Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

007ToMMaS (111)|11.4.2010 19:13
Adrow: viem uz som si to vsimnul :) ze vytvorilo zlozku z takym nazvom ako sa vola pametovka a pametovku premenovalo vymazal tu zlozku a pomohlo to :) dik :)
kanak (78)|12.4.2010 12:14
Ahoj,

proč mi nejdou tlačítka u Eržiky X verze 1.1, Sense 2.5? Nefunguje mi home pro návrat do úvodní obrazovky když jsem někde jinde v Sense a ani zelené sluchátko hovoru pro spuštění aplikace telefon.
spen (22)|12.4.2010 13:15
Erzika X; Sense 2,5
Radio: 1.17.25.09
nueDynamicClock-122-v1.3 - Power saving - 528;256;122 - Max Performace - 528;528;528

Po 48 hodinách provozu ukazovala baterie 52% zbývající energie :D za ty dva víkendové dny jsem přijal cca 7 hovorů, 25 SMS, půl hodiny běžel GPS... Mobil byl cca dvě hodiny v místě se slabým signálem....

Myslím si, že jsem našel dobré radio a ROMku ;-)
doktor750 (5)|12.4.2010 13:43
Zdravím.
Po reflashnutí eržiky se mi v počasí zobrazuje jen krajská města a ne jako dřív,skoro každá prdel.
Nevíte čím by to mohlo být?

Díky
007ToMMaS (111)|12.4.2010 18:35
spenik: parada :) mne vydrzi tyzden :D ale to ked na nom nic nerobim :D
kanak (78)|12.4.2010 19:22
Ahoj,
neaktualizuje se mi počasí v mojí poloze. Vím že tady někde na to byl nějaký cab ale nemůžu ho najít. Pošlete někdo prosím link?
007ToMMaS (111)|12.4.2010 19:35
mne to tiez neslo :) ale skusil so mto znova zopar krat a islo to :)
_Amos_ (368)|12.4.2010 22:26
To počasí už řeším přes týden, dokonce jsem kvůli tomu udělal hard-reset. Všimnul jsem si, že se aktualizace podaří když je rychlejší připojení. Tedy někdy to nejde a nejde a když zapnu doma připojení na wi-fi, tak najednou je to ok. Taky mě to hlásí velice často Central Europe, ale někdy to vezme třeba Praha 10. Zkoumal jsem to na AccuWeather a problem je asi, že si to šahá do špatný buňky pro název, tam je to totiž takto: Praha, Czech Republic (Central Bohemia)... V zásadě to nemusí být romkou, ale i nějakým updatem na Accuweather... a nebo je to už špatně v nové manile na které stojí Eržika:(
NaTuRaL_ce4you (170)|12.4.2010 23:07
ted o vejkendu jsem byl doma u nasich a pocasi se porad hlasilo jako PARDUBICE a to jsem asi nejakejch 30 KM od nich, pred tim nez se staly nejaky ty updaty tak jsem tam mel normalne CHOCEN - jinak jsem si jeste vsiml treba polohy v KOLINe - tam se mi ukazovalo KOLIN (districk) bo tak nejak, to asi nebude bunkama, ale nejak divne nastaveny v sense nabo na accuweather - spis se priklonim na sense jinak si to nedokazu vysvetlit
kanak (78)|13.4.2010 05:55
Aha, měl jsem za to že ta chyba s počasím je někde na mojí straně. Dělalo mi to i v Sense 2.1, pak jsem nainstaloval nějaký cab a od té doby OK. Nemusí se tedy nic instalovat a počasí by mělo běžet ve 2.5 správně hned po fĺashi? Mě se moje poloha neaktualizuje vůbec. Zůstává bez informací o počasí. Ostatní města OK. Také mi nefunguje synchronizace kontaktů s Facebookem. Když chci propojit nějaký kontakt s Facebookem tak Sense spadne.
nolland (40)|13.4.2010 13:56
Tak s aktualizací počasí jsem na tom podobně, někde bude chybka. Většinou mám na obrazovce napsáno Central Bohemia a počasí se stahuje k této lokaci (na základě porovnání dat v Diamondu vs. Accuweather stránky a nebo údajů pro Kolín vs. Central Bohemia). Každopádně aktuálně jsem v Belgii (Oostende) a po připojení na místní WiFi to funguje správně.
kanak (78)|13.4.2010 15:05
No mě se moje poloha neaktualizuje vůbec. Ten Facebook vám někomu jde?
_Amos_ (368)|13.4.2010 20:01
Kanak: Máš nastavené povolování určení pozice? V počasí nabídka a je to poslední odkaz... Jednou povolíš a pak to jede furt. Máš u Facebooku nastavené své připojení? V kontaktech máš první kontakt Já (neboli moje karta) a tam je to úplně na konci.
Obojí se dá nastavit i jinak, ale takhle se mi to lépe vysvětlovalo...
_Amos_ (368)|13.4.2010 23:51
Tak jsem zkusil najít kde je chyba v tom počasí a bohužel... Zkusil jsem vzít z Eržiky 1.0 Google location servise, z manily všechny scripty a dokonce i Weatherservice knihovnu a nic... stále Central Europe:no:
kanak (78)|14.4.2010 08:19
Díky za radu. To počasí bylo skutečně tím nastavením. Nevšimnul jsem si, že je zakázáno. Facebooku jsem smáznul nějaký soubor ve složce windows a už funguje. Nejspíš jsem si obnovil něco ze zálohy z Eržiky 9 a Eržice X se to nelíbilo. Ještě mám jeden dotaz - nemáte někdo zvuky které v Eržice X chybí? Konkrétně mi jde o Alert Glass.
zdenek_t (34)|14.4.2010 08:23
Promiňte, že odbočuji, ale nevíte někdo jak u Sense 2.1 vypnout ty přihlouplé animace počasí na home screenu? Děkuji.
_Amos_ (368)|14.4.2010 09:21
Kanak: přikládám zvuky z HTC

