Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|12.8.2011 17:19
Kompasy z 99% fungují na THC (HTC) sra*kách, ty mají jiný G-senzor.
Na M10 je třeba použít takový, který umí komunikovat se senzorem a takový není :)
Kup si buzolu :)
Co všechno jsem schopni nacpat do PDAčka.... kup si iPhona, tam je kompasů asi 50 :D
škardič (4)|18.8.2011 22:12
Zdarec jsem nový majitel m10 necelý měsíc.takže se s ním ještě seznamuji.mám problém s navigací měl jsem tam 2011navigaci ,ale snažil jsem se ji zaktualizovat....v sadě map se mi už ukazuje 2012 ale píše mi toto:pro použití této funkce jsou nutné podrobné mapy.mapy nejsou dostupné ,pokud je zařízení v režimu velkokapacitního pamětového zařízení USB.
potřebuji nějaký podrobný postup co mám udělat jsem laik :-D
mám windows mobile 6.5 profesional ram 512MB_ROM 512MB +4GB flash
Děkuji za pomoc
bobak_ce4you (55)|19.8.2011 10:06
když nevime jak jsi to delal garmina použivame (nekdo i jine)ale je to vseobecne co jsi řekl -doufam že jsi přeflashoval jestli ne tak musis koupils před mesicem tak asi tam mas rom 6.22j a musis tam mit 6.26 nebo mistrovu 6. 27 ale jestli jsi to tu aspon zběžne četl tak to upozornuji moderatoři aspon u 3vlaken jinak to nepujde ja bych to udelal znovu map source ted je 2.7.10 to ti nabidne samo - m10- my storage až ji MS najde ono se to zkontroluje (samozřejme musiš byt registrovany -učet u my garmin)a pak už jen trpělivost je toho 2291 Mb (2012.20):sarcastic: a zvolis bud jen do m 10 nebo i do pc značne to ale prodlouží vše ale zato to stoji mit komplet mapy v pc (aby jsi nmohl planovat a přenaset) atd no....
tomsoft (2734)|19.8.2011 18:55
to: škardič
A tohle jsi četl?
Jakou verzi ROM máš v zařízení?
Nabídka Start - Nastavení - Systém - O Produktu....
škardič (4)|19.8.2011 19:44
m10-V6.22.0-csy.a jak aktualizuji tu romku?abych si něco pak nesmázl z mobilu?a abych to zvládl.....
tomsoft (2734)|19.8.2011 21:02
Takže nečetl :no:
Pokud tam máš tu ROM co píšeš, teda 6.22, tak tam Ti nové mapy nebudou fungovat.
Vše je popsáno v samostatných vláknech jako je ZDE nebo ZDE
Nebo kontaktuj technickou podporu ASUS.
Nebo si stáhni to Původní a oficiální ROM (V6.26.0_Modem_V4.7.14_Ship_CSY_app_CZE00_V5.3.2)
Spustit EXE soubor z prostředí Tvého Windows na velkém PC, určitě zvládneš....
Něco si o tom přečti....
A samozřejmě flešnutím ROM se smaže veškerý obsah v telefonu (SD karta a Interní úložiště zůstanou)
škardič (4)|20.8.2011 10:19
Děkuji moc za pomoc stáhnul jsem si u novější verzi 6.26 a vše zatím funguje,akorát jen ze začátku byla spomalená gps-ka.jinak ok.děkuji
tomsoft (2734)|20.8.2011 10:31
No vidíš ... a to bylo strachu :) :yes:
ufhas (0)|22.8.2011 14:50
Zdravím, nevíte někdo jak načíst do navigace Garmin Asus M10 trasu vytvořenou třeba na mapách.cz, nikde jsem takovou možnost nenašel.
Možnost jako je u klasické navigace garmin zde není.

