Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s FSC Pocket LOOX 7xx v ruce

geox_ce4you (0)|19.10.2004 19:12
- Video jsem nezprovoznil jine nez nejake ve formatu *.wmv , AVI ani nic jineho jsem zatim nespustil (a to mam DIVx prehravac),ale doufam ze to je jen nejaka chybka u me (moc narocny datovy tok,nekompatibilni kodeky,...) - přehrávač používám vestavěný Windows Media Player 9
- Seznam nechodi i jinde - je to zavada na jejich strance, to už neřeším
- To ze nejde Archiv Nova v Exploreru je trapny ale myslim ze za to muze Microsoft se svym vyjebanym supersystemem (už jsem 3 restartoval - a to ho mam tyden).
- Zvuky windows hrají někdy nedobře, ale pokud pustis souvislou skladbu (třeba mp3 tak je to bez chyby a v pohodě), navíc jsem zjistil ze je to asi tim reprackem ? ve sluchátkách jsem totiž ty artefakty nezaznamenal
- jinak na nejaky filmy se jeste chystam - cekam ze je budu muset upravit v nejakym programu pro přehravani v PDA aby to hralo....
- teď bojuju s nastavenim synchronizace, PDA mam s PC propojen OK ale nemuzu dostat kontakty do PDA, ale to snad taky vychytam

Tohle PDA si chci koupit a prehravani videa je pro me celkem dulezite, mohl by jsi mi rict, jakym programem jsi to video prehraval (ten standardni co byl ve windows?) Bylo to avi (divx?) nebo mpg? Jake to bylo rozliseni (nebylo mensi nebo vetsi nez fyzicke rozliseni 640x480)?

Nekdo sem posilal screenshoty jak vypada Seznam.cz, takze to padani je patrne individualni zalezitost, asi to vypada, ze ve VGA neni OS jeste uplne vychytany :-( Jinak muzes taky zkusit jiny prohlizec internetu - treba NetFront a uplne nejlepsi by mela byt Opera (pokud vim, tak ted vydala verzi pro PocketPC).

S tim archivem TV Nova je to blbe, mozna zkusit ty jejich videa stahnout na normalnim pocitaci (proti tomu to maji zabezpecene, takze je nutne pouzit specialni program) a pak to prehrat na PDA. Nova pouziva na streaming Windowsi format, takze je divne ze to nejde primo v PDAcku s OS od Microsoftu.

To trhani zvuku me desi.
gm_ce4you (176)|19.10.2004 20:38
[QUOTE="chauncey"]Poridil jsem si take noveho LOOXe 720, ale hned na zacatku bylo male zklamani: WiFi spojeni mezi LOOXem a mym PC USB adapterem Belkin 802.11b casto pada, mnohdy prochazi sotva desetina paketu (mereno pingem). Kontinualni prenos souboru je prakticky nemozny, spojeni vzdy nejdele po par vterinach spadne. Mate nekdo podobnou zkusenost ci nevite co s tim?[/QUOTE]

Ahoj,prosím tě jak to máš nastavené na pc a na looxovi.mám to taky tak zapojené a nevím co dál...Dík za rady :)
brn (114)|19.10.2004 23:31
[QUOTE="geox"] - přehrávač používám vestavěný Windows Media Player 9
- Seznam nechodi i jinde - je to zavada na jejich strance, to už neřeším
- Zvuky windows hrají někdy nedobře, ale pokud pustis souvislou skladbu (třeba mp3 tak je to bez chyby a v pohodě), navíc jsem zjistil ze je to asi tim reprackem ? ve sluchátkách jsem totiž ty artefakty nezaznamenal
- jinak na nejaky filmy se jeste chystam - cekam ze je budu muset upravit v nejakym programu pro přehravani v PDA aby to hralo....
[/QUOTE]Zkus Betaplayer, mel by byt o nekolik trid lepsi nez ten zakladni prehravac videa. Filmy by urcite mely byt nejak upraveny.

Koukam, ze RealOne Player (prehravani streamovaneho videa) ma verzi pro PocketPC - http://www.real.com/realmobile/download.html?thanks=true&device=Pocket%2520PC%2520Devices. Mozna ma neco takoveho i ten Windowsi streming.

