Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

permar (552)|20.7.2011 11:41
Pro gogor : TOPO 3.1 mám také instalovanou,ale to co popisuješ se mi po instalaci nestalo. Jestli jsi v tom kovaný,. tak víš ,že mapy (od Garminu)dostaneš do M10ky jedině přes Map Source,jiným způsobem to ani nejde ;) . Ale jinak platí to co napsal ,poradil , Tomsoft - jedině HR pomůže :yes:
markkepi (14)|20.7.2011 11:46
Musim len poznamenat ze do M10 mapy od garminu dostane aj bez mapsource!
permar (552)|20.7.2011 12:01
No možná ještě stáhnutím a následnou instalací ze stránek Garminu. Ale pokud mě paměť neklame ,tak klasickým přesunutím ,třeba z PC ,a následným vložením map do příslušné složky v PDA ,to jaksi nefunguje, jelikož mapy od Garminu jsou vázáný ID údaji a tzv. odemčením map pro daný typ navigačního zařízení. Ale nechci se zde přít,možná existuje ještě jiná ,mi neznámá,metoda,rád se o ni něco dozvím :)
gogor_ce4you (12)|20.7.2011 14:01
omlouvám se za neznalost, ale co je HR ? :-)
gogor_ce4you (12)|20.7.2011 14:04
tak ten soubor má velikost 37,9...
Jinak v TOPO 3.1 lez nějak nastavit turistické značky ??? Trasy...
takže třeba IGO nelze nahrát ????
tomsoft (2734)|20.7.2011 15:13
to: gogor
HR je reset celého zařízení a uvedení do stavu, jaký byl při prvním zapnutí. Data na SD kartě a Interní paměti, zůstanou. Obsah telefonu se smaže.
Někdo si tady stěžuje, že je tady hodně stránek, ale to důležité co je uvedeno zvlášť, stejně nikdo nečte, tak k čemu to vlastně je? :sarcastic:
Více ZDE

Pak je tedy ten soubor poškozen nebo je poškozena jeho další součást, popřípadě je jiné verze, než originál.
O TOPO nic nevím, takže bez komentáře....
iGO (nebo PRIMO) tam samozřejmě nahrát jde, ale pozor na WAREZ....
gogor_ce4you (12)|20.7.2011 20:11
samozřejmě jsem dohledal co je HR, protože :-) jsem si četl minulé diskuze .... když jsem se ptal tak jen proto jestli náhodou by někdo neodpověděl dřív než to dohledám.....
Jinak myslíš tedy, že bych měl ten poškozený soubor někde vyhledat a zkusit překopírovat nebo to opravdu resetovat..... ? Případně budu zase hledat jestli tady někde není jak se změní ikona lupy a navigace na úvodním menu vedle zeleného tlačítka, když bych chtěl mít jinou navigaci jako hlavní.... třeba i to TOPO ...
IGO samo origo...
:?
díky za odpověď...
tomsoft (2734)|20.7.2011 21:23
Ty tři velké ikony dole změnit nejdou... resp. nikdo to tady ani jinde neřešil. K čemu? Pokud chceš používat tu garmin navigaci, tak si to tam necháš, pokud jinou, tak si ji můžeš snad spustit z Nabídky Start nebo si zástupce přidat do toho Asus Home na jednu z 5 obrazovek.
Já to ASUS menu třeba nepoužívám vůbec a tím pádem ani ty tři velké ikony a žiju :)
A k tomu "poškozenému" souboru... nemusí být poškozený, ale když ho spustíš ručně z adresáře \Windows\ a zahlásí ti tu hlášku, tak je přinejmenším poškozený buď samotný ten soubor nebo jiná knihovna, která s tím souborem komunikuje. Bohužel jich je více, takže nevím, co se ti tam stalo....
Ale zase si nemůžu odpostit jedno... pořád se tady píše o tom, ať si uživatel před každou větší změnou systému nebo instalací nějakého SW zálohuje celý systém. Jak vidím, tak na to kašlete a pak nemůžu napsat nic než něco ve smyslu "Dobře ti tak", to prosím neberte nikdo osobně, ale pořád tady i jinde čtu, jak si někdo něco nainstaluje a pak to nefunguje... záloha systému není, takže zbývá zase jen ten HR.
A to je pořád dokola. Přitom záloha takového systému je otázkou cca 10 minut, dá se to nastavit zcela automaticky, třeba v noci a je to. Při problémů se spustí obnova a za dalších 15 minut je po problému a můžu zkoušet dále. Ano přiznám se, já zálohy teda nepoužívám a nikdy jsem to nějak extra nedělal. Když udělám HR, tak to za necelou hodinu mám zpátky ve stejném stavu, ale taky tam v poslední době neinstaluju kdejakou aplikaci.
Možná jsem si už vyhrál a tak mi stačí to, co tam mám teď. I když jak se podívám do složky, kde jsou připravené CABy, které vždy instaluji, tak je jich 25.
To jsem ale trochu odbočil a doufám, že mě tady někdo nenazve něčím nepěkným :)
Jen jsem chtěl trochu zase oživit to, čemu se říká "Záloha systému" :bulb: :yes:

"Buďte dobrý" ;)
bobak_ce4you (55)|20.7.2011 23:11
zdravim tome už mě zbyva jen jedna otazka (jak se ptam na str.159 ostatni sem již zjistil ale jak sledovat ty hovory když chci mit asus hom když nic nebude tak kvuli tomu asi přechazet na today i když radši bych zustal zvykl jsem si dikkk
tomsoft (2734)|20.7.2011 23:29
Zdravím :)
Jak už Ti hned po Tvý dotazem odpovídal Permar Není to úplně přesně co chceš, ale umí to všechno.
Bohužel aplikace, která by se zobrazpovala na Asus Home neexistuje, kdo by ji taky napsal, ASUS ? Asi ne :)
To rozhraní je jedinečné pro toto zařízení a tak je jasné, že nějaké extra aplikace, které budou nějak integrovány do AsusHome asi existovat jen tak nebudou.
Tak zbývá jen další Today nebo klasická aplikace, kteoru spustíš jako jiný program z Nabídky Start.
Já taky používám ten BateryStatus a jsem spokojen. Pravda, nepoužívám AsusHome... život je plný kompromisů :)
bobak_ce4you (55)|21.7.2011 09:19
diky ano to je to co chci jak pises samostatny program do nabidky start neboli (jako wirele monitor)nebo i jen jako "exe "nekde v dokumentech (jako Mauto. od macely atd...)taky beži bez " dnes " jak se jmenuje abych vedel j co hledat prosel sem toho mraky ale vse na today ......:(( na marklplatze bych ji klido koupil ale je tam jak diskuze tak popis v eng.jen par přispevků je v cz tak by me stacily názvy jestli teda neco existuje -jak sem psal kdyžtak bych musel hold do today

PS prave pro svou jedinečnost M10 bych chtel tal jak je to od asusu- origo
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 13:29
4 Tomsoft

