Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|10.3.2011 22:34
Vítám Vás "Sire" :)

Zeptám se na jednu otázečku,.... jakou máš verzi ROM ? (číslo).
SirVasut (5)|10.3.2011 22:37
Zdravíčko :-),
sleduji tu fórum už delší dobu, takže díky za spoustu užitečných informací...
verze 6.26 - před měsícem to normálně fungovalo, ale chtělo to místo na disku a já ho neměl, takže jsem to chtěl zkusit znovu...
Když dám vyhledat zařízení na garminasus.com, tak to napíše, že zařízení není podporováno. GarminMapUpdater telefon vůbec nenajde. Napadá mě jestli to nemůže souviste třeba s nějakým dalším softem, který jsem třeba omylem odinstaloval...
tomsoft (2734)|10.3.2011 22:42
6.26? No, tak to je v pořádku :)
A když to vyhledává to zařízení, máš M10ku přepnutou jako velkokapacitní zařízení "My Storage"?
SirVasut (5)|10.3.2011 22:45
jj, velkokapacitní, ale jak jsem napsal už mi to fungovalo, ale teď najednou ne... :-(
tomsoft (2734)|10.3.2011 22:55
To jo, to je správně, ale to velkokapacitní je nastaveno jak?
Na Storage Card nebo My Storage? To je důležité, musí tam být My Storage.
Pokud tam máš My Storage, tak to může blokovat nějaký program typu Firewall, Antivir, nějaká "chytrá" lišta v prohlížeči nebo něco podobného.
Zkus třeba jiný prohlížeč.
SirVasut (5)|10.3.2011 23:05
Tak problém nalezen - bylo to tím nastavením na storage card místo my storage, díky moc
Jediný problém, který tam stále je je to místo na disku páč to chce 5 Giga pravděpodobně na systémovém disku (mám 2,5 :-(
Nedá se nějak změnit kam to bude instalovat? Budu muset kvůli tomu odinstalovat kupu věcí...
tomsoft (2734)|10.3.2011 23:13
No vidíš :yes: :yes: :yes:
Sice to sem asi moc napatří, ale co máš na systémovém disku na pitomosti, že tam nemáš místo? Nebo má ten disk 40GB celkem?
Ta aktuaizace vyžaduje místo, aby tam mohla uložit ty mapy+další blbosti a ukládá to do dočasného adresáře TEMP, který se dá v systému přesměrovat, třeba na jiný disk.
Nemusíš nic odinstalovávat... stačí přesměrovat ten TEMP jinam nebo něco velkého (kromě windows) přesunout dočasně na jiný disk, pak to tam vrátíš. Přesunout můžeš programy typu Hry, Dokumenty, obrázky atd...
Ale každopádně to chce mít více místa na disku obecně.
SirVasut (5)|10.3.2011 23:19
Systémový disk má jen 10G (rozdělená 40tka) Mám to z dřívějších dob trochu nešťastně :-(
Každopádně si s tím pohraju a díky moc za help.
tomsoft (2734)|10.3.2011 23:35
OK :yes:
luigi_ce4you (20)|11.3.2011 00:22
[quote=tomsoft]Hotfix vyhazuju hned po HR. Já tam vlastně nic moc nenechám :)
Zmiňovaný que.exe je jak psal Permar ta Garmin navigace, ale to, že se to připojuje se dá vypnout. V nastavení GPS se dají všechny automatické aktualizace vypnout, pak už to otravovat nebude.
I když tam žádný hotfix nebude, po restartu se stejně GPSka zapne, to na to vůbec nemá vliv.[/quote]

Ja tam nenechavam vobec nic :)
Zajtra by mi malo uz prist puzdro tak som zvedavy. Potom tu dam fotku ako to vyzera.
tomsoft (2734)|11.3.2011 09:19
Jestli zase všechno smažeš.... ono se nic hroznéhe nestane, ale co se v tom případě děje, když všechno z \Po Spuštění\ smažeš, když stiskneš tlačítko třeba VOLUME + ?
Zobrazí se ti ten dialog s posuvníkem hlasitosti pro systém a vyzvánění ?
luigi_ce4you (20)|11.3.2011 18:38
Mas pravdu. Nefunguje mi to ale viem si to nastavit aj cez SPB - NASTROJE - TELEFONNI PROFILY - UPRAVIT BEZNY PROFIL.
Neviem aky odkaz to ma na starosti aby to fungovalo a nechcem zase robit HR lebo znova vsetko instalovat a nastavovat sa mi nechce (raz som to uz urobil) :) Pokial by si vedel aky odkaz to ma na starosti tak by som ti bol vdacny ak by si mi ho poslal (reason3@seznam.cz) Dakujem
Dnes mi doslo puzdro a som velmi spokojny. Prikladam niekolko fotiek:

