Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

Adow (1267)|16.5.2010 11:16
V poslední době nebyl moc čas něco dávat dohromady a zkoušet (popravdě si teď docela užívám, že můžu telefon už několik týdnů v tahu normálně používat - to asi normální uživatel asi těžko pochopí :D). Eržika WM6.5 je v podstatě uvařená, ale s pamětí je to snad ještě horší než u WM6.1 (samozřejmě verze se Sense). Pořád nevidím ve WM6.5 až tolik zlepšení (z mého pohledu stylusáře je to všechno spíš k horšímu, na displeji vidím polovinu věcí než ve WM6.1).
Vzhledem k tomu, že za týden odjíždím na týden pryč a tenhle týden mám docela dost povinností, tak nevím jestli se k tomu teď hned dostanu. Jestli jo, tak to ještě jednou testnu a dám ven. Ale přemýšlím spíš o tom, že Eržiku WM6.5 dám k dispozici jen jako kitchen pro experimentátory. Bude ale jen v češtině.
Eržika WM6.1 čeká jen na nový Co0kie Home Tab. Má už pár vylepšení, ale bez toho CHT to nechci dávat ven. Bude to zase na nějaký čas (snad delší) finální verze, tak ji chci mít rovnou kompletní. Pokud se na Diamonda objeví něco zásadního a novýho, tak samozřejmě budu vařit dál. Teď v tom ale moc velkej smysl nevidím a vydávat novou verzi jen proto, aby "byla nová verze" (bez nějakých velkých změn) se mi moc nechce.
Už by bylo na čase, aby někdo vymyslel jak Diamonda trošku zrychlit a někde vyčarovat dalších min. 64 MB RAMky :D.
lupolupolupo (24)|16.5.2010 13:49
Je pravda že s volnou RAM je to opravdu bída. Já momentálně z tohoto důvodu používám Vaší Erzika_X_1.0_WM61_21054_CZ_TF3D_2.1 plus Erzika_X_upgrade_z_1.0_na_1.1 a jsem spokojen. Jen když jsem zaregistroval před pár týdny zmínku o chystané Eržice WM6.5 tak se na ní těším, ale spíš z důvodu zkusit něco nového :-), není řečeno že se nevrátím zpět k verzi kterou teď používám.
007ToMMaS (111)|16.5.2010 15:40
mne sa win 6.5 dosť paci...:) tak by určite potešila :)
Křiwi (5)|18.5.2010 12:01
Neporadil by mi někdo jak si nastavím Start menu jako je v GENu? viz.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Uploaded with [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Adow (1267)|18.5.2010 12:39
Stačí si stáhnout CAB odsud a nainstalovat. Mělo by to jet i v Eržice (se Sense 2.5). Manila Start Menu najdeš i v kitchen Eržiky, pokus bys chtěl uvařit ROMku rovnou s tím.
Křiwi (5)|18.5.2010 14:35
Jo tohle mi jde.. ale nepovedo se mi to nastavit jako to bylo v GENu :-/
Adow (1267)|18.5.2010 15:33
Co myslíš tím GENem? :D
Křiwi (5)|18.5.2010 19:25
:-D no v genu jsem mněl to viz. výše (ikony skoro jako na iphone) To hledám :-) a to na co si mi dal link je jen rolovací start... Jsem hledal všude možně a nevím tak se ptám tdy pač sem přešel na EržuX1.1 sense 2.5 ''zlatý česky ručičky''!! :yes:

Jinak Gen
Adow (1267)|18.5.2010 20:21
No asi máš na mysli to, že to není v seznamu pod sebou, ale v matici..
To bys našel tady. Je to ale jen pro TF3D / Sense 2.1..
Křiwi (5)|18.5.2010 20:30
Super! neco stím vyvedu :-) dikes!
Adow (1267)|21.5.2010 19:32
Pro ty, kteří si ještě nevšimnuli - do tohoto tématu jsem přidal anketu - odhlasujte si, které varianty ve verzi 1.2 chcete. Samozřejmě vezmu v potaz i počty downloadů.

Eržika X 1.2 bude mít nové:
- build 21056 (mám ho v mobilu, tak uvidím jestli se mi osvědčí)
- Operu 10 v češině nebo slovenštině v základu
- nové verze doplňků správce komunikace a WiFi Router - sdílení internetu přes WiFi
- funkční YouTube
- Co0kie Home Tab 1.7.1 (pokud to Co0kie do 6.6. stihne, tak novější)
- optimalizovanější systém s menší spotřebou RAMky
- další opravy/úpravy a věci na které jsem zapomenul...