Ted jsem se dival do zdrojaku Seznamu a mam ten pocit, ze ho v posledni dobe predelavali, takze je mozne cekat, ze to nekdy opravi. Jinak ale stejne je Google.com a Jyxo.cz lepsi.
chauncey (5)|20.10.2004 08:46
[QUOTE="gm"][QUOTE="chauncey"]Poridil jsem si take noveho LOOXe 720, ale hned na zacatku bylo male zklamani: WiFi spojeni mezi LOOXem a mym PC USB adapterem Belkin 802.11b casto pada, mnohdy prochazi sotva desetina paketu (mereno pingem). Kontinualni prenos souboru je prakticky nemozny, spojeni vzdy nejdele po par vterinach spadne. Mate nekdo podobnou zkusenost ci nevite co s tim?[/QUOTE]

Ahoj,prosím tě jak to máš nastavené na pc a na looxovi.mám to taky tak zapojené a nevím co dál...Dík za rady :) [/QUOTE]

Ad-hoc spojení na obou strojích, zkoušel jsem snad všechny kanály, ale zlobí to na všech. FS utilitka pro vytvoření spojení se většinou ani nespojí. Včera jsem na PC zkoušel NetStumbler a ukazoval, že LOOX po se každém rozpojení připojoval s novou MAC adresou(!). Chyba tedy bude asi na straně driverů pro LOOX.
VoY (32)|25.10.2004 13:53
Testoval jste nekdo s looxem dalkove ovladani? Jaky software? Ja jsem testoval novii a nejake dalsi, presne si ta jmena nepamatuji, ale vzdycky to fungovalo jen v nejakem hodne specifickem uhlu nebo vubec. Je to chyba moji jednotky nebo je to proste tak hloupe udelane? :-( Ne, ze by to bylo zasadni, ale mam rad, kdyz vsechno funguje jak ma ;)
Šeba_oldd (1184)|25.10.2004 14:02
Včera jsem zkoušel Remonte od Vita funguje mi to, ale jen tak do 3 m což mi nevyhovuje.:(( Je to asi specifické jak u kterého zařízení - v mém případě televizor SONY
Pavel Koza (4761)|25.10.2004 16:50
Presne, TV mi obecne chodi jen na kratkou vzdalenost kdezto DVD muzu ovladat i od sousedu;) A oboje je to JVC...
Pavel Koza (4761)|25.10.2004 16:53
[QUOTE="geox"]Tohle PDA si chci koupit a prehravani videa je pro me celkem dulezite, mohl by jsi mi rict, jakym programem jsi to video prehraval (ten standardni co byl ve windows?) Bylo to avi (divx?) nebo mpg? Jake to bylo rozliseni (nebylo mensi nebo vetsi nez fyzicke rozliseni 640x480)?[/QUOTE]

BetaPlayer je super, na home page je i encoder, takze si s tim muzete pohrat a upravit si stolni verze filmu, sirokouhly film bude mit malokdy na vysku 480. Ale co tu nekteri ctenari psali, tak pri rozumnem bitrate zchroupe i 700MB film (netestovano).
Šeba_oldd (1184)|26.10.2004 01:31
Zkousel jsem 700 MB avi primo na kartu a slo to jak po masle.Detem nahravam pomci Pocket DVD studio pohadky Loox 720 se jim libi vic nez televize vcera konkretne 200MB absolutne bez problemu.Jdou nastavit jazyky,titulky velikost i rozliseni. Vse prehravam na Beta player.
TheMelin (1642)|26.10.2004 12:03
Ja jsem zkoušel nahrát do looxíka šreka přímo co mám v PC a nějak mi nestíhal při rychlejších pohybech.Obraz a zvuk byl posunut.Pouštěl jsem to take v Beta Playeru.Teď zkouším změnit rozlišení videa v počítači.Našel jsem na netu nějaké kodeky,ale potřebuji je,když mi jdou v pda pustit filmy?Nebo to pak zrychlí video?
Brumisek (11)|26.10.2004 13:12
Zhrnu své zkušenosti s videem.
Nejdřív jsem zkoušel wma, pak mpeg a ankonec DIVx a DIVx přehrávač a VirtualSub. Vše s problémama. Buď byl ujetej zvuk, nebo se mi obraz rozsypal, nebo se to trhalo. Až na popud reakce výše jsem stáhnul po Betaplayeru a DIVx kodeku ze stejné stránky a byl jsem v šoku. Komprimace v češtině a úplně bez problémů (jak pro blbý - na jak VirtualDub) a výsledek absolutně perfektní. Malý soubor, výborná kvalita, zvuk OK. Prostě ... Díky BETO ! :-))))
Jirka007 (161)|26.10.2004 14:19
To video jsi upravoval tím PocketDivXEncoredem? V jakém rozlišení ti to jelo? Nechal jsi 640x480, nebo jsi zmenšoval? Nezkoušel jsi třeba rozlišení 320x240 v Betaplayeru ¨"roztáhnout" na celou obrazovku? Jak by to vypadalo.
Jirka
Brumisek (11)|26.10.2004 22:01
Ano přesně tak. Nechal jsem to udělat pro QVGA rozliseni (ta ikona HP iPAWQ h1930) a v betaplayeru se to roztahuje na fullscreen. Uplně v pohodě :o)
640x480 je zbytečnej luxus a žrout místa na kartě i operační paměti :-)