Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sunnysoft Interwrite Pro – překlepy, špatné formulace, náměty ...

zidane_ce4you (244)|24.11.2004 10:44
Vážení přátelé,

chci Vás jménem týmu vývojářů společnosti Sunnysoft, kteří se podílejí na tvorbě lokalizací poprosit o Vaše příspěvky, týkající se chyb, překlepů, špatných formulací, … v aplikaci Sunnysoft Interwrite Pro.

Důrazně Vás prosím, aby příspěvky do těchto diskusí byly věcné (kritiku atd. směřujte prosím do jiných diskusí).

Vaše upozornění na chyby, překlepy budou posuzovány našim týmem a následně zakomponovány do dalších verzí (buildů).

Děkuji.

Bc. Petr Mahdal
Software quality manager
ifco_ce4you (186)|24.11.2004 15:39
Tak mam jednu drobnost (fakt drobnost :-) )
Slovenska lokalizacia na Acer N30. Program sa vola "Zálohovanie" a nie "Zálohování"
Jedna sa o verziu 8.5 Pro
PavelR. (2184)|24.11.2004 18:01
... něco jsem psal již zde.

PavelR.
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 09:05
[QUOTE="PavelR."]... něco jsem psal již zde.

PavelR.[/QUOTE]

Bylo by vhodnejsi kdyby jste vlozil znovu presny popis problemu ci chyb, bohuzel nemam cas procitat obsahlou diskusi. Usnadnite mi tim praci,diky
Pavlucha (1496)|26.11.2004 09:15
Uvítal bych (a nejsem sám), kdyby bylo možné přepínat na klasickou numerickou klávesnici !
Stejně jako ostatní rozložení kláves je nestandardní a nešikovné (CAPS LOCK vpravo mně přivádí k šílenství).

Dále pak velikost klávesnice při přepnutí do Real VGA modu je nepoužitelná.
Milan Švec (938)|26.11.2004 10:45
[QUOTE="zidane"]... presny popis problemu ci chyb ...[/QUOTE]Skutečně by bylo VELMI užitečné, kdyby autoři SW přizpůsobili vzhled klávesnice InterWrite (= umístění kláves) a její použitelnost (= velikost klávesnice) v rozlišení 640x480/480x640 potřebám uživatelů (= běžným standardním zvyklostem).

Denní problémy s používáním klávesnice InterWrite:

Hledání CapsLock.
Uplatnění klávesy středníku ( ; ) je méně časté než klávesy CapsLock. Možností pro jeho umístění (= středníku) je mnoho. CapsLock však patří všude pod Tab a nad Shift!

Absence tečky a čárky při psaní více čísel.
Chybějící numerická klávesnice (k níž dospěli i výrobci mechanických klávesnic na základě požadavků uživatelů PC a nikdy už od ní neustoupili!) je skutečně raritou. Bohužel ji nelze nahradit uzamknutím horní řady a chtít po uživatelích, aby psali čísla způsobem používaným na dnes už do historie odložených psacích strojích. Nutnost přehazování klávesnic při psaní desetinných čísel nebo IP adres (nebo doplňování teček do už napsaných čísel) při použití klávesnice InterWrite vede jenom k hledání náhradního (= pohodlnějšího) řešení (od jiných autorů).

Prosím proto autory o porovnání (tady pátý příspěvek shora) a dle možností o brzkou úpravu.

Nerad bych kvůli výše uvedenému opouštěl výborné možnosti InterWrite při nabízení slov (vč. "učení se", tj. pamatování si nových česky psaných slov), což je jeho velké plus.
Šeba_oldd (1184)|26.11.2004 10:59
Nejsem si jist - zda-li je vinou lokalizace to, že nelze nastavit jiná klávesnice jako default - tak, aby zustala klavesnice i po soft resetu.
AmFe (25)|26.11.2004 11:24
Dobry den !
Cestina IWPro 8.5 nefunguje na rx3715 po updateu biosu...
Byl jsem s tim ve vasi prodejne nekdo na to kouknul a bylo mi sdeleno ze to opravite :-) muzu se zeptat kdy bude funkcni verze?

Jo a objevuje se to tak ze kdyz nainstaluju cestinu tak chybi docela dost polozek treba v settings atd...


Zdravim !
PavelR. (2184)|26.11.2004 11:27
[QUOTE="zidane"]
Bylo by vhodnejsi kdyby jste vlozil znovu presny popis problemu ci chyb, bohuzel nemam cas procitat obsahlou diskusi. Usnadnite mi tim praci,diky[/QUOTE]

... ten link nevede na cely thread ale jen na jednu z jeho stranek. Tj. pokud chcete od uzivatelu nejaky feedback a vychytavani much vaseho SW nemelo by vam byt za tezko si precist par prispevku navic (nemluve o tom, ze na zminene strance staci hledat prispevek jehoz jsem autorem a ten je tam jen jeden). Navic duplicita prispevku zde neni zadouci a v naproste vestine diskuzi je mazu. Omlouvam se, vice pro vas tedy udelat nemohu.

PavelR.
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 11:37
[QUOTE="Pavlucha"]Uvítal bych (a nejsem sám), kdyby bylo možné přepínat na klasickou numerickou klávesnici !
Stejně jako ostatní rozložení kláves je nestandardní a nešikovné (CAPS LOCK vpravo mně přivádí k šílenství).

