Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|7.12.2010 18:43
Nová doba, nový život, nový XICHT :)
permar (552)|7.12.2010 18:44
Ale sluší ti to,odborníka s jeho-tvojí-profesí budeme na jistých akcích potřebovat :D :yes:
TEAM_ce4you (72)|7.12.2010 20:45
Ten Asus opravdu nevypadá vůbec špatně, dá se odhadnout jestli a jaká tam půjde nainstalovat kvalitní hlasová navigace ?
tomsoft (2734)|7.12.2010 21:38
Je tam Windows Phone 7, takže se nedá odhadnout nic :))
kapap1 (61)|8.12.2010 14:05
Ahoj kluci.
Měl bych na vás pár dotazů - vypadáte jako ti, kdo by mi mohl pomoci s odstraněním mých závad na zde toliko probírané M-10.
Minulý týden jsem si zakoupil tento přístroj, z lehkomyslnosti jsem se nepodíval na verzi nainstalovaných map Garmin, přístroj sem zaregistroval a směle začal mapy upgradovat. A od té doby ejhle - při stisku prohlížeče map se mi na displeji zobrazí hláška, že musím telefon přepnout z velkokapacitního zařízení, jinak nebudou mapové podklady přístupné. Ale nastavení USB (to je totiž v telefonu jediné místo, kde jsem zjistil, že se dá něco takového přepínat) stojí zatrhnutá aplikace ActiveSync a zatrženy jsou i rozšířené fce tohoto připojení. Telefon jsem už několikrát restartoval (i za pomoci výchozích obnovení výrobce), ale nic platné.
Další problém, který se objevil, je skutečnost, že mám k dispozici nový fw M10_ALL_V6.26.0_Modem_V4.7.14_Ship_CSY_app_CZE00_V5.3.2, ale detekce telefonu připojeného k pc prostřednictvím usb je nemožná?! (podotýkám, že mám nainstalováno ActiveSync 4.5, win xp professional, firewall je vypnut). Tuto proceduru jsem zkoušel i na jiném pc, ale vše se opakovalo.
Kontaktoval jsem technickou podporu Asus, kde mi ochotný technik či operátor radil, co všechno můžu zkusit udělat a jak můžu prostřednictvím přenesení nového fw na paměťovou kartu tento fw začít instalovat stiskem tlačítek hlasitosti nahoru a power, ale k mému údivu se nedělo opět nic?! (vyjma toho, že mi telefon po puštění tlačítek nabídl možnost zařízení vypnou) - ještě snad malý detail - byť má aktualizace příponu .exe, tak po pokusu rozbalit jej přímo z paměti telefonu instalace po chvilce skončila.
Tak co teď??? Máte nějaký zaručený tip, jak na toto zařízení???
pitka (1346)|8.12.2010 20:18
to kapap1 :
již se řešilo, viz str. 73 anebo použít pomůcku "hledej brouku"....
lula_ce4you (57)|8.12.2010 20:30
to kapap1:
ahoj , nejsem z těch , který je v tomto směru kovaný viz. pitka, tomsoft , permar a jiní.
Udělej hardreset , musíš docílit spojení m10 a activeSync . Pokud budeš propojený , tak použij novou ROMku M10_ALL_V6.26.0 , ta podporuje upgradované mapy od Garmina.
Nevím jestli jsi už stáhl nové mapy od Garmina ? Měly být uloženy my storage/system ... pokud ti stávající mapy nepojedou - udělej upgrade map od Garminu .
Vše je otázkou nové ROMky , která podporuje mapy větší jak 2GB.
zatím zdar
kapap1 (61)|8.12.2010 21:22
Tak na to ti můžu říct jen jedno, brouku - na straně 73 je tak akorát velké víš co??? Je sice pravdou, že existuje i nějaká možnost vyhledávání témat, ale to bych tam musel nasáčkovat obsah celého textu a sedět u toho tak 14 dní při těch příspěvcích, co tady už jsou. :-D
Tak tedy ještě jednou a v kostce, o co mi jde - telefon mi po updatu chybných mapových podkladů ze serveru Garmina prostě nechce přejít z velkokapacitního zařízení na toto zařízení či jak si ve skutečnosti v průzkumníku m-10 říká. Z technické podpory jsem si stáhl mapy původní, přidal k nim soubor .unl (ale obávám se, jestli není po updatu infikovaný těmi chybnými mapami) a pořád se mi objevuje stejná hláška o přepnutí telefonu do jiného režimu než velkokapacitního zařízení.
V případě pokusu o refresh firmware mě má taky na háku, protože se nespojí s ActiveSync ani CZ a ani US. Prostřednictvím tlačítek HW instalace FW taky nejede.
Tak a co teda teď???
(podotýkám, že si s tímto problémem asi neví rady ani na technické podpoře - už se mnou nekomunikují :-D)
kapap1 (61)|8.12.2010 21:29
Takže zatím mám za sebou úspěšný (podotýkám několikátý) HR. A světe div se - NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC. Ani obraz ani zvuk. Prostě se telefon rozhodl, že s ActiveSync komunikovat nebude!!!!
A co na to poradce při potížích???

Nelze získat adresu IP zařízení. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s adresami IP. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Nelze navázat připojení mezi počítačem a zařízením. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s připojením. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

lula_ce4you (57)|8.12.2010 21:38
furt si meleš tu svou.
Udělej hardreset a pokud propojíš m10ku s activeSync -nainstaluj novou romku M10_ALL_V6.26.0_
nic jiného ti nepomůže , jenom tato obsahuje možnost čtení map po upgradu z Garmina.......
lula_ce4you (57)|8.12.2010 21:46
Hmmmm . tak si stáhni poslední romku - pitkovu - s koncovkou .abi a flešni ji z karty a potom se pokus spojit přez active Sync

joo a zkus rest.PC
TEAM_ce4you (72)|8.12.2010 21:58
Zdravím pány kolegy, může mi někdo z profíků polopaticky vysvětlit v čem všem je rozdíl mezi ROM 6.22 a ROM M10_ALL_V6.26.0_ ? Děkuji
kapap1 (61)|8.12.2010 22:23
[quote=lula]Hmmmm . tak si stáhni poslední romku - pitkovu - s koncovkou .abi a flešni ji z karty a potom se pokus spojit přez active Sync

joo a zkus rest.PC[/quote]

máš tip, kde bych ji mohl najít??? díííky

lula_ce4you (57)|8.12.2010 22:27

ROM WVGA WM6.5.3 CZ - OS 23121 5.3.6 - cZonee na první straně
tomsoft (2734)|8.12.2010 22:29
to: kapap1
Pitka měl na mysli na straně 73 tento příspěvek kde se píše o tom, že v mapách je chyba a protože jsi to aktualizoval, tak tam máš vadné mapy.
Takže jediný problém bych viděl v tom, že ti nejde flešnout ROM, resp. nefunguje komunikace PC-M10.
Když to připojíš USB kabelem k PC, tak máš nastaven v zařízení režim AC, to asi ano, a dostaneš se takhle do zařízení přes průzkumníka?

Jinak dotazy a ROM je snad v sekci ROM ne?
A ta nejnovější je ZDE
TEAM_ce4you (72)|8.12.2010 22:58
To sice chápu, ale neřeší to, že jako naprostý laik nevím jaký je v nich rozdíl a v čem je ta nová lepší. Díky
tomsoft (2734)|8.12.2010 23:09
No jaký je rozdíl mezi SP2 a SP3 pro Windows XP? Ale máš ho (tedy pokud máš XPčka :) )
Je to oficiální ROM
Nová verze firmware pro radio
Nová verze ExtROM
A předpokládám, že další opravy nebo jiné drobné vylepšení, které přináši každá nová ROM. Už ji mám teď 24 hodin, co jsem napsal si můžeš přečít ZDE
TEAM_ce4you (72)|8.12.2010 23:34
Prosím tě, já vím, že už jsem únavnej, ale o nové ROM jak se zmiňuješ tak myslíš ROM 6.22 a nebo jak jsem četl na předchozí straně ROM 6.26 ? Děkuji pěkně
tomsoft (2734)|8.12.2010 23:39
6.22 není nová, takže píšu o 6.26.
Mám to i uvedené v podpise :)
kapap1 (61)|9.12.2010 07:19
[quote=tomsoft]to: kapap1
Pitka měl na mysli na straně 73 tento příspěvek kde se píše o tom, že v mapách je chyba a protože jsi to aktualizoval, tak tam máš vadné mapy.
Takže jediný problém bych viděl v tom, že ti nejde flešnout ROM, resp. nefunguje komunikace PC-M10.
Když to připojíš USB kabelem k PC, tak máš nastaven v zařízení režim AC, to asi ano, a dostaneš se takhle do zařízení přes průzkumníka?

