Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|11.6.2010 13:20
Tak to jsme na tom stejně... já jsem zvažoval jestli HD2 nebo M10 a ze stejných důvodů se rozhodl pro M10.
Tady jsem už (teď zrovna ne, zkouším Pitkovu ROM) 14 dní bez restartu a vše OK. A to jsem tam dělal psí kusy :)
permar (552)|11.6.2010 13:24
Teda vymenit Bozske HTC HD2 za M10? Tak tomu se mi nechce ani verit :D......
tomsoft (2734)|11.6.2010 13:51
Božský je jenom "Kája" jinak NIC :D
tomsoft (2734)|11.6.2010 18:09
Jen info pro ty, kdo si stáhli a používají (nebo to zkoušejí) tu moji verzi Klasik, co mám na webu.
Nevím jak Vám, ale mě se stává, že ten iLuncher neraguje po tapnutí na některé zástupce tak rychle jako když tapnu na něco jiného na ToDay. Někdy se ten zástupce označí, ale nespustí. Není to problém ROM nebo OS, je to čistě v tom iLuncheru.
Tak jsem udělal ještě jednu variantu, kde je na místo iLuncher použito SPB Pocket Plus a je to mnohem svižnější, dokonce po SR je o kousek více volné RAM (ale to je nepodstatné). Celý dnešní den si tady s tím hraju a po tapnutí na cokoli co je v Pocket Plus, to okamžitě reaguje.

Takže jsou na webu dvě verze:
CABS Klasik
CABS Klasik PP

roze_ce4you (76)|11.6.2010 19:48
No ještě, že jsem počkal... už je tady varianta s SPB PP :-)
udělal jsem HR, a instalaci dle tomsofta.
Ale výsledek není úplně dle těch screenů :-(
a) nahoře mě chybí digit hodiny
b) dole mám pořád ty 3 ASUS tlačítka (Hovor, Vyhledat a Zobrazit mapu)
c) vpravo mám posuvník - mám na obrazovce více ikon než může zobrazit

please help :)
Zippich (20)|11.6.2010 19:51
To mě chybí ke spokojenosti minimálně jedna věc :-) Používá někdo AE Button Plus? Potřebuju pod některé z tlačítek dostat PhoneWeaver. Jenže se mi nedaří správně nastavit žádnou akci :-(
roze_ce4you (76)|11.6.2010 19:58
S AE Button Plus jsem laboroval neúspěšně rovněž. Nedal by zde někdo návod pro laiky ;) ?
tomsoft (2734)|11.6.2010 20:13
to: roze
Divné ... instaloval jsi všechny CABy metodou SASHIMI ?
Digi hodiny a další věci jsou součásti CABS.
A o vypnutí Asus Home (ty velké ikony dole) se postará ten poslední CAB "099_TomSoftRegistry_SW.cab"
V tom CABu je třeba i to, které Pluginy se mají a které namají na Home aktivovat...
Dodržel jsi postup....
Po HR, udělat restart a spustit ze "\Storage Card\AutoInstall.lnk" ve verzi s Pocket Plus jsem opravil tu chybu v SASHIMI, ale i s tou to fungovalo. Já jsem to zkoušel asi 10x a pokaždé to dopaldo stejně... dobře.

A AEButtons Plus je tam taky a je už nakonfigurovaný na toto:
Zelené tlačítko 1x stisk "Výchozí dialer"
Zelené tlačítko 2x stisk "Adresář kontaktů" (\Windows\Nabídka Start\Programy\Address Book.lnk)
Červené tlačítko 1x stisk "Ukončení hovoru"
Červené tlačítko 2x stisk "Otočení displeje na šířku" (\Windows\Nabídka Start\Programy\Rotate screen.lnk)
Červené tlačítko 3x stisk "Nabídka z AE Buttons, kde jsou další funkce..... jako třeba CTRL+C, CTRL+V"
Windows tlačítko 1x stisk "Second ToDay" (\Program Files\SecondToday\SecondToday.exe)


Jinak s AE Buttons Plus jsou možná trošku problémy, protože se neporadí s HW tlačítky na M10 a zobrazují se tam chybové hlášky, ty ale ignoruju
a nastavuju co potřebuju :)
Veškeré natsavení, ze kterého pak AEButton načítá konfiguraci je v souboru "\Program Files\AEBplus\AEBPlus.cfg"