Dále pak velikost klávesnice při přepnutí do Real VGA modu je nepoužitelná.[/QUOTE]


Co se týče "Real VGA" tak urcitě budeme schopni implementovat řešení až bude "Real VGA" standardní součástí systému.
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 11:41
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="zidane"]... presny popis problemu ci chyb ...[/QUOTE]Skutečně by bylo VELMI užitečné, kdyby autoři SW přizpůsobili vzhled klávesnice InterWrite (= umístění kláves) a její použitelnost (= velikost klávesnice) v rozlišení 640x480/480x640 potřebám uživatelů (= běžným standardním zvyklostem).

Denní problémy s používáním klávesnice InterWrite:

Hledání CapsLock.
Uplatnění klávesy středníku ( ; ) je méně časté než klávesy CapsLock. Možností pro jeho umístění (= středníku) je mnoho. CapsLock však patří všude pod Tab a nad Shift!

Absence tečky a čárky při psaní více čísel.
Chybějící numerická klávesnice (k níž dospěli i výrobci mechanických klávesnic na základě požadavků uživatelů PC a nikdy už od ní neustoupili!) je skutečně raritou. Bohužel ji nelze nahradit uzamknutím horní řady a chtít po uživatelích, aby psali čísla způsobem používaným na dnes už do historie odložených psacích strojích. Nutnost přehazování klávesnic při psaní desetinných čísel nebo IP adres (nebo doplňování teček do už napsaných čísel) při použití klávesnice InterWrite vede jenom k hledání náhradního (= pohodlnějšího) řešení (od jiných autorů).

Prosím proto autory o porovnání (tady pátý příspěvek shora) a dle možností o brzkou úpravu.

Nerad bych kvůli výše uvedenému opouštěl výborné možnosti InterWrite při nabízení slov (vč. "učení se", tj. pamatování si nových česky psaných slov), což je jeho velké plus.
[/QUOTE]

O těchto požadavcích na úpravy polohy kláves na klávesnici víme a evidujeme je. Samozřejmě uvažujeme o implementaci těchto změn, ale prozatím na to bohužel nezbývá čas.
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 11:43
[QUOTE="Šeba"]Nejsem si jist - zda-li je vinou lokalizace to, že nelze nastavit jiná klávesnice jako default - tak, aby zustala klavesnice i po soft resetu. [/QUOTE]

V nynějším stavu v závislosti mimo jiné na nastavení hodnot v registrech je možné používat buďto pouze standardní klávesnici nebo klávesnici Interwrite. V závislosti na systému není jiná možnost...
Pavlucha (1496)|26.11.2004 12:27
... hmmm, takže se to vrací do starých kolejí.
Zase jsou odpovědi spíše "NE" nebo "MOŽNÁ, AŽ BUDE ČAS" než "ANO" ...

... a my budeme chyby reklamovat u HP nebo u toho, kdo češtinu přibaluje, resp. kdo vám ji zaplatil ... :evil:
Jestli jí děláte zdarma, tak se velice omlouvám ...
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 12:38
[QUOTE="AmFe"]Dobry den !
Cestina IWPro 8.5 nefunguje na rx3715 po updateu biosu...
Byl jsem s tim ve vasi prodejne nekdo na to kouknul a bylo mi sdeleno ze to opravite :-) muzu se zeptat kdy bude funkcni verze?

Jo a objevuje se to tak ze kdyz nainstaluju cestinu tak chybi docela dost polozek treba v settings atd...


Zdravim ![/QUOTE]


Dobrý den, o problému víme a řešíme jej, v tuto chvíli zatím řešení není k dispozici, jakmile bude tak ho dám okamžitě na web.
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 12:53
[QUOTE="Pavlucha"]... hmmm, takže se to vrací do starých kolejí.
Zase jsou odpovědi spíše "NE" nebo "MOŽNÁ, AŽ BUDE ČAS" než "ANO" ...

... a my budeme chyby reklamovat u HP nebo u toho, kdo češtinu přibaluje, resp. kdo vám ji zaplatil ... :evil:
Jestli jí děláte zdarma, tak se velice omlouvám ... [/QUOTE]


Implementovat změny v rozložení klávesnice atd. není opravdu jednoduchá záležitost. Udržba velkého množství projektů a mnoho nových projektů bere hodně času a tak zakomponování změn není možné tak rychle jak se zdá. Budete muset pochopit, že jsou projekty které mají mnohem vyšší prioritu než přizpůsobení klávesnice požadavkům úzké skupiny uživatelů.

V této souvislosti bych chtěl požádat, abyste se v tomto vláknu diskuse věnovali opravdu jenom překlepům, špatným formulacím atd. v lokalizaci. Dekuji
Wuffi (1599)|26.11.2004 13:16
V tom pripade musim upozornit na spatnou formulaci nadpisu diskuze. Cituji: "Sunnysoft Interwrite Pro – překlepy, špatné formulace, náměty ... ".
Prave to zvyraznene slovicko vzbuzuje v lidech dojem ze sem mohou zasilat namety na vylepseni.
Crusader_ce4you (624)|26.11.2004 13:17
[QUOTE="zidane"]Budete muset pochopit, že jsou věcy které mají mnohem vyšší prioritu než přizpůsobení klávesnice požadavkům úzké skupiny uživatelů.
[/QUOTE]

Je mi trošičku líto, že 3665 ti registrovaným uživatelům na tomto fóru vy říkáte "úzká skupina uživatelů". Myslím si, že právě většina uživatelů PDA se soustředí na tomto web fóru a pokud nějaký požadavek přednese jeden, znamená to, že mluví i za ostatní. Asi by se vám nelíbilo, kdyby jeden problém zde byl pětsetktrát nebo vícekrát papouškován. Takže pokud chcete opravdu řešit problémy s lokalizací, znamená to právě naslouchat názorům této "úzké skupiny" uživatelů.
Wuffi (1599)|26.11.2004 13:20
[QUOTE="zidane"][QUOTE="Pavlucha"]... hmmm, takže se to vrací do starých kolejí.
Zase jsou odpovědi spíše "NE" nebo "MOŽNÁ, AŽ BUDE ČAS" než "ANO" ...

... a my budeme chyby reklamovat u HP nebo u toho, kdo češtinu přibaluje, resp. kdo vám ji zaplatil ... :evil:
Jestli jí děláte zdarma, tak se velice omlouvám ... [/QUOTE]


Implementovat změny v rozložení klávesnice atd. není opravdu jednoduchá záležitost. Udržba velkého množství projektů a mnoho nových projektů bere hodně času a tak zakomponování změn není možné tak rychle jak se zdá. Budete muset pochopit, že jsou věcy které mají mnohem vyšší prioritu než přizpůsobení klávesnice požadavkům úzké skupiny uživatelů.

V této souvislosti bych chtěl požádat, abyste se v tomto vláknu diskuse věnovali opravdu jenom překlepům, špatným formulacím atd. v lokalizaci. Dekuji[/QUOTE]

Po precteni Vaseho posledniho prispevku se opravdu nedivim ze se v cestine podobne chyby nachazeji, pokud ani Software Quality Manager nevi jak se spravne pise cesky. Viz. zvyraznene slovo.

:D
Pavlucha (1496)|26.11.2004 13:21
... TO ZIDANE: ... opravte prosím chybějící pravou hranatou závorku ve svém příspěvku z 12:38 jinak se ta stránka bude sypat pořád.

Snad to pomůže ...
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 13:26
[QUOTE="Pavlucha"]... TO ZIDANE: ... opravte prosím chybějící pravou hranatou závorku ve svém příspěvku z 12:38 jinak se ta stránka bude sypat pořád.

Snad to pomůže ...[/QUOTE]

Díky za upozornění
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 13:29
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="zidane"][QUOTE="Pavlucha"]... hmmm, takže se to vrací do starých kolejí.
Zase jsou odpovědi spíše "NE" nebo "MOŽNÁ, AŽ BUDE ČAS" než "ANO" ...

... a my budeme chyby reklamovat u HP nebo u toho, kdo češtinu přibaluje, resp. kdo vám ji zaplatil ... :evil:
Jestli jí děláte zdarma, tak se velice omlouvám ... [/QUOTE]


Implementovat změny v rozložení klávesnice atd. není opravdu jednoduchá záležitost. Udržba velkého množství projektů a mnoho nových projektů bere hodně času a tak zakomponování změn není možné tak rychle jak se zdá. Budete muset pochopit, že jsou věcy které mají mnohem vyšší prioritu než přizpůsobení klávesnice požadavkům úzké skupiny uživatelů.

V této souvislosti bych chtěl požádat, abyste se v tomto vláknu diskuse věnovali opravdu jenom překlepům, špatným formulacím atd. v lokalizaci. Dekuji[/QUOTE]

Po precteni Vaseho posledniho prispevku se opravdu nedivim ze se v cestine podobne chyby nachazeji, pokud ani Software Quality Manager nevi jak se spravne pise cesky. Viz. zvyraznene slovo.

:D [/QUOTE]

Pokud si myslite, ze tady nedelam nic jineho nez, ze se venuji diskusim tak se velmi pletete. Na prispevky reaguji bezprostredne a jelikoz mam hodne prace tak je nekontroluji (moje chyba - omlouvam se).
Docela Vam zavidim, ze mate tolik casu venovat se podobnym utokum...
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 13:36
[QUOTE="Crusader"][QUOTE="zidane"]Budete muset pochopit, že jsou věcy které mají mnohem vyšší prioritu než přizpůsobení klávesnice požadavkům úzké skupiny uživatelů.
[/QUOTE]

Je mi trošičku líto, že 3665 ti registrovaným uživatelům na tomto fóru vy říkáte "úzká skupina uživatelů". Myslím si, že právě většina uživatelů PDA se soustředí na tomto web fóru a pokud nějaký požadavek přednese jeden, znamená to, že mluví i za ostatní. Asi by se vám nelíbilo, kdyby jeden problém zde byl pětsetktrát nebo vícekrát papouškován. Takže pokud chcete opravdu řešit problémy s lokalizací, znamená to právě naslouchat názorům této "úzké skupiny" uživatelů.[/QUOTE]

Myslite, ze kdybychom povazovali Vase (uzivatelu CE4YOU) upozorneni na chyby a problemy za zbytecna tak bychom zakladali podobne diskuse a venovali jim cas?
Jak jsem zminil vyse, namety evidujeme a az bude cas tak je zvazime a pripadne aplikujeme. Ale musim se opakovat, kdyz znovu uvedu, ze jsou proste projekty, ktere maji vyssi prioritu.
Crusader_ce4you (624)|26.11.2004 13:55
[QUOTE="zidane"]
Myslite, ze kdybychom povazovali Vase (uzivatelu CE4YOU) upozorneni na chyby a problemy za zbytecna tak bychom zakladali podobne diskuse a venovali jim cas?
Jak jsem zminil vyse, namety evidujeme a az bude cas tak je zvazime a pripadne aplikujeme. Ale musim se opakovat, kdyz znovu uvedu, ze jsou proste projekty, ktere maji vyssi prioritu.[/QUOTE]

Tučně zvýrazněno: zajímavě řečeno.

