nainstalovaném softíku a nebo už nevím[/QUOTE]
chyba bude skutečně v nainstalovaných programech. na čistých SE mám BT ikonu dole stabilně, po pár instalacích (ať už a extROM nebo ručně) začne mizet, při některých konstelacích hvězd a nainstalovaného softwaru může být znovu stabilní. ty buzzovy CABy na to vliv nemají (a navíc se mi ty jeho ikony vůbec nelíbí, ale to už je jen můj problém). tj xpova extROM je bez chyby:yes: , chyba je až v tom, co se instaluje navíc:no:
vjj (42)|1.2.2005 13:10
[QUOTE="Kopecek"]Mozna ti chybi jen zastupce. Zkus se podivat po souboru mstsc40.exe a zastupce si dovyrob...[/QUOTE]
Jóóóóó, to je přesně ta informace, kterou jsem potřeboval, teď už jen najít ten exáč, protože na emdéáčku po čisté instalaci 2.20 není, ale to už zvládnu.
moc díky
jval (453)|1.2.2005 13:12
mám podezření na Handy Menu, je to jedinej SW, kterej mi přidává ikonu na spodní lištu, nejlepší by bylo porovnat seznamy nainstalovanejch SW a snad by jsme přišli na jeden shodnej, kterej to dělá
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 13:14
XCPUScalar to neni, ten používám, mam jej přímo ve své ExtROM, a ikona mi nikdy nezmizela..
Arkobad (134)|1.2.2005 13:14
[QUOTE="vjj"]

chyba bude skutečně v nainstalovaných programech. na čistých SE mám BT ikonu dole stabilně, po pár instalacích (ať už a extROM nebo ručně) začne mizet, při některých konstelacích hvězd a nainstalovaného softwaru může být znovu stabilní. ty buzzovy CABy na to vliv nemají (a navíc se mi ty jeho ikony vůbec nelíbí, ale to už je jen můj problém). tj xpova extROM je bez chyby:yes: , chyba je až v tom, co se instaluje navíc:no: [/QUOTE]

Jak uz jsem nekolikrat psal: me se ty BT CABy chovaji jeste hure: zmenena ikona se dole objevi, ale nefunguje (po clicku na ni to nahlasi, ze neco chybi).
Kdyz se to pokusim standardne odinstalovat, tak pak je to uz uplne v kyblu - ikona tam pak neni ani nova ani puvodni.
Arkobad (134)|1.2.2005 13:15
Jedinej program, kterej mi dolu instaluje ikonu je TMO GPRS Speed.
Nemam nainstalovanej zadnej jinej program, kterej by neco delal s BT.
Chuck (284)|1.2.2005 13:17
No myslím, že při fashnutí je vše OK. Holt co tam kdo nacpe potom je větší problém ale to si musí každý odladit sám. XP za to nemůže. :))
Jo jedině dotaz, co ta Casablanca a posunuté hodiny?
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 13:18
2 Arkobad: Komplet to přeflešuj tim mým upgradem, a bude ti to fungovat. Ale přeflešuj to celé, i ROM a Radio. ExtROM si douprav dle svých potřeb, ale na vlastní riziko, jelikož v té podobě v jaké je teď s tím není nejmenší problém. Ty caby od Buzze jsou v pořádku, jen se dají špatně odinstalovat, ale jinak fungují dobře.
vjj (42)|1.2.2005 13:21
[QUOTE="Arkobad"]Jedinej program, kterej mi dolu instaluje ikonu je TMO GPRS Speed.
Nemam nainstalovanej zadnej jinej program, kterej by neco delal s BT.[/QUOTE]
to vůbec nemusí být program, který něco dělá s BT nebo s dolníma ikonama. Ale je toněco, co se spouští hned po SW resetu a dělá to cokoliv s Today. Mě stačí nainstalovat OmegaOne Battery Pack Pro a BT ikona je fuč, ale po nainstalování spousty dalších rozšíření a při nějakém pořadí (které jsem si ale bohužel nikde nepoznamenal) je ikona zpátky a zůstává tam.
David_ce4you (199)|1.2.2005 13:26
Za mizející ikonu BT podle mých výzkumů může today aplikace, která šahá do outlook databáze. Když jsem měl naistalován libovolný plugin (calendar+, pocket breeze, pi today), tak nikdy nenaběhla. Pokud nebyli, ikona byla. Zlepšilo se to nainstalování přiloženého prográmku do adresáře Windows a zástupcem do StartUp. Prográmek jsem našel na XdaDevelopers. Ikona z deseti soft resetů tam je devětkrát.
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 13:28
Jo, tahle utilitka je vyčorovaná z MDA III, které má podobné problémy.. Zkuste to a uvidíte. Já ji ale to ExtROM dávat nebudu, mě ta ikona nemizí, naštěstí..
jval (453)|1.2.2005 13:29
no Battery Pack Pro tam mam taky, takze ten by to klidne mohl byt

