Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalkulacka na PDA

michpo (206)|1.10.2004 11:55
Cau,
chystam se koupit si PDA a rad bych ho pouzival take jako kalkulacku. Procetl jsem si ruzne recenze a libi se mi program 1-Calc. Mam ale dotaz, jako normalni kalkulacku mam Casio, ktera ma 2 radky - do jednoho si napisu cely priklad (vc zavorek i jinych operaci) a ve druhem radku mi kalkulacka vyhodi vysledek (dle pravidel). A tak se ptam, umi toto i program 1-Calc? Prece jen mit cely priklad zaraz je rychlejsi nez postupne. Pokud ne, nevite o nejakem programu ktery toto umi? Dekuji.
Pavel Koza (4761)|1.10.2004 12:08
Primou odpoved neznam, pac si bohate vystacim s tou klasickou kalkulackou, ale kdyz kouknete napriklad na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], zjistite, ze tech kalkulacek jsou tuny...
blackdot_ce4you (139)|1.10.2004 12:22
az na nejakou dobrou narazite, dejte urcite vedet! Mam stejne potreby jako vy :-))
michpo (206)|1.10.2004 12:44
Tak jsem objevil program Scientific Calculator od firmy Implicit Software Solutions. Program pocita s presnosti na 15 mist a podporuje take ClearType. Tady najdete stranku programu a tady manual k tomuto programu.
Pokud najdu jeste nejaky zajimavy program tak to sem postnu :)) .
Erikt68i (266)|1.10.2004 12:45
Naprosto vynikající je RDCalc. Dva řádky - v jednom matematické formulace, výsledky v druhém. Programovatelná s grafickým výstupem, kompletní tabulkou prvků včetně všech fyzikálních hodnot,fyzikálních a matematických konstant - jsou v souboru a je možno libovolně doplňovat, statistické funkce atd. Zatím jsem nenašel nic, co by neuměla. I vzhled a velikost tlačítek je OK.
CommanderZ (1798)|1.10.2004 12:51
ME se osvedcilo kombo MyPocketCalc na narocnejsi zlomky a priklady a Calc98 na bezne pocitani, nejaky ten sinus apod.

Tusim ze obe jsou na stazeni v sekci freeware.
Seff (73)|3.10.2004 09:53
Výborná kalkulačka je také Q-Calc a je zdarma:

http://www.hcrburk.de/

H.
váňa (242)|5.10.2004 14:54
ještě jedna by mohla být zajímavá - od iFD Software za 15 US$, informace [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
michpo (206)|5.10.2004 18:15
Diky za tip, hned to prozkoumam :).

Edit: Tak jsem se na to dival a ta iFD Calc je super, narozdil od jinych ma primo take cotg, ktery obcas pouzivam :)). Moc diky za tip.
netron (129)|9.10.2004 00:12
A co tak tato ti calc emulator - texas instruments emulator. Ak ma dakto zaujem poslem [EMAIL=netron@zem.sk]emailom[/EMAIL] cca 5 MB s návodom.
michpo (206)|12.10.2004 21:54
Jeste bych se rad zeptal, nevite nekdo o nejake chytre kalkulacce co zvladne derivace a integraly? Potreboval bych ale takovy program, ktery umi zobrazit cely postup reseni. Nekdo mozna zna program na PC - Mathematica, ktery bohuzel neni pro PDA, takze neco takoveho. Diky moc.
CommanderZ (1798)|13.10.2004 13:11
A nevite o necem co zvlada rovnice a grafy? Vzdyt neco takovyho bylo uz na mym starym HPLX:disgusted:
váňa (242)|13.10.2004 19:31
zkus tohle, třeba to bude vyhovovat ;)
michpo (206)|13.10.2004 20:36
To opravdu neexistuje zadny program, ktery by zobrazil take postup reseni a ne jen vysledek? Prosim poradte. Diky.
michpo (206)|21.11.2004 22:26
Chtel bych se jeste zeptat jestli nekdo nemate nejaky tip na dobrou kalkulacku co by fungovala ve VGA rezimu korektne, cili nebyla smrskla nahore v rohu. Diky.
CommanderZ (1798)|23.11.2004 19:36
váňa: Vzdyt free verze tohohle neumi vubec nic. No co, jezte se v ni pohrabu a pak budu uvazovat co dal. Da se koupit i u nas?
hybo (3107)|23.11.2004 19:42
u nas se da koupit vse :-)
Adam Motvička (65)|25.11.2004 13:59
2Exceptor: cotg je v podstate obracena hodnota tg, ne? :)