V konfiguraci AEBPlus upravujte vždy jen tlačítka:
"Windows key"
"Zelené tlačítko telefonu"
"Červené tlačítko telefonu"
na ostatní nešahat.... a nezapomenout to uložit z nabídky - "Nabídka - Uložit"
roze_ce4you (76)|11.6.2010 20:21
OK, je ten postup ještě jednou (i s HR) zopakuji, ale i tak to vypadá impozantně :-)
Zippich (20)|11.6.2010 20:51
Ok, nastavil jsem na 1x zelené spustit aplikaci > Telefon (nebo jinak?) a na 2x PhoneWeaver.

Hm, jenže, 1 stisk zeleného tlačítka a 2 stisky zeleného tlačítka jsou tak blízko u sebe... Systém furt chce vytáčet poslední hovor (což dělá jindy, když není AE Button nainstalovanej) a ještě mi přes to zobrazí to menu :-) Ale jak to teď při psaní zkoušim a zkoušim, je to asi o zvyku, vychytat přesně jak dlouhá má bejt ta prodleva apod. Naštěstí to nepotřebuju tak často :-)

Díky tedy.
TEAM_ce4you (72)|11.6.2010 20:55
Zdravím všechny fandy M10, měl bych mít toto zařízení příští týden a jak tak sleduji vaše diskuze tak vidím, že jste profíci tak se předem omlouvám za můj obyčejný dotaz, ale dají se v M10 v navigaci nějakým způsobem aktualizovat mapy nebo si musím zakoupit doživotní aktualizaci map cca za 2 500Kč jak mi prodejce nabízí ? Díky
tomsoft (2734)|11.6.2010 20:55
No já si asi zyvkl, protože mi to nepříjde. Když chci adresář kontkatů, stisknu 2x zelené a zobrazí se adresář.
Ale co jsem nezkoušel, je přemapovat na M10 tlačítka volume :)
Na HDčku to šlo, tady jsem to nezkoušel.....
tomsoft (2734)|11.6.2010 20:58
to: TEAM
Abych se přiznal, zaregistroval jsem se někde na garmin-asus webu a chtěl jsem aktualizovat mapy, napsalo mi to sice, že žádné nové nejsou,
ale žádné prachy to po mě něchtělo.... tak jestli Tě nechce natáhnout :)
Ale to fakt nevím, protože ta AsusGarmin navigace mi moc nesedí a z 90% používám IGO8, z 9% PRIMO a z 1% AsusGarmin :)

P.S.
Toto je můj 2000 příspěvek ... to je mazec, jdu si dát na to panáka :D
Kdybych se už neozval, tak jich bylo víc :D :D :D
TEAM_ce4you (72)|11.6.2010 21:13
Díky moc za radu, u mne je problém, že pamatuju Šemíka ještě jako hříbě takže veškeré instalace do zařízení je pro mne nadlidský výkon a obávám se toho, že jak bych se sám pustil do nějakých úprav nebo instalací tak už to v životě nedám dohromady. Díky moc za info
Zippich (20)|11.6.2010 21:14
[quote=TEAM]Zdravím všechny fandy M10, měl bych mít toto zařízení příští týden a jak tak sleduji vaše diskuze tak vidím, že jste profíci tak se předem omlouvám za můj obyčejný dotaz, ale dají se v M10 v navigaci nějakým způsobem aktualizovat mapy nebo si musím zakoupit doživotní aktualizaci map cca za 2 500Kč jak mi prodejce nabízí ? Díky[/quote]

Já se registroval teď a nějakou aktualizaci to nabízí :-)
tomsoft (2734)|11.6.2010 21:15
Jo?
Tak to jdu hned prubnout :)
Díky za info :yes:

EDIT:
Tak jsem něco aktualizoval, ale dalších několik sad map jsou už jen za prachy, šmejdi....
Nabídlo mi to nüMaps Lifetime™ Evropa za 119,99 €
Tak to nechci.... Takže TEAMe, jestli ti nabídli nějaké doživotní aktualizace za 2500,- tak ať ti řeknou jaké přesně.... protože na webu Garmin asus je jich celkem dost.
roze_ce4you (76)|11.6.2010 21:37
to tomsoft: ad CABS pro M10 Klasik PP
udělal jsem HR a pak SR utilitou z tohoto fóra, pak jsem pokračoval instalací 'CABS pro M10 Klasik PP'
vše proběhla jako v předchozím případu:
a) nahoře mě chybí digit hodiny
b) dole mám pořád ty 3 ASUS tlačítka (Hovor, Vyhledat a Zobrazit mapu) =>
manuálně jsem vyvolal instalaci
093_home_time.cab
099_TomSoftRegistry_SW.cab => problémy a) a b) zmizely
Nevím ale, jak mám docílit stavu, z screenu, kdy na 2-6. screenu nemáš plugin Inesoftu



tomsoft (2734)|11.6.2010 21:46
A nedal jsi restart po instalaci Pocket Plus, on to vyžaduje, ale na webu píšu že NERESTARTUJEME až do úplného konce, který řekne SASHIMI.
To by sedělo, protože 092 je Cab s PocketPlus a dál už jsi se nedostal.... ale to už je jedno :)

Ten plugin tam je pořád... ale je zrovna překrytý otevřenou záložkou s PP.
Ty záložky se otevírají a zavírají ...
roze_ce4you (76)|11.6.2010 21:55
Jasně jsem k???t co neumí číst - udělal jsem restart po SPB PP :-)
ale nerozumím úplně tomu tvému:
'Ten plugin tam je pořád... ale je zrovna překrytý otevřenou záložkou s PP.
Ty záložky se otevírají a zavírají ...'
ať kliknu na jakoukoliv záložku SPB PP, tak tam ten řádek/plugin Inesoftu je - tj. žere místo.
tomsoft (2734)|11.6.2010 22:02
A dal jsi v SPB PP obnovit ten nastavovací soubor "SET_PocketPlus.plss"
Tam už je to třeba nastaveno, ale jinak si samozřejmě můžeš v nastavení SPB PP nastavit to, aby se ty záložky vždy zavíraly a byly tak zobrazené jen ty velké ikony a tím se celá Home obrazovka zmenší
A pokud se ti nelíbí plugin Inesfot, tak ho vypni v nastavení Dnes
TEAM_ce4you (72)|11.6.2010 22:52
No ten prodejce mi tvrdil, že při koupi té doživotní aktualizace map (doživotní na jedno zařízení takže když potom koupíš zařízení nové tak už je ta aktualizace na nic) se prý ty mapy aktualizují 4x do roka.
tomsoft (2734)|11.6.2010 23:04
Jo, tak to má pravdu, něco takového tam bylo napsáno...
Toto je uvedeno na jejich webu.
[quote]Zaplaťte jednou a získejte celoživotní aktualizace

Víte, kam jít, pokud se změní ulice nebo se otevřou nové restaurace a jiné podniky. Se službou nüMaps Lifetime budete dostávat nejaktuálnější dostupné mapy po celou dobu životnosti jednoho zařízení. Tento jediný jednorázový nákup umožňuje přístup k nejnovějším mapovým informacím o ulicích, dálnicích a bodech zájmu ihned, jakmile je dostupný nový obsah. Poté lze stahovat nová data do zařízení a získat až čtyři aktualizace ročně po celou dobu životnosti jednoho zařízení. Jedná se o nejkomplexnější aktualizační plán, jaký lze zakoupit.

Aktualizace služby nüMaps Lifetime jsou dostupné pro mapy ulic aplikace City Navigator® NT v kompatibilním zařízení.
Zvolte si svůj formát

Předplatné služby nüMaps Lifetime lze zakoupit v podobě ke stažení. Zakupte si stahování a aktualizujte mapy rychle.
Jak to funguje?

Pro použití služby nüMaps Lifetime stačí vaše zařízení, počítač a kabel USB. Služba není podmíněna měsíčními poplatky ani průběžnými náklady na údržbu, platí se pouze jednou za každé zařízení. Pokud si přejete provést aktualizaci map, připojte zařízení k počítači a přihlaste se k účtu myGarmin, kde jsou připravena nejnovější mapová data pro stažení do jednotlivých zařízení. Neustále shromažďujeme nová mapová data a nové aktualizace jsou k dispozici až čtyřikrát ročně. Přihlaste se k zasílání upozornění e-mailem. Společnost Garmin vám zašle e-mail, jakmile budou dostupná nejnovější data.

