Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

Companero (3)|8.2.2011 18:28
Opět zdravím všechny.Mě navigace od garminu celkem vyhovuje,jinou zatím nemám a navíc by to mělo za ty peníze fungovat.A proto prosím ještě jednou ,zkuste někdo v M10 v navigaci od garminu jestli vám to vypočítá trasu do Madridu nebo třeba do Porta ať vím jestli to ta mašinka dokáže a jestli je problém v mém přístroji.Dík.
lula_ce4you (57)|8.2.2011 19:38
hmmm ..tak jsem zadal Zlín - Porto a vypsalo mi to , že trasa je příliš dlouha a zbývající čast bude dopočítána později.....nebo tak něco.
Ale vyhledávání proběhlo až do 100%
Do Porta mi zbýva 1740 km.
Jakou tam máš romku?
Companero (3)|8.2.2011 21:08
Mám tam V6260 CSY
lula_ce4you (57)|8.2.2011 21:13
já mám 627 , poslední pitkovu romku. A mapy máš upgradované?
Companero (3)|8.2.2011 21:24
Ano ,mám
lula_ce4you (57)|8.2.2011 21:44
jenom tak ze srandy jsem to zadal do tomtoma Zlin - Madrid 2590 km
proběhlo to bez potíží.....
tak nevím , jedině navigovat po částech
tomsoft (2734)|8.2.2011 22:01
Sakra... já tam Garmina už nedostanu, ale to mi neříkejte, že to nespočítá celou trasu 3000km dlouhou ????
Že stojí Garmin navi na nic, to už víme, ale až tak ?

Permare, ty tam máš přece ještě tu Garmin navigaci, ne?
Tak to zkus... aktuálmní poloha GPS - Madrid...
lula_ce4you (57)|8.2.2011 22:07
Tome jak jsi spokojený s novou pitkovou romkou?

:D kua a neříkej že ji tam ještě nemáš ;) :D
tomsoft (2734)|8.2.2011 23:01
Jediné, co jsem stihl je, nakpírovat soubro ABI na SD kartu :D
Ale Pitkovi to neříkej, to zase bude keců :)

OT:
Hned ráno ji tam nahazuju.... dělám teď něco pro PRIMO, tak to chci dodělat.
permar (552)|9.2.2011 08:03
Důležité sdělení : Výpočet trasy FM či Ostrava směr Madrid /Espaňol - nelze vypočíst pro Nedostatek paměti, tož asi tak. Bude třeba danou trasu rozdělit na dvě části.....
father (44)|9.2.2011 09:16
GPS mám v M10 původní, zkoušel jsem zadat Madrid a bez problémů, schválně jsem ještě mimo jiné zkusil i Iraklion na Krétě a také no problem...
permar (552)|9.2.2011 09:20
Zajímavé, mě to na konci výpočtu hodí hlášku o Nedostatku paměti, tak v tom případě nevím ,kde může být zakopaný pes.....
tomsoft (2734)|9.2.2011 09:48
Hm, takže pokud to někomu jde a někomu ne, nebude to v zařízení jako takovém, ale buď:
1- Verze ROM
2- Verze MAP
3- Verze Garmin navigačního SW.
mirablezi (92)|9.2.2011 10:22
takže taky mi to nedalo a zkusil jsem navigaci do madridu a na druhý pokus (poprvé jsem to zkoušel bez gps fixace) ok rom M10_626_czonee a po aktualizaci map asi před týdnem. yes
mirablezi (92)|9.2.2011 10:31
ohledně geocachingu, aplikace GCZII (bohužel neustále updatujou server geocaching com, takže dost často se nejde připojit a vyhledat kešky, ale to je problem jinde a ne v samotné aplikaci GCZII) jinak ten program je naprosto geniální pokud zrovna jede. dále na dopřesňování někdy používám beeline. co se map týče, tak mám turistickou topo III od garmina, ale osobně mi více vyhovuje ozi explorer a nějaké zkalibrované turistické mapy. v terénu asi tak 6 hodin, člověk přeci jen pořád nenaviguje, ale jedu bez zapnutého telefonu takže to hodně prodlouží životnost. dále mám nainstalované mapy z googlu takže pokud jsem v čr tak datové připojení jen sviští. ohledně přesnosti jsem již psal, jsem hodně náročnej a rozmazlenej ze sirfIII ale tohle to naprosto nahrazuje, byť jsem tomu nechtěl před koupí věřit. jdi do toho, protože v současnosti nic lepší navigační vlastnosti nemá!!! navíc ta výdrž na baterku na to že je to pda taky výborná
lula_ce4you (57)|9.2.2011 10:43
No a ještě k otázce Madridu :
1) father má původní jak mapy tak asi i rom - ty původní nebyly tak obsáhlé(mapy) takže pamět nebyla zaplněna.
2) ano Tome ..."B" i "C" v kombinaci je správně
mirablezi (92)|9.2.2011 11:04
nenene mám předposlední rom a nové mapy a jede to do madridu, takže velikostí map bych neřekl, že to bude
lula_ce4you (57)|9.2.2011 11:15
no jo , tak si asi jediný , kterému to načte bez problémů. Mě to taktéž načetlo do Madridu s hláškou , že je trasa příliš dlouhá a bude dopočítána později.
Ale nic proti ničemu
mirablezi (92)|9.2.2011 11:22
možná je to z Příbrami blíž a tudíž se to tam ještě vejde :-)
father (44)|9.2.2011 13:17
Mapy mám aktualizované loni koncem června. Zadával jsem to z Neratovic. Do Madridu 1860km.
tomsoft (2734)|9.2.2011 13:26
mapy jsi aktualizoval loni a nejde to nebo to jde? Teď se v tom trochu ztrácím... jestli nejde, tak aktualizuj, mapy jsou už novější a ve starších
mohou být chyby v routování trasy....
father (44)|9.2.2011 14:04
Jde to. Aktualizaci příležitostně udělám...
edware (27)|9.2.2011 15:09
Geocaching -> pomalu nahrazuji GCZII aplikací GateCacher- v současné době pracovala spolehlivěji než GCZII, ale nemá takové vychytávky :-( .

Díky Vaší podpoře snad poslední dotazy: našel jsem pouze dva (akceptovatelná cena) el.shopy Alza a Sunnysoft - v Alzasoftu není součástí autonabíječka a držák. Sunnysoft sice uvádí v popisu, že balení toto obsahuje, ale na stránkách výrobce se píše že je to volitelné příslušenství(doobjednává se - i v diskusi to zmiňujete). Sunnysoft se zatím brání přímé odpovědi. Držák i nabíječku mám, ale musel bych řešit redukci na MiniUSB.
Při použití jiných sluchátek není problé s konektorem Jack - originální je jitě 4 pinový, nezkratuje se něco?
Znáte shop kde lze koupit v jednom balení, nebo je to jen obchodní fígl?
Máte dobrou zkušenost s nákupem v Sunnysoftu?(korespondencí zatím nepřesvědčili)
Ještě jednou díky

Sunnysoft se po odeslání příspěvku vyjádřil - mají to komplet
mirablezi (92)|9.2.2011 16:35
tak přesně ze Sunnysoftu ho mám, balení obsahovalo vše, tj. nabíječku, držák, sluchátka prostě co mají uvedeno na stránkách bylo v balení. byl jsem naprosto spokojen, předtím jsem objednal v korunce a přišlo mi již použité zboží, tak jsem jim to tam šel omlátit o hlavu, v sunnysoftu vše nové origoš zabalené a jako bonus byl ještě hadřík na čištění obrazovky a podložka geco, což bylo velmi milé překvapení. mohu opravdu jen doporučit. doufám, že to není reklama na sunnysoft, ale byl jsem opravdu spokojen.
tomsoft (2734)|9.2.2011 18:28
[quote=edware]Při použití jiných sluchátek není problé s konektorem Jack - originální je jitě 4 pinový, nezkratuje se něco?[/quote] Originální je 4 pin, protože je tam microfon.... sluchátka s 3 pinem používáme asi všichni na M10 a jede to OK.
Já třeba používám k tomu ještě nádstavec s mic. a taky to funguje bez problémů.
Sunnysoftu bych se nebál... že neodopovídají hned? To bych neřešil, málo kdo v takové velikosti to dělá :)
Doporučoval bych koupit to kdekoli, kde to mají komplet, tedy i držákem do auta, protože už je málo prodejců, kteří to mají komplet.
zařízení se dá koupit skoro všude, ale držáků už je jako šafránu.