Asi všichni zde opravdu nechceme, aby to tu vyústilo v nějakou hádku a celé toto vlákno ztratilo svůj smysl. Ale lepší než populisticky zakládat takováto vlákna, tak buď vůbec, nebo používat termínované formulace. Odpověď typu "Máme jiné projekty, takže až bude čas....... " mi může poskytnout v podstatě kdokoliv a nemusí kvůli tomu zakládat vlákno ve fóru. Možná i odpověď typu " momentálně na to není čas, budeme se tomu věnovat za měsíc" by byla lepší, ale i v tom případě, bych celou tuto diskusi radil založit, až budete mít vyřešené projekty s vyšší prioritou.
zidane_ce4you (244)|26.11.2004 14:15
[QUOTE="Crusader"]

Tučně zvýrazněno: zajímavě řečeno.

Asi všichni zde opravdu nechceme, aby to tu vyústilo v nějakou hádku a celé toto vlákno ztratilo svůj smysl. Ale lepší než populisticky zakládat takováto vlákna, tak buď vůbec, nebo používat termínované formulace. Odpověď typu "Máme jiné projekty, takže až bude čas....... " mi může poskytnout v podstatě kdokoliv a nemusí kvůli tomu zakládat vlákno ve fóru. Možná i odpověď typu " momentálně na to není čas, budeme se tomu věnovat za měsíc" by byla lepší, ale i v tom případě, bych celou tuto diskusi radil založit, až budete mít vyřešené projekty s vyšší prioritou. [/QUOTE]

Zadnou hadku nechci, pouze se branim. Vyvojari jsou taky jenom lide.
Verte, ze kdybych byl schopen rici presny termin, kdy by bylo mozne implementovat Vase namety tak bych Vam ho urcite sdelil.
Musite si ale uvedomit, ze pokud nekdo uvede napriklad, ze mame v urcite lokalizaci preklep ci spatnou formulaci tak to je prave zalezitost, kvuli ktere bylo zalozeno toto vlakno ve foru a tyto zalezitosti maji logicky vyssi priority nez namety tykajici se klavesnice. Jak jsem jiz rikal, tyto namety nam nejsou lhostejne, termin, do ktereho bychom byli schopni implementovat urcite zmeny na zaklade pozadavku a doporuceni uzivatelu Vam bohuzel nejsem schopen rici.

Uprimne receno, kdyz jsem zakladal toto vlakno ve foru tak jsem v nadpisu pouzil i sluvko "namety", premyslel jsem chvili jestli ho tam dat nebo ne (mel jsem obavy, ze dojde k orientaci diskuse hlavne timto smerem), ale chtel jsem Vam (uzivatelum) dat urcity prostor, uprimne receno nyni premyslim nad tim jestli to nebyla chyba, protoze dulezita upozorneni na preklepy atd. se zde zatim objevila pouza cca. 2 a da se rici, ze se ztraci v diskusi, protoze se tady vzajemne dohadujeme, osocujeme a zbytecne slovickarime.

Myslim si, ze jestli toto vlakno ztrati nebo neztrati smysl je ve Vasich rukou.
Pavlucha (1496)|26.11.2004 14:23
[QUOTE="Crusader"]Odpověď typu "Máme jiné projekty, takže až bude čas....... " mi může poskytnout v podstatě kdokoliv a nemusí kvůli tomu zakládat vlákno ve fóru. Možná i odpověď typu " momentálně na to není čas, budeme se tomu věnovat za měsíc" by byla lepší, ale i v tom případě, bych celou tuto diskusi radil založit, až budete mít vyřešené projekty s vyšší prioritou. [/QUOTE]

Naprosto souhlasím.
Až budete mít čas na to OPRAVIT svůj produkt, dejte nám vědět. Protože tato diskuse během krátké chvíle zmizí ze seznamu těch navštěvovaných a všichni tu tak trochu maříme čas.

Věřte mi, že toho času nemám tolik (mluvím za sebe) abych nebyl pěkně vytočenej, kolik mi ho práce s Vaší lokalizací ještě sebere.
Jestliže sám PDA nepoužíváte nebo nepotřebujete češtinu (myslím klávesnici ne plnou lokalizaci), nemůžete pochopit, proč jsou mnou a ostatními uváděné změny tak důležité. Já (a spousta jiných návštěvníků tohoto webu) ho totiž používáme k práci a ne jen k hraní her a sledování filmů. Pokud to nedokážete pochopit, dostáváte se v mých očí na úroveň firem typu Microsoft s politikou - vystřelit produkt na trh, dobře prodat (mj. cena lokalizace opravdu není malá) a pak se věnovat jiným projektům bez supportu předchozích.
Velmi rád ... a opravdu VELMI ... bych si funkční lokalizaci klidně i koupil. To že jsem jí dostal zdarma k přístroji neznamená, že se spokojím se stavem, ve kterém v současnosti je. Jsou mi fuk pravopisné chyby v překladu, spíš mi jde o nápravu v naprosto nelogické stavbě klávesnice nebo chybějící klávesnici numerické ...