vyzkusim ten cabik od Davida
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 13:38
A co tohle? Není to řešení toho problému?..
jval (453)|1.2.2005 13:44
tak bohuzel nepomohly ani subory od Davida a ani Profile.dll z xda-dev

asi to hrknu a budu to zkouset kterej zmetek se tak sprajcuje

vecer se do toho asi dam
vjj (42)|1.2.2005 13:50
[QUOTE="David"]Za mizející ikonu BT podle mých výzkumů může today aplikace, která šahá do outlook databáze. Když jsem měl naistalován libovolný plugin (calendar+, pocket breeze, pi today), tak nikdy nenaběhla. Pokud nebyli, ikona byla. Zlepšilo se to nainstalování přiloženého prográmku do adresáře Windows a zástupcem do StartUp. Prográmek jsem našel na XdaDevelopers. Ikona z deseti soft resetů tam je devětkrát.[/QUOTE]
Ano, na xda-developers byla přímo součástí některých extROM pro 2.06.
Arkobad (134)|1.2.2005 14:02
No ze by se mi chtelo znova flashovat a vse instalovat a nastavovat znova, to tedy asi ne.

Pokud se ten CAB nema rad s aplikacema, ktere pracuji s PIM databazi, tak at jde ten CAB do haje (neco jako tAgenda budu chtit mit na today vzdy).

Cili me by stacilo, jestli nekdo nevite o manualnim zpusobu odinstalace toho CABu - proste jak ruco (zasham do registy, modifikaci nejakho souboru, atd...) obnovit puvodni stav (aniz bych musel zase delat HR).

Diky
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 14:09
[QUOTE="Arkobad"]No ze by se mi chtelo znova flashovat a vse instalovat a nastavovat znova, to tedy asi ne.[/QUOTE]
No tak to je pak těžký..
Arkobad (134)|1.2.2005 14:21
[QUOTE="xp"]No tak to je pak těžký..[/QUOTE]

To asi jo ;-)
Jen me napadlo, ze by treba nekdo nahodou vedel, kam treba hrabnout do registry a co tam zmenit. No smula...
noiser_ce4you (245)|1.2.2005 14:31
No, s tou ikonou BT mi to taky obcas dela, ja vysledoval spis to, ze se neobjevi po SR pred kterym bylo zaple BT. Ale porad to neni tak hrozne, jako to, ze po instalaci PocketZenPhone Tray se obcas pri vraceni na today neprekresli dolni panel a misto tray tam mam klavesnici a zaboha se toho nejde zbavit - jedine SR.
jval (453)|1.2.2005 15:21
[QUOTE="Arkobad"]No ze by se mi chtelo znova flashovat a vse instalovat a nastavovat znova, to tedy asi ne.

Pokud se ten CAB nema rad s aplikacema, ktere pracuji s PIM databazi, tak at jde ten CAB do haje (neco jako tAgenda budu chtit mit na today vzdy).

Cili me by stacilo, jestli nekdo nevite o manualnim zpusobu odinstalace toho CABu - proste jak ruco (zasham do registy, modifikaci nejakho souboru, atd...) obnovit puvodni stav (aniz bych musel zase delat HR).