Jinak dotazy a ROM je snad v sekci ROM ne?
A ta nejnovější je ZDE[/quote]

Děkuji za info - o vadných mapách vím od pondělí od pracovníků technické podpory Asus. Takže je mi jasné, že problémy vznikly nejspíš díky aktualizaci. Co mi už tak jasné není, je skutečnost, že jsem se snažil udělat tvrdý restart telefonu, někde na tomto webu jsem se dočetl o postupu, ten jsem aplikoval v praxi, údajně se měl telefon na něco zeptat a já potvrdit zeleným tlačítkem, ale on se prostě jen restne a nic víc.
Pokud se jej snažím dostat do režimu bootloader tvrdým resetem (nejdřív stisknu volume dolů, pak tlačítko reset, u černé obrazovky volume nahoru), stejně mi telefon nenabídne bootloader a jen se restartuje?!
Připojený telefon kabelem k pc nevidím ani v průzkumníku XP.
A co se otázek o ROM týče - ano, zajisté tu je sekce, kde se řeší tyto problémy, ale pokud jsem si všiml dobře, tak se tato sekce jmenuje Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti... ???? Netváří se tento název univerzálně??? (teda nehledě na to, že těch problémů, které můj telefon vykazuje, je hned víc???) ;-)

Ale i tak dííííky za pomoc

tomsoft (2734)|9.12.2010 08:16
HR, tedy výchozí nastavení od výrobce nemušsíš dělat jen pomocí těch tlačítek, ale přímo z OS.
Start - nastavení - Systém - Výchozí hodnoty zde pak zdat 1234 OK ANO a je to. Tvrdší už to nebude.
Pak proběhne restart a začne so znovu spouštět nový "prázdný" windows.
Otázky na ROM jsem nemyslel na Tebe, ale nevadí, tak se nemuíš hned čertit.
Pokud nevidíš M10 ani v průzkumníkovi, tak je problém ve Windows XP v ovladačích nebo jiných a nebo v M10, kabelu.
Instaloval jsi také ovladače pro M10 pro XPčka? Na CD k M10 jsou.
JIný PC jsi zkoušel, to jsi myslím psal, ale jestli to byl nějaký PC, kde nebylo nikdy zapojeno podobné zařízení, tak to bude asi stejné jak na Tvém.
Zkus ten HR, jiný USB kabel, jiný PC s, kde už je funkční AC pro jiné zařízení.
Máš jinak všechny aktualizace ve Windows? Je v PC nainstalovaný Microsoft .NET nějaké verze 2 a vyšší?
Dokud se nedostaneš do M10 přes Průzkumníka, tak se nedostaneš dál....
permar (552)|9.12.2010 08:22
[quote=kapap1]
...Pokud se jej snažím dostat do režimu bootloader tvrdým resetem (nejdřív stisknu volume dolů, pak tlačítko reset, u černé obrazovky volume nahoru), stejně mi telefon nenabídne bootloader a jen se restartuje?!
[/quote]

Jenom tě trochu opravím, tlačítko volume dolů + reset byl jsi měl zmáčnout současně !!!a chvíli podržet - na obrazovce se pak objeví odpočet do HR v tom momentě stiskneš tlačítko volume nahoru a jsi v bootloaderu..... chce to krapet trvělivost a věř mi musí to jít!
kapap1 (61)|9.12.2010 14:21
to: tomsoft
Z toho všeho, co popisuješ, jsem všechno udělal snad ............................... nespočetněkrát :-D
Za tu ROMku se nečertím - na mě by mohl leckdo štípat dříví. ;-)
Ovladače pro M-10 jsou nainstalovány, kabely jsem zkoušel přehazovat (jak z origo balení tak i kabel od nokie), ale houby platné!!!
XP jsou aktualizovány tak, že by se Bill Gates divil a zároveň by ze mě měl radost a co se frameworku týče, tak mám minimálně 3.5 ne-li 4?!
Ale v poradci pro odstraňování potíží píšou, že je zapotřebí vypnout v ochraně firewallu tři soubory AC (nicméně když jsem odpojil po dobu připojení tlf k pc celý firewall, tak to bylo zřejmě taky správně, ne???)
Jo a u toho konkurenčního pc netuším, jestli s ním byl někdy v minulosti spárovaný podobný přístroj jako je tento chytrý sráč od Asusu?! :-)
kapap1 (61)|9.12.2010 14:25
to: permar
Jenom tě trochu opravím, tlačítko volume dolů + reset byl jsi měl zmáčnout současně !!!a chvíli podržet - na obrazovce se pak objeví odpočet do HR v tom momentě stiskneš tlačítko volume nahoru a jsi v bootloaderu..... chce to krapet trvělivost a věř mi musí to jít! [/quote]