Předpokládám, že možnost instalovat (resp. dodávat) češtinu k hx4700 jste získali na základě kladných zkušeností nebo doporučení zadavatele s předchozími verzemi Vašeho softwaru, tak si toho važte, protože jestli je někdo indikátorem předchozí spokojenosti, není to zadavatel, ale uživatel.

... a dejte tam zase tu hranatou závorku ...
Pavlucha (1496)|26.11.2004 14:29
Mj. navrhuju tuhle diskusi uzavřít, protože se nikam nedostaneme. Všechny své připomínku budu klidně zasílat mailem, dám k dispozici i své telefonní číslo.

Přeji hezký zbytek dne
Wuffi (1599)|26.11.2004 14:40
[QUOTE="zidane"][QUOTE="Wuffi"][QUOTE="zidane"][QUOTE="Pavlucha"]... hmmm, takže se to vrací do starých kolejí.
Zase jsou odpovědi spíše "NE" nebo "MOŽNÁ, AŽ BUDE ČAS" než "ANO" ...

... a my budeme chyby reklamovat u HP nebo u toho, kdo češtinu přibaluje, resp. kdo vám ji zaplatil ... :evil:
Jestli jí děláte zdarma, tak se velice omlouvám ... [/QUOTE]


Implementovat změny v rozložení klávesnice atd. není opravdu jednoduchá záležitost. Udržba velkého množství projektů a mnoho nových projektů bere hodně času a tak zakomponování změn není možné tak rychle jak se zdá. Budete muset pochopit, že jsou věcy které mají mnohem vyšší prioritu než přizpůsobení klávesnice požadavkům úzké skupiny uživatelů.

V této souvislosti bych chtěl požádat, abyste se v tomto vláknu diskuse věnovali opravdu jenom překlepům, špatným formulacím atd. v lokalizaci. Dekuji[/QUOTE]

Po precteni Vaseho posledniho prispevku se opravdu nedivim ze se v cestine podobne chyby nachazeji, pokud ani Software Quality Manager nevi jak se spravne pise cesky. Viz. zvyraznene slovo.

:D [/QUOTE]

Pokud si myslite, ze tady nedelam nic jineho nez, ze se venuji diskusim tak se velmi pletete. Na prispevky reaguji bezprostredne a jelikoz mam hodne prace tak je nekontroluji (moje chyba - omlouvam se).
Docela Vam zavidim, ze mate tolik casu venovat se podobnym utokum...[/QUOTE]

Predne to nemel byt utok - viz. ten smajlik na konci. Kdyby to bylo mysleno spatne, verte ze pouziji smajlik uplne jiny, napriklad tento: :evil: ...
Neni treba se omlouvat a je mi take jasne ze SQM se nezabyva kontrolou pravopisu po programatorech a je mi take jasne ze u velkych projektu je velmi tezke radu veci uhlidat, v pripade pravopisu to bude platit minimalne dvojnasob. Kazdopadne u produktu jako je cestina, u ktere se predpoklada ze bude cesky, by na pravopis mel kladen vyssi duraz. To jsem ale odbehl.
Kazdopadne souhlasim s prispevky Pavluchy, ze dulezitejsi nez diakritika, do ktere jsem (omlouvam se) ryl, jsou zasadni veci ovlivnujici zpusob prace s PDA, tedy napriklad ta numericka klavesnice apod.
michpo (206)|26.11.2004 14:52
Take si myslim ze to nema smysl tato diskuze. Pokud na to nemate cas, co se da delat... nezbyva nez si nechat o slovniku slov jen zdat, protoze ve VGA se to pouzivat neda, nehlede na to, ze VGA je dnes vlastnost nejdenoho PDA. Nezbyva nez pouzit produkty konkurence. Jenze ouha, lokalizace je delana tak, ze ikdyz si clovek nastavi jako vychozi klavesnici napriklad Resco Keyboard Pro, tak po soft resetu se zase nastavi InterWrite. Myslim si, ze by vam urcite nezabralo tolik casu odstranit tu nesmyslnost s nastavenim InterWritu jako vychozi klavesnice po soft resetu. Alespon do doby nez budete mit cas upravit vlastni klavesnici.
Šeba_oldd (1184)|26.11.2004 18:21
[QUOTE="zidane"][QUOTE="PavelR."]... něco jsem psal již zde.

PavelR.[/QUOTE]

Bylo by vhodnejsi kdyby jste vlozil znovu presny popis problemu ci chyb, bohuzel nemam cas procitat obsahlou diskusi. Usnadnite mi tim praci,diky[/QUOTE]

Tak to si snad, děláte prdél (okmlouvám se všem přítomným za mé vyjádření, ale lepší jsem ve své, lokalizaci momentálně nenašel). Předpokládám, že my jsme si Váš produkt zaplatili a vy nás teď žádáte, abychom Vám jej pomohli opravit a přitom si nejste schopni otevřít přímo nabídnutý link, k tomu, abyste si přečetli, co se o Vašem produktu píše a co se mu vytýká.

Tak toto mi zůstalo od rána 9,15 uložené ve wordu. Ptal jsem se přes ICQ ostatních účastníků tohoto fóra, co říkají na Vaši výše citovanou odpověď – bylo mi sděleno že je to super, že se snažíte, odstranit chyby – řekl jsem si, nechám je žít. Právě jsem se vrátil zpět k Pc a přečetl jsem si pár příspěvků a odpovědí na ně. Nevycházím z údivu.