Diky[/QUOTE]

zkus ty caby natahnout do http://www.ocpsoftware.com/products.php?nm=cecabmgr

tam uvidis, jaky soubory a kam instaluje a jaky presne dela upravy v registru

pak by nemel byt problem to vse vratit do puvodniho stavu
Arkobad (134)|1.2.2005 16:55
[QUOTE="jval"]zkus ty caby natahnout do http://www.ocpsoftware.com/products.php?nm=cecabmgr

tam uvidis, jaky soubory a kam instaluje a jaky presne dela upravy v registru

pak by nemel byt problem to vse vratit do puvodniho stavu[/QUOTE]

Do tech CABu uz jsem koukal. Ale aby to bylo k necemu, tak bych potreboval vedet, jake hodnoty v registry byly puvodne. To bych musel udelat backup, HR, kouknout na registry, restore, manualni uprava. Na to se zatim necitim ;-)
jval (453)|2.2.2005 07:04
no vsak ani to by nemel byt problem

zrovna vcera jsem takhle testoval tu BT ikonu v liste

SpriteBackup->HR->SpriteBackup Restore

cca za 5-7 minut MDA2 v původním stavu

BTW:
ted se na to chystam znovu, protoze hned po HR tam ikona proste nebyla, tak ted zkusim pouzit novou XPeho ExtRom

pak dám vedět jak to dopadlo
jval (453)|2.2.2005 07:30
tak teď to mám za sebou zase

SpriteBackup->HR->SpriteBackup Restore

Použil jsem ExtRom od XPa ně co vám řeknu, nevím kde je zakopanej pes.

Těsně po HR, než se začne instalovat ExtRom, tak tam ikona je, ale po instalaci ExtRom prdlajs.

Teď už mi zbyde jen HR, a stopnout instalaci ExtRom a pak to instalovat po jednom a pak se uvidí.
jval (453)|2.2.2005 08:00
takže ikona zmizela až po instalaci lenglite4254 z mé ExtRom
sice má XP jinou verzi, ale bohužel i při použití jeho ExtRom ikona zmizí také


asi se s tím budu muset smířit
Arkobad (134)|2.2.2005 09:28
[QUOTE="jval"]takže ikona zmizela až po instalaci lenglite4254 z mé ExtRom
sice má XP jinou verzi, ale bohužel i při použití jeho ExtRom ikona zmizí také


asi se s tím budu muset smířit [/QUOTE]

Ale XP tvrdi, ze jemu ikona nemizi !
mmambo (118)|2.2.2005 09:32
Pro XP: Ptal jsi se, zda mi funguje MMS s mým Eurotel Cabem. Odpověď nefunguje, ale nevím, zda mám službu aktivovanou (jedná se o firemní telefon). Píše chyba připojení.
jval (453)|2.2.2005 10:06
[QUOTE="Arkobad"]
Ale XP tvrdi, ze jemu ikona nemizi !
[/QUOTE]

no právě proto je to divný

Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 10:11
Mě ta ikona nemizí, ať dělám co dělám.. Naposledy mi zmizela tak před dvěma měsíci.. Spíš mne trápí to, že mne v noci potkal samovolný hard reset. Ještě to nevím jistě, ale mam pocit, že v tom opět měl prsty XCPUScalar..:((
noiser_ce4you (245)|2.2.2005 10:17
[QUOTE="xp"]Mě ta ikona nemizí, ať dělám co dělám.. Naposledy mi zmizela tak před dvěma měsíci.. Spíš mne trápí to, že mne v noci potkal samovolný hard reset. Ještě to nevím jistě, ale mam pocit, že v tom opět měl prsty XCPUScalar..:(( [/QUOTE]

Ten me taky potkal, dodnes to nechapu, ale je fakt, ze XCPUScalar jsem tam v tu dobu mel taky...
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 10:40
[QUOTE="mmambo"]... nefunguje, ale nevím, zda ...[/QUOTE]
Tak to napiš kdyžtak sem, až budeš vědět něco bližšího..
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 10:35
Achjooo, už mam zase novější a lepší verzi ExtROM..:D
Obsahuje v sobě tweak na ten budík, a jedno překvápko z XDA IIi..;)
Mimochodem, právě se pokouším sehnat někde celý obsah z XDA IIi, protože to bude o něčem jiném, než ExtROM z MDA III, jelikož ExtROM XDA IIi je 2x větší!:D :yes: Tudíž obsahuje 2x větší množství užitečných cabů..;)

