Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sketch program lepší než Notes - existuje?

ron.jeremy (92)|23.8.2004 10:12
Jedna z diskusí mi připomněla mého starého Newtona, a s ním se mi vybavila jedna aplikace, která mi na PPC výrazně chybí - pořádný prográmek na nákresy. Nic složitého, žádný CAD, :) ale jednoduše ovladatelný a inteligentní čmárací blok.

Co bych chtěl:
- Zejména rozpoznávání tvarů a jejich převod do "dokonalé" formy. Např. nakreslím přibližně rovnou čáru, a po dotažení se z ní stane (v mezích možností rozlišení) perfektní úsečka. Nakreslím čtvereček, a moje hrbolatina ja nahrazena perfektním čtvercem. Stejně pro elipsu/kružnici, či n-úhelník. Kdyby klikatá čára byla nahrazena beziérovými křivkami, vůbec bych se nezlobil. :)
- Samozřejmě podpora barev, ne buď černá, nebo taky černá, jako v Notes
- Nejlépe kdyby s objekty bylo možné dále manipulovat, tj. natahovat je, otáčet atd. podobně jako v nějakém vektorovém kreslícím programu, měnit jejich barvu, tloušťku/typ čáry a případně výplň.
- vepisování textu atd. ani nezmiňuji.

Ptám se tedy - existuje vůbec něco takového? Nebo dodnes PPC na Newtona v této oblasti nemá? :disgusted:
Pavel Koza (4761)|23.8.2004 11:40
Pripojuji se i ja, mozna jsem uplne blbej, ale jednou jsem nekomu rekl "pockej, ja ti to nakreslim a poslu" a byl jsem nahranej... Dostat to z Notes do nejakeho rozumneho formatu (obrazku) je vylouceno, navic ty linky a pod...
váňa (242)|23.8.2004 12:59
Vyzkoušejte [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ten zkouším právě teď), nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ten jsemještě nezkoušel :D ) Oba stojí necelých 15,- US$.
ron.jeremy (92)|23.8.2004 14:03
[QUOTE="váňa"]Vyzkoušejte [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ten zkouším právě teď), nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ten jsemještě nezkoušel :D )[/QUOTE]
Bohužel, ani jedno není to pravé. Sice to určitou část problému řeší, ale to první jsou pořád jen lepší "pastelky", :( tedy bitmapový editor, a to druhé je zase vektorový kreslící program, nikoliv skečovací.
Zejména tomu chybí ona intuitivita mnou popisovaná z Newtona - tj. prostě kreslím, a program pozná co a narovná to. :) Zde musím vybrat nástoj linka, nakreslit linku, pak vybrat čtvereček, "natáhnout" čtvereček atd. :disgusted:
To vážně neexistuje na PPC něco, co fungovalo na Newtonu skvěle už před deseti lety? :(
Každopádně díky za tip na ten VectorsoftDraw, sice je na něco jiného, ale vypadá to velmi zajímavě.
Wuffi (1599)|23.8.2004 14:43
Mas nekde jeste ten MessagePad? Da se na nej nekde mrknout a pohrat si s nim? Dal by se pripadne v dnesni dobe jeste sehnat funkcni a zachovaly kousek?
ron.jeremy (92)|23.8.2004 21:26
[QUOTE="Wuffi"]Mas nekde jeste ten MessagePad? Da se na nej nekde mrknout a pohrat si s nim? Dal by se pripadne v dnesni dobe jeste sehnat funkcni a zachovaly kousek?[/QUOTE]
Bohužel, už je to dávno, svůj jsem prodal, a žádného jiného vlastníka neznám. Ale byl to na svoji dobu neuvěřitelný kousek hardware a software. Palm byl vedle toho směšná kalkulačka. :D
váňa (242)|23.8.2004 21:59
Pokud se o Newtonovi chcete dovědět víc tak tady.

[QUOTE]Zejména tomu chybí ona intuitivita mnou popisovaná z Newtona - tj. prostě kreslím, a program pozná co a narovná to. Zde musím vybrat nástoj linka, nakreslit linku, pak vybrat čtvereček, "natáhnout" čtvereček atd. [/QUOTE]

Taky by se mi hodil takový prográmek, bohužel jsem nic takového nenašel :(
ron.jeremy (92)|24.8.2004 21:07
[QUOTE="váňa"]Pokud se o Newtonovi chcete dovědět víc tak tady.[/QUOTE]
Wow. Díky za odkaz, zajímavé čtení, skoro jsem musel zamačkávat slzu. :(
[QUOTE="váňa"]Taky by se mi hodil takový prográmek, bohužel jsem nic takového nenašel :( [/QUOTE]
Ještě mě napadlo, jestli to rozpoznávání tvarů není zatížené nějakým idiotským patentem. :disgusted: Ach jo. Po (nejen) té aplikaci na MessagePadu se mi fakt moc stýská. :(