Jinak ja jsem taky spokojenej s RDCalc, vykresli grafy, je programovatelna, prevadi jednotky, ma matematicky a fyzikalni konstanty, pocita matice... Ale neumi pracovat s rovnicema :sarcastic: . Nezna nekdo nejakej program na vypocet korenu?
skosturik (28)|25.11.2004 14:29
Cauky, nevim jestli jsi uz neco sikovneho nasel. Ja ted narazil na RealCalculator ( lze stahnout sice zkusebni, ale plne funkcni verzi z http://www.vorwerk-stengel.com/index.php?lang=eng&link=L201 ) a mohu Te ubezpecit, ze to je absolutni spicka. Kdyby jsi k tomu sehnal registraci, mel bych o ni take eminentni zajem. Mej se.
Wuffi (1599)|25.11.2004 15:20
Cozeto?:sarcastic:
limon (148)|25.11.2004 15:45
Jak registraci???
michpo (206)|26.11.2004 13:57
RealCalculator jsem zkousel, ale nelibil se mi. Zkusil jsem ale TI Calc Emulator (Texas Instruments Calculator Emulator) a prijemne me prekvapil. Mam v nem ROMku z kalkulacky TI-89 a zvlada to vsechno co potrebuji. Napriklad derivace, integraly, limity a jine. Jen me trochu zklamala podpora VGA, kdy je kalkulacka jen v rozku. Rozhodl jsem se pro to neco udelat. Kalkulacku jsem predelal pro VGA. Skin jsem zvetsil a trochu upravil pro vyssi kvalitu zobrazeni. Premapoval jsem tlacitka pro vyssi rozliseni. Je to cele pekne a funkcni. Jen se mi nedari zvetsit display kalkulacky. Ten prozatim zustal na svych 160x100px coz na VGA je trochu male, nicmene citelne. Pokud by mi nekdo rad pomohl s predelanim displaye na 320x200px (coz je dvojnasobek stejne jako je dvojnasobna velikost skinu) byl bych moc rad. Tim by tato kalkulacka byla bezkonkurencni ;)

Kalkulacka obsahuje skiny techto modelu: TI-82, TI-83, TI-83+, TI-85, TI-86 a TI-89. Tyto modely dokaze emulovat, jen je potreba donahrat prislusne ROM soubory kalkulacek. Ja pouzivam pouze TI-89, ktera se mi zda byt nejlepsi. Moje uprava se proto tyka pouze tohoto modelu!

Pozadavky emulatoru jsou:
OS Pocket PC 2002 nebo novejsi
CPU ARM 200MHz (doporuceno je 400MHz)
RAM 32MB (doporuceno je 64MB)
Instalace zabere 1,9MB + pridavne ROM soubory (ROM TI-89 zabira 2MB).

Jakmile dojde k plnemu otestovani kalkulacky a odstraneni pripadnych much s premapovanim tlacitek, tak pokud nekdo bude mit zajem, mohu poslat moji upravu teto skvele kalkulacky.
Jinak kdyby nekdo vedel jak vyresit zmenu rozliseni displaye, rad uvitam pomoc.
ipf (2136)|15.3.2005 11:44
Prohledal jsem celou diskuzi, všemožné FREE odkazy, vyzkoušel kdeco, ale nenašel jsem co potřebuji já:
obyčejnou kalkulačku (+, -, x, /, % a M), která by fungovala v realVGA na celou obrazovku a čudlíky byly k mačkání (ta klasická je nepoužitelná - viz foto). Nemáte někdou nějakou?
00054246_Klkulacka_m_1S7e.jpg
Standa_ce4you (380)|15.3.2005 19:53
Znáte někdo Xpander? Nikde se o něm nemluví, kdyžtak tady je odkaz: www.saltire.com/xpander. Toť vše :)
ipf (2136)|15.3.2005 22:34
[QUOTE="Standa"]Znáte někdo Xpander? Nikde se o něm nemluví, kdyžtak tady je odkaz: www.saltire.com/xpander. Toť vše :) [/QUOTE]

Vypadá to úžasně, ale lidi po mně chtějí vědět, kolik (ne)zaplatí daně, takže hledám něco naprosto jednoduchého, ale na celý displej.
manager (75)|21.1.2006 02:18
Vážené fórum,

doba nám pokročila, a proto by možná stálo za úvahu toto fórum poněkud oprášit (... neb i z jiných témat) je vidět, že problematika kalkulátorů pro PocketPC je stále aktuální).