Možná to vyznělo špatně, ale udělal jsem to tak, že jsem nejdřív stiskl volume-, tlačítko jsem celou dobu, než jsem stiskl reset držel, poté přístroj zavibroval, u černé obrazovky jsem mačkal volume+, ale telefon se prostě jen resetnul, naběhl systém a mohl jsem vesele telefonovat nebo posílat sms :-D
tomsoft (2734)|9.12.2010 14:52
to: kapap1
Sorry za upravené příspěvky, ale citace celého příspěvku, navíc když je to zjevné, není nutná.... je to i v pravidelech (Pravidlo 1-9).
Ale k věci. Tak pokud jsi zkoušel vše co jsi psal, tak to je k ničemu. Asi bych to vyhodil.
Ale ještě se zeptám, a když to připojíš k PC a M10 bude jako MassStorage, tak taky nic? Disk v XP žádný nepřibude ?
Jestli ne, tak bych reklamoval a vůbec bych se s tím ne*ral.
permar (552)|9.12.2010 15:51
To kapap1: Já ti ale píšu,že se ti musí objevit na obrazovce odpočet - sekundy do kdy máš udělat ,či nikoliv ,HR. Nemačkej tlačítko volume nahoru ,když je jen černá obrazovka...
Pavel.ct (15)|9.12.2010 19:50
Taky já, jakožto nezkušený uživatel, jsem měl stejný problém a po zakoupní přístroje tuto sobotu jsem mezi prvními operacemi upgradoval mapu. A při pokusu o zobrazení mapy vyskočila stejné hláška jako uvádí kapa1.
Až dnes jsem se odhodlal (nejsem žádný IT odborník) a zkusil jsem, jak vy říkáte "flešnout ROMku" nejnovější verzí 6.26. Když to chroustalo v přístroječku, tak mě pěkně cvakalo, ale konec byl úspěšný. Díky za rady a návody, které zde prezentujete!!!
Ještě se zrovna zeptám, jak si správně přidal do přístroječku další mapu, třeba TOPO czech 2010, tak aby šlo mezi mapama přepínat používat jednou v autě tu a jindy tu (v terénu). Jak lze mapu správně instalovat z mapsource? Nejideálnější by asi bylo nainstalovat na storage card, aby se nezaplňovala paměť přístroje.
Vím, že do terénu je ideální nějaká outdoor (vlastním Garmin 60x, TOPO Czech 2010 pro), ale mobil mám v kapse pořád...
Díky za vaše rady.

permar (552)|9.12.2010 19:58
To Pavel.ct : Prosim necituj jine prispevky v takovem zneni,za chvili by se to tady "zarvalo" a nikdo by se v tom pak nevyznal :-). A ted k tem topo mapam, nevim zda to pujde dat pres MapSource,nezkousel jsem to,myslim si ,ze je to u M10ky krapet jinak. Mozna nekdo jiny ti na to odpovi,ale kazdopadne to vyzkousej,za to nic nedas,aspon si to vyzkousis,popripade poradis jinym uzivatelum....
roze_ce4you (76)|9.12.2010 20:09
To Pavel.ct: ToPo mapu dostaneš do M10 v pohodě přes MapSource. M10 musí být k PC připojena v režimu USB storage.
Když si tento typ na M10 volíš, tak si zvolíš zda po připojení k PC bude vidět interní paměť M10 nebo karta.
Pavel.ct (15)|9.12.2010 20:14
OK, omlouvám se ;o)
No já už to zkoušel, a to když mě po aktualizaci přestala chodit vestavěná mapa. Z mapsource jsem tam poslal Topo a chodilo to. Na srorage cart se vytvořila složka a tam se ta mapa natáhla a chodilo to. Pak jsem to odstanil a poslal jsem přes mapsource do přístroječku CNE, ale jenom část (něco kolem republiky, jelikož celá se tam vzhledem k volným datům na storage cart nevešla) a tak mě alespoň mapa chodila takto krkolomě, než jsem nahrál ten nový ROM.
Pavel.ct (15)|9.12.2010 20:19
To Roze: Jasný, to mě šlo, ale mapa se nastěhovala do my storage i když jsem měl spojení přepnutý do strage USB. Chtěl bych tu mapu dostat do storage card, aby to nezabíralo místo. Nebo třeba kdybych chtěl používat těch map víc, tak se za chvíli na my storage nevejdou...
roze_ce4you (76)|9.12.2010 20:22
No, mě léta praxe naučila nedělat na ničem a nikdy bezhlavý upgrade. Funguji stále na M10 s původní originální ROM a původním City Navigator.
Necítím se ničím ochuzen a taky nemusím řešit návaznost verzí nebo nějakou nefunkčnost. Je to rozhodnutí každého z nás.

