Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 2003 SE pre MDA2

Suoraj (704)|20.1.2005 23:54
[QUOTE="Arkobad"][QUOTE="Suoraj"

na konci dam fotky automaticky přizpusobit maximální velikosto mms a je to;) Tohle ten outlokovej neumí.:mad: [/QUOTE]

Tak tohle ja nedelam. Muj fotak v plnem rozliseni dela fotky asi 7 megabajtu velke (tedy pokud fotim do JPEGu - TIFF ci RAW je samozrejme jeste vetsi), takze to bych asi v MDA nerad resizoval. Kdyz tak si rovnou nastavim ve fotaku rozliseni 640x480 a nejvetsi kompresi - pak to jde do MMS v pohode.[/QUOTE]

Proč bych to dělal složité? Taky mám k dispozici redakčního Conona takže s tim mne neoslníš - pointa je v tom, že si kdekoliv jsem dělám fotky a potom kartu z foťáku dám do MDA a odešlu mms. Žádné zmenšování. O tom to je.
mvata (64)|21.1.2005 00:28
jaka je v tuto chvili nejkvalitnejsi ROM na MDA2?
Suoraj (704)|21.1.2005 00:31
[QUOTE="mvata"]jaka je v tuto chvili nejkvalitnejsi ROM na MDA2?[/QUOTE]

A kterou máš;)
Suoraj (704)|21.1.2005 00:33
[QUOTE="Suoraj"][QUOTE="mvata"]jaka je v tuto chvili nejkvalitnejsi ROM na MDA2?[/QUOTE]

A kterou máš;) [/QUOTE]
ulítlo mi "T" takže znova

Ta kterou máš... - v popisku. Máš stejnou jako já.:D
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2005 00:58
Ee, myslím že vás zklamu oba, pokud jde o kvalitu, jsem názoru, že žádná ROM Second Edition se ještě nedá označit právem za "kvalitní".. Stále tu máme příliš mnoho "mušek" a "bugů"..
Pokud vám jde opravdu o kvalitu v pravém smyslu, a především spolehlivost a bezpečnost pro vaše data, a ten "landscape" pro vás není až tak důležitý.. volil bych starou ROM 1.60.00 , k tomu příslušnou ExtROM s vhodně zvoleným obsahem (třeba defaultní komponenty z 1.60.999), a předposlední Rádio 1.17.00. Zeptejte se JirkyP, jak mu tato kombinace již mnoho týdnů běhá snad naprosto "čistě"..;) :yes:

2.06.00, 2.02.00 i 2.20.00 mají své výhody, a stále i mnoho nevýhod.. Myslím, že na pořádnou SE ROM teprve čekáme.. Snad se dočkáme brzy..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|21.1.2005 06:22
[QUOTE="xp"]..
Pokud vám jde opravdu o kvalitu v pravém smyslu, a především spolehlivost a bezpečnost pro vaše data, a ten "landscape" pro vás není až tak důležitý.. volil bych starou ROM 1.60.00 , k tomu příslušnou ExtROM s vhodně zvoleným obsahem (třeba defaultní komponenty z 1.60.999), a předposlední Rádio 1.17.00. Zeptejte se JirkyP, jak mu tato kombinace již mnoho týdnů běhá snad naprosto "čistě"..;) :yes:
[/QUOTE]

Mohu potvrdit, že s výše uvedenými ROMkama provádím HR jen jednou za 6 týdnou, a to sám ručně a to jen proto, abych si to oživil - připoměl jak to vlastně vypadá. :) ¨

Nebyl by pro mne problém si tam fleshnout SE, mám zkušenosti s fleshováním ROMek a úpravou EXT-ROMky jako málo který z uživatelů.
Byl jsem průkopníkem fleshování přístrojů MDA2/DATAPHONE2 v této republice. Ale v tuto chvíly to mám tak stabilní, a bezproblémové, že už to snad ani nemůže být lepší.. :)

Jinými slovy : SE přináší pro přístroje MDA2/DATAPHONE2 vlastně jen mód "landscape" a zatržení doručenek u SMS. A je jen otázkou, jestli je to vyvážené těmi problémy co SE přináší. A těch problémů je poměrně dost a dost.


jval (453)|21.1.2005 06:58
já se SE problémy nemám, ale asi s tím nědělám takoví švíky jako vy ostatní :D :D :D
noiser_ce4you (245)|21.1.2005 07:02
[QUOTE="jval"]já se SE problémy nemám, ale asi s tím nědělám takoví švíky jako vy ostatní :D :D :D [/QUOTE]

Musim rict, ze ja taky nemam s SE jedinej probem. Pouzivam "Australskou" ROM a vlastni ExtROM a vsechno OK.
mmambo (118)|21.1.2005 09:02
Já dle popisu mám SE a nemám problémy (do ROM jsem si přidal jen defaultní nastavení na Eurotel). Hlavní přínos vidím, podobně jako někteří ve svých příspěvcích, možnost různých módů zobrazení v IE, ale co mne nejvíce těší je stabilita připojení MDA2 jako modemu přes BT. To mi až s touto ROM funguje bez problémů!!!
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2005 09:09
[QUOTE="mmambo"]Já dle popisu mám SE a nemám problémy (do ROM jsem si přidal jen defaultní nastavení na Eurotel). Hlavní přínos vidím, podobně jako někteří ve svých příspěvcích, možnost různých módů zobrazení v IE, ale co mne nejvíce těší je stabilita připojení MDA2 jako modemu přes BT. To mi až s touto ROM funguje bez problémů!!![/QUOTE]
O jakém defaultním nastavení mluvíš? Myslíš ten customize cab od beechera jež funguje správně u SE ROM jen na nastavení gprs? Nebo máš něco z DPIII? Nebo jsi něco vytvořil sám?..
mmambo (118)|21.1.2005 09:15
[QUOTE="xp"]O jakém defaultním nastavení mluvíš? Myslíš ten customize cab od beechera jež funguje správně u SE ROM jen na nastavení gprs? Nebo máš něco z DPIII? Nebo jsi něco vytvořil sám?..[/QUOTE]
Australskou ROM a nastavení Eurotel z mé prastaré ROM 1.02. Češtinu jsem nepřidával, to jsem dělal dřív a teď už jsem na to línej :-).
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2005 09:17
A co ti to všechno nastavuje?.. GPRS? MMS? A jak to funguje? Na 100%? Nikde žádná chybka?
mmambo (118)|21.1.2005 09:39
[QUOTE="xp"]A co ti to všechno nastavuje?.. GPRS? MMS? A jak to funguje? Na 100%? Nikde žádná chybka?[/QUOTE]
GPRS, obrázek, layot telefonní části, zvuky přidává (eurotelácké, ale ty mi jsou na nic), myslím že časové pásmo (ale tím si nejsem jist), síťové připojení ... MMS nepoužívám, tak nevím.
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2005 09:45
Tak tady máte mou aktuální ExtROM verze číslo 3. Její označení je opět 2.06.100a. A je "pasovaná" na verzi ROM 2.06.00 (Na ostatní verze Second Edition ROMek to není testováno.) Dal jsem do ní to co jsem sehnal co možná nejnovější (mimo jiné i z MDA III a DP III), ale zároveň nejfunkčnější pro verzi ROM 2.06.00. Testoval jsem ji dva dny, doufám že největší mouchy jsem odstranil..
Přikládám config.txt, výrazným písmem jsou napsány defaultní komponenty, tudíž ty, jež by zkušenější mohli použít na tvorbu své vlastní ExtROM. Normálním písmem jsou napsány free prográmky jež jsem si oblíbil a dávám si je do své ExtROM. Ty jsou tam jen jako bonus. Je jen na vás, co s tím vším provedete.;) Já ale mám momentálně v ExtROM toto všechno co vidíte, plus XCPUScalar, a chodí mi vše perfektně:yes: A hlavně jsou to užitečné prográmky jež skutečně využiju. A ony přitom nemají žádný větší problém pracovat pod Second Edition.:yes:

EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe
CPY1:\Extended_ROM\TwkCL.exe
CPY2:\Windows\StartUp\TwkCL.exe
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS_2.0.0.16_BlueAngel_WWE_1123.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Video_MMS_2.1.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue3.4.381WWE_0616_Ozonup.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\CallerID_wwe.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraB10_Hima25_WWE.CAB

CAB: \Extended_ROM\ClearType_Tuner_1.0.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI_Ringtone_5.6.CAB
CAB: \Extended_ROM\RegEdit_0.7.CAB
CAB: \Extended_ROM\IntelliDialer_1.0.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_OU.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\RotateSE_1.0.07.CAB
CAB: \Extended_ROM\activex.CAB
CAB: \Extended_ROM\WarningFix.CAB
CAB: \Extended_ROM\XP3.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\blimkeys.CAB
CAB: \Extended_ROM\GB_soft_tweak.CAB
CAB: \Extended_ROM\dorucenka.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\CEFonts.CZ.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\rar.ppc_arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\ICQppc.PPC300_ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\Cleaner_PPC.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\GSFinder.WM2003.CAB
CAB: \Extended_ROM\pnotepad.ppcarm.CAB
CAB: \Extended_ROM\DSP.CAB
CAB: \Extended_ROM\notem.ppc2003_arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\betaplayer.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\loc_lite4636.CAB


Další text je jen pro ty co mají v cihle T-mobile simku::!:

Dále přikládám dva caby jež je vhodné do své ExtROM umístit pro ty z vás, co jste u T-mobilu. Provedou vám kompletní nastavení GPRS a MMS na operátora T-mobile. Bacha ale na tu beecherovu chybku s tím přenastavením časového pásma na Casablanku:!: I po tom co sesynchronizujete svou cihlu s PC, zůstane vám na cihle čas o hodinu méně.. Já už takto dvakrát zaspal. Takže vždy po instalaci ExtROM znovu přenastavte pásmo na Prahu;) A samozřejmě nezapomeňte do configu.txt přidat před češtinu tyhle dva řádky navíc:
CAB: \Extended_ROM\TMCZCustomize.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ.CAB

To jsou ty nastavovací caby na T-mobile navíc.



Pro svou "zastaralost" byla příloha smazána!!!
Pavel S (20)|21.1.2005 21:43
:D Jseš dobrej ,jsem novýim uživatelem MDA II.Ještě jsem se bál vstoupit do diskuse a přečítal jsem si všechny příspěvky k flešování atd.,ale fakt jste dobrý!!
Suoraj (704)|21.1.2005 22:02
[QUOTE="Pavel S"]:D Jseš dobrej ,jsem novim uživatelem MDA II.Ještě jsem se bál vstoupit do diskuse a přečítal jsem si všechny příspěvky k flešování atd.,ale fakt jste dobrý!![/QUOTE]

No to je ten spravny postup:D A né se ptát na to co tu už je:mad:

to XP:hned to prubnu;)
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2005 22:35
A ještě menší komentář na osvětlení funkce jednotlivých komponent:

EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe ... vypne rádio na začátku instalace ExtROM
CPY1:\Extended_ROM\TwkCL.exe ... umožňuje zobrazení cleartype v landscape režimu - díky PavleR!
CPY2:\Windows\StartUp\TwkCL.exe
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB ... mělo by umožnit udělat z MDA webcamerku, není rozchozeno (MDA 3)
CAB: \Extended_ROM\MMS_2.0.0.16_BlueAngel_WWE_1123.sa.CAB ... MMS klient integrovaný do outlooku (DataPhone 3)
CAB: \Extended_ROM\Video_MMS_2.1.CAB ... video MMS (MDA 3)
CAB: \Extended_ROM\ClearVue3.4.381WWE_0616_Ozonup.sa.CAB ... prezentace a PDFka (DataPhone 3)
CAB: \Extended_ROM\CallerID_wwe.CAB ... fotky ke kontaktům (MDA 3)
CAB: \Extended_ROM\CameraB10_Hima25_WWE.CAB ... soft na foťák (MDA 3)
CAB: \Extended_ROM\ClearType_Tuner_1.0.CAB ... doladění tloušťky písma
CAB: \Extended_ROM\MIDI_Ringtone_5.6.CAB ... nastavení MIDI jako vyzvánění
CAB: \Extended_ROM\RegEdit_0.7.CAB ... soft pro nastavení a úpravu registrů
CAB: \Extended_ROM\IntelliDialer_1.0.CAB ... ulehčuje vyhledávání kontaktů při ovládání cihly jednou rukou (MDA 3)
CAB: \Extended_ROM\Version_OU.sa.CAB ... "podpis" ExtROMky
CAB: \Extended_ROM\RotateSE_1.0.07.CAB ... softík na snažší otáčení do landscapu
CAB: \Extended_ROM\activex.CAB ... macromedia flash player pro PPC
CAB: \Extended_ROM\WarningFix.CAB ... umožní zrušit varování při slabé baterii
CAB: \Extended_ROM\XP3.ARM.CAB ... pocket nav, cabinstl, soft reset, wimr, jednoduché ale velice užitečné utility
CAB: \Extended_ROM\blimkeys.CAB ... psaní palcem v jedné ruce
CAB: \Extended_ROM\GB_soft_tweak.CAB ... nastavení GPRS a priority pro audio
CAB: \Extended_ROM\dorucenka.ARM.CAB ... nastavení permanentního potvrzení o doručení sms
CAB: \Extended_ROM\CEFonts.CZ.arm.CAB ... nakopíruje český font tam kam patří
CAB: \Extended_ROM\rar.ppc_arm.CAB ... klasický RAR a ZIP pro PPC
CAB: \Extended_ROM\ICQppc.PPC300_ARM.CAB ... ICQ klient
CAB: \Extended_ROM\Cleaner_PPC.ARM.CAB ... čistič temporary, history, cookies atd
CAB: \Extended_ROM\GSFinder.WM2003.CAB ... skvělý průzkumník
CAB: \Extended_ROM\pnotepad.ppcarm.CAB ... klasický zápisník
CAB: \Extended_ROM\DSP.CAB ... equalizer na výšky a basy pro poslech MP3
CAB: \Extended_ROM\notem.ppc2003_arm.CAB ... skvělý MP3 "free" diktafon
CAB: \Extended_ROM\betaplayer.ARM.CAB ... skvělí přehrávač DivXu
CAB: \Extended_ROM\loc_lite4636.CAB ... malá čeština (DataPhone 3)
mmambo (118)|22.1.2005 12:38
[QUOTE="xp"]Aha. No nastavení GPRS umí i beecherův customize cab, ale MMS to už u SE ROM nenastaví. A s tím tvým cabem to bude zřejmě obdobné..:? Ale když se ti bude chtít, koukni se a dej vědět..[/QUOTE]
Nevím ani zda se MMS musí spustit jako služba od providera (myslím Eurotel) nikdy jsem je nepotřeboval. Je to třeba? Nicméně zkusím Tvoji ExtRom hned jak to stihnu (jen pridam task manager pokud tam není a ET cab) a možná i MMS vyzkouším až o nich budu něco vědět.
jsec (42)|23.1.2005 10:30
Perfektní práce. Včera jsem ji flešoval a vše funguje s T-mobile perfektně (GPRS, MMS).

jsec
mvata (64)|23.1.2005 14:42
nevim proc, ale nemuzu do mda stahnout ty zipy s extrom, natakne to jen asi 4 kb a konec.
Miloš Strouhal (3997)|23.1.2005 14:49
Zkus to v PC, tam to půjde určitě, teď jsem to pro jistotu zkoušel.
Jewelsoft_ce4you (88)|23.1.2005 14:59
Kamaradi, stale mam tlf.cast v anglictine, vsechno ostatni je cesky. Leng mam 4573. Da se s tim neco delat ?
Miloš Strouhal (3997)|23.1.2005 15:09
Bohužel. :? Už jsem o tom psal tady. Druhý příspěvek odspodu..
Arkobad (134)|24.1.2005 19:30
Tak jsem tuto ROMku nainstaloval a jevi se docela dobre. Ale nebyl bych to ja, kdybych k tomu nemel nekolik vice ci mene vhodnych pripominek.

1) Vim, ze tu tu uz nekolikrat probehlo, ale ja opravdu nemam s AgileMessengerem zadne problemy a proto nechapu, proc nektery lidi misto odladene verze AM3.0 stale pouzivaji nejakou divnou historickou betu ICQ.

2) Stejne jsem se neubranil a ExtROM jsem si trochu prekuchtil - chybel mi tam GPRS Monitor (coz je dost podstatna a STANDARDNI soucast TMO ROMek), dale ExtRomUnlock a take jsem si tam vrznul KSE TrueFax.

3) To uz je opravdu OffTopic, ale prijde mi, ze kdyz jsme schopni vyrobit CAB, kterej provede customizaci MDAcka, nadefinuje sitova pripojeni a nastavi MMS, tak jak to, ze stale nejsme schopni udelat (kazdy sam) CAB, kterej nas tavi vsechny emajlove ucty (mam jich 5), ICQ, MSN Nessenger, Skype, atd...? Dokud toto nebude nejak vyreseno, nema cenu mit ExtROM, protoze stejne po HR nelze pracovat. Takze je rozhodne lepsi delat si pravidelne backup (treba Sprite) na SD kartu - pak je mozne po HR vse obnovit a opravdu hned zacit pracovat. Po HR a nasledne instalaci z ExtROM mi trva hodinu, nez mohu zacit neco delat. A to nemluvim o ztrate aplikaci nainstalovanych v RAM.
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 19:55
Ad1.) Vy považujete AM 3.0 za odladěnou? A proč pokud si ji nainstaluji a spustím, nemůžu komunikovat s většinou lidí kterým napíšu na ICQ? Prostě se jim ta zpráva nezobrazí.. A pokud se s nimi domluvím, aby něco napsali oni mě, nic nepřijde, vůbec nic..:evil: A problém je v tom, že naprostá většina lidí s kterými komunikuji po MDA mají ICQ, a pokud bych používal Agile, nemůžu s nimi komunikovat. A jak to řešíte s telefonováním? Pokud mam nainstalované klasické ICQ, jsem on-line, a s někým komunikuji, a náhle přijde hovor, normálně ho zvednu, vyřídím jej, a zavěsím, a okamžitě jsem opět on-line a dále pokračuji v rozhovoru po ICQ, případně mi přijdou "ušlé ICQ zprávy". Ale pokud mam nainstalovaný AM, a někdo mi zavolá, dojde k přerušení spojení, AM se odpojí, a já abych jak blbeček po každém telfonátu klikal na "připojit"..:( :no:

Ad2.) Přímo v "návodu" všechny nabádám, aby si pokud možno ExtROM dokuchtili k obrazu svému.;) A zdůrazňuji, že důležité jsou především ty zvýrazněné, defaultní komponenty, jako je foťák, MMSky, ClerVue.. A že se zbytkem si máte naložit, jak nejlépe uznáte za vhodné, takže klidně vše nepotřebné smazat, a doplnit svým oblíbeným softem.:) :yes: Čekám, že tak stejně většina z vás zkušenějších učiní, a ExtROM v té podobě v jaké ji předkládám použijí buď lidé, jež mají naprosto totožný vkus jako já, nebo uplní začátečníci, jež nevědí jak upravit config.txt. Důvod proč jste v mé ExtROm ani nalézt GPRS Monitor nemohl je prostý, nepoužívám jej, už víc jak rok mam T-mobile Data Unlimited, tudíž mne žádné kilobajty ani v nejmenším nemusejí zajímat. Za další, tato ExtROM nemá absolutně nic společného s T-mobile, já sám mam zařízení QTEK 2060, a snažím se vždy pokud možno o to, aby na mě loga T-mobilu civěla pokud možno v minimálním množství, ačkoliv mam jejich sim kartu. Prot také customize caby pro nastavení na T-mobile najdete mimo ExtROMku. Přiznám se že já sám je nepoužívám vůbec, jelikož ta chybka s tou Casablankou mne stála již nemalé potíže v zaměstnání v důsledku zaspání, a nemohu si dovolit to opakovat. To to raději nastavuji vše manuálně, stejně to umím dokonale zpaměti, a mam komplet GPRS a MMS nastavení ručně hotové za 1 minutu. To že se tu s těma customize cabama víceméně (promiňte mi prosím ta hrubá slova) seru, je kvůli vám, ostatním uživatelům, aby jste to měli snažší, a aby ti z vás, kteří ta služby neumějí nastavovat po paměti měli možnost tyto služby touto formou pomocí customize cabu nastavit.;) A TrueFax také schází, jelikož jsem jej nikdy nevyužíval, a zřejmě využívat nebudu.

Ad3.)Kdyby jste neměl ExtROM, neměl by jste funkční foťák, prezentace, PDFka, MMS, VideoMMS, Abum, Cleartype v Landscapu, fotky ke kontaktům, přehrávání MIDI, nastavení MIDI jako vyzvánění, a neměl by jste po HR ani češtinu, ani českou lokalizaci. A neměl by jste ani nastavené služby GPRS a MMS, tak jak tomu teď díky customize cabům máte. Tohle vše by jste musel ručně doinstalovávat, aby vám to fungovalo.. Tudíž mi nepřijde ExtROM zbytečná, jelikož vám ušetří docela dost času a práce s tím, než by jste to vše manuálně doinstaloval. Víte kolik klasických PDÁčkařů by dalo nevim co za to, aby měli lokalizaci i po HR přímo v zařízení? Aby nemuseli po každém HR lézt k PC a manuálně ji doinstalovávat?..;)
Co se týká těch emailových účtů, jsou mezi námi lidé, jež mají jen jeden účet, a jsou s jeho nastavením hotovi za půl minuty..:yes:
Pokud jde o tvorbu cabů, jež by dokázali nastavit několik email účtů, ICQ, Skype atd, ujišťuji vás, že například JirkaP takovéto caby tvořit umí, a jistě by toho byl schopen i beecher.. Takže potíž nevidím v ExtROM, ale v naší neschopnosti si tyto caby vytvořit.;) JirkaP dokonce umí udělat cab ,jež vám nastaví velikost podsvícení, pozadí na Today screen, zaregistruje vám všechny kupované komerční softy, aniž by jste hnul prstem, nastaví vám vaše oblíbené vyzvánění.. atd, atd. Tohle všechno se tu již dávno vytvořilo, již před mnoha měsíci, jen je problém v tom, že to umí málokdo z nás. A já to také neumím, tudíž jsem dříve s tvorbou cabů na zakázku otravoval beechera, nyní pro mne vše tvoří JirkaP.;) :yes: Všiml jste si cabu nazvaného XP3.ARM.CAB? A všiml jste si co všechno ten cab dokáže?..:) A nebo cab DSP.CAB?..Atd..atd..
PavelR. (2184)|24.1.2005 20:13
[QUOTE="Arkobad"]ze stale nejsme schopni udelat (kazdy sam) CAB, kterej nas tavi vsechny emajlove ucty (mam jich 5), ICQ, MSN Nessenger, Skype, atd...? [/QUOTE]

... ale jsme, uz jsem to tu psal ... naposled vcera :) ... Pokud se nastaveni uklada do registru (v pripade e-mailu, ICQ, MSN atd ano), tak staci provest HW reset, vyexportovat registry (soubor 1), vse nastavit a rozchodit podle predstav, vyexportovat registry tentokrat i s novym nastavenim (soubor 2), porovnat je pomoci aplikace DiffDoc, vypreparovat vsechny zmenene a nove vytvorene klice a pouzit je pri kompilaci CAB souboru ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.1.2005 20:57
[QUOTE="xp"]Pokud jde o tvorbu cabů, jež by dokázali nastavit několik email účtů, ICQ, Skype atd, ujišťuji vás, že například JirkaP takovéto caby tvořit umí, a jistě by toho byl schopen i beecher.. Takže potíž nevidím v ExtROM, ale v naší neschopnosti si tyto caby vytvořit.;) JirkaP dokonce umí udělat cab ,jež vám nastaví velikost podsvícení, pozadí na Today screen, zaregistruje vám všechny kupované komerční softy, aniž by jste hnul prstem, nastaví vám vaše oblíbené vyzvánění.. atd, atd. Tohle všechno se tu již dávno vytvořilo, již před mnoha měsíci, jen je problém v tom, že to umí málokdo z nás. A já to také neumím, tudíž jsem dříve s tvorbou cabů na zakázku otravoval beechera, nyní pro mne vše tvoří JirkaP.;) :yes: Všiml jste si cabu nazvaného XP3.ARM.CAB? A všiml jste si co všechno ten cab dokáže?..:) A nebo cab DSP.CAB?..Atd..atd..[/QUOTE]

