Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

překlepy

jerzy_ce4you (230)|22.11.2004 22:46
V sekci freeware jsem viděl opravdu, ale opravdu mnoho překlepů. Je to trend?
yasmeene2 (794)|22.11.2004 23:59
Ne, trpká realita.:D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|23.11.2004 00:11
[QUOTE="jerzy"]V sekci freeware jsem viděl opravdu, ale opravdu mnoho překlepů. Je to trend?[/QUOTE]
Asi to není trend, ale přímo nákaza, která proniká i do zdejších příspěvků, něco je uklepnutí, ale od toho máme náhled před odesláním, že jo, něco je ale neznalost gramatiky - viz přes kontra přez - tuto hrubku jsem dnes postřehl u více příspěvků :D, mno, možná jsem nepostřehl změnu pravidel, jsem už dost dlouho ze všech škol....
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2004 09:03
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="jerzy"]V sekci freeware jsem viděl opravdu, ale opravdu mnoho překlepů. Je to trend?[/QUOTE]
Asi to není trend, ale přímo nákaza, která proniká i do zdejších příspěvků, něco je uklepnutí, ale od toho máme náhled před odesláním, že jo, něco je ale neznalost gramatiky - viz přes kontra přez - tuto hrubku jsem dnes postřehl u více příspěvků :D, mno, možná jsem nepostřehl změnu pravidel, jsem už dost dlouho ze všech škol....[/QUOTE]
Něco jsou překlepy(chybějící či přehozená písmenka)=daň za rychlost a psaní na sw klávesnici. Hodně je to také neznalost našeho jazyka
:(
Nebuďme však příliš kritičtí. Vezměte si libovolné noviny nebo časopisy. Kolik tam je chyb. A to tam určitě mají profesionály-jazykové korektory. Doba je hektická a informací přehršle.
Vrcholem je asi zveřejnění odposlechu tel. rozhovoru vysokého fotbalového funkcionáře Brabce a manažera Horníka. Pominu-li vulgarismy (vole se tam vyskuteje vícekrát než ostatní slova) byl jsem zděšen jejich mluvou, pořadím kladených slov. To snad cizinci mluví lépe.
Nějak se nám ta mateřština začíná vlivem počítačové angličtiny a SMS (zkracování na 160 znaků) měnit. Otázkou je, zda k lepšímu.

Nikdo není dokonalý. Snažme se psát bez pravopysných chip. ;)
CommanderZ (1798)|23.11.2004 19:26
Okay, kdyz nekdo udela preklep a precte si to po sobe, ale kdyz ho na to upozornim tak by to teda moh opravit:no:
Pavel Koza (4761)|23.11.2004 19:42
Cele je to tak - o sekci freeware se stara kolega Michal Jelinek (aka Mech1). Preklepy a pravopisne chyby jsou samozrejme neprijemne, ale jelikoz to dela zcela zdarma a ve svem volnem case (pricemz cas, ktery venuje vyhledavani aplikaci a prekladu textu, se rozhodne neda povazovat za zanedbatelny), prosim o vyssi davku tolerance.

Pripadne mohu lingvisticky zdatnym jedincum pridelit opravneni a ti mohou v dobrem rozmaru ty nejkriklavejsi chyby odstranovat sami:)
jerzy_ce4you (230)|23.11.2004 20:44
K založení tohoto tématu mě inspirovalo to, že jsem se celkem omylem podíval na to, kolik čtenářů shlédne naše příspěvky. A to mě vyděsilo.
Wuffi (1599)|23.11.2004 21:03
[QUOTE="Pavel Koza"]

Pripadne mohu lingvisticky zdatnym jedincum pridelit opravneni a ti mohou v dobrem rozmaru ty nejkriklavejsi chyby odstranovat sami:)[/QUOTE]

I v prispevcich uzivatelu? :D
limon (148)|25.11.2004 15:53
[QUOTE="Pavel Koza"]Pripadne mohu lingvisticky zdatnym jedincum pridelit opravneni a ti mohou v dobrem rozmaru ty nejkriklavejsi chyby odstranovat sami:)[/QUOTE]
Tak tohle je GUT :yes:
TheMelin (1642)|25.11.2004 17:02
Tak to jste si nedopisovali s mým kamarádem.Asi vám na něj dám číslo na ICQ.Co slovo to chybka :D Někdy se opravdu zasměju :cool: