Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|24.12.2011 14:09
Nevím kde jsi to měnil, ale ten název sdílené Wifi sítě, se mění až když je to sdílení zapnuté, dole je MENU - Nastavení a tady je "Síťový klíč - Název sítě - Síťové připojení
a tady když jsem to teď změnil, tak mi notebook zase našel jinou síť "WifiM10" a připojil se tam, normálně funguje.
Pokud jsi to dělal stejně jako já, tak bude problém asi v tom zařízení, kterým se připojuješ.... v M10 asi nee.
Zkus v tom zařízení (notebook nebo co tam chceš připojit) odstranit všechny Wifi sítě a znovu prohledat.
bobak_ce4you (55)|25.12.2011 22:29
Dekuji za odpověd : je to tak jak píses udelal jsem to podle tabe znovu sem to přejmenoval ,klič sem nechal a vymazal v notasu(XP) i na v druhem notatsu (W7)a naslo to už jen tu přejmenovanou jo jo -a zjistil sem že problem je hlavne v tom že to jde jen na "silnou" 3G se 2 čarkama me to najde napíse že je to připojeno (např u mě k wifi M 10 )ale nenačte stranku jako by nebylo připojení. ale když mam 4 čarky lito to perfekt. sem na takovem rozhrani takoveho signalu a je to problem ale jak popojdu nebo přejedu (např.do centra)k silnejšimu je to OK
yes yes,.....
Indian_ce4you (27)|30.12.2011 20:50
Zdravím chtěl bych se zeptat zda někdo neví co s tím?

objevuilo se mě na dipslay toto http://indian1.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_7103aaa.jpg

něco jako mrtvý (černý) pixely ale v množství co jsem neviděl... je to na reklamaci, popř uznaj to (myslím si, že nárazem to není (i když samo už ho mám 1,5 roku a známky používání nese...

Popř existuje něco jako pixel maping ? dík moc
vakun (1)|3.1.2012 16:48
Dobrý den a vše nejlepší v novém roce,

přes vánoce jsem se stal druhym majitelem v září koupeného přístroje M10.
po dlouhém objevování ,zkoušení a testování jsem s přístrojem velmi spokojen.
narazil jsem však na dva nedostatky:
1. Baterie mi ukazuje po dvou dnech kapacitu 100 procent,zapnu navigaci a po velmi krátké chvilce se objeví na displeji, že baterie je slabá a přístroj se vypne.
Když jej po chvilce spustím tak baterie ukazuje 100 procent,a pochvilce se přístroj opět vypne.
Měřil jsem a napětí na baterii bylo 3.55 V.
V pruběhu těch dvou dnů mi kapacita klesala i na 70 procent ,ale po vypnutí a následném zapnutí vždy ukazuje 100 procent.
Setkali jste se někdo s něčím podobným?
2.Když zapnu foťák tak ho nelze použít ani vypnout, prostě nefunguje žádné tlačítko na přístroji,pouze lze přístroj vypnout.
Po jednom HR se foťák choval normálně, ale po dalších HR je foťák někdy nefunkční.

v obou případech jsem zkoušel SR i HR.
ROM M10_v6.26.0_CSY
přístroj je v záruce,ale než jej pujdu reklamovat, rád bych se zeptal jestli náhodou nedělám něco špatně já.
děkuji za každou radu.