Díky ;)
permar (552)|22.8.2011 17:57
Taková možnost ani neexistuje,teda nevím o ní ;) , trasu si můžeš vytyčit v aplikaci Map Source ( v PC) a pak převést do Garmin navigace,opět pomocí Map Source......
father (44)|24.8.2011 20:41
Mám po čase zase dotaz. Jaké máte zkušenosti s fólií? Mám ji cca měsíc a na jedné straně se mi odlepuje, je vytahaná, má boule. Vím, že tu byla chválena. Mám tu za 12 doláčů.
Pak ještě jedna věc. Stává se mi, že se připojím na wifi, vše funguje, jen nejde odesílat pošta. Dělá to jen u některých wifi hlavně v zahraničí. V Chorvatsku mi to u jedné šlo, u dalších dvou ne, to samé teď na Slovensku. Nevím jestli není něco špatně přenastavené, celou zimu jsem to nepotřeboval, připojoval jsem se jen doma a jen vyjimečně jinde. Někdy na jaře jsem dělal HR. Mám před sebou ještě dovolenou a potřeboval bych, aby to fungovalo. Loni bylo vše bez problémů.
tomsoft (2734)|24.8.2011 22:15
Tu stejnou fólii jsem měl a byla asi něco přes půl roku na displeji a byla pořád jako nová. Nic se neodlepovalo... tak nevím.
Pak jsem ji sundal (moje blbost), ale te´d tam už více jak půl roku žádnou nemám a je klid.

S Wifi je to všelijaké... teď nemyslím s Wifi v M10 ale obecně.
To, jestli jde odeslat pošta nebo ne, když jsem na nějaké wifi, tak je to na 99% tím, že daná Wifi, která je zdarma, má záměrně zakázané porty pro odesílání pošty.
Někteří provozovatelé to tak prostě mají a nic s tím neuděláš.
Pokud na daném Wifi připojení funguje internet jako takový, tak musí i pošta. Pokud ne, je to problém provozovatele Wifi bodu.
Pokud mají zablokované porty 25, 110 popřípadě 995 a 465 tak to fungovat nebude.
V mailovém klientu v M10 se nic extra z důvodu wifi nenastavuje, takže pokud to funguje jinde (třeba někde doma), musí všude, pokud ne, bohužel to mají zablokované.
A v takovém případě je vhodnější použít datové připojení operátora, což se bohužel může z důvodu nenažranosti operátorů prodražit.
Tonislav (23)|25.8.2011 07:44
Chtel bych se zde zeptat mistnich borcu,jestli nekdo nevi o nejakem odkazu na rozborku M10 ... Buhuzel mi spadl(jak jinak nez na roh :( ) a od te doby mi blbne reproduktor :( Po podrobnejsim zkoumani jsem zjistil ze je uvolneny ...
Diky moc
tomsoft (2734)|25.8.2011 13:46
Někde jsem to někde viděl, ale už si opravdu nevzpomenu kde, ale zkus se podívat na XDA, myslím, že tam by něco molo být...
Samozřejmě pak je ještě mistr "Pitka", který to určitě nemá na papíru, ale zná to i po slepu :)
father (44)|25.8.2011 13:57
Díky, myslel jsem si, že je to asi chyba poskytovatele, ale nebyl jsem si jistý.
bobak_ce4you (55)|19.9.2011 10:17
zdravim nikdo nic nepotř.tak to osvěžim dotazem aby to neusnulo : použivam (jak to tu už nekdo před časem zminoval ) natačeni behem jizdy jen nekdy přes aplikaci DVR (od znameho rusa přes WM)jde to pekne možnosti v kvalite nahravani jsou dobry jak kdo ma misto )ale problem je v tom že to "kostičkuje" nebo litaji vodorovne čary pri zapnute navi i při te nejmensi kvalite myslite že je to tim že nestiha procesor nebo je chyba jinde nebo se neco nesnaši (myslim prg) bez navi je to ok i v te nej kvalite .
:?:
tomsoft (2734)|19.9.2011 13:08
No, když vezmu v úvahu fakt, že při nahrávání videa se procesor celkem zapotí (zvlášť mobilní) a ta k tomu ještě pustíš navigaci?
Tak to rozhodně nemůže moc dobře fungovat. Při aktivním navádění navigací a aktivním nahráváním záznamu to nebude asi nikdy 100% pro obě tyto funkce.
Buď bude video poškozené nebo nepěkné, nebo bude navigování pokulhávat. V případě M10, má přednost vždy ta navigace.
M10 je sice výkonné zařízení, ale není to žádné dvou jádro s 1GHz procesorem a 1GB RAM.
bobak_ce4you (55)|19.9.2011 20:43
diky za odpověd myslel jsem když by třeba pri tom minimalnim rozlišeni dvr je to opravdu min. že by to mohlo ale asi ne bud to nebo to jo jo
TEAM_ce4you (72)|21.9.2011 18:34
Zdravím všechny po delší odmlce, vyvstal mi problém se kterým si osobně nevím rady a pro Vás to bude asi hračka. Z ničeho nic mi přestaly zvonit upomínky v kalendáři, které až do této doby vungovaly bezproblémově. Zkoušel jsem restart, znovu od počátku nastavit zvonění upomínek, ale výsledek veškerý žádný a víc s tím já osobně udělat neumím. Jinak vše ostatní funguje dobře, SMS, budík atd. jenom ty upomínky v kalendáři ne. Díky za pomoc.
logout_ce4you (1)|22.9.2011 03:33
Ahojky, mám dotaz:
poraďte mi, prosím :). Co udělat s vestavěným prohlížečem SMS zpráv, aby když otevřu nepřečtenou zprávu, mi neprobliko zbytečně a marně - klávesnice ven a schovat. :?
Znalci používají jiný program pro SMS zprávy? Lze řešit? Je vyřešeno v Pitkově verzi ROM?
:)

