Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|10.5.2011 09:42
Nevím, jak se ti povedlo smazat ten soubor, když nejde ani zkopírovat, protože je to soubor z ROM....
Jedině, že by ho Pitka vytáhl přímo z ROMky, takhle z windows zkopírovat nejde.

Jinak už mám doma konečně zase zlatou dobrou M10. trochu se to opozdilo, protože jsem nebyl doma a tak zůstala pár dnů u přepravce.
V rámci reklamace vyměnili ten rámeček a vše je jako nové :D
mimoreal (18)|10.5.2011 20:00
Tak stalo se to asi takto...
koupil jsem si v době kdy se sem dostala M10. Musel jsem ji dát na výměnu, protože se mi po dvou minutách vypnul na fonu mikrofon. Nový telefon to dělal taky, prostě nechápu nic. Pomocí TaskMgr jsem vychytal program, který byl aktivní ve chvíli, kdy se to stávalo a v Rescu ho odstranil. Teď, pokud nejsem připojený na wifi, nebo jinak na net, vyskakuje každou chvilku chybová hláška. Nic jsem tím neopravil. Už jsem to tu kdysi řešil, ale můj problém je asi typu mimozemského, takže zatím neřešitelný. Chci alespoň dosáhnout toho, aby to bylo jako dřív a nevyskakovaly ty upozornění. :(
Ale nakonec o nic nejde.
sepilko (28)|10.5.2011 22:14
Vie mi niekto povedat dobry soft pre M10 a WM 6.5 na chatovanie kde by bol klient Facebook, Skype, ICQ, Atd., ?
permar (552)|11.5.2011 05:31
Doporucim ti aplikaci Palringo,krome protokolu Skype ma v sobe vse co hledas.
sepilko (28)|11.5.2011 10:03
Dakujem za pomoc a odpoved :) Pomohla...

Inac nasiel som aj taky co ma aj Skype nuz je to plateny a nikde som nenasiel *** IM+ stoji 19 dolarov ale pozeram ze aj ten Palringo je dobry


//TomSoft *** cenzura. Podobné slova jsou zde zakázaná!
janhoda (4)|11.5.2011 14:06
Ahoj,
M10 používám asi měsíc a jsem spokojen, Mám ale jeden problém. V integrované navigaci Garmin, která by mi jinak celkem vyhovovala, od začátku nefunguje hlasová navigace. Jinak zvuk PDA je v pořádku. Hlasitost mám nastavenu správně. V nastavení navigace - Audio - Hlas není nic, Nastavení - Audio - Hlasová výzva je zapnuto. Mám verzi M627 Full cZonee, ale ani předtím hlas nešel. Mám staženy aktuální mapy z webu Garmin. Nejsem si vědom, že bych něco odinstalovával. Jinak navigace Garmin funguje správně.
Nemáte někdo nápad, v čem by mohl být problém? Třeba je chyba někde u mě. Jde mi jen o ten hlas při navigaci.
Díky.
Jinak diskutované prasklinky na rámečku se v mém případě objevily už cca po měsíci používání.
permar (552)|11.5.2011 14:16
V My Storage je složka Voice v ní jsou uloženy "hlasy",mrkni zda je tam máš. Dále se podívej do složky Navigace /Audio/,zda máš vše tak jak má být - Hlas - česky , Hlasová výzva - zapnuto.... ale jak uvádíš v Hlasu nemáš nic ,tak mrkni do té složky Voice v My Storage...
janhoda (4)|11.5.2011 16:55
Díky za radu. Složka Voices tam vůbec nebyla. Vytvořil jserm ji a stáhnul nějaké hlasy z netu. Vypadá to už normálně, hlas si můžu vybrat v nastavení. Vyzkouším, jestli to mluví, cestou domů z práce. Díky moc.
permar (552)|11.5.2011 17:52
Zde hlasový soubor ze složky Voice..... čeština samozřejmě ;)
janhoda (4)|12.5.2011 12:07
Díky moc, dostal jsem se k diskuzi až teď. Soubor mi ale nejde stáhnout - nenalezeno. Můžeš to prosím uploadovat ještě jednou? Jinak na základě rady jsem vytvořil složku Voices a nakopíroval do ní nějaké 2 hlasy, které jsem našel na netu a vše funguje, jak má. :yes:
janhoda (4)|12.5.2011 16:55
Díky ještě jednou. Staženo, nakopírováno do M10. Vypadá to OK.
kapap1 (61)|15.5.2011 15:00
Ahoj kluci. Že jsem tak smělý - vyměnil jsem xp za 7, a když se chci dostat přes CeRegEditor (podotýkám verze 0052) do registrů, vždycky mi zahlásí pc chybu, tu samozřejmě ignoruji, pokusím se o vyhledání a připojení, soft tlf vyhledá, vidí, ale registry nezobrazí. Tak jsem se chtěl zeptat, kde je chyba případně jak se do registrů nabourat jiným způsobem???