mics (19)|10.2.2011 14:59
Zdravím opět místní osazenstvo - mám poslední dobou jeden problém s M10. Dám vytočit číslo, spustí se vytáčení (na displeji), ale neozve se zvuk zvonění - zařízení prostě nevytáčí. Můžu to takhle zkoušet několikrát po sobě a nic. Pomůže až soft reset. Používám poslední ROM od mistra Pitky (627), ale dělala mi to už předchozí ROM (626 opět by Pitka). Neví někdo ze zdejších zkušených co to může být?
tomsoft (2734)|10.2.2011 15:03
Co používáš za dialer? Ten výchozí?
Zkus jiný, jestli to bude stejné....
Zkus taky změnit formát toho čísla (+420604123456 nebo 604132456)
Zkus taky vyndat SIM kartu, trochu ji oprášit a vložit zpět.
Udělá to i po HR, když ještě není v ROM žádná další aplikace?
mirablezi (92)|10.2.2011 15:16
zkoušel jsem si hodit rychlé otáčení obrazovky někam do hlavního menu, ale bez úspěchu, jde to vůbec? nebo použít nějaký jiný osft? díky
tomsoft (2734)|10.2.2011 15:18
Co znamená rychlé otáčení obrazovky ?
Já používám RotateScreen (je to jeden EXE soubor) a ten mám přes AEButton namapován na dojitý stisk červeného tl. takže 2x stisknu červené tl.
a obraz je otočen.
mirablezi (92)|10.2.2011 16:06
přesně tuto odpověď jsem potřeboval, díky
mics (19)|10.2.2011 16:19
Výchozí dialer jsem nezkoušel, protože se objeví regulérní výchozí volání M10. Ale až se to stane, tak zkusím. Bez softu jsem to taky nezkusil, pže to není pokaždé, stane se to občas - po soft resetu to vždy chvíli chodí bez problému. Změnu čísla jsem samozřejmě zkusil (vymazat mezery, jinak používám plné +420xxxxxxxxx), ale to nepomohlo. Navíc po soft resetu volám na úplně stejné číslo a už to jde ok.
tomsoft (2734)|10.2.2011 17:30
Tím výchozím jsem myslel ten co je v M10 jako výchozí.
Tak pak bych zkusil nějaký dobrý program na kontaky, třeba Resco Contact Manager nebo IconSoft Ext nebo Inesoft Phone.
Já jsem investoval do toho posledního a nikdy se mi nic podobného nestalo. Ty první dva josu i v češtině.
mics (19)|10.2.2011 17:43
Používám právě Resco Contact Manager, už jsem ho používal dřív (prakticky od začátku co mám M10) a toto se nestávalo, tzn. proto myslím, že to není v dialeru ani v contact manageru.
tibet_ce4you (35)|10.2.2011 18:13
ahoj,

mám m10 tak asi týden, a zajímalo pár věcí, na který jsem ještě nepřišel :-)

nacházím tady spoustu užitečných rad a vychytávek, a tak doufám, že se brzo přijde na vyřešení těchto triviálností.