zdenek_t: V sense 2.1 to nejde, ale je na to vychytávka. Pokud nemáš nahranej opravný mód na vlastní tapetu, tak stačí když dáš jakoukoliv vlastní tapetu a máš po animacích... No a když chceš tu orginál, tak ji tady někde najdeš, Adow ji sem dřív už dával...
jakoubecek (21)|14.4.2010 09:37
čau,
tak po kompletním záseku a samovolném restartu jsem konečně provedl komplet reflash včetně mtty a správného hardresetu a zatím si eržiku 1.1 s novým sense 2.5 nelze, než vynachválit... běhá svižně, žádné zásadní problémy, jinak btw opera 10 rovněž stojí za odzkoušení...
přesto, jsou tu nějaké drobnosti, na které se chci zeptat:
1) život otravujícím problémem jsou zatím hodiny, sice už se vždy chytají a není třeba restart sense, zato se ale někdy při probíhající komunikaci (volání, surfování) přenastaví na náhodný čas, většinou +/- 2 hod kolem reálného, je třeba je nastavit zpět... internetovou synchronizaci času mám zakázanou, nějaké tipy?
2) aplikace youtube mi po kliknutí na konkrétní video napíše, že chyba, video nelze přehrát, nic konkétnějšího, je problém s ní nebo může zlobit připojení/server?
3) umí opera flash? jak ho tam v tom případě nahrát, abych mohl koukat na různá videa?
4) synchronizace s facebookem je fajn, ale jak jsem psal už dříve, neumí to synchronizovat všechny informace, které jsou na fb, navíc se fotky lidí nezobrazují při příchozím/odchozím hovoru, ale jen v seznamu, dá se to nějak poštelovat?
5) radio 1.17 přineslo oproti 1.09 zlepšení, stále to ale není ono, vydržím "běžným používáním pda" stěží do večera, odhadem tak 3-4 hodiny čistého času, jak zvšit výdrž baterie? do nějaké té podtaktávací utility se mi moc nechce, četl jsem, že může způsobovat zase jiné problémy?
díky
schettina (3)|14.4.2010 10:46
[quote=zdenek_t]Promiňte, že odbočuji, ale nevíte někdo jak u Sense 2.1 vypnout ty přihlouplé animace počasí na home screenu? Děkuji.[/quote]