Jako mass storage můžeš M10 k PC připojit POUZE tak, že na PC bude vidět buď interní paměť telefonu (tj. i Moje úložiště) nebo jen kartu.
Obojí není myslím možné. Pokud vidíš na PC jenom kartu, tak ani MapSorce nevidí nic jiného než kartu :-)
permar (552)|9.12.2010 21:00
To roze : Nemusis se bat nejakeho,bezhlaveho,upgrade. Je to vse ofico od vyrobce,takze obavy jdou stranou, a ver ,ze vylepseni jsou znat. Ale presne jak pises,je to na kazdem z nas. Na druhou stranu musim uznat,ze i "prvni" verze ROM je skvela,v porovnani s ROM ,ktere obsahuji jine znacky PDA s WM 6.5...
tomsoft (2734)|9.12.2010 21:48
Flešování 3x ZDAR :D
Moc rád bych se zapojil do debaty o mapách, ale na M10 mi nějak unikl celý navigační soft, takže na My Storage už nemám žádné mapy, ale jen MP3.
A jsem spokojen s jinou navigací, hádejte jakou :)
Co se týče flešování, tak je to každého věc, to jo, ale není to jako na jiných zařízeních s WM 6.5, kde NEplatí pravidlo "Čím novější, tím lepší".
Na M10 je to ale pravda :yes:
roze_ce4you (76)|9.12.2010 22:14
Sakra, tak já si tu ROMku asi tedy taky upgraduju :D:D
tomsoft (2734)|9.12.2010 22:25
:D :D :D
Tak jsem to nemyslel... a nechtěl jsem tě nějak nutit, ale když se teda sám a svobodně rozhodneš, tak uděláš jen dobře :)
Jestli jo, tak tady pak můžu dát jeden CAB, který jsem si dělal, protože většinou (teda vlastně pořád) jsem flešoval jen ROM by Pitka a teď jsem chtěl
vyzkoušet tu ofiko.... ale protože některé věci jako EULA, odsouhlašení instalaci nějakého CABu a další věci tam jsou, tak jsem je vyhodil.
CABem se to vyhodí samo :)
Kdyby někdo chtěl, tak tady je seznam věcí, které tento CAB upraví:
Při příchozí SMS se zařízení probudí
Vypnutí nutnosti digitálného podpisu CABů, EXE a dalších, ketré pak je nutné odsouhlasit a to zdržuje....
Vypnutí EULY
WiFi bude aktivní i v režimu spánku a nebude se vypínat

P.S.
Permare, ty to nestahuj, ty už to tam máš :)

tomsoft (2734)|9.12.2010 22:43
Chlapi, teď mi psal jeden čerstvý majitel M10, že nemůže sehnat ten originální držák do auta. Nemáte někdo tip, kde ho ještě mají (alza a czc nevedou)
kukatko (3)|9.12.2010 23:05
Tak moc díky za uveřejnění výzvy, ještě než jsem se stačil zaregistrovat. Několik postřehů z této diskuse a stránek Tom Software / uprava sys u iGO8 /jsem už aplikoval a těším se na další. Zatím dobrou a zase zítra po práci.
pitka (1346)|9.12.2010 23:31
Sady :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tomsoft (2734)|9.12.2010 23:39
To jsem už viděl, ale ani jedna sada neexistuje :?
Oni všchini ti prodejci to snad už ani nemají, protože značka už neexistuje :O
TEAM_ce4you (72)|10.12.2010 01:03
Já si myslím, že by ho mohli mít zde: GPSCENTRUM PRAHA
permar (552)|10.12.2010 06:28
Držák třeba ZDE.........ale jinde už nejsou :?
kukatko (3)|10.12.2010 09:25
Díky, za pomoc již jsem objednal a budu doufat. Používat pro M10 nějaký univerzál nechci.
kapap1 (61)|10.12.2010 09:33
[quote=permar]To kapap1: Já ti ale píšu,že se ti musí objevit na obrazovce odpočet - sekundy do kdy máš udělat ,či nikoliv ,HR. Nemačkej tlačítko volume nahoru ,když je jen černá obrazovka...[/quote]