Myslím, že místo psaní o chybách ve Vaší lokalizaci, bychom měli houfně, což asi lze zařídit, protestovat (reklamovat) proti tomu jaká lokalizace nám byla k zařízení dodána – předpokládám, že je součástí ceny, kterou jsme za zařízení zaplatili.
Ujišťuji Vás, že při setkání se zástupci firem prodávajících zařízení na našem trhu a používajících Vaši lokalizaci, vznesu a dám podnět k tomu, aby příště opravdu více zapřemýšleli a zvážili, která firma lokalizaci bude dělat. Vaše šlendriánství a přístup, který omlouváte nedostatkem času a jinými projekty pravděpodobně nemá žádné hranice. Proč nás žádáte o to, abychom podávali nějaké náměty a připomínky? Máte je zde – a pročtěte si odpovědi na ně. To není snaha něco opravit! To je snaha jen mlžit. Zajisté stejně jako já odpovídáte na tyto náměty, psaním na nějaké KLAVESNICI – vypadá snad stejně jako ta, co jste dali do lokalizace? Pokud nás tedy o něco chcete žádat a diskutovat o problémech čiňte tak, aby se s Vámi vůbec někdo dále bavil. Pokud jste toho názoru, že ke své práci nepotřebujete nás – uživatele - zamkněte se, tvořte si tu snůšku nesmyslů(např. klávesnice) sami pro sebe a pokuste se ji prodávat někde v Mongolsku. Byl bych rád kdyby odpověď na můj příspěvek a pročtení celé této diskuze provedla osoba za Sunnysoft kompetentní a laskavě se postavila k problematice lokalizace odpovědněji, než ten kdo doposud za Sunnysoft vystupuje.
Shodou okolností je vše o čem tady píšu hodně podobné přístupu výše zmiňované firmy na INVEXU viz zde:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4082&fi=80

PavelR. (2184)|26.11.2004 19:22
[QUOTE="Šeba"]Tak toto mi zůstalo od rána 9,15 uložené ve wordu. Ptal jsem se přes ICQ ostatních účastníků tohoto fóra, co říkají na Vaši výše citovanou odpověď – bylo mi sděleno že je to super, že se snažíte, odstranit chyby – řekl jsem si, nechám je žít. Právě jsem se vrátil zpět k Pc a přečetl jsem si pár příspěvků a odpovědí na ně. Nevycházím z údivu.
[/QUOTE]

... škoda, že si se nezeptal mě - tj. příspěvek, který jsem odeslal jako odpověď na tuto zidanovu větu byla již umírněná verze, která zvítězila nad původní notně ostřejší verzí ... :)

I když souhlasím se vším co zde bylo ze strany uživatelů řečeno a možná bych pár podpůrných argumentů ještě i přidal, navhrhuji nechat tento thread vychladnout a vrátit se k němu později, kdy to nebude tak moc jiskřit. SS si z něj již jistě vzal ponaučení.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|29.11.2004 11:11
[QUOTE="zidane"]chci Vás jménem týmu vývojářů společnosti Sunnysoft, kteří se podílejí na tvorbě lokalizací poprosit o Vaše příspěvky, týkající se chyb, překlepů, špatných formulací, … v aplikaci Sunnysoft Interwrite Pro.[/QUOTE]

Nechci se do toho moc michat, ale po precteni vsech komentaru mam pocit, ze myslenka byla dobra, ale realizace naprosto tragicka. Nema smysl zabihat do detailu, uz to tady bylo v obmenach napsano vickrat, ale pokud uz nekoho zadate, aby Vam pomohl opravit *VAS KOMERCNI PRODUKT*, tak by to chtelo trochu jiny pristup a ne odpovedi typu "na to ted nemame cas". Vrchol arogance je hned Vas druhy prispevek (odpoved na PavlaR.) - pokud jste tak vytizen, ze nestihnete procist ani par prispevku navic se skutecne zasvecenym komentarem, tak to radeji toto forum uzamknu a zdejsi diskutujici se mohou venovat uzitecnejsim cinnostem.

Jinymi slovy, je i ve vasem zajmu (Sunnysoftu) vyuzit znalosti a entuziasmu skupiny zdejsich ctenaru ve svuj prospech, obzvlast pokud chteji pomoci. Chce to ale HODNE zapracovat na forme a stale mit na mysli kdoze je tu vlastne ten zakaznik...
Kleid (213)|29.11.2004 11:21
Vazeni ctenari CE4YOU,

rad bych vnesl trochu poradku do teto diskuse s vyjasnenim nekolika veci.

Predem bych se chtel omluvit za kolegu a nektere jeho unahlene reakce. Vazime si Vasich podmetu a v budoucnu se vzdy pokusime uvest termin reseni Vaseho podmetu.

Nyni k problemum:

1) Real VGA - pokud jej nastavim pomoci programu treti strany REAL vga, vypada orignal klavesnice viz obr1. Pokud nainstaluji lokalizaci je stav viz obr2.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Chovani je stejne jako u vestavene klavesnice. Nepopiram, ze by bylo vhodne dodelat podporu real vga a zobrazovat klavesnici 2x vetsi a vyuzit plneho prostoru. Pochopte prosim i vy, ze je potreba nejpreve otestovat a rozchodit lokalizaci, potazmo klavesnici, za normalnich podminek a potom pridavat funkce, ktere rozsiruji pouzitelnost nad ramec standardniho chovani.