Já to vypnul změnou v registru:
HKCU\Software\HTC\Manila\Home.WallpaperMode na hodnotu 2
(Ale v sense 2.5)
Adow (1267)|17.4.2010 11:46
All: Musím říct, že určování polohy mi ve většině případů funguje OK a detailně - někdy se mi ale taky zobrazí South Moravia. Myslím, že je to zbytečné hledat a řešit. Chyba bude na straně AccuWeather nebo GoogeLocation (tam ale spíš ne)..

jakoubecek: 1) nevím, s tímhle nemám problém..
2) YouTube mi blblo v nové verzi, proto jsem v Eržice nechal tu starší. Ale teď mi taky nejede jak má, takže zkusím najít nějakou funkční ;)
3) Flash jde utilitkou aktivovat, ale je to zbytečné. Flash je pomalý, nepoužitelný a žere paměť... Na Diamondu nic moc.
4) Vlastnosti FB nejsem schopen upravit, to je spíš na programátory. Obrázky se mi ale při hovoru zobrazují.
5) Záleží taky na tom, v jaké oblasti se pohybuješ atd. Momentálně s 1.17 mi telefon vydrží 2 dny, v týdnu jsem byl ale na výstatišti v Praze a telefon po prvním dnu chcípal.. Čert ví co tam lovil :D. Baterie Diamondu prostě není nic zázračnýho.
jakoubecek (21)|17.4.2010 18:20
adow: díky za postřehy, budu nějak v klidu pátrat a zkoušet, nejde o nic zásadního... jinak ta baterka se chová zvláštně, teď jedu už druhý den a v poho zbývá nějakých 40%, někdy ji nabíjím 2 hod, jindy 4, uvidím, jak se to vyvine...
mbiba_ce4you (143)|17.4.2010 20:39
Zdravím,

zkoušel jsem víc ROM ale žádná nemá tak hlasitý výstup do sluchátek jako Eržika. V Eržice mám volume na cca 25% a je to dostačující i v hlučném autobusu a přitom u jiných ROM mám kolikrát zvuk naplno a slyším někdy stejně kulový. Na googlu jem našel, že je to nějaká limitace EU, ale já bych si vždycky rád rozhodoval sám, co je pro mě nebezpečný a co ne, navíc já nechci ohluchnout, jen něco slyšet v MHD :-)

Můžu se zeptat, kde je zakopanej pes a jestli je to nějakej cab kterej to nastaví nebo nějaká editace registrů, nešlo by to zveřejnit? Google zatím nic konkrétního nenašel :-( HW evidentně dělá kravál jako prase, takže to umí, jen to odemknout, často používám mp3 přehrávač zkusím nějakou novou ROM, ale trápí mě, že při každým testu jsem v podstatě bez přehrávače :-(

Používám GS Player, ale tím to asi nebude...

Díky za každý tip.

Miloš B.
pip@ (3)|17.4.2010 20:46
Eržika byla vždycky velice dobrá ROM.. ale nejsou WM6.1 v dnešní době už trochu out? Co takhle WM6.5 nebo WM6.5.X? :)
Adow (1267)|18.4.2010 10:31
No, popravdě v dnešní době jsou out i WM 6.5 a WM 6.5.x :D. WM 6.5.x neplánuju, protože takové české ROMky tu už jsou, ale WM 6.5 bude. Někde jsem psal, že do konce dubna - tím si ale nejsem tak jistej, jestli to stihnu. Nic závratnýho to ale nebude - zas tolik rozdílů tam není.
Co se týká WM obecně, tak jsem si hrál s Diamondem II a novou Omnií Pro a byl jsem hoodně zklamanej výkonem - pomalostí systému. Je to zmatený, nedodělaný, pomalý (a to má 2x tolik RAMky a myslím že 1 GHz procesor). WM jsou od základu špatný a nový železo to neopraví. Jsem už napevno rozhodnutej, že MDA (Diamond) je moje poslední WM zařízení. WM 6.5 se bude dělat dál (ale je o ničem), WM 7 smazávají i ty poslední výhody WM a nejsou nic pro mě (je to pro jinou cílovou skupinu). Asi to vyhraje Android. Ale všechno bude až se mi to MDA rozpadne, dřív určitě ne - jsou důležitější věci do kterých momentálně potřebuju investovat :).
mbiba_ce4you (143)|18.4.2010 12:02
[quote=Adow]No, popravdě v dnešní době jsou out i WM 6.5 a WM 6.5.x :D. WM 6.5.x neplánuju, protože takové české ROMky tu už jsou, ale WM 6.5 bude. Někde jsem psal, že do konce dubna - tím si ale nejsem tak jistej, jestli to stihnu. Nic závratnýho to ale nebude - zas tolik rozdílů tam není.
[/quote]