tomsoft (2734)|11.3.2011 22:50
Jo, pouzdro je pěkné, mám ho taky :yes:
A tady máš toho zástupce, který zobrazuje ten Asus Volume Control. Tak ro jen ten ZIP rozbal a dej ho do složky \Po spuštění
luigi_ce4you (20)|11.3.2011 23:08
Dik ;)
korps (134)|15.3.2011 14:37
to: kapap1
Mozes skusit aj FingerKeyboard 2.1
tibet_ce4you (35)|15.3.2011 17:59
ahoj,
mám takovou otázku, jestli tady náhodou už někdo neřešil nějaký soft na ovládáná foťáku, aby zoomoval jak při focení, tak na video.
to si myslím, že občas uživateli schází...
díky
tomsoft (2734)|15.3.2011 19:24
No, upřímně... pokud uživateli schází nějaký ZOOM na foťáku nebo kameře, ať si uživatel koupí foťák nebo kameru.
PDA ve většině případu umí fotit, ale je to jen PDA a ne žádné extra fotící zařízení :)
Žádný takový orogram neexistuje, protože to, co neumí ovladač na daný typ zařízení nebo zařízení samotné, to nebude umět ani žádný program. Bohužel.
edware (27)|16.3.2011 16:41
Poraďte jak vyčistit integrovanou čtečku Newstation od přečtených zpráv.
Zprávy v ní zůstávají i po přečtení, sice se dají filtrovat, ale já je chci odstranit trvale.
permar (552)|17.3.2011 11:59
To edware: Asi ti moc neporadím,jak to "vyčistit" ,nikdy jsem vestavěnou čtečku zpráv nezkoušel,nepoužíval a ani to zkoušet nebudu,zdá se mi nepřehledná ,složitá na nastavení,má již předvolené kanály takže asi tak,je prostě taková divná :) . Ale mám vyzkoušenou aplikaci SPB News - pokud chceš používat RSS čtečku ,tak tuto ti vřele doporučím,mazat odebírat,přidávat kanály můžeš dle libosti....dokonce máš přehled o stažených datech ,dá se integrovat na klasickou Today obrazovku (plochu) , je v češtině atd atd. Doporučuji vyzkoušet....
capellen_ce4you (0)|17.3.2011 22:17
Zdravím! Po synchronizaci s MyPhone a Garmin Webupdater navigace (vč. předpovědi počasí) přešla do angličtiny a povolené limity podle amerického značení. Kde lze nastavit komunikační rozhraní (mimo hardreset)? Druhá věc, má někdo zkušenosti s Garmin lifetime? Co se bude dít s předplatným v případě, kdyby se mé zařízení trvale poškodilo (pád, ztráta, atp.)? Díky!
tomsoft (2734)|19.3.2011 10:53
Z tohoto tématu byly moderátory odděleny některé příspěvky tvořící logický celek, ze kterých bylo následně vytvořeno nové téma. Jde o téma "Garmin-Asus nüvifone M10 - Prodám držák do auta".
permar (552)|19.3.2011 11:35
To capellen: Já doporučuji HR, toť jediná schůdná cesta, s Garmin Lifetime nemám zkušenost,ale veškeré služby atd... jsou vázané na ID zařízení
juspa27 (12)|21.3.2011 18:22
Zdarec všichni. Mám takové blbé dotaz. Nevíte někdo, proč, když mi kdokoliv volá tak tel. buď vůbec nezazvoní (nastavený vyzvánění tam samozřejmě mám :) ) nebo zazvoní tak na max. 2 - 3 vteřiny??? Zkoušel jsem i měnit vyzvánění, ale je to pořád stejný a netuším, čím by to mohlo být. Díkec
tomsoft (2734)|21.3.2011 18:41
Nemáš ten zvuk (ten soubor) na SD kartě nebo v interní paměti? Zkus ho dát do složky \WindowsSoubor by měl být WAV, MP3 nebo WMA a měl by být v adresáři Windows nebo v zařízení v \My Documents\VyzváněníZkus třeba nastavit ten standardní zvuk pro vyzvánění "Ring01 - WindowsPhone" a hlavně, nastavit typ vyzvánění na "Vyzvánění" NE jinak. Jinak to pak zvoní jen jednou a podobně...
Taky Ti to může dělat nějaká "cizí" aplikace, která přepíná vyzváněnící profily. Nepoužíváš něco takového?
juspa27 (12)|21.3.2011 18:49
Na SD kartě ten soubor je, ale zkoušel jsem i klasický vyzvánění Ring04 apod., který je v M10 a dělá to to stejný. Jelikož ho mám dá se říct 2 týdny tak jsem tam zatím nic nedával. Jen na SD kartu nějakou muziku :)
tomsoft (2734)|21.3.2011 19:02
jo jo.... nic jsem tam nedával, to znám, to už tady říkali všichni :) (to není nic proti Tobě, ale on se možná ozve :) )
Tak to musí dělat nějaký program.
A co nastavení sítě - operátora? Máš tam nastaveno Automaticky nebo GSM nebo 3G ? Zkus to změnit na GSM.
Co HR? Už jsi ho dělal? :)
juspa27 (12)|21.3.2011 19:08
já s tím zatím nedělal vůbec nic, a to opravdu :)) Ale to vyzvánění je docela blbý, protože občas si všimnu, že mě někdo volal až když už je pozdě. Někde bude chybka :)
tomsoft (2734)|21.3.2011 19:17
Chyba? v M10? NE
Co ROM? jakou máš verzi? Pokud jinou než 6.26, tak hurá na fleš :)
Doporučuji 6.27 by Pitka ZDE
juspa27 (12)|21.3.2011 19:25
o.k., zkusím a kdyžtak se ozvu :) Zatím se měj!!! a ještě jednou díkec
tomsoft (2734)|21.3.2011 19:27
:yes: :yes: :yes:
permar (552)|21.3.2011 19:29
"Já tam nic nedával.....to znám " Nevím co ti máš na mysli a koho tím myslíš :D , já slavím ,slavím ,ale vážně nevím koho si tím myslel :D :D ahoooooj.
trpas (5)|21.3.2011 22:33
[quote=tomsoft]Jak na registry?
Všechno je jednou poprvé :)
Není to nic složitého. Podívej se tady, co píšu o "Jak na registry"
Je to sice k něčemu jinému, ale když se spustí program na editaci registrů, tak budeš hledat ten klíč pro budík
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\Clock\Alarm\0]
[/quote]

Strašně moc ti děkuju....byl sem teď dlouho mimo, ale hned jak sem se vrátil, tak sem to zkusil a už to nevibruje....super !!!! Díky, díky, díky !!!!
....jo a nevíš jestli se dá někde stáhnout na zkoušku igo8 nebo si musim koupit tu jejich sd kartu, což mi přijde dost nepraktický, protože bych musel vyhodit tu stávající 16 GB co tam mám....nebo to jde nějak překopírovat na jinou kartu ???? Díky za pomoc
kapap1 (61)|22.3.2011 08:40
Ahoj klucíííííííííííí,
mám dotaz pro radu zkušenějších - včera mi kamarád, který se chtěl o svou radost podělit snad s celým světem (a já se mu nedivím), poslal mms o narození jeho dcery. Obrázek jsem si prohlédl, vymazal, ale S2U2 mi pořád hlásí, že mám příchozí mms, ikdyž jsem všechny přijaté, odeslané i jiné zprávy (třeba koncepty) vymazal?! Takže jsem nelenil a zkusil jsem soft reset - nic, všechno nezměněno. S2U2 jsem přeinstaloval - nic, vše nezměněno. Už jsem chtěl sáhnout k hard resetu, ale ještě před tím jsem si řekl, že si nechám poradit, abych nemusel zase všechno otrocky instalovat zpět?! (rom 6.27)
Takže se ptám - existuje nějaká rada???

to korps:
děkuji za radu o klávesnici, napadá mě snad jen dotaz, jestli neexistuje nějaká nápověda k tomu, jak vyměnit Z za Y tak, aby byla ta lokalizace česká a ne anglická??? Díky
korps (134)|22.3.2011 09:00
http://64.92.125.28/~acs2co/S2U2-faq.html skusal si reset.cab? pod information.
Aku vrziu klavesnice si instaloval? Ceska klavesnica by mala byt v instalacii.
Ci chces na anglickej klavesnici qwertz?
tomsoft (2734)|22.3.2011 11:36
to: trpas
Co se týče iGO, ano, je nákup jejich SD karty s programem je oficiální cesta. Na neoficiální cestu se tady prosím neptej. Překopírovat program na jinou kartu nelze, protože licence je vázaná na konkrétní SD kartu,
takže na jiné to ani nespustíš.


to: kapap1
Jo, S2U2 je prevít.... :)
Amjí tam chybu a při nastaveném zobrazování náhledu MMS to vždy takhle dopadne. nevím, jestli pomůže ten Reset CAB, to jsem nezkoušel.
Podívej se do nastavení S2U2 do "Základní nastavení" tam vypni (OFF) Zobrazovat náhled MMS. Tuto volbu už do stavu ON nedávej a budeš mít klid :)
kapap1 (61)|23.3.2011 07:48
to fšichni: :D

Problém jsem vyřešil následujícím způsobem - poslal jsem si další mms a po jejím vymazání došlo i k vymazání hlášení o příchozí zprávě. Otázkou je, kdy budu muset proces zopakovat.
Děkuji za podnětné připomínky a náměty. :yes: :yes: :yes:
tomsoft (2734)|23.3.2011 08:16
No, proces bude opakovat pokaždé, když přijde MMS a ty si ji zobrazíš v S2U2.
Vypni to v tom nastavení a máš klid :)
kapap1 (61)|23.3.2011 15:20
to [color=green]zelenáč[/color] tomsoft :-D
by mě zajímalo (s tvým přehledem o funkcích jednotlivých sw), proč máš u svého jména zelenáč, když mě by nikdy nenapadlo, že náhled mms bude znamenat jen zobrazování bubliny o jejím přijetí?! myslel jsem, že se mi při volbě ON zobrazí třeba nějaká část (jméno nebo číslo odesílatele) zprávy. nicméně díval jsem se do nastavení a tam bylo OFF, tak kdo ví, kde byla chyba?! předchozí mms mi to totiž nedělaly?! to jsem z toho blázen?! :D
juspa27 (12)|23.3.2011 19:16
Zdarec! Prosím Vám, může mi někdo pomoc s fleší. Stáhnul jsem fleš od Pitka z odkazu od Tomsofta ve formátu ABI a nedaří se mi tu fleš prostě provést. Dle návodu jsem stáhnul i USB Loader. Když dám Hard reset tak se displeji zobrazí buď USB download nebo SD download. Při stisknutí na 2. jmenované se telefon automaticky zapne a hotovec. Pokud kliknu na USB download tak se zobrazí černo-zeleno-červeno-žlutá, ale prostě nic se neděje. A tu fleš nemůžu provést. Může mě někdo poradit co dělám špatně??? Díkec všem ;)
permar (552)|23.3.2011 19:28
Dej ABI soubor (ROMku) na SD kartu ,nabij telefon min. na 70% udělej HR zobrazí se ti USB download nebo SD download ( přesně jak si popsal) pak klikni na SD downland no a už to pojede......:yes:
juspa27 (12)|23.3.2011 19:33
Díkec!!! Zítra vyzkouším, teď už musím frčet hrát futsal. Díky za radu a zatím se měj ;)
xm (1)|24.3.2011 09:21
1) Vsiml jsem si, ze i pri necinnosti proces Que.exe vykazuje 3-8% CPU-load, je to k necemu - nema to negativni dopad na vydrz baterie?

2) SMS a cestina - po vypnuti Unicode (abych nemel jen 70ti znakove smsky) nemohu pouzivat v sms nektere narodni znaky jako žřčš jine ano (áéí...), takovou sms s ceskou T9 sice napisu a ulozi se mi korektne do odeslanych, ale prijemce (klidne i sam sobe) dostane misto nekterych znaku otazniky. Resim to pres unacccent namapovany na tlacitko, ale drive jsem mel mobil s english WM6.1 a tam jsem takovou sms napsal i prijmul v pohode (bez Unicode). Neni to zpusobeno nevhodnym nastavenim znakove stranky pro vystup ze zprav/e-mailu? Popr. kde v Registrech bych mohl zkouset zmeny? Operatora mam T-Mobile a tu cestinu s hacky a carkami samo nepisu schvalne, ale protoze pouzivam ceskou T9 (VGA PhonePad by Raulka) a ne vzdy je tam na vyber varianta bez diakritiky a uz vubec nebyva na prvnim miste...

3) Pokud se zbavim zde publikovanym postupem "Home" a tech 3 velkych tlacitek, ktere zabiraji misto dole na plose (vypnu NITZService, HomeRefreshHandler, popr. i WatchDog), tak prestane fungovat automaticke otaceni displeje, ktere pouzivam. Pokud to vratim zpet, zase se to rozjede. Nevite nekdo, jak zachovat funkcnost autootaceni i bez tech tlacitek/Home?
neskar_ce4you (14)|25.3.2011 10:10
Zdary!

Včera se mi stalo něco divnýho...M10 začala nějak divně vibrovat...Konkrétně jako odezva na HW tlačidla...Mam na mysli ty tri pod displejem...Vzdycky to byla takova jemna vibrace, a ted najednou je to jiny...nevim jak to vysvetlit, je to proste cejtit na ruce, ktera byla zvykla na nejakou vibraci a ta je ted jina...navic vevnitr neco tak divne zavrčí, zkratka uplne jinej zvuk a záchvěv něž obvykle...funkčně všechno funguje, ale pocitově je to hrozně divný! nenastavuje se někde úroveň vibrací? nebo jdou vypnout vibrace pro tyhle tři čudliky? nemoh se nejak vyku*vit vibratorek? žádnej pád nebo otřes tomu nepředcházel, prostě zničeho nic to začalo...prostě ty původní vibrace byly takový stabilní, jenom to zatancovalo, ale teď mi to přijde takový chrasivý a nemam z toho dobrej pocit...nestalo se někomu z Vás něco podobnýho?
tomsoft (2734)|25.3.2011 11:30
to: neskar
Nastavení vibrací je v Nastavení zvuků.... podívej se tam, ale jestli to tam bude vše vypnuté, tak se mohlo něco "pokazit" ale to nevyzkoušíší jinak než že uděláš HR.
Pokud to bude i potom, tak reklamace.
permar (552)|25.3.2011 11:32
Pro jistotu to šoupni do servisu SIL, jistota je jistota do týdne to máš doma, měl jsem ten samý problém......Udělej si zálohu ,ať to pak nemusíš vše složitě cpát zpátky, možná ti vymění "střeva" a budeš to mít jako nové......nahraješ ROMku ,kterou jsi tam měl ,šoupneš zpátky zálohu a je to :yes:
neskar_ce4you (14)|25.3.2011 16:09
díky za reakce, asi pozálohuju a o vejkendu snad najdu cas na HR...pak se uvidi...zatim se mi to nechce nikam posilat, nevim jestli to nekdo uzna jako reklamaci, kdyz to normalne fachci...
benza_ce4you (6)|28.3.2011 13:58
zdravim všechny příznivce em desitky,
pořídil jsem si nové kolo a tak mě napadlo, místo klasického tachometru, který nabízí pouze základní funkce, použít M10 například se softwarem NaviComputer. Mám tak možnost nejen slednovat rychlost, ujetou vzálenost atd, ale taky převýšení, zaznamenávat trasu, prohlizet mapu a mohl bych pokračovat. Co mě trápí, že nemůžu sehnat nic, čím bych připevnil M-10 na řídítka. Jediné co jsem našel, je pouzdro Krusell Dynamic pro Apple 3g, které má podobné rozměry a dá se k němu dokoupit držák na kolo. Nezná někdo elegantnější řešení??? díky
tomsoft (2734)|28.3.2011 14:12
Nevím, kolo si kupuju asi už rok... tak snad někdy to vyjde, ale třeba náš dobrý kamarád KlokanSoft, který už sem chodí jen velmi málo, by Tě mohl nějak inspirovat :)
Podívej se ZDE
benza_ce4you (6)|28.3.2011 15:07
něco jsem možná našel zde, ale nevím, zda to bude pasovat i na M-10. A taky nevím, jestli by ten držák co je určený pro auto zvládl tolik otřesů.
Pavel.ct (15)|29.3.2011 03:47
Nebo zkusit toto. Ovšem nevím jestli do toho bude pasovat náš přístroj, ale to pouzdro vypadá celkem rozměrně.
Já na kolo a pěší používám Garmin 60Cx (pravda, už by to chtělo něco novějšího...) a na kolo tento držák.