Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 2003 SE pre MDA2

Kopecek_ce4you (91)|25.1.2005 10:39
O.K. Omlouvam se za to, ze jsem si jeste neodpustil jeden prispevek na tema zalohovani. Ja uz bych to sem ani nepsal, ale myslim, ze to zas tolik off-topic nebylo, protoze to je i dobra rada pro ty, kdoz jako ja si chteji SE vyzkouset a pak se teprve rozhodnout... ;)
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2005 10:53
V pohodě. Další věci související se zálohováním pište už tedy prosím tam. Na xda-developers jsem před časem velice rád sledoval diskusi na téma Pocket Zen Phone. Nyní tato diskuse má cca přes 150 stran. A to je tak neuvěřitelné číslo, že už jsem to raději přestal sledovat.. Prostě se v tom "bordelu" nevyznám.:?
Tugof (79)|26.1.2005 19:18
pro XP: Už mám v cihle pár dní Svoji ExtRom pro kterou jsem jako základ použil tu tvou a je to o poznání stabilnější, hlavně po SR naběhne vždy napoprvé a to dřívé většinou až napodruhý nebo i vícekrát.
Co se mi ale nelíbí je vzhled telefonu. Dříve jsem měl tlačítka pěkně modrý (modrá je dobrá) a teď je tam černobílej vzhled jako ve starý ČB televizi.
To je způsobený intelidialerem z MDA III? Nejde to jednoduše změnit?
Miloš Strouhal (3997)|26.1.2005 19:47
Presne tak! Je to Intellidialer.. Zjistil jsem, ze ho nevyuziji, tak jsem ho dnes zrusil, a flesuji si tam ExtROM bez nej.. Navic jsem vymenil Betaplayer za tu nejnovejsi verzi, a zmenil verzi raru take na nejnovejsi..;) Sedim pred barakem v restauraci, doma se mi flesuje zrovna dvojka v kolibce, a pisu ze zlutaska trojky..:D Doporucuji i ostatnim zmenit verzi Betaplayeru na tu nejnovejsi, ziskate tim moznost ceskeho menu v Betaplayeru, coz je super, a ten rar tam muzete nechat co tam je, jelikoz jsem mezi nim a novejsi verzi nespozoroval jediny rozdil. Davam si ho tam jen tak, z principu..kdyz uz se v tom zas hrabu..;)
Jinak mne velice tesi, ze se vam ma ExtROM jevi jako stabilni, jelikoz jsem se hodne bal abych vam sem nedal nejaky paskvil! Opravdu to ted ale slape jak hodinky, dokonce i funguji hardwarova tlacitka, drive mi blbla, a hodne mne to stvalo.. Konece ta cihla maka jak ma!:)
Tugof (79)|26.1.2005 20:56
Musím mít v EXTRom ClearVue3.4.381WWE_0616_Ozonup.sa.CAB? Pdf prohlížet asi nikdy nebudu. Řek bych že to můžu klidně smáznout, ale máš to vyznačený jako defaultní soubor.

Ještě nedávno jsem moc nechápal co to furt převařujete a už pomalu vařím svoji další;) jsem zatím pořád ve fázi že zkouším a zkouším nový prográmky a vybírám z nich svůj best. Tímhla způsobem neustálích instalací a odistalací mám ale cihlu za pár dní tak zapráskanou že to chce pročistit pomocí HR :D .
Bál jsem se náročnosti všech nastavení po HR do provozuschopný podoby ale není to tak strašný;)
Arkobad (134)|26.1.2005 20:56
1) Kdyz je nainstalovanej IntelliDialer, tak nejde pouzivat PhoneSkins?
2) Nevim jak komu, ale me se zda, ze ten IntelliDialer je SILENE pomalej (reakce na zmacknuti tlacitka je snad sekunda)

Jinak jsem take velice spokojen se stabilitou XP ROM.

