Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

pitka (1346)|12.7.2010 23:20
Extrom by nějak zmodifikovat asi šel. Nevím chtělo by to test, taky mě to žere.

Na WM7 si nejdříve počkám a poté sám vyzkouším, jelikož se mi to nějak nezdá :O
Zatím se k tomu příliš pozitivně nestavím.:oops:
tomsoft (2734)|12.7.2010 23:51
Zmodifikovat ? Ne zmodifikovat, vyhodit, zrušit, smazat :)
Ale jo, testovat určitě ano, ale se mnou můžeš počítat :yes:
mk.miky (7)|13.7.2010 13:08
Dotázek neznalého uživatele.
Prosím, neexistuje nějaká možnost na to, aby se spuštěná aplikace ukončila hned, a ne, aby "přešla" na pozadí?
Mám na mysli např.: Spuštěná kalkulačka. "x" ji "zavřu". Objeví se úvodní obrazovka, ale kalkulačka zavřena není. Definitivní uzavření je možné až podržením "středového symbolu W okna" a "Ukončit vše".
Nebo jsem něco přehlédl?
tomsoft (2734)|13.7.2010 13:50
to: mk.miky
Nepřehlédl. Tak to prostě funguje ve většině ROM na většině zařízeních.
Můžeš použít nějaký třeba jiný TaskManager jako např. ArkSwitvh nebo Showcase, které se umí slušně integrovat do OS.
Ten druhý zmíněný umí pak to, že když krátce klikneš na X tak se aplikace jen minimalizuje a když dlouze přidržíš ten X tak se aplikace opravdu ukončí.
tomsoft (2734)|13.7.2010 15:52
Ještě se vrátím k Showcase
Když si po instalaci upravíš v registrech tento zánam a změníš hodnotu z 0 na 1
[HKEY_CURRENT_USER\Software\e-Natives Technology\Showcase]
"SUITE_CloseOnTap"="[color=red]1[/color]"
tak bude fungovat klasický krátký stisk X jako opravdové zavření a ukončení aplikace :yes:
honzavavra (0)|15.7.2010 13:28
Ahoj, nainstaloval jsem na M10 prohlížeč Opera Mobile 10. Bohužel jsem zjistil, že vždy po jeho použití a překlopení displeje na šířku, dojde po ukončení opery k nějakému narušení WM, které se projevuje chybějícím horním stavovým řádkem. Na jeho místě začnou zůstávat zbytky aplikací (mapy, telefon atd.) Pomůže vypnout/zapnout a vše je v pořádku do doby, než použiji Operu a provedu rotaci displeje (automatickou i nastavenou v menu). Pokud zustane Opera na výšku, problém se neprojeví. Stejný problém mě způsobovalo i IGO, dokud jsem nezakázal automatické otáčení displeje. Mám původní ROM.

Předem díky moc za nápad a případně otestování. Honza
pitka (1346)|15.7.2010 19:46
Zkus napsat jakou verzi Opery používáš.
Také je důležité zmínit jaké máš nainstalované SW či obnovené zálohy atd..
Bez takovýchto detailů je to vaření z vody.
TEAM_ce4you (72)|15.7.2010 20:33
Zdravím všechny po delší odmlce. Konečně už mám M10 cca 14 dnů doma a všechno funguje tak jak má akorát mám problém, že mi nechce zařízení komunikovat s paměťovou kartou. Při ukládání třeba fotky mi to buď nenapíše vůbec nic nebo mi to napíše "nelze uložit to samé mi napíše když chci uložit soubor a na kartě nic nenajdu a nebo mi to napíše soubor nelze načíst. Samozřejmě jsem tam zkoušel dát i jinou kartu, která mi jinde funguje a dopadnu naprosto stejně. Když vše ukládám nebo otvírám na My Storage funguje vše úplně v pohodě. Použil jsem úplně novou paměťovou kartu " Kingston Micro Secure Digital (SDHC) (Class 4) 8GB ". Předem díky za radu, jsem amatér takže se se mnou musí hodně polopaticky. Dík
permar (552)|15.7.2010 20:58
Mám ten samý typ karty,a nemám s ní problém. Zkus kartu zformátovat na FAT32- buď přes čtečku nebo v PDA.
Fotky ukládám do My Storage,pokud si je chci dát na kartu ,tak si je tam jednoduše přesunu,většinou si ,ale ihned fotky dám do PC.................Ale s něčím podobným co popisuješ jsem se nesetkal,zkus se ještě podívat,zda máš kartu správně zasunutou,teda doufám že ji v PDA vydíš :) , ale pro jistotu se ptám,stát se může cokoliv.............
TEAM_ce4you (72)|15.7.2010 21:10
Jo to jsem zkoušel několikrát a zasunutá by tam měla být dobře a když přepnu paměť na tu kartu tak mi to ukazuje cca 7,5GB volné paměti.
tomsoft (2734)|15.7.2010 21:49
to: TEAM
Máš foťák? Tak tu kartu dej do foťáku a tam ji naformátuj. Pak ji dej zpět do PDA (ve vypnutém stavu).
Jestli nic, tak ji vyhoď.
A funguje ta karta normálně třeba ve čtečce ve "velkém" PC?
honzavavra (0)|16.7.2010 13:17
to: pitka

Ahoj, mobil mám cca 14dní a je to můj první telefon s WM. V telefonu mám doinstalované pouze AutoFlight 6.5.1 s nastaveným vypínaním a zapínáním sítí, Audio Notes Touch 1.03, iGO 8.3.4.117940 na kartě a zmíněnou Operu Mobile 10 Touch - bližší verzi jsem nikde nenašel (je aktualně stažena z webu). Popsaný problém se projevoval již při spouštění iGO bez zakazaného automatického otačení v registrech a v té době nebyla v telefonu doinstalována žádná aplikace a nebyla provedena žádná jiná úprava v registrech. V současné době tento problém způsobuje pouze Opera a pouze, pokud dojde k její rotaci na šířku. Nyní jsem zakázal v registrech její automatické otáčení a pokud ji neotočím v menu, tak je vše OK (akorát mi prohlížení webu na výšku nevyhovuje). Žádné obnovy záloh jsem zatím neprováděl, s telefonem se zatím pomalu seznamuji :-)
TEAM_ce4you (72)|16.7.2010 20:33
Zdravím, tak jsem postupoval dle instrukcí a jsem z toho zmatený jako včela. Karta se mi načetla, nafotil jsem 4 snímky, které se uložily a šli i otevřít pak jsem přes den využíval m10tku pouze k hovorům a SMS zprávám. Odpoledne jsem nafotil další 3 snímky, které se ale už zase neuložily a nešly otevřít ani ty co jsem ráno nafotil a otevřít šli. Místo nadpisů na kartě např. "hudba", "obrázky", atd. byla akorát soustava nesmyslných znaků a když jsem se snažil fotku otevřít tak mi to napsalo "soubor nelze načíst" a po kliknůtí na druhou fotku mi zamrzlo celé zařízení. Po restartování zase vše běží tak jak má, ale pravděpodobně zase jenom chvilku. Karta byla nová takže jí mohu bez problému vyměnit, ale aby nebyla chyba někde jinde a nerekli mi, že jsem magor. Díky
keramik_ce4you (0)|17.7.2010 01:18
Ahoj.Od úterý bych měl být dalším šťastným majitelem tohoto kousku.Chci se předběžně zeptat zda někdo nezkoušel dnes koukat na fotbal přes stránku www.tipovani.cz jestli to funguje ( běží to pod silverlightem) . Nebo jestli by to mohl někdo zítra nebo v neděli vyzkoušet.
Dík za odpověď a dík za tyhle stránky , dostalo se mne před nákupem díky nim spousta informací které bych pracně sháněl bůhvíkde.
tomsoft (2734)|17.7.2010 12:26
to: honzavavra
S otáčením IGO to nepůjde nikdy. Automaticky se IGO nikdy otáčet samo nebude, ale OS se o to bude vždy snažit, takže je nutná ta úprava
v registrech
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\AutoRotationSetting]
a do hodnoty BlackList přidat "igo8.exe" a "igo8.class".
Ale to asi máš....
Já jsem si teď nainstaloval Operu 10 (10.0.0) a procházím různý web (i tento) a otáčím to tak nebo tak, vždy se to samo otočí tam a zase zpět
a nikdy žádný problém.... v registrech jsem nic s Opery nepřidával. V nastavení opery mám jen tohle (viz. obr)
Zkoušel jsem různá nastavení, ale nic zvláštního nepozoruji, chová se to normálně, tak jak má.
Nepoužívám rozhraní AsusHOME, ale klasiku WM 6.5 a vždy otáčím zařízení tak, že jsou tlačítka vpravo.
Jinak zlatý dobrý IE. Opera sežere cca 30MB RAM, IE necelou třetinu.


to: TEAM
A jak se chová v normální čtečce? Může být ale opravdu problém v samotné kartě nebo v zapnutém šifrování v OS.
Podívej se do nastavení - Systém - Šifrování... a zkus ho vypnout.
A zkoušel jsi tu kartu naformátovat v tom foťáku?


to: keramik
Silverlight pod WM moc neběží....
00347447_set_opera_pkXv.jpg 00347447_normal_72nC.jpg 00347447_mobilni_50lA.jpg
TEAM_ce4you (72)|17.7.2010 13:55
Já mám bohužel starý typ PC a tam jí nedám, foťák taky nemá akorát mám k dispozici HTC P3300 Artemis s Windows 6, ale nevím jesti by tuto 8GB kartu zkousnul. Byl jsem v tom systému-šifrování, ale to je šedivý a nejde mi ani zapnout, ani vypnou a současný stav je, že je vypnuté. Díky
TEAM_ce4you (72)|17.7.2010 15:06
Teď mne ještě napadlo, že v tom HTC P3300 Artemis mám naprosto stejnou paměťovou kartu akorát 4GB tak jsem jí dal do M10 a dělá to naprosto stejně jako ta 8GB co jsem měl v M10 a přitom v tom HTC P3300 Artemisu chodí normálně bez problémů. Díky
permar (552)|17.7.2010 16:56
Zkus provest HR, nastav zakladni udaje - cas,datum atd. Pak vloz kartu a vyzkousej. Sleduji co tady pises,ale sam nevim jak ti poradit. Ale jak uz ti radil i Tomsoft , zkusil bych tu kartu zformatovat.......Jeste se zeptam - a jine veci co mas na karte ti funguji? Hudba,video.... nebo ti to dela jen s temi fotkami? Zkus treba z My Storage zkopirovat nejakou mp3 na kartu,a zkus zda ji spustis.
TEAM_ce4you (72)|17.7.2010 21:16
Zdravím, tak už jsem z toho vážně na infarkt. V 18h jsem všechno udělal jak jsi mi řekl, zkusil jsem nafotit pár snímků a zkopírovat MP3 všechno se v pohodě uložilo a všechno šlo zase otevřít i přehrát. Do 19h jsem na zařízení ani nesáhl a všechno jsem zkusil znovu a vše opět bez problémů fungovalo. Do 20h jsem opět na zařízení ani nesáhl a potom jsem zase chtěl zařízení vyzkoušet, ale už jsem neotevřel ani jednu fotku a píše mi to u všeho "soubor nelze načíst", MP3 nelze také přehrát a místo nápisů na kartě např. "hudba", "obrázky" "název MP3", atd. tam mám pouze sestavu zkomolených nesrozumitelných znaků. Tak už jsem z toho vážně jelen, protože předpokládám, že když to teď opět zrestartuji tak vše půjde normálně, ale zase pouze tak cca 2h a vše bude zase ve starých kolejích. Když používám výhradně My Storage tak vše funguje naprosto normálně a časově neomezeně. Moc děkuji
TEAM_ce4you (72)|17.7.2010 21:31
Tak se stalo přesně to co jsem předpokládal. Ve 21h jsem zařízení zrestartoval a zase všechny fotky jdou normálně otevřít a MP3 přehrávat, ale i když na zařízení ani nesáhnu, tak cca po 2h bude opět vše ve starých kolejích a na kartě nebude zase nic fungovat. Díky
pitka (1346)|17.7.2010 22:24
poslechni co ti radí Permar, at´zdravotnictví ušetří za zákrok ;)
TEAM_ce4you (72)|17.7.2010 22:30
Já jsem to všechno udělal, ale vždy to funguje cca 2h a aniž něco se zařízením dělám tak se to potom vrátí do původních kolejí a to samé mi děla i když tam vložím jinou kartu, která mi na jiném zařízení bez problému funguje. Díky
TEAM_ce4you (72)|17.7.2010 22:51
Tak ve 21h jsem zařízení zrestartoval, vyzkoušel a vše fungovalo naprosto bezchybně, do 22:30h jsem zařízení nevzal do ruky a ve 22:30h jsem ho pouze zase chtěl vyzkoušet a opět naprosto nic nefungovalo takže se tam něco děje naprosto bez mého zásahu a jakéhokoliv ovlivnění mojí osobou. Díky
pitka (1346)|17.7.2010 23:45
co znamená restartoval? vysvětli více co vlastně děláš.
TEAM_ce4you (72)|18.7.2010 00:05
Odendám zadní kryt a zmáčknu tlačítko "reset". Podotýkám, že jsem naprostý laik a bojím se se zařízením nějak sám laborovat, protože předpokládám, že by to po mě nedal dohromady ani výrobce. Díky
permar (552)|18.7.2010 07:12
To TEAM- Hard Reset se provadi bud pomoci tlacitek nebo jdi do nabidky START/Nastaveni/System a zde je polozka Vychozi nastaveni,klikni na ni a udelej presne to co je tam napsano. Pote az ti system opet nabehne ,nastavis veskere veci jako datum,cas atd. Pak to zkus z temi fotkami a dej vedet jak si dopadl. A jeste bych doporucil,aby sis do zarizeni nahral,naflashoval,novou verzi ROMky,pise se o tom v jinem vlakne.....
tomato_ce4you (17)|18.7.2010 10:15
Ahojte. Mam jeden dotaz. Ked mi prichadza hovor, tak mi cislo zobrazi, ale nenapise, kto mi vola. To mi vypise az po zdvihnuti hovoru. ROM je posledna Pitkova. Neviete co je s tym?
mics (19)|18.7.2010 10:38
Bohužel toto se mi občas stane i na originální ROM a taky netuším čím to je. Zdá se mi, že se to stane nejčastěji, když jeden člověk volá např. 2x po sobě, tak při tom druhém volání se mi zobrazí pouze číslo. Podobně se mi to stalo např. když jsem od dotyčného měl zmeškaný hovor a on poté volal znovu.
permar (552)|18.7.2010 10:45
Ja na kontakty pouzivam Resco Contakt Manager, tam se mi to nestalo ani jednou. Tento mensi problem se zobrazenim cisla volaneho se staval v defaultni aplikaci kontaktu.....
pitka (1346)|18.7.2010 11:37
to TEAM
Tady máš jak se provádí HARD RESET, ale ty provádíš stále jen SOFT RESET :
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35647&fi=0
tomsoft (2734)|18.7.2010 18:07
Čau kucíííí :)
Teda, to je debata.... já jsem poslední dny nějak nestíhal.
K tomu nezobrazení se čísla nebo jména při hovoru, si matně vzpomínám, že se mi to stávalo taky (na všech ROM), ale já už dlouho vždy používám
nějaký jiný program na kontakty, tedy i na dialer. Inesfot Phone, Resco kontaky, IconSoft Phone Ext nic takového nedělají.

Probém s tou SD kartou... je zajímavý, ale SD kartou to asi nedude, když funguje v jiné zařízení.
Připadá mi to jako kdysi na P535 když uslo zařízení na více jak hodinu, už se na SD kartu nešlo dostat.
Zkusi bych určitě ten HARD RESET
honzavavra (0)|19.7.2010 09:24
to: tomsoft

Ahoj, problém s Operou částečně vyřešen. Zjistil jsem, že chyba nastane pouze tehdy, pokud Operu ukončím v jejím menu - poté dojde k narušení horního stavového řádku. Pokud ji ponechám běžet nebo ukončím přes task manager, tak je vše OK :-).
mouka_ce4you (34)|20.7.2010 22:28
Potřebuji poradit.Už týden se pokouším upgradovat mapy.Vždy mi to napíše že nemám nainstalovanou předchozí verzi mapy a proces se ukončí.Máte nějaký tip jak na to.Mám Pitkův upgrade na v.25.Mohlo by to být tím?:(
tomsoft (2734)|20.7.2010 22:46
to: mouka
Nemohlo, mám ho taky a upgrade map byl OK.
A stahuješ mapy pro správný software? nebo nevypršela už doba, kdy jsi mohl tento upgrade bezplatně stáhnout? To totiž není navždy :(
mouka_ce4you (34)|20.7.2010 23:36
to je mi jasné že to není na vždy.Poslední termín je zítra.Na té mé registraci je psáno že soubor byl stáhnut,ale nikdy to neproběhlo.Píše mi to že mám mapu City Navigator Europe NT 2010.30,Deluxe,nuvifone,Jan 10 a že ta ke stažení je nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NT 2011
2011.10 .Kdyby tak Garmin měl českou podporu,aby bylo kam zavolat:disgusted:
keramik_ce4you (0)|21.7.2010 00:23
Tak už mám tento přístroj také doma. Zatím s ním trošku válčím ale vypadá dobře.Mám zatím malý problém , nejdou mne spustit videa na netových stránkách.Třeba ivysílání na stránkách ČT.Ale když napíšu ručně tu šílenou adresu do přehrávače datových proudů , tak to běží.Stejně tak mne neběží obraz na SBP TV. Jsem připojen přes wi-fi ke své síti doma.Nemusí se v nějakém menu spárovat přehrávač s prohlížečem? Dík za radu.
keramik_ce4you (0)|21.7.2010 01:14
tak opera mini 10.0 mne to spustí ale explorer ani SPB TV ne...
tomsoft (2734)|21.7.2010 10:14
to: mouka
Takže dneska? To asi smůla.... ale jak si vzpomínám, stejnou hlášku mi to vyhodilo taky. Když jsem to pak celé stahoval znovu (ten EXE soubor) druhý den, vše se už udělalo správně. Podle mě tam mají bordel na tom serveru. Nicméně o nic jsi nepřišel nebo nepříjdeš. Nějaké extra změny tam nejsou
a už jsem viděl ty mapy stažené i na jiných servech včetně celého softu (je to banda).
Já jsem včera už i úplně vyhodil z MyStorage celou Garmin navigaci, nějak mě nesedí. IGO a PRIMO prostě vedou na celé čáře.


to: keramik

Jo, asi jediný slušný prohlížeč (kromě IE) je OperaMini. SPB TV jsem zkoušel a všechny stanice co mi to našlo, normálně hrají. CT jsem tam ale nenašel.
Samotné přehrávání na webu CT24 mi taky nejede ani v IE ani v Opera 10.
V OperaMini, ano :yes:
permar (552)|21.7.2010 10:29
V SPB TV byla svého času ČT24, před Olympiádou ji "stornovali" a nyní tam opět v nabídce není. Ale mě by spíš zajímalo jak vám v OpeřeMini hraje ČT24, mě to né a né hrát :)) , mám poslední verzi OperyMini 5. Nebo ,že by to bylo mezi židlí a PDA?:D
pitka (1346)|21.7.2010 23:27
Tome, kdyžtak mám zálohu, kdyby něco :D :D
Si děsnej radikáááál.
tomsoft (2734)|21.7.2010 23:41
Radikáááál ? :)
Samozřejmě, že jsem si uložil celý obsah "My Storage" do PC, co kdyby :)
S tím videem to je všelijaké.... jednou to jede, jednou nee a nic jsem nezměnil. Klasické video v multimediálních souborech jede OK,
ale ty internetové moc ne. To je ale problém prohlížečů :?
mouka_ce4you (34)|22.7.2010 08:15
Stal se zázrak.Po několika dnech co jsem se pokoušel aktualizovat mapy(pořád to hlásilo ,že nemám nainstalovanou předchozí verzi map) se 30minut před koncem termínu systém chytil a aktualizoval.Pravda.Napřed jsem poslal do Garminu rozezlený email.Ještě neodpověděli.Pak jsem si stáhl celou mapovou databázi z internetu,a tu jsem se pokoušel odemknout ze svými údaji.To se sice povedlo a na stránkách to psalo že je odemklá,ale v programu to dál tvrdošíjně psalo že je zamknutá a pak ten poslední zoufalý pokus ,použít mapuploader,který nakonec vyšel.Nevím co se změnilo,možná pomohlo to odemknutí na stránkách.Pokud by někdo měl podobný problém,má možnost zkusit mou komplikovanou cestu k datům.:D
tomsoft (2734)|22.7.2010 08:29
Tak to gratuluji :yes:
Mají tam fakt asi bordel, protože mi to udělalo něco podobného... několik dnů nic (stejná hláška) a pak najednou to šlo :)
keramik_ce4you (0)|22.7.2010 13:07
Tak to spb tv mne nejede. Teda zvuk jede ale stále mám statický obraz reklamy. Používáte nějaký speciální přehrávač ? Teda nepotřebuju to spb tv nutně spíš mne to zajímá kde dělám chybu.
tomsoft (2734)|22.7.2010 13:25
Nic speciálního jsem do M10 neinstaloval. Nemám tam ani žádný jiné přhrávač než ten co je v OS.
Jen jsem včera právě nainstaloval SPB TV, připojil na WiFi a díval se na TV. Hrají všechny programy co mi to našlo. Některé lépe, některé hůře,
ale to už je jiná věc, ale žádný statický obraz tam není, vše je OK.
Co máš za verzi SPB TV?
Já jsem nainstaloval tuhle:
Verze 2.0.1, sestavení 3094
keramik_ce4you (0)|22.7.2010 16:23
Tak ještě zkusím laborovat. Já dával do novýho founu flash M25 + bootloader a KLASIK PP a pak přes MARKETPLACE stahnul to SPB TV.
aktualizováno: Dík za radu 2.0.1 jede. Ta z Marketplace byla 2.0 a nefungovala.
tomsoft (2734)|26.7.2010 15:18
[quote=private]... myslím že se brzy na tohle zařízení objeví objektivní recenze[/quote] ... tohle už jsme tady probírali, ale nevím, jak jsem si nemohli všimnout recenze přímo od Pavla K.

roze_ce4you (76)|28.7.2010 19:57
Pokud by to někoho zajímalo -> nahrání uživatelských POI do Garmin navigace
Přes tvrzení ASUS podpory, že M10 uživatelské POI nepodporuje :sarcastic: , potvrzuji to, že funguje toto:
pokud M10 připojím k PC jako MassStorage, tak Garmin utilitka PoiLoader M10 detekuje jako navigaci a POI pošle do složky \My Storage\POI\. Následně jsem zjistil, že můžu GPI file nahrát i manuálně do složky \Garmin\POI.
Vyhledávání v těchto uživatelských kategoriích/souborech POI ... volba Vyhledat -> Doplňky nabízí výběr z POI, které jsou umístěné v těch výše uvedených složkách.
Jinak volba Nástroje -> Spravovat údaje k volbě -> Sady už. bodů zájmu zobrazuje pouze soubory/POI, které jsou ve složce \My Storage\POI
roze_ce4you (76)|28.7.2010 20:03
K aktualizaci Garmin map...
V zařízení mám po resetu nahrány mapy CN Europe NT 2010.30. Rád bych se zeptal těch z vás , kdo provedl upgrade map, jakou verzi map máte?

Poslední verze turistických navigací/zařízení Garmin umožňuje souběžně používat vícero sad map na jednom zařízení a přepínat se mezi nimi.
Nemá s tím zde někdo zkušenost?
roze_ce4you (76)|28.7.2010 20:28
[quote=private]... myslím že se brzy na tohle zařízení objeví objektivní recenze[/quote]
recenzi umí sepsat leckdo, ale podporu/zkušenosti jako tomsoft/permar/pitka málokdo :-)