2) Rozlozeni klavesnice + Numericka klavesnice

Vzhledek k hromadicimu se poctu pripominek na toto tema jsme se rozhodli k prepracovani rozlozeni klavesnice (termin dokonceni - 1Q05).
K teto prilezitosti vyhlasujeme soutěž: navrh rozlozeni klávesnice.
Autor vitezneho navrhu ziska licenci na Sunnysoft Backup Manager a bude dostavat prubezne verze nove lokalizace zdarma :)

Pozadavky na soutěž:
- obrázky ve všech režimech rozložením v barevném podání
- textový komentář
- navrh funci (např skiny, fullscreen klavnice, navrh rozhraní pro nastavení)
- zachování funkčních tlačítek: Del, ESC, ALTGR (možno nahradit znakem), 123, TAB.

Uzaverka souteze 31.12.2004

Implementace 1Q05.

Z navrhu uvedenych v diskusi vybere dle naseho nazoru 5 vhodnych, a z tech vyberou ctenári CE4YOU ten nejlepsi.

Kopie navrhu (mimo uvedeni v diskuzi) zasilejte na petr.mahdal@sunnysoft.cz

--------------------------
Jsem rad za vsechny zde uvedene pripominky a verte, ze je to pro nas lekci (jak uvadi PavelR) a pro priste budeme zahlavi tematu presneji formulovat.

Puvodne jsem zamyslel timto tematem sbirat pripominky vztahujici se k preklepum a nejasnym formulacim v lokalizaci, nicmene se to cele dostalo do roviny upravy celeho rozhrani.

Crusader_ce4you (624)|29.11.2004 11:46
Dobrý den a díky za již poněkud srozumitelnější a termínovanou odpověď. Mám jenom jednu připomínku, a ta se týká té soutěže. Chtěl bych se zeptat, kdo bude potom jednotlivé návrhy posuzovat?? On totiž každý jednotlivec vytvoří návrh tak, aby klávesnice vyhovovala jemu samému, ale nutně to neznamená, že bude vyhovovat všem ostatním ( i když bude třeba graficky hezky zpracovaná), proto bych měl následovný návrh. Byl bych pro, aby jste rozložení kláves převzali od již uživateli odzkoušené "Resco" klávesnice (barevné provedení už bych nechal na Vás) a v podstatě by jste tím ušetřili mnoha uživatelům zbytečné finanční investice do nákupu další softwarové klávesnice. Tímto krokem by potom byli vítezi soutěže všichni ;) Co vy na to a co na to uživatelé na tomto fóru???
Šeba_oldd (1184)|29.11.2004 11:48
Nejsem si jist zdali je vhodné vymýšlet již vymyšlené a ve všech možných obměnách aplikované.
Pokud mohu za sebe tak se prikláním k řešení které je většině uživatelů známé a jsou na něj zvyklí. Dva priklady zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4292
Navic u Resco klavesnice je možnost si obměnit znaky tak jak se to hodi v tom spatruji velkou výhodu.Kdyby slo pridat jeste rezim plneho zobrazení tak jak u SPB klavesnice bylo by to supr.
Jinak dekuji za odpoved, snad i na muj prispevek. Zajiste se budeme tesit co nam 1Qroku 2005 prinese.
Šeba_oldd (1184)|29.11.2004 11:57
[QUOTE="Crusader"] Tímto krokem by potom byli vítezi soutěže všichni ;) Co vy na to a co na to uživatelé na tomto fóru???[/QUOTE]

A Sunnysoft Backup Manager bude potom free:D
zidane_ce4you (244)|29.11.2004 15:48
Vážení uživatelé CE4YOU,

tímto bych se Vám chtěl omluvit za mé nepříliš vstřícné příspěvky do diskuze v minulém týdnu. V žádném případě jsem nechtěl být arogantní jak uvedl jeden z Vás, ale prostě a jednoduše jsem podlehl časovému presu a na příspěvky jsem nereagoval s klidnou hlavou a s dostatečnou mírou soustředění.

Pokud mne budete chtít kontaktovat tak pište na: petr.mahdal@sunnysoft.cz a jistě najdeme společnou řeč.

Budu se snažit, aby moje práce u Vás našla ocenění a přinesla Vám pouze přidanou hodnotu.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den.

Petr Mahdal
Šeba_oldd (1184)|29.11.2004 16:12
Supr - tak se do toho Petře pusť.
DiGi (28)|2.12.2004 09:07
Používám starší verzi (8.2) dodanou přímo k iPaqu a mám dva dotazy/návrhy...

  • Je možné si při softresetu (noční automatické zálohování) pamatovat zvolenou klávesnici?
  • přidat automatické opakování kláves i do to InterWrite Recognizeru
zidane_ce4you (244)|4.12.2004 22:11
[QUOTE="AmFe"]Dobry den !
Cestina IWPro 8.5 nefunguje na rx3715 po updateu biosu...
Byl jsem s tim ve vasi prodejne nekdo na to kouknul a bylo mi sdeleno ze to opravite :-) muzu se zeptat kdy bude funkcni verze?

Jo a objevuje se to tak ze kdyz nainstaluju cestinu tak chybi docela dost polozek treba v settings atd...