Aktualizace mapy službou nüMaps Lifetime lze instalovat pouze na jeden kompatibilní přístroj. Zakupte si další aktualizace pro další přístroje.

Navigujte s důvěrou pomocí služby nüMaps Lifetime.[/quote]
roze_ce4you (76)|11.6.2010 23:17
to tomsoft:
"SET_PocketPlus.plss" jsem aplikoval, ale nemělo to zřejmě ten pravý efekt :-)... udělal jsem do třetice HR a sjel tu instalaci 'CABS pro M10 Klasik PP' a dal jsem si pozor, abych neudělal SR. Po SR vyvolaném ze SASHIMI jsem aplikoval "SET_PocketPlus.plss" a ejhle, je to tak, jak popisuješ :)).
Ještě bych se chtěl zeptat: jak nejrychleji přejít ze zobrazeného obsahu záložky SPB PP na 'základní' obsah Today, tj. kdy mám zobrazený Inesoft plugin?

Jinak musím znovu zopakovat, že mě tvoje kompilace připadá špičková (a to jsem velký šťoura :-) a náročný uživatel).
Kam se hrabou nějaké 'karusely' od SPB.


tomsoft (2734)|11.6.2010 23:44
Tak to jsem rád, že ti to aspoň trochu vyhovuje, jse na tom asi stejně :)
Ale nerozumím ti pořád s tím pluginem Inesoft....
Za normálních podmínek jsou všechny záložky PP zavřené a tím je dostupný plugin Inesoft na jeden klik.
Ten klasický ToDay je to co vidíš tj.
DigiHodiny
Záložky PP
Inesoft
Počasí
Bezdrátový manager

Tyto pluginy jsou na ToDay.
Po stisku HW tlačítko WinKey se zobrazí Second ToDay, na kterém je zase nastaven SPB Diary, ale samozřejmě tam můžeš mít cokoli jiného.
Když klikem otevřeš záložku PP a pak ji stejným klikem zase zavřeš, tak zase uvidíš Inesoft tzn. zase základní ToDay....
00346286_001_1ug7.jpg
tomsoft (2734)|12.6.2010 00:23
Z tohoto tématu byly moderátory odděleny některé příspěvky tvořící logický celek, ze kterých bylo následně vytvořeno nové téma. Jde o téma "Garmin-Asus nüvifone M10 - Nelze připojit M10 k PC s Windows 7 - chyba BIOSu".
roze_ce4you (76)|12.6.2010 21:31
to tomsoft: a ještě ke CABS pro M10 Klasik PP
Včera v noci jsem byl z toho tvého sestavení tak nadšený, že jsem si nevšiml vlastnosti:
'Když klikem otevřeš záložku PP a pak ji stejným klikem zase zavřeš, tak zase uvidíš Inesoft tzn. zase základní ToDay' - na to směřoval můj poslední dotaz. Takže (Second)ToDay je prostě skvělé.
Příjemná je ta indikace nabití baterie (horní tenká linka) - používal jsem na Omnii něco podobného.
Ještě jsem se sondoval, jak je sestaven ten SASHIMI baliček. A měl bych ještě tyto dotazy:
a) kdybych tam chtěl něco přidat/vyhodit, tak stačí jen prostě přidat/ubrat instalační cab v adresáři CABS? Nikde už není nic třeba měnit?
b) pořadí očíslování 001-099 instalaček vyplynulo z tvé praxe nebo to má nějaký jiný důvod?
c) 014_Primo_Landscape.cab má nějakou souvislost s iGO8?
d) jak se vyrobí např. takový 007_TomSoft_AplikacePPC-HD_wm6.5.cab?
e) instalace do \Program Files a nikoliv do \My Storage\Program Files\ má nějaký hlubší důvod? V Omnii jsem musel šetřit každým KB. S M10 je to s 'M10 Klasik PP' s instalaci v \Program Files v pohodě - jen jsem zvědavý :)

A díky za včerejší vysvětlení k AE Buttons - já jsem nejdříve zkoušel něco namapovat na tlačítka zvuku, ale nedařilo (viz tvoje AE Buttons Plus si neporadí s HW tlačítky na M10.
To tvoje mapování funguje (jak jinak, že ;) ;) )
tomsoft (2734)|12.6.2010 22:09
to: roze
:yes:
Obsah CABS je volitelný, SASHIMI to vždy nainstaluje vše co tam najde a bere to podle abecedy, proto ty čísla u CABů, abych mohl řídit co se instaluje dřív a co později, není to jedno (jak u kterých CABů)
Takže když tam něco vyhodíš nebo přidáš, je to na Tobě. Ale ten poslední CAB "099_TomSoftRegistry_SW.cab" právě počítá už s některými CABy, že už jsou a tak třeba přidává zástupce do konkrétného místa ve startMenu, upravuje registry pro OS, ale i pro nainstalované CABy atd...
014_Primo_Landscape.cab můžeš v klidu vyhodit, to nemá nic společného s IGO. je to určeno pro PRIMO a spouštění z SD.
Na M10 nemusíš šetřit místem, takže to instaluj do zařízení\Program FilesNějaké další programy, samozřejmě kamkoli.
Jinak na CABy používám "WinCE CAB Manager", který otevře každý CAB (99%) a můžeš tam upravit nějaký obsah. Většina CABs je tímto upravena, protože se třeba neinstaluje do \Programy\ ale třeba do Programy\Multimedia\ nebo Programy\Utilities\ a podobně.
Jsem si jsit, že když v tom WinCE CAB Manageru otevřeš "099_TomSoftRegistry_SW.cab" a "007_TomSoft_AplikacePPC-HD_wm6.5.cab" uvidíš co tam všechno je. Není tam samozřejmě nic co by škodilo OS, ale samé dobré věci :)
mics (19)|13.6.2010 12:15
Daří se Vám aktualizovat mapy? Zaregistroval jsem se na my.garmin.com, nabídlo mi to aktualizaci map (nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NT 2011 2011.10), ale když stáhnu a spustím GarminMapUpdater.exe tak mi to po zadání kódu vypíše pouze: V tomto zařízení Garmin GPS nelze provést tuto aktualizaci, protože není nainstalována předchozí verze mapy. Podle my.garmin.com mám nainstalovánou verzi: City Navigator Europe NT 2010.30,Deluxe,nuvifone,Jan 10

