Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

permar (552)|2.3.2011 18:25
to edware :
Na budík asi jedině aplikace G-Alarm s ní budeš 100% spokojen
Klávesnici - zkus třeba Resco keyboard PRO ( používám ji a max. spokojenost)
Na citlivost displeje : jít do regisrtů : HKLM/System/GWE/Touch/Filter/MinimumTapTime u toho změnit hodnotu na 8 a restart.
ještě existuje jedna úprava,tu jsem bohužel zapoměl ,tak snad poradí Mistr "pitka".....
tomsoft (2734)|2.3.2011 19:15
Jo, souhlasím. Jako klávesnici taky dlouho používám Recco, má všechno, včetně CTRL.
Jako budík, taky mám G-Alarm, ten se zobrazí, ale nejsem si jist, jestli se ti zobrazí čas buzení na tom ASUS HOME (výchozí Today od ASUSu). Tam se neumí integrovat žádný program, protože ten co tam je, je od ASUSu a to už je extr aplikace. Já ten klasický ASUS HOME nepoužívám, takže pak je vidět G-Alarm normálně na tom klasickém ToDay z Windows nebo teď mám SPB se skinem WP7 a tem to taky jde.


to: Pavel.ct
Tak to bohužel nevím. Rád bych pomohl, ale Garmin navigace mi nějak nesedla, tak ji tam už ani nemám.... Snad tady bude někdo, kdo už to nějak řešil :?:
kapap1 (61)|2.3.2011 19:59
Ahoj kluci,
nový dotaz z jiného soudku. Už jsem se tady na to před časem ptal - k jasnému vysvětlení jsem se nedobral, a proto to zkouším ještě jednou. V nastavení sms zpráv mám odškrtnuto ukládání zpráv do složky "odeslané," nicméně se tam zprávy z konverzace pořád ukládají - dělal mi to u původního fw, pak u fw 6.26 a samozřejmě M10 nepřestává ani u fw 6.27 by Pitka. Netušíte, kde je problém??? Stává se to taky někomu z vás??? Máte někdo nevymazanou konverzaci sms - nastavení neukládat odeslané sms - a nechcete se mrknout do odeslaných zpráv, jestli tam náhodou něco taky nemáte???
(jediný okamžik, kdy zprávy zmizí, je, když celou konverzaci vymažu - to je slušné, ne??? :D nebo je to snad proto, abych v konverzaci nezapomněl, co jsem komu psal???)

Dííííííííky za odpověď

EDIT:
Jo a ještě jeden dotaz - jak dostat do S2U2 ty "nádražní hodiny???" Umí jen digitální a analogové. A co se S2U2 týče, po nainstalování sw funguje všechno, ale jakmile odemknu posuvníkem uzamčený S2U2, okamžitě naskočí uzamčený starý dobrý WM, takže posouvám posuvníky dva. Je to tak v pořádku nebo je zapotřebí někde něco nastavit, abychmohl tlf. odemykat jen posuvníkem S2U2????

I za tuto odpověď děkuji :yes: :yes: :yes:

// sloučeny příspěvky
tomsoft (2734)|2.3.2011 20:16
Ty SMS mám stejně jako ty :(
Taky mám vypnuté ukládání a stejně se to ukládá. Už jsem to nějak neřešil. Je to v OS. Už mi to je nějak jedno :) Ničemu to navadí....

V S2U2 si to musíš nastavit....
V pokročilém nastavení:
Nezamykat systémem - OFF
Nahradit WM6.5 zymykání manuálním - OFF
a hlavně, vypnout v registrech klíč:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon]
"Enabled"=0
Pak ti to bude zamykat jen S2U2.

A nádražní hodiny si stáhni z webu S2U2, kde je to jako další typy hodin nebo použij ten můj CAB, já tam mám všechny ...
permar (552)|2.3.2011 20:17
Zde návod na : Vypnutí Windows lock (zámku OS)
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon]
"Enabled"=dword:00000000

a jinak toto je na první stránce tohoto vlákna;) .
Jaké "nádražní hodiny " máš na mysli ,když tak pošli screen. Existuje spousta skinů pro S2U2 stačí pohledat na netu......
S těmi sms, nevím co děláš špatně,ale to se tu také již řešilo...a nevyřešilo:))

