Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

MarPok (2)|28.5.2011 13:36
Fólii běžně dostaneš na aukru. S poštovným 211,-Kč. Je to kvalitní fólie Vikuity a zrovna včera jsem jí pasoval na mou M10 po vrácení přístroje z opravy-prasklý rámeček.:)
luigi_ce4you (20)|31.5.2011 17:41
Tak dnes mi doslo RMA číslo a M10 sa bude posielat o take necele 2 tyzdne na reklamaciu ohladom prasknuteho ramceka. Ako ste to vy posielali? Len v tej origo ciernej krabicke? Uvazujem ze to dam este do jednej krabici lebo ta cierna je podla mna dost krehka. Pisali ste na krabicu aj prijmatela a odosielatela? Budem to posielat cez DPD.
Podelte sa co vsetko ste do servisu posielali a ako dlho ste boli bez M10.

Dakujem ;)
tomsoft (2734)|31.5.2011 18:53
Originální krabičky ze všeho co mám doma, mám tad 30 dnů, pak to vyhazuji :)
Poslal jsem to taky přes DPD, zabalil do starší krabičky z jedné navigace, krabici jsem vyplnil molitanem a M10 tam jen tak položil. V těch molitanech byla jako v bavlnce.
V pondělí jsem to poslal, v pátek už byla zpátky (byla by už i dřív, ale protože jsem nepočítal, ža to bude tak rychle, nebyl jsem doma).
Spokojenost - rychlost - kvalita služeb - OK :yes:
luigi_ce4you (20)|31.5.2011 19:19
Dakujem ti za rychlu odpoved.
Este by ma zaujimalo ci si na krabicu pisal aj adresata a odosielatela ako pri beznej zasielke? Ako som cital tak vraj mam na krabicu napisat RMA cislo a pribalit vytlaceny formular Pickup pre PDA.
Uvazujem ze si doma pre istotu necham stylus aby sa nahodou niekde nestratil. Teda poslem len M10 s bateriou.
tomsoft (2734)|31.5.2011 20:44
Jo, to jsem zapomněl napsat....
Já jsem na balík přilepil stejný formulář z webu (PickUp) a dovnitř jsem ho dal pro jistotu taky :)
Stylus, SD kartu, SIM kartu samozřejmě doma.
Ještě jsem tam dal ofiko ROMku, kdyby náhodou.... a udělal HR a smazal obsah My Storage.
Phlo (25)|1.6.2011 07:27
tak, tak, postup stejný formulář nalepit na krabičku a jednou dovnitř.

jinak jsem posílal v první krabičce, kterou jsem našel, ani nevím od čeho a m10 jsem zabalil do bublinkové fólie a zagumičkoval a krabici vycpal papírem.
Zpátky byla do týdne (výměna displeje) a celý průběh luxusně sledovatelný na webu.
bobak_ce4you (55)|1.6.2011 11:06
jen takova drobnost do diskuse google spustil ve 2hod. noci jejich aplikaci "maps pro ČR bohužel ne pro SK zatim byla blokovaná ted ji "aktiivoval" jsme dalši země po boku vyspělých statů EU jediné minus je že je to "online" jinak už to u nich hold nebude tak že s našima roamingovými tarify našich operatorů je to nepoužitelne v zahraničí -ale pokrok nezastavíš tak snad se to bude jen zlepšovat že i mi si to zapnem "venku " takže s M10 to pojede ?
luigi_ce4you (20)|1.6.2011 18:22
[quote=lapiduch][quote=lapiduch]Flash by Pitka proběhla velice rychle (odhad 3 min ? ), teď jsem flashoval zpět ofic. 626 v XPečkach a trvalo to 1,5 hod (je to normálni ?). Mapy tam opět nejsou, na my storage je cca 51 MB .
Děkuju za každou radu. [/quote]

Ahoj. Jen chci napsat, že po měsíci reklamace v Alze mi byly vráceny peníze, bo ani dodavatel si asi nevěděl rady. Jen kde teď sehnat druhou :?:
[/quote]

Pokial by si chcel aj nieco starsie tak som nasiel jeden inzerat.
http://mobil.bazos.sk/inzerat/8414032/nuvifone-M10.php
lapiduch_ce4you (18)|2.6.2011 10:02
Děkuju za upozornění, ale starší se už řeší s kolegou :)
roze_ce4you (76)|2.6.2011 23:18
Existuje možnost jak automaticky pozastavit přehrávání v TCPMP při příchozím hovoru?
Díky za radu.
tomsoft (2734)|3.6.2011 08:06
Tohle umí ten vestavěný přehrávač na hudbu.... používám ho, a když mi někdo volá, hudba se pozastaví a po ukončení hovoru to pokračuje dál.
Pokud to neumí jiný SW, bohužel, pryč s ním :)
permar (552)|3.6.2011 15:18
No jo ,ale ono to ma haček, roze nenapsal zda měl na mysli hudbu či film ;-)..... Pokud použivá TCMP ,tak bych řek ,že ho má na filmy,no možná i na tu music .....
roze_ce4you (76)|3.6.2011 15:39
roze je už postarší ročník a tak netrápí svůj vetchý zrak zíráním na filmy na takovém pididispleji. Poslouchá na TCPMP jen audio.
roze je konzervativec :-) , kdysi se naučil ovládat TCPMP a vyhovuje mu to, že playlisty si tvoří dle adresářů a souborů v nich a nemusí se zaobírat nějakými knihovnami.
tomsoft (2734)|3.6.2011 15:40
To je ale pořád stejné.... pokud se program (na hudbu či film) neumí "pozastavit" tak je k ničemu.
Zase na druhou stranu, po ukončení hovoru si ten film či hudbu můžu vrátit, ne? :)

P.S.
Roze je můj člověk, protože se nedívá na filmy na pidi displeji :D :yes: :yes: :yes:
roze_ce4you (76)|3.6.2011 15:54
roze se na ten integrovaný přehrávač dnes znovu díval a nabyl pak dojmu, že tento přehrávač pracuje jen s knihovnami. Je to tak?
tomsoft (2734)|3.6.2011 17:04
Ano, je vhodné mít svou hudbu nějak tříděnou, např. podle ID3 tagu, pak lze přehrávat dle interpreta, alba atd....
roze_ce4you (76)|3.6.2011 17:39
OK, třídění a ID tagy jsou fajn. Já ale neposlouchám hudbu, ale audiobooky. Nahraju si do M10 knížku (rozuměj sadu MP3), poslechnu si ji a smažu MP3.
Tzn. žádné opakované poslechy => tvorba/aktualizace knihoven mě připadá jako krok navíc.
Přínos knihoven, ale jinak neznevažuji.
Díky za pokec :)

tomsoft (2734)|3.6.2011 17:43
No nevím .... já kliknu na MP3ku a spustí se mi ten přehrávat hudba a je to :)
Jestli ty klikneš na MP3ku a spustí se ti něco jiného, tak bohužel :O
permar (552)|3.6.2011 17:59
No ja pouzivam S2P, jedinecna vyhoda tohoto prehravace je v tom,ze kdyz si zamknu displej pres S2U2 ,toz mam prehravac na displeji a ovladam si ho dle libosti,ale jelikoz je Tomsoft postarsiho rocniku :-) tak ho to jiste nejak nenadchne..... Howg.
roze_ce4you (76)|3.6.2011 18:19
Hmm, zdá se, že původní laický dotaz vybudil konstruktivní a přínosnou diskuzi... :)) :))

permar: na to S2P bych se podíval, někdy (třeba v metru nebo na ulici) si hlasitost průběžně upravuji, ale jestli to potřebuje S2U2 tak to díky ...
tomsoft: jak jsem psal - neposlouchám music ale audiobooky. 1 knížka = (někdy) i řádově desítky MP3 na sebe navazujících. V TCPMP si natáhnu do jednoho playlistu celou tuto sadu. Spouštět to po jednotlivých MP3 - to si nedokážu představit.
tomsoft (2734)|3.6.2011 19:41
Tak pokud chceš přehrávat playlisty, tak to bude lepší ten S2P krám :)
A protože je k tomu vhodná i S2U2, tak i tohle.... oba jsou zdarma, ale S2U2 je někdy vražda :evil:
Chce to vyzkoušet :yes:
Vidloch (7)|4.6.2011 13:37
Zdravím diskutéry
Tak jsem se zas jednou dostal k tomu, abych se podíval co je nového kolem M-10. Já ji mám od února a až na pár vytuhnutí, která nejsou pro Windows obecně nic zvláštního, jsem nad míru spokojený. Snad jen odezva displeje by mohla být trochu spolehlivější. V registrech jsem ji přestavil podle zdejšího návodu na č.8, což výrazně pomohlo, ale nedá se to srovnat např. s mjí starou navigací Mio C510. Mám pocit, že v každé aplikaci je displej jinak citlivý. Nejlepší je to v Meteoservisu. Zato citlivost navigačního modulu ve spojení s iGo8 je neporazitelná. :D
Ale nedávno jsem narazil na problém s kamerou. Napadlo mne, že s dodaným držákem je možno telefon použít i jako palubní záznamovou kameru, což se může občas hodit pro natáčení např. dopravních přestupků, které dělá policie (moje oblíbená činnost), průjezd zajímavým městem nebo krajinou na dovolené a pod. Tak jsem to vyzkoušel. Výsledek sqělej, až na jeden problém. Při snímání videa delšího než zhruba 10 minut (na přesnou limitní hranici jsem nepřišel) se vše tváří normálně, ale když chci záznam ukončit, tak po dotyku na tlačítko stop vše vytuhne na posledním záběru. Pomůže jen restart. V adresáři vznikne soubor o několika kB, který nejde nijak spustit. :no:
V telefonu mám kartu 16 GB Kingstone class 4, takže místa je dost pro takový záznam a karta je dost rychlá, si myslím. Ukládám samozřejmě na kartu. Takže moje první podezření, že nemá kam ukládat, je asi mimo. Myslel jsem, že ukládá průběžne a že aspoň to, co se natočilo do doby vytuhnutí, tam bude. Ale ne. :((
Nemáte s tím někdo zkušenost nebo radu? Soft je tam originál, jen jsem si dohrál drobnosti jako navigaci, počasí, a tak.
luigi_ce4you (20)|4.6.2011 16:05
Dam ti len taku skromnu odpoved a jednu radu. Vyskusaj tu SD kartu sformatovat v PC na NTFS. Pri USB klucoch je to dost podstatna vec. Vyskusaj ak chces ved za to nic nedas.

Tomsoft: Ked prisiel kurier z DPD po tvoju M10 tak ti dal doklad o prevzati? Dal som datum prevzatia na 13.06. a osud to zariadil tak ze od 12.06. odchadzam na 4 tyzdne prec no musim si to uz teraz nejako zariadit.
tomsoft (2734)|4.6.2011 19:17
Jo, dal.
Že nebudeš na adrese, nevadí..... až Ti přijde mail (nebo SMS), že ti to posílají zpět, zavolej do DPD a domluv se tam, to není problém.
Vidloch (7)|5.6.2011 00:24
To Luigi: Děkuji za radu, ale karta mi nejde takto zformátovat. Kyž ji vytáhnu z telefonu a strčím do čtečky, tak mi Windows XP nabízí buďto FAT32, nebo exFAT. NTFS to vůbec pro kartu nenabízí. Něco jsem si přečetl o exFAT a chtěl to zkusit. Ale při pokusu o format vyskočila hláška že formátování nemohl obýt provedeno. Bez vysvětlení. Tak jsem se zatím vrátil na FAT32, než se zase něco najde, co zkusit. :((
Ale aspoň jsme pochopil, proč to tak je. Totiž že FAT32 neukládá soubory větší než 2 GB. :O
Takže prosím o radu, jak se dá naformátovat na NTFS? Díky. :?:
lapiduch_ce4you (18)|5.6.2011 08:16
Ahoj. Zkus http://www.slunecnice.cz/sw/hp-usb-disk-storage-format-tool/
edware (27)|5.6.2011 11:36
To Vidloch: měl jsem za to, že WM nepodporuje souborový systém NTFS a chyba bude jinde. Pokud jde o vetší soubory na FAT tak se rozdělují na části - např. Set-top boxy, tak to snad M10 umí také.Ale nedalo mě to, a zkouším - zatím 14min v MP4 cca 80 MB -OK.
Vidloch (7)|5.6.2011 12:28
To Edware: Kartu jsem do NTFS převedl nakonec jednoduchým příkazem v příkazové řádce: CONVERT Písmeno_jednotky: /FS:NTFS, např. tedy CONVERT E: /FS:NTFS. Ale jak píšeš, WM ji pak nevidí, takže tudy cesta nevede, i když se zdála být logická. :bulb: Takže jsem to zformátoval zpět na FAT32 a budu zkoušet dál. U mne to nic nedělilo. Poslední pokus 13 minut (cesta z práce) dopadl stejně jako všechny předchozí. Jeden nefunkční soubor o pár kB. :(( Ale děkuji zatím všem, aspoň jsem se zas dověděl něco o formátech, co jsem dřív nevěděl, protože jsem to zatím nepotřeboval. Až na to přijdu, napíšu to sem pro ostatní.
edware (27)|5.6.2011 12:42
To Vidloch: Právě ukončen druhý pokus opět max rozlišení v MP4 21minut velikost 131MB. Behem záznamu jsem se ničeho nedotýkal(v obou případech),ukládání na kartu, napájení ze sítě, až na konci jsem si "zazoomoval" Na 2G soubor ale nemám odvahu :D V dodaném držáku jsem netestoval! že by ...... to by mě dost nasupilo.
Ještě mě napadá zkusit záznam ukládat přímo do zařízení a pak bych podezíral SD kartu.
rpavla (0)|7.6.2011 16:36
Dobrý den, dokázal by mi někdo poradit. Koupil jsem M10 z druhé ruky. Na MyStorage je spousta složek a souborů, které chci pročistit, ale nevím co tam patří (tedy co tam původně bylo od výrobce). Má někdo "screenshoty" MyStorage?
Diky za pomoc, -rp-
tomsoft (2734)|7.6.2011 18:58
Vítám do klubu :)
Než jsem to celé vyhodil, tak jsem si to schoval :)
Tady je screen...
00353981_my_storage_kfSq.jpg
rpavla (0)|8.6.2011 09:21
Diky. Chybi mi tam jen slozka [POI] - je to dulezite?. Predpokladam, ze slozku ~Recycled muzu promazat. Pro kontrolu by jeste bylo fajn vedet kolik to cca zabira mista, nepoznacil jste si to nahodou taky? Jeste jednou moc dik, -rp-
lapiduch_ce4you (18)|9.6.2011 15:49
Ahoj. Dotaz na permara : jestli jsi kupoval kožené pouzdro na pdair.com, je to i s tou klipsnou ? ( ten první) Bo s angl. si moc nerozumím. Díky
Už jsem to našel :oops:
sela_ce4you (1)|13.6.2011 21:53
Ahoj, asi mám průšvih. Při nabíjení mně M10 jednou problikla a zkolabovala. Takže asi zkusit hard reset, no a případně reklamaci? Díky
tomsoft (2734)|13.6.2011 21:59
Pokud už systém nenajede, tak zkus jedině ten HR, nic víc.
Pokud se po HR zase nic nerozjede, tak reklamace, pokud už není v záruce, tak pak už jedině "Pitka" :D
bobak_ce4you (55)|13.6.2011 23:26
Zdravi vas jsem po uspěšném flěši na uplně nove M10 -dle návodu co tady je (jako po másle (1,12 hod) a chystám se na mapy mam tam 2011.10 ale je na to 60 dní -jen taková drobnost pišou že od chycení satelitů [color=blue]a jizde autem [/color] to znamena že musim asi větší rychlostí (někde jsem četl 15km/h ale nevim radši to do 60 stihnu ono to bude ješte dřive kvůli dovče
tomsoft (2734)|13.6.2011 23:34
Mapy si stáhni teď a do 60 dnů znova a do dalších 60 dnů znova a znova .... :)
Jinak na M10 je jedno jak rychle jedeš. Jestli pojedeš 15km/h nebo 150km/h GPS chytne okamžitě, odzkoušeno.
father (44)|14.6.2011 07:13
GPS se chytá kdekoli kdykoli, vyzkoušeno mj. na Krétě, když jsme se při jedné pěší túře ztratili, perketně jsme našli kudy do "civilizace".
bobak_ce4you (55)|14.6.2011 09:38
diki za rychlou reakci že se chyta i v budovách o tom tady píšete ale myslel jsem trochu jinak že to jsou podminky (např.Garmin) když je tam zdůrazněno "jizda autem " tak dokud nepojedu tak jako by neběžela ta lhůta -ale to je možna naivní (na garminu mi řekli neco v tom smyslu ale nebyli si jisti ) ale radši jak píšete stejne na dovču byvh nejel s 3/4 roku staryma podkladama
Cempa (2)|15.6.2011 22:59
Ahoj lidi, jako novic jsem místo dotazu založil nové téma - omlouvám se. Podle vás jsem dal novou ROM 6,26. 6,27 byla zaheslována.Dal novou mapu. Pak mi přišel mail od Garminu s číslem pro odemčení map, ale program to po mě nikde nechtěl a zdá se mi, že funguje. Za druhé, - neví někdo , zda jde zprovoznit Bluetouch sluchátko pro poslech hudby?Zkoušel jsem programy pro HTC , ale v M10 nejdou
tomsoft (2734)|15.6.2011 23:42
Bluetouch sluchátko (jako Handsfree) nebo stero Bluetooth sluchátka?
Programy od HTC jsou na ASUS oopravdu k ničemu :oops:
Pokud to jsou opravdová sluchátka, tak tam to stačí jen spárovat a hraje vše do sluchátek.
Pokud je to BT Hadsfree, tak to neumí, protože je to na telefonování. Jsou nějaké SW, které to nasměrují do toho BT, ale poslouchat hudbu do jedoho ucha mi přijde trošku divné :no:

Jinak to vlákno jsem smazal.
Cempa (2)|15.6.2011 23:46
Díky , myslel jsem si to. Ale poslouchám knihy a v leže mít na uchu dva vadí.
roze_ce4you (76)|21.6.2011 00:18
Tak mě postupně přestal fungovat ActiveSync. Během pár posledních týdnů jsem pozoroval, že mě občas ActiveSync zahlásil, že M10 nebyla po připojení pomocí USB kabelu rozpoznána. Vždy pomohl restart PC+M10 až to o víkendu dospělo do stavu, že restarty nepomohly a PC M10 přes USB nerozpoznalo vůbec :-(.
Nedokážu si to vysvětlit, protože v posledních pár týdnech jsem na PC nic neinstaloval a na M10 už vůbec. Mám podezření na množství synchronizovaných dat.
Zajímalo by mě, jak máte (vy, kdo synchronizujete PIM data) velký pim.vol v rootu M10?
Resp. bych měl dotaz zda a čím zálohujete celou M10 pro případ obnovy?
Já to trochu podcenil ;) a tak jsem instaloval vše znovu (to tomsoft: nějak mě nezafungovala oblíbená dávka =http://www.tomsoftware.net/asus-m10.aspx#tab5. Zasekávalo se to při instalaci Innesoftu. Musel jsem to v to v tomto kroku zCancelovat - Sashimi to při opakovaném spuštění inteligentně navázalo).
permar (552)|21.6.2011 05:27
Na zalohu pouzivam SPB Backup,instalovat aplikaci na kartu!!!!
roze_ce4you (76)|21.6.2011 10:04
Dotaz na tomsofta: pokud bych zase za rok za dva dělal HR ;) a pak instaloval zase ten tvůj build (Klasik PP), tak mohu z CABS vyhodit nějaké caby? Třeba 010_InesoftPhone.cab?
tomsoft (2734)|21.6.2011 10:18
Jo, určitě. Zrovna sice Inesfot je vázaný na jedno soft tlačítko (Kontakty) ale to se dá pak v registrech změnit.
V době, kdy jsem dělal ten balíček, to bylo OK, ale poslední dobou, jsem ten Inesfot odebral a instaluji ho samostatně, úplně nakonec až po restartu v SASHIMI a je klid.
Taky mi to dělalo bordel. Když to nainstaluju zvlášť jako poslední aplikaci, tak je to OK. Jestli ale nechceš používat Inesoft, tak ho klidně vyhoď a použij něco jiného nebo tam nech ten základní dialer co je v OS.
roze_ce4you (76)|21.6.2011 11:05
OK, díky za radu. Já mám Inesoft navíc koupený. Takže stejně až SASHIMI skončí, tak bych dělal upgrade Inesoft.
tomsoft (2734)|21.6.2011 12:09
Tak to jsme dva (vlastně tři, Permar ho má taky koupený) a myslím, že se investice vyplatila, protože je fakt dobrý :yes:
bobak_ce4you (55)|22.6.2011 12:01
zdravim po delší odmlce (i když stale sem on line )jen maly dotaz- na data sice mam tarif ale nevím jak sledovat data za danou dobu (např.1 měsic atd..) nejske počítadlo aby se na to dalo spolehnout a ale to je možna moc -bylo v češtine) nainstaloval jsem te diel up od Permara /nekde na 7 strance je v cz ale je to jen vyp-zap ne počítadlo (např.Symbian ma čitač paketu a vše co proteče founem je tam a jeste lze rozlišit tušim jake site (wifi , pres BT atd....)hledal jsem ale vy to určo víte měl bych odjet za par dni a nestihnu to a venku by se to hodilo (kdybych měl tarif abych vedel jak mam šetřit a tim pádem hledat Wifi nebo se nevzrušovat diiik
tomsoft (2734)|22.6.2011 12:42
Co třeba SPB Wireless Monitor :?: