Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nová generace - verze 1.3 - 8.8.2010

mbiba_ce4you (143)|28.6.2010 12:40
[quote=Adow]
Diamond phone canvas je taky v Eržikce X 1.0 NoTF - zkus ji flashnout - pokud tam pojede, tak jen prohodím SYS, ostatní balíčky nechám a zkusím uvařit znovu.[/quote]

Tak jsem naflashoval verzi 1.0 noTF, tam dialer chodi na 100%, zadne chyby sem si nevsiml, dokonce i po zamceni mobilu CallerID zobrazi korektne...

Diky
Mbiba

Adow (1267)|28.6.2010 13:24
OK, tak to uvařím znovu..

EDIT: tak vyzkoušej toto..
stava_ce4you (5)|28.6.2010 20:24
Take bych mel dotaz k dialer Eržika X verze 1.2.Doposud jsem pouzival Erziku do verze 8full TF3D_1.1 a super me vyhovoval dialer v tehle verzich.Chtel jsem vyzkouset novou generaci novych verzi Erzika X ,ale jsem dialerem v techle verzich hodne zklamany protoze behem hovoru na displeji neni videt zadny udaj(jen cervene a zelene tlacitko).Nevim koho vytacim atd....To same seznam hovoru.Drive jsem krasne prepinal mezi hovory(zmeskane ,odchozi ,prichozi)Ted mam cely seznam hovoru a musim pokazde slozite v menu prepinat pomoci filtru.Proto jsem se zase prozatim vratil k verzi 8.Mam dotaz jsetli se da dodatecne Puvodni dialer Erzik(do verze8)nainstalovat do novejsich verzi Erzika X a jak.Jestli ano,tak prosim o link k tomuto dialeru.Predem moc dik
mbiba_ce4you (143)|29.6.2010 12:23
[quote=Adow]tak vyzkoušej toto..[/quote]

Tak super, tady funguje HTC dialer uplne v poradku, po par hovorech jsem si niceho divneho nevsimnul, vibrace pri spojeni chodi, callerID pri zamklem telefonu v poradku, nic zvlastniho a neocekavaneho se nedeje, tlacitka zda se reaguji. Parada. Akorat nevim, jestli staci muj par minutovej test, kazdopadne pokud narazim na nejaky problem casem, dam urcite vedet :-)

Diky moc

Mbiba

mbiba_ce4you (143)|29.6.2010 14:04
[quote=Adow]OK, tak to uvařím znovu..

EDIT: tak vyzkoušej toto..[/quote]

Zmenila se aplikace pro zmenu klavesnice na tu starsi co byla v 1.0, taky polozky kontextoveho menu jsou vsechny oddeleny takovou tlustou cernou carou, vypada to hur nez predchozi 1.2, volna pamet po startu byla 62, narozdil od 72 predchozi noTF verze. To je zatim vsechno co jsem vypozoroval za zmeny od predchozi noTF verze...

Mbiba

Roans (20)|30.6.2010 08:52
Adow: Potvrzuji problém s vytáčením v TF3D 2.1. Pokud se podaří reinkarnace Tvého MDA, mohl by ses na to někdy podívat. Předem díky.
Adow (1267)|1.7.2010 09:49
Uvidíme, z t-mobilu se mi zatím neozvali...
lokalnet (64)|4.7.2010 19:17
zdravím nahodil jsem Eržika X verze 1.2 no TF.b a zatím naprostá spokojenost, může prosím pouze někdo poradit jak vypnout T9 ? Používám Resco Keyboard, tam to mám vypnuté ale pořád se mě zobrazuje ten černý pruh s písmeny.