Zdravím,

já právě ale vidím, největší přínos ve win 6.5.x protože přesunutí tlačítka X a OK do pravého dolního rohu a jejich zvětšení + uzpůsobení téměř všeho aby byl stylus třeba jen na resety je hodně velká pomoc v jinak opravdu od základu špatném systému win mobile, kterej se ale prave s 6.5.x verzemi dostal do prsty použitelného stavu a to i při použití titania, které jsem dříve nemusel, ale nějaké kouzlo opravdu má, anebo i bez něj. Rozhodně v tom systému se dá všecko dělat rychleji než v 6.1 a 6.5.

Česká rom s 6.5.X už se sice občas nějaká vynoří, ale tak použitelná jako Eržika, případně anglické BsB nebo Benko's rom s 6.5.x rozhodně není, zatím je to tak akorát na vyzkoušení a nakonec opět návrat k dokonalé Eržice apod. :-) Myslím si, že pořádná romka s 6.5.x by měla mít - dobře zvládnuté a "FingerFriendly"základní činnosti jako SMS, MMS, volání, budík (to doposavad polovina stále v nějaké formě nesplňuje), nějaký build který nežere baterku (bohužel těch je šlachovitě málo, ale jsou :-D - BsB, Benko's pokud nepoužíváte nějakou aplikaci která v kombinaci s tou rom způsobí žraní baterky jak prase), měla by mít dobrou klávesnici (MS default je tragédie, EzInput 2.1 už docela jde - ale kdyby to tak bylo jao v Eržice kdy dlouhej stisk dělá rovnou diakritiku a ne číslo, Fingerkeyb zase bohužel nemá Phone Keypad s českou t9)
a hlavně by měla umět česky :-D.

Prostě si myslím, že kdyby byla nějaká česká rom s 6.5.x tak vychytaná jako Eržika, bylo by to super, a kdo jiný by to měl dokázat než tvůrce dokonalé Eržiky :-) ale pokud bude aspoň verze s 6.5 určitě ji budu používat, to dá rozum :-)

Miloš B.

P. S. - zapomněl jsem napsat, že nemám rád TouchFlo/Sense, protože prostě krom všech nevýhod nezobrazí na titulní straně úkoly, které používám, takže si musím ve Win 6.1 vystačit se skvělým pluginem TodayAgenda a ve win 6.5 v Titaniu potom doinstalovat plugin Taskanium. Třeba to jde i do TF/Sense něco najít, ale neměl jsem štěstí. Z tohoto důvodu jsou pro mě jaksi wm 6.5.x obrovský kus vepředu protože eliminují "nutnost" nadstavby a přesto je to prstem použitelné :-)

Albi_ce4you (31)|18.4.2010 19:57
Ahoj.

Chtěl bych se přidat k prosbě uživatele mbiba. Použití WM 6.5 bude posunutí kupředu, ale opravdový krok by byl až s použitím WM 6.5.x. Je sice pravda, že několik čekých ROM s WM 6.5.x je, ale žádná není na denní užití. A jejich podpora je veškerá žádná. Musel jsem od ROM Eržika přejít ke konkurenci, WM 6.1 jsou pro mě již "nepoužitelné". V současné chvíli proto používám ROM Atlas 1.15. Z té by jsi s klidným srdcem mohl vyjít...

Adame, pokud mohu být tak smělý, a určitě by to zajímalo i další, které ze současný Android zařízení považuješ za použitélné, či by jsi si pořídil? Věřím totiž, že jakmile vyměníš zařízení, strhneš sebou spoustu uživatelů.

