Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

edware (27)|16.2.2011 13:20
tomsoft: děkuji za tuto jednoznačnou odpověď , PDA nehaním - (nakonec jsem možná majitel jednoho kusu) reklamuji nahrávání zvuku a ani to nebude nejspíš HW chyba.
Právě odlišnost OS je můj problém a ještě špatně formuluji dotazy čímž se ostatním -permar- omlouvám.
tomsoft (2734)|16.2.2011 14:30
V pohodě, ideální zařízení asi neexistuje a na každém, tedy i na M10, se najdou chyby :)
Nevím, co si předtavuješ jako optimální kvalitu zvuku nahrané poznámky, ale když jsem to včera zkoušel, tak jsem nahrál poznámku a při přehrávání jsem dobře a srozumitelně slyšel co jsem namluvil.
Ano, nějaké super kvalita to není, ale od toho jsou pak už jednoúčelové záznamníky a podobné.
Třeba iPhone to neumí vůbec :)
edware (27)|16.2.2011 14:56
Vytvořená zvuková poznámka se nekonala jen pištění (něco jako na komáry :D ) až když jsem zahulákal do otvoru mic. tak pak tam něco bylo - rozuměl jsem tomu jen proto, že jsem to nakřičel já. Proto jsem se ptal kde je zde schovaná konfigurace záznamu ačkoli výstupu neodpovídá ani "plechové sluchátko".Při použití specializované aplikace již bylo rozumět, ale hlasitost nepřesvědčila. Při telefonování vše OK.
tomsoft (2734)|16.2.2011 15:41
Tak to je lepší než chemické přípravky na komáry, to se může hodit :)
Nevím, ten program na poznámky je z OS a tam žádná extra konfigurace není. Ten VITO Audio Notes TOUCH je mnohem lepší.
Jsem zvědav, až ti přijde M10 zpět, jak to pojede.....
kapap1 (61)|16.2.2011 18:48
to edware:
hele, kluku, tak ti mě ještě napadlo, že bys mohl zkusit tosoftovo doporučení o smrtelném hard resetu (najdeš to v poznámce pod obrázky, jak se provádí hard reset. pokud budeš číst rubriku o tom, jak na registry, tak jsi už daleko) - návod na něj přikládám zde:
:yes: :yes: :yes: ;) :D
kapap1 (61)|16.2.2011 18:52
Ale abych nezůstal s dotazy pozadu - nevím, jestli jsem si toho v nastavení jen nevšiml, ale když mi přijde sms, tak můj tlf nevibruje, zatímco u příchozího hovoru to dělá automaticky tak, jak je nastaveno u vyzvánění. Kde je problém nebo kam mám vstoupit v nabídce, abych byl spokojený a telefon mi vibroval, když jedu autem a mám puštěnou hudbu???
Děkuji za všechny plodné odpovědi.
Jak na smrtelný hard reset už vím. :D :D :D :yes: :yes:
tomsoft (2734)|16.2.2011 19:39
to: kapap1
Na smrtelný HR jsem zapomněl, takže jestli to nevibruje, tak použij smrtlený HR a jestli ani pak ne, tak ještě jendou :D :D :D
Nebo se podívej do natsavení zvuků pro SMS, měl by tam být něco jako tenhle dialog....
00352625_sms_SNAY.jpg
tibet_ce4you (35)|16.2.2011 19:40
zdar,
nedaří se mi vypnout vyskakující dvě hlášky o nemožnosti připojení na net.
nevíte, jak na to? help!
dík

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]]
tomsoft (2734)|16.2.2011 19:45
Máš nakonfigurované připojení k operátorovi?
Nabídka Start - nastavení - Připojení - Nastavení poč. sítě tam zadej AUTOMATICKY a pak se ti zařízení nastaví, aby to snad i fungovalo....
A pokud se ti nějaká aplikace sama chce připojit na internet, tak by to mělí jít v té aplikaci nastavit, že se nemá automaticky připojovat k internetu.
nebo použij nějakou free utilitku, která to zakáže všem aplikacím, pokud teda nechceš aby se ti nic a nikdy někam připojovalo.
tibet_ce4you (35)|16.2.2011 19:52
ahoj, jsou tam akorát dvě nastavení, a to:

-T-mobile (postpaid)
-T-mobile (prepaid)

ono by to chtělo toho víc / viz PM
tomsoft (2734)|16.2.2011 19:55
Pro všechny....
Omlouvám se, že některým neodpovídám na SZ.
Na obecné dotazy odpovídat nebudu. To bych bohužel nedělal nic než psal a psal SZ....
Od toho je tady prosím toto fórum, kde se můžeme opravdu pobavit o čemkoli (samozřejmě v rámci tématu :) )
Může se kdokoli na cokoli zeptat. Nikdo tady není nejdokonalejsí a nejchtřejší, takže i zdánlivě "hloupá" otázka není hloupá, protože je to prostě otázka. Nikdo není dokonalý a když nějak, někdy a v něčem začínal.
Myslím, že tady všichni řešíme všechno možné, tak není důvod se za něco snad stydět.

Omlouvám se za OT příspěvek.

Děkuji
tomsoft (2734)|16.2.2011 19:56
to: tibet
-T-mobile (postpaid)
tibet_ce4you (35)|16.2.2011 19:58
nebylo to bohužel k ničemu, vyskakujou obě okna nadále.

ten t-mobile.cz se automaticky snaží připojit, i když je dektivovanej.
tomsoft (2734)|16.2.2011 20:05
Máš povolený datový tarif u operátora?
A chceš vlastně aby to připojení fungovalo nebo chceš aby se to nikam nepřipojovalo ?
tibet_ce4you (35)|16.2.2011 20:06
tarif nemám, nechci aby se to (zatím) kamkoli připojovalo, než se s tím pořádně naučím.

doufám, že to bude dřív, než s tím o něco vezmu :-)

na nastavení bezdrátovejch sítích nejde vypnout tlačítko GPS, místo toho se aktivuje GPRS ( mezitím furt vyskakujou ty otravný okna )

ale je stejně divný, když kliknu na " zobrazit mapu ", tak okno je černý

>>>>>>jinak všem moc dík za všechny ty vychytávky na m10 !<<<<<<
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
navíc jak jsem se zmiňoval v pm, nefachčí ani synchronizace,takže nic z něj nedostanu do kompu.

existuje nějaký kompletní manuál se vším, zatím jsem viděl jeden standartní v čj a tři v aj, stejná písnička...
tomsoft (2734)|16.2.2011 20:14
Zkus nainstalovat a pak v té aplikaci vypnout veškeré datové přenosy.
kapap1 (61)|16.2.2011 22:53
Díky za pomoc, Tome. V kartě nastavení prostředí pro příchozí sms se prostě musí rolovat. Ještě že jsem si nechal smrtelný HR v záloze pro případ neúspěchu. :D :yes:
tomsoft (2734)|16.2.2011 22:58
No ale víš jak by to ZAVIBROVALO při tom smrtelném HR :D :D
kapap1 (61)|16.2.2011 22:58
to tibet:
hele, mnichu, zkus nejdřív přeinstalovat firmware, a pak nainstalovat všechny aplikace zpět. je to přece jen PPC, takže se může kdykoliv vloudit chybička a ty se pak můžeš zbláznit, protože něco nefunguje, a nevíš, kde je chyba. tím si tady, myslím, prošli všichni, když měli zařízení nové.
navíc budeš schopný udělat instalaci kdykoliv a kdekoliv si zamaneš, když to bude zapotřebí. sice se říká, že chybami se člověk učí, ale přece nebudeš za chyby platit díky nechtěnému připojení k internetu?!
tibet_ce4you (35)|17.2.2011 07:03
díky za tip, budu se tím prokousávat a dám vědět.

dá se vůbec přeinstalovat firmware, když nefunguje ta synchronizace s kompem?

cheers!
tomsoft (2734)|17.2.2011 08:04
O čem si mylsíš, že se v těchto sekcích bavíme.... ZDE a ZDE
Takže, ano, dá se přeflešovat firmware :yes:
tibet_ce4you (35)|17.2.2011 12:30
jasně, máš pravdu tomsofte,

vážím si pitkových zlatých rukou a celého týmu "vývojářů", ale jelikož jako nový uživatel si napřed především zamyslím nad

možnými následky nevydařených úprav s m10 a ztrátou její záruky.

nevím jak u tebe, ale cena tohoto přístroje mi nepříjde tak nízká, abych nad možnými neuváženými následky mávnul jen rukou.

navíc jsem před časem jednomu zloději na bazoš.cz poslal prachy za htcéčko, a dostal ho*no.

mám k těm věcem asi jiný vztah, než jako někteří, kteří to berou jako obyčejnou věc k užívaní.

permar (552)|17.2.2011 12:39
Trošičku tě poopravím , s instalací ROM od pitky nemusíš mít obavu ,že se něco posere ( pokazí) . My sice máme rádi adrenalinové sporty :)) , ale že by někdo z nás riskoval zničení PDA něčím co není odzkoušené nebo pokoutně udělané,tak na to asi nikdo nervy nemá.....
ROMky od "Pitky" jsou z 90% upravené oficiální verze vydané výrobcem (Asus). Pitka provádí jisté úpravy např. v registrech atd ,ale ty jsou vždy ku prospěchu věci a né naopak.....
A s tím,že tě někdo vypekl s HTC a nedostal jsi za objednané zboží nic,je tak trochu poučení,( nic ve zlém,stát se to může každému) ,ale na druhou stranu můžeš být i rád ,víš jak by jsi laboroval s HTC než by jsi ho zprovoznil ?! To si nepřej ani domyslet :D
Tomsofte , viď že mám pravdu?
lula_ce4you (57)|17.2.2011 13:37
Nooo , s tím htc hd to není zas tak špatné. Ve své době to bylo velmi dobré zařízení a srandy jsme si s ním taky užili.
Romky na něj dělalo spoustu lidí a od každého se ti hodilo (líbilo) něco.
Já osobně jsem měl rád wěci od KWBR . Kvůli stabilitě a rychlosti jsem se oklikou proflešoval z5 k kwbr 6.1 :D :D :D
Tož asik tak:oops:
kapap1 (61)|17.2.2011 20:31
to tomsoft:
Při smrtelném HR by to zavibrovalo tak, že už bych tu skládanku asi nedal dohromady - takový malý tip na pořádně velké puzzle. :D :D

to tibet:
Hele, mnichu, pokud těm lidem tady nevěříš (nic proti tobě a tvé opatrnosti) - doufám, že se jich tvá nedůvěra moc nedotýká, tak zkus mrknout sem:
Třeba tě oficiální stránky přesvědčí o tom, že je normální a legální to, co bys mohl kdykoliv udělat sám a nečekat na zdlouhavý proces posílání tlf do servisu, čekání a výsledek by byl nakonec stejný, k jakému jsi schopný dospět i ty?! (například já jsem měl před tímto tlf nokii a ta má v pc suitu přímo tlačítko pro aktualizaci FW - takže taky nic pirátského, ne???)
:yes: :yes: :yes:
tomsoft (2734)|17.2.2011 20:37
Jo jo kucíííí, HDčko mám ještě pořád a pořád funguje a ROM... viz. můj podpis :)
Když teď srovnám HD a M10, tak se směju, protože HD ve všem ztrácí a M10 vždy vyhraje. Mínusem může být o kousek menší displej, ale zase se to lépe ovládá :yes:
Jen drobný testík.... zkuste si nainstalovat aplikaci G-Alarm a stopněte čas kopírování souborů na M10 a HD. Hádejte kdo vyhraje :bulb:

Jen se vrátím ke flešnutí "pokoutně" uvařené ROM pro M10.
Nic není pokoutně a myslím, že nebude nikdo proti, když řeknu, že Pitka není ždné "vořezávátko" a jeho ROM, které známe (někteří) už z dob ASUS P535 byly vždy spolehlivé.
A se zárukou? Ano, flešnutím neoriginální ROM padá záruka, ale v případě reklamace zařízení je možnost tak zase dostat tu "ofiko" od výrobce a reklamace je tak uznána. Osobní zkušenost, že Permare?
permar (552)|17.2.2011 21:05
Jo jo souhlasim,mas ve vsem naprostou pravdu,a Pitka neni zadny pokoutnik,je to Mistr ......
tomsoft (2734)|17.2.2011 21:19
Jo, jo , mistr, ale na lyžích jezdit neumí :D :D :D
Pavel.ct (15)|18.2.2011 18:52
Po nějaké době zdravím, měl bych dotaz na uživatele origo navigace v tomto přístroji. Kam nahrát vlastní např. trasa.gpx, abych ji našel ve vyhledat>trasy a poté ji mohl použít v navigaci?
tibet_ce4you (35)|19.2.2011 21:42
tak jsem zkoušel flashovat dle rad zde:

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35769

1. Zařízení je třeba uvést do režimu USB Loaderu. To zařídíme tak, že budeme postupovat jako při Hard Resetu, to je, držet VOLUME DOLŮ a reset stylusem. Objeví se černá obrazovka, tlačítko VOLUME už nedržíme a v tém chvíly stiskneme jednou tlačítko VOLUME NAHORU. Na displeji se objeví uprostřed 2 (nebo 4) tlačítka. Na jednom z nich je USB LOADER. Stistkneme toto tlačítko a na displeji se objeví informace, že zařéízení čeká na spojení. V tomto okamžiku je zařízení připraveno přijmout ABI soubor z PC.

ale něco není vpořádku, protože se to akorát restartuje, naskočí logo garmin asus a rozjede se.
žádný ty tlačítka se neojeví...
zkoušel jsem před začátkem nastavit m10 jako přenosné zařízení, tak i synchronizaci.
nevíte jak na to?
dík
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

zajímavej držák s handsfree, ale ta cena, no...



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|19.2.2011 21:50
Čemu z toho "VOLUME DOLŮ a reset stylusem. Objeví se černá obrazovka, tlačítko VOLUME už nedržíme a v tém chvíly stiskneme jednou tlačítko VOLUME NAHORU. Na displeji se objeví uprostřed 2 (nebo 4)"
nerozumíš?
Sundej zadní kryt, stiskni VOLUME mínus a drž, pak stylusem resetni, objeví se černá obrazovka, v té chvily vše pusť a stiskni VOLUME nahoru, zobrazí se ty tlačítka na displeji....
V té době, žádný USB kabel ještě nezapojuj, ten zapoj až uvidíš ty tlačítka .
tibet_ce4you (35)|19.2.2011 22:00
to je mi jasný, číst ještě umím! prostě ať to opakuju kolikrát chci, akorát se to restartuje.

to je celý, člověk si pomalu bojí na něco zeptat, aby z něj náhodou někdo veřejně neudělal vola!

já nevím, kde se ve vás ta povýšenost lidi bere, nebo jsem snad poprvé v životě co jsem narazil na někoho kdo se v životě nikdy nespletl

a narodil se jako dokonalej?

jednoduchý video na youtube by vyřešilo spoustu zbytečných a otravných otázek.
tomsoft (2734)|19.2.2011 22:57
Jestli jsem se tě nějak dotkl, tak se omlouvám. To jsem takhle teda ani ve snu nemyslel, že moje odpověď Ti přijde taková....
Když si přečteš pár mých příspěvku, pochopíš, že jsem nikdy z nikoho vola nedělal ani to není nějaký můj cíl. Snažím se jak umím.
Flešnutí nového FW jsem popsal jak jsem mohl a zatím to všichni (aspoň myslím) nějak zvládli. Video dělat nemůžu, nemám na čem.
Osobně bych Ti to ukázal, ale to asi není možné, takže můžu jen znovu říct postup, který jsi četl.
Jde hlavně o to, ten stylus tam držet až se ta černá obrazovka objeví, ty to asi pustíš dřív a zařízení se jen restartuje.
Drž to volume dolů, vraž tam stylus a drž.... až se objeví ta černá obrazovka HR, vše pusť a stiskni volume nahoru.

Jestli Ti připadám jako někdo dokonalý, který se nikdy nesplet nebo nějak povýšený, prosím, máš na to nárok.
tibet_ce4you (35)|20.2.2011 00:00
díky tomsofte, trefa do černého ! bylo to tím stylusem, držet ho příliž krátkou dobu se nevyplácí :-)

naskočili poté dvě tlačítka, klikl jsem na sd download , ale než jsem m10 připojil k pc tak to se to standartně spustilo

chce to asi trochu rychlejší tempo s tím připojením a spuštěním toho usb loaderu :-)

****
už se to chytlo, a v okně je na posledním řádku: M10>Waiiting for downloading image from PC to device

kdyz kliknu na usb loader, akorát problikne, ale nerozjede se...

-----------------------------------------------------------------

by the way, já mám taky velký smysl pro humor, drží mě to při životě.

chápu , že práce moderátora na fóru býva často frustrující, ale děláme to, protože nás to baví.

navíc to přináší radost a uspokojení i ostatním, což je velkým zadostiučiněním.

přeji hodně štěstí !












tomsoft (2734)|20.2.2011 00:28
Tak to je dobře že to zabralo....
jen nepoužívej ten USB Downloader. Vlož přímo ten ABI soubor na root SD karty a opakuj celý proces, ale jen pak zvol ten SD Download, je to rychlejší a bezpečnější.
Karta musí být FAT32

Jinak mám taky velký smysl pro humor a jsem tzv. "Splachovací" :yes: :D
tibet_ce4you (35)|20.2.2011 00:36
díky za radu, ale v pc nevidím tu připojenou m10, takže nevím jak se dostat do něj.
karta je naformátovaná ve fat32, ale žádný další složky v ní nejsou, jako jsi zmiňoval ten root.

***************
ok, tak to jsi vnesl pořádnej kus světla do toho!
tak už to konečně začalo sosat
zvláštní jen je , že tu kartu mám pojmenovanou, tak jsem jí tam neviděl, když jsem se v m10 hrabal ( připojenou přez usb)
je nějak spešl označená?
dík
tomsoft (2734)|20.2.2011 00:46
Root je "kořen" tím se myslí, že soubor je přímo na SD kartě (není v žádném adresáři).
Zkopíruj ten ABI soubor na SD kartu.
Jestli nemáš nějakou čtečku SD karet v PC, tak normálně restartuj PDA a nech to nastartovat do Windows.... ještě musí fungovat, tak zkopíruj ten soubor na kartu, pak znova flešovací akce...
USB kabel k tomuto typu flešování nepotřebuješ.
Důležité je dostat ten ABI na kartu.
tibet_ce4you (35)|20.2.2011 01:08
tak je to tady, vše se zdárně zakončilo!

jak to pravidlo při prvním sexu, napoprvé to není úplně perfektní :-)

*¨*:•WORKING•:*¨*:•.LIKE•:*¨*:•.A•:*¨*:•.CHARM•:*¨*

díky za asistenci, to bude pro dnešek vše!
tomsoft (2734)|20.2.2011 01:14
Jo? No super :yes:
Doporučuji ještě udělat jeden "cvičný" HR a pak si už jen hrát :)
permar (552)|20.2.2011 09:10
Tady se včera a dnes :D někdo rozepsal...:D :D , hlavní je ,že se problém a styl konverzace vyřešil:yes:
lula_ce4you (57)|20.2.2011 14:12
:) jj naprostý souhlas s permarem
Tome ty fakt máš výdrž.... na tobě by se dalo i dříví štípat :D :D :D
tomsoft (2734)|20.2.2011 14:36
Tak aby jste neřekli, tak Vaše nemístné poznámky smažu :D :D

To byl jen ftip :)

Ale na něco se zeptám, možná se otevře i nějaká další diskuze....

Situace:
Spustím si v M10 přehrávač hudby (klasický přehrávač "Hudba" co je v ROM).
Začne se přehrávat hudba, zavřu aplikaci "křížkem" - aplikace se minimalizuje a hraje dál.
Zapojím sluchátka (kdy je zapojím je celkem jedno)
Pak chci zařízení uspat a strčit do kapsy a poslouchat hudbu.
A tady nastane něco.... zařízení se uspí a už tím pádem nehraje.
Když zařízení v době přhrávání zamknu přes Nabídku start - Zámek, tak se zamkne, ale za nějakou dobu to stejně přestane hrát.
Bohužel se to chová všelijak. Jednou to vypnu při přehrávání tlačítek POWER nahoře a hraje to normálně dál a někdy se to prostě uspí až moc a už to nehraje.

Teď jsem přesně vyzkoušel to, co jsem napsal, jen nemám ty sluchátka a hraje to normálně dále i po stisku POWER.
Stalo se Vám někomu, že to přestane hrát?
Můžete někdo odkzkoušet tento postup?
Nebo jak to používáte ?
permar (552)|20.2.2011 15:22
Vím na co narážíš, mě to dělá nepravidelně,již jsem to s tebou konzultoval. Měl jsem dneska hovor s Pitkou, sdělil jsem mu to ,on má "čistý" systém ,tak jsem ho požádal ať to odsleduje a dá vědět. Já používám S2P na muziku, a někdy to běhá OK ,jindy tak jak popisuješ - minimalizuji S2P ,hudba hraje a do minuty se program ukončí. To samé se stane když jsem na netu (Opera Mini) přijde zpráva,minimalizuji Operu ,přečtu zprávu a když se chci vrátiti do Opery ,přes Showcase ,tak je zavřená,ukončena, musím vše načíst od začátku......
Mistrovi jsem řekl ať si instaluje třeba Operu Mini,nějaký přehrávač ,no prostě ať zjistí v čem by mohl být zakopaný pes. Z 99% používá čistou ROMku ,bez aplikací ( dle jeho sdělení)........

S těmi sluchátky to mám úplně stejné jako ty
tomsoft (2734)|20.2.2011 15:50
To, že se ukončuje nějak sám program je jedna věc, ale to přehrávání hudby je druhá... i když jak tak přemýšlím, tak může být nějak společné...
Divné právě je to, že to několikrát funguje a pak zese ne.
Sluchátka nemají na to vliv, ale stusknu POWER tlačítko, tak to vždy hrálo dál na pozadí a zařízení je vypnuté.
Teď, to takhle funguje na 50%.... což je divné, když si chceš přehrávat hudbu a mít zařízení v kapse.
No, uvidíme co řekne mistr, ale tuším přesně co řekne :)
Hádej :D
Kdyby to nefungovalo vůbec, tak neřeknu, dá se to nějak sledovat, ale 2x to jede a 1x nee :?
pitka (1346)|20.2.2011 23:43
Zkoušel jsem několik aplikací, jako OperaM, Skype, RescoE a ještě další.
Programy jsou nahrány v ram od rána a stále tam drží. Zkoušeno v suspendu i během nabíjení.

Já to s vámi proberu až se za týden vrátím, ted´ už nestíhám.
Zatím zkoumejte. hooooj
tomsoft (2734)|21.2.2011 00:26
Tak tam pozdrav :)
A s problémem aplikací co nedrží v RAM problém nemám, ale s přehráváním hudby na pozadí. To jsi asi nezkoumal. To je už ale jedno.
Je třeba nějaká změna :bulb:
krysy (9)|21.2.2011 12:05
Zmar fšem,
takovej jako problémek. Oznámení o příchozích zprávách si myslí, že mám jednu novou (pořád ukazuje 1 přes ikonu). Prošel jsem sms, emaily a nikde žádná aktivní zpráva. Máte pls někdo návrh na řešení? Ono se s tím dá žít, ale přeci jen....
tomsoft (2734)|21.2.2011 12:34
Pokud nahoře v liště svítí ikonka, že je nějaká nepřečtená událost, tak tam něco bude, co není přečtené nabo si to systém myslí.
Jestli je to SMS, tak se podívej do registrů
[HKEY_CURRENT_USER\System\State\Messages\sms\Unread\Count]
a
[HKEY_CURRENT_USER\System\State\Messages\totalemail\Unread\Count]
Jestli tam nebude 1.
Jestli ano, tak to změň na 0
kotva (1)|23.2.2011 05:15
Ahoj, mám problém, během týdne nejsem schopen sehnat link na Skype, který by mi v Garmin Asus nuvifone M10 fungoval. Help....:(
krysy (9)|23.2.2011 09:57
Tomsoft - díky za radu, zkoušel jsem, ale neazafungovalo. U obojího hodnoty 0 a v ikonce dál svítí 1:-(