-přikládám screenshoty pořízené těsně po hard resetu. Vše co vidíte na Today screen je součást ExtROM, nic z toho není doinstalováno, vše je přímo v MDA.;) A nejdůležitější je to, že je to tvořeno přímo na míru MDA. Je to práce O2, a je to vytaženo z XDA IIi, resp. XDA IIs.
00046646_capture-portrait_VUFF.jpg 00046646_capture-landscape_xOu.jpg
Chuck (284)|3.2.2005 12:05
Uf takže na doučování se bude flešovat. No to se těším :))
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.2.2005 12:28
[QUOTE="Chuck"]Uf takže na doučování se bude flešovat. No to se těším :)) [/QUOTE]
Řadím se do fronty na druhou pozici :D ..
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 12:45
ok, budu připraven..;)
Kopecek_ce4you (91)|3.2.2005 12:50
jo, jo, sem s tim, taky si dam rict....
Melvin_ce4you (12)|3.2.2005 13:52
[QUOTE]Mimochodem, právě se pokouším sehnat někde celý obsah z XDA IIi.. [/QUOTE]


Nestačilo by tohle? http://www.my-xda.com/downloads/Xda_IIi_LaunchROM_v1.10.124.exe
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 14:05
to uz davno mam..;) ted shanim passwords.. ale díky
jiri.cech (151)|3.2.2005 19:44
ciselko (68)|3.2.2005 21:32
to XP: a budem patrit medzi tych stastnych, ktori budu testovat tvoju extromku... :D
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 21:38
[QUOTE="jiri.cech"]Nebo tohle - http://www.my-xda.com/downloads/XdaIIs_launchROM_v1.12.62_178.exe ?[/QUOTE]
To je zase z té anglické, černé MDAIII. A opět mám, ale chybí mi hesla..;)
jiri.cech (151)|3.2.2005 21:41
Sezame otevři se ?
Arkobad (134)|5.2.2005 15:15
Je to cryptovane jen XORama a staci jen najit masku, ne? To neni zadny DES! ;-)
Arkobad (134)|5.2.2005 15:17
P R U S V I H !

A jsem v pr.... Udelal jsem softreset sveho MDA (takovy ten preventivni, jen tak, aby se vse uvolnilo) a ten karm mi uz nenabehnul! Co se stalo?!?!

Nejde udelat ani HR, nic - proste jen cerna obrazovka!

Jsem uplne v pr..li, nebo ma nekdo nejaky tip, co zkusit?

Kde vubec MDAcka opravuji?
Miloš Strouhal (3997)|5.2.2005 15:41
A svití ti tam nápis USB, nebo přesněji Serial?.. Pokud ne, asi ti odešla základní deska, pokud svítí, stačí to přeflešovat.
Miloš Strouhal (3997)|5.2.2005 15:42
[QUOTE="Arkobad"]Je to cryptovane jen XORama a staci jen najit masku, ne? To neni zadny DES! ;-)[/QUOTE]
V tom případě nám ji najdi, uděláš nám tím velkou radost! ;o)
Šeba_oldd (1184)|5.2.2005 16:10
Zkus jeste vyndat baterii na nekolik minut.Dej ji nabijet do kolebky.
Arkobad (134)|5.2.2005 20:03
[QUOTE="xp"]A svití ti tam nápis USB, nebo přesněji Serial?.. Pokud ne, asi ti odešla základní deska, pokud svítí, stačí to přeflešovat.[/QUOTE]

Nesviti mi nikde nic. Proc by melo svitit USB, nebo Serial? Nikdy jsem nic takoveho nevidel...

Vytahnul jsem baterii i SIMku, baterii jsem dal do kolibky. Pockam do rana a uvidim. Mam ale obavy....

Nicmene to odeslo zcela bez zjevne priciny. Dal jsem behem normalniho provozu (ne behem flashovani, atd...) softreset. Uz tehdy se to chovalo divne - zbytky obrazu na displeji jeste chvilku zustaly a mizely pomalu a postupne. A pak uz nic - ani SR, ani HR. Fuck!
Nakonec jeste budu doufat, aby to odeslo tak zasadne, ze ani nepoznaj, co tam bylo za ROM ;-)
Kde je na to servis? A jaky je postup reklamace? Diky.