Zippich (20)|13.6.2010 17:40
Ne. Stejná odpověď. Včera jsem psal trochu unáhleně během stahování :-)
tomsoft (2734)|13.6.2010 20:23
Jo jo... jsem na tom stejně... stejná odpověď. Chtěl jsem tam napsat, ale pak jsem se na to vykašlal ....
roze_ce4you (76)|13.6.2010 23:09
Z minulého telefonu jsem byl zvykly mít na ToDay obrazovce náhled na měsíční kalendář a naplánované alarmy (bylo to ale díky kombinaci SPB Shell+Time). Chtěl bych se bez obojího obejít. Našel jsem TodayCalendar, ale v něm se mi nezobrazují naplánované alarmy. Neznal by zde někdo alternativu?
tomsoft (2734)|13.6.2010 23:23
Kalendář a události v něm + úkoly to řeší SPB Diary, ten používám taky.
Bohužel systémový Alarm, který je nastaven v OS, nezobrazíš na M10 asi v ničem, protože ASUS použil své vlastní rozhraní pro Alarmy a ty nejdou zobrazit nikde. Řšením pro budíky je použít externí SW jako třeba G-Alarm, který se umí integrovat na ToDay a zobrazit tak budíky, které jsou nastaveny v něm (ne ty co jsou v OS) a kalendář třeba ten SPB Diary.
Pokud by jsi do M10 nahodil komletní SPB Mobile Shell, tak to pak stačí SPB Time a kalendář do je v Shellu by ti stačil.
Já jsem od G-Alarmu upustil, protože ty dva budíky (alarmy) co mám přes týden v 7:00 a o víkendech v 8:30 už nemám potřebu vidět na ToDay, vím, že tam jsou a hotovo.
roze_ce4you (76)|13.6.2010 23:44
Jj, ten SPB Diary je mocný nástroj.
Mně ale teď šlo o to, zjistit např. to, kolikátého je za čtyři dny ode dneška, když navíc nevím kolikátého a jaký den je dnes. Ano, i to se mě stává :D.
A to pěkně řeší (zdá se) právě TodayCalendar.
Ta nekompatibilita ASUS alarmů je nemilá, ještě že si budík řídím velmi zřídka :D :D .
Měl bych ještě dotazy:
a) dá se nějak ovlivnit to, co se zobrazí při zamknutém displeji? např. kdybych chtěl zobrazit k hodinám právě ten TodayCalendar?
b) dá se nějak v MyMobiler simulovat stisk těch spodních 3 dotykových M10 tlačítek?
tomsoft (2734)|13.6.2010 23:52
tak to si raději kup kapesní kalednář... to je rychlejší :)
Ale to SPB Diary umí ne? Nebo používej AgendaOne, ta sice neumí zobrazit nic na ToDay, ale kalendář jako takový je tam hodně dobrý.
A zkoušel jsi už vůbec ten ToDayCalendar na WM 6.5kách. Jestli se v něm budou zobrazovat ty schůzky a události ?
a) Když je displej zamčený, tak je spuštěn LockScreen, který se dá přizpůsobovat, ale tahat tam programy třetích stran nejde. Doporučuji S2U2.
b) MyMobiler neznám, ale těžko... AEButtons umí virtuální tlačítka vytvářet, ale to jsem nezkoušel co a jak to vůbec funguje.
roze_ce4you (76)|14.6.2010 00:16
Přece si nebudu kupovat kapesní kalendář za 30Káčé, když jsem si koupil skvělý M10 za 10táců :D
Asi nahradím v tvé kompilaci Pocket Digital Clock právě tím TodayCalendar. Už jsem jej vyzkoušel a má i ten vedlejší efekt, že jsem si oprášil ruštinu :D :D
To, co zvládne TodayCalendar, zvládne i SPB Diary, ale až pár kliknutích na obrazovku/záložku.
AgendaOne+SPB Diary je skvělé v práci s jednotlivými detaily (úkoly, schůzkami apod.), ale TodayCalendar je pouhý náhled na kalendářní dny, nikoliv na akce v nich.
Jinak jsem dosud používal PocketInformant, ale AgendaOne mě teď přijde vůči němu přehlednější na obsluhu.
tomsoft (2734)|14.6.2010 00:28
Jo jo, každý potřebujeme k životu něco jiného, to je v pořádku :D
joysnip (1)|14.6.2010 19:40
Ahoj všem, poraďte, chci si koupit telefon, uvažuji mezi M10 a Omnii II, co vy na to? děkuji za rady.
tomsoft (2734)|14.6.2010 19:52
Kdybych měl Omnii II, tak Ti řeknu kup Omnii II, ale protože mám M10, říkám M10.
Tohle je fakt na Tobě. Nechci Ti říkat kup to nebo ono, protože když tam najdeš nějakou hloupost budeš nadávat i na mě. A že tam hloupost určitě najdeš je jisté, ale tu najdeš všude.
Kdyby Tě zajímalo něco konkrétního můžeme určitě pomoci.
Podívej se třeba na HW obou zařízení, kolik má to nebo ono zařízení paměti, rychlost CPU a další ...
Phlo (25)|15.6.2010 14:32
[quote=mics]Daří se Vám aktualizovat mapy? Zaregistroval jsem se na my.garmin.com, nabídlo mi to aktualizaci map (nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NT 2011 2011.10), ale když stáhnu a spustím GarminMapUpdater.exe tak mi to po zadání kódu vypíše pouze: V tomto zařízení Garmin GPS nelze provést tuto aktualizaci, protože není nainstalována předchozí verze mapy. Podle my.garmin.com mám nainstalovánou verzi: City Navigator Europe NT 2010.30,Deluxe,nuvifone,Jan 10[/quote] Stejná zkušenost. Napsal jsem jim, zatím bez odpovědi. P.

// přidána citace
mics (19)|15.6.2010 20:11
Zkusil jsem aktualizaci map ještě jednou a teď to jede.

