Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

lula_ce4you (57)|12.1.2011 16:27
Tome ty jsi takový šikula , jak se dá v tc přesunout vícero souboru najednou z jedné složky do druhé.
Nějak jsem na to nepřišel a dělám to po jednom souboru :oops:
Jinak jsem resco keyboard 6.0 vyzkoušel a je o hodně příjemnější než starší verze.
tomsoft (2734)|12.1.2011 16:52
Jednoduše... otoč si to na šířku, pak tam budeš vidět dole v liště CTRL a pak můžeš označovat po jednom souboru nebo složce :)
lula_ce4you (57)|12.1.2011 17:00
Oooo díky kouzelníku ...
kua v jednoduchosti je síla a já trubec na to ne aneee díky
tomsoft (2734)|12.1.2011 17:06
:yes:
Na normálním WM 6.1 nebo 6.5 by jsi to ani otáčet nemusel, ale verze TC je bohužel taková jaká je a na WM 6.5.3 a výše se špatně zobrazuje ta spodní lišta (není vidět celá) proto na šířku :)
vycu (13)|13.1.2011 08:45
Chlapi, měl bych jeden dotaz. Pročetl sem snad všechna témata o M10, ale nenašel jsem tu jestli někdo přišel na to jak udělat, aby se po zapnutí telefonu nezapínala GPS. Pokud jsem něco přehlédl prosím nasměrujte mě. Díky
tomsoft (2734)|13.1.2011 09:15
Nepřehlédel. Po restartu je GPS aktivní. Když se zařízení dostane zase do režimu spánku, tak ale GPS už aktivní není, když se zase probduí tak začne hledat satelity. Po restartu vypínám GPS modul. Na tomhle je celá M10 postavená, tak se to prostě po restartu zapne.
Zase na druhou stranu, jak často zařízení restartujete ? Já teda jen velmi zřídka :)
borneo (8)|13.1.2011 19:45
Dnes jsem zkoušel nainstalovat prográmek GPS Dashboard a šlape jak má stačí se jen hnout z místa a jít nějakým směrem.Hned to začne ukazovat vaší rychlost a na kompasu se ukazuje směr chůze.
pbox (1)|13.1.2011 20:17
Jsem celkem spokojený majitel nüvifone M10, avšak jedna věc mne opravdu "vytáčí", sice zvuk upozornění na došlou zprávu z el. bankovnictví od Raiffky. Nikde na googlu jsem pro tento, jinak pohodový přístroj, nenašel funkční návod jak zvuk zvonění STK (SIM Toolkit) přenastavít. Standardně se mi každá zpráva z Raiffky připomíná 3x velmi intenzivním zazvoněním klasického zvonku a to i když zcela omezím nebo vypnu zvuk na postranním ovladači. Je to velmi iritující. Všechny ostatní Ring tóny jsou v pohodě změnitelné a ovladatelné jen ne ten ze SIM Toolkit. Neřešil jste to už někdo?
mics (19)|14.1.2011 09:13
Neřešil jsem to, ale ten zvuk je naprosto katastrofální, s tím souhlasím. Než jdu do banky, tak nejprve ztlumím úplně všechny zvuky (dám pouze na vibrace) a potom to není slyšet. Mě to tedy zvoní dokonce 4x (na úplně první ROM to taky bylo 3x), což navíc strašně dlouho trvá, než se zpráva jenom zobrazí.
kapap1 (61)|14.1.2011 10:40
Ahoj kluci, opět jsem po kratší odmlce zde. Zprávy, které mi odcházejí z tlf, se mi ukládají do konceptů - není to vždycky, ale občas se tak stane. Hledal jsem stránku, kde jsme o tom psali, nicméně jsem asi hledal moc rychle, protože jsem nikde nenašel. Jste schopní poodhalit mi tajemství toho, proč to tak bývá???
Dííík :yes:
permar (552)|14.1.2011 15:13
Už jsem to tu jednou psal..... Občas se to stane i mě,proč ? to prostě nevím,nepřišel jsem na to . Akorát jsem zjistil ,že to dělá u přijmu a následném otevření info zprávy od T-mobile ,že mám na serveru email.....
kapap1 (61)|14.1.2011 18:35
Mi se to stává, když zprávu jen odešlu. Ale ne vždycky.
A navíc přestože jsem odškrtl volbu ukládání kopií odeslaných zpráv do složky Odeslané, stejně se tam odeslané zprávy ukládají?! Není to taky divné???:((
alex_ce4you (3)|14.1.2011 18:37
1.)specifikacia -chipset : Qualcomm MSM 7227 / 600 MHz