Používám oficiální ROM, nyní 6.26.

Eventuelně děkuji. :-) :yes: :yes:
Pavel.ct (15)|29.9.2011 18:42
Zdravím po delší době, jde nějak vypnout zvuk pazvuk při "vytáčení" čísel?
Díky
robrob22 (1)|2.10.2011 14:00
Ahoj všichni,
podařilo se mi rozbít sklo před displayem (display neporušen), nejlevnější varianta co jsem našel je koupit celý přední kryt za 1308Kč, odkaz: http://shop.sil.cz/vypis.aspx?cesta=Asus%5c_PDA%5cM10&page=2. To nechávám pouze jako poslední variantu.
Nemáte někdo radu nebo neznáte nějaký fígl?
Díky
sepilko (28)|5.10.2011 17:32
Tak to mas blbe :) to co si robil ze si to rozbil ? ha ?

sepilko (28)|5.10.2011 17:47
Inac vie mi niekto povedat preco mi nejde prijat MMS .. Dostal som MMS na inom mobili ta ista MMS dosla a sa otovri a na mojom len sprava o doruceni a ked dam ze stiahnut MMS do Mobili tak mi to nedovoli. Ako momentalne mam 0 Eur kredit ale nemalo to byt nic spolocne lebo doticna osoba zaplatila za odoslanie.... tak nerozumiem.. kde je hacik..

Kliknem na MMS a mi napise vystrazne okno NELZE STAHNUT MMS HMM VIE mi povedat preco ?

A tak isto Bluetooth nevie mi najst zariadenie ale ine zariadenie mi ho najde a napoji sa na neho

Dandee_ce4you (0)|7.10.2011 21:34
Dobrý večer, žádám o radu o připojení internetu. Mám M10 asi 8 měsíců s poslední verzí od Pitky a simku O2. Teď jsem si koupil internet v mobilu, ale nedaří se mi to rozběhnout. Nastavení mám takové:
Připojení/Nastavení počítačové sítě/ Země: Czech, Profil- O2(Postpaid)
Připojení/Připojení/Spravovat stávající připojení: Název O2- Internet, Číslo- Internet, Modem - Mobilní linka (GPRS), Přístupový bod - internet.
Nastavení: Tato síť se připojuje k internetu

Dám připojit a vyhodí to chybu: Volané: internet - Z neznámých důvodů se nelze připojit...

Zkoušel jsem i různé jiné kombinace nastavení a po dvou dnech laborací nic.
Udělal jsem na telefonu i hard reset, abych vyloučil vliv nějakého programu a už nevím, co dál. Budu vděčen za další pomoc.
Děkuji Dan

bobak_ce4you (55)|7.10.2011 22:08
zdravim nevím co jsi vše už zkoušel jestl ale ne tak zkus od operatora si nechat poslat nastavovaci (binárni) sms asi ale tam nebudou miti nas foun -je to takova raritka a většinou ty holčiny vubec nevedí voco go tak řekni na nejaký wm nebo když ješte ne tak HD2 to tam maji a jeste ho prodávají a pak až ti to přijde postiupuj podle te sms - ale jestli jsi to už zkousel tak musiš ladit dale hodne se nastaví již podle sim ale když jsi už kvuli tomu delal HR tak už jsi tomu obětovl dost
Dandee_ce4you (0)|7.10.2011 22:48
Přesně tak, děkuji za reakci. Na M10 nastavení pomocí SMS nemají a ani není mezi telefony, které mají na svých stránkách včetně nastavení internetu na těchto telefonech. Dal jsem dotaz na O2 forum a bylo mi kupodivu obratem odpovězeno, že pokud je nastavení v pořádku, nejspíš bude problém v blokaci dat na mojí SIM. To prověřím a uvidíme.
Další postřehy jsou vítány.
D.
permar (552)|10.10.2011 18:55
Nastavení datových služeb manuálně....
Je to sic pro T-Mobile,ale pro jiné operátory by to mělo být podobné,i když si myslím ,že ohledně nastavení by u M10ky neměl být problém,vše fungovalo na jakýchkoliv verzích ROM jak od výrobce tak i od ROM upravených M. Pitkou.....
Dandee_ce4you (0)|11.10.2011 14:15
Jo, tak to mám nastavené, O2 má podobný návod a v telefonu se mi to takhle nastaví samo, jak už jsem psal:
Připojení/Nastavení počítačové sítě/ Země: Czech, Profil- O2(Postpaid)
Připojení/Připojení/Spravovat stávající připojení: Název O2- Internet, Číslo- Internet, Modem - Mobilní linka (GPRS), Přístupový bod - internet.
Nastavení: Tato síť se připojuje k internetu

No teď jsem tam pro jistotu fleshnul i oficiální ROM a furt to samý: Dám připojit a vyhodí to chybu: Volané: internet - Z neznámých důvodů se nelze připojit...

Když připojím M10 přes USB k PC, tak internet v M10 jde bez problémů, ale přes to O2 to nejde.
Už nevím co s tim, je možný, že někde dělám nějakou triviální chybu.
Neměl tu někdo podobné potíže s internetem od O2?
Děkuji
edware (27)|11.10.2011 17:04
TO Dandee: podobné problémy jsem protrpěl se starou SIM (O2 asi 8 let) na podobném zařízení - po výměně jsem už takové hlášky neviděl pokud je možnost zkus jinou SIM. V M10 nic nenastavuji.
Dandee_ce4you (0)|12.10.2011 19:50
Tak internet mi přes různé laborace furt nejede. Zkoušel jsem i tel. podporu O2 a pořád nic.
Dnes jsem zašel do prodejny O2 a tam moji SIM odzkoušeli a že je v pořádku. Potom jsme dali do mýho telefonu jejich jinou odzkoušenou SIM a internet nešel taky.
Došel jsem k názoru, že telefon je na reklamaci. Hodlám ho odnést do OKAY elektro, kde jsem ho koupil a jsem zvědav, jak se k tomu postaví.
Mám taky popraskaný rámeček, tak to chci vyřešit s tím.
Nebo postupuji špatně a mám ho reklamovat jiným způsobem?
Phlo (25)|13.10.2011 08:35
tak mi asi 14 nejde zobrazit Facebook na Opera mobile - poslední verze 10 (ROM627),
před tím to jelo bez potíží, teď to načte stránku a zobrazí jen horní "modrý pruh Facebook" a to je vše, žádná tlačítka, volby, ...