Zdravim ![/QUOTE]

Dobrý den,

byla uvolněna aktualizovaná verze, stahujte zde http://www.sunnysoft.cz/download.php.

Pokud se vyskytnou nějaké problémy tak mě prosím kontaktujte na: petr.mahdal@sunnysoft.cz

Hezký zbytek dne
Vasek - FSC Loox 720 (3)|5.1.2005 15:02
Chtěl bych se optat,
mam sve prvni pda a pouzivam RealVGA. Bylo by dobre prepracovat klavesnici po stylu fy Resco a upravit InterWrite Recognizer pro rozliseni 640x480. Vzdyt proto se ty lepsi displaye delaji (vice mista) a pak je skoda ze ze strany SW je spatny.
psaf (81)|5.1.2005 20:34
Aby tady nebyly jen záporné zkušenosti ;) s používáním Sunnysoft Interwrite Pro (dále již jen SIP).
Osobně se mi líbí funkce CTRL+ALT+DEL čí CTRL+C, které fungují stejně jako na normálním PC.
Taky se mi líbí nabízení slovíček během psaní včetně pamatování posledně napsaných (super záležitost při častém psaní www adres :)) )
Používal jsem původně češtinu dodávanou s ASUS620 a jediné co mi chybí u SIP je již vícekrát zmiňovaná numerická klávesnice.
Sám pracuji ve vývoji SW a dobře vím, že všem zákazníkům se nelze zavděčit :D, ale také jen díky tomu je vývoj tlačen vpřed a není to závislé jen na tom, co se líbí "nám" tvůrcům.
ZdenekP (224)|10.1.2005 12:44
Mě se moc nabízení slov nelíbí v místech, kde se zadává heslo !!! To myslím není vychytané.
Kleid (213)|10.1.2005 16:11
Slovo ktere se slovni nauci jde jednoduse smazat, tak se nikdo nedovi co jste psal. Pridrzte stylus na "cervenem slovu" a potvzenim dialogu smazete slovo.

ZdenekP (224)|10.1.2005 20:53
Takže je to na uživatelii. To si to raději vypnu a budu psát pomaleji.
psaf (81)|10.1.2005 22:04
[QUOTE="Cvrnda"]Takže je to na uživatelii. To si to raději vypnu a budu psát pomaleji.[/QUOTE]
Proto je to geniální, že kdo chce (jako já), tak to funguje, a kdo nechce (jako vy), tak to může vypnout ;)
Wuffi (1599)|15.3.2005 21:43
Namet - konecne opravit blokujici se SHIFT! Pouzivam (bohuzel) verzi dodanou s MDA Compact (+ update ze stranek T-Mobile) a v 90% pripadu mi i po JEDNOM(!!!) tapnuti zustane klavesa SHIFT aktivni, coz je velmi neprijemne.
Dalsi nepeknou veci je "pruhledna klavesnice" - zcela nahodile a v ruznych aplikacich se stava ze se klavesnice nezobrazi pote co zmizi napr. pri zobrazeni dialogu apod. Proste po ni zustane prazdne misto. Musim tapnout na tlacitko klavesnice dole a tim tu pruhlednou klavesnici vypnout a pak musim tapnout znova a klavesnici si nechat zobrazit.

Co se tyce toho SHIFTu, je to chyba kterou pamatuju ze stareho InterWriteru dodavaneho s iPAQy H31xx a 36xx (nevim jestli 5ka ci 6ka).
Kazdopadne je ostuda ze to v nynejsich verzich jeste neni opraveno. Mozna by to stalo za to se na to vrhnout misto vyctu zakazniku a vydelanych milionu (coz tu IMHO temer nikoho nezajima a pokud ano, zajiste to najde na vasich strankach).
Miloš Strouhal (3997)|15.3.2005 21:54
Ten "mrznoucí" Shift mi velice, velice, velice, a ještě jednou velice znepříjemňuje mou každodenní práci na jinak naprosto skvělém zařízení MDA Compact.
Pavlucha (1496)|15.3.2005 22:03
Mně ten Shift a ostatní "drobnosti", které SunnySoft odložil z důvodu důležitějších projektů, stál 20 babek za Resco Keyboard.
Vzhledem k tomu, že jsem si koupil už druhé zařízení, kam ten paskvil dali, začnu si zřejmě vybírat výrobce podle toho, jakou jeho produkt obsahuje lokalizaci.
Přál bych Vám, aby vám doma odpady dělal řemeslník Vašeho ražení, pánové !!! :D
Šeba_oldd (1184)|15.3.2005 22:28
Kouknete sem Mam to stejne jak Milan Svec a funguje to vse OK.Pokud pouzivate Recognizer-ponechte jen US United States.
No myslim ze je to hlavne ostuda Sunnysoftu.
Wuffi (1599)|15.3.2005 22:40
[QUOTE="Šeba"]Kouknete sem Mam to stejne jak Milan Svec a funguje to vse OK.Pokud pouzivate Recognizer-ponechte jen US United States.
No myslim ze je to hlavne ostuda Sunnysoftu.[/QUOTE]
Hm, mam tu Sunny cestinu installnutou jen malou, takze staci odebrat toho zastupce a restart a odebrat a installnout LEng? A bude to stabilni? Tedy pamatuju si jak se chovala sama Sunny cestina kdyz jsem si s ni samotnou podobne hral bez HR (abych nekrivdil, tenkrat verze 5 ci 6).