Já jedu na dovču, tak se tady mějte a hlasujte ;)
kanak (78)|26.5.2010 07:24
Ahoj,
můžete mi někdo prosím poradit jak odstranit z podpisu v emailech "Odeslala Eržika z HTC Diamond"? Nějak jsem to nikde v nastavení nenašel.
Díky
sfinga (2)|26.5.2010 09:28
Zdravim, nevite nekdo, jak vyresit nasledujici problem?
Jelikoz se objevuje jak v Erzice, tak jinych ROMkach, vidim to na nejaky bug Sense 2.5.

Jde o to, ze po par hodinach v provozu zamrzava HTC prehravac.
Kdyz najedu na jeho zalozku, objevi se v levem hornim rohu takove to rotujici "nacitaci" kolecko a nemizi.
Tlacitka v prehravaci vubec nereaguji a kdyz otevru album, zobrazi se jen seznam skladeb na prvni zalozce - ostatni jsou prazdne.
Pomuze jen restart (mozna by stacil jen restart Sense).

Vyuzivam HTC jako MP3 prehravac a tohle je tudiz pro me hodne dulezite. Jiny player nechci, ten HTC mi plne vyhovuje.
Budu vdecny za kazdou radu. Diky
dusic24 (27)|26.5.2010 12:33
kanak: Zprávy/ Nabídka/ Možnosti/ Podpisy
Tam si vybereš svůj aktivní účet a ve spodním okénku vymažeš (popř změníš) příslušný text.
FunThomas (14)|29.5.2010 11:51
Mam Erziku 1.1 Sense 2.5.2012 a telefon robi celkom zaujimave veci. Napr. niekedy prichadzajuce hovory nevyzvanaju (akoby som mal na tichom rezime), hodiny na home obrazovke meskaju (tie vpravo hore su OK), Youtube nefunckne, Opera velmi casto vypisuje nedostatok pamate a casto sa ani nespusti.
Nemate podobne problemy? Dufam, ze nova verzia to zlepsi alebo dam radsej nieco ine ako Sense 2.5.
FunThomas (14)|29.5.2010 11:51
Mam Erziku 1.1 Sense 2.5.2012 a telefon robi celkom zaujimave veci. Napr. niekedy prichadzajuce hovory nevyzvanaju (akoby som mal na tichom rezime), hodiny na home obrazovke meskaju (tie vpravo hore su OK), Youtube nefunckne, Opera velmi casto vypisuje nedostatok pamate a casto sa ani nespusti.
Nemate podobne problemy? Dufam, ze nova verzia to zlepsi alebo dam radsej nieco ine ako Sense 2.5.
007ToMMaS (111)|29.5.2010 17:57
z operu to je normalne ked budes pouzivat operu vypni si pred tym sense :) prichadzajuce hovori mi to robilo tieš ale HR pomohol :) youtube som nepouzival ale som tu čital ze to robilo viacerim...
_Amos_ (368)|30.5.2010 09:36
Tomas.M: Nainstaluj si Operu 10 (stáhni si ji z oficiálních stránek opery) a opera ti bude běhat jak hodinky. Problém s youtube je znám a nová verze to má prý vyřešit, ostatně stejně jako operu...
Se zvoněním mi to dělá taky, už se to tu několkrát řešilo, pokoušel jsem se najít nějaké řešení a všechny zatím zklamaly...
Adow (1267)|30.5.2010 10:24
[quote=Tomas.M]Mam Erziku 1.1 Sense 2.5.2012 a telefon robi celkom zaujimave veci. Napr. niekedy prichadzajuce hovory nevyzvanaju (akoby som mal na tichom rezime), hodiny na home obrazovke meskaju (tie vpravo hore su OK), Youtube nefunckne, Opera velmi casto vypisuje nedostatok pamate a casto sa ani nespusti.
Nemate podobne problemy? Dufam, ze nova verzia to zlepsi alebo dam radsej nieco ine ako Sense 2.5.[/quote]
Většinu těchhle věcí bude řešit Eržika X 1.2 ;)..

Jinak se dívám, že Co0kie nějak nepokročil, takže zůstane u Co0kie Home Tabu 1.7.1...
sealskej (1)|31.5.2010 23:17
Ahoj,
předem bych chtěl poděkovat za parádní českou rom. Potřeboval bych jen poradit, zda se lze zbavit ikony time/battery, která mi trochu zlobí svojí pozicí při vypnutém TouchFLU.