Mě osobně nejvíce zajímají ipfem nadhozené kalkulačky fungující v RealVGA režimu. Pokusím se proto tady provést krátký, průběžně editovaný výčet těch, které fungují, resp. nefungují jako RealVGA.

Kalkulátory, které fungují v Real VGA (jako RealVGA)
Calc98 Asi nejlepší a nejdostupnější "běžná" kalkulačka pro RealVGA režim. Po mírném laborování s tlačítky a fonty se dá dotáhnout do uživatelsky docela přívětivé formy. Nastavení za screenu níže bylo:
Main: 4x5; 90-80; 2-2 + Arial bold 24
Function: 5x6; 75-35; 2-2 + Arial bold 14
Landscape: ne; Command Bar: ne
My Pocket Calc Poněkud atypický, ale i v RealVGA režimu plně funkční kalkulátor.
Math Tablet (15 $) Tento kalkulátor je podrobněji rozebírán jinde, nicméně i on podporuje RealVGA režim.
HiCalc 1.1 (15 $) V RealVGA režimu se docela chytá. Má jen jednu malou nectnost - v RealVGA režimu zůstává nad horním okrajem malý pruh programu běžícího na pozadí. Když na něj člověk (omylem) ťukne, dělá to neplechu, ale jinak to vypadá docela sympaticky.
Graphite 2.0 beta Tento program umí vykreslovat grafy v RealVGA režimu. Samotné nastavování a vkládání fcí však zatím bohužel probíhá pouze v QVGA (což má ještě trochu malé mušky).
SpaceTime Calculator 1.6.4. Velice jednoduchý, i v RealVGA plně funkční nástroj na úrovni kalkulačky integrované v PocketWin. Pokročilejší funkce jsou dostupné až v placené verzi. Pro tápající je na začátek programu zařazeno i krátké instruktážní Demo.
SpaceTime 2.0 (40 $) Co do grafického výptupu zatím nejlepší kalkulátror, který jsem na PPC testoval. Je skutečně velmi propracovaný, téměř by se chtělo říci "bez chyby". Nějaké výtky by se však po delším testování určitě daly vznést (= pár bych jich měl). Bohužel cena plně odpovídá kvalitě, 40 USD není věru málo, nicméně být teď na gymnáziu nebo studovat nyní VŠ, kde bych tento kalkulátor plně využil, asi bych neváhal investovat. V zásadě by se dalo říci, že je to taková "velmi malá" MATHEMATICA pro PPC.


Kalkulátory, které nefungují v Real VGA (fungují jen jako QVGA)
Real Calculator 1.3.3 (historický freeware) i 3.1. (komerční) V této diskusi padnul námět, že snad nová verze 3.1. tohoto programu "válí" i pod RealVGA. Naneštěstí jsem při testování nenabyl stejný pocit. Komerční verze tohoto kalkulátoru dokonce v RealVGA režimu jako (momentálně) jediná v tomto odstavci uvedená nechodí rozumným způsobem ani jako QVGA "sraženina".
qCalc 0,95beta (historický freeware)
Ray's RPN (ver. ??)
Math Cal v1 (Ant Com - 15 $)
RDcalc 2.7 A
qdCAS 1.1
1-Calc Tak v tomto "skvělém" a všemi doporučovaném kalkulátoru si v RealVGA režimu bohužel příliš nezapočítáte, neb je v něm zcela nepoužitelný.

Nepochybuji o tom, že některé kalkulátory fungující pod RealVGA jen jako QVGA by šly upravit i pro fungováí v RealVGA (viz výše TI Calc Emulator). Ale na druhou stranu, kdo by se s tím dělal, když dostupných kalkulátorů je tolik. Jo, to by některý z nich musel stát hodně za to, aby se jeho úprava "vyplatila"... Pokud narazím na ještě něco jiného než TI Calc Emulator, dám sem kdyžtak zvláštní odkaz.