Hele Tomsoft ,nesedíš náhodou za mými zády....ty trefy jsou podezřelé:D :D :D :D
tomsoft (2734)|2.3.2011 20:28
Tentokrát jsi pozadu o celou minutu... budeš SMAZÁN :)
edware (27)|3.3.2011 18:46
to permar: děkuji za bleskovku.
Resco keyboard PRO zatím super, ale klasické Ctrl (má klavesy Copy/Paste) jsem zatím nenašel - možná utajeno v nastavení, nebo jiná verze.
Pokud jde o citlivost displeje -úprava registru asi funguje. Šlo mě o to, že celé zařízení ovládám prsty, ale jak otevřu Total Commander tak mám trable i se stylusem. Nyní zdá se OK.
Budík bohužel nejde integrovat do ASUS HOME a to si zatím chci nechat, jinak budík v OS mě naprosto vyhovuje jen vyměnit tu ikonku za čísla, abych ušetřil kliknutí.
permar (552)|3.3.2011 18:51
Takže 90% věcí vyřešeno :yes: ,o budíku psal Tomsoft,to asi bude oříšek .......
tomsoft (2734)|3.3.2011 20:38
[quote=edware]ale klasické Ctrl (má klavesy Copy/Paste) jsem zatím nenašel[/quote]
Jakto že není ???
Klikni na tohle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a máš tohle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

S budíkem na ASUS HOME je problém, resp. to nejde, protože originál to neumí a zobrazuje tam jen ten zvoneček a programy třetích stran se integrují jen do OS a ne do nějaké ASUS aplikace... bohužel.
Mě by taky vyhovoval ten originál budík, ale pro stejnou jsem to vyhodil a mám klasický ToDay nebo SPB.
Phlo (25)|4.3.2011 14:19
Zdar, tak jsem upgradoval na ROM 6.27 a kochám se novými možnostmi. A tak mě napadají další vychytávky.

Jak by prosím vypadal nějaký shortcut, ideálně widget, na zapnutí/vypnutí GPSky (podobně jak tam je na WiFi, BT)
a na vypnutí displeje (ekvivalent zmáčknutí čudlíku).

Díky Petr
tomsoft (2734)|4.3.2011 22:13
No... jak už něco funguje dlouho a dobře, je to divné :)
Ale to je správné :yes:
S tím zástupcem na VYP/ZAP GPSky... nevím, na tohle nic není, protože to má jen tohle zařízení a na aktviní GPS je to celé postavené. Ale asi to vypíná po restartu každý, ale na dva tapy to jde v pohodě vypnout.
To asi jen tak nikdo nenapíše prográmek na tohle....

A vypnutí displeje? To přece dělá samo a je jedno jestli stisknu tl. POWER nebo nějakého zástupce.
To by už snad sehnat šlo lépe :)
Zkus XDA.... tam to určtě bude.
tibet_ce4you (35)|5.3.2011 23:12
ahoj tomsofte,
prosímtě nenarazil jsi někde v Praze na silikovej case pro garmin asus smarty?
prej ten obal na g60 sedí na tu naší m10, akorát, je potřeba vyříznout nové okno pro objetiv kamery.
viz odkaz zde:

http://www.ioffer.com/i/garmin-g60-nuvifone-black-silicone-skin-case-139760731

taky jestli náhodou někdo nezkoušel nebastlit video stabilizátor viz odkaz níže:

http://cheesycam.com/indiehardware-at-huntington-beach/

moc díky za odpověď a přeji hezký večer!
omlouvám se za neúčast na dnešní slezině, ale slavílm dnes tibetský nový rok 2138 na Novoměstské radnici :-)

permar (552)|6.3.2011 09:15
Také jsem hledal silikonový case na M10ku ...a bohužel nenašel . Na jiný typ Garmin Asusu jsem našel TOTO
luigi_ce4you (20)|7.3.2011 00:30
Zdravím.
Som niekolko dnovym majitelom noveho telefonu nuvifon M10. Tesi ma ze som tu nasiel tolko podrobnych informacii za ktore Vam dakujem.
Objednal som si este k telefonu aj univerzalne kozene puzdro tak o niekolko dni by mi malo prist a potom tu napisem ako som spokojny.
Moj predosli telefon bol ASUS P526 s ktorym som bol spokojny ale uz som zatuzil po niecom novom a tak som ostal verny znacke ASUS. Uputal ma hlavne tym ako vyzera a aj tym ake ma parametre.
Niekolko dni po kupe som si aktualizoval mapy a firmware. Na dalsi den som si do neho doplnil mapy Slovakia TOPO 3 Standard a Slovakia TOPO 3 Cyklo.
Upravil som si aj trochu registre podla tejto temy na prvej strane.
Chcel by som do neho dostat aj iGO Primo (mal som ho aj v predoslom telefone).