Problém byl v tom, že se žádný odpočet ani jednou neobjevil, tak jsem zkoušel různé kombinace stisků tlačítek - a nic. Včera šel do servisu. Ani reklamační technik v prodejně s výpočetní technikou si s ním nevěděl rady?! Sám jej skoušel na místě flashnout, dokonce říkal, že se musí celý postup udělat při vynutém telefonu, ale ani on neuspěl.

kapap1 (61)|10.12.2010 09:34
[quote=kukatko]Díky, za pomoc již jsem objednal a budu doufat. Používat pro M10 nějaký univerzál nechci. [/quote]

Hele, já jsem ho koupil už v sadě s telefonem. Ono se to ještě dnes prodává zvlášť???

kapap1 (61)|10.12.2010 09:38
to tomsoft
Sorry za celou citaci příspěvků.
Jako velkokapacitní paměť, případně jako paměťovou kartu jsem jej v pc normálně viděl, jen AC a spojení s ním nebylo možné.
Jak jsem psal permarovi, včera šel do servisu. Tak jsem zvědav, jestli s tím něco udělají nebo ho vymění za nový?! Nicméně je zvláštní, že u týden starého přístroje dokáže jedna špatná aktualizace map udělat takovou neplechu?! :D

tomsoft (2734)|10.12.2010 09:48
To divné je, ale je asi jedno jestli je zařízení staré týden nebo rok. Každopádně dej vědět, jak to dopadlo, protože jsi asi jediný, komu to nekomunikuje přes AS. Až to budeš mít zpátky a bude to OK, tak je jasné, že se tam něco pos... :)
A tak nemá cenu to asi zkoumat. Byla to jen prostě smůla, která se stane maximálně jednou za 10 let (nebo už 2x ?) :)
robbies (1)|11.12.2010 13:27
Ahoj,tak jsem další laik,který aktualizoval mapy a dojel na to ;) ,v pátek jsem M10 dal do gpscentra,snad to dají do kupy.Vůbec mi něšlo přes USB najít Storage,kde jsou uloženy mapy a POI body,ono po stlačení ikony mapy,hláška ,,zařízení ve velkokapacitním modu nemá přístup do paměti přístroje :? ",vysledek - žadné mapy nefungují ...
M1O mám cca 2měsíce,jakou máte zkušenost s výdrží baterky....,ikdyž mám GPS vypnutí,vydrží max.2dny,což mi nepřipadá běžný...,kupoval jsem jí i s držákem v alze...,uvidím jak to dopadne z toho gpscentra,hold bych jí po svátkách dal na reklamačku :?
A s kladnými recenzemi jste mě docela navábily na IGO8..,jdu omrknout podrobnosti....
tomsoft (2734)|11.12.2010 13:36
Tak vítej do klubu :)
Myslí, že jsem si psali maily na téma Mapy a GPSCentrum ... ?
S výdrží baterie je to samozřejmě všelijaké. Je možné ji "vytřískat" za jeden den, ale je taky možné s ní fungovat týden. Záleží opravdu jak je systém nastaven, jaké se používají programy, jak se používá mobilní nebo datová síť, v jakém pásmu je tato síť.
Řekl bych že 2-3 dny je takový standard snad na všech zařízeních s tímto OS. Co jsem zkoušel, tak jsem s M10 fungoval přes 7 dnů.
Minumum hovorů a všechny do 2 minut. Žádné datové přenosy, BT, Wifi, hudba, filmy, pár SMS. Když jsem měl M10 v režimu LETADLO,
tak se mi ji podařilo úplně vybít za 15 dnů, ale to jen ležela na stole, nic víc.
tomato_ce4you (17)|11.12.2010 16:02
Trochu off topic.
Chcel by som sa Vám poďakovať za dobré info na náhradný diel. Firmu SIL.CZ odporúčam. Skvelá komunikácia a všetko prebehlo okej.
Nový vrchný dotykový kryt sa mi dnes podarilo úspešne nahodiť a telefón funguje na 100%. Dokonca jeho citlivosť je vyššia oproti pôvodnému, takže som rád. Výmena mi trvala asi 30 min, kým som na to prišiel :), potom to bola zaležitosť dvoch minút. 600 CZK ušetrených :)
Majte sa a ďakujem.