v SKTools/System information/Processor mi ovsem ukazuje hodnotu -clock speed: 400 MHz
(procesor MSM7227,core ARM1136EJS)

mrkne niekto, ako sa to zobrazuje vam ?

2.)tiez mate pri telefonovani take strasne echo ? hlavne pri slabsom signali.aj pri najnizsej hlasitosti
permar (552)|14.1.2011 19:38
Verze programu SKTool již nebyla nějaký ten pátek aktualizovaná. Info o procesoru z tohoto programu ,bych bral s rezervou.... Sám jistě zjistíš ,že některé věci dělá SKTool korektně a jiné ne.
S ozvěnou nemám problém,a dle mého názoru není to vinou M10ky ,ale druhé strany ,vyzkoušej si zavolat na jiné telefony (typy) a sám zjistíš ,že ti to bude dělat jen u některých případů, tzn. ,že vina je na druhé straně..... Já např. volám na tel. přístroje - M10, Samsung Corby,Samsung Monte ,Samsung Galaxy S , Asus P565, Nokie 63.. , LG a jiné ... a vše OK ,bez ozvěny.
alex_ce4you (3)|14.1.2011 19:57
dik. uz som mal obavy, aj ked CPU-benchmark zaradil M10 medzi telefony , ktore maju frekvenciu aj vyssiu ako 600MHz

-s tym echom je to niekedy naozaj hrozne- skoro to vyzera na komunikaciu ako pri starych vysielackach,ked sa za kazdou vetou hovorilo :"prepinam".
co je horsie, tak som to raz zaregistroval aj u pevnej linky,cize to nebude len typom mobilu . mam poslednu oficialnu verziu romky 626-skusim este Pitkovu.
jirkazab (1)|15.1.2011 10:45
to tomsoft a permar:
Problém s mapama vyřešen.Zaktualizoval jsem to na nejnovější verzi (byla tam V4.11.0) a už to frčí. Díky moc za radu.
permar (552)|15.1.2011 11:11
No vidíš ,že to jde...chce si to tu krapet přečíst,je toho zde již hodně ,ale za tu chvilku čtení to stojí...... A to co uvádíš v závorce je verze rádia;) , ROM máš nyní ve verzi 6.26. to jenom tak ,pro upřesnění :)
tomsoft (2734)|16.1.2011 21:45
[quote=mirablezi] zdravím Vás, nechtěli byste se podělit o programy, které nejčastěji používáte a neuměli byste bez nich žít? co je takový základní balík, který tam nahrnete po flashnutí rom atp.[/quote] Já používám klasiku, to znamená kalsický ToDay obrazovka a programy:
Htc_calc.cab
Agenda_One.cab
ae_button_plus_265.cab
SecondToday.cab
SpbWallet_cz.arm.cab
BattClock.3.1.2.cab
RotateSreen.cab
RescoPhoto_7.11.cab
Showcase-1.0.1b.cab
home_time.cab
MS_RDP_v6.5.cab
galarm_2.6.cab
Meteoservis.cab
SPBDiary.v.2.7.0_f.cab
RescoKeyboard_6.cab
SpbPocketPlus4_cz.arm.cab
HomeScreen_PlusPlus.cab
InesoftPhone_reg.cab
+ TomSoft.CAB kde je nastaveno spoustu věcí už předem (vyzváněncí zvuky, nasavení OS atd....)
mirablezi (92)|16.1.2011 22:35
díky za výčet, je pro mě velmi cennej. příště dám do obecné diskuse. zatím se zorientovávám
tomsoft (2734)|17.1.2011 07:57
Jo, v pohodě :)
M10ku není třeba šetřit, ta snese hodně :yes:
permar (552)|17.1.2011 11:02
Pro milovníky zn. Asus mrkněte ZDE.......možná si i něco přečtete:))
tomsoft (2734)|17.1.2011 17:36
Ty jsi ale srandista .... ještě že umím plynule Vietnamsky :D :D :D
Dejte si to do goolu překladače a bude to trochu, i když ne moc, ale srozumitelnější :)
část překladu .... [quote]Asus stroj je jedním z nejkrásnějších zařízení WP7 jsem viděl,[/quote]
permar (552)|17.1.2011 18:16
Měl to být test ,kdo co zvládne přeložit :D ,a ty to hodíš do google no toto:))
pitka (1346)|17.1.2011 19:52
E600 musím mít ;)
V únoru bude oficiálně představen. Ale asi to sem nepatří.:O
permar (552)|17.1.2011 19:57
Tak prosim tri kusy ;-) a mrkni do emailu.....
tomsoft (2734)|17.1.2011 20:09
Né.... Pitka žije :D :yes: :yes:
jo jo, vem to 3x, samozřejmě i zaplať 3x :) :D
Ale opravdu to sem nepatří....
new user (4)|18.1.2011 17:38
Ahoj, právě jsem se stal uživatelem tohoto zázraku a taky mě dostalo to, že na zadním krytu je jen díra na foťák, tedy díra do celého telefonu :( . Myslel jsem si, že je to vada, tak jsem poslal kryt na výměnu, ale vrátil se mi ten samý s omluvou, že mě na to neupozornili dříve. Chci se zeptat, je to opravdu standardní věc, že žádné sklíčko na zadním krytu není? A pokud to tak je, jaké máte zkušenosti se zanešením vnitřních částí telefonu po nějaké době užívání? Existuje nějaké pouzdro na tento telefon/GPS. Předem všem děkuji za informace.
permar (552)|18.1.2011 18:01
Ta "díra" :)) mě ,po dost dlouhé době používání ,vůbec nevadí, je to sic nezvyklé ,ale v pohodě. Nijak zvlášť se nezanáší,teda záleží na druhu a způsobu používání M10ky :D . Na druhou stranu se ti nepoškrábe sklíčko od foťáku ;) .

Zde ti dávám odkaz na pouzdro,fólii pro M10ku , hodně uživatelů jej má z těchto stránek,mohu vřele doporučit. Dokonce je k tomu zde i samostatné vlákno... zde odkaz Fólie a pouzdra

Zde máš odkaz na to vlákno ohledně fólií ;) ZDE
new user (4)|18.1.2011 21:22
Ahoj, díky moc za všechny informace :)
roczki (11)|19.1.2011 18:09
Ahoj lidi. Používám na tomto stroji IGO8 i PRIMO. Vše fachá jak má jenom nemohu rozchodit TMC příjem. Mám přijímač ze starého asusu p750 http://www.itlevne.cz/zbozi/asus-rds-tmc-prijimac-kabel-pro-r600/detail.aspx?p=z:213965&page=6-diskuze , http://www.nakupnasplatky.cz/objects/1074891056.html obě s redukcí a. Bohužel vůbec nic IGO nenajde. Nevím, jestli se musí něco dopsat do protokolu SYS v IGO. Prosím poraďte, nebo doporučte jiný spolehlivý přijímač. Když IGO tak se vším a toto jsem dřív používal.
Dík za pomoc.