Jedna z mala veci, ktere mi jeste chybi ke stesti, je ocekavana verze tAgenda kompatibilni s SE :-( (a WMP10 by taky bodnul)
mmambo (118)|26.1.2005 21:22
[QUOTE="Arkobad"]1) Kdyz je nainstalovanej IntelliDialer, tak.....[/QUOTE]
Tak to mne opravdu zajimá, kromě toho co jsi uvedl je druhá strana mince, pokud ho nainstaluji a přijdu o funkčnost co jsi jmenoval získám více? Co vše kromě T9 a inteligentního hledání kontaktů získám. Mám v tom trochu džungli.
Dík za odpověď
yasmeene2 (794)|26.1.2005 21:55
[QUOTE="Arkobad"]1) Kdyz je nainstalovanej IntelliDialer, tak nejde pouzivat PhoneSkins?
[/QUOTE]

Jde. Komu se nelíbí ten od IntelliDialeru může buď: Otevřít si v programu album (např.) složku windows a vymazat všechny obrázky tohoto skinu - nahradí se vám původními z rom.

Nebo si stáhnout jakýkoliv jiný skin (třeba z xda-developers) a překopírovat si ho ručně nebo přez tu jejich utilitku. Zatím sem tedy neobjevil skiny pro lanscape mód.

Žádnou pomalou odezvu IntelliDialeru sem nezaznamenal, naopak je to jeden z mála způsobů jak vytočit požadované číslo jednou rukou (v autě apod.)
jval (453)|27.1.2005 07:13
[QUOTE="Arkobad"]Jedna z mala veci, ktere mi jeste chybi ke stesti, je ocekavana verze tAgenda kompatibilni s SE :-( [/QUOTE]

místo toho zatím používám tohle http://www.pocketmax.net/alarmToday.htm a jsem zatím moc spokojenej
Tugof (79)|27.1.2005 07:34
[QUOTE="yasmeene2"]Jde. Komu se nelíbí ten od IntelliDialeru....[/QUOTE]
super díky je to o mnoho hezčí.

Nejde nějak vypnou zobrazování čísel v Intelidialeru ze sim?
Mám stejný čísla na sim i v kontaktech, takže mi intelidialer zobrazuje všechno dvakrát.
Arkobad (134)|27.1.2005 08:32
No to ja zatim pouzivam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale to uz jsme kousek od tematu a nekdo nas napomene ;-)

Miloš Strouhal (3997)|27.1.2005 09:55
Pokud chcete mít svou ExtROM zase o něco dokonalejší, umístěte do ní tohle. Odstraňuje to problém s mizející položkou na Today screen!!!, a přiřazuje to ikoně BlueTooth a ikoně Profil zajímavější obrázek..:yes: :)
DaBa (78)|28.1.2005 10:26
Jenom maly dotazek. Chci zase po dlouhe dobe zkusit SE a koukam, ze kazdy ma jinou verzi. Mam tam dat 2.06 nebo 2.20 Jde mi o to, ktera je stabilnejsi, mate nekdo zkusenost? Diky
Miloš Strouhal (3997)|28.1.2005 10:38
Zatím zcela jednoznačně doporučuji 2.06.00. To je můj názor. Jelikož s poslední verzí ExtROM a nějakými úpravami jede teď MDA II úplně čistě, bez komplikací. A být tebou, neopomenu do ExtROM vložit i tohle. jelikož teprve pak je to to pravé ořechové..:yes:
chobott (5)|29.1.2005 10:31
Chtel bych se zeptat kde sezenu velkou lokalizaci pro WM2003Se ? Diky moc
jsec (42)|29.1.2005 11:40
Velká lokalizace nejspíš nebude, neboť pochybuji, že by ji naši operátoři uvedli pro MDA II.

A jak tu ve fóru již někdo psal, lokalizace na W2003SE je z MDA 3 a plně nesedí. Proto z ní použili alespoň "malou" lokalizaci.

jsec
Suoraj (704)|29.1.2005 12:11
to bych netvrdil. To, že není plně přeložena záložka setting- neznamená, že full nefunguje. Běhá mi naprosto bez problémů.;)
mmambo (118)|29.1.2005 12:59
[QUOTE="chobott"]Chtel bych se zeptat kde sezenu velkou lokalizaci pro WM2003Se ? Diky moc[/QUOTE]
ftp.moravia-consulting.cz
/pub/support/leng_update
chobott (5)|29.1.2005 13:08
Bohuzel tam jsou veskere slozky prazdne
Morte_ce4you (261)|29.1.2005 14:10
Už se vám stalo,že by doručenka přišla s tim, že zpráva nebyla doručena?Mě teda ne?
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 14:14
To se mi u T-mobilu stává dnes a denně..;) U každé druhé sms, a s SÉčkama to nijak nesouvisí.
Suoraj (704)|29.1.2005 15:19
[QUOTE="Morte"]Už se vám stalo,že by doručenka přišla s tim, že zpráva nebyla doručena?Mě teda ne?[/QUOTE]