Tolik chvály si snad ani nezasloužím. Vařím pouze z vody. :oops:

PS : Omlovám se za tak dlouhou citaci, ale musel jsem.
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 21:04
Ale "vaříš" výborně!:yes: Nebýt tebe a beechera, dodnes by tu neexistoval žádnej pořádnej cab pro MDA..;)
Arkobad (134)|24.1.2005 21:06
Ja do toho fakt nechci stourat, jesm nesmirne vdecnej lidem, kteri si dali tu praci a pripravili funkcni ExtROM.
Ale nemyslim si, ze by mi bez ExtROM nefungoval fotak, atd... Proste bych rucne (popripade nejakym scriptem) udelal to, co dela CONFIG - proste ty CABy zcela jiste jdou nainstalovat rucne, ne?
A kdyz budu jednou za den delat backup pomoci SpriteBackup (coz jde nastavit automaticky), tak po HR jen pustim restore a obnovi se mi zcela funkcni nastaveni. Na rozdil od reinstalace z ExtROM budu mit nastavene vsechny ucty (mail, icq, msn, skype, ...), budou mi fungovat VSECHNY aplikace, i ty, ktere jsme mel nainstalovane v RAM a nemam od nich CABy v ExtROM, proste vse bude ve stavu, v jakem to bylo v momente vytvoreni zalohy. Jelikoz vetsinu SW (krome today pluginu a dalsich intenzivne pouzivanych) instaluji na SD kartu ci do Storage, je backup soubour relativne maly a cely proces velmi rychly. Z tohoto pohledu by dokonce nebylo od veci ExtROM nepouzivat vubec a tento prostor vyuzit pro instalaci aplikaci (treba tech pracujicich s WiFi, protoze kdyz dam do SD slotu WiFi kartu, tak uz tam samozrejme nedam pametovou kartu).
Kazdopadne z backupu obnovim i ty aplikace, ktere nemaji zadny CAB a tudiz v ExtROM byt proste nemohou (musi se instalovat z PC).
V soucasnosti mam v MDA nainstalovano vse, co potrebuji, a velikost souboru se zalohou je asi 35MB, coz na 1GB karte neni az zase takovy problem. A kdybych nebyl linej, mohu pred zalohou strcit do MDA starou 256MB kartu, kterou stejne furt taham v pouzdru od MDA, a pak by mi zalohy na pracovni 1GB karte nezabiraly uz vubec nic.
S timto pristupem pak budu mit 1GB SD pro aplikace a data, 256MB SD na backupy, WiFi kartu na komunikaci a Storage+ExtROM jako prostor pro instalaci aplikaci pracujicich s WiFi kartou (od vxUtils ci VNC, pres WiFiFoFum az po Skype). Samozrejme ze toto neni nejvhodnejsi pro vsechny, ale ja o tom vazne uvazuju.

Jinak co se tyce vaseho negativniho nazoru na Agile, tak ja s nim sice tak zaporne zkusenosti nemam, ale na druhou stranu asi nemam zadny zasadni duvod ho pouzivat. Mohu samozrejme mit spustene ICQ i Messenger (bohuzel polovina mych kontaktu pouziva ten prvni a druha polovina ten druhej IM). Takze nevyhoda oproti AM bude jen to, ze mi pobezi dve aplikace misto jedne, ze prehled neuvidim v Today, ze nebudu moc posilat soubory a ze nebudu moct pouzivat PushToTalk. To snad ale ozelim ;-)
Arkobad (134)|24.1.2005 21:10
[QUOTE="PavelR."]
... ale jsme, uz jsem to tu psal ... naposled vcera :) ... Pokud se nastaveni uklada do registru (v pripade e-mailu, ICQ, MSN atd ano), tak staci provest HW reset, vyexportovat registry (soubor 1), vse nastavit a rozchodit podle predstav, vyexportovat registry tentokrat i s novym nastavenim (soubor 2), porovnat je pomoci aplikace DiffDoc, vypreparovat vsechny zmenene a nove vytvorene klice a pouzit je pri kompilaci CAB souboru ...
PavelR.[/QUOTE]

A je vlastne nutne delat to takto nasilne, s HW resetem, atd??
Vzdyt nastaveni mailu, ICQ, atd... bude v registry vzdy na stejnem miste (pod stejnym klicem), ne? Nestacilo by vedet, pod jakyma klicema se to tam nachazi, nekam si to opsat (Copy/Paste), ci vyexportovat, a udelat z toho CAB (predpokladam, ze to bude podobne, jako .REG ve velkejch oknech)?
Registry na PPC jsou dost podobne tem ve velkejch Windows, nebo se pletu?
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 21:11
Řeknu vám to jinak. V té ExtROM jež jsem vám sem dal ke ztažení je všechno co víceméně potřebuji k životu. Už mi stačí jen doinstalovat AJ/CZ slovník a SmartMaps, nastavit jeden email účet, a přihlásit se do ICQ. Více již nepotřebuji, v tom fofru jež poslední dobou mám bych to stejně ani nevyužil. Tudíž bych s vámi klidně dal i závod se stopkami v ruce, kdo bude mít po HR rychleji obnoveno MDA k obrazu svému. Vy se svojí zálohou vs. já se svou ExtROM a dvěma softy ve formě cabů uložených na kartě na doinstalování..;) :yes:
beecher (9270)|24.1.2005 21:51
Ja si jenom trochu pricmrdnu...
[QUOTE="xp"]Víte kolik klasických PDÁčkařů by dalo nevim co za to, aby měli lokalizaci i po HR přímo v zařízení? Aby nemuseli po každém HR lézt k PC a manuálně ji doinstalovávat?..;)[/QUOTE]
No, ja po HR nic neinstaluji, ja obnovim (a verim, ze i spousta dalsich PDAckaru to tak ma)...
Pokud myslis, ze bych delal rucni HR, ze se mi neco nelibi, tak to uz vubec nemam duvod delat, pac tim koleckem testovani aplikaci jsem si u PC uz prosel...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.1.2005 21:55
Nechci bejt rejpal, ale k obnově dat přístrojů MDA2/DATPHONE2 já osobně nepotřebuji vůbec žádný zálohovací program a ani stolní PC. A budu mít přístroj do 10 minut po HR připraven k používání v plné kráse.