tomsoft (2734)|19.1.2011 19:11
No, nevím, ale tohle ti na M10 asi nepojede, protože ty TMC přijímače jsou do USB portu v zařízení, ale když zapneš M10 na auto držák, tak se napájí z konektoru na spodní straně a ten microUSB vstup je buď v té době mrtvý nebo jej systém nepoužívá.
Nezkoušel jsem to teda, ale to asi nepůjde. Navíc neznám schéma zapojení na tom usb konektroru co je v M0, ale tyto TMC zařízení byly jen na konkrétní typy PNA.
tomsoft (2734)|19.1.2011 19:13
[quote=f28mm]ahoj všem, rád bych se pozeptal na pár drobností ohledně Garmin-Asus nüvifone M10. Uvažuju o koupi, jen mi neni jasné, co v něm je vlastně za ty nahrané mapy. Mohl byste mi to někdo specifikovat, ideálně našel bych někde screeny? Respektive jde mi o kvalitu turistické navigace, ne o navigaci do auta. Lze to třeba srovnat s Topo ČR? A druhý dotaz: pokud uvádějí, že v základu jsou mapy 42 zemí, tak v jakém rozlišení, měřítku? Zajímá mě konkrétně mapa Ukrajiny. Dík moc za vaše odpovědi![/quote]
Přesunul jsem to zde. V M10 nejsou žádné turistické mapy, zařízení má normální prodejní verzi Garmin XT + mapy. Myslím, ale že tady jsou uživatelé,
kteří používají M10 na turistiku, tak doufám, že taky něco napíšou :)
roczki (11)|19.1.2011 19:47
Tome a dá se to TMC na tomto přístroji nějak zprovoznit. Ty ho používáš nebo ne.
tomsoft (2734)|19.1.2011 19:56
Na HDčku jsem to používal, ale tady už nemám jak,... a externí TMC se mi nechce kupovat.
Ca ale bude fungovat určitě a asi na každé navigaci, bude normální TMC/RDS přijímač, který se připojí k auto rádiu a přes BT se pak páruje k navi softu, třeba k IGO. Něco jako tohle
roczki (11)|19.1.2011 20:04
Tak zkusím něco takového a uvidím. Když už mám tento stroj tak je škoda nemít aktuální info na silnici.
Díky za radu.
tomsoft (2734)|19.1.2011 20:19
Tak jestli budeš kupovat něco na TMC, tak jedině NAVILOCK. A dej vědět.... do toho bych možná šel taky. :yes:
roczki (11)|19.1.2011 20:38
Tome tak jsem tady našel jedno téma kde se to už řešílo (uživatel KARLIC).

tady nejsi na warez foru, proto uzivej klikaci odkazy
Upraveny linky
tomsoft (2734)|20.1.2011 00:43
Jo jo Roczki, používej klikací linky :)
A s tím RDS/TMC, jo,dyť je to to samé co jsem ti tady psal, tohle fungovat bude určitě.
mirablezi (92)|21.1.2011 14:58
uz jste nekdo zkoušel rozchodit na M10 TopoCzech 3pro? mělo by to jít rozběhat pod Garmin Mobile XT, to by měl být soft kterej ovládá tu integrovanou navigaci ne? tak proc to sakra nejede :-)
permar (552)|21.1.2011 15:19
Myslim si ,ze v M10ce neni klasicky Garmin Mobile XT. Ale nejsem si s tim stoprocentne jisty ,mam pocit,ze se to tady jiz resilo,jelikoz nejsem na PC ,tak ti doporucim si to tu trochu prohledat.....uz jsem to nasel mrkni na stranu 86 v tomto vlakne.
mirablezi (92)|21.1.2011 22:32
mohl bych poprosit o detailnější popis, co se má nainstalovat a jak dále postupovat abych zprovoznil topo 3, ten popis na straně 86 mi nějak moc neříká a když jsem si prošel diskusi na zminovaných stránkách all4.... tak jsem se taky moc nechytl, trochu vyšší dívčí.
mirablezi (92)|21.1.2011 22:53
jen pro upřesnění jsem si podelal topem vse co bylo dosud pekne nastaveno a nasledoval hardreset, dve hodiny dávání dohromady ach jo
Dandee_ce4you (0)|22.1.2011 02:04
Ahoj, tak jsem si v úterý tento týden zakoupil toto zařízení. Bylo to v prodejně OK v Jihlavě za výborných 6000Kč včetně nabíječky a držáku do auta. Za tuto cenu nemám vůbec žádné připomínky, jen mojí manželce se moc nelíbí, že koukám do další divné krabičky. Pár restartů mám za sebou a aktualizaci na verzi 6.26. Bohužel se mi tam zatím nepodařila dát ta Pitkova (jasně, že z neznalosti použití soboru.abi), na to přijdu možná časem, jako na vše, co považuji za důležité - použitelné. Pěkný víkend. Dandee
permar (552)|22.1.2011 07:46
Pro mirablezi : Nevim jak tobe ,ale ten navod na strane 86 se mi jevi celkem jasny,kdyz tak zkus kontaktovat daneho uzivatele ,ktery tento prispevek napsal. A drobna rada,kdyz laborujes s nejakym programem,je dobre si pred jeho instalaci udelat SPB Backup,proste zalohu. Pokud ti program neco rozhodi,tak jak popisujes,tak das zpet vse ze zalohy,zalezitost peti minut.....
tomsoft (2734)|22.1.2011 11:27
to: Dandee
Tak vítej do klubu :yes: :))
Jsem si jist, že i tu Pitkovu ROM tam dostaneš.... tohle jsi asi četl :)
fikes (1)|22.1.2011 11:40
Instalace zakoupených map Topo do M10 se provádí pomocí programu MapSource.
Doporučuji se seznámit se všemi nabídkami programu.

Návod pro zakoupené mapy
Připojit M10 k PC přes USB jako Velokapacitní zařízení (ne !!!! jako ActiveSync)
Na PC spustit MapSource.
Pomůcky -> Získání ID jednotky -> Najít zařízení
Získané ID zařízení použít při registraci u Garmina k odemčení map.
V MapSource pomoci Nástroj mapa přetažením myší označit mapy.
Mapy odeslat do zařízení.
V M10 vznikl soubor:
My Storage\Map\GMAPSUPP.IMG
Odpojit M10 od PC!!!
Na M10 spustit Nástroje (Modrá ikona s mapou a klíčem přes pravý roh)
Spravovat udaje -> Sady map -> MapSource (zaškrtnout mapu kterou chci zobrazit)

// TomSoft - vrátil jsem ten text zpět, v pořádku.
permar (552)|22.1.2011 12:10
Super ,díky za návod pro ostatní kdo chtějí používat Topo mapy na M10ce.:yes:
tomsoft (2734)|22.1.2011 13:02
Možná hloupý dotaz, ale psalo mi pár lidí....
[quote]Je to vůbec legální?
Neporuší se tím záruka?
Co když budu zařízení muset reklamovat?[/quote]
Osobně bych na první otázku odpověděl ANO a pak smazal daný post.
Proč? Protože když někde vidím slovo "odemčení map" tak mi to zavání WAREZem. :no:
permar (552)|22.1.2011 13:18
To odemčení map ,pokud mě paměť neklame , se takto nazývá. Když si někdo koupí ofico Garmin mapy + program Map Source, tak při práci v PC po přidání nových map se musí tzv . ODEMKNOUT . Vloží aktivační klíč dle ID zařízení ,které obdržel od Garminu při koupi daného produktu......
Jinými slovy řečeno,když si koupím licencované mapy ,tak je používám jen já a nikdo si je bez odemknutí nemůže nahrát do svého zařízení........viz přiložený obrázek.
Opravte mě pokud se pletu.......mohu se mýlit.
A že se to dá obejít jinou cestou, je věc jiná ,ale to už je o něčem jiném.......
tomsoft (2734)|22.1.2011 13:44
Děkuji za vysvětlení, ale stejně, jak vidím, tak "fikes" upravil svůj post.... to jsi nemusel, ale děkuji.
Zde na fóru je warez zakázán, tak to prosím respektujme :yes:
Jestli je to v pořádku a tímto návodem se nikdo nedopouští ničeho "nekalého" tak se omlouvám za poplach :)