conflikt (7)|6.1.2012 00:20
Ahoj mam take par problemu. Prvni je ze se mi stale zapina GPRS i kdyz to mam u operatora vypnute tak v prostroji se mi stale zapina kokud delam neco na Wifi. Dalsi Problem je ze mi pred nedavnem sli videa jen z youtube nini mi nejdou zadna videa:( pise mi na strankach abych aktualizoval prohlizece ale nevim kde je sehnat Diky za rady:)
bobak_ce4you (55)|8.1.2012 22:26
conf: myslim že by to nemělo vadit když je GPRS "žlute" tedy aktivni když to je u operatora vyp.ten foun se bude chovat tak jak je nastaveny a ne jak to ma operator si teda myslím poznas to nakonec na 1 vyučtovani
a s tim videem to hraje přes ten prehravač dat.proudů ale to asi vis a pres IE .Me to nejde přes jiny opera mini netfront atd a ta aktualizace se me nabizi ale na adobe a ten pro nas není mame Lite 3.1 posledni)a vic pro nas (WM)bohužel není nebo jsem ho nenasel
me to jde jak pisu přes IE a jen na wifi nebo 3 čarky 3G jinak to pada zatim
father (44)|9.1.2012 09:12
Co mám zkušenost, tak se mi M10 připojuje přes GPRS, i tehdy když je současně zapnuté wifi. Jakmile je GPRS "žluté" vždycky je aktivní, alespoň u mě a nezáleží na tom, že to mám u operátora vypnuté. To jen, aby ses na konci měsíce nedivil jaký máš účet...
bobak_ce4you (55)|9.1.2012 11:28
to father: ja si myslim že wi-fina ma vždy přednodst a je to tak všude naopak když chci jen přes operatora musim wi-fi vypnout "odžlutit" použivam to např. když platim přes GSM banku to bych přes wifi nekde na pumpě nebo v hospode nebo na odpočivadle nerisknul ale tak sem nabyl dojmu že když je wi-fi zap. (žluta) je aktivní a pokud jsou přist.body nezabezpečene heslem -seš tam coby dup ja mam tarif tak to neřeším a mam ji stale vypnutou jen na cesty ven(v cizine) ji použivam ale jen na nutnou poštu a to jeste radši s heslem a surfovani tam mi to je fuk nakonec to vidíš na bilabordu nahoře přes co jedes -ikona a když na to tapnu vidin jaka akce je aktivni jestli dokonce i SSdi -ale ja použivam HOME vy co mate Today to mate taky ale jinde zatim zdar. M10 -stale zjištuji že je dobra jen ty aplikace ty už se nedelaji
father (44)|9.1.2012 14:48
to bobak: já soudím podle toho, že jsem měl zaplou wifinu, byl jsem doma a signal velmi dobrý i zapnuté GPRS a když jsem se připojil, operátor mi poslal sms, že jsem začal využívat připojení na den.
bobak_ce4you (55)|9.1.2012 22:15
jo to by slo že ses připojil i přes operatora a prave když to ma ten kolega u nej bloklé tak by mu nic neučtoval .
tomsoft (2734)|10.1.2012 10:54
S tím připojováním... ono hodně záleží na dané aplikaci, jak je napsaná nebo jak je chytrá. Některé jsou bohužel hloupé a i když je zařízení již nějakým způsobem k internetu připojeno (wifi, AS ...),
tak se to stejně chce připojit přes operátora. Pokud to nemá konkrétní aplikace nastaveno nebo to neumí, tak se s tím asi nedá moc dělat.
A pokud mi operátor opravdu zablokuje službu pro datové přenosy a zařízení se mi připojí přes GPRS/EDGE/3G, tak to zablokované není a platí se za přenos.
Pokud to mám zablokované u operátora, tak se to zařízení nemůže připojit a měla by se zobrazit chyba, že se nemůže připojit.
Standardní aplikace, co jsou v základu v M10, umí využívat jakéhokoli připojení, pokud to teda někdo v nastavení nevypne nebo není v OS nějaký blokovací SW.
conflikt (7)|15.1.2012 16:52
Ahoj hosi potrebuju rychlou a profi odpoved :) Dnes sem jel z č.Krumlova do Berouna a puvodni navigace se mi v pulce zblaznila vedal me prez silnice kere uz byli jinak( stare mapy asi NT) tak sem se rozhodl dat si jinou navigaci. Poradte jakou a kde ji sehnat .) Nevim jestli IGo nebo primo nebo igo 8, nebo Igo 8.3....... nejak sem to tu procital a mam v tom zmatek. Jen chci vedet jako si tam mam dat a co k ni jeste potrebuji nekteri z vas sme davaji ruzne soubory sys.nevim co atd Dik moc Conflikt
tomsoft (2734)|16.1.2012 08:57
Tak na to sis odpověděl skoro sám.... Pokud máš staré mapy, tak se nediv. Navigace (každá) vždy vypočítá trasu a navádí vždy podle toho jaké obsahuje mapy. Není žádná poblázněná :)
Návod nebo rady jak dostat do M10 zmiňované verze iGO (PRIMO) tady nehledej, protože je to proti pravidlům tohoto fóra, přečti si je.
Neříkám, že to nejde, ale není to legální, protože samostatná aplikace iGO nebo cokoli od společnosti NavNGo, neexistuje.
Myslím, že stačí aktualizovat mapy a bude to OK :yes:
Pokud chceš tam mít iGO, tak musíš zkusit najít něco jinde .....
conflikt (7)|16.1.2012 11:57
To si mi fakt poradil ptl sem se nakerou verzi ne jestli muzu vik kde je sehnat. A za dalsi kdybych to umel aktualizovat tak to udelam ale uz si je to netaha samo jako driv :(
tomsoft (2734)|16.1.2012 13:41
Není žádná verze iGO, která tem nejede. Jedou všechny, takže nevím co přesně máš na mysli?
Měl jsem tam nebo mám verze iGO8.0, iGO8.3, iGO8.3.4, PRIMO 1.0, PRIMO 1.1, PRIMO 1.2 a nyní nově PRIMO 2.0 a vše tam běží 100% OK :yes:

Aktualizace map, pokud se bavíme o aktualizaci map pro Garmin vestavěnou navigaci, která je v M10, tak ta nebyla zdarma navždy. Psalo se tady už o tom několikrát....
Nevím přesně jak to bylo, protože jsem tuto navigaci nikdy neaktualizoval, ale Permar tady psal jak na to, aby to bylo navždy a zdarma.
A promiň, ale tady není technická podpora AsusGarmin a když něco neumíš, tak se klidně zeptej, pokud je tady někdo, kdo zná odpověď, určitě ti napíše, jinak můžeš samozřejmě kontaktovat
technickou podporu Garminu, tam jsou za to placeni.... Já nevím co myslíš....jestli se ptáš jen na to, jakou verzi igo tam dát kde tu verzi získat. To jsem z Tvého dotazu nepochopil.
bobak_ce4you (55)|16.1.2012 18:10
to conflikt: zdravím jestli nechceš laborovat při každych novych mapach investoval bych (ja vím asi to nerad slyšíš) do kuponu "lifetime" a maš to min. do 2017 ) ale asi i dele když vezmu že jak jsi psal jsi druhy majitel tak to nestalo zase jako nova a když bys koupil lifetime (1600-2500) podle toho kde ji koupíš maš ji za cenu za kterou dnes koupíš novou "činu" (huawei, ZTE...) a vše je bez vestavěn.navi je tam všude google ale on-line -tak potřebuješ teda dat.paušal ale tady maš off-line na furt nebo Sygic za 880 kč (to je tom-tom ) docela v poho . ke každemu founu dnes stejne není navi a když je nejsou aktualizace to si jen každy myslí nebo v tom druhem připade se musíš stale starat a laborovat je to ale jen na tobě tolik jen muj názor ahoj
conflikt (7)|17.1.2012 08:26
Dik bobaku, o karte vim ale je pravda ze s tim telefonem asi moc neumim a neznam vsechny moznosti. Navic porad tady nekomu radej jak se jim igo otacim displej a podobny kraviny ale aby nekdo napsal hele Zakladni navigace je na prd lepsi je Igo 8.7988745 tak to ne. To je proti pravidlum prej.
Jeste by me zajimalo kde o tom ten Penar nebo jak si ho to nazvla psal ze to de udelat ty aktualizace nejakej link sem hodit nebo me nejakou zpravu poslat nejde? Nepatrim k tem nejbohatsim z vyplati mi zbyva tak 1500 a ze bych to dal zrovna do karty to na to budu zase setrit jak lama proto bych raci neco do ceho nemusim tolik investovat. Dik
tomsoft (2734)|17.1.2012 09:52
Já už jsem tady několikrát napsal, že vestavěná navigace Garmin, stojí za prd a že jsem ji vyhodil. Ale nebudu s tím otravovat při každém příspěvku.
Já Garmin navigaci nechci, ale jsem si jist, že opačný názor můžou mít jiní. Každému prostě vyhovuje něco jiného.
Lepší je iGO8 verze 8.3.4.142975. Tohle proti žádným pravidlům není. Co je proti pravidlům, je poskytnutí nějakého linku na warez. Toť vše.
Nevím co by se ti líbilo.... ? Oficiální navigační program zadarmo není, když teda nebudeme mluvit o nějakém GoogleMaps a podobně, ale i s tím se dá jezdit (samozřejmě datový tarif, ale je již i Offline verze)
Poslal jsem Ti SZ, kde jsou i ty kraviny, tak je vyzkoušej :bulb:
zbynekl (1)|24.1.2012 21:24
Zdravím Tomsofte,
koupil jsem M10 celkem pozdě - před necelým rokem a ani tak nelituju. Je to vynikající telefon a s SPB Shellem má stejnou funkcionalitu jako androidí stroje a přitom je výkonný a stabilní. Jsem spokojenej i s vestavěnou navigací od Garminu, která mě nikdy nezklamala pokud jde o přesnost i funkcionalitu.
Až nedávno jsem prošel zhruba toto fórum a musím ti vyjádřit obdiv za profesionální rady, ze kterých jsem také něco použil (mj. RESCO skvělou klávesnici, díky níž se přesněji kliká ii na okrajová písmena).