Díky moc :)
mbiba_ce4you (143)|18.4.2010 20:15
Používám Eržiku X 1,1 NoTF - nejde používat prográmek nueDynamic clock způsobuje velkou nestabilitu, jednak programu eliteway Pedometer, ale to čert vem, to je jen taková blbinka, ale taky nejde potom zvednout příchozí hovor, telefon bliká jakože hovor je tu, ale nezvoní a nejde přijmout, pokud je frekvence na normalnich 528, funguje to snad dobre, doufam, ze to nebude vec dialeru, kterej je mimochodem uplne super :-D Co je to cvlastně zač? Ve verzi Sense byl tachi, ale tady to vypada trochu jinak, myslím, rozhodně je to méně zelený :-)

Miloš B.

-mám HardSPL 1,93 a rádio 1.17.25.09 takze podle me zadna neobvykla kombinace :-) Ale takovýhle dialer issue jsem kdysi míval když sem měl nějaký rádio 1.09 a rom s win 6.5, ale pochopil jsem že 1.17. se s Eržikou X používá celkem běžně mám pocit z fóra :-)

-Ještě malý dotaz mám CAB soubor s rilphone 1.15.25.14, který se k radiu 1.17 všude doporučuje, má to cenu instalovat, nebo už to je přímo v rom?

pip@ (3)|18.4.2010 20:44
jj, je sice pravda, že české WM6.5.X Romky na Diamonda existují, ale podle mě jsou nepoužitelné... Dlouhou dobu jsem v Diamondovi měl Eržiku, než jsem objevil kouzlo WM6.5.X - telefon se s nimi dá ovládat pohodlně jednou rukou - nemusí se nijak lovit maličkatý křížek ani start někde nahoře na konci displeje (a u Diamonda je to docela dost zásadní, protože nemá HW tlačítko "start") a nemusí se vytahovat stylus... Kdysi jsem byl odpůrce WM6.5.X, ale jak je jednou zkusíte, nebudete chtít jinak.. :)
bohužel jsem nucen používat anglickou Romku, protože žádná kvalitní česká neexistuje.. :( ne že bych neuměl anglicky, ale přecejenom čeština je čeština...
Blekota_ce4you (73)|22.4.2010 12:20
Zdravím vespolek. Na kartě Počasí jsem si pomocí Weather editoru nastavil vlastní město, což funguje v pohodě. Jak ale dostat vlastní město na Home kartu? Pořád tam mám město, který se nastavilo pomoco Moje poloha, a nevím, jak nastavit, aby se mi zobrazovalo mnou přidané město.
Adow (1267)|22.4.2010 13:05
Ťukni na hodiny a vyber město ;)
Blekota_ce4you (73)|22.4.2010 13:22
Adow: Dík, to mě nenapadlo, já to pořád hledal v nastavení počasí :D
007ToMMaS (111)|22.4.2010 21:20
Adow: neplanujes urobit niaku novu romku? :)
Adow (1267)|22.4.2010 21:59
Určitě plánuju (ani ne tak novou ROMku, ale novou verzi ROMky), ale datum psát nebudu :D
_Amos_ (368)|24.4.2010 10:41
Dřív se tady řešila vlastní tapeta, že nejde odstranit.

Takže pokud vymáznete cestu k tapetě v tomto zápisu v registru, tak ji máte pryč:
HKCU/Software/HTC/Manila
HomeBackgroundPath
MildaC (28)|27.4.2010 10:19
Mám velkou prosbu týkající se Eržiky X verze 1.1 a prosím o radu.
Pokud prohlížím e-maily v Sense a zvolím odstanit e-mail, tak se mi při příštím stažení zprávy znovu stahnou ( nepamatuje si, že už byl jednou stažen - zprávy nechávám na serveru ). V prostředí OS to je OK.
Druhý problém je s YouTube. U všech videí hláška " Toto video nelze přehrát "
Děkuji za radu.
Adow (1267)|27.4.2010 12:42
Jj, obojí je známé. Problém s YouTube bude asi dán nějakými kodeky - v příští verzi ROM to bude fungovat ;).
Ta druhá věc - už se taky řešilo - nejsem programátor a nejsem schopen to změnit. Maximálně bych to uměl oddělat z toho menu.
zoolmann_ce4you (0)|2.5.2010 17:44
007ToMMaS (111)|3.5.2010 21:02
ako ste vyriesili ten problez operu? presnejsie z vypinanim... :) lebo ma to zacina jedovat.... :/
Adow (1267)|3.5.2010 21:36
Do nové verze jsem dal Operu 10 - ta je na tom paměťově líp. Pořád čekám jen na Co0kieho a jeho Home Tab - novou verzi chci začlenit do ROMky. S verzí 1.7.1 jsou zatím problémy, takže jsem na vážkách, jestli použít nebo zatím ne..
Řešil jsem ještě YouTube - není problém ani v programu, ani v kodecích.. Je to opět kvůli paměti. Když ukončím Sense, tak klipy v YouTube jedou.
carbik_ce4you (132)|4.5.2010 13:37
A nepřejdeme na "něco" co má paměti více? ;)

Edit: o stránku dříve jsem si přečetl, že uvažuješ spíše o Androidu... proto můj dotaz ztrácí smysl
beesee (46)|4.5.2010 16:56
Adow: můžeš upřesnit o jaké problémy s poslední verzi Cookie HomeTab se jedná? Používám již nějakou dobu a musím zaklepat - bez nejmenších problémů :-)
Adow (1267)|5.5.2010 07:35
Dost lidí má vcelku hodně problémů s Home Lock Screen a já mezi ně patřím taky. Problémy se zamykáním a odemykáním při přehrávání hudby, 4x během týdne se mi stalo, že jsem při příchozím se mi to neodemčelo a nebyl jsem schopnej přijmout hovor. 3x se mi stalo, že nešel odemknout displej (nenaskočila tam Lock Screen obrazovka) a musel jsem se prozvonit nebo resetovat Diamonda. Někdy mi zůstalo okno s aplikací přes Lock Screen (samozřejmě nezamčené).. Lock Screen považuju za docela užitečnou a v rámci CHT důležitou komponentu. Co0kie podle svých slov pracuje na nové verzi, tak ještě chvilku počkám.
buckowski (39)|5.5.2010 12:33
ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jestli je někde k dispozici Eržika X bez TF3D nebo Sense - zjistil jsem, že Sense je oproti SPB Mobile Shell strašně pomalý a náročný, ale rád bych zůstal u ověřené Eržiky.
V popisu uvedená tahle verze je, ale v downloadu jsem to nenašel.

díky
Adow (1267)|5.5.2010 13:48
NoTF verze je tady:
Eržika X 1.0 - všechny varianty: MediaFire - Melicher.eu
Verze 1.1 je pouze Sense 2.5.2012
007ToMMaS (111)|11.5.2010 20:53
mmm... mam taky menší problém :( po kratšej dobre sa mi zmeni ikona na batériu :( pôvodne je tam tá z hodinkami a koľko percent je batérie... ale samo od seba sa mi to mení na starú ikonu:( už fakt neviem čo z tým robiť :(
mbiba_ce4you (143)|12.5.2010 07:28
[quote=007ToMMaS]mmm... mam taky menší problém :( po kratšej dobre sa mi zmeni ikona na batériu :( pôvodne je tam tá z hodinkami a koľko percent je batérie... ale samo od seba sa mi to mení na starú ikonu:( už fakt neviem čo z tým robiť :( [/quote]

Tohle se mi taky stává a podle mě je to tím, že spadne StylusLock, dnes uz se ten program jmenuje myslim jinak a dela i ten ukazatek baterie v procentech, myslim, ze sem ho vyndal z autorunu aby se nespoustel a instaloval nejaky maly programek na ty procenta baterie, tuším, že poldo's battery level se to jmenovalo... A bude jich urcite daleko vic :-)

Mbiba

Adow (1267)|12.5.2010 07:28
Co používáš za ROMku (jakou verzi) a co tam máš všechno doinstalovaný?
007ToMMaS (111)|12.5.2010 11:30
verziu rom mam Eržika X 1.1 Sense 2.5.2012 doinstalovane mam QIP a facebook v sobotu som skusal inu rom... v hned ten den som tam dal Eržika X 1.1 Sense 2.5.2012 den to nerobilo... a potom to začalo :(
lupolupolupo (24)|16.5.2010 09:16
Hezký den, smím se zeptat kdy se objeví Eržika WM6.5? Nebo jsem jí přehlédl v jiném vlákně?
zoolmann_ce4you (0)|16.5.2010 09:31
Připojuji se, WM6.5 s Eržikou by bodla...