Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tvorba vlastniho CAB souboru

jval (453)|10.9.2004 10:20
Tak, po dohodě s eXEdenem, jsem se rozhodl založit toto téma.
Většina z vás jistě četla tenhle článek https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=97.
Zkusil jsem to a funguje to super, takže co se týče zkopírování souboů a zástupců po HR, tak je to v pohodě. Oříšek nastal při zápisech do registru. Proto navrhuji aby ten kdo s tím má zkušenosti zde zveřejnil který SW při instalaci zapisuje do registru a kam.
Dám příklad:

Total Commander - HKLM\Software\TotalCmd (tohle je jen příklad)

Potom si každý bude moci vytvořit svůj CAB soubor a po HR bude mít za chvíli aparát v puvodním stavu jako před HR.
Příspěvky prosím posílejte v tom tvaru jaký jsem navrhnul - jen název větve, kterou daný SW při instalaci vytvoří. Nezveřejňujte v žádném případě obsah té větve, protože by tam mohlo třeba být licenční číslo ke komerčnímu produktu a to by zavánělo průšvihem. Pokud to někdo i přes to udělá, jsem dohodnutý s eXEdenem, že takový příspěvek smaže. Můžete samozřejmě napsat i tipy co kde v registru změnit, aby se změnilo nějaké nastavení, ale pouze v rámci Windows Mobile, například v článku zmiňovaná hodnota TBOpt na zobrazení datumu v horní liště.


PS: Jsem zvědav na seznam JirkyP, pokud ho tedy zveřejní.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.9.2004 11:37
Zvěřejnit ho můžu, ale má něco málo přes 400 řádků. :D

Jinak pro Total Commander mám tyto klíče.
Po importu registrů mám hned :
- nastavenou češtinu ( tahám jí jak jinak než Extended_ROM )
- 2 okna virtuálně
- nastavený root - ( nejvyšší )

Upozorňuji, že takto to vyhovuje mne a někomu jinému to takto nemusí vyhovovat.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\CECmd\Configuration]
"HideInROM"=dword:00000000
"LANGUAGE"="\Extended_ROM\Cesky.lng"
"SingleClickStart"=dword:00000000
"SingleWindow"=dword:00000002
"Toolbar"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\CECmd\Left]
"NegOrder"=dword:00000000
"Path"="\"
"Show"=dword:00000001
"SortOrder"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\CECmd\Right]
"NegOrder"=dword:00000000
"Path"="\"
"Show"=dword:00000001
"SortOrder"=dword:00000001
jval (453)|10.9.2004 12:26
Tak nevím jestli jsi mě dobře pochopil. Myslel jsem to spíš takhle:


Total Commander - vytvoří větev HKCU\Software\Ghisler
SPB Pocket Plus - vytvoří větev HKCU\Software\SPB
Jizdni řády - vytvoří větev HKCU\Software\IDOS

atd.

to už by myslím nemuselo mít 400 řádků:O
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.9.2004 18:25
[QUOTE="jval"]Tak nevím jestli jsi mě dobře pochopil. Myslel jsem to spíš takhle:


Total Commander - vytvoří větev HKCU\Software\Ghisler
SPB Pocket Plus - vytvoří větev HKCU\Software\SPB
Jizdni řády - vytvoří větev HKCU\Software\IDOS

atd.

to už by myslím nemuselo mít 400 řádků:O [/QUOTE]

Podle mne takové informace nikomu nic nedají.
Na toto stačí použít pouze funkci hledej v programu na úpravu registrů a zadat - většinou jen název daného programu.


Myslel jsem, že tato diskuze bude na téma Zápis do registrů, které dokáží změnit nastavení ( funkce, vzhled atd.... ) našich miláčků po importu daných řetězců.
jval (453)|13.9.2004 06:48
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="jval"]Tak nevím jestli jsi mě dobře pochopil. Myslel jsem to spíš takhle:


Total Commander - vytvoří větev HKCU\Software\Ghisler
SPB Pocket Plus - vytvoří větev HKCU\Software\SPB
Jizdni řády - vytvoří větev HKCU\Software\IDOS

atd.

to už by myslím nemuselo mít 400 řádků:O [/QUOTE]

Podle mne takové informace nikomu nic nedají.
Na toto stačí použít pouze funkci hledej v programu na úpravu registrů a zadat - většinou jen název daného programu.


Myslel jsem, že tato diskuze bude na téma Zápis do registrů, které dokáží změnit nastavení ( funkce, vzhled atd.... ) našich miláčků po importu daných řetězců.[/QUOTE]


Ano, to samozřejmě taky. Jednou jsem viděl i stránku v angličtině, která se tím přímo zabývala, jen už nevím která to byla.
xhladi07 (525)|17.9.2004 17:45
Mam dotaz a nemuzu ho tady najit. (asi jsem ...)
Jde nejak udelat z exe instalatoru pro PC cab soubor? Mam nektere softiky, ktere nemuzu sehnat v cab a rad bych je mel na karte zalohovane k instalaci.

S tim souvisi jest to, ze chci nainstalovat program na urcitou cestu ale ActiveSync mi dovoli pouze main memory, nebo storage card. Cab instal, ktery mam v romce, mi dovoli nainstalovat na libovolne misto. Toho bych taky rad vyuzil (kvuli peknemu stromu adresaru na karte). Nebo to lze obejit?
diky...
jval (453)|20.9.2004 07:11
Jasně, že to jde, pustíš exe soubor na počítači a pak ve složce kde máš nainstalovanej ActiveSync, tak se ti tam objeví složka té aplikace kterou chceš instalovat a v ní je cab. Takže si ho zkopíruj a v ActiveSyncu stornuj instalaci.
xhladi07 (525)|20.9.2004 16:00
[QUOTE="jval"]Jasně, že to jde, pustíš exe soubor na počítači a pak ve složce kde máš nainstalovanej ActiveSync, tak se ti tam objeví složka té aplikace kterou chceš instalovat a v ní je cab. Takže si ho zkopíruj a v ActiveSyncu stornuj instalaci.[/QUOTE]

Diky, diky, diky. To by me nenapaldlo!! :) :) :)