Pokud pošleš zprávu nad 60 znaků a na nějaký mobil, kerýmu trvá než to zkompletuje tak ti příde
"Zpráva, kterou jste odeslal 42073xxxxxxx nebyla doručena. Zkotrolujte, zda jste zadal správnou adresu/tel. číslo a zkuste zprávu odeslat znovu."...
Arkobad (134)|29.1.2005 18:09
[QUOTE="xp"]Pokud chcete mít svou ExtROM zase o něco dokonalejší, umístěte do ní tohle. Odstraňuje to problém s mizející položkou na Today screen!!!, a přiřazuje to ikoně BlueTooth a ikoně Profil zajímavější obrázek..:yes: :) [/QUOTE]

Tak jsem tenhle zazrak nainstaloval a moc se mi nelibil. Tak jsem ho v "Odstranit programy" zase odinstaloval, ale OUHA - ikona BT z dolni listy zmizela uplne, takze ted BT nemohu pouzivat vubec (treba parovat)! Jak toto spravne odinstalovat a obnovit puvodni funkcnost? Diky.
Miloš Strouhal (3997)|29.1.2005 18:20
Ale můžeš. START/SETTINGS/CONECTIONS/BLUETOOTH..
Jinak dotaz na možnost odinstalování napiš do té druhé diskuse, a směřuj jej přímo na autora utilitky (Buzz), snad ti odpoví.
plachow_ce4you (159)|29.1.2005 22:47
Mám SE! Super :-)

No nic, takový noční výkřik :-)
mmambo (118)|30.1.2005 10:17
[QUOTE="chobott"]Bohuzel tam jsou veskere slozky prazdne[/QUOTE]

teď jsem to opět vyzkoušel a funguje to :
ftp://ftp.moravia-consulting.cz/pub/support/leng_update/
a zkoušel jsem verzi LEng_CZ_WM2003SE_4573_.exe

Pokud Ti to nepůjde napiš mi na zdejší stránku a pošlu ti to emailem
PavelR. (2184)|30.1.2005 10:54
... funguji jen prime linky (napr. ftp://ftp.moravia-consulting.cz/pub/support/leng_update/LEng_CZ_WM2003SE_4573_.exe). Samozrejme je k instalaci potreba platne seriove cislo a na LEng (stejne jako na kazdy jiny SW) se vztahuji licencni podminky ...

PavelR.
mmambo (118)|30.1.2005 12:14
[QUOTE="PavelR."]... funguji jen prime linky (napr. ftp://ftp.moravia-consulting.cz/pub/support/leng_update/LEng_CZ_WM2003SE_4573_.exe). Samozrejme je k instalaci potreba platne seriove cislo a na LEng (stejne jako na kazdy jiny SW) se vztahuji licencni podminky ...

PavelR.[/QUOTE]

Nevím, co tím myslíš, mně se to otevřelo (myslím adresa co jsem uvedl) jako výpis adresáře (rýly :D ) a pak si lze vybrat potřebnou aktualizaci. Nicméně, co se týká licenčních podmínek a sériového čísla, plně s Tebou souhlasím a je ho třeba mít.;)
Igor96 (42)|30.1.2005 20:13
Prečítal som celých 67 strán príspevku , a mam v tom totálny chaos . Nie je niekde návod ako preflešovať , čo treba zálohovať , čo vypazať atď..
Mám Qtek rom 1.60.00WWE EXt ROM 1.60.18
Arkobad (134)|31.1.2005 11:28
Jaka je vlastne v teto verzi WM2003SE (XP ExtROM) verze DotNET FrameWorku?
Gvaks (114)|31.1.2005 21:34
Nazdárek pánové,

tak jsem to testnul také, upřímně děkuji XP, JirkaP., beecher atd. bez jejichž rad, článků, odpovědí bych se do toho určitě nepustil.
Děkuji podařilo se mi to a celkem pohodově to funguje.

Jen:
nevím proč ale nahrál jsem AU ROM a XP ExRom tak jak jsou zde ke stažení bez jakékoli úpravy a bohužel mi nefunguje správce MMS, po HR proběhne instalace v poho, ale zástupce spuštění MMS správce nikde není.
Je tam pouze Video MMS které ale bohužel nefunguje protože je samozřejmě navázáno na Správce MMS (foto 2). pokusil jsem se spustit instalaci MMS ručně ale nahlásilo mi to > foto 1.

prosím o radu díky


Miloš Strouhal (3997)|31.1.2005 21:53
Já tu ExtROM jež máte ke ztažení na straně 56 používám a MMS i Video MMS fungují naprosto bez problémů. Jde o to, že zástupce MMS nenajdeš v Program Files, ale v Outlooku. Jsou tam teď integrovány stejně jako SMS.;)
A nechápu jakto že ti nefungují Video MMS, mam v cihle stejnou ExtROM, a jedou bez problémů.. Neupravoval jsi tam něco? Máš v ExtROM MMS_2.0.0.16_BlueAngel_WWE_1123.sa.CAB? Našel jsi ty MMSky v Outlooku? Pokud jsi s tím nic nedělal, tak ti to musí!!! fungovat..
noiser_ce4you (245)|31.1.2005 22:16
[QUOTE="xp"]Já tu ExtROM jež máte ke ztažení na straně 56 používám a MMS i Video MMS fungují naprosto bez problémů. Jde o to, že zástupce MMS nenajdeš v Program Files, ale v Outlooku. Jsou tam teď integrovány stejně jako SMS.;)
A nechápu jakto že ti nefungují Video MMS, mam v cihle stejnou ExtROM, a jedou bez problémů.. Neupravoval jsi tam něco? Máš v ExtROM MMS_2.0.0.16_BlueAngel_WWE_1123.sa.CAB? Našel jsi ty MMSky v Outlooku? Pokud jsi s tím nic nedělal, tak ti to musí!!! fungovat..[/QUOTE]

Musim potvrdit, ze mne taky video MMS nechodili pri pouziti Tve ExtROM. MDA 2 SE ROM 2.06, kompletne nahrana tva ExtROM ale POZOR, krome XP3.ARM.CAB, takze jestli neni nejake provazani (uprava registru?) s integrovanym MMS managerem v pocket outlooku reseno v tomto cabu, pak nevim. Jen jsem chtel tu ExtROM testnout, pak jsem se vratil ke sve "osvedcene" :) Proc v te tve nepouzivas napriklad novejsi Photo Contacts? V tech, co "dodavas" :) nelze napriklad priradit ringtone urcite osobe.

Jeste tak mimochodem, celkem bez problemu mi funguje Oskar nastaveni od beechera na mych SE - nechapu, ale je to tak - VCETNE MMS.
Gvaks (114)|31.1.2005 22:18
ano opět si jednou připadám ohromně inteligentně :D samozřejmě MMS jsou tam kde mají být, nechápu proč jsem je hledal tam kde nejsou i když jsem to četl několikrát. :D
A fungujou, dokonce i když vložím video, ale pokud použiji zástupce v programech na Video MMS tak po natočení klipu, když se to má přepnot na správce mi to vyhodí uvedenou hlášku.
Nic jsem neodebral pouze přidal ty caby kvuli BT.

(ještě jsem si všim, že se změnili data v počitadlech hovoru, jak se to dá vynnulovat:?: )
Miloš Strouhal (3997)|31.1.2005 22:32
Hm, v tom případě tam musím mít někde nějakou chybu, které jsem si nevšim..:evil: Dík za upozornění. Teď jdu spát, zítra vezmu tu co mam v MDA momentálně já (chodí mi naprosto bez problémů,ale nějaké odlišnosti tam jsou, tak možná proto..), upravím ji, a dám vám sem ke ztažení novou verzi, kde už Video MMS pojedou na 100%.
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 08:58
Tak tady máte opravenou verzi mé ExtROM. Video MMS již fungují, a Caller ID umožňuje přiřadit ke kontaktům i různá vyzvánění. Jsou tam provedeny i nějaké menší úpravy v rámci výměny RARu za novější verzi, Betaplayer je v nejnovější verzi, a jsou přidány Buzzovi caby na úpravy vzhledu ikon BlueTooth.

Smazáno pro svou zastaralost!!!
Chuck (284)|1.2.2005 09:50
Ahoj, mám jeden dotaz. Po sobotním upgrade jsem na 99% spokojen. Jenom zatím jedna chybka. Možná moje blbost. Odešlu SMSku a neuloží se mi do odeslaných. Dělám chybu já nebo je to ve stroji?
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 09:55
Děláš chybu ty. Vlez do nastavení SMS, Accounts, Message a zaškrtni si "Keep copy of sent mail in Sent folder".:) PS only for Chuck: Claunch nemam..
Chuck (284)|1.2.2005 10:03
To jsem si myslel.:D Jinak super. Jo a ten Claunch už mám je tu normálně free. Akorát jsem ho prubnul a vrátil se k SPB +. Ale přesto díky.
zatka13 (10)|1.2.2005 10:33
nove rom super ale jednu vyhradu mam zmizela mi vpravo dole ikona BT
jval (453)|1.2.2005 10:43
jj to mě bohužel taky

na neSE mi to dělalo jen občas, ale SR to spravil
na SE mi nepomáhá ani SR
zatím jsem byl línej pátrat po příčině
mmambo (118)|1.2.2005 11:03
[QUOTE="xp"]Pokud chcete mít svou ExtROM zase o něco dokonalejší, umístěte do ní tohle. Odstraňuje to problém s mizející položkou na Today screen!!!, a přiřazuje to ikoně BlueTooth a ikoně Profil zajímavější obrázek..:yes: :) [/QUOTE]

Zkus tohle (viz nahoře)
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 11:05
Hmmm :evil: , ach joo, mě to nedělá.. :?
Pravděpodobně to způsobuje Buzzův cab na úpravu vzhledu a vlastností ikon pro BT na Today screen..
Vydržte dvě hodiny, udělám novou verzi, ale bez těch cabů..
Každopádně to nechápu, ja tam ty caby mam, a vše jede bez problémů..
Chuck (284)|1.2.2005 11:40
Souhlas mě to taky chodí. :yes:
Kato_ce4you (970)|1.2.2005 11:43
Nevim, jak to rict, ale proste - XP diky, jses skvelej - dik :)
Sice nejen diky tobe je tohle forum takove jake je, ale varit umis vyborne a ceny jsou taky vyborne :-P Dik

P.S. Pisu to z Lynxu, takze moc nevim, jak tenhle prispevek bude v skutecnosti vypadat..
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 11:45
Tak jak? Chodí nebo nechodí? Mam to předělávat, nebo je chybička někde jinde?.. Komu to ještě chodí, a komu ne? Těm co to nechodí, měnili jste jen obsah ExtROM, nebo jste použili ten kompletní flesh ROM,ExtROM a Rádia? A ty Chucku? Potřebuji to vědět co nejrychleji, odpolko už nebudu na tak rychlém internetu, tak ať to tu do zítřka nestraší, pokud je to paskvil..:sarcastic:
Chuck (284)|1.2.2005 11:50
Nic jsem od soboty neměnil. Je to OK :yes:
Miloš Strouhal (3997)|1.2.2005 12:00
Chucku, tohle je jinej flesh, než jsem ti dával v sobotu:?
vjj (42)|1.2.2005 12:07
:dead:Zbavte mě slepoty:dead:
Po delší době používání SE jsem začal shánět terminál (remote desktop) a ejhle, mezi ikonami v programech není. Já vím že ovládat vzdálený počítač z émdéáčka je hrůza, ale občas se potřebuju rychle kouknout na stěžující si servery dřív, než začnu tahat z tašky notebook a připojovat ho k internetu.
V 1.72 ještě byl a já mám dojem, že i v 2.02 a 2.06, ale teď už delší dobu prolézám všechny archivované CABy a nikde nic. Není náhodou rovnou součástí ROMky? Máte ho ještě někdo mezi ikonami v programech a v jaké verzi? díky
Chuck (284)|1.2.2005 12:11
[QUOTE="xp"]Chucku, tohle je jinej flesh, než jsem ti dával v sobotu:? [/QUOTE]
Aha tak to mi nějak uniklo. No tak ho pěkně dodělejte chlapci a na doučování se těším jak si to tam upeču :o)