Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficialni ROM s TouchFlo 2.5

mistm (477)|11.6.2010 08:35
Flashnout starou ROM jde bez problemu. Neni potreba HardSPL.

Me nova rom taky neprisla tak tragicka. Zamrzavani o kterem pises se mi nejak zvlast nestavalo. Klidne to vydrzelo treba 3 dny. Rom kterou mam ted, mam nastavenou na automaticke procisteni CleanRamem kazdou noc - samozrejme to i spusti moje oblibene programy, abych nemusel cekat, az je budu potrebovat. Faktem zustava, ze je sense 2.5 pomalejsi a dal bych si ho spis na HD2.
johnee_r (290)|11.6.2010 09:03
Tak flashnout zpět původní se skutečně povedlo bez potíží stejně, jako flash té nové. HardSPL nebyl potřeba. Nicméně o víkendu asi zkuším nějakou neoficiální ROM. Můžete doporučit? Uvažuji o EnergyROM s Cookie HomeTab.
Nevím, čím ty problémy byly způsobeny, možná nějakou kombinací nainstalovaných programů, ale PDA bylo naprosto nepoužitelné. Skutečně několik zamrznutí za den, večer se to odmítlo synchronizovat, pak zmizel celý obsah kalendáře, kromě několika schůzek, které jsem tam připsal nově, prostě nepoužitelné. Taky mi přijde divné, že by to byla jenom vina ROM, protože pochybuji, že by HTC vydalo něco, co se nedá používat. Nicméně těch pár programů, které používám nechci měnit a pátrat po tom, co tyto problémy způsobuje. Budu rád za radu ohledně nějaké svižně běhající neofiko rom (pokud možno s Manilou 2.5).

Díky
mistm (477)|11.6.2010 10:32
Ja bych naopak EnergyROM rozhodne nedoporucoval. Je tak preplacana, ze ti nezbyde skoro zadna RAM.

Doporucuji Jackos S2 - ale pockej, az vyjde Cookie 1.8.1 - opravuje nektery neprijemny chyby. Spolu s 1.8.1 vyjde i nova Jackos ROM.

Dalsi 2.5 ROM, za kterou by ses na me asi nezlobil je: Core Cell

A pak nesmim zapomenout na Rhodium_AF

Kdyby se ti stalo, ze se ti bude resetovat vyzvaneni na defaultni Windows Mobile a prichozi hovory ti nebudou zvonit vubec, tak flashni neco jinyho. Nektery ROM timhle trpi a pokud vim, tak neni znam duvod.

Jinak pokud starou manilu, tak Jackos kuchti i WM 6.1 + TF3d 2.1: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618063
tombik_ce4you (116)|14.6.2010 01:24
Tak tomu nerozumim panove, presel jsem na novou rom a na rozdil od stiznosti nahore si nemam temer na co stezovat. Rom beha pekne svizne a treba boot je oproti me predchozi rychlejsi. Jedine co mi rve zily je ten HTC Messaging.
Jednak mu silene dlouho trva zmena orientace pri otevreni klavesnice. A pak kdyz tam mam vic sms (treba 20) tak ma pomale odezvy i na psani. :( To opravdu nechapu jak je mozne....Je jedno jestli je optimalizovany pro HD2 nebo TP2. U HD2 je to plytvani vykonem a u TP2 je to znat. Rekl bych ze by takova aplikace mela bt pokud mozno co nejmene narocna...to fakt v HTC neco podelali....:(

Jinak co se tyce RAM, tak jsem spokojeny. Prijdem mi ze se zaplnuje mene nez u predchozi ROM. A kdyz jsem na 85% a zapnu neco narocnejsiho a pak to vypnu tak jsem zas na 65. Kvuli Ram jsem zatim resetovat nemusel ani jednou :)
johnee_r (290)|14.6.2010 08:56
Tak to ti upřímně závidím :-). Mně udělala nová oficiální rom z TP2 takřka nepoužitelnou cihlu. Nainstaloval jsem ale Jackos S2 a ta se zdá zatím velmi dobrá. Odezvy Manily jsou malinko pomalejší než u původní WM6.1, ale stále přijatelné. Messaging je dost tragédie, kdyby existovala takto svižná rom bez něj, asi bych ji nainstaloval. Mám v telefonu určitě přes 1000 sms a ta odezva messagingu je dost hrozná. Jinak jsem zatím spokojen.
Sodja (45)|14.6.2010 11:01
Muzu poprosil o navod, jak prejit na tu 10 let starou uvodni obrazovku?
Predpokladam, ze to souvisi s vypnutim nadstavby Touch Flow alias Sense, a to OPRAVDOVYM vypnutim. Jednak se mi graficky vubec nelibi, je pro me ucely neprakticka, a do tretice hrozne zpomaluje system. Kritiky na nejnovejsi verzi ROM 2.07... tady zaznelo uz spousta, tak jen jeden priklad za vsechny: kdyz mi prijde smska, jediny, co muzu kliknutim na leve funkcni tlacitko, je nahled zacatku zpravy Skryt. To je fakt bomba :-) Ani poradne precist, natoz odpovedet, zavrit jako prectene nebo rovnou vytocit cislo. A pri vstupu do Zprav pres uvodni obrazovku to po me chce nastavit e-mailovej ucet, na kterej ja z vysoka ...., protoze chci prece smsky...
DD_ (331)|14.6.2010 11:28
Jestli mate Sense 2.5 tak by to melo byt nejak nasledovne:
Zalozka v Manile Settins -> menu Allsettings -> Today -> dole zalozka Items -> odskrtnout HTC Sense a dam si tma pripadne dalsi polozky ktere chcete.
Sodja (45)|14.6.2010 11:45
No to právě nefunguje. Z úvodní obrazovky sice zmizí, ale vnitřně se chová, jako by tam grafická nadstavba byla. Je možné, že to je způsobeno českou lokalizací od Sunnysoftu?
Sodja (45)|14.6.2010 13:41
Lze získat samostatně nejnovější verzi Opery než je v ROM 1.86...? Tedy Opera 9.5 Build 17518
mistm (477)|14.6.2010 14:04
Ja to mam vyply prave pres today ... faktem je, ze to zustane jakoby uvnitr ... pokud se toho chces zbavit uplne, tak musis pouzit rom, kde to neni tzn treba http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=608009.

Osobne pouzivam WM6.5 lockscreen, takze kdyz prijdes SMS, tak je tam slider, kterej me hodi primo do HTC Messaging na tu sms. Kdyz uz schytam novou sms pri pouzivani pristroje, tak musim cerveny tlacitko, abych videl plochu a pak spustit htc messaging (ktery se ovsem zapne okamzite, protoze bezi v pameti).

SMSek mam tak 200-250 - nevidim duvod proc je uchovavat. Prokazatelne se HTC Messaging zpomaluje, takze volim radeji rychlost :-)

Jinak Rhodium_AF ma i verzi bez HTC Messaging, akorat je uz mesic neaktualizovana...
Sodja (45)|14.6.2010 15:13
Díky za odpověď, ale HTC Messaging je příšernost, která zpomaluje hned od čisté instalace, neumožňuje plynulé zvětšování písma. Jak se třeba chová při SMS dlouhé 800 znaků?
Sodja (45)|14.6.2010 15:15
Ještě dotaz - co to je lockscreen? Tuším, co asi, ale nemáš sejmutou obrazovku? Díky.
tombik_ce4you (116)|14.6.2010 15:55
[quote=Mist].... htc messaging (ktery se ovsem zapne okamzite, protoze bezi v pameti).

SMSek mam tak 200-250 - nevidim duvod proc je uchovavat. Prokazatelne se HTC Messaging zpomaluje, takze volim radeji rychlost :-)

Jinak Rhodium_AF ma i verzi bez HTC Messaging, akorat je uz mesic neaktualizovana...[/quote]

200-250? Me prijde spomalenej i s 20ti v jednom vlakne. Konkretne me hrozne trha zily to otaceni displaye a tak. Je to v novejsi verzi lepsi?
mistm (477)|15.6.2010 14:18
Promazal jsem si ted vsechny sms, tak nemuzu ukazat dukaz, ale az budu mit od nekoho 20 sms v jednom vlakne, tak natocim fotakem video...
tombik_ce4you (116)|16.6.2010 00:40
Dukaz nepotrebuji, duveruji ti :-)

Takze rada je nainstalovat proste ten cab s novejsim messagingem, jak bude trochu vic casu, tak do toho pujdu. Ted je na rade Pidgeon :-)
mistm (477)|16.6.2010 09:56
presne tak. Ted uz je zase nova verze HTC Messaging 1.8 2015/2016, me se ji ale nepodarilo nainstalovat (mozna protoze je pro HD2?). Podarilo se mi az tohle

Co se tyce otaceni displaye, tak nemam moc smsek, ale v tom prvotnim seznamu mi to trva asi 1.5s a ve vlakne s 8mi sms asi 2s.
tombik_ce4you (116)|16.6.2010 22:25
Mno tak mam jiny zjisteni ohledne toho otaceni. Ono je u ty aplikace povolenej G-senzor a ja jsem zvyklej ze se otaci s klavesnici...takze dokud jsem neotocil telefon tak se neotocila ani aplikace. Ale ted mam ten problem ze obcas kdyz dam odpovedet tak celej telefon zatuhne a musim Soft reset. Snad to napravim pomoci toho o cem pises.

BTW myslite ze pokud smazu string z G-senzor registrů tak se bude otacet klavesnici? Nebo ho musim nekam prestehovat?


EDIT: Hele, musi se instalovat jeste neco nebo jen ten CAB?

Staci jen klasicky vypnout Sence, soft reset, nainstalovat, soft reset a zapnout Sence?
mistm (477)|17.6.2010 02:24
na to ti bohuzel nedokazu odpovedet, protoze ja s tim dost zapasil nez se mi novou verzi povedlo rozchodit. Manilu nepouzivam, takze tezko rict ... byt tebou tak 1) vypnout sense 2) restart 3) instalovat htc mess 4) restart 5) zapnout sense ... koukni na xda - dej hledat HTC Messaging 2016 a vyskoci ti thread, kde jsou dalsi .caby ... ty mi ale nefungovaly. Zkusit muzes...
tombik_ce4you (116)|17.6.2010 03:44
Díky. Vzhledem k tomu že nepoužíváš Sence, tak mi asi neporadíš, ale z nějakého důvodu se mi nestahují už dva dny obrázky ke kontaktům svázaným s facebookem. Nic co by mi trhalo žíly, ale je to nepříjemné když něco nefunguje.

Netuší někdo čím by to mohlo být??
mistm (477)|17.6.2010 09:24
muzes zkusit zrusit link s facebookem a nastavit ho znovu - hromadne pro vsechny kontakty to udelas smazanim textu "poznamky" u kontaktu treba pomoci nejakeho VBA skriptu - jen at si nesmazes neco jineho nez od htc :-)

Jeste muzes zkusit otevrit kontakt a kliknout na jeho fotku vpravo nahore - tim se prepina, zda se ma pouzit fotka z FB nebo z Outlooku. Jestli to mas u vsech kontaktu, tak se celkem naklikas :-)
DD_ (331)|17.6.2010 11:11
[quote=tombik]Díky. Vzhledem k tomu že nepoužíváš Sence, tak mi asi neporadíš, ale z nějakého důvodu se mi nestahují už dva dny obrázky ke kontaktům svázaným s facebookem. Nic co by mi trhalo žíly, ale je to nepříjemné když něco nefunguje.

Netuší někdo čím by to mohlo být??[/quote]

Facebook mam pocit v poslednich dnech dela nejake zmeny do api. V mirande za posledni 3 dny vysly uz 2 updaty pluginu pro facebook .. takze je mozne ze to souvisi s tim a tezko rict jestli se to da dokupy bez nejakeho updatu.

EDIT: I kdyz tedka jsem to testnul u sebe na telefonu a funguje to. Tak asi budes mit problem jinde.
tombik_ce4you (116)|17.6.2010 16:52
JO u pocitace bych rekl mezi zidli a klavesnici, tady nemuzu.

Zmenil jsem si login na FB a zapomel zmenit v telefonu, uz je vse v poradku, dekuji...jsem lama
janox (216)|26.6.2010 15:09
Nazdar chlapi - mám problém s HardSPL. Kúpil som TP2 z druhej ruky a nejde mi odomknúť a teda nemôžem flashovať. Skúšal som všetko čo sa dalo:
Na rôznych PC na rôznych miestach pripojenia. Všetko je OK až do momentu pripojenia, nabehne obrazovka s percentami ale zostane na nule a po čase vypíše že už bol Hard SPL robený a ak chcem, tak mám zaplatiť. Teraz neviem, čím to je, pretože som to skúšal na dvoch úplne nových PC a to isté. Máte dakto radu?
Dikes
htcjirka (1875)|26.6.2010 19:50
Klasika,musis zaplatit,ted jsem znamemu take odemykal jeho TP2 a az po zaplaceni to bylo ok,ac jsem to delal na uplne novem notebooku a TP2 tez jeste nebylo nikdy odemykano.
Jsou to jen drobne.
mistm (477)|27.6.2010 09:12
ja poprve napsal vyvojarum, ze jsem mel pristroj na reklamaci a ti mi to odemkli ... a podruhe jsem uz byl linej a zaplatil donate :-)
tacc_ce4you (0)|7.8.2010 15:09
Cau lidi, stahl jsem si na TP2 origo ROM (HTC Sense) od sunnysoftu i s cestinou a prijde mi ze oproti 2.1 je tato 2.5 co se tyce jak vzhledu tak ruznych vychytavek lepsi. Rychlost a reakce tel. mi prijdou skoro stejne jak u starsi rom. Jen me neskutecne stve jedna vec, a to kalendar na uvodni obrazovce dnes. Chtel bych, aby se mi tam zobrazovaly ukoly jako u stare verze ROM (tam se mi vzdy zobrazily svatky na dany a nasledujici den + nejaka ta upominka pokud jsem mel) ale tady u nove 2.5 je pouze trapny napis Kalendar a hotovo. Nevite o nejake aplikaci kteraby tohle dokazala poresit? Ale neco jineho nez Co0kie's Home Tab (je sice skvela ale prijde mi docela pomala a hlavne mam takove tuseni, ze se mi kvuli ni sekl vzdy telefon a nesel probudit). Pokud by kdokoli o cemkoli vedel, budu vdecny!!!