Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket DOS

sam_doma (9)|25.7.2002 11:29
ahoj. Tak jsem si nainstaloval Pocket DOS a můžu vám říct, že je to bomba. Jestli někdo máte zkušenosti s tímto programem, tak mi prosím napište. Jde mi hlavně o zdroje starých dobrých dosových programů. Zkoušel jsem t602 a chodí.
null (0)|26.7.2002 10:14
pekny, az na tu cenu.
Pheek (22)|26.7.2002 16:46
Chci se zeptat na jake urovni hardwarove to emuluje DOS.(XT/286/386....)
K3_ce4you (107)|26.7.2002 17:09
Jakou máš verzi ? 1.02, 1.03, 1.04 ? Měl by týt kompatibilní s verzí 6.22 - aspon me tam behali všetky prograny i Norton Commander.
K3_ce4you (107)|26.7.2002 17:15
Emuluje XT
Paullus_ce4you (400)|28.7.2002 22:00
Na PocketDOS existuje i diskusní stránka: http://discuss.cewindows.net/cgi-bin/ubb/forumdisplay.cgi?action=topics&forum=PocketDOS+Forum&number=28&DaysPrune=30&LastLogin=

Objevuje se tam řada zajímavých informací, např. o tom, že někdo spustil na PocketDOSu i Windows 3.1.
Jinak já na PocketDOSu používám Volkov Commandera, který se mi osvědčuje více než Norton. Jediný problém, který mám, je nemožnost používat diakritiku, protože adaptér CGA ji údajně neumožňuje. Je to škoda, protože v tom
PocketDOSu chodí i vyhledávání v ASPI, což je fulltextový právní program o velikosti téměř 1 GB.

Výrobce už déle jak rok střídavě slibuje implementaci grafického adaptéru buď MCGA, nebo dokonce EGA, ale neustále to odkládá.

Jak jsem ale pochopil, je možné problém těch národních sad nějak obejít, což by měla umět poslední verze PocketDOSu. Protože jsem ale počítačový negramot, tak nevím jak na to. Jestli se někdo z Vás v těchhle věcech vyzná, odkazuji jej na stránku http://discuss.cewindows.net/ubb/Forum28/HTML/000331.html, kde by se mohl inspirovat. Pokud se někomu podaří tu češtinu pro PocketDOS vytvořit, domnívám se, že posune možnosti Ipaqu zase o kus dál a navíc by to mohl i komerčně zužitkovat, neboť i v dnešní době existuje pro DOS řada zajímavých aplikací, zejména v oblasti práva, ekonomiky a účetnictví.

vejtruba (12)|26.11.2005 12:06
Tak jsem si vyzkousel PocketDOS, a je to slusny, akorat bych potreboval vedet, jestli dokaze obsluhovat rozhraní. Mam soft, na programování el.desky pomocí comu a kabelu, ale kdyz ho spuistim v PocketDOSu, tak se nedokázu s tou deskou spojit. Taky to ofsem muze byt redukcí na kabelu. Hmm, jak to odzkouset ? Nemate nekdo nejakej tip ?