Dam tu este foto na puzdro ktore som si objednal.

tomsoft (2734)|7.3.2011 09:07
Osobně bych si teda nějaké takové silikonové pouzdro asi nidky nekoupil, protože je to HNUS :)
Takhle zhnusit takové pěkné zařízení..... :O

Jinak to co tady koupil luigi je už jiná ... mám přesně to stejné (má ho i Permar) a myslím, že když řeknu, že je to super futrálek, bude Permar taky souhlasit :yes: :yes:
Jinak to iGO.... jde to, ale pokud máš verzi pro P526 (tedy QVGA) tak nee, musíš mít verzi pro WVGA (800x480).
kapap1 (61)|7.3.2011 09:11
Já to říkal, já to říkal.
Tak, jako nazývali předchozí vládu "vládou odborníků," tak jich je nemalý počet i zde. Vivat tomsoft!!!!!
trpas (5)|7.3.2011 23:18
Ahoj, nevíte někdo jestli jde v m10 vypnout vibrace budíku ??? Vždycky se děsně leknu když to začne drnčet .... Předem díky za pomoc...
edware (27)|8.3.2011 11:29
Připojuji se k předchozímu dotazu a přidávám:
Jak se zbavit upozornění - bubliny, že se zařízení připojuje k netu?
Máte osvědčenou (a používáte ji) utilitku, která umí zazálohovat osobní nastavení, účty a třeba i nastavení programů?
Po HR jsem zjistil, že po stisku tlačítka zavěšení hovoru se neukončí datové připojení - do HR fungovalo, nyní nevím zda si to nastavil nějaký program, který jsem zkoušel, nebo se jen něco nepovedlo po HR. Poraďte jak to zprovoznit.
tomsoft (2734)|8.3.2011 14:20
to: trpas
Každý nastavený budík v tom ASUS budíku má v registrech svůj záznam, jako např.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\Clock\Alarm\0]
v tomto klíči je položka "AlarmVibrate" a v ní je 1 nebo 0
1 = vibrovat
0 = nevibrovat



to: edware
viz. výše
A k bublině.... no, nevím, mě se tam nikdy nic neobjevilo. Možná proto, že používám SPB Shel, protože ten některé ty bubliny zakáže, tak jsem to
nikdy nezkoumal, ale můžeš se podívat do registrů [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shell\BubbleTiles]
jestli je tam 0 u hodnoty "Enabled". Ale to nevím na 100%
Ná zálohu jedině SPB Backup. Ten umí všechno. Ale pozor při obnovování do jiné verze ROM, tam bych to nedělal.
A to tlačítko na odpojení dat. To v ROM nikdy nebylo, takže to ti tam přidala nějaká ext. aplikace.
Jinak by se ti mělo odpojovat samo po minutě nečinnosti přenosu.
Měl by jsi mít ve registrech
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Planner\Settings]
tyto dvě položky
"SuspendResume"=GPRS_bye_if_device
"CacheTime"=60
vycu (13)|8.3.2011 15:45
Ahoj. Nevíte někdo prosím jak udělat aby se mi přetáčela i úvodní obrazovka na Asus home. Vždy se mi to přetočí po vložení do držáku v autě samo. Ale jak vyndám telefon z držáku tak se to už nepřetáčí. Díky.
tomsoft (2734)|8.3.2011 15:57
Pokud není zařízení v auto držáku, nic se nepřetáčí. Samozřejmě se to dá otočit ručně v nastavení nebo použít nějakou mini externí aplikaci, která to otočí, např. "RotateScreen", který když se napříkad namapuje na nějako to hardware tlačítko, tak se bude otáčet i tato obrazovka. Ale i tak to není na 100%.
Bohužel to není chyba, ale vlastnost, tak to prostě funguje a ten ASUS HOME se neotočí.
Nevím, proč to tak soudruzi udělali, ale tak to je.
vycu (13)|8.3.2011 16:16
Díky za rychlou odpověď. Myslel jsem, že to půjde otáčet nějakým zásahem do registrů. Já jsem to tam hledal, ale nenašel tak jsem to zkusil jestli někdo na to už nepřišel. Díky.
trpas (5)|8.3.2011 23:39
[quote=tomsoft]to: trpas
Každý nastavený budík v tom ASUS budíku má v registrech svůj záznam, jako např.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\Clock\Alarm\0]
v tomto klíči je položka "AlarmVibrate" a v ní je 1 nebo 0
1 = vibrovat
0 = nevibrovat
[/quote]