Díky moc za pomoc
007ToMMaS (111)|4.7.2010 19:53
v nastaveniach a tam v zlozke vstup alebo tak niak to je :) a tam to je ze ci to chces mat zapnute... ;)
lokalnet (64)|5.7.2010 22:43
Adow: prosím dá se někde změnit zvuk u sim tolkit ?? Pokud mě přijde zpráva z banky vydává to šílené zvuky Eržika X 1.2 noTF

Díky moc
bropol (33)|6.7.2010 12:02
Mám také jeden dotázek. Dá se v CHTabu nějak nastavit, aby se v uspořádání domácíobrazovky zobrazovalo rádio stejně nebo podobně jako hudební přehrávač??? Rád bych totiž tento přehrávač nahradil právě rádiem. Jak vložit ikonu vím, ale rád bych aby se přímo zobrazilo rádio.
MildaC (28)|6.7.2010 16:18
V EržiceX Sense 2.5 používám zámek z CookieHome.
Mám nastaveno uzamčení displeje při jeho vypnutí.
Ovšem při telefonování se mi také vypíná displej a po jeho rozsvícení je aktivní zámek, tudíž musím odemknout a potom hovor ukončit.
Lze nějak nastavit, aby při hovoru a vypnutí displeje nedošlo k jeho zamčení ?
Dík za případnou radu.
KillerShot (16)|11.7.2010 11:35
Mám problém s instalací Erzika_X_1.2_WM61_21056_CZ_TF3D_2.1.zip. Pokaždé když přes Activesync flashhuji tak se to zasekne na 0% a po chvíli vyhodí chybu, že je problém ve spojení. Nevíte kde je problém?
Adow (1267)|11.7.2010 21:28
lokalnet: Bohužel nevím - jestli to není v nastaveních zvuků.. Mě nikdy nic přes toolkit nedošlo :D

bropol: To je spíš na autora CHT...

MildaC: Leda obejít vypínání displeje při hovoru.. Někde jsem tu dával utilitku, která uměla zařídit aby se displej nevypínal.

KillerShot: Asi nemáš HardSPL..

All: T-mobile mi konečně napsal, že se mám zastavit, tak uvidíme co s tím vymysleli...
Dryha_ce4you (143)|12.7.2010 19:17
Adow: hele aspon kdyz uz ti daj many many tak jdi do Lea ... planuju nakup za velmi hezky penize tak at mam zase ten luxus v podobe Erzi :)

se snad budu muset pustit do predelavani pak na HD2 :D
Adow (1267)|12.7.2010 21:32
Tak moje MDA je zpátky s vyměněnou deskou. Mám teď doma ještě MDA Compact V (převlečenej Diamond2) a rozhoduju se mezi jedničkou a dvojkou (v mým případě teda čtverkou a pětkou :D). Ještě jsem pořád na vážkách. HD2 nebo podobný plácačky u mě rozhodně nehrozí :P. Ikdyž funkce jako proximity senzor nebo kompas (a hlavně rychlost a RAM) by se mi moc líbily.
Takže teď mi nezbyde než uvařit D-dvojkovou Eržiku abych to mohl používat a pak se teprve rozhodnu.
Během týdne se ještě pustím do toho TF3D 2.1, není ale moc času a o víkendu jsem zase pryč...
mbiba_ce4you (143)|12.7.2010 22:04
[quote=Adow]HD2 nebo podobný plácačky u mě rozhodně nehrozí :P. Ikdyž funkce jako proximity senzor nebo kompas (a hlavně rychlost a RAM) by se mi moc líbily.
[/quote]

HD2 je opravdu placacka to se snad ani nevejde do kapsy :-) Myslim, ze ale i dneska se da vybrat, podle me by byla HD mini perfektni volba, aspon podle recenzi se me to libilo :-)

Mbiba

Adow (1267)|12.7.2010 22:11
No jo, ale to rozlišení a tím pádem nekompatibilita se vším možným.. Jinak dobrej stroj.
Dryha_ce4you (143)|13.7.2010 12:05
přesně tak ... mini není řešení prostě.
no tak Plácačku bych mohl mít za velmi hezkou cenu takže proto o něm uvažuji, jinak bych šel do D2 najisto, už sem ho skoro koupil před týdnem
Adow (1267)|13.7.2010 15:26
Tak D2 (MDA Compact V) je trošku tlustější (cca 2 mm), na výšku má asi o 7-8 mm víc. A taky je trošku těžší. Za ty dva týdny jsem si na něj zvykl a asi u něj nakonec zůstanu a udělám pro něj Eržiku. Paměť je o něco větší, ale sem-tam mě překvapuje, že má jen nějakých 30 MB volných :sarcastic:. Na druhou stranu mu HTC asi věří, protože v nejnovější ofiko ROMce pro D2 je rovnou Sense 2.5 a běhá moc pěkně.
Pořád jsem si říkal - stejnej čipset, stejnej procesor atd. Ale příjem GPS to má 2x lepší, hodně se zapracovalo na rychlosti čtení z paměti (nabíhá tak 2x rychleji a vůbec všechny čtecí/zapisovací operace jsou rychlejší). WVGA jsem původně zavrhoval a včera když jsem dostal MDA IV z reklamace tak si říkám "proč to má tak malinkatej displej" :D. Zatím mi trošku víc vadí jen 3 věci: nemá proximity senzor, má na konektoru debilní krytku (to je ale jen věc MDA) a je na něj nešikovnej nasouvací SH držák. Za chvilku bude ošoupanej.
Ale na výkon HD2 to určitě nemá.. Kdyby jen to HD2 nebylo tak (pro mě) odpudivě veliký... HD mini je překvapivě větší než D2.
_Amos_ (368)|13.7.2010 21:22
Nechtělo by to už něco novějšího:)))), D2 je slabá náhrada
lokalnet (64)|14.7.2010 00:58
Adow: bohužel v nastavení zvuků sim toolkit není, odemykám přes to platební kartu a při příchozí zprávě z banky telefon začne řvát jak alarm, dost hrozný, nemůže to být někde přímo v systému ??
Adow (1267)|14.7.2010 08:21
V kitchen jsou dva balíčky týkající se SimToolKitu (STK_Service a STK_UIPPC). V obou je ale jen jedno dll a v regu žádný nastavení zvuků.. Zkus zjistit název zvuku co to teď přehrává a já pohledám v kitchen. Jinak opravdu nevím.
beesee (46)|14.7.2010 14:25
lokalnet: Nemám to vyzkoušené, ale na těchto stránkách je návod na změnu v registrech, který by měl otravný tón v SIM TOOLKITu vyřešit :-)

Adow: To už se asi na další Eržiky pro Diamonda 1 těšit nemůžeme, když přejdeš na dvojku, co? Ale i tak ještě jednou díky za skvělou práci!
jaja01_ce4you (262)|14.7.2010 18:20
sbehring: diky za tip, funguje to (prvni uzitecna vec, ktera je od hulana ;-) )
Adow (1267)|14.7.2010 21:03
[quote]Adow: To už se asi na další Eržiky pro Diamonda 1 těšit nemůžeme, když přejdeš na dvojku, co? Ale i tak ještě jednou díky za skvělou práci![/quote]
Mám tu pár restíků - hlavně s TF3D 2.1. Pokud ale zůstanu u TD2, tak tam přejde i Eržika. Ono na tom Diamondovi stejně už pomalu není co vylepšovat.
mobilnik (52)|15.7.2010 05:30
Adow: Dokázal bys udělat Eržiku na HD.
Já jsem taky už opustil řady Daimond a jsem u HD a když budeš přecházet D2 tak jestli je to velkej problém?
Adow (1267)|15.7.2010 08:38
Až bude hotová ta na D2, tak už není moc problém předělat ji na HD. Problém je ale v tom, že to nemám jak otestovat a dávat ven něco jen tak bez podpory se mi nechce...
mobilnik (52)|15.7.2010 09:11
Adow: Budu rád dělat testera,taky si myslím,že až tak velkej rozdíl v tom nebude.
Dryha_ce4you (143)|15.7.2010 09:50
za sebe říkám že pokud dojde na ten můj nákup HD2 tak rozohodně se pokusím o zpracovaní Eržiky pro Plácačku ... ovšem jestli to zvládnu je věc druhááá :D

hele když na to tak koukám tak nakonec by mohla Erža vzniknou jako taková unimultihtcrom :D
vincentt (1)|15.7.2010 21:20
Nainstaloval jsem si eržiku X 1.2 sense 2.1 a mám problém s hodinami na domácí obrazovce, zůstává tam čas spuštění a hodiny se nepřeklápějí.
V liště u baterky je vidět aktuální čas. Co pomáhá je po startu vypnout sense a pak ho zapnout.
Nenapadá vás čim by to mohlo být?
Adow (1267)|15.7.2010 22:18
mobilnik, Dryha: Ee, nebudu se v tom plácat naslepo a bez podpory - to po mě nechtějte :D. Až ji uvařím pro D2 a bude vychytaná, tak dám k dispozici kitchen - všechno tam bude WVGA - bude stačit jen přidat nebo odebrát pár balíčků závislých na zařízení a vyměnit ovladače. To už ale bude vaše práce :P.