1) jestli se dají přiřadit fotografie k číslům do tel.seznamu, anebo je nutné nainstalovat nějaký program

2) zrovna řeším takovej zapeklitej problém, protože se mi nechce připojit m10 k pc přez bluetooth.

prolejzal jsem i zahraniční fóra, a řeší to se to všude. máto něco společnýho s win outlook .

můj komp jede na win 7 ultimate x64, a prozatím se nedaří.

za jakýkoli praktický tip nebo info předem všem dík !
permar (552)|10.2.2011 19:08
Pro tibet : Fotky do kontaktů jde přidat bez problémů, nepotřebuješ k tomu žádný spešl soft. Pokud používáš k synchronizaci Outlook ,tak si tam dej foto a máš ho i v PDA ,na tom opravdu není nic složitého a funguje to :yes:
A k tomu připojení přes BT , tak v tom také nemám žádný problém. BT mám v PC ( Win XP) a posílám si do M10ky co chci a synchronizuji přes BT i Active Sync ,takže já problém nemám...... a mám pocit,že nikdo z matadorů co mají M10klu již nějaký ten pátek , ale pokud má někdo jiné poznatky ať je sem klidně hodí ;)
tibet_ce4you (35)|10.2.2011 19:13
ahoj, díky za info.
bohužel synchronizace mi nefachčí, nepoužívám windows outlook 2007 x86 ale 2010 x64, pod win 7 ult. x64, a tam je malinko problém.
zlatý xpéčka, já vím...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
by the way, můžete se pochlubit fotem, jaká všemožná pouzdra ma m10 používáte???
( do bazénu je šp**ka nejlepší :-)
myslím něco né moc extravagantního, než je tenhle na nokii :-)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|10.2.2011 19:38
Jestli máš v počítači MS Outlook 2001 x64, tak smůla. U těhle 64 bitových edicí komunikace s žádným WM fungovat nikdy nebude, pouze s WP7.
Mám taky Win7 a MS Outlook 2010 a běží to bez problémů i přes BT. Problém je v 64bitové verzi Office, ta to nepodporuje.
tibet_ce4you (35)|11.2.2011 06:48
díky, tomsofte

to je škoda, že se mi bohužel potvrdily moje chmurné myšlenky :-(

****************************

nějaké tipy na ty pouzdra, anyone?

pokud na něj jdou třeba od jiný značky,vem to čert...
permar (552)|11.2.2011 09:02
Koukni ZDE, mohu vřele doporučit ,jak pouzdro tak fólii,vše děláno na míru, dodávka cca do 10dní .Ceny uvedené u výrobku (pouzdro či fólie) jsou konečné ,nic navíc se neplatí, osobní zkušenost s tímto obchodem.:yes:
tibet_ce4you (35)|11.2.2011 10:27
díky za tip, moc hezký kousky ...
existuje taky " tvrzené silikonový pouzdro s ochrannou fólií v jednom"
není to moc pro krásu, ale když vám vyjede z kapsy a vezme hranou o tvrdou zem...

tomsoft (2734)|11.2.2011 12:16
M10 vydrží i pád z 3. patra - osobní zkušenost :)
tibet_ce4you (35)|11.2.2011 14:34
stále se pokračuje v řešení problému...



edware (27)|15.2.2011 12:02
Včera dorazila M10 a hned zklamání- zvuková poznámka je nepoužitelná, jen to chrčí. Při tel. hovoru však mic. funguje. O displeji se sice uvádí, že je tupější, ale tenhle mě dostal - v oblasti stavových ikon už je to o promáčknutí. Doufám, že se jedná o jediný zmetek (jinak má starej E-ten kapacitní displej a směle snese srovnání) a že ho se Sunnysoftem vyhandluju za funkční.Takže jsem si ho ani pořádně neprohlédl a posílám ho zpět.
Napište prosím někdo, že je to smůla a že se nejedná o vlastnost displeje.
tomsoft (2734)|15.2.2011 14:43
to: tibet
Jaký problém?


to: edware
Tel. hovory jsem si ze zařátku nahrával všechny a všechny šly slyšet perfektně. Teď už to nepoužívám, al ekdyž jsem si teď nahrál jen tak nějakou hlasovou poznámku, tak to taky jde normálně slyšet a všemu jde rozmnět. Displej? Nevím jak vypadá ten Tvůj, ale nic k promáčkunutí nevidím a slouží mi už nějaký ten den přes rok.
Takže asi nějaký zmetek.... zase asi china :)
edware (27)|15.2.2011 15:40
Promáčknutí -jsem myslel vrchní část displeje, kde jsem z předešlého systému očekával, že po tapnutí na "zvoneček", "G/E", "dat. čas"apod. se zobrazí další nabídka jako popis události,nebo možnost vypnutí spojení GPRS.... u tohoto přístroje to jednou reagovalo 3x ne a to jsem musel fest zatlačit. Dále jsem si všiml a doufám že se mi to zdálo - chyběla mi možnost kopírovat části textů mezi dokumenty.
permar (552)|15.2.2011 16:35
To edware :
Tlačit jako na pilu , to nemusíš :)) , funguje vše v pohodě. Zkalibruj displej a není co řešit........
Části textů jdou vybrat bez sebemenších problémů, je to klasický WM se vším všudy, tzn. i s možností copy & paste. Používám Word i Exel ,ale problém ,který popisuješ jsem neměl. Pokud ti nejde vybrat,zkopírovat část textu ,tak nejdříve dej Vybrat vše, a pak si z daného textu,dokumentu, označ ,vyber ,zkopíruj co chceš......
Na záznam hovorů doporučuji aplikaci VITO Audio Notes - automaticky nahrává hovory,slyšitelnost nahrávky perfektní, takže nemusíš během hovoru zapínat nějaké "hlasové poznámky"............
A ještě jedna poznámka,nevím jaké verze ROM je v nynějších kupovaných M10kách ,ale doporučuji upgrade na nejnovější verzi 6.27. Jsou v ní dosti velké změny oproti původní ,první verze ROM...
edware (27)|15.2.2011 18:46
Zkalibrovat jsem zkoušel.HR a vypnout zapnout taky.Telefonní hovory nemonitoruji, ale když to tam je ať to za ty drobný funguje - ani doinstalovaný záznamník(Resco recorder) kvalitou nepřesvědčil, takže usuzuji zvláště v porovnáním se se současným PDA že se něco nepovedlo. Je tam někde možnost nastavení kvality a formátu záznamu(-postup ze starší verze wm selhal)?
Přístroj už je odeslaný tak se těším, že nebude další překvapení a přechod na vyšší verzi wm již víc nebude bolet.

Ad ROM mám poznamenáno 6.26.0
Ad copy & paste - právě to mě zaujalo, že jde vybrat pouze celý text - přejel jsem stylusem a ono nic. No teď už to nevyzkouším - zasypu vas dotazy až najde cestu zpět.
permar (552)|15.2.2011 19:50
Na Resco rekorder se vy....i , pokud chceš nahrát hovor, případně si udělat hlasovou poznámku použij VITO Audio Notes, jak říkám nahrává hovory, samozřejmě ,že si je pak můžeš smazat, a s tímto programem mám dobré ,výborné,zkušenosti a kvalita nahrávky je perfektní....
Označit text tzv. "Vybrat vše" a pak si ho stylusem či prstem označit , v tom fakt nevidím problém,funguje to bez problémů....
Upravit citlivost displeje lze úpravou v registrech....
Po cca roce používání nemám výhrady,já jsem spokojený uživatel,takže ve stručnosti spokojenost:yes: . Ale pokud má zde někdo jiné postřehy ,ať je klidně sdělí.
mirablezi (92)|15.2.2011 23:15
chtěl bych si na m10 číst knížky, ale mobireader má tři verze a liší se podle procesoru, nevim kterou zvolit v nabidce jsou:
MIPS processor
SH3 processor
ARM processor
poraďte prosím
tomsoft (2734)|15.2.2011 23:38
to: edware
Možná to chce trochu nějak poznat samotný WM 6.5.x, tam se některé věci dělají jinak než ve WM 6.1.
A ta lišta nahoře, ta má na tomto zařízení úplně jiné funkce a jestli čekáš na to, že se po tapu na ní zobrazí to co se zobrazuje na WM 6.1, tak se asi nedočkáš.
Vybírání textů funguje na WM 6.5 trochu jinak a jen tak přejíždět stylusem nejde, to ale není problém zařízení, ale WM 6.5.

to: mirablezi
ARM processor