Zdravim a hodně zdaru do budoucna
Ondra
Adow (1267)|1.6.2010 07:23
Smaž zástupce StylusLock ve Windows\Po spuštění..
SSLEEP (21)|1.6.2010 18:59
chtel bych se zeptat jak si v erzice (sense 2.5) zmenim format datumu na home diky za odpoved :) vubec na to nemuzu prijit
_Amos_ (368)|1.6.2010 19:14
Ve složce Windows najdi soubor 15739b59_manila otevři si v poznámkovým bloku a najdi v něm IDS_DATEFORMAT... jsou tam dvě verze datumu dlouhé a krátké, pak už si změníš formát podle svého klasicky d.M.yyyy apod...
lukbe (73)|3.6.2010 17:56
cim to je ze mi sence 2,5 žere tolik rom..??
Hojas86 (43)|3.6.2010 20:07
je to tim ze tolik zrat ma :D
Blekota_ce4you (73)|3.6.2010 22:03
Nemyslíš RAM? Je pravda, že Sense 2.5 je opravdu žrout RAM, ale na to si budeš muset na Diamondovi bohužel zvyknout, nebo používat jiný Today plugin ;)
lukbe (73)|4.6.2010 07:27
jo jo RAM :D
Nepik (6)|4.6.2010 13:07
Zdravim vsechny!Mel bych na vas jednu otazku,ktera vas,profiky,urcite rozesmeje,jak se na ni vubec muzu ptat.Moc sem ve WM nevyznam ackoliv uz ho rok mam.jen me bavi ho"vylepsovat".takze bez navodu se bohuzel neobejdu.Dnes sem se pokusil o 3ti flash romky(potreti Erzika:) ),no a kdyz sem si chtel nastavit mesta na pocasi,tak sem zapnul weathercityeditor nebo jak to je,reklo mi to ze to musi vypnout sense,no a ted mam jen horni a spodni listu,a uprostred displeje nic,cerno.myslim ze je to neco,sense,vypnuty a ja gumak nevim jak to zas rozjet,mohl by mi nekdo strucne a jednoduse poradit jak to zas rozjet?dekuju moc,a pokusim se vas uz s takovyma prkotinama neotravovat,rozjedu li to:) ahoj a dik za odpovedi:)
DD_ (331)|4.6.2010 13:36
No jestli mas akorat vypnute Sense tak:
Vlez do Settings -> Today
Dole zalozka Items .. a tam si zaskrtni HTC Sense (Pripadne TouchFlo podle verze Sense kterou tam mas).
Dej ok a melo by to napsat neco jako Launching HTC Sense .. a po xvilce nabehne.
Nepik (6)|4.6.2010 13:40
Ufff,dekuju moc:)
scopres (45)|5.6.2010 09:14
Zdravíčko, tak já 3 měsíce čumím na staré forum eržiky (mám ho v oblíbených) v domnění, že už vývoj skončil a hele už je i verze X 1.1 :D.

Doteď jsem používal eržu 8 k plné spokojenosti, ale pořád jsem řešil 2 zásadní problémy

1. používám iGO8, často přehrávám hudbu a active sync se 2 PC. To celé způsobuje že se neustále zasírá RAM a trvale klesá. A tak v podstatě před každým spuštění iGO jsem musel restarovat HTC, protože jinak bylo překreslování map děsně pomalé a sekalo se. Původně jsem myslel, že to je ovladačema a nastavením iGO (mám taky novější verzi), ale pak jsem zkusmo nahodil Eržu 5 a hle restart stačí 1x týdně. Navíc se celý telefon zrychlil, už jsem úplně zapomněl jak to kdysi běhalo rychle. :D Chci se zeptat, někde tu byla zmínka, že existuje skript v příkazovém řádku, který ukončí manilu, spustí igo a po skončení iGopak zase nastartuje manilu, nemůžu to ale nikde najít.

2. Někdy se mi stane že po odblokování (v s2u2) nefunguje HW tlačítko na zvednutí hovoru (vyvolávám tím telefon). Je tam prodleva cca 5-10s než fungovat začne. Přitom HW tlačítko funguje, neboť při dlouhém stisku mám nastavené otáčení displaye a to funguje, jen se nespustí ten telefon. Je to dost otravné, protože se to obvykle stává když potřebuju zavolat rychle. Nevíte čím to je? Stejný problém mi nastane když se připojím k PC, ale tam to nejde trvale. Pomůže se od PC odpojit :).
scopres (45)|5.6.2010 09:17
A ještě dotaz.