Pro ostatní bych měl vedle bezchybného SPB Shell, který umožní efektivně naskládat vše potřebné na pár obrazovek bez nutnosti mnohačetného klikání, snad další zajímavé tipy (o kterých jsem zde nečetl):
- vynikající multijazykový ofline free slovník: Kapesní slovník 1.1 (funguje s M10 dobře)
- HOBD - free aplikace pro diagnostiku k autu - s bloothootovým konektorem ELM 327, který se připojí do OBD konektoru (tento HW jsem koupil nový za cca 600Kč), provede diagnostiku auta, ale taky během jízdy ukazuje spoustu zajímavých dat z chodu auta.

Ještě zkusím časem flashnout ROM na poslední verzi od dalšího M10 GURU.

Škoda jen, že Windows Phone šel cestou debilních Iphone a zablokoval parametrizaci. Tím bude asi můj další mobil (ještě o něm neuvažuju) s Androidem.
Takže díky za pomoc nám userům a ať se daří.
bobak_ce4you (55)|19.2.2012 11:04
zdravim a aby to tu nespalo po vanocich zeptam se na zkusenosti s wifi sdilenim už jsme to tu meli a Tom odpovidal ale ted sem to chtel spojit s androidem a nic , neni tam to nastaveni ad-hoc ( připojení jako rovnocene pc ) nevim jaky je rozdil u tohoto proti hotspotu u androidu z Androidu to je v momente spojeno a s M10 ne a ne. Android (moji M10 najde ale to je vše )nenačte ip a opačne to samé ja se nepřipojim k jeho wifi hotspotu a to si mužu u WM nastavit to ad hoc ale u androidu není zaskrtavaci policko aktivní abych to zaskrtl neco delame asi spatně ale co
PS:jeste nevim proč tam je tolik zařizení -sitovy adapter a na co


dekuji
tomato_ce4you (17)|2.3.2012 22:01
Ahojte,
ako tak čítam nejaké novinky okolo WP tango, tak by malo bežať na slabšom železe ako je tomu teraz u manga. Nevie náhodou niekto z Vás, či by sa nedalo rozbehať na M10?
T.
pm24_ce4you (6)|19.3.2012 09:58
Vie mi niekto poradit kde sa da na M10 kupit nahradny display + kryt ? V SIL mi ho vedia dodat az 06/2012.
father (44)|19.3.2012 12:56
Dá se to objednat z Honk Kongu, prohledej to tu, bude tu někde adresa, sám jsem si také něco objednával. Posílají to asi do 14 dní většinou a ceny i lepší než u nás.
pm24_ce4you (6)|19.3.2012 22:54
Myslis http://www.pdair.com ?
tam som nahradne diely nenasiel
father (44)|20.3.2012 09:12
To jsem myslel, už jsem zapomněl, co tam vše bylo. Tak jestli by ještě někdo poradil...
alex_ce4you (3)|22.8.2012 14:11
zmazane
bobak_ce4you (55)|24.9.2012 11:59
ješte bych měl dotaz i když už to je tady mrtví (M 10 si to nezaslouží) jde vam při PPS (prezentaci ) že sami chodí obrazky bez ručního posouvání a hlavně hudba a v případě jak to udelate nebo co musim mit kde zaškrtle (rom 626)
diiik
father (44)|29.9.2012 12:09
Souhlas, že M10 si nezaslouží, že se tu nic neděje. Na M10 mi PPS chodí bez nebo s ručním posuvem stejně jako v PC, u některého to jde, u některého ne. Podle mě záleží na tom, jak je ta která prezentace udělaná. Zvuk mi normálně funguje. Zjisti si, jestli máš všude v nastavení zvuk aktivovaný. Mám také rom 626, ale nikde jsem nic nenastavoval a funguje to.
bobak_ce4you (55)|3.10.2012 05:30
Huraaaa ahoj aspon nekdo dik vse jsem nastavil ale nic nemas žadny jiny program aby jsi nemel externí přehravač ja to zkoušim v Office 2010 co tam byl jeste budu zkoušet.myslel jsem že to nestíha (např.cpu nebo adreno) ale když ti to jde hmmm diiik
father (44)|3.10.2012 19:32
Žádný jiný program tam nemám. Zkoušel jsi i zvýšení hlasitosti u hudby?
bobak_ce4you (55)|17.10.2012 10:45
zdarec promin že jsem tady dlouho nereagoval ale videl jsem co jsi odpovědel již hned samostatně mě to již chodí (samo se to přemíta) ale zvuk ne a ne ale co me stve že u žádné co jsem zkoušel ( mam jich asi 500 v M10 ale tak 1/2 vyzkousena a nic)postupně budu zkoušet dal třeba se to u nejake chytne . jinak zatim vše ok trochu me zaujal ted ten padfone II od asusu ale notasek 10" mam M10 me dostačuje tak zatim budu čekat zdarec zatim
father (44)|22.10.2012 20:34
Ještě mě napadá zkusit hard reset. Pokud to ani potom nepůjde, bude to nejspíš závada na servis.
mmambo (118)|8.11.2012 05:00