Vystačím si s programy "Databaze Explorer" a "Kilmist Registr editor" a soubory.

Mám vlastní Jirka.cab - v kterém mám zástupce programů s linky do EXT-ROM, knihovny ( *.dll), hudby (( *.wav.) a plno dalšího. Nebudu říkat radši co, abych nemusel dělat zítra CABy jak na běžícím páse.

Většinu programů mám nahrané - přivařené do EXT-ROM - už ve tvaru *.exe případně *.dll atd.

JirkaP.reg - nastavení pro všechny programy, a v něm provádím všechna nastavení přístoje počínaje nastavení hlasitosti vyzváněním, melodie, odesílání čísla sítí, nastavení dat pro ICQ, podsvícením, nastavení pořadí a zobrazení na Today a já nevím čím konče. Prostě úplně vše až na toto :

- doručenka u SMS. Vytvořil jsem sice CAB na dorucenku, ale ten funguje pouze na SE.
- a pamatování nastavení spárování přes Bluetooth, abych nemusel provádět nové spárování se stolním, ale to podle mne asi ani nelze.

Program "Databaze Explorer" je na obnovu kontaktů, nastavení programů...

A už mi funguje i GPRS Monitor tak, že i po HR si pamatuje kolik a kdy jsem ztáhl kolik dat dat. Chvilku mi to trvalo. Ale je to 100%.

Vše se najde v registech nebo databázích a záleží na každém zvlášť, jakou cestou se vydá, jestli "ROVNOU" přes zálohovací programy nebo "KLIKATOU" jako já.:D
Miloš Strouhal (3997)|24.1.2005 22:02
Já se vydal cestou přes šutry a bahno, tedy cestou vhodné ExtROM a manuálního nastavování, a mám kompletní obnovu všech programů a všech potřebných nastavení hotovou přesně za 10 minut po HR! Teď jsem si to stopnul..:D :D :D :cool: Už to jenom sesynchronizovat s notebookem..
beecher (9270)|24.1.2005 22:36
[QUOTE="JirkaP."] Vše se najde v registech nebo databázích a záleží na každém zvlášť, jakou cestou se vydá, jestli "ROVNOU" přes zálohovací programy nebo "KLIKATOU" jako já.:D [/QUOTE] No, ja problem u MDAcka vidim v tom, ze "neexistuje" zadny zalohovaci soft, ktery by na tom obnovil po HR vse do puvodniho stavu. Asi nejlepsi SpriteBackup selhal na SMSkach, zazalohoval sice, ale pak nechodily SMSky ani ke mne ani ven...
Teda aspon, co jsem tak pred tim pul rokem s tim laboroval...

Ted je to jiny kafe, SpriteBackup zalohuje jedna radost, nemluve o tom, ze je vsechno nastrkane do Storage a tudiz i zaloha RAM ma asi 30MB, takze restore je velmi rychly...
Jenze jak jsem psal, samovolny HR mne jeste nepotkal, dikybuddhovi... ;)
(Ja vim, ze jednou prijde, pak reknu, za jak dlouho jsem to obnovil...)
Jiří Graz (180)|24.1.2005 23:56
[QUOTE="beecher"] No, ja problem u MDAcka vidim v tom, ze "neexistuje" zadny zalohovaci soft, ktery by na tom obnovil po HR vse do puvodniho stavu. Asi nejlepsi SpriteBackup selhal na SMSkach, zazalohoval sice, ale pak nechodily SMSky ani ke mne ani ven...
Teda aspon, co jsem tak pred tim pul rokem s tim laboroval...

Ted je to jiny kafe, SpriteBackup zalohuje jedna radost, nemluve o tom, ze je vsechno nastrkane do Storage a tudiz i zaloha RAM ma asi 30MB, takze restore je velmi rychly...
Jenze jak jsem psal, samovolny HR mne jeste nepotkal, dikybuddhovi... ;)
(Ja vim, ze jednou prijde, pak reknu, za jak dlouho jsem to obnovil...)[/QUOTE]
Pokud po HR stopnu instalaci ExtRom a dam orig xBackup-restore tak jedine co nefunguje je speed dial volba (';')
Arkobad (134)|25.1.2005 00:30
[QUOTE="xp"]Já se vydal cestou přes šutry a bahno, tedy cestou vhodné ExtROM a manuálního nastavování, a mám kompletní obnovu všech programů a všech potřebných nastavení hotovou přesně za 10 minut po HR! Teď jsem si to stopnul..:D :D :D :cool: Už to jenom sesynchronizovat s notebookem..[/QUOTE]

Sesynchronizovat s notebookem? No pokud bych uvazoval, ze po HR vzdy budu mit k dispozici PC, tak uz to neresim VUBEC! Stejne mam ActiveSync nastaveny tak, ze po kazde synchronizaci provede backup, takze pokud jsem v dosahu PC, tak nepotrebuji ani ExtROM, ani SpriteBackup na SD kartu, proste provedu obnovu behem par minut z ActiveSyncu.
Ja prave myslel, ze debata tady je o situacich, kdy je clovek treba na dovolene a prihodi se mu HR a chce obnovit MDA vcetne vsech aplikaci, vsech nastaveni (i uctu) i vcetne vsech PIM informaci.
Arkobad (134)|25.1.2005 00:36
[QUOTE="beecher"]Jenze jak jsem psal, samovolny HR mne jeste nepotkal, dikybuddhovi... ;)
(Ja vim, ze jednou prijde, pak reknu, za jak dlouho jsem to obnovil...)[/QUOTE]

Tak to jsi teda stastny clovek. Me se HR stal jiz parkrat. A dokonce se mi stalo, ze v jiste zemi (tretiho sveta) se mi stal kazdou noc! Nevim cim to bylo. Nechal jsem to na noc v nabijecce, GPRS zapnute (protoze se uctuje v pomerne velkych blocich). A toto SPOLEHLIVE privodilo HR. Mozna nejaka nestandardnost v GSM siti v kombinaci s kolisanim napeti v rozvodne siti? Kazdopadne behem dne pri pouzivani GPRS a provozu na baterii se to nesekalo a pozdeji pri nabijeni s vypnutym radiem take ne. Jen pri kombinaci GPRS s nabijeckou. Zahada, ale obnovoval jsem kazde rano! Ale to jeste nebyly SE ;-)
Arkobad (134)|25.1.2005 00:39
[QUOTE="Jiří Graz"]Pokud po HR stopnu instalaci ExtRom a dam orig xBackup-restore tak jedine co nefunguje je speed dial volba (';')[/QUOTE]

Cili je evidentni, ze pouzivat ExtROM na sysleni instalacnich CABu, ktere nekdo pouzije jen pri nepravdepodobnem nahodnem HR a nekdo jiny nikdy (protoze to stopne a pouzije xBackup ci SpriteBackup) je dost velke plytvani mistem. Kdyby clovek ty CABy (a dalsi aplikace) do te ExtROM rovnou primo nainstaloval, tak usetri RAM, cimz mimo jine zmensi a zrychli backup/restore.
Jiří Graz (180)|25.1.2005 00:45
[QUOTE="Arkobad"][QUOTE="Jiří Graz"]Pokud po HR stopnu instalaci ExtRom a dam orig xBackup-restore tak jedine co nefunguje je speed dial volba (';')[/QUOTE]

Cili je evidentni, ze pouzivat ExtROM na sysleni instalacnich CABu, ktere nekdo pouzije jen pri nepravdepodobnem nahodnem HR a nekdo jiny nikdy (protoze to stopne a pouzije xBackup ci SpriteBackup) je dost velke plytvani mistem. Kdyby clovek ty CABy (a dalsi aplikace) do te ExtROM rovnou primo nainstaloval, tak usetri RAM, cimz mimo jine zmensi a zrychli backup/restore.[/QUOTE]
Kdyz mas 1GB Flash tak te 14MB ExtRom nerozhazi ;)
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2005 01:25
[QUOTE="Jiří Graz"]Kdyz mas 1GB Flash tak te 14MB ExtRom nerozhazi ;) [/QUOTE]
Asi tak už 3/4 roku se o volné místo již opravdu nezajímám.. Maximálně v případě, zda počítám jestli se mi na tu 1GB kartu vejdou tři celovečerní filmy a nebo čtyři..;)
Já prostě ty zálohy nikdy neměl rád, mam rád vše hezky čerstvě nainstalované..:)
Jiří Graz (180)|25.1.2005 01:32
[QUOTE="xp"][QUOTE="Jiří Graz"]Kdyz mas 1GB Flash tak te 14MB ExtRom nerozhazi ;) [/QUOTE]
Asi tak už 3/4 roku se o volné místo již opravdu nezajímám.. Maximálně v případě, zda počítám jestli se mi na tu 1GB kartu vejdou tři celovečerní filmy a nebo čtyři..;)
Já prostě ty zálohy nikdy neměl rád, mam rád vše hezky čerstvě nainstalované..:) [/QUOTE]
Opakovanou manualni praci nemam rad. (,,,o,,,) investuji cas rad vzdy do neceho noveho....
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2005 01:37
[QUOTE="Arkobad"]Ja prave myslel, ze debata tady je o situacich, kdy je clovek treba na dovolene a prihodi se mu HR a chce obnovit MDA vcetne vsech aplikaci, vsech nastaveni (i uctu) i vcetne vsech PIM informaci.[/QUOTE]
Ne, debata je tu o Windows Mobile 2003 Second Edition.:) A v poslední době hlavně o ExtROMkách pro tuto ROM. A dále jak tyto ExtROMky zdokonalovat a zlepšovat jejich vlastnosti. Na tom o čem nám tady píšeš určitě něco je, ale jak sám vidíš, vyhovuje ale tvůj způsob nakládání s ExtROM jen někomu, a můžeme si tu donekonečna předhazovat výhody toho či toho způsobu, ale nikdy se nedohodnem. Jestli chceš v debatě na toto téma pokračovat, založ si prosím novou diskusi, a popiš prosím tam způsob tvého zálohování, a nakládání s daty a všechny zkušenosti. Věřím, že se najdou určitě další jedinci jež tvého příkladu budou následovat, jelikož jim to prostě tak bude též vyhovovat.:yes:
V této diskusi by bylo vhodné tuto debatu již nerozvíjet, a začít se zase věnovat hlavnímu tématu a sice Second Edition.
Děkuji
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2005 01:50
[QUOTE="Jiří Graz"]Opakovanou manualni praci nemam rad. (,,,o,,,) investuji cas rad vzdy do neceho noveho....[/QUOTE]
Já zas mam rád perfektní, dokonalé, skvěle fungující věci, a zálohování na MDA II jsem nikdy tohoto označení neshledal hodným.. Ať už jsem použil jakýkoliv prográmek na zálohování u MDA II, vždy jsem objevil někde nějaké mezery a nedostatky. To si to raději jednou za čas odklikám, už pro ten pocit, že to bude vše perfektně funkční, a nemusím čekat nikde žádnou zradu, způsobenou právě nedokonalým zálohováním na MDA II.. Pokud bych měl hx4700, zálohování se nebráním, viděl jsem to několikrát v praxi, a to je opravdu jiné kafe.. Ale MDA II vs. zálohování? Do toho nejdu, už jsem se spálil dost. Pokud se mnou nesouhlasíte, a budete chtít reagovat na tento můj příspěvek, rozhodně tak učiňte, ale již v nové diskusi jež bude určena přímo pro toto téma. Někdo ji prosím založte.
Děkuji za pochopení.
Suoraj (704)|25.1.2005 01:59
kurňa Oskar mi řve jak splašenej "Od suoraj@seznam.cz P nov il! Od: "Server ce4you.cz" , Predmet: ce4you.cz :: Upozorn?n? na nov? p??sp?vek v t?matu - Windows Mobile 200 1/2" tak sem si rikal, že sotva se vzdálim tak je nová verze SE:D A vono ..... No nic - jdu na palubu. už mám

Welcome to Telefonica MoviStar GB. Dial 608 or *98 to contact your Customer Care Centre or your Voice Mail.

Jinak XPe - tvou novou ext rom sem zkusil - musim ji vyladit k obrazu svému.;)
Arkobad (134)|25.1.2005 08:38
[QUOTE="Jiří Graz"]Kdyz mas 1GB Flash tak te 14MB ExtRom nerozhazi ;) [/QUOTE]

Sice mam 1GB SD (plus starou 256MB SD), ale take mam SDIO WiFi, ktere kdyz tam strcim, tak samozrejme pametova karta musi ven. Tudiz vsechny programy, ktere vyuzivam s WiFi (VNC, vxUtil, Skype, ICQ, atd..., ale i vsechny dalsi dulezite aplikace, ktere chci mit k dispozici i kdyz mam ve slotu WiFi) musim mit nainstalovane jinde. Nejradeji ve Storage, ale kdyz misto nestaci, tak proste holt v ExtROM.
A veci, ktere nepotrebuju tak casto (coz jsou treba prave ExtROM CABy), mohu mit treba na stare 256MB SD karte a z te je v pripade potreby (HR) pouzit - at jiz pro manualni instalaci CABu, nebo je samozrejme take mohu nakopirovat do unlockle ExtROM (ale proc bych to delal).
Arkobad (134)|25.1.2005 08:45
[QUOTE="xp"]Ne, debata je tu o Windows Mobile 2003 Second Edition.:) A v poslední době hlavně o ExtROMkách pro tuto ROM. A dále jak tyto ExtROMky zdokonalovat a zlepšovat jejich vlastnosti. Na tom o čem nám tady píšeš určitě něco je, ale jak sám vidíš, vyhovuje ale tvůj způsob nakládání s ExtROM jen někomu, a můžeme si tu donekonečna předhazovat výhody toho či toho způsobu, ale nikdy se nedohodnem. Jestli chceš v debatě na toto téma pokračovat, založ si prosím novou diskusi, a popiš prosím tam způsob tvého zálohování, a nakládání s daty a všechny zkušenosti. Věřím, že se najdou určitě další jedinci jež tvého příkladu budou následovat, jelikož jim to prostě tak bude též vyhovovat.:yes:
V této diskusi by bylo vhodné tuto debatu již nerozvíjet, a začít se zase věnovat hlavnímu tématu a sice Second Edition.
Děkuji[/QUOTE]

Ja se zde SE venuji. I pri "mem zpusobu" zalohovani samozrejme stojim o co nejkvalitnejsi (nejvice funkci, nejvyssi stabilita) OS ROM a take samozrejme o co nejlepsi ExtROM - minimalne v tom smyslu, ze se mi VELMI hodi sada stabilnich a funkcnich CABu, ktere jsou kompatibilni s SE. CABu s funkcni cestinou, customizacnich CABu a obecne stabilnich CABu s funkcnimi zakladnimi aplikacemi. Nakonec i pri "mem zpusobu" zalohovani je nejjednodussi cestou provest upgrade systemu pomoci dobre uvarene OSROM+ExtROM a teprve potom obsah ExtROM odkopirovat nekam na SD, do ExtROM nainstalovat dalsi aplikace a nastavit pravidelne zalohovani. Takze za tvoji vyborne uvarenou a vonavou ExtROM jsem nesmirne vdecny a pro vsechny pripady ji samozrejme budu mit nachystanou (na cestnem miste) v mem PC.
beecher (9270)|25.1.2005 09:34
[QUOTE="Arkobad"][QUOTE="beecher"]Jenze jak jsem psal, samovolny HR mne jeste nepotkal, dikybuddhovi... ;)
(Ja vim, ze jednou prijde, pak reknu, za jak dlouho jsem to obnovil...)[/QUOTE]Tak to jsi teda stastny clovek.[/QUOTE]Jo, ale myslel jsem to u normalniho PDA, co mam tedkom...
U DP2, co jsem mel, ty at uz umyslne ci nikoliv HR jsem ani nepocital, kor kdyz jsem ladil svou ExtROMku a svuj beecher.cab (kompletni nastaveni systemu - to co tady zminoval XP).
Kopecek_ce4you (91)|25.1.2005 10:21
[QUOTE="beecher"]No, ja problem u MDAcka vidim v tom, ze "neexistuje" zadny zalohovaci soft, ktery by na tom obnovil po HR vse do puvodniho stavu. Asi nejlepsi SpriteBackup selhal na SMSkach, zazalohoval sice, ale pak nechodily SMSky ani ke mne ani ven...
[/QUOTE]

Tak to je omyl. Existuje. Ja pouzivam Sunnysoft backup manager 3.1 a ten to umi!!! Udelam HR, necham nainstalovat vse z ExtrROM, pak dulezita vec - nastavim spravne datum a pak uz jen kliknu na obnovu ze zalohy.

A MDAcko mam do puntiku ve stejnem stavu jako kdyz jsem zalohu udelal. Uz jsem to delal snad 100x.Chtel jsem si treba vyzkouset nove verze ROM ( 2.02,2.06,2.20 ap.), takze jsem si udelal zalohu na sve 1.72 a po dokonceni pokusu, jsem si tam zas tu 1.72 nasypal , udelal HR a obnovil ze zalohy. A vse mi funguje!
Miloš Strouhal (3997)|25.1.2005 10:31
Ok, jdu vytvorit nové téma diskuse, a sice MDA II a MDA III vs. zalohovani,ano ci ne. Myslim ze je to tema natolik zajimave a aktualni, ze si svou diskusi zcela jiste zaslouzi, a mozna konecne najdeme spolecnym usilim dokonaly zpusob zalohovani techto zarizeni. A tady se nadale muzeme venovat tematu WM 2003 SE. Dekuji. Debatu prosim presunte tam, dalsi prispevek na toto tema v teto diskusi mazu. A jeho citaci presunuji do nove diskuse jez tomu nalezi.