Nebylo by možný u každé verze ROM psát využítí paměti RAM hned po resetu. Pro mne to je docela důležitá informace.
Adow (1267)|5.6.2010 12:26
1. Prográmek hledej v tomto tématu. Starší Eržiky - tak do 6 byly určitě rychlejší - tehdy nebylo k dispozici tolik nových doplňků a věcí, které samozřejmě konzumují RAMku. Stejně tak TF3D 1.1 má mnohem menší spotřebu RAM než třeba Sense 2.5. Je to jen otázka priorit co chceš používat. Taky bych rád měl tolik paměti a rychlost jako s TF3D 1.1, ale funkcí ze Sense 2.5 bych se nerad vzdával. Diamond na něj už prostě tolik nestačí. Starší verze jsou samozřejmě k dispozici, navíc je tu Eržika X 1.0, která je ve všech verzích manily. O tom, že jsem dal k dispozici kitchen, kde si každý může vybrat funkce a programy co potřebuje a uvařit si tak ROMku jakou chce ani nepíšu ;).

2. Netuším, asi věc S2U2, které nepoužívám...

3. RAM po restartu je v podstatě nic nevypovídající hodnota - spotřeba RAM se ukáže až při používání.. I Sense 2.5 na tom hned po restartu není vůbec špatně. No a pak je tu další věc - třeba Eržika X 1.0 vyšla v 10 variantách (5x manila, 2 jazyky). Každou musím nainstalovat a v rychlosti odzkoušet (a věřte tomu, že zdaleka ne jednou - často si něčeho všimnu, chybu opravím, zase flashuju atd.). Nenuťe mě ještě navíc se plácat v tolika číslech :). To jaká verze komu vyhovuje už je otázka toho, že si každý vyzkouší víc verzí a u nějaké zůstane. Takže to udávat už neplánuju.
Hojas86 (43)|5.6.2010 14:43
uvedomte si je to strasnej zrout casu flashovani aji 100x denne a to nekecam :D takze nevymyslejte ptakoviny a budte radi za to co mate
SSLEEP (21)|5.6.2010 14:53
jeste k ty pameti RAM ja pouzivam program clean ram ktery umi planovat cisteni ram napr. kazde 3 hodiny a sense 2.5 beha potom celkem svizne
Blekota_ce4you (73)|5.6.2010 15:45
Nevadí Diamondu nějak tak častý flashování?

Jinak ten Clean RAM používám taky, je to dobrej prográmek a RAM dokáže celkem slušně pročistit. Používám ho hlavně přes spouštěním iGO a podobných náročných aplikací na RAM a ještě jsem neměl problém s nedostatkem paměti ;)
scopres (45)|5.6.2010 20:15
Ten cleaner jsem zkoušel, ale pak se mi telefon choval dost divně. Třeba jsem spustil task manager, ale okno nenaběhlo, přitom křížek byl i ve spuštěných programech byl a další blbosti dělal. Ale je tam spousta nastavení, můžete mi napsat co kde máte zaplé?

To Adow: s tou RAM mi nedošlo, že je to až takový problém.
PS: psal jsi že bude WM6.5, jak to vypadá?
Adow (1267)|5.6.2010 20:26
Věř mi, ta paměť je docela nic nevypovídající údaj..
WM6.5 vydám už brzy jako nadstavbu kitchen. Každý si s tím pak může pohrát. Samotnou ROM vydám asi taky, ale pouze verzi na test bez nějaké podpory (když to nemám v telefonu, tak se radí docela špatně). Všechno by tam mělo fungovat, ale správa paměti je horší než u WM6.1. Bohužel nemám čas to nějak vylaďovat a navíc osobně nevidím ve WM6.5 žádnej moc velkej smysl. Osobně mám WM6.1 raději..
scopres (45)|5.6.2010 20:26
To Adow: kde najdu odkaz na tu kitchen?
Adow (1267)|5.6.2010 20:38
Kitchen je tady. Ale WM6.5 tam zatím není. Během pár dní se tam objeví nová verze i přídavek pro WM6.5.
Adow (1267)|6.6.2010 10:27
Abych předešel případným dotazům - Eržika X 1.2 vyjde večer, ve verzích NoTF, Sense 2.1 a Sense 2.5. Všechno CZ a SK ;).