Jen potvrzuji po dlouhé době, navigace interní je velmi spartánská, iGo 8 -> Primo 1 bez problémů na tzv. první šlápnutí, Primo 2 i QX s problémy, něco vořu, trhá se mi kontakt na GPS modul na druhou stranu TMC bez problémů přes data. Nevíte někdo co s tím věčným dohledáváním GPS modulu? Tomsoft říká, že dvojka bez problémů. Jak jsi prosím vyladil (patrně přetížení procesoru) Primo 2? Mám stejný problém i přes různé pokusy s nastavením portů GPS - natvrdo (port 2 - v souladu s nastavením M10, baudy jakékoli do 57 600 nebo source=NMEA nebo port i baud = auto - to jde nejlíp), set_mesages na 0 už mám pořešené. Díky za odpověď.
P.S. s i bez skinu stejný problém
skardicka (7)|22.1.2013 19:01
Dobrý den chci se zeptat na poslední verzi 627 kde ji mohu stáhnout?zde už nejde...děkuji
skardicka (7)|3.2.2013 20:26
Dobrý den kde stáhnu tu nejposlednější romku?díky
bobak_ce4you (55)|8.2.2013 22:08
skardicka (7)|10.2.2013 17:01
já scháním tu nejposlednější M627 Full cZonee.a ta nejde stáhnout,že byla vymazána...jinak díky za odpověd protože sem skoro nikdo nechodí
bobak_ce4you (55)|15.2.2013 08:55
bohužel mate pravdu je to už mrtvé s koncem WM 6.5 xx je hold konec i ja sem sem rad chodil ta 6.26. je asusu ta co pišete je varianta 6.26 ale asi ok je to od mistra ja ji nikdy nedal je tam jen par vychytavek ja jedu v origu alespon do konce zaruky musela by jste na Toma
permar (552)|17.2.2013 18:21
Zdravíčko , zavítal jsem zde ,abych se podíval a zavzpomínal na ty fajn časy :)) . Taky mě překvapuje ,kolik z vás má stále M10ku.... tak ať všem slouží.
bobak_ce4you (55)|18.2.2013 09:46
zdravím Permara jsem rad že jsi a zavítal jsi :O
father (44)|18.2.2013 13:32
Taky zdravím Permara. M10 stále fachá i díky Tobě a Tvým radám
skardicka (7)|20.2.2013 18:58
zdravím mě taky zatím funguje ale častěji mi zamrzá a musím dělat restart...proto bych chttěl flšnout tu nejposlednější romku 6,27cze ale asi to nezvládnu bez toho postupu s obrázky....jsou tam jen křížky...:)
luigi_ce4you (20)|21.2.2013 21:26
:)) Tiez mam este M10 a stale funguje i ked po zarucnej vymene ramceka sa ten chrom osuchava. Nevadi :)
Verim ze mi este bude sluzit aspon pokial bude sluzit bateria.
bobak_ce4you (55)|26.2.2013 10:32
zdarvim prosím neví nekdo jak se jmenuje soubor nebo složka se záložkama (oblíbené) a kde je v opera mini 5.1. Wm 6.5. a jestli to jde před odinstalovaním normalne kopirovat (zalohovat) a pak vložit do nově instalovane mini (např.po HR) diik
borneo (8)|28.2.2013 12:12
zdravím,také bych potřeboval nějaký funkční odkaz na poslední Pitkovu ROMku do M10.Děkuji za odpověď.
lapiduch_ce4you (18)|1.3.2013 12:18
Tady (kdyby to nešlo, tak napiš)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
borneo (8)|1.3.2013 13:27
ahoj
už rom stahuji ale někde jsem tady četl že flešnutím romky od pitky přijdu o aut.zámek a je tu i návod jak to v registrech ošetřit.Jenže netuším jak se do registrů dostanu.Asi to nebude stejné jako u Pc příkazem regedit vid?:?
lapiduch_ce4you (18)|1.3.2013 19:41
Ahoj
Myslím, že aut.zámek zůstal, ale zrušil jsem ho v registrech (str.126 diskuze). Už to moc nepamatuju
tibet_ce4you (35)|6.3.2013 08:41
ahoj všichni s M10,

je s podivem, že tenhle kousek je stále populární :-)

mě také funguje v pořádku, občasné zpomalení či dlouhé čekání na změnu je asi běžná známka dlouhověkosti :-)

jen mne s*re to neustále vyskakující okno, že se to nemůže připojit k internetu.

zkoušel jsem všechno možný, ale nedaří se, nepoužívám internet.

nemáte někdo prosím "idiot-proof" návod jak se tohohle otravnýho okna zbavit?

moc díky a ať všem mobil co nejdéle slouží !!
father (44)|7.3.2013 16:16
Dělám to takhle: nastavení - navigace - související služby - přístup k souv.službám - vypnuto. Mě to takhle fungovalo, když jsem nepoužíval net.