vincentt: Udělal jsi po instalaci HR? Mě to totiž nikdy nedělalo...
Dryha_ce4you (143)|16.7.2010 09:33
Adow: to bude nase prace ... ale ty budes bombardovan dotazy ... To nejdeee, co delam blbeeee, beeee mi zkolaboval foooun :D :D :D
_Amos_ (368)|16.7.2010 11:56
Tak jak to tady sleduji, tak na stařičkém diamondu nakonec zůstanu sám:)))). A nebo až někdo jiný jak HTC objeví rozlišení HVGA, tak budu vařit Eržiku v dalším formátu:), to se Adow má na co těšit až mu budeme brečet o pomoc:)))))))))
Laufass (46)|16.7.2010 15:50
Me osobne by stacilo kdybys opravil bugy co ma Erzika X a byl bych maximalne spokojen...beha skvele...rychlost, ram a vsechno ostatni ale bugu tam je bohuzel dost...:(
Adow (1267)|18.7.2010 14:19
No bugy... Mám tu nějaký resty s TF3D 2.1. Co máš dalšího? Buď konkrétní..
mbiba_ce4you (143)|18.7.2010 14:43
[quote=Laufass]Me osobne by stacilo kdybys opravil bugy co ma Erzika X a byl bych maximalne spokojen...beha skvele...rychlost, ram a vsechno ostatni ale bugu tam je bohuzel dost...:( [/quote]

Jaky bugy vlastne myslis?

Ja si vsimnul akorat toho nezobrazovani volajiciho v TACHI dialeru pokud je zamcenej stroj, coz resi edice s originalnim diamondim diaerem. Pak uz snad jen takova drobnost, ze kdyz se napoprve netrefim do menu start do polozky co chci, tak se otevre jina nez je zvyraznena pod dotykem a samozzrejme potom od te doby asi co je to ta nova kuchyne GenY, tak se u me zvysila nekompatibilita s aplikacemi a obcas to ma par desitek sekund vytuhne, ale nakonec se vzpomatuje. Potom si vzpominam, ze me parkrat neco samo prehazelo SMS a nedokazal sem to dat zpatky, ale to sem spis nekde blbe klikal...

Ja si nemyslim, ze je to nejaky extra zabugovany, normalne se to da v pohode pouzivat, zadnej zasadni problem nemam...

Mbiba
lokalnet (64)|18.7.2010 17:15
sbehring: diky moc funguje

Adow: prosím dá se nějak zamezit zhasínání displaye při hovoru ?? Eržika 1.2 NOTF
Adow (1267)|18.7.2010 18:21
Pokud máš tu verzi s Diamondím dialerem, tak tam by měly fungovat CABy, co jsou tady.
lokalnet (64)|18.7.2010 18:25
Ted jsi mě dostal, to teda nevím jakou mám verzi, ale myslím, že toto jsem již zkoušel a nepomohlo to......

R:1.00.25.16
G: 52.29a.25.13
V: 2. Erzika X
Adow (1267)|19.7.2010 08:33
Nemůžu najít screen Diamond dialeru, ale pro představu bude stačit pár témat z XDA-developers...
Diamond dialer vypadá zhruba takhle nebo tady při hovoru.
Tachi dialer pak takhle (tady jsou barevný skiny - všímej si spíš rozložení a tlačítek)..
ellbunda_ce4you (63)|19.7.2010 10:50
Zdravím,
po úspěšném flashi a zhruba týdenním používání eržiky se vyskytl problém s O2 internetem. Mám tarif Internet v mobilu a tak jsem zvyklej být pořád on-line :-) Leč poslední tři dny mám problém, že se prostě na internet nepřipojím. Nastaveno mám vše pořád stejně - APN internet bez hesla a už. jména, přesně tak jak jsem to dlouho používal. I po flashi na eržiku vše chodilo jak má, až teď mám utrum. Rád bych vyhodil všechny připojení, ale i po té co je dám v Připojení odstranit, tak když pustím MoDaCo NoData, tak je tam vidím. Nevíte jak si jich zbavit úplně?
Adow (1267)|19.7.2010 11:59
Mám internet v mobilu od O2, už asi rok a půl v Eržice a v pohodě. Nikdy jsem ho teda nenastavoval - používám automatický nastavení připojení. Zkus mrknou do nastavení - připojení - nastavení připojení a načíst to znovu.
ellbunda_ce4you (63)|19.7.2010 12:25
to jsem zkoušel už několikrát, ale nic
když spustím wi-fi router, tak tam mám O2 wap místo O2 Internet a nemůžu to nikde změnit, nevíš jak?

jo a přes Sdílení Internetu mi internet chodí, v noťasu normálně pracuju, leč u sebe v diamantíkovi mi počasí, kurzy ani web nejede
Adow (1267)|19.7.2010 15:53
Vzhledem k tomu, že budu přecházet na Diamonda2, prosím všechny o nahlášení bugů, které sledují u nejnovějších variant Eržiky X 1.2. Co budu umět opravím a vydal bych novou, finální verzi (pokud by to šlo řešit CABem, tak bude jen update). Některé věci ale bohužel nevyřeším, takže nepište např. že má málo volné RAM :D.
Dám vám čas do 25.7. (ať máme nějaký termín). Pak bych začal pracovat na případné nové verzi, ve které bych se případné bugy pokusil odstranit.


Myslím, že je to víc než férová nabídka (kterou vám nedá ani HTC) ;). Když o chybě nevím, nemůžu ji ani odstranit. Nic není 100% (a nikdy ani nebude), já ale na MDA nesleduju nic co by mi nefungovalo (kromě zmíněných problémů s RAMkou).
beesee (46)|19.7.2010 16:13
Adow: Možná by bylo šikovné přímo do ROM integrovat patch, který zamezí vypnutí displeje během hovoru. Jinak mě v tuhle chvíli nic nenapadá (Eržika je prostě super), tak snad půjdu zamáčknout slzu, když nám vývoj Eržiky pro Diamonda 1 končí... :(
lokalnet (64)|19.7.2010 16:16
[quote=Adow]Nemůžu najít screen Diamond dialeru, ale pro představu bude stačit pár témat z XDA-developers...
Diamond dialer vypadá zhruba takhle nebo tady při hovoru.
Tachi dialer pak takhle (tady jsou barevný skiny - všímej si spíš rozložení a tlačítek)..[/quote]


Tak podle screenu je to Diamond dialer, ale ten tvůj cab nefunguje, prosím pomůžeš ? Děkuji moc
Adow (1267)|19.7.2010 16:45
sbehring, lokalnet: Už jsem tu jednou dával odkaz na utilitku, která toto řešila. Ale za boha ji nemůžu najít...

Edit: Tak na FTP ji pořád mám, zkuste Marzens Touch InCall Screen Tweak
lokalnet (64)|19.7.2010 19:49
Adow: díky moc funguje !! Jinak mě by se libila Eržika bez TF, a bez zbytečných věcí, takový základ plus opera
stava_ce4you (5)|19.7.2010 20:04
Jelikoz jsem se nedockal odpovedi,tak to vyzkousim jeste jednou.

Take bych mel dotaz k dialer Eržika X verze 1.2.Doposud jsem pouzival Erziku do verze 8full TF3D_1.1 a super me vyhovoval dialer v tehle verzich.Chtel jsem vyzkouset novou generaci novych verzi Erzika X ,ale jsem dialerem v techle verzich hodne zklamany protoze behem hovoru na displeji neni videt zadny udaj(jen cervene a zelene tlacitko).Nevim koho vytacim atd....To same seznam hovoru.Drive jsem krasne prepinal mezi hovory(zmeskane ,odchozi ,prichozi)Ted mam cely seznam hovoru a musim pokazde slozite v menu prepinat pomoci filtru.Proto jsem se zase prozatim vratil k verzi 8.Mam dotaz jsetli se da dodatecne Puvodni dialer Erzik(do verze8)nainstalovat do novejsich verzi Erzika X a jak.Jestli ano,tak prosim o link k tomuto dialeru.Predem moc dikkkyyy!!!!