Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PC na PDA. Jak u PC nebýt, spouštět na něm cokoliv (i vypnutí) a mít to na PDA.

Milan Švec (938)|27.11.2004 19:19
Následuje odpověď pro všechny, kdo kladli v minulosti "pošetilé" otázky, jak na PDA spouštět programy určené pro PC. Bez PC to sice nejde, ale projděte si screenshoty.

Ovládání PDA z PC už funguje - nic zvláštního. Člověk ani nemusí u toho PC být osobně a přesto ho může použít jako periferii pro digitální projekci z PDA (obsah displeje PDA dostat do PC a skrz něj na zeď) přes WiFi. Co ale obráceně? Co ten zbytek obrazovky PC? Dostat se tak na něj z PDA taky.

Zatím poslední, co mi bránilo ve štěstí, byla nutnost vstávat k PC kvůli jeho vypnutí. I když už jede skoro bezhlučně, tak přesto vypnout třeba. TV se z PDA dá vypnout taky, tak proč ne PC?

Přesně před dvěma týdny (jenom o den později, aby to mohlo být už v Malé Úpě) dostali všichni podobně postižení majitelé VGA cihel potřebné řešení k dispozici. Je to [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] od Parys Technografx Ltd.
SW se skládá ze dvou částí. Jedna se instaluje na PC a dělá z něj server pro PDA, které se stane jeho klientem. Ten další .exe instaluje vše potřebné do PDA.
Celé je to postavené na dnešní kvalitě VGA displejů a na schopnostech a zkušenostech autorů SW. Máte-li tedy VGA, stojí to za to.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (1,53 MB) je ke stažení, je ale v použití omezen zablokováním tlačítek, která jinak fungují na PDA jako aktivní tlačítka myši pro PC. Taky se dá spustit jenom několikrát, ale na seznámení to stačí. Plná verze všude za 19,99,- USD + DPH.
Ke spojení stačí jednoduchý postup. Po instalacích obou částí SW se na PC zadá heslo. Na PDA adresa PC (stejná jako výchozí brána nebo server pro internet přes WiFi) a dotyčné heslo. Pak se přidělí knoflíky pro simulaci tlačítek myši a je to.
Dojde ke spojení a obrazovka PC je na displeji PDA. Celá!
Dá se nastavit podle vlastní volby poměr rychlost/kvalita.
U plné verze jsou tlačítka aktivní i u plného ZOOM i u lupy (MAGNIFY).
Na PC se z PDA dá ovládat cokoliv a ve velikosti skutečného/virtuálního zobrazení jako na PC.
Možnosti (přenos souborů oběma směry, prezentace, vzdálené ovládání atd.) jsou tu omezeny jenom rychlostí procesoru PDA.
Nedá se současně pracovat s ostatním SW PDA. Buď se tedy pracuje s PC nebo samostatně jako PDA.
Z anglické klávesnice (součást SW) lze psát z PDA přímo v oknech PC na displeji PDA (současně na PC).

Zadání adresy. Úvodní obrazovka programu.



1. menu Setup: Volby velikosti zobrazení. Pod menu obsah PC obrazovky na displeji PDA. U ZOOM je vpravo dole (přesunutelné) okno s celým obsahem.



2. menu Setup: ten 8 bit mode se dá změnit na 16. Ukázka Internet Exploreru spuštěného z PDA na PC a prohlíženého na PDA.



Příprava na vypnutí. Šipka kurzoru se stylusem dovleče na Start. 2x se stiskne příslušný knoflík PDA a śhow pokračuje. Teď už zbývá jenom dojet na schovaný červený knoflík a zopakovat akci.



Vypínat PC teď stejně jako TV je paráda. :D
ipf (2136)|27.11.2004 21:45
Odpověď sice trošku (hodně) OFF TOPIC, ale to se nedá:
"Milane, my Tě nemít, tak bychom měli občas i klidný volný večer u televize (s manželkou, dětmi, se psem, sousedkou.... :D )".
PS:
Jdu to testovat (účto počká).
beecher (9270)|27.11.2004 22:58
Njo, vypadá dobře, ale já jsem již dlouhou dobu používal pro Remote Control PCčka z PDA software zvaný VNC.
Asi teda nemá tolik možností, jako zde uváděný SW, hlavně tedy ten klient, ale vše bylo naprosto bez problémů až tedy na rozlišení cihly, přeci jenom těch 240x320 na DP2 nic moc...
Hlavně je teda fakt výhoda programovat ve Visual Studiu z klidné všeobjímající to náruče svého záchodu... :D :yes:

EDIT: V..e, přečti si pořádně název a uzříš, že je to vlastně to stejné (vnc v názvu programu)... :D
Akorát teda co je pěkně škaredé, že se musí za to platit, když je originální VNC zdarma... :(
Milan Švec (938)|27.11.2004 23:49
Pavle, uzij si. :) Tady urcite ocenis ten vas hp touchpad (az poridis plnou verzi).
Ja si musim jeste vzdycky vzpomenout, ze kam dam (v textu) stylus, tak to musim jeste potvrdit knoflikem. Aspon si taky uzije palec leve ruky.
Ty knofliky (tlacitka) je dobre nastavit v poradi, jak jsou uvadeny jednotlive funkce. 1 - mys leve, 2 - mys prave, 3 - menu, 4 - exit
To male okno u ZOOM je taky k rychle navigaci. Staci tap na zvolene misto. K rolovani jsou okraje displeje.
Z LOOXe (nyni skutecneho Pocket PC) pres anglickou klavesnici (TOOGLE KEYBOARD) a okna PC Internet Exploreru na jeho displeji
JP_ce4you (215)|28.11.2004 10:51
Tak to zkouším, ale nemohu se dostat přes vlastní připojení!
Po zadání IP a hesla – sice problikne obrazovka na PC, ale
zůstanu viset na hlášce v PDA, že „Authentification refused“ tj. Autentifikace odmítnuta!
Kde se to nastavuje? V manuálu nic o tom nevidím.
Můj Pocket jede proti NB s Win XP SP2, Firewall je vypnutý.
Spojení zkouším s běžícím ActiveSync přes BT i kabel.
V Logu je:
\\Ptserver\d\PocketProject\winvnc\vncClient.cpp : client connected : 10.91.55.106 (id 1)
\\Ptserver\d\PocketProject\winvnc\vncClient.cpp : loopback connection attempted - client rejected

Doplněno:
Odvolávám co jsem napsal , sorry!

Použil jsem nesprávnou verzi pro PDA "PTvnc2"
místo správné "PTvncHI" :oops: :oops: :oops:


jsec (42)|28.11.2004 12:44
A lze se nějak připojit, pokud nemám veřejnou IP adresu?
Jsem připojen pomocí bezdrátové sítě do internetu, tzn. všichni vystupujeme pro internet pod jednou IP adresou, ale veškeré možnosti o spojení selhaly - domnívám se, že neprojdou přes společný server.

Má s tím někdo zkušenosti? Rád bych se přes GPRS dostal do svého PC.

Dík za info.

Jsec
beecher (9270)|28.11.2004 13:25
Hm, pokud to chápu dobře, se snažíte dostat na svoje PC přes firewall/router vaší sítě za pomocí nějakého GPRS připojení přes nějakého mobilního operátora... To bude trochu složitější...
Určitě totiž na síti v práci na PC používáte nějaký intranetový rozsah IP adres, který není možné z Internetu vidět napřímo.
Buď tedy budete muset mít rozchozené připojení pomocí VPN do vaší sítě, pak tomu nic nebrání (pokud tedy něco takového váš firewall umožňuje), abyste se dostal na svůj počítač a nebo budete muset požádat správce toho firewallu, aby jej nastavil tak, aby když dáte požadavek firewallu na určitém portu (standardním pro VNC), tak ten firewall bude ten požadavek směrovat na váš počítač a odpovědi vám na PPC...
V tom druhém případě pak do toho klienta nebudete zadávat IP adresu vašeho PC, ale venkovní IP adresu toho firewallu/routeru

HTH.
Milan Švec (938)|28.11.2004 14:24
[QUOTE="jsec"]... Rád bych se přes GPRS dostal do svého PC...[/QUOTE]
Asi bude užitečné použít variantu PTvncGPRS 1.2 pro GPRS. Trial ke stažení třeba tady.



Poděl se o zkušenosti.

Home page.
beecher (9270)|28.11.2004 15:34
Právě jsem napsal autorovi PocketPC VNC, jestli plánuje verzi pro VGA zařízení a pokud ano, nabídl se jako tester...
Pak to drahé řešení můžeme zahodit a použít free alternativu... :D :yes:
CommanderZ (1798)|28.11.2004 16:59
A neco takovyho pro nizsi kastu bezVGAckaru?
Milan Švec (938)|28.11.2004 17:39
[QUOTE="CommanderZ"]A neco takovyho pro nizsi kastu bezVGAckaru?[/QUOTE]Z PTvncHI Manual:
"PTvncGPRS is available for older QVGA PPCs".
beecher (9270)|28.11.2004 17:45
Ano, vždyť právě na mnou zmiňovaném odkazu je FREE verze pro QVGA. Z RealVNC si stáhněte server...
yasmeene2 (794)|28.11.2004 19:41
Já sem vzdálený přístup přez GPRS řešil s pocketputty, sice jen jako příkazový řádek, ale mě to stačí.
beecher (9270)|29.11.2004 05:42
[QUOTE="yasmeene2"]Já sem vzdálený přístup přez GPRS řešil s pocketputty, sice jen jako příkazový řádek, ale mě to stačí.[/QUOTE] No, na linucha ti putty stacit bude, ale zkus pomoci command line a vzdaleneho pristupu nakonfigurovat MS SQL server bezici na Windows Serveru... Nebo programovat ve Visual Studiu... ;)
beecher (9270)|29.11.2004 10:16
No, tak jsem právě dostal e-mail od autora té free/open-source implementace...
VGA zatím nebude, protože nemá VGA zařízení... :(