Vše špatné je pro něco dobré ;) kdybych správně zálohoval tak bych nehledal odpověď na netu a nenašel bych tyto stránky, kde je spoustu pro mě zajímavých věcí .....
tomsoft (2734)|21.7.2011 13:33
:yes: :yes: :yes: :yes:
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 13:48
tak jsem provedl HR :D aplikace funguje, jen to píše, že pro použití této funkce jsou nutné podrobné mapy. Mapy nejsou dostupné, pokud je zařízení v režimu velkokapacitního paměťového zařízení USB.
v USB to nemám.... Tato otázka již na foru byla , ale není tam odpověď, tedy zatím jsem ji nenašel.... nevíš jak to tedy je z hlavy ??
markkepi (14)|21.7.2011 13:55
Hej,jedna moznost je ze nemas aktualizovany software v telefone a nekomunikuje s mapou.Alebo tam nemas mapu:!:
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 13:57
verzi mám 6.26 a jestli tam mám mapu nevím, asi ne když to nejde...
markkepi (14)|21.7.2011 14:00
No mapu sa pozri ci tam mas v Nastroje/spravovat udaje/sady map.Ked nemas,tak si ju tam natiahni:yes:
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 14:03
myslíš nástroje někde v nastavení ????
:oops: už jsem našel
markkepi (14)|21.7.2011 14:04
No a??Vstavanu mapu tam pise ze mas??a aku?:?:
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 14:04
tak to píše, že nelze odemknout mapy pro ID jednotky .....
CN Europe NT 2011.10ALL
WW Autoroute DEM Basemap NR
markkepi (14)|21.7.2011 14:06
No a to znamena ze si ju neuprgradoval cez garminupdater,vsak?:?:
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 14:08
no před HR jsem nainstaloval TOPO 3.1 a od té doby jen problémy :((
pak jsem to tedy resetoval nově nainstaloval původní nastavení telefonu a tak jsem předpokládal, že by to mělo fungovat podle původního nastavení
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 15:05
tak už nevím, nainstaloval jsem novou ROM vše funguje, jen to pořád hlásí, že v režimu USB to nejde...
gogor_ce4you (12)|21.7.2011 15:26
tak přes mapsource jsem tam zkopíroval mapy a funguje to.. raději bych ale sehnal původní soubor s mapou..... a nevím kde
contyk (8)|25.7.2011 13:30
Dobrý den, mám m10, ale videa na internetu mi nepřehraje, jediné co přehraje jsou videa na youtube jinak nic. Dokáže mi někdo poradit co s tím?
permar (552)|26.7.2011 06:31
To contyk : Co s tím? No nic, vestavěný přehrávač IE nebo třeba Opera Mini neumí přehrát video z internetových stránek neb nemá plnou podporu Flash ,tak jako tomu je u stolních PC. Kdyby jsi krapet v tomto vláknu listoval,tak by jsi zjistil ,že jsem to tu již dvakrát vysvětloval. Jediné co jde,a mám odzkoušené ,je to že např. ze stránek STREAM.cz si dané video můžeš stáhnout do M10ky a následně přehrát, to funguje,ale na dané stránce si ho nepřehraješ.......
contyk (8)|28.7.2011 18:35
Díky,ale nevím jak to mám stáhnout. Mohl bys to ještě vysvětlit 1 prosím?
kapap1 (61)|28.7.2011 19:00
Ahoj kluci. Chtěl bych se zeptat uživatelů S2U2, jak nastavit tento sw, aby mi v pohotovostním režimu před odemknutím tlf ukázal, že mám nastavený budík na 06:10 hodin a ne paskvil 20:03 hodin. (to jako že mám ve WM nastaveno 06:10, ale S2U2 ukazuje 20:03 - že by byl S2U2 v jiném časovém pásmu, ikdyž ukazuje správný čas dle systému???) :D :D :D

Děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :yes: :yes: :yes:
permar (552)|29.7.2011 07:02
To kapap : Bud v klidu,S2U2 neumi komunikovat s vestavenyn budikem,systemovym, ktery je v M10. Takze to ani nijak nevyresis. Takze asi tak..... Cus.
kapap1 (61)|29.7.2011 12:45
to permar:

Tisíceré díky za osvětlení problematiky, Petříku. ;-)
Jsem si říkal, že ten telefon nemůže být tak hloupý?! :yes: :yes: :yes:

Mimochodem nemáš ty nebo kdokoliv jiný zkušenost - samozřejmě pokud možno jen pozitivní - s poškrábaným předním krytem (dotykoé sklo či jak se to jmenuje) u M10 stylusem a případnou reklamací této závady??? Dnes jsem se byl ptát na podmínky reklamace v SILu v Ově a tam mi pán naznačil, že jsem si měl nalepit na sklo fólii a nic bych pak nemusel řešit (nicméně jsme mu vysvětlil, že to není má povinnost a stylus je určený k ovládání tlf, tak je to přý na úvaze technika) Podotýkám, že mi řekl, že výměna normálně stojí 2200,- Kč včetně práce?! :O
permar (552)|31.7.2011 11:03
To kapap1 : Kdyby si investoval cca 220,- Kč do kvalitní fólie ,tož by tě oprava ,případná, nemusela stát 10x tolik co fólie. Asi to s nimi neusmlouváš, M10ka nemá displej,typu kapacitních displejů,kde stylus není potřeba ,a jsou krapet z jiného ,tvrdšího a vůči poškrábání odolného materiálu,tož to asi tak ve stručnosti na vysvětlenou.....;)
pitka (1346)|31.7.2011 20:21
Jenom k dodatek k tvrdosti či pevnosti touch panelů.
Jak odporové tak i kapacitní mají různé tvrdosti a pevnosti.
Poškozením i třeba jedné z vrstev touch panelu můžete ovlivnit plnou funkčnost.
Takže to není jen o hloubce poškrábání. Je třeba si uvědomit jak takovýto panel funguje a jak takovéto poškození může ovlinit jeho správnou funkci.
Asi nejnáchylnější je touch panel na přímý kolmý úder.
00354286_vrstvy_61lB.jpg
bobak_ce4you (55)|4.8.2011 02:14
kdo použiva garmina je aktualizace 2012.20 je toho 2292MB All a už to neni přes garminasus ale přes mygarmin
sepilko (28)|8.8.2011 21:25
Prosim ma tu niekto funkcne SKYPE pre WM a Garmin ASUS ?? Ja viem ze to tu bolo mozno riesene ale verizie skype-windows-mobile-ppc-cab potom Skype 3.0.0.256 nechcu ist...?

Takze ak ma niekto skype na mobile a ide mu vedel by povedat ako to rozchodil..Vdaka
permar (552)|9.8.2011 22:03
Take jsem zkousel,to co popisujes,a nic.... proste me Skype take ,na M10,nejede,proc ? To vazne nevim....
tomsoft (2734)|9.8.2011 22:26
Ale já vím.... to je rukama :D :D :D :D
vyhoďte to už konečně (myslím ten super program Sykpe) :no:
sepilko (28)|9.8.2011 23:03
hmm takze to neide.. hmm A neide to len na M10 alebo vsade kto ma WM 6.5.3 ?
mouka_ce4you (34)|10.8.2011 12:36
mám v Asusu M1O nainstalovanou verzi Skype 3.0.0.256 a chodí mi to úplně normálně.A instalace proběhla taky bez problémů,jen jsem nastavil svůj účet a už to pracovalo.
sepilko (28)|10.8.2011 14:21
alelujaaa.... tak sa mi to podarilo rozchodit .. SKYPE IDE :) konecne :)
tomsoft (2734)|10.8.2011 18:18
A v čem byl teda problém, že to pořád nešlo a najednou ano?
sepilko (28)|10.8.2011 20:47
Tak siel som na stranku a nainstaloval som Skype. Pise sa tam ze verzia Skype Cab file for version 3.0.0.256


Odkaz


Potom som si vytvoril novy ucet .Neprihlasoval som sa na svoj stary ucet...... Dost dlho to trvalo kym ma napojilo Aj 2 3 min. takze som dost dlho klikal na mobil aby ma neviplo z netu....Nakoniec po dlhom case ma napojilo. Dal som odhlasit a napojit sa na sovje meno ktore som mal povodne a islo to.....Asi tak :)

Inac ako ste to riesili co sa tyka hlasu a odposluchu Lebo je zapnuti pri telefonovani cez skype hlasny odposluch ako to vypnut..

Na stranke http://technewscast.com/technology/articles/configure-earpiece-skype-calls-windows-mobile-htc-hd2/

je postup ako to urobit. Urobil som to a mam pocit ze sa nic nezmenilo..?

Vie mi niekto poradit

permar (552)|11.8.2011 07:27
Takže,mě už ten skvělý program Skype také funguje :D ,chce to nejen dlouhou trpělivost,ale hlavně i občas hrubou silu,stačí s PDA praštit o zem a huš to jede....:D a ani to nebolelo.
tibet_ce4you (35)|11.8.2011 12:31
ahoj,
když už se tady něco volnějšího řeší , tak se taky přidám:-)
- kolem skypu/IM+
používáte někdo IM+ a zaznamenali jste špatné připojení na skype účet?
většina dalších účtů jede jako víno, jen skype se nechce připojit (verze 8.1)
klasický single skype app pro wm pracuje nad míru spokojeně / odkaz níže
http://stahovat.okamzite.eu/news.php?readmore=762
-Tomsoft skrýtSIM
perfektní vychytávka, ale bohužel fungovala jenom chvilku, poté mi to zase vše vyskákalo duplicitně.
jako by se to moc nesnášelo s resco keybordem.
- Aleksoft CoolCamera 1.5
skvělěj softík, ale jen se otevře a zase zhasne, na oficiálních stránkách náš model není sice uveden, ale teoreticky by to mohlo fungovat.
- igo primo 9.2.1.179499
slyšel jsem , že se to dá prý přepnout jako turistická s detailnějším vykresením mapy, ale spíš mi to přijde jako sci-fi:-)
za jakýkoli tipy díky
sepilko (28)|11.8.2011 14:15
Ja pouzivam IM+ zaplatil som si ho a tak isto mi blbne skype .hmmm. ale postrehol som to od vcera . Skor to islo. Neviem preco...
tibet_ce4you (35)|11.8.2011 15:44
no já sem si ho také zakoupil přez paypal s očekáváním, že pofičí jako ta trialka, co fungovala bez jakýchkoli závad:-(
furt to řeším s tou jejich podporou po mailu i na fóru, zatím bez výsledku.
tomsoft (2734)|11.8.2011 16:40
Skrýt kontakty na SIM umí i nějaké utility.... mám taky resco keyboard a pořád to funguje jak má. Nevím, proč máte kontakty na SIM... k čemu je to do dobré, pak jsou jen problémy....

iGO PRIMO - Tady ale není vlákno s PRIMO :!: tak jen okrajově...
.... to není scifi, teda jestli myslíš "Rastrové mapy Google" které umí PRIMO používat.
je to však placená služba, resp. k těmto mapám musíš mít licenci a pak samozřejmě ty mapy. Pak to vypadá nějak takhle, ale v reálu je to mnohem hezčí :)




lapiduch_ce4you (18)|11.8.2011 17:33
Asi jsem lama, nevím jak zformátovat kartu v M10. Možná už to tady bylo, tak se omlouvám
tibet_ce4you (35)|11.8.2011 19:27
zdar !
díky za inspiraci...nečekal jsem takovou vychytávku:-)
měl jsem totiž na mysli jen nastavení (více -> nastavení -> nastavení trasy -> chodec), ale s těma google mapama jsi mě trochu dostal:-)
o tom, že google dělá standartní mapy do mobilu vím, třeba tady: http://www.google.com/intl/cs_ALL/mobile/maps/
taky jsem někde četl, že si je lidi dělaj sami.
máš tam někde odkaz na jejich oficiální stránky, abych se o tom trochu početl?
díky
by the way, jaké další app jako "skrýtSMS" jsi měl na mysli?
jo, a proč mám uložené čísla na simce?
no abych je mohl použít i v jiném telefonu, když se něco neočekávaného pos*re:-)
ona baterie CS-GAM10SL o síle 1200/1500 mAh není nikterak oslnivá:-)
je škoda, že není zatím nějaká silnější náhrada, jistě v tom hraje roli ten čip uvnitř baterie.
( ono se velké množství čísel špatně pamatuje:-)
ještě něco, v minulosti se tady už několikrát řešil ten starej problém, že vyskakuje stále hláška:
[color=red] "a aktuálním nastavením připojení nelze navázat připojení. chcete-li změnit nastavení připojení" [/color]
četl jsem i tvoje vlákna ohledně řešení, ale bohužel jsem zkoušel různé kombinace bezúspěšně.
v mobile net nemám, připojuji se přez wifi , a tak bych tě rád chtěl požádat jestli bys nebyl velmi laskav a polopaticky
popsal , či poslal odkaz jak se této otravné hlášky zbavit.
předem děkuji !





sepilko (28)|11.8.2011 22:34
Inac IM+ mi fungoval pekne aj skype.. vsetko islo ako ma to len teraz posledne dni nedie....

INac vie mi niekto poradit GPS Kompas na M10 ale taky ktroy bude fungovat . Lebo na nete je spustu takych ktore som skusal a nic neslo...

Asi tazko najst taky GPS kompas ktroy ak sa hybem tocia sa aj svetove strany ?......... no nic ved dajte nieco co viete ze funuguje a skusali ste to :)
Zdenek Malinsky (9781)|12.8.2011 10:54
1.To bude nejspíš problém skype - od doby, co to koupil Microsoft, to má problémy a výpadky častější, než kdykoli předtím. :no:
2.-3. To nemá nic takového defaultně v základu?