Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

Kyci_ce4you (3)|1.8.2010 13:26
Ahoj,
od patku mam M10 a potreboval bych od zkusenych par rad. Predesilam, ze jsem laik, takze prosim zadne odborne terminy :D

1. Dal jsem si jako zvoneni MP3 a kdyz mi telefon zvoni, tak prvnich 5 sekund je zvoneni hlasite a pak se automaticky ztlumi. Jde nejak nastavit, aby bylo stale hlasite?

2. Mam obavu, abych se nepripojil pomoci GPRS a nezacalo mi to stahovat nejaky data. Nainstaloval jsem si Data controller,ale kdyz dam omylem treba pocasi, tak se mi automaticky zacne telefon pripojovat pomoci GPRS, nejde nastavit, aby se to muselo zeptat, zda se chci pripojit pomoci GPRS? Nemam placenej internet pres telefon, protoze to moc nevyuzivam.

3. Kdyz jsem pripojenej pres wifi a prohlizim internet, nemuze se mi automaticky neco stahovat pres GPRS?

4. Muzu prehravat filmy ve formatu avi?

5. Jako prohlizec webu pouzivate explorer, kterej je v zakladnim menu?

6. Nestahuje GPS pri navigovani automaticky nejaka data?

7. Behem cekani na spojeni s volanym mi zhasne display, nejde ta doba nejak problouzit, nez zhasne?

8. Necinny telefon mi zahasne po cca 30 sekundach , nikolik jak jsem si nastavil - po 12 minute, ale pak ho musim pustit pres tlacitko nahore, i kdyz jsem zaskrtl, aby se obnovil po klinknuti na display.

Diky moc za radu a omlouvam se za laicke dotazy, ale mam obavu, aby mi diky zkouseni, co telefon umi neprisel domu ucet na nejakou vysokou castku :)

Vlada
tomsoft (2734)|1.8.2010 19:41
to: Kyci
Tak vítej do klubu :yes: :))
Ke Tvým otázkám....

1. START - NASTAVENÍ - OSOBNÍ - Zvuky a Upozornění - Záložka upozornění a tady se podívej co máš nastaveno v "Typ Vyzvánění"
Měl by jsi tam mít "Vyzvánění" to pak bude přehrávat daný zvuk, který je vybrán níže, neustále dokola....

2. S GPRS si musíš zkrátka dát pozor... např. počasí je v M10 na nic, protože kdykoli ho spustíš, chce se připojit a když není zapnuté Wifi nebo jiné,
spustí se GPRS. Doporučuji na počasí nějakou jinou aplikaci, např, MeteoServis, která se připojuje když dáš k tomu souhlas.
Jinak další nějaké automatické připojování si můžeš nastavit (povolit/zakázat) v Bezdrátovém Manažeru - Menu Nastavení - Nastavení systému GPS - a zde se podívej co a jak se automaticky připojuje, doporučuji nasstavit na Dotaz.

3. NE, když je aktivní Wifi a internet, GPRS se nepřipojuje samo.... jedině, že by nějaká hloupá aplikace využívala jen a jen GPRS, ale taková v M10 není.

4. ANO.

5. Já ano, jinak ještě můžeš používat Operu nebo Operu Mini. Mě stačí IE.

6. NE, pokud nehledáš nějaké extra body zájmu nebo informace o průjezdnosti cesty (něco jako TMC)

7. Tohle dělá dialer přímo v ROMce. Já na volání (kontkty) používám extra program, který toto třeba umožňuje nastavit, ale mám to taky na "Vypnout displej během hovoru" nevím k čemu je dobré aby během třeba dlouhého hovoru ještě svítil displej. Šetří to baterku

8. Tohle je volitelné v nastavení, ale musíš to nějak naladit k obrazu svému pomocí dvou ovládacích panelů, kterou jsou v START - NASTAVENÍ -
- SYSTÉM - Napájení a Podsvícení.

Jinak doporučuji si přečíst něco Windows Mobile a práce s takovým zařízení, na internetu je toho plno. Já vím, učený z nebe nespadl, ale když si to prostě sám nevyzkoušíš, nebudeš to umět nikdy a pracovat s podobným zařízením není tak složité.... Klidně zkoušej rlzné věci a nastavení, o nic nejde, když systím nějak zboříš, může se to dát zase do původního stavu a jede se znovu.... jen dávat pozor na ty data. Já žádnou extra aplikaci nepoužívám a když se něco chce připojit na internet přes GPRS, zeptá se mě to, takže je pak na mě, jestli zvolím ANO nebo NE.
Kyci_ce4you (3)|1.8.2010 20:38
Diky moc za vycerpavajici odpovedi, moc jsi mi pomohl a uklidnil :) Jeste bych mel doplnujici otazky :) :
1. jeste jsem to cele odpoledne prochazel a na netu nekdo dopoirucoval program Data controller, tak jsem ho nainstaloval a pokud jsem vypnul wi-fi, tak me to k eploreru, pocasi atd. nechtelo pustit, kdyz jsem zapnul wi-fi, bylo to pristupne. Mas nejake zkusenosti s timto programem?

2. Jak muzu prehrat film ve formatu AVI, kdyz to M10 tedy umi? Nakopiroval jsem film do obrazku a telefon nic nevidel, kdyz jsem ho chctel spustit, nahral jsem tam tedy film ve formatu 3gp a ten videl a prehral v pohode :( Nevis, co delam spatne?

3. Co se tyka toho zvoneni, tak kdyz telefon lezi na stole, tak zvoni porad stejne hlasite, jen ho ze stolu zvednu, tak se do 3-4 sekund ztisi, takze to bude asi OK, ze pozna, ze se s nim manipuluje :)

Jeste jednou diky moc.

Vlada
tomsoft (2734)|1.8.2010 22:03
1. Data Controller neznám, nepoužívím takové programy. Ale asi funguje správně, protože v systému zakáže všechny datové přenosy přes GPRS,
tak to má asi fungovat. Musíš to v něm asi zase povolit, ale k čemu pak je, když to zase povolíš....

2. Já dám AVI na SD akrtu a ten AVI soubor normálně spustím v průzkumníku a hraje, Nerozumím tomu co píšeš "telefon nic nevidel...."

3. Ano, ve výchozím stavu to tak má fungovat, protože se předpokládá, že když telefon vezmeš do ruky, že nemusí pořád zvonit....
Kyci_ce4you (3)|1.8.2010 22:06
telefon nic nevidel - tim jsem myslel, ze se mi v telefonu nezobrazil ten soubor s filmem, kdyz mel priponu avi, ale kdyz mel jinej priponu 3gp, tak ten soubor zobrazil normalne a mel jsem je ulozeny na stejnym miste.

Ted jsem to ukusil pres pruzkumnil, jak jsi psal a vse bezi v pohode.

Takze diky moc :yes: :yes: :yes:

Vlada
permar (552)|2.8.2010 08:11
To Kyci: program DataCotroller používám, sic jinou podobu tohoto programu s názvem Dial-upEnablerDisable,ale funkčně je stejný, tzn. nastavíš,vypneš si v něm datové přenosy - MMS,WAP či Internet od operátora. K tomuto účelu temto program také slouží,nechceš-li ,aby se ti PDA samovolně připojovalo k internetu,datovým službám...........
tomato_ce4you (17)|2.8.2010 09:01
To KYCI: Nie je ten AVI súbor poškodený?
tomsoft (2734)|2.8.2010 09:02
[quote=Kyci]Ted jsem to ukusil pres pruzkumnil, jak jsi psal a vse bezi v pohode.[/quote] myslím, že už mu to hraje :)

Zippich (20)|2.8.2010 13:05
M10 stahuje data, i když se tváří, že ne (nevím proč). Nějaký program na blokování datových profilů je tedy z kategorie must-have :-)
tomsoft (2734)|2.8.2010 13:20
Tohle si mi teda ještě nestalo.... nic se samo nikdy nestahuje, pokud tomu nedá uživatel svolení.
Žádný podobný program jsem nidky nepotřeboval (mám jen plugin HomeScreen++) a ten mi ukazuje kdy a kolik dat jsem přenesl přes GPRS a je pořád na nule.
permar (552)|2.8.2010 19:07
To Zippich , pokud jsi si jistý ,že ti něco nějaký program stahuje,tak ti doporučím instalovat SPB WirellesMonitor. Zkus ho a sám posoudíš, tento program ukáže do puntíku vše kdy se ti co a hlavně přes co stáhlo, v nastavení si akorát odklikni Wifi a USB ,ať máš opravdu jistotu ,že to jde přes data......
TEAM_ce4you (72)|2.8.2010 21:48
Zdravím po delší odmlce přátele M10, konečně jsem se odhodlal k "obnovení výchozího nastavení", jenom připomínám, že jsem měl problém s komunikací zařízení s paměťovou kartou a i po tomto resetu mi to dělá naprosto stejně jako před resetem, cca 1h to všechno funguje tak jak má a potom to najede do starých kolejí a opět nejdou obrázky v soboru "obrázky a videa" otevřít, píše mi to, že soubor nelze načíst a když dám "správce úloh" abych "obrázky a videa" odstranil tak to cca 1min. pracuje a potom se soubor stejně neodstraní. V "galerii médii" vše funguje perfektně, ale tam mám vše uložené v My Storage. Díky
HogoFogo_ce4you (1)|6.8.2010 23:01
Ahoj, měl jsem s M10 stjený problém, s kartou Kingston 8GB. Jen doba "mizení" souborů byla delší, zpravidla přes noc.
S podobným problémem jsem se již setkal u foťáku (Panasonic s SD kartou), kdy fotky ve foťáku mizely (nešly prohlížet) a přesto na kartě byly, když se strčila do čtečky v PC. Tenkrát to vyřešil prográmek od HP pro formátování SD/SDHC karet ve čtečce. Zkusil jsem ho použít i na tu mikro SDHC pro M10 a ejhle problém zmizel.
Nepamatuji si již, v čem spočívá ten jiný způsob formátování karty oproti formátování v zařízení (jednalo se snad o nějaké méně významné byty v záhlaví karty), ale vím, že program funguje dobře a podařilo se mi s ním "oživit" i "chcíplou" kartu, kterou kamarád neviděl v MP3 přehrávači.
Pro úplnost, program je pro velké PC a formátuje kartu v externí USB čtečce. Pro SDHC zvolit FAT32. Snad pomůže i tobě.
chester_ce4you (2)|10.8.2010 05:33
HI..All users
GPS'shortcut how to pull the desktop from the device manager??
Looking for a long time, can not find the way
image see it!!
Some people have an alternative?
Thank you
tomsoft (2734)|10.8.2010 08:17
to: chester
Only shortcut of GPS (from CManager) can not be added to Home.

--------------------

Pouze zástupce GPS z Bezdrátového manageru přidat na Home nelze.
HH (40)|10.8.2010 16:30
Chlapci šikovní, myslíte, že by šlo na M10 zprovoznit DLNA server. Viz tento link na XDA-dev Určitě to je zajímavá funkcionalita. Díky za snahu...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629247
TEAM_ce4you (72)|10.8.2010 16:53
Ahoj všichni, já mám pořád ten problém s komunikací zařízení s paměťovou kartou, ale už se mi alespoň podařilo ten problém trochu specifikovat a to, že s pamětovými kartami typu SD mi zařízení funguje naprosto bez problémů, ale nechce mi komunikovat s paměťovými kartami typu SDHC. Díky za radu
tomsoft (2734)|10.8.2010 23:23
to: TEAM
Hele, jestli to dělá každá SDHC karta a každá SD funguje, tak bych reklamoval (pokud tam máš ofiko ROM) pokud máš ROM od Pitky,
tak se do něj normálně pusť, že tam má chybu v ovladači pro SDHC :)
To si dělám srandu, ale co jiného.... jestli fakt všechny SDHC karty dělají ten bordel, tak bych to reklamoval, třeba nějak blbne napájení po probuzení
karty a podobně....
TEAM_ce4you (72)|10.8.2010 23:31
No právě, že to dělá každá SDHC a každá SD chodí normálně, já už jsem kontaktoval prodejce a ten mi tvrdí, že teď mají vydat nový software a ten by to prý měl opravit a protože tomu houby rozumím tak nevím jestli má pravdu nebo ze mne dělá blba, aby to nemusel přijímat k reklamaci. Díky
tomsoft (2734)|10.8.2010 23:39
Nový SW? Ten najdeš jedině tady :) Na nějaké kecy prodejce bych nedal.
Ale reklamovat můžeš přímo u výrobce
Ještě bych počkal n aPitku.... jestli třeba neví, že v jeho verzích ROM je nějaká změna v ovladači nebo něco podobného.
Pitkóóóó, jsi tady :yes:
chester_ce4you (2)|11.8.2010 07:33
to:tomsoft
Understand!!
thank you !

[quote=tomsoft]to: chester
Only shortcut of GPS (from CManager) can not be added to Home.

--------------------

Pouze zástupce GPS z Bezdrátového manageru přidat na Home nelze.[/quote]

Vectrix (11)|11.8.2010 13:45
Zdravím všechny. Jsem novým uživatelem GA M10. Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s antivirovým programem na tomto přístroji. Konkrétně jsem uvažoval o ESET Mobile security. Máte s tím někdo zkušenosti resp. má vůbec smysl kupovat nějaký takový program? Díky za odpověď. V.
tomsoft (2734)|11.8.2010 14:35
Ahoj a vítej do klubu :yes:
Ne, ne , ne...
Podobné programy jsou jen brzdy každého zařízení a je jedno jestli je to HTC, ASUS, MIO atd...
Pokud člověk nepatří k těm, co bezhlavě kliká na cokoli a podobně, není nutné žádný takový program instalovat a už vůbec ne kupovat :)
Nikdy jsem žádný antivir v PDA neměl a nikdy jsem neměl problém s nějakým virem či podobně.
Je fakt, že životnost ROM v mém případě není nijak dlouhá, takže by se asi nějaký virus dlouho neohřál :)
Vectrix (11)|11.8.2010 14:47
Děkuju za odpověď. ;-)
TEAM_ce4you (72)|11.8.2010 21:30
Zdravím, tak co ještě asi neznáme názor kolegy Pitky na ty paměťovky SD + SDHC ? Díky
pitka (1346)|11.8.2010 23:56
No nevím jestli ti příliš poradím. Já totiž mám asi 5xSDHC karet a všechny jedou bez problémů.
Ale když už dělám nějaké fotky tak tedy většinou ukládám do My Storage.

Ale na druhou stranu nevidíme problémy s SD(hc) kartami poprvé a myslím, že ani naposled.
Je to asi veřejné tajemství, že výrobce pamětí nedodržují všechny standardy pro výrobu/vývoj a samozřejmě i materiály.
Prostě se to někde musí ošidit. :O ;) Hlavně aby byla dobrá cena apod....

Dále to může být závada konkrétního kusu, poškození souborového systému. Ale může to být i problém ovladače i použité konkrétní technologie.
Ale z popisu to vypadá jakoby na problém s napájením karty. Nedokážu říct více detailů, jelikož to nemám v ruce.

Doporučuji ti test s jinou kartou nebo kartami (i zkusit jiného výrobce).

PS : tady si můžeš něco načíst o parametrech komunikace, pinoutu a dalších detailech hosta i karty :
http://www.coresolid-storage.com/upload/download/HGK50_V1.2%281%29.pdf
Třeba to pomůže najít tvůj problém.
TEAM_ce4you (72)|12.8.2010 05:15
Moc děkuji za informace, paměťových karet jsem již vyzkoušel více a mohu problém trochu více specifikovat, všechny karty SD v zařízení fungují bez problému a všechny karty SDHC v zařízení nefungují. Díky
mk.miky (7)|12.8.2010 18:01
Prosím, může mi někdo poskytnout návod formou krok za krokem, jak vyhledat aktualizaci internetového prohlížeče a jak ho v přístroji zaktualizovat? Ač je přístroj zakoupen v červnu 2010, tak zahlásil, že prohlížeč je "zastaralý" a je jej třeba aktualizovat. Dále ve stávajícím prohlížeči nejdou spustit videa umístěné třeba na stránce tn.nova.cz.
Za návod pro totálního neználka, kterému IT nic neříkají děkuji.
Vectrix (11)|12.8.2010 21:22
Opět zdravím, přátelé. Dnes se mi stala zvláštní věc s navigací při cestě z Olomouce. Tapnul jsem na ikonku mapy na úvodní obrazovce a telefon zčernal a nereagoval na žádný jiný pokyn než "zmáčknutí" tlačítka "start". Tohle se stalo potom vždy, když jsem chtěl přejít na mapu. Pomohlo až vypnout a zapnout přístroj. Možná je to jenom "blbost" způsobena přehřátím (nosím ho v černém pouzdře za opaskem a dneska bylo docela slunečno), proto se ptám, jestli se něco podobného nestalo ještě někomu jinému. Díky za odpověďi a případné tipy jak takovýmto "stavům" předcházet. V.
P.S.: Jinak všechno šlape na 1 ;-).
father (44)|13.8.2010 07:17
Mám dotaz, má někdo zkušenosti s aktualizovanými mapami? Před dovolenou jsem dělal aktualizaci, doufám že správně, trvala asi 30 min. Jeli jsme do Chorvatska, přes Vídeň a ve Slovinsku jsou nové dálnice, méně než rok, ale navigace o nich neměla ani tušení. Podotýkám znovu, že jsem úplný laik, proto se ptám, jaká verze map by ta aktualizovaná asi měla být a kde najdu údaje o této verzi?
Mám ještě jeden dotaz, zatím jsem nepřišel na to, jak kopírovat něco např. z mailu nebo sms do kalendáře, poznámek, příp. i mezi mailem a sms?
Díky moc za rady.
tomsoft (2734)|13.8.2010 09:31
Jeden den tu nejsem a co se děje .... :)

to: mk.miky
Prohlížeč není starý, je ve verzi, jak jej MS vydal spolu s tímto OS. Internetový prohlížeč je součástí ROM, který je výrobce, takže pokud ho neaktualizuje výrobce, bude tam pořád ten, co tam je. Ano, existuje již novější verze, ale není to jako u velkých Windows....takže bych se do toho nehrabal. Pokud ti nějaký web napsal, že máš starý prohlížeč, může to být i tím že nezná mobilní prohlížeč... která stránka to byla?
Popřípadě si můžeš nainstalovat jiný prohlížeč, např. Operu 10 nebo OperuMini.



to: Vectrix
Divné, asi by se to nemělo stávat, ale zase na druhou stranu... je tam jen Windows :)
Ano vedro tomu může pomoci, protože při vykreslování 3D grafiky se více zatíží, ale jen nošení v kapse (pokud teda nemáš třeba zapnutou Wifi) to nijak nazahřeje.... já jsem zrovna včera jel z Karviné do Prahy a celou dobu na M10 svítilo sluníčko a vše bez problémů. Něco to musí vydržet...
Takže ten Tvůj black screen bych zatím nechal ... pokud se to stane znovu asi bych reklamoval nebo spíše raději nejdříve udělal HR a tím bych vyloučil jestli je problém v zařízení nebo to třeba nezpůsobuje nějaký soft. Já tu super Garmin navigaci nepoužívám a u IGO (nebo PRIMO) mi to nikdy nic podobného neudělalo.



to: father
Mapy... věčný boj nás uživatelů a výrobců map. To že máš aktualizované mapy (mám je taky) ještě bohužel neznamená, že jsou opravdu aktualizované nebo resp. že obsahují všechny možné cesty a ulice, které v předchozích verzích nebyly. Bohužel je to na tom konkrétním výrobci map, v případě M10 a Garmin navigace je to myslím Navteq. Na jiném fóru jsem se učastnil debaty o tom, jaký dodavatel je nejlepší... žádný :)
Všichni tam mají něco co jiné ne a naopak. Co se týče ale východní evropy podle mě, jsou na tom nejlepší mapy od TeleAtlas. Bohužel dodavatelem map pro Garmin Asus je v kombinaci s M10 Navteq. Co ale vím j efakt, že zrovna společnost Navteq se v poslední době začíná stále více a více zajímat o pokrytí právě východní evropy, protože do teď to byla hlavně západní evropa. Takže snad bude lépe, ale v současné době
to prostě tak je, že ty mapy zemí jako je Slovinsko a podobné jsou takové jaké jsou.
A k tomu kopírování.... co myslíš? Kopírovat text? Ten snad jde ne? Otevřeš SMS, přidržíš stylus na zprávě a vybereš z nabídky "Provést výběr" pak obtáhneš text v SMS a dáš COPY, pak to PASTE do poznámek nebo jinde....
Vectrix (11)|13.8.2010 10:21
Díky Tomsofte. Zatím to opravdu řešit nebudu. Stalo se to jenom jednou a teď to jede v pohodě. Snad se už to nestane.
tomato_ce4you (17)|13.8.2010 10:53
Tak včera som mal menší BUG. Mal som neprijatý hovor a klikol dom na zelene sluchatko v today a nič. Iba píp. Tak som stisol tlačitko a s telefonom sa nič nedialo. Pomohol iba reset.
tomsoft (2734)|13.8.2010 12:00
hm, to se asi může stát na jakémkoli PDA kde je Windows Mobile :)
A příčina? Asi cokoli ....
father (44)|13.8.2010 13:52
Tomsofte, díky moc... Je to jednoduchý a mě to nedojde. Asi bych se měl vrátit zpátky ke kuličkovýmu počítadlu.
tomsoft (2734)|13.8.2010 22:27
Jo v pohodě.... :)

Teď mám něco já, možná zajímavého, ale řešení zatím nemám.
Jel jsem včera trasu Karviná - Praha. Po cestě jsem zapínal IGO8, cca v polovině trasy PRIMO a zjistil jsme malý problém.
Přímo v PRIMO je jakýsi audio přehrávač, celkem pěkné.... najde to MP3 na SD kartě, seřadí podle různých kritérií a po cestě to přehrává.
Ale.... když je zapnutá navigace a ta je nastavena na 3D režim, tak se v různých intervalech celé přehrávání zasekne (ticho) a po 2-3sec. zase pokračuje. Děje se tak většinou, když je 3D terén a při rychlosti nad 100km/h, kdy se okolní terén rychleji překresluje a CPU musí trochu makat.
Tak to prostě nestíhá a kouše se to. Myslel jsem, že to dělá PRIMO nebo ten přehrávač co je v něm, tak jsem vypnul PRIMO, spustil ten klasický přehrávač co je ve Windows a spustil IGO8, ale výsledek byl stejný. Pokud je zobrazen (nastaven) 2D terén nebo napříkald ve skinu Dimka - TomSoft v IGO si to přepnu do spořiče nebo do DigiTachomteru, tak to neudělá. To znamená, že když je 3D, tak jakoby nestíhalo zařízení se starat o GPS + vykresklovat 3D bitmapy a přehrávat audio.... ? Nevím, jak si to vysvětlit, ale na cestě zpátky už mám připraven jiný program na přehrávání MP3 (PMusic), tak to vyzkouším pak v něm.... bohužel vyzkoušet to v navigaci Garmin nemůžu, už to tam nemám :)
Nezkoušel někdo navigaci IGO nebo PRIMO a zárověň přehrávat MP3 z SD karty?
permar (552)|15.8.2010 09:43
Všiml jsem si ,že dost lidí se ptá na prohlížení videa na M10,přes IE nebo jiný prohlížeč. Mám odzkoušeno ,že některé stránky přes IE v M10 fungují,videa na nich presentovaná ,jako třeba tyto stránky SPORTSTREAM. A některé stream videa např. stránky STREAM.CZ nefungují. Nedávno jsem našel jeden prohlížeč odkaz na stažení ZDE, je free, jednoduchý ,na dané účely použitelný . Zkoušel jsem na něm různé stream videa,fungují,ale i když jste připojeni přes wifi,tak streamování ,načítání daného videa,není nijak plynulé, vyzkoušeno na těchto stránkách ZDE, zde šly přehrávat i "pánské pořady";) . Takže ,kdo se chce dívat na TV ,ať se poohlídne po větší kubatuře,nejlépe po nějaké TV:)) :))
plysakmartin (6)|15.8.2010 21:03
Zdravím vás. Mám tento přístroj cca měsíc a víceméně s ním ještě zápasím. Zajímala by mě jedna věc, jakmile si nechám něco poslat přes bluetooth mám v té horní liště upozornění, jestli to chci uložit, ale to upozornění mi nejde otevřít abych to potvrdil, poradíte mi jak na to ? Díky
tomsoft (2734)|16.8.2010 08:15
to: plysakmartin
Tohle přece normálně funguje.....
Když je nějaké upozornění v TaskBaru, tak se tam ukáže ta značka a když se klikne na tu horní lištu, zobrazí se Notifikace, která má tři obrazovky
(Stav, Vyhledat a Upozornění) jako je na obrázcích.... v těch oknech se posunuje klikáním na horní rohy nebo gesty vlevo a vpravo.
00348176_001_83nC.jpg 00348176_002_VQCa.jpg 00348176_003_XSEc.jpg
tomsoft (2734)|16.8.2010 12:33
Ještě bych se vrátil k příspěvku s přehráváním MP3 s navigací.
Při zpáteční cestě jsem přehrával stejné MP3, ze stejné SD karty, ale přes Pocket Music (web autora)
A jak se spuštěnou navigací PRIMO 1.1, tak IGO8.3.4 to hrálo 100% OK :yes:
Žádné záseky v přehrávání a podobně. Když jsem to přepnul na přehrávání ve vestavěném přehrávači, ihned po pár minutách se to zase projevilo...
Jakmile to hrálo přes Pocket Music, bylo to OK. Zkoušel jsem ještě ten originální přehrávač spustit tak, aby přehrával MP3 z \My Storage\,
tak to bylo trošku lepší a ty záseky byly mnohem méně, ale byly tam.
Neměl jsem v zařízení ještě tu BETA verzi Pitkovi nové ROM (M615), tak nevím, jestli by byl nějaký rozdíl, v každém případě,
pokud jsem hudbu přehrával v Pocket Music, bylo to v pořádku :yes:
plysakmartin (6)|16.8.2010 20:57
Jj to vím, v tom problém není. Ale to upozornění mi pak nejde rozkliknout
tomsoft (2734)|16.8.2010 23:13
Jestli to nefunguje jak má, což by mělo, protože je to standardní funkce, tak buď za to může nějaký jiný soft nebo nějaké nastavení upozorňování.
Já jsem to teď zkoušel, spároval jsem M10 s PC z Windows 7 a posílám soubory tam i zpět a když se zobrazí ta notifikace na M10, tak ji normálně otevřu a když potvrdím ANO, tak se soubor přijme a je to.....
Já bych udělal HR a moc bych se s tím netrápil. Na tom není moc co nastavovat a vymýšlet.
Můžeš jen třeba zkontrolovat jestli máš v \Windows\Po spuštění\ soubor (zástupce) AlarmNotify.lnk a NotificationTray.lnk,
pokud ano, tak HR.... abych vyloučil jinou chybu nějakého SW.
00348209_Screen001_OJ6T.jpg 00348209_Screen002_aWIg.jpg 00348209_Screen003_94oE.jpg
TEAM_ce4you (72)|17.8.2010 18:39
Zdravím všechny kolegy M10, stále mám problém komunikace zařízení s paměťovými kartami, paměťových karet jsem již vyzkoušel více a mohu problém trochu více specifikovat, všechny karty SD v zařízení fungují bez problému a všechny karty SDHC v zařízení nefungují.

Ještě se potýkám s jednou záhadou a to, že když přijmu zprávu (fotku) MMS nebo odešlu zprávu (fotku) MMS tak se mi vždy odpojí datové připojení a musím jít opět do nastavení, připojení, připojení a znovu ho připojit (aktivovat). Díky za rady
Vectrix (11)|17.8.2010 21:52
Zdravím. Já bych se přidal k problémům s BT, ale ne přímo s ním, ale spíše s tím správcem bezdrátových sítí. Všechny ikonky mi fungujou správně - 1 tapnutí - aktivace a oranžové probarvení ikonky, 2. tapnutí deaktivace a "odbarvení. Toto ale neplatí pro BT. Aktivace probíhá vcelku normálně, jenom trochu déle, ale při deaktivaci se "neodbarví" symbol BT a tak nepoznám, jestli už je vyplý nebo ne. Když pak znovu otevřu správce bezdr.sítí, tak už probarvený není. Možná nějaká SW chyba? Nevíte, co by mohlo pomoct?
tomsoft (2734)|18.8.2010 00:06
to: TEAM
Tak s tou SD kartou.... už falt netuším, já bych to reklamoval a hotovo nebo bych používal SD (ne SDHC)


to: Vectrix
Tohle může dělat nějaký jiný software, který taky umí zapínat BT. Už se mi to stalo taky.
Nechci nijak prudit, ale když je nějaký takový problém, kterým všem funfguje normálně, tak bych vždy jako první udělal HR (Výchozí nastavení).
Jinak je možnost novou ROM, která je o kus lepší než ta originální.
Jestli někdo má strach např. z reklamace, protože flešnutím neoficiální ROM padá záruka, tak není problém, je k dispozici zase ta ofiko ROM včetně Bootloaderu. Není tady nikde ke stažení, ale je, stačí napsat SZ.
Vectrix (11)|18.8.2010 10:16
To Tomsoft: Telefon je 2 dny po HR. Žádný software jsem neinstaloval ani před ani po HR. Něco už jsem se z tohoto fora dověděl než jsem sem vlezl. Uznávám, že tuto informaci jsem měl připojit k původní zprávě. ;-)
permar (552)|18.8.2010 11:01
Jenom pro doplnění - málokdo z vás "nováčků" napíše jakou verzi ROM používáte,pokud se vám vyskytne nějaký problém. Proto doporučuji ,nebát se zkusit,upgradovat na verzi M25 Full cZonee,která je k dispoozici v jiném vlákně, přesně jak o tom psal Tomsoft......
HH (40)|18.8.2010 11:07
Chtěl bych reportovat závažný bug v programu smartrady verze 2.3.2. na M10 (FW: Pitka 615) Způsobuje kolaps celého zařízení a následný vynucený hard reset. Problém se projevuje takto: Po nainstalování vašeho programu na PDA fungují řády zcela korektně až do prvního softresetu (nebo vypnutí/zapnutí). Po opětovném zapnutí PDA již nenastartuje a zatuhne na bootovací stránce. Následuje vynucený hardreset. Chyba byla opakovaně ověřena i na zcela čisté tovární instalaci, takže koincidence s jinými programy je vyloučena. Je na tom někdo podobně?
tomsoft (2734)|18.8.2010 23:02
[quote=Syko]Ahojte, nenašiel som tu cez vyhľadávanie ako zmením základu obrazovku aby tam nebolo to menu s tými ikonami.
ďakujem [/quote]

Asi zase nefunguje to vyhledávání na fóru ... :)) Jinak si to neumím vysvětlit.

Jak změnit tu základní obrazovku ? Chceš tam nějakou ikonku přidat nebo ubrat? Přidrž prst na jedné z nich a zobrazí se editace, ve které můžeš
přehazovat ikonky z místa na místo, mazat a přidávat další.

Jestli je chceš úplně všechny vypnout a mít ba "ploše" jiné pluginy, tak v Nabídce Start - Nastavení - Osobní - Domů je záložka Položky, tak když vyhodíš položku "Home" tak se všechyn ikony vypnou a můžeš tam mít zcela něco jiného.... třeba něco jako ZDE
tomsoft (2734)|18.8.2010 23:04
to: HH
Moc nerozumím .... nadáváš na M10 nebo na Smart řády ? :)
Nebudu to zkoušet, protože Smart řády nějak nemusím..... ale každopádně díky za informace :yes:

EDIT:
Jinak aplikace Smart řády, aspoň je to uvedeno na webu výrobce, resp. není uvedeno, je určen pro OS Windows Mobile 6.5, nikoli pro WM 6.5.3, který je v M10...