Ještě jedna věc - zapomenul jsem, že Co0kie Home Tab, který je ve verzi se Sense 2.5 nemám přeložený do slovenštiny. Prosím někoho o bleskový překlad - až jej dostanu, tak vydám i tuto verzi ROMky...

Takhle je to originálně:
[code]Weather Animation On/Off Shortcut
Weather Toggle
Edit Quick Links
Edit Home Layout
Edit Lock Screen Layout
Customize Your Home Tab
Co0kie's Home Tab Editor
CHT Editor Not Installed
CHT Editor is not installed on your device. It is needed for changing your home tab settings. Tap "Yes" to look up CHT Editor on the web.
... atd - viz příloha[/code]

A takhle česky
[code]Vypínač animace počasí
Animace počasí
Upravit rychlé zástupce
Uspořádání domácí obrazovky
Uspořádání obrazovky zámku
Režim návrhu domácí obrazovky
Co0kie's Home Tab Editor
CHT Editor není nainstalován
CHT Editor není na tomto zařízení nainstalován. Jeho instalace je nutná ke změně nastavení domácí obrazovky. Po kliknutí na "Ano" jej můžete obdržet na webu.
... atd - viz příloha[/code]

Upravte to prosím v jednom z přiložených souborů.. Díky!
DirtyKing_ce4you (0)|6.6.2010 11:32
Ahoj,
už se nemůžu dočkat nové verze :) Můžeš mi prosím říct kolik zůstane volné RAM u verze se Sense 2.1/2.5? Popřípadně jak prosím nahradím Sense za TouchFlo 3D? Sense se mi vždycky kousala a nebylo tak plynulé, díky moc :))
MartanCJ (35)|6.6.2010 18:23
Sakra, ona vyjde nová verze dnes? A já teď stáhnul a instaluju 1.1

Jinak nevíte jestli existuje nějaký jiný Sense skin? Už se mi moc nelíbí to černé zbarvení, kdybych to chtěl třeba do modra, zelena či růžově... Jde to nějak? Dík
Adow (1267)|6.6.2010 18:39
Tak se dívám, že dnes vydal Co0kie jeho CHT 1.8. Takže to, co jsem měl hotovo musím ještě předělat. Je tam zase hodně vylepšení - bohužel to, na co čekala většina z vás, kteří na Eržice CHT využívají - zamykání displeje - nebude na WM6.1 funkční.. Více info zde.

A toho kdo se ujal překladu CHT do slovenštiny, prosím o nové stažení souborů - přibyly další hlášky, které je potřeba přeložit... Dokud nebudu mít k dispozici překlad, nemůžu bohužel slovenskou Eržiku 1.2 Sense 2.5 vydat..
beesee (46)|6.6.2010 19:21
Ahoj Adowe, mění se díky vydání Co0kieho CHT 1.8 termín vydání nové Eržiky nebo to zvládneš zakomponovat a vydat ještě dnes? :))
Dryha_ce4you (143)|6.6.2010 19:36
Tak to s tím zamykáním je celkem smutná zpráva ovšem :(
Na novou ROM se hodně těším ... hlavně jsem zvědav na funkčnost BT sync s WMDC které mi nefunguje na 1.1čce z nezjistelného důvodu :/
Blekota_ce4you (73)|6.6.2010 19:42
Dají se očekávat oproti Eržice 1.1 Sense 2.5 v nové verzi nějaké výraznější změny?
Adow (1267)|6.6.2010 19:57
sbehring: Dělám na tom, chtěl bych dnes..

Dryha: Nemohl jsi to napsat dřív, že? :D

Blekota: Nedávno jsem tu dával changelog... Ještě jsem tam zapomenul napsat nové GoogleMaps a taky tam přibude CHT 1.8

ALL: Opravdu tu není žádný Slovák?
Dryha_ce4you (143)|6.6.2010 20:12
Dryha: Nemohl jsi to napsat dřív, že? :D

nechci Tě zklamat ale psal jsem to tu, akorát je mi divné že teď nemohu najít ten příspěvek, ale byl jsem zjevně jediný ... ale ty jsi byl tehdy pryč a pak jsem byl já docela mimo bohužel. život je nelehký parchant který si s námi hraje :(
Amortn (7)|6.6.2010 20:39
nazdar.nie ze by som bol nedockavy ale od rana tu beham a cakam kedy to bude.zatial vdaka