Hmmm, to zní dobře, ale já vůbec netušim, kde mám přesně hledat registr budíku :-)....ale jinak dík za snahu mi pomoc :-)
tomsoft (2734)|9.3.2011 08:03
Jak na registry?
Všechno je jednou poprvé :)
Není to nic složitého. Podívej se tady, co píšu o "Jak na registry"
Je to sice k něčemu jinému, ale když se spustí program na editaci registrů, tak budeš hledat ten klíč pro budík
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\Clock\Alarm\0]
juspa27 (12)|9.3.2011 10:15
Ahoj. Prosím o pomoc při nastavení internetu v Garmin Asus M10. S telefonem se nemůžu připojit k internetu. Zkoušel jsem v nastavení - připojení - nastavení poč. sítě - automaticky. Tel. mi napíše, že aktualizace byla úspěšná, ale při pokusu o připojení zahlásí Žádné relace s aktivními ... Připojím se jedině v případě, když propojím noťas s tel. přes USB. V jiných tel. nemám s připojením na internet problém. Moc díky za radu :)
tomsoft (2734)|9.3.2011 10:25
A když v tom v nastavení - připojení - nastavení poč. sítě, klikneš na "Automatická detekce" tak se ti vybere země a operátor.
Klikneš na Hotovo, systém se nastaví. Pak to zavřeš a spustíš v nastavení - připojení - Připojení. Tam na záložce upřesnit je tlačítko další nastavení, máš tam taky nastaveno název toho operátora, klidně o v obou možnostech. Pokud ano, tak se ještě podívej na v nastavení - připojení - Sítě GSM/3G jestli máš nastaveno na Automaticky nebo GSM. Zkus třeba jen GSM.
Pak spusť normální IE a napiš nějakou adresu....
A zkoušel jsi také to stejné s jinou SIM kartou?
Tohle normálně funguje a není třeba tam nic extra nastavovat, krom výše uvedeného....
juspa27 (12)|9.3.2011 10:35
To jsem zkoušel taky, ale nic. Při připojení to ještě píše - "vzdálená strana připojení ukončila" a mám po srandě :)) Tak už nevím co s tím :D
edware (27)|9.3.2011 11:57
S připojením GPRS jsem měl trable na jiném zařízení dokud jsem si nenechal vyměnit SIM (stará cca 8let), která ve starších telefonech 100% fungovala.

to tomsoft: Díky za rychlou a funkční odpověď
- až na tu "bublinu" zatím nic nezabralo.
Pokud jde o odpojení po 1min nečinnosti, tak v registru jsem měl po HR zcela jiné hodnoty a nyní upraveno dle návodu a tlačítko znovu funkční! - skončím s netem "zavěsím" a hned se ukončí připojení. Zda se ukončí samo zatím nemohu potvrdit.Tak doufám, že to není jen nějaká anomálie, pokud translator neblafuje je to vlastnot WM5 a i novějších - tvdí na XDA.

Ze zvědavosti o energetické náročnosti jednotlivých komponent bych uvítal nějaký prográmek co umí změřit aktuální odběr, zatím nemohu nic najít buďto to zařízení vůbec nepodporuje, nebo evidentně lže. Máte někdo nějaký recept (ne Avomet :D ) ?
tomsoft (2734)|9.3.2011 13:27
to: juspa27
Pak sna djedině ta SIM karta.... jak píše "edware". Tam nic jiného už není. Pak jedině nějaký další soft, který tam máš... jediná možnost jak vyloučit soft je HR.