Jinak na "školním" fóru padnul ještě návrh na GraphicCalc - ten kdyžtak otestuji časem. U výše navrženého MathXpanderu jsem měl problémy s instalací - tváří se jako že se nainstaluje, ale v programech se nezobrazí, ani exe soubor nejsem schopen dohledat, jedině nápovědu a ve složce Windows nějaký soubor Saltire Xpander.unload, a to je vše. Kdyby někdo tušil, v čem je problém ...

Na závěr tohoto mini-benchmarku připojuji kompletní přehled zmenšených VGA screenů. Jen mě trochu mrzí, že SpaceTime Demo se pořízení screenů zatím vehementně brání, protože screeny z něj by určitě potěšily oko nejednoho uživatele.
00116890_Calc98_MyPC_MathTablet_ex47.jpg 00116890_HiCalc_Graphite_SpacetimeCalc_Z4aC.jpg 00116890_RealCalc_qCalc_MathCal_toa1.jpg 00116890_RaysRPN_RDCalc_1-Calc_A0GS.jpg
Standa_ce4you (380)|21.1.2006 09:56
Já jsem spokojen s MyPocketCalc, normální vědecká RPN kalkulačka s velkým přehledným displejem, na který jsem zvyklý z grafických kalkulaček a tlačítky, která se dají mačkat rukou. Podle slov autora by měla být i pro WM5, VGA a landscape. Na WM5 jsem ji ještě moc netestoval...
ipf (2136)|21.1.2006 09:59
[QUOTE="Standa"]Já jsem spokojen s MyPocketCalc, l...[/QUOTE]

Můžeš sem dát obrázek v režimu real VGA? Díky.
Standa_ce4you (380)|21.1.2006 10:15
http://patrickbarret.free.fr/mypocketcalc/screenshots.php
Něco najdeš tady, já sám doma nic VGA nemám, takže neodzkouším...
ipf (2136)|21.1.2006 10:26
Na tom odkazu se sice o VGA mluví, ale všechny obrázky jsou v režimu QVGA. Jde o to, aby v režimu real VGA nebyla kalkulačka jen na čtvrtině displeje.

I tak dík, stejně to není to, co hledám.
CommanderZ (1798)|21.1.2006 11:52
To ipf: A co [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]? jednoduchoucka a podle popisu VGA podporuje.
Michael72 (3)|21.1.2006 15:41
Zdravím všechny přítomné zde.Jsem nováček s MDA Vario a pomalinku si ho očuchávám.Vzhledem k tomu,že mé dceři nestačí ve škole jedna kalkulačka,tahá i moji.Chtěl bych tedy tímto poprosit o doporučení na kalkulačku,ale musí umět zejména počítat hodiny a minuty,vzhledem k mé profesi.Pokud mi doporučíte,sdělte mi prosím postup,jak ony hodiny na ní počítat.Děkuji všem za pomoc.
ipf (2136)|21.1.2006 16:38
[QUOTE="CommanderZ"]To ipf: A co:1-calc? ....[/QUOTE]

Jo, to by šlo. Akorát těch 500 Kč za kalkulačku je trochu dost.
Copak nikde neexistuje FREE počítadlo, co umí sčítat, odečítat, násobit, dělit a procenta?
CommanderZ (1798)|21.1.2006 17:38
Zase to ipf: A co [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]? To je dokonce free a taky by to melo umet VGA :D
manager (75)|21.1.2006 19:32
[QUOTE="ipf"]I tak dík, stejně to není to, co hledám.[/QUOTE]

A co vlastně hledáte?

[QUOTE="ipf"]... lidi po mně chtějí vědět, kolik (ne)zaplatí daně, takže hledám něco naprosto jednoduchého, ale na celý displej.[/QUOTE]

... Mám takový pocit, že na výpočty typu {(3.110.000 + 1.250.000) * 1,19 = xxx} by měl upravený Calc98 bohatě dostačovat - freeware, plná podpora VGA (nemusíš upravovat zdrojové kódy z QVGA do RealVGA, stačí jen nastavit pár čísel), dá se na to bez problémů ťukat i prstama ... - a ke všemu to i docela rozumně vypadá (+ má i řadu vyšších, nadstandardních funkcí). Co více by měl člověk "za ty peníze" chtít! Pro WM 2003SE je to podle mě ideální základní řešení, jak to bude s přechodem na WM 5.0, těžko říct, nezbývá než doufat, že dobře (pro nás uživatele) ...