[color=red]Edit:[/color]
Tak aktualizace proběhla OK, doba stahování byla cca 1,5h (celá evropa). Tak jsem zvědav, zda se to na mapách projeví, někdy mi přišlo, že jsou v předinstalovaných mapách docela neaktuální věci.

Ještě takový dotaz pro zkušenější - když bych teď udělal hard reset, přijdu o tu staženou aktualizaci? Jelikož jsou mapy uložené v MyStorage, tak předpokládám, že ne...
tomsoft (2734)|15.6.2010 21:32
Tak už to frčí u mě :yes: :D
Jak dlouho Ti to trvalo... dal jsem stáhnout Celou EU :)

[color=red]EDIT:[/color]
Tak už je hotovo....
City Navigator Europe NT 2011.10, Deluxe All Regions - nuvifone, Apr 10
nüMaps Onetime™ City Navigator® Europe NT 2011 - 2011.10
Phlo (25)|16.6.2010 08:14
a jak dlouho ti to tedy stahoval?
tomsoft (2734)|16.6.2010 08:44
to: mics
Po Hard Resetu zlstane obsah úložišť (Storage Card a My Storage) netkuntý, takže stažené aktualizace tam zůstanou :)
Smažou se jen nějaké uživatelské věci jako je nastavení, oblíbené, uložené trasy atd.... to se ukládá do zařízení.


to: Phlo
Misc uvádí jak se mu to dlouho stahovalo (1,5h).
Záleží na rychlosti internetu. Jejich server je celkem rychlý a stahuje se cca 2GB dat.
Mě to třeba trvalo asi 15 minut a vypadá to celkem dobře :yes:
I když na nějaké objektivní srovnání je asi brzy :)
permar (552)|16.6.2010 16:58
Potvrzuji,že upgrade map tentokrát bez problémů...........:yes:
TEAM_ce4you (72)|16.6.2010 20:31
Zdravím, jak čtu Vaše příspěvky ohledně aktualizace map tak by bylo asi zbytečný do prodejce cpát 2500Kč navíc za doživotní aktualizaci map když se Vám to podařilo zaktualizovat i bez toho ne? Díky
tomsoft (2734)|16.6.2010 22:10
No to bych netvrdil.... aspoň co se teda mě týče, tak jsem žádné předplatné na webu Garmin neplatil, takže ta moje včerejší aktualizace, byla zdarma asi naposledy, pak už jen za prachy. Za těch 2500 co ti nabízí to je pak doživotně (do konce života M10), takže to můžeš zvážit, jestli ano nebo ne.
Za sebe říkám ne, protože IGO to nesahá ani po kotníky. A IGO popřípadě PRIMO mám koupené.
Neříkám, že ta Garmin navigace je špatná, to určitě ne, ale IGO je IGO :D
pitka (1346)|16.6.2010 23:06
Pokud si pamatuji tak při mém updatu map psali, že akce na "free" stáhnutí trvá do 30.6.2010.

Update map beru jako dobrý bonus, který jsem popravdě ani nečekal.;)
Ale stejně více používám IGO, i když je to zajímavá alternativa a některé funkce jsou ojedinělé.
Při 5Mbit mi download a aktualizace trvala cca 90 min.
00346591_asusgarmin_qlYw.jpg
tomsoft (2734)|16.6.2010 23:23
Jo, zadarmo.... :)
To se vyplatí :D :yes:
Já měl ten datum do 21.6. Asi to je podle registrace u nich nebo tak něco... ale další jsou už za prachy.
Ale je to od nich každopádně pěkné.
Pak jsem ještě uvažoval o jendom rozšíření.... někde tam je možnost objednat databázi rychlostních kamer v EU, těch možných doplňků je tam celkem dost, všechny už bohužel zadarmo nejosu :)
00346592_cam_94oE.jpg
Indian_ce4you (27)|18.6.2010 16:39
aHOJ MOHU SE ZEPTAT ZDA igo8 TRAHA NEJAKÁ DATA OD OPERÁTORA JAKO GARMIN POPR KDE TO ZAKJÁZAT:-) U GARMINA SE NA TO PTÁ HNED NA ZAČÁTKU:-)
tomsoft (2734)|18.6.2010 16:55
IGO8 nic takového nedělá.
Jestli ti něco stahuje data, tak IGO to nebude :)