Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

HH (40)|19.6.2010 11:49
[quote=tomsoft]to: HH
Asi ne ... :)
Tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit. Málem jsem si cvrknul do trenek, jak to v navigaci zase na mě řvalo a hudba? Perfektní.
Nemám žádné žádné extra super sluchátka, ale nechtěl jsem to zkoušet na těch HTC sluchátkách, tak jsem vytáhnul velké (Otíkovské).
A hraje to perfektně.
Mám ROM od Pitky, ty ne... nevím, sice psal, že to jede i na výchozí ROM, tak asi ano.
Dělal jsem to stejně jako ty.
1- Instalace Security_Off.cab
2- Instalace SRS_WOW_HD_M10.CAB
Instalace do zařízení (NE na Storage, NE na My Storage)
3- Restart - tady bych se zastavil. Ty píšeš Vyp/ZAP tlačítko POWER. Tohle jsem nedělal (i když je to asi stejné, mělo by).
Jestli máš chuť ještě na jeden HR, můžeš to vyzkoušet.
Nainstaluj oba CABy, pak udělej SOFT RESET s použitím nějakého soft. Zde jeden přikládám.
Rozbal si to někam třeba na SD, je to jen jeden EXE soubor s výstižným názvem "SoftReset.exe" a místo VYP/ZAP použij ten.
Já to teď instaloval do plně nabité ROM se vším SW a bez problémů, rve to uši...[/quote]

Ahoj.
Tak jsem se po 14 dnech dostal k dalšímu pokusu se SRS. Vše jsem udělal podle popisu.

1.) Hard reset - > čisté zařízení
2.) Instalace security off do vnitřní paměti
3.) SRS do vnitřní paměti
4.) reset přes SoftReset.exe

Opět jsem vytuhnul v cyklickém restartu - > tlačítkový HR :-((( To opravdu není možné, že všem to běhá a mě ne... Jestli je tu někdo z Prahy, mohl by mi to tam někdo nacpat? Fakt už nevím co dělám blbě.

tomsoft (2734)|19.6.2010 19:08
Tak to už hraničí se zdravým rozumem ... :)
Ano, vše je správně a určitě pokud to děláš jak popisuješ je to dobře a mělo by to tedy fungovat.
Pak už zbývá jen "Chocholoušek" :D

Než to odvezeš na skládku, udělej ještě HR a před instalací si zkopíruj ty CABy do MyStorage a pak vypni zařízení... když bude vypnuté, vytáhni SIM kartu a SD kartu a pak to vše nainstaluj. Pokud to udělá zase, jsou jen dv možnosti. ROMka nebo CAB = něco z těch dvou je na prd.
Máš původní ROM nebo od Pitky?
HH (40)|19.6.2010 19:14
Tak jsem v zoufalství naflešoval poslední Pitkovu ROMku (verze M25). Po instalaci a HR instaluji podle výše uvedeného postupu SRS z Pitkova linku (opětově staženo z edisku). SDčko je venku, SIM taky, SR přes Softreset.exe vidím bílou obrazovku, vidím ji minutu, dvě a vidím, že je to zase v pr*** xtý tlačítkový HR a M10 se probírá z komatu. Fakt už nevím...

//citovat předchozí příspěvek je oprvadu zbytečené
HH (40)|19.6.2010 19:17
Napadlo mě, jestli se caby nepoškodí při rozbalování...
permar (552)|19.6.2010 19:24
Cca pred hodinou si bracha instaloval na puvodni ROMku SRS a vse probehlo bez problemu......opravdu to funguje,ale jak pomoci tobe to nevim.....
tomsoft (2734)|19.6.2010 19:28
Hm CABy se rozbalením nepoškodí... to by ti psalo nějakou chybu už při instalaci...
A ze stejného linku jsem je stahovali všichni a všem to jede.
Ještě by bylo dobr asi zjistit, který CAB to dělá... zkus nainstalovat jen jeden a pak restart.
Co je v CABU s tím SRS se dá vytáhnout, ale netuším co dělá ten CAB security.... on to není jen tak normální CAB.
HH (40)|19.6.2010 20:15
Tak další pokus.

Security off nainstalováno > SR > PDA nabootovalo v pohodě. V seznamu instalovaných aplikací je viditelný
SRS > SR > a už nenabootovalo... > tlačítkový HR

Tak to neskousne ten druhý cab se SRS... Zvuk mi normálně hraje, takže audio čip je v pořádku. Je možné, že by do jednoho kusu dali něco jiného, myslím HW. To je asi blbost, co? Jak to pak vysvětlit. Jsem asi jediný člověk co má s tím problém. Napadá mě, může na to mít vliv zformáování paměti MyStorage mám ji 16k na sektor myslím FAT32

Verzi HW mi to hlásí 2.16

//citovat předchozí příspěvek je oprvadu zbytečené
permar (552)|19.6.2010 20:53
[quote]Napadá mě, může na to mít vliv zformáování paměti MyStorage mám ji 16k na sektor myslím FAT32 Verzi HW mi to hlásí 2.16[/quote] My Storage s tím nemá nic společného......já vážně netuším jak ti poradit......zkus ten SRS co jsem tu dal,je to úplně to samé co dal k dispozici pitka ,takže zkus to........
HH (40)|19.6.2010 21:14
Výsledek stejný jako všechny předchozí pokusy :-(

//citovat předchozí příspěvek je oprvadu zbytečené
permar (552)|19.6.2010 21:20
To HH : takový "blbý dotaz" ,když si tu zmiňoval My Storage- doufám,že to tam neinstaluješ ?!
HH (40)|20.6.2010 11:02
Ne neinstaluji. Vše to lezlo do vnitřní paměti.
pitka (1346)|20.6.2010 18:57
Security off be nemělo být absolutně nutné. Zkus tedy jen SRS a restart.
Poté zkus poštelovat samostatné SRS a ověřit jestli s ním systém hraje a funguje ve všech režimech.
HH (40)|23.6.2010 14:17
Tak jsem zkoušel instalovat pouze SRS cab na čisté zařízení. Poštelovat se mi ho už neporařilo protože při restartu PDA nenastartuje. Opětovný HR. Pitka jestli jsi z Prahy. Bylo by možné se někdy sejít, že by ses na to podíval?

Jinak jsem objevil novou metodu hard resetu. PDA se nejdříve vypne. HR se vyvolá stiskem Volume down + power button.
vaclavka (10)|2.7.2010 12:09
Ahoj, mam dotaz.
Neznate nejaky alternativni klient pro postu, v mobilu mi nejdou stahnout zpravy ackoli napr. internet jde. Pop3 na seznamu a ostatni dobre nastaveno ale stejne to nejede. Zkousel jsem fleximail - rozhrani neni prizpusobene, profimail, take nesel. Dik
tomsoft (2734)|2.7.2010 15:21
to: vaclavka
Zrovna poslední dny nedělám nic jiného než mailuji z M10ky.
A jsem na tom s použitím programů třetích stran stejně. Flexmail nic moc, nesedí k WM 6.5.3. ProfilMail je o kousek lepší ale často padá.
Ale v Outlooku co je v ROM, normálně vše funguje jak má. Mám tam tři účty (2x IMAP, 1xPOP) a funguje to OK.
Co přesně ti tam nefunguje? Případně založím mail na seznamu a můžeme to vyzkoušet na stejném účtu....
Zdenek Malinsky (9781)|2.7.2010 18:29
Podle mě to máš blbě nastaveno. Když nejde defaultní mail.klient, bude chyba v připojení nebo v nastavení.
Co konkrétně tam zadáváš a jak (k čemu/přes co) se připojuješ?
mk.miky (7)|4.7.2010 20:43
[quote=Phlo]... Když něco píšu a potřebuji psát jen velká písmena nebo jen čísla, neustále mne PDA vrací na textovou klávesnici s malými písmeny - ... dá se to nějak obejít?
Petr[/quote]
Velká písmena - u mne ano. Stačí dvojklik na "Shift". Tím se klávesnice přepne do režimu "Caps Lock".
Čísla u Excelu - fak nepříjemné. Po první číslici se klávesnice přepne, po druhé zůstane v režimu čísel a přechodem na jinou buňku se opětovně přepne.

vaclavka (10)|4.7.2010 20:52
Uz je to ok, bylo to tim ze v praci jsme pripojeni jako firemni sit, takze to nejspis neco blokuje, doma to bezi. dik za rady.
mk.miky (7)|4.7.2010 21:07
[quote=tomsoft] ... mě vadí, že když nabíjím PDA, nemám kontrolu jestli už je nabito nebo ne. Smaozřejmě, můžu se podívat do správce napájení, ale nějaká mini ledka by nebyla špatná...[/quote]
Jednoduchá kontrola je ve stavovém řádku. Při nabíjení je v něm ikona "Baterie se nabíjí" a po nabití se změní na ikonu "Baterie plně nabitá" i když je přístroj stále napájen vnějším zdrojem.

tomsoft (2734)|4.7.2010 21:27
To by mě opravdu nenapadlo .... :)
To vím, ale malá LED někde na obvodu zařízení (jako je to u většiny zařízení) by byla lepší, stačil by jen pohled :yes:
mk.miky (7)|4.7.2010 21:45
Souhlas. Ale snad to aj tak někomu pomůže. Co já jsem se naťukal k zobrazení napájení, než jsem to vypozoroval :-)
tomsoft (2734)|4.7.2010 22:06
Aha :)
tak to jo, ale tohle už bylo i na HDčku co jsem měl (vlastně ještě mám) takže jsem to bral jako automatickou věc. Je škoda. že tam soudruzi z ASUS nedali nějakou tu ledku, ale to jsou asi fakt jen blbosti :)
tomsoft (2734)|4.7.2010 22:40
Zkoušel už někdo stahovat přes MarketPlace Offcie 2010 a pak ho nainstalovat?
Fungují korektně všechny Offcie aplikace ?
Já to teď zkoušel a hned jsem to zase vyhodil.... nešel vůbec spustit Excel, resp. spustit šel, ale nemohl jsem otevřít žádný XLS soubor.
Na hlášce "Soubor nelze otevřít" jsem zkončil .... :((
Ne, že bych tam musel mít Offcie 2010, ale jen jsem se nudil a stahoval některé app přes MarketPlace, některé jsou celkem dobré :)
permar (552)|5.7.2010 09:44
Stahovaní přes MarketPlace zkouším často, Office 2010 jsem stáhl a u Exelu jsem dopadl stejně jako ty....... mám pocit ,že jsem si ho tam stáhl na "Výjezdním zasedání", ale tam byly jiné starosti,takže jsem ho plně nevyzkoušel....:))
tomsoft (2734)|5.7.2010 11:11
Jo jo, matně si vzpomínám :)
Tak nic, kašlu na Office 2010. Možná bude integrován do nějaké budoucí nové ROMky :D
capellen_ce4you (0)|6.7.2010 18:20
Zdravím, mám výše uvedený telefon a pár dotazů ke zkušenějším kolegům:

1. klávesnice: lze nějak nastavit QWERTY místo stávající QWERTZ?
2. lze překlápět i úvodní obrazovku Asus Home, anebo ji úplně vypnout?
3. mapy Garmin: oproti klasickým mapám postrádám zakreslení budov a jiných objektů; lze někde zapnout jejich zobrazování, anebo to Garmin vůbec neumí?

Díky za zkušenosti a tipy!

P.S.: Ta Office 2010 tu taktéž negunguje....
capellen_ce4you (0)|6.7.2010 18:59
[quote=HH]Už někdo přišel na to, jak vypnout vibrace u klávesnice. Nechci aby mi při stisku písmena vibroval v ruce. Než napíšu sms, tak mě brní ruce :-)[/quote]

možná pozdě, ale přece: podržet symbol klávesnice (středový, ten co ji zapíná), pak zvolit možnosti (ikona ze čtyř čárek) a máš nabídku: zapnout vybraci, zapnout zvuk, nastavení xt9....
tomsoft (2734)|6.7.2010 22:03
to: capellen
1. klávesnice: Nelze, tak to je přímo v ROMce. Jedině software klávesnice třetích stran....

2. Překlápět automaticky Home nelze. Automaticky se to otočí ale vždy po zapojení do držádku v autě. Pokud to chci otočit ručně, mám namapováno na dvojitý stisk HW tlačítka pro ukončení hovoru Rotate Screen a ten mi to otočí. Bohužel když pak takto spustíš nějaký program a ukončíš ho, otočí se to samo zpět na výšku. V tom autě to funguje nejlépe, tak to asi soudruzi vymysleli....

3. mapy Garmin: Jaké jsou klasické mapy ? 3D budovy nejsou otázkou mapových souborů. Tohle zajišťují další externí soubory s takovými to informacemi, jako jsou budovy. Gasmin Asus je vekterová aplikace a 3D budovy, tak jak je známe např. z IGO tam nikdy nebudou.
Můj názor na Garmin Asus navigaci je :no: :no:
Zlaté IGO nebo PRIMO :yes: :yes:
capellen_ce4you (0)|7.7.2010 10:58
Díky za odpověď. Nejvíc mne mrzí asi ta SW klávesnice; v průzkumníku vidím soubory cs.qwerty, ale nevím, kde bych je mohl natvrdo změnit (v registru?). Pokud jde o mapy, měl jsem na mysli něco na zopůsob klasické automapy s vykreslením budov, parkovišť, různých orientačních ploch atp. Mám za to, že Nokia má navigaci právě s takovýmito "klasickými" mapami, podobně jako online Google Maps aj. Existuje nějaká možnost i pro navigaci s Garmin, anebo tady už jde o turistické mapy, bez navigace?
permar (552)|7.7.2010 11:41
Zkus se podívat zde možná tam najdeš co hledáš, turistické mapy má Garmin také...........
father (44)|8.7.2010 15:30
Ahoj, mám pár dotazů:

- je možné někde nastavit, aby u všech odeslaných sms přicházelo potvrzení o doručeni bez toho, aby bylo nutne to nastavovat pro každou sms zvlašť,

- mám nastaveno při navigaci stálé podsvícení, ale pořád po několika minutach vypíná, i když je v autě připojen k nabíječce,

- z PC jsem si přenesl různé skladby, normalně hrají dost hlasitě, ale pokud je použiju jako vyzvánění, jsou znatelne tišší, i když je jak u hudby, tak zvuk telefonu na max. orig. vyzvánění je ale hlasité dost.

Dík za rady.
vaclavka (10)|8.7.2010 15:55
Ahoj,
uz jsem zde s dalsim dotazem. Chtel jsem se zeptat na vec ohledne kvality videa. Normalni vestaveny prehravac prehrava moje video v xvid pekne, je uhlazene, ale pokud pouziji TCPMP je kvalita horsi a to mam kvalitu naplno. Pouzival bych vestaveny, ale jak se domnivam neumi titulky a TCPMP ano. Vyskytuje se tento rozdil kvality i u vas? Zajima me to, protoze kdyz ne, byla by alespon sance to nejak spravit.
PS: jiny prehravac ktery umi .srt je nebo ne?
Diky za rady.
tomsoft (2734)|8.7.2010 16:14
to: father
SMS nastavit snad jde v nastavení SMS....
Otevři SMSky a dole přes MENU - NÁSTROJE - MOŽNOSTI - otevři * Zprávy SMS a zde je to nastavení.

Podsvícení musí svíti samo a pořád. Máš originální držák v autě?
Jinak se to pak dá ještě upravit v START - NASTAVENÍ - SYSTÉM - PODSVÍCENÍ a zde v záložce Vnější napájení úplně vyhoď ty "fajfky" a pokud bude zařízení napájeno, nemělo by vypínat displej. Ale i bez toho třeba mě v autě při spuštěné navigaci to svítí pořád.

Ta hlasitost vyzvánění je různá, já třeba používám extra soft na kontakty (Inesoft Phone), který umí změnit hlasitost zvlášť pro systém, zvlášť pro zvonění a zvlášť pro upomínky. Ale když stiskneš tlačítko volume, tak se objeví dvojí nastavení (jedno pro systém a druhé pro zvonení)
Pak to může dělat ale formát souboru. Ty originál zvuky nejsou v MP3, tak mohou zvonit jinak hlasitě než MP3.



to: vaclavka
Přehrávání videa nějak neřeším... a ještě k tomu titulky? To jdou vidět ty titulky? :)
Na video je tady Permar :)
permar (552)|8.7.2010 18:07
to vaclavka :
K tomu videu , na filmy používám Core Player, neumí sic titulky (myšleno tak jako TCPMP) ,ale filmy s titulky si do PDA nervu na to nemám nervy:D . Spíš si pouštím sitcomy,filmy občas. Ohledně titulků toho bylo na fórech popsáno dost,ale já to prostě neřeším,na tak malém displeji to nemá cenu,proto volím dabované filmy. Pokud se ti nezdá výstupní kvalita přehrávaného videa ,na to opět existuje spousta programů na převádění filmů na požadovaný formát. Mě vyhovuje SPB Mobile DVD nebo Pocket Divx, první je placený druhý free.........Ale opět říkám,záleží na samotném uživateli,programů na převod videa do PDA je spousta ,stačí zagooglit a vyzkoušet,každému bude vyhovovat něco jiného.............
A opět zdůrazním- titulky na displeji PDA jsou o ničem :)
Není nad Koťátka ,k tomu titulky nepotřebuji ,viď TomSofte?!;) :))
tomsoft (2734)|8.7.2010 18:27
OT:
jo jo Koťátka titulky opravdu nepotřebují :yes: :D :D
father (44)|9.7.2010 07:50
Tomsofte, díky za rady. Sms jsem nastavil. Držák jsem stále do auta nestih namontovat, čeká v přihrádce..... Nejdřív zkusím to přenastavení vněj. napájení, to mě nenapadlo. A co se zvuků týče je to i aac, ale to je asi jedno. Zkusím, jestli by mi tam někdo známý nedal ten Inesoft Phone, jsem taky starší než hnědý uhlí a v tomhle se moc neorientuju... Ještě jednou díky.
tomsoft (2734)|9.7.2010 08:17
Jestli máš ten originál držák na M10, tak neváhej a montuj, je to super a podle mě, nemusíš nic upravovat v systému, protože jakmile je M10 v držáku, tak se sama otočí na šířku a svítí, pokud je spuštěna navigace, tak svítí pořád. Pokud není spuštěna navigace, řídí se to tím nastavením podsvícení v systému. Na vyzvánění zrovna telefonu, doporučuji WAV.
mirablezi (92)|9.7.2010 22:38
dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zdali někdo z místních borců neuvažoval o napsání recenze na tento přístroj. čekám čekám, ale marně. dá se s tím něco udělat nebo už je to staré zařízení. díky
tomsoft (2734)|9.7.2010 22:57
Recenze? To už bylo vše popsáno....
Podívej se tady
A úplně dole na té stránce je link na jednu z několika recenzí co jsem našel před časem na webu....
permar (552)|10.7.2010 16:57
Ještě k té recenzi , mirablezi měl asi na mysli něco plnohodnotného, na palmserveru to recenzent v půlce utl,nedokončil ji........... na Smartmánii jaksi né a né ji někdo udělat, zde na Ce4you jsem přes SZ žádal Pavla Kozu o recenzi na M10ku, zatím nevím v jakém to je stádiu...........
Dle mého názoru je to škoda,hodně uživatelů vůbec nemá potuchy o tomto dost dobře vyladěném zařízení,nebojím se říct,že v poslední době jedno z nejlepších WM zařízení vůbec.
tomsoft (2734)|10.7.2010 19:31
Myslím, že informací o M10 je víc než dost. Tady i jinde na webu. Na zbytek je tady třeba fórum, aby se člověk poptal ne? :)
Když to někdo bude chtít koupuit, tak koupí M10, když ne, tak ne a koupí něco jiného.
Kdyby to bylo HTC M10 už by bylo recenzí, že nebudeme vědět co dřív číst :)
Ale upřímě jsem rád, že to je tak jak to je.... podívejte se do vláken s HTC... hrůza na co se vše lidi ptají a bohužel pořád dokola.
Takže si všichni kupte HTC :D
permar (552)|10.7.2010 20:22
To Tomsoft : plně s tebou souhlasím....
Co Mistr žije? Je nějaký klid? To je podezřelé...........:))
pitka (1346)|10.7.2010 20:36
Souhlasím i já radši komerčně neprofláknuté, ale kvalitní věci.
permar (552)|10.7.2010 20:40
Mistr žije :)) ...........to mi spadl kámen ze srdce;)
tomsoft (2734)|10.7.2010 21:27
Jo jo , žije.... :yes:
Co nějaká ROM?
Vše až podezřele perfektně funguje :D
pitka (1346)|11.7.2010 16:13
Koukal jsem, že Asus vydává ještě M10E. Víceméně jde o 3 nové barvy (Piano Black, bílá a limitovaná edice Johnnie Walker Brown) a ještě bude možnost koupit i s držákem do auta.
A taky se chlubí, že nestíhají vyrábět.
http://tw.asus.com/News.aspx?N_ID=dTi3hzGyQ1rNyh5E

permar (552)|11.7.2010 16:19
A nestíhají opravovat....kolegovi už to v Asusu leží třetí týden......:D
tomsoft (2734)|11.7.2010 21:55
Joooo, mistře Petře, už jsem si vzpomněl co jsem se to chtěl zeptat.
Už o tom dlouho přemýšlím, ale nešla by udělat ROM, stejná jako ta poslední, ale aby tam nebyla "ExtROM" ?
To by bylo super, mít jen čistý OS, ale zase aby to vůbec fungovalo :( Co?
mics (19)|12.7.2010 14:27
Když už je tu Mistr, nedá mi to se nezeptat :) - nechystáš se do budoucna na ROMku s WP7? Otázka je, zda to půjde a zda to vůbec bude stát za to (myslím hlavně zda za to budou stát WP7).
tomsoft (2734)|12.7.2010 14:44
Nedá mi to.... "Doufám, že se k tomu mistr nechystá" :)