to: edware
Pro ukončení dat. přenosu stiskem tl. pro ukončení hovoru to fungovalo snad na WM 6.0 (1). Tady bez nějaké aplikace (třeba AEButton Plus nebo jiné) to nejde. To automatické odpojování funguje, já to vidím
každou chvilku, protože se mi zařízení připojí na maily apo minutě zase samo odpojí.
Co s bublinou.... to fakt nevím, mě se neobjevuje. Možná tam mám nějaký soft, který to zruší, nevím. Někde to na XDA ale myslím bylo, jak se dají ty bubliny zrušit....
S Avometem :) nevím. Programů je celkem dost, ale už je jen hodně málo programů, které dokáží komunikovat s baterií a tím ukázat nějaké reálné naměřené hodnoty. Každá baterie má svůj vlastní BIOS a s tím musí umět daná aplikace komunikovat, bohužel většina programů to neumí, takže smůla. Možná kdyby jsem měli nějaké to tuctové HTC, tak by programů bylo více :) :))
juspa27 (12)|9.3.2011 14:38
Právě že SIM mám zhruba měsíc (i když duplikát, protože originál i s telefonem mě nějaká "dobrá duše" ukradla). Ale na žádným tel. jsem neměl problém s připojením na net. Schválně jsem tu SIM dal do Nokia X6 a neměl jsem problém se připojit :)) Ale v GA M10 to připojení asi stávkuje :)
tomsoft (2734)|9.3.2011 15:37
Tak to bych asi udělal HR a vyzkoušel to znovu s čistým OS. Pokud ani to ne, tak bych zkusil dát ještě jinou SIM do M10ky.
A pokud ani to ne, tak bych to asi všechno vyhodil a šel do hospody :)
juspa27 (12)|9.3.2011 16:06
tak jsem tam vrazil SIM od T-Mobile a připojení proběhlo okamžitě a bez problému; vrazím tam svojí SIM od Vodafone a nepřipojím se vůbec nikam. Napíše to (pro změnu), že z neznámých důvodů se nelze připojit a je dotkaný :))
tomsoft (2734)|9.3.2011 16:55
Tak se podívej do detajlů v nastavení pro Vodafone.... co tam je nastavena za adresa, porty atd...
Při tom automatické nastavení se to nastaví samo, ale pokud tam něco Vodafone má jinak, než třeba před nějakou dobou, tak je to třeba upravit ručně. U operátora by Ti měli říct tyto informace, jak nastavit datové připojení na PDA s WM 6.5
juspa27 (12)|9.3.2011 17:27
na Vodafone už jsem volal 2x, vždycky mi poslali konfigurační SMS, ale tel. mi vždycky zahlásil, že se nepodařilo provést změny v systému :)) tak uvidíme co s tím, vše ostatní funguje úplně bez problémů, ale ten internet prostě ne a ne :)
tomsoft (2734)|9.3.2011 17:49
Konfigurační SMS pro WM skoro nidky nefungují. To bych je poslal do prdele (pardon).
Ať Ti řeknou tyto informace (viz. PDF) a pak si to nastavíš ručně. Ten PDF jsem si dělal pro P535, protože to ještě nebylo v ROMce a je to pro t-mobile, ale jako vzor to stačí.
juspa27 (12)|9.3.2011 18:36
tak po skoro celým dnu zápolení s telefonem a až na základě Tvýho návodu začal ten internet konečně valit taky :D už jsem chtěl vyzkoušet jestli ten telefon vydrží náraz do zdi :) každopádně mockrát díky!!! ;)
Babca (4)|9.3.2011 19:16
Ahoj, mám dotaz ohledně zapínání GPS když dám tel. do originálního držáku. Nenapádá někoho z Vás jak to vypnout. Jediné řešení, které mě napadlo je v držáku - jeden z 3 pinu v konektoru odizolovat nebo jej odstranit. Zkusil jsem vložit na ten jeden pin pásku a GPS se nezapnula a tel. se nabíjel. Ale pokud by to šlo nějak v tel. bylo by to lepší. Díky
tomsoft (2734)|9.3.2011 19:55
to: juspa27
Paráda ... :yes: :yes: :yes:



to: Babca
Tohle je bohužel přímo v ovladači pro napájení a to asi upravit jen tak nejde.
Páska na kontaktu je asi jediné řešení :)
Jedině, že by Pitka rozkuchal ovladač, ale to si nemyslím ..... a proč to vlastně chceš? Ano, GPS je aktivní, al ezařízení je napájeno, tak o nic nejde ne?
Navíc, když se GPS aktivuje, můžeš ji vypnout a pak už se sama zase nezapne.
Babca (4)|9.3.2011 20:14
ok, dík za info. Problém je ten, že když tel vydělám tak GPS je zapnutá dál, sama se nevypne. GPS používám minimálně a pořád ji vypínat mě nebaví :) Konektor asi ucvaknu a bude. :cool:
kapap1 (61)|9.3.2011 22:47
to babca
Víš, kolik je lidí, kteří by univerzální držák s radostí vyměnili za originální, aby si jej nemuseli za těžké hrachy kupovat??? Jak říká Tomsoft, není nic jednoduššího, než jednou tapnout na ikonku antény pro připojení (píšou, že se ta ikonka jmenuje SPRÁVCE BEZDRÁTOVÉHO PŘIPOJENÍ) a tam fixaci k satelitům vypneš (a určitě navíc zjistíš, že tam vcelku efektivně zapneš nebo vypneš i jiná připojení) :yes:

to edware
hele, chlape, pokusil jsi se nainstalovat sw MANILA TOAZ??? já jsem ho nainstaloval a nechal jsem funkční pouze mms - gprs prostě používat nechci (proč platit navíc za občasné pomalé připojení???)

jinak operátoři obecně mají na svých stránkách postupy pro manuální nastavení veškerých připojení (ať už MMS, GPRS, E-MAIL, WAP, ....) - např. Vodafone to má na www.techforum.cz.

A nyní čas pro můj dotaz. Píšu sms - pro větší předinstalovanou klávesnici otočím tlf na šířku - v okamžiku současného stisku mezerníku a ikony klávesnice (ta se k mé škodě nachází pod mezerníkem) okamžitě vyskočí nabídka nastavení klávesnice. Jak se tohoto neduhu zbavit??? (telefon pak navíc začne přeskakovat z nabídky psaní zpráv do kontaktních informací adresáta, když je odpálím, tak se vrátím zpět do režimu psaní zpráv, ale klávesnice zase zmizí, takže si užiju chvilku dobrodružství, než se dostanu zpět do stavu, který jsem chtěl hned na začátku?!) Nedá se s tím něco udělat??? Třeba to tlačítko klávesnice prostě jen přesunout??? (uvažoval jsem, že bych ho zkusil vyloupnout šroubovákem :D )
tomsoft (2734)|9.3.2011 23:19
to: kapap1
Vyloupnutí šroubovákem je dobrá věc. Máš potom úplně jiné starosti :)
To umístění ikony klávesnice je divoké, ale mají to tam všechny zařízení podobného typu. S klávesnici Resco, jsem ale tyto problémy opustil, protože ta nabídka toho menu se zobrazí jen když dlouze stisknu tu ikonu
klávesnice. Při nechtěném stisku ikonky klávesnice pod tím mezerníkem se mi jen klávesnice schová, ale kurzor je pořád v textu SMSky, takže tam tapnu znovu a píšu dál.
Ono taky záleží jak má člověk velké prsty nebo čím píše. Když si vezmu stylus, což je tedy hodně málo, ale když už ho mám, tak se mi to ještě nestalo. Prsty to sem tam zavadím o tu ikonu, ale fakt minimálně.
Ale že by se mi dělo to, co popisuješ, to nee. Teď to tady zkouším a ať tapu jak tapu, maximálně se to jen schová. Nabídka nastavení se zobrazí až po "LongClicku".
Vidloch (7)|10.3.2011 00:52
Pánové (dámy zřejmě ne),
tak už jsem si s telefonem dost pohrál a mám i nějaké zkušenosti. Jedna je taková, že jsem ještě něco ťukal do M-10 večer v posteli a pak to píchnul do nabíječky na noční stolek a usnul. Asi o půl třetí ráno se z ničehož nic na celou ložnici ozvalo "ztráta signálu GPS ! ". Okamžitě jsme se probrali a první, co mne napadlo bylo, že jsem usnul za volantem. Když jsem se z toho zděšení probral a uvědomil si, že mám na sobě pyžamo (v tom obvykle nikam nejezdím), tak už to bylo dobrý. Na displeji svítilo iGO 8, který tam mám. Ale jak se zaplo, to nevím. Všechno bylo večer vypnutý. Asi se chtělo projet.