Nějaký typ co s tím??

permar (552)|13.10.2011 13:23
Na OpereMini jede Face v pohode.... takze nevim v cem je chyba.
Phlo (25)|13.10.2011 15:08
tak na mini to jede, na mobile ne

bobak_ce4you (55)|13.10.2011 19:08
tak jsem zvědav jak uspějěš v Okay ale měl by jsi (sice to nejde do Ostr.)dej vědít a kolegovi co se dělá ten pruh v prohlížeči a tak to různě blbne -sr ale když to dela dál jedine HR je to tvrdé řešení taky me to nebaví to pak vše vracet+ (asi 30prg) ale vždy to je osvedčeny zpusob narovnaní Wm je to pak radost s founem delat jak je to svěží než se to zas z.....e .
PS: ješte jsem to zkoušel a jede to přes mini , normal i IE , ale ty nemaš ten zastupce -widget ? přes ten to jde nejrychleji
Dandee_ce4you (0)|13.10.2011 19:25
Tak jsem M10 dnes odnesl do Okay a vzali to v pohodě (reklamuji nefunkční internet a popraskaný rámeček).
Jen nevědí, kdy to přijde zpět a s jakým výsledkem, že tohle ještě nikdy nereklamovali.
Tak uvidíme.
sepilko (28)|16.10.2011 17:07
Zdravim verim ze to tu uz bolo riesene ale opytam sa este raz mozno niekto na nieco prisiel...

FLASH a Windows Mobile 6.5.. Funguje?? a ak ano ako na to.. Z oficielanej stranky adobe ho maju nainstaloval som ho a nefunguje....

A ak nefunguje ako nic v zlom ale na co mi je potom v tom mobile internet ked kazda druha steanka ide na flasi teda nie cela ale cas zo stranky. Takze sa mi dost blbe ze Win 6.5 nemaju podobru Flash ved je 21. storocie tak by to mohli poriesit.....
tomsoft (2734)|16.10.2011 20:47
Flash není otázkou nějakého OS...., ale prohlížeče.
Prohlížeče ho prostě neumí (teda ne všechny, ale většinou ne). A pokud je ta stránka slušná, má mít také možnost zobrazení "Mobilní verze", která je jen textová.
Bohužel asi nikdo nebude vylepšovat prohlížeč, který je pro již nepodporovanou platformu WM 6.x
Pak si kup lepší zařízení, které má vestavěný prohlížeč, který flash a podobné blbosti umí.
sepilko (28)|17.10.2011 14:33
hmm ako Garmin Asus celkom som spokojny...

Co pozeram na novinky v mobilnom priemysle tak stale nieco nove vychadza no co je dost BLBE bateria su na tom stale rovnako..
A tak si dajte otazku.. NACO TI JE SUPER NADUPANYU MOBIL co vydrzi cca pri pouzivani cca ani nie 5h ? na H....O...... Mobil potom prestane plnit ulohu na aku bol vytvoreny lebo sa mi vypne.. takze kym neporiesia baterie pre mna osobne nema zmysel kupovat nieco lepsie ako je
Garmin ASUS M10..Pricom Garmin na sovje parametre ma dost silnu bateriu.. Neviem ci je este silnesia ?....
Ako je to len moj nazor :)


tomsoft (2734)|17.10.2011 21:14
Jo jo, naprostý souhlas :yes:
Nové sra*ky jssu sice lepší, větší, rychlejší, ale baterie je furt stejná a pokud ráno bude baterie na 100%, večer budeš vždy na nule.... normální stav.
Takže k čemu to je?
Zlatá M10 :) :yes: :D
bobak_ce4you (55)|20.10.2011 02:42
skromný dotaz existuje pro naš foun nějaká vodovaha nebo to nejde odskoušel jsem jich asi 5 a -jen pekny widgety tot vše vždy error
tix609 (0)|25.10.2011 17:51
Zdraví, mám problém s navigací.
Původně při spuštěné navigaci se dalo nastavit, jestli se v pravém dolním rohu zobrazuje čas příjezdu do cíle, nadmořská výška, vzdlenost do cíle nebo směr pohybu (světová strana).
Najednou se ale toto tlačítko nechová po stisknutí jako dříve (nezobrazí se výše uvedená volba možností), ale chová se stejně jako levé dolní tlačítko, tzn. zobrazí se trasový počítač. Můžete mi poradit, jak přimět pravé dolní tlačítko, aby zobrazovalo volby jako původně?
Díky
tomsoft (2734)|26.10.2011 14:49
to: bobak
Asi neexistuje, protože ty programy jsou většinou pro G-Senzor v HTC zařízeních. V M10 je jiný typ a s jiným ovladačem, takže ty programy ho nepoznají a proto nejdou... stejné je to třeba s kompasem.

to: tix609
:?:
Netuším, tuto navigaci jsem nadobro z M10 vyhodil, ale uričitě tu jsou lidi, co to používají....
marschi (2)|28.10.2011 22:20
Zdravím, jsem jen uživatel M10 nikoliv technoid, a proto vás odborníky prosím o radu. Děsně mě štvou zvuky při vytáčení čísel. Dá se s tím vůbec něco udělat krom toho, že ztlumím systémové zvuky v celém zařízení? Už se na to ptal Pavel.ct, ale zůstal bez odpovědi, tak to zkouším znovu. Díky.
TEAM_ce4you (72)|30.10.2011 20:00
Ahoj páni kolegové, prosím o informaci zda máte někdo tip kde koupit do našeho zařízení M10 kvalitní baterii, nejedná se mi o nějakou levnou láci, ale o kvalitu. Díky
bobak_ce4you (55)|1.11.2011 10:23
team -zdravím: myslím že by nemusela býti špatna ta značkova co maji v sunysoftu (asi 1/2 roku ) ted je tusim o 50kč levnejsi cca 499kč a je rok zaruka oprati 1/2 roku u jinych ale je to jen 1200mh ale asi bude dobra nic silnejšiho v teto cenové relaci pro nas foun jsem nenasel ---aby to nezavanelo činštinou (tou levnou ne tou kvalitni )
permar (552)|1.11.2011 13:08
K té baterii, několikrát jsem to již avizoval a všechny majitele zn. Asus upozorňoval,že do PDA tohoto výrobce patří jen a jen baterie jím prodávána např tato baterie. Ze Sunnysoftu bych to moc nedoporučoval, měl jsem s těmi bateriemi (zakoupené u Sunnysoftu) problém již u Asusu P535. Co nebylo origo tak nefungovalo,prostě PDA zn. ASUS jinou než origo baterii nedetekuje. Nezobrazí jeji kapacitu nabití ,buď ukazuje ,že máte nabito na 100% nebo neukazuje nic,takže vlastně nevíte jak a kdy nabíjet,tož to asi tak na vysvětlenou.
bobak_ce4you (55)|2.11.2011 03:58
jo tak to jo tohle je určo lepší i ta cena: yes tež budu uvažovat
tomsoft (2734)|2.11.2011 09:06
[quote=marschi]Děsně mě štvou zvuky při vytáčení čísel.[/quote] Nastavení - Osobní - telefon a tam je klávesnice.... (krátké tóny, dlouhé nebo vypnuto) co ty na to ? :)

marschi (2)|2.11.2011 17:57
Tomsoft: Velké díky. Vychutnávám to nádherné ticho při vytáčení :) Vždyť já už málem šroubovákem editoval registry! :)