Díky za odpověď.
tomsoft (2734)|15.5.2011 22:15
Možná by bylo lepší tady uvést o jakou chybu (hlášku) v PC jde.
Mám taky Win7 a CeRegEditor normálně funguje bez problémů, mám verzi 0.0.3.1
krysy (9)|18.5.2011 12:25
Nainstaloval jsem si Pallringo a tradiční problém. ICQ úplně v poho FB chat nechodí:-( Proč??? Potřeboval bych nejlépe v jednom tyhle 2 služby a zatím jsem neúspěšnej:-(
permar (552)|18.5.2011 13:08
To krysy : Co nejde? Proč to nejde? Mě to šlape, mám verzi 2.6.2 r.44379 (právě se mi aktualizoval program), mám tam ICQ,MSN,FB a nevidím žádný problém. Zaregistroval jsem se akorát na Parlingu, v nastavení aplikace ( v M10ce) jsem si poté přidal služby ,které jsem chtěl tzn. ICQ,MSN,FB ,které se následně po zadání přihlašovacích údajů k daným službám připojí ,no a není co řešit ..... ;)
krysy (9)|18.5.2011 17:09
FB chat - projdu k přihlašovacím údajům, zadám email a heslo, heslo pamatovat, další...a objeví se mi stránka FB succesfull a jediná možnost, stáhnout instalační soubor Palringo. To jsem i udělal, přeinstaloval a zas dokola. Když z tý poslední stránky odejdu, tak v Parlingo službách vidím Facebook unknown@unkown.com bez možnosti opravy:-( Co dělám špatně?
permar (552)|18.5.2011 17:19
Nemas nahodou na FB nastavene nejake bezpecnostni nastaveni ohledne pripojovani z jinych serveru,ci pristup z jineho zdroje? Me to opravdu bez problemu funguje,zadal jsem email a heslo a jsem tam. Nic jineho me nenapada. Zkus jeste si stahnout Parlingo do PC, aplikaci do PC najdes na www.parlingo.com ,a zkus v PC ten chat na FB. Me to funguje korektne i v PC,a nikdy jsem s tim problem nemel. Kdyz tak se jeste ozvi....
kapap1 (61)|18.5.2011 22:41
to tomsoft:
Tak jsem zkusil regedit přeinstalovat, ale žádná změna nenastala.
Ty hlášky jsou:
1) Po spuštění poklepáním na ikonu hlásí: "Unhandled exception raised. Error message: Failed to set data for"
Když tuto hlášku ignoruji, CeRegEdit se rozjede. V tom případě stisknu tlačítko pro připojení tlf k pc a on vyhodí toto:
2) "Unhandled exception raised. Error message: Cannot create file C:\Program files\CeRegEditor\favs.crg. Přístup byl odepřen." Podotýkám, že v tomto okamžiku regeditor vidí, že je k němu tlf připojený, napíše všechny údaje kromě stromu registrů.
Při pokusu o zavření regeditu se objeví stejná hláška jako v případě 2).

Zkusil jsem vypnout firewall, marná práce.

Tak a teď babo raď. Děkuji :yes: :yes: :yes:
tomsoft (2734)|18.5.2011 23:11
Máš 64bit.OS ?
Ale i když ne, tak si nastav správně práva do adresáře "C:\Program files\CeRegEditor" máš je blbě nebo vůbec nebo nemáš admins práva.
Nebo ten Ceregeditr klidně odinstaluj a nainstaluj ho znovu do jiného adresáře. (do předem vytvořeného adresáře, např. D:\blbosti\CeRegedit\
krysy (9)|19.5.2011 08:15
Zkusil jsem to přes PC a ten samý výsledek. ICQ naprosto v poho, při kroku autorizovat FB chat se dostanu na stránku stáhnout Palringo:-( Prolezl jsem FB, Parlingo vidí, ale žádné nastavení nebo možnost změny tam není. Tak nevím. Jsem smutnej.
permar (552)|19.5.2011 08:27
Hmm zajímavé, zkoušel jsem to včera s kolegou , sic má Asus P565 ,ale to nehraje roli. Naistaloval Parlingo,spustil,přihlásil se na parlingo účet,zadal služby ,které chce používat - ICQ,FB, no a v pohodě to jelo. Sice jsi neuvedl ,jakou verzi používáš, ale jistě sis stáhl poslední verzi 2.6.2 ,myslím pro PDA. No nevím co ti poradit ,když mě to šlape. Zkus se ještě mrknout někde na net- zagoogli- zda není nějaké fórum pro tuto aplikaci,případně tam můžeš napsat svůj problém,možná někdo poradí.
tomsoft (2734)|19.5.2011 17:23
Eště že podobné sra*ky v M10 nemám :)
Nic, kucíííí, mějte se tady jak chete (hlavně ne špatně), jedu na 3 dny na jednu PDA/PNA akci.
Tak se tady chovejte slušně :D
permar (552)|19.5.2011 18:34
Yes Mistr , beru dobrovolně hlídku a budu to tady hlídat do doby než se vrátíš a vystřízlivíš čus a užij si to ;)
capellen_ce4you (0)|23.5.2011 17:26
Zdravím! Mám dotaz k vestavěné navigaci: opět se mi po interakci s webem/PC se změnilo jazykové nastavení navigace a souvisejících služeb (počasí, mapy, body zájmu,...) na angličtinu. Nikde ale nemohu najít, čím to vzniklo a jak to nastavit zpět. Už jednou jsem tu o tom psal a vím, že je tady obdobné zamčené téma, nicméně řešení jako "reset factory default" nemusím i bez hlubších technických znalostí diskutovat. Má tedy někdo s tímto problémem nějakou odbornější zkušenost? Mimochodem, bonusem změny češtiny na US verzi je vychytávka, kdy na dálnici navigace ukazuje příští dálniční sjezdy (s dojezdem). Všiml si toho někdo? Díky za případnou pomoc!
luigi_ce4you (20)|23.5.2011 21:10
Tak a prasklina je uz aj na druhej strane :)
Prasklina mi uz ani tak nevadi ale jedna vec mi naozaj velmi prekaza. Mobil nosim v puzdre a dal som tu uz skor aj fotky. Presnejsie nosim ho v puzdre a vo vrecku nohavic a ked mi zacne zvonit tak ho samozrejme chytim a taham z vrecka von a v tom sa mi casto stane ze nechtiac stlacim dotykove tlacidlo na prerusenie hovoru.
Chcem vas poprosit aby ste mi napisali vase skusenosti a ci sa to stava aj vam. Najradsej by som bol ak by sa tie dotykove tlacidla dali deaktivovat ked mi zacne telefon zvonit. Tak toto mi naozaj neskutocne prekaza.
Vie mi niekto poradit? Uz si naozaj neviem pomoct a je to na nervy. Pokial to tak musi ostat tak mobil pojde asi na predaj lebo na toto si nikdy nezvyknem.

Vopred vdaka za reakcie.
tomsoft (2734)|23.5.2011 21:37
To je problém všech dotykových tlf.
Pomoc je jednoduchá, já třeb apoužívám jako Contact Manager program "Inesoft Phone", který mimo jiné umí zamknout při příchozím hovoru vše, tedy i HW klávesy.
Pak můžu mačkat tlačítka jak chci, tahat ho z kapsy jak chci a nic. Pokud neodemknu zámek na displeji, tak hovor nepříjmu.
Podobných SW je více, ale ten Inesfot je :yes:
luigi_ce4you (20)|24.5.2011 10:01
Presne ako si napisal /pomoc je jednoducha/ ale mne si naozaj velmi pomohol. Som to prave nainstaloval, nastavil a odskusal. Vyzera to velmi dobre a hlavne funkcne.
Dakujem ti.
Telefon sa teda zatial predavat nebude :)
tomsoft (2734)|24.5.2011 13:57
A co jsi nainstaloval ? Ten Inesoft nebo jiný program ?
luigi_ce4you (20)|24.5.2011 23:08
Nainstaloval som Inesoft ako si mi doporucil a zatial funguje bez problemov. Pri dotyku na dotykove tlacidla telefon reaguje vibrovanim ale najdolezitejsie je to ze nenasleduje ziadna ina reakcia. Konecne mozem telefon pouzivat bez toho aby som ho musel z vrecka vyberat ako horuci zemiak :)
tomsoft (2734)|24.5.2011 23:41
OK, dík za info, jen mě to zajímalo......
Není to sice free, ale investice nelituju (jako jiných věcí) :)
Tonislav (23)|25.5.2011 10:34
Tak jsem se konecne stal hrdym majitelem Asuska :) :)
-Muzu poprosit na tip ,ktery program pouzit jako budik.Do ted jsem pouzival G-alarm,ale jak jsem se docetl na Tomsoftovych strankach,tak je tento softik nepouzitelny...
-Jde nejak vypnout to prostredi ASUS aby se pda chovalo jako ciste Win...U HTC Manila sla vypnout,al etady jsem nic takoveho zatim nenasel
-Jinak vsem zde sdeluji,ze 32GB kartu nema asusek vubec zadne problemy zkousnout...A takovou rychlost pri nacteni IGA8 jsem nikdy nevidel :)
Diky za odpovedi
tomsoft (2734)|25.5.2011 10:54
to: Tonislav
Tak vítej do klubu :yes: :D
Budík používám G-Alarm. Funguje v tom, v čem má, tedy budí. Na M10 ale nepodporuje G-senzor, takže nějaké otáčení, zatřesení s tím nic nedělají narozdíl od HTC, to mě mrzí, ale to už je život :)
Nicméně bez problémů mě budí každý den.
Prostředí ASUS HOME vypnout jde, píše se o tom zde ve vlákně a mám to i na webu.... stačí vypnout HOME v nastavení dnes a z registrů vyhodit jeden zápis
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\WatchDog\Home]
"File"=""
a je po ASUS Home.

Jinak ty máš v M10 32GB kartu? to tady myslím nikdo nezkoušel, tak jestli ano, tak napiš co je to za karta, třeba se to někomu bude hodit :)
Tonislav (23)|25.5.2011 12:43
ta karta je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] class 10
lapiduch_ce4you (18)|25.5.2011 13:53
[quote=lapiduch]Flash by Pitka proběhla velice rychle (odhad 3 min ? ), teď jsem flashoval zpět ofic. 626 v XPečkach a trvalo to 1,5 hod (je to normálni ?). Mapy tam opět nejsou, na my storage je cca 51 MB .
Děkuju za každou radu. [/quote]

Ahoj. Jen chci napsat, že po měsíci reklamace v Alze mi byly vráceny peníze, bo ani dodavatel si asi nevěděl rady. Jen kde teď sehnat druhou :?:
tomsoft (2734)|25.5.2011 15:10
Už moc nejsou...
Jedině Alza nebo AlfaComp, tam ještě nedávno byly, ale teď jsem se nedíval.
Asi už na to kašlou a zařízení s WM už asi nee :oops:
permar (552)|25.5.2011 16:32
Zde ještě je,ale jinak už nikde nic.......

No a ta karta 32GB se mi páčííííííí :)) ,spíš mě udivuje její specifikace jako class 10
lapiduch_ce4you (18)|25.5.2011 18:49
Ještě ho mají v Okay v Ostravě a jak psal Tomsoft, tak to dělají stejně v tramtárii. Podle vyjádření ok mají českou distribuci, tak to asi risknu.
Díky za info.
tomsoft (2734)|25.5.2011 19:15
Pokud to budeš kupovat v OK, tak tady už někdo řešil, že to potom něchce ASUS opravovat, protože je to někde z prd*le :)
Tak si to ověř přímo v OK.

Jinak ta 32GB karta.... je jedno, jestli je to class 4,6,8,10... PDA umí stejně nejvíce class4, takže vše navíc je pro mobilní zařízení k ničemu.
v PC je to ale určitě fičák :)
bobak_ce4you (55)|25.5.2011 23:08
to lapiduch: zdravim te ja jsem ji chtel taky koupit v Okey a zatim čekam ted v patek bude" heppy day " a to bude 10% sleva i na M10tku vaham a mam domluveno v asusu na zakaznicke lince že mě podle S/N nebo imei zkontroluji že je pro čr jinak to tady řesil už jeden a ten prej to měl dokonce pro jiny kontinent tak nevim tady je největší starost alespon u mě že tam je ten garmin a ten ma 60 dni na aktualizaci a tady v OKey to mužeš bez udaní duvodu do 14 dni vratit ale když ji vyzkoušim tak ji tim padem zapnu ona chyti gps - satelity a už jede ta 60 denní lhuta jak potom budu vedět do kdy musim aktualizovat nebo to už vůbec nepůjde bude po lhůte (prodavači vůbec neví vo co go a jen pokrči rameny tak že rozdelana krabice vešti problem ) ale už ani sunysoft , alza nemaji jen ten obchod co píše permar ale to je drahé.(mam jšte v merku DHD a incredible a N8 asi tolik
lapiduch_ce4you (18)|26.5.2011 05:50
Ahoj. Dej pak prosím tě vědět. Jinak i ta M10 co jsem měl z Alzy, nebyla z distribuce Asusu, ale pravděpodobně od Garminu nebo někoho jiného. Tak mi to v Asusu řekli, takže si pak vyber.:mad:
Tonislav (23)|26.5.2011 13:04
Tak pomalu "doladuju" noveho milacka,ale potrebuju poradit...
Aby u IGA8 jsem mel navigaci na vysku tak mam napsat do SYS co???
[rawdisplay]
class="landscape" - tady nevim :(
screen_x=480
screen_y=800
autoconfig=1
highres=1
driver="GX"
Pak me jeste napadlo co si dat IGO na ten vnitrni disk ... Zkousel jste to nekdo ??? Popripade jaky byl zapis v SYS???
DEKUJI moc
Jinak ta 32GB karta je super :) pres tu jejich ctecku to byl blesk kdyz jsem na nej kopiroval IGO :)))
tomsoft (2734)|26.5.2011 14:27
Jo, tak ve čtečce to musí být vítr, to jo :)
V PDA už je to celkem jedno jestli 4 nebo 10. Každopádně díky za info, že to m10 "sežere" :)

K iGO na výšku .... sice nevím proč na výšku, tohle se používalo na menších displejích a na šířkovém je toho vidět více, ale to už je věc názoru.
pro výšku by to mělo vypada asi takto:
[interface]
skin="ui_igo8_da" ; u verze 8.3.2 je tento zápis takto skin="ui_igo8"
resolution_dir="480_800"

[rawdisplay]
class="portrait"
highres=0
screen_x=480
screen_y=800


To v případě, že chce použít nativní rozlišení 800x480 (to je bez skinů)
lapiduch_ce4you (18)|26.5.2011 15:11
Tak jen k tomu OKAY-i. M10 mají od http://www.elko.cz/ a v případě reklamace by to šlo do Sezimova Ústí. Takže Asus v Ostravě s tím asi nic společného mít nebude.
permar (552)|26.5.2011 17:35
No nevím proč by to mělo jít do Sezimova Ústí,či kamkoliv,ale jediný výhradní servis značky Asus je firma SIL ,zastoupení f. ASUS v Ostravě -Hrabůvce už skončilo. Takže pokud je produkt f.Asus určen pro ČR ,tak opravy jedině ve firmě SIL.....:yes:
lapiduch_ce4you (18)|26.5.2011 20:37
Vyjádření Okay - prý to zašlou na to elko.cz a kam to půjde pak ..
pitka (1346)|26.5.2011 21:19
V Sezimové Ústí je VSP Data, ale to by se pak jednalo jen o neautorizovaný servis.
Myslím, že nikdy Asus nedělali oficiálně. Tak možná pozáruky.
krucipísek (2)|27.5.2011 13:59
Jako úplný začátečník jsem nenašel návod, jak postupovat při nahrávání programů do telefonu M10... V menu Systém je ikonka "Odebrat programy", ale nikde ani zmínka, jak programy přidávat...

Stáhl jsem si do PC (ne do mobilu) program - je to CAB archiv. Jak tento program nainstaluji do mobilu a spustím?

Prosím o nakopnutí :)
tomsoft (2734)|27.5.2011 14:33
Tak jedna rada ....
Ve velkém PC se programy instalují spuštěním souboru s příponou .EXE
V PDA, tedy i v M10, se programy instalují spuštěním souboru s příponou .CAB
Zbytek už je úplně stejný.
krucipísek (2)|27.5.2011 19:29
Ano, děkuji :)

Ještě jeden dotaz: Kde kupujete fólii na displej pro M10?

Našel jsem jen toto (http://www.pixmania.cz/cz/cz/6194122/art/martin-fields/ochranna-folie-pro-garmin.html?srcid=7486&), ale 388 Kč+poštovné se mi zdá přespříliš...

Jinak tento telefon předčil mé očekávání - po nokiiích a lg je to skutečně velmi podařený přístroj.
permar (552)|27.5.2011 19:51
Ohledně folií je tady spešl vlakno,ale pokud sis toho nevšiml,tož poradím, já ,a možná i ostatní, nakupujeme na těchto stránkách www.pdair.com.