Ale mám i dotaz. Telefon mi pořád sahá na datový přenos. Za den to udělá nějakých 100 - 150 kB. Dal jsem si tam PBS Wireless Monitor a ten mi ukázal, že něco málo bere systém, ale 95 % program, kterej si říká Que.exe. Nemám ponětí, co to je. Víte to někdo ?

Taky jsem si tam dal Dial-up EnablerDisabler, kterej byl na předchozích stranách diskuse a myslel jsem že mám vyhráno. Sice se nestahují žádný data, ale telefon si pořád bezdůvodně stěžuje, že nemůže navázat spojení (asi ten Que.exe). Což je otrava, ale nejhorší je, že to dělá i u Igo8, když jedu. Mám všechno ostatní vypnutý, běží jen Igo8 a najedou se přes displej objeví hláška, že se současným nastavením nelze navázat spojení. Což je před křižovatkou, kterou neznám, dost pecháček, protože není vidět mapa a musím to za jízdy odkliknout. Když to tak dělám každejch 5 kilometrů, tak ty data nakonec zapnu. Ale asi tam nění něco v pořádku.

Ale jinak ho mám rád.
permar (552)|10.3.2011 05:26
Tak za prve,kdyz jsi dal M10ku do nabijecky tak si pravdepodobne tapnul na ikonku iGO8 to se spustilo no a jel si .... :-) To se obcas stane i me se takove veci obcas povedou....
A k tvemu dotazu co je Que.exe , no to je prece exe soubour od vestavene navigace Garmin. Bere si data z netu pro presnejsi a zaroven rychlejsi fixaci satelitu pri navigaci. Takze te vyskakovaci hlasce se nijak nevenuj,proste je to normalni ;-)......
Vidloch (7)|10.3.2011 07:50
Díky za osvětu, já to tušil. Sledoval jsem ve správci úloh, že běží pořád někde na pozadí asi kolem 3 - 5 % využití procesoru. A asi čeká, až zmáčknu "hledej". Mezitím si brouzdá po internetu.
kapap1 (61)|10.3.2011 08:27
to tomsoft:

Tak telefon zatím jede dál - šroubovák jsem nenašel. ;) Asi mám na tu klávesnici velký palec, protože z poloviny pokusů (současným stiskem mezerníku a ikony klávesnice pod ním) navodím přeskočení k nastavení vlastností klávesnice. Zkusím tebou avizované resco a hotovo. :yes:

Není to tak dávno, co tady padl dotaz o fixaci satelitů po každém restartu telefonu (je jasné, že to tak chce výrobce), nicméně při procházení cesty: toto zařízení/windows/po spuštění na mě čumí soubor HotFix. Co myslíš, že by se mohlo stát, když jej odtud vyhodím??? :D (před tou akcí si radši nechám poradit)
permar (552)|10.3.2011 10:18
:D Hotfix ( fixace GPS) patří k GPS, no nevím já bych ho nevyhazoval......:)) ,ale klidně si to prubni a uvidíš;)
tomsoft (2734)|10.3.2011 10:38
Hotfix vyhazuju hned po HR. Já tam vlastně nic moc nenechám :)
Zmiňovaný que.exe je jak psal Permar ta Garmin navigace, ale to, že se to připojuje se dá vypnout. V nastavení GPS se dají všechny automatické aktualizace vypnout, pak už to otravovat nebude.
I když tam žádný hotfix nebude, po restartu se stejně GPSka zapne, to na to vůbec nemá vliv.
permar (552)|10.3.2011 10:47
Někteří vyhodí i to co nemají a pak spílají ,že SE to pokazilo SAMO :)) ..... a jako vždy - plně s tebou souhlasím.
tomsoft (2734)|10.3.2011 10:56
No vždycky se to pokazí samo :) :D
SirVasut (5)|10.3.2011 22:27
Prosím o radu: pokusil jsem se aktualizovat mapy, ale ani na garminasus.com ani pomocí mapupdatera
mi to nenajde telefon. před nějakou dobou to fungovalo. active sync funguje bez problémů a jako storage také v pohodě.
Připojuji se jako storage. Nemáte někdo ponětí čím by to mohlo být? Případně jinou možnost? Díky.