eXEdeneeeeeeee!!! Máme pro tebe práci... :D
jsec (42)|29.11.2004 12:42
Tak bohužel mi to stále píše, že připojení se nezdařilo :o(((.
Domnívám se, že tato verze neumí projít do PC, které je připojeno v síti, jež je přes server připojena do internetu.

jsec

[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="jsec"]... Rád bych se přes GPRS dostal do svého PC...[/QUOTE]
Asi bude užitečné použít variantu PTvncGPRS 1.2 pro GPRS. Trial ke stažení třeba tady.



Poděl se o zkušenosti.

Home page.[/QUOTE]
yasmeene2 (794)|29.11.2004 13:10
[QUOTE="beecher"] No, na linucha ti putty stacit bude, ale zkus pomoci command line a vzdaleneho pristupu nakonfigurovat MS SQL server bezici na Windows Serveru... Nebo programovat ve Visual Studiu... ;) [/QUOTE]

Jo to by asi nešlo, jenže přez gprs, dejme tomu z tramvaje, to je stejně jediná použitelná možnost, protože pokud se nemílím, ptvnc jede stejně jen přez wifi nebo bt, ne? Na gprs to je příliš dat najednou. A programovat ve VS z postele je to samé jako od stolku..
beecher (9270)|30.11.2004 07:18
[QUOTE="jsec"]Tak bohužel mi to stále píše, že připojení se nezdařilo :o(((.
Domnívám se, že tato verze neumí projít do PC, které je připojeno v síti, jež je přes server připojena do internetu.

jsec[/QUOTE]
Precetl jste si, co jsem vam vubec napsal? :sarcastic:

Je jedno jakou verzi pouzijete, i ta HiRes pojede pres GPRS (sice asi nijak zvlast rychle, ale pojede), ale pokud vas neco jineho do te vasi site nepusti (VPN ci preklad portu), tak je zbytecne se o neco pokouset. Na tom obrazku je problematicky bod zobrazen jako Cisco router (coz je jak vy rikate "pripojena pres server"), tady se musi vyresit problem.
Vsadim se s vami o pet piv (pokud vas spravce site neni nejaky lamer a nedela prasarny), ze na tom PC v praci je nejaka IP adresa ve tvaru 192.168.x.x nebo 10.x.x.x, coz jsou rozsahy z IP adresniho prostoru urcene pro pouziti v intranetovych (vnitropodnikovych) siti a vy se tu adresu snazite natukat do toho vnc a ono to nejde... Ani se nedivim a to vnc je ale v nevine...
beecher (9270)|30.11.2004 07:29
[QUOTE="yasmeene2"]Jo to by asi nešlo, jenže přez gprs, dejme tomu z tramvaje, to je stejně jediná použitelná možnost, protože pokud se nemílím, ptvnc jede stejně jen přez wifi nebo bt, ne? Na gprs to je příliš dat najednou. A programovat ve VS z postele je to samé jako od stolku..[/QUOTE]
Cece, neni to az zase tak spatne. To VNC sice neni tak optimalizovane jako treba pcAnywhere od Nortona ci MS Terminal Services nebo Citrix, ale je to dost dobre pouzitelne i na tom gprs. Ja takhle bezne spravoval servery v byvale praci (a ze jich bylo)... VPN a VNC byly my dva nejvetsi pomocnici... Sem skoro nemusel chodit do prace... :D
jsec (42)|30.11.2004 14:31
Precetl jsem si co jste napsal. A diky za odpovedi.

Vnitrni adresu 192.xxx.xxx.xxx jsem ani nezadaval, to je mi jasne, ze se na ni nedostanu. Zadaval jsem adresu serveru (zjistena ze stranek z internetu) a doufal, ze to projde.
Dle informaci od spravce pripojeni to bohuzel neni mozne.

Jedina moznost jak je propojit by byla, kdyby domaci PC komunikovalo s urcitym serverem na internetu a PDA by se pripojilo na ten stejny internetovy server, ktery by provedl spojeni mezi PC a PDA.

jsec

[QUOTE="beecher"][QUOTE="jsec"]Tak bohužel mi to stále píše, že připojení se nezdařilo :o(((.
Domnívám se, že tato verze neumí projít do PC, které je připojeno v síti, jež je přes server připojena do internetu.

jsec[/QUOTE]
Precetl jste si, co jsem vam vubec napsal? :sarcastic:

Je jedno jakou verzi pouzijete, i ta HiRes pojede pres GPRS (sice asi nijak zvlast rychle, ale pojede), ale pokud vas neco jineho do te vasi site nepusti (VPN ci preklad portu), tak je zbytecne se o neco pokouset. Na tom obrazku je problematicky bod zobrazen jako Cisco router (coz je jak vy rikate "pripojena pres server"), tady se musi vyresit problem.
Vsadim se s vami o pet piv (pokud vas spravce site neni nejaky lamer a nedela prasarny), ze na tom PC v praci je nejaka IP adresa ve tvaru 192.168.x.x nebo 10.x.x.x, coz jsou rozsahy z IP adresniho prostoru urcene pro pouziti v intranetovych (vnitropodnikovych) siti a vy se tu adresu snazite natukat do toho vnc a ono to nejde... Ani se nedivim a to vnc je ale v nevine...[/QUOTE]
Radek Novák (309)|30.11.2004 17:47
Takze pokud mohu ovladat PC pomoci PDA, tak zalezi na rychlosti PC a nebo PDA? Jestli by bylo mozne treba na PDA hrat nejakou novinku co je pro PC... Osobne si myslim, ze zalezi na rychlosti PDA, ale radsi se zeptam :))
beecher (9270)|30.11.2004 18:14
No gameseni to opravdu neni... Jak jsem psal, ten protokol prenosu neni nejak optimalizovany pro rychly sled obrazku... Nehlede na to, ze jak treba takoveho Dooma 3 byste chtel hrat na PDAcku přes VNC? To si fakt nedokazu predstavit...

Je totiz sileny, kam se to az totiz dostalo, protoze puvodne to byl opravdu pouze program na vzdalenou spravu pocitacu, nic vic a nic min...
Milan Švec (938)|30.11.2004 18:45
[QUOTE="Spider"]... zalezi na rychlosti PC a nebo PDA?[/QUOTE]Skutecne zalezi na rychlosti PDA. Vcera jsem na 720ce koukal na TV obraz. Tedy na displeji PDA jsem mel cast displeje PC, na kterem jsem mel pustene TV okno. Kvalita VGA zobrazeni TV obrazu vyborna, ale pri pomalem zpracovani snimku. Nebo naopak. Zatim je to jeste tenhle kompromis dany HWem PDAcka. Treba ale uz budou brzy i takove cihly, ktere budou mit takovou grafiku, ktera to zvladne prijatelne.
Naj_ce4you (183)|27.10.2006 13:15
To beecher:Mohl bys mně prosimtě napsat jednoduchý návod jak nainstalovat VNC? Prostě jsem na stránkách nikde nenašel verzi pro PDA.
Zdenek Malinsky (9781)|27.10.2006 13:53
Je už to starší topic, pokud jsi si nevšiml. A beecher už není mezi námi.
Docent (1234)|27.10.2006 13:58
Nebylo by lepší přestat vzývat duchy ;) ?

EDIT: Ten příspěvek jsem psal ještě dřív, než tu byl ten Zdeňkův, čestný pionýrský ;) .
JecminekMaselnik (464)|27.10.2006 15:19
2Naj: musíš si stáhnout klienta pro PDA, jenom tady v sekci freeware jsou minimálně dva funkční, nebo lze použít
tento.
Na PC musíš potom spustit VNC server, třeba free verzi real vnc.
No a po instalaci se dá doporučit už jen jediné: RTFM

Předem upozorňuji, že pokud chceš používat vnc i mimo vlastní domácí síť, můžeš narazit na problémy s NATem apod.
Naj_ce4you (183)|27.10.2006 17:33
Tak nakonec používám FREE verzi LogMeIn-u. Přijde mi dost jednoduchá a efektivní.
Dvora21 (115)|28.12.2007 16:47
Kdese to stahne ten PC v PDA prosim.
inetMark (100)|29.12.2007 19:58
Chcel by som tiez ovladat pocitac z Kaisera. Doteraz som pouzivan NetOP a bol som spokojny.
Neviem na aky program prejdem, ale skusim tu spominane :)