Vůbec ten Calc98 je docela "pecka". Není už zrovna nejmladší a přitom drží a drží a drží ... (Doufejme, že vydrží i do WM 5.0 a nezačne náhle stávkovat.) Je jednoduše vidět, že při psaní tohohle programu prostě někdo přemýšlel, a to svým způsobem o hodně více, než autoři mnohých jiných konkurenčních komerčních produktů. A troufám si tvrdit, že pakliže nepřijde nějaká radikální revize WM, která mu fungovat znemožní, bude svojí základní koncepcí držet i nadále, i když přijdou 800x600 PDA (= nativní "pouze" QVGA programy si neškrtají vůbec ...) a kdo ví co ještě ...

Podobně je na tom i MyPocketCalc. Jeho konstrukce, resp. koncepce je také nadčasová, podobně jako u Calc98. Já osobně to pro základní výpočty vidím na kombinaci Calc98 + My Pocket Calc (tuším podobně jako CommanderZ (i jiní - jaih ?)). Podle mého názoru se tyto dva nástroje mohou optimálně doplňovat - každý řeší stejný problém trochu jiným způsobem, někdy je vhodnější jedno řešení, někdy to druhé. Je sice pravda, že u komerčních produktů bývají oba přístupy integrovány do jednoho řešení (programu), ale pokud mluvíme o momentálně dostupném freeware pro RealVGA, představuje podle mě tato kombinace (nejen pro) VGA přístroje optimum.
Jenom to ovládání MyPocketCalc je trochu drsné (připadá mi to asi jako pověstné škrábání se za uchem "reversně" zadkem hlavy), ale pokud si na to někdo zvykne, vypadá to docela schopně. (= Doufám, že si časem nějak zvyknu. Až do teď jsem ho totiž kvůli ovládání odložil k ledu, i když jsem věděl, že i v RealVGA režimu funguje bez problémů. - No asi je a čase začít trochu trénovat ...)

Ale zpět ktématu - Pokud byste měl (ipf) pocit, že Calc98 je příliš náročný a stačí skutečně jen sčítání a odčítání, ... pak je reálnou alternativou SpaceTime Calculator - viz link CommanderaZ výše a můj popis též, tj. je to jednoduchý kalkulátor na úrovni kalkulačky z Win, pokročilejší (i goniometrické) fukce jsou dostupné až v placené verzi, v RealVGA funguje, screeny možná později (i když v zásadě nejsou potřeba - je to skutečně to, co je na tom linku výše a to i v RealVGA).
CommanderZ (1798)|21.1.2006 19:44
nn, managere, nn. Ja jsem sice calc98 kdysi pouzival, ale k srdci mi neprirost. Na zakladni vypocty typu 1+1obcas jeste pouzivam vestavenou kalkulacku (pravda, ta neresi real vga) a na slozitejsi MyPocketCalc. Ta mi prirostla k srdci opravdu hodne. A i to skrabani v zadku uz si docela davam. Jen si to chce zvyknout na to, ze se nejdriv zadaji cisla a pak az operace. Pomoci tehle vecicky se daji resit i dost hnusne silenosti. Ale bohuzel neumi rovnice a grafy. A na ty ted neco hledam... :))
manager (75)|21.1.2006 19:59
[QUOTE="CommanderZ"]nn, managere, nn. Ja jsem sice calc98 kdysi pouzival, ale k srdci mi neprirost. Na zakladni vypocty typu 1+1obcas jeste pouzivam vestavenou kalkulacku (pravda, ta neresi real vga) a na slozitejsi MyPocketCalc. Ta mi prirostla k srdci opravdu hodne. [/QUOTE]

Tak to sorry, já měl pocit že někde "na školní" diskusi bylo něco takového nazačeno ... Asi jsem se zmýlil, ale na tom nesejde.

Abych trochu upřesnil, co jsem napsal výše - budu teď oba programy (Calc98 a MyPocketCalc) intezivěji testovat, možná kombinovat, střídat, a uvidíme, co z toho vzejde.

Co se týká té grafiky, nějaké programy jsem otestoval co do funkčnosti na VGA a moje základní pocity jsou v editovaném příspěvku na předchozí stránce. Podle mého názoru hodně záleží na tom, jestli chce za grafický nástroj člověk zaplatit, nebo ne a kolik. Jak jsem napsal výše - být teď někde, kde podobný nástroj naplno využiji, asi bych neváhal a investoval do SpaceTime 2.0. Minimálně za zkoušku demo verze to podle mého názoru určitě stojí.
mistm (477)|28.1.2006 00:32
vyzkousel jsem HiCalc, docela se mi libi, akorat nevim jak tam delat derivace, aby kdyz tam dam sin(x), aby mi vyplivnul cos(x) ...to je MathTablet opravdu jediny, ktery to umi? Lze to udelat treba v tom chvalenem Calc98?
Zdenek Malinsky (9781)|21.5.2006 18:32
Zajímavým tipem na free vědeckou kalkulačku je MyCalculator.

Na včerejším pražském srazu sháněl jeden kolega, kde a jak koupit 1-Calc a beecher si vzpomněl, že nedávno na byla na pocketpcthoughts zmínka o této free kalkulačce. Takže ji vyzkoušejte.

00146791_mycalc_rKEm.jpg
manager (75)|23.5.2006 15:35
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Zajímavým tipem na free vědeckou kalkulačku je MyCalculator. [/QUOTE]

MyCalculator = SpaceTime Calculator

viz mé předchozí příspěvky a 6. screen na předchozí stránce. Zřejmě tu kalkulačku přejmenovali, aby se jim nepletla s jejich top produktem, neb předtím se jmenovaly hodně podobně.

Ale jinak souhlas, je to velice rozumná alternativa k MS vestavěné kalkulačce na realVGA. Vlastně podobným rozsahem funkcí, ovládáním, spolehlivostí a grafikou jediná taková, kterou jsem zatím našel. S Calc98 i My Pocket Calc už se musí trochu laborovat.
Dominique (151)|24.5.2006 18:13
Ja osobne fandim RD calc, ac je qVGA...

Umi grafy, ma dva radky, je vesmes intuitivni, dulezity veci neshovava pod shift, je programovatelna (a vetsina programu je rovnou v samotnem programu) je jednoducha a hlavne mala a rychla...
kultus (418)|21.2.2007 19:33
tak tedka z jinyho soudku...vsichni potrebujete nabusene kalkulatory podobne tem stolnim...ja ale potrebujuco nejjednodusi kalkulacku jen do obchodu na scitani polozek a mozna i jejich vypis plne by mi dostacovala vestavena kalkulacka ale ma jeden problem na ktery jsem jeste nevyzral...ovladam ji numerickou klavesnici ale nejsem schopen delat mat. funkce(+,-,...) bez sahnuti na display poradi nekdo kalkulacku ktera treba umi scitat pohybem joysticku nahoru a pod??? na smartphone takova byla tady ji postradam display mam po kazdem nakupu desne upatlany diky
kultus (418)|25.3.2007 11:08
tak se nazerte tady to mate
gCalc
macula_ce4you (691)|25.3.2007 19:26
Kdepak jsem ji jenom viděl. Že by tady? ;)
kultus (418)|26.3.2007 08:34
no tak si to mohl napsat;)
Filippo (56)|26.3.2007 19:32
myslím že nejlepší je Space Time v2.07, asi tady ani nebyla uvedená...
Pufo Callo (165)|26.3.2007 21:04
pls daj odkaz na ten space time alebo posli do pm:yes:
Standa_ce4you (380)|27.3.2007 06:38
A co zkusit vyhledávač? Já jsem měl nalezeno asi za 12 sekund...
Pufo Callo (165)|27.3.2007 07:11
Jednoznace je v pravidlech pro diskutujici napsano, ze zadny linky na warez se sem davat nebudou!! Neumis cist??? Saman
Pufo Callo (165)|27.3.2007 14:46
Sry Saman, ja viem, myslel som si ze to je freeware.
Je to super kalkulacka so super tutorialom:yes: