Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

father (44)|25.11.2010 19:55
Adapterem to zřejmě bude, kabel funguje. Volal jsem na Asus, tam mi řekli, že cena kabelu je 320,- Jen adapter neprodávají.
tomsoft (2734)|25.11.2010 22:02
No jo no :oops:
Tady je třeba i výběr...
father (44)|25.11.2010 22:08
To je prima, díky moc.
pm24_ce4you (6)|29.11.2010 10:49
Dobry den vsetkym.
Z nicoho nic mi prestala M10 vibrovat. Samozrejme ze mam povolene vybrovanie pri zvoneni a pri kliknuti na displej. Nezavibruje ani pri HW tlacitkach.
A ani pri zapnuti, nie som si isty, ale zda sa mi ze pri zapnuti M10 mi zavibrovala. Neviete co s tym? Alebo iba reklamovat?
Peter.
tomsoft (2734)|29.11.2010 10:55
Hm, tak pokud to nevybruje ani při restartu, tak to je špatné....
Asi bych reklamoval, ale samozřejmě nejdříve bych tam hodil ofiko ROMku, udělal pak ještě HR a pokud to nebude vibrovat ani pak, tak jedině reklamace.
pm24_ce4you (6)|29.11.2010 10:59
HR som este nerobil, vyskusam este to. Chcem sa opytat, ked spravim HR - pridem o navigaciu GARMIN ? Mapy su ulozene na "\My Storage\" ale neviem kde su ulozene samotne mapy.
Peter
tomsoft (2734)|29.11.2010 11:25
Ne, o nic nepříjdete. Vše je na My Storage.
Samozřejmě se ale smažou vlastní přidané POI nebo oblíbené a nastavení, ty jsou uložené v zařzení, ale navigační program a mapy jsou v My Storage a ta zůstane po HR stejná. Stejně jako SD karta.
Zippich (20)|30.11.2010 08:12
Také mi to jednou asi na týden přestalo. A stejně jak přestalo, tak zase začalo :-) Zkusil bych párkrát vyndat zandat baterku :-)
vaclavka (10)|30.11.2010 18:09
Ahoj,
zase mam takovy maly problemek. Jde o cas v telefonu. Mam nastaveno synchronizace se siti a cas jde stale o tri minuty napred. Kdyz prepnu na rucni a preridim, pote zase vratim, opet to jde o 3 napřed. Nechal bych tam rucni, ale to bych musel asi prepinat letni cas a na to bych mohl zapomenout. Mam nejnovejsi pitkovu rom a vodafone. Jde to nejak upravit, aby to slo presne? diky.
permar (552)|30.11.2010 18:35
Dej si ,nastav si , čas -Synchronizace se satelity. Nastavení času dle sítě ,mi také čas nešel "přesně", nejpřesněji se mi to jeví prostě synchro se satelity............
tomsoft (2734)|30.11.2010 20:05
Jo jo... přes operátory je to na nic. Kdo ví, co tam mají za cibule :D
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2010 20:10
OT
Sluneční hodiny? ;)
/OT
roze_ce4you (76)|30.11.2010 21:14
[quote=permar]Dej si ,nastav si , čas -Synchronizace se satelity.[/quote]
Nedaří se mi najít to nastavení času pomocí synchronizace se satelity.
Hledal jsem Windows -> Nastavení.


tomsoft (2734)|30.11.2010 21:38
Nemusíš chodit do nějakého nastavení....
Stačí na hlavní obrazovce tapnout po hodinách, zobrazí se to to, co je na obrázku
00351208_time_ZUGe.jpg
roze_ce4you (76)|30.11.2010 21:58
Hmm, byl jsem tedy na správném místě, akorát že tam mám pouze položky pro nastavení data, času a pásma.
Položky pro nastavení synchronizace a letního času tam nemám. Není to tím, že mám oficiální/původní ROM?
tomsoft (2734)|30.11.2010 22:01
Aha... jo, to je tím. To je dostupné až od verze 6.22
roze_ce4you (76)|30.11.2010 22:29
OK, tu synchronizaci budu řešit tedy jako doposud.
Chtěl bych se ale zeptat ještě na toto...
Musel jsem před časem udělat HR, aby mě řádně fungoval Inesoft Dialer (fungovalo mi vše, kromě zobrazení Caller ID a neměl jsem taky možnost výběru kontaktu pro přidání mezi favority). Po HR i toto fungovalo OK. Pak jsem pár týdnu fungoval, ale po přidání poslední verze Meteoservisu se mi vrátil stejný problém s Inesoftem. Předpokládám, že takový tomsoft asi tuto kombinaci (Inesoft v.7 a Meteoservis) provozuje, co? Nemůže záležet na pořadí sledu instalací těch softů?
tomsoft (2734)|30.11.2010 23:12
To není v kombibaci těch softů...., bohužel používáš, stejně jako já TRIAL verzi Inesoftu a i když použiješ nějaký ten TrialReset, který někde snad leží,
tak program Inesfot stejně pozná, že ho používáš více než 15 dnů a začne dělat tyto věci, jako nezobrazení Příchozího hovoru, tak jak je nastaven, nevyhledává kontakty v Dialeru atd... MetoServis s tím nemá nic společného.
Někteří z nás to vyřešili a Inesoft si zakoupili a tyto problémy samozřejmě rázem mizí :)
Uvažuju o tom čím dál více, protože Inesoft je asi nejlepší kontakt manažer co jsem viděl. Jo, má taky nějaké ty mouchy, ale to mají všichni.
permar (552)|1.12.2010 08:18
[quote=roze]Hmm, byl jsem tedy na správném místě, akorát že tam mám pouze položky pro nastavení data, času a pásma.
Položky pro nastavení synchronizace a letního času tam nemám. Není to tím, že mám oficiální/původní ROM?[/quote]

Nechci ti do toho mluvit ,ale doporučil bych ti upgrade na novou ROM 6.22 . Změn ,které obsahuje, je hodně.......

lhruska (14)|2.12.2010 09:18
Mám M10 teprve 3dny, díky tomuto vláknu jsem si ji nastavil k obrazu svému a jsem maximálně spokojen až na dvě věci:
1) Je možné v menu , nebo registrech nastavit, aby fungovala GPS i když vypnu displej tlacitkem na telefonu ? Používám OZI a když se s vypnutym displejem přesunu z místa A do místa B a pak tlačítkem na telefonu displej aktivuji, tak se GPS znovu chyta a místo trasy , kterou jsem prošel mi propojí místo kde jsem displej vypnul s mistem kde jsem displej zapnul přímou čarou. :(( Na Omnii II GPS funguje automaticky i po vypnutí displeje dál, ale zase má tak mizernou citlivos, že když už chytne signál, tak radši nedýchat nekýchat :) .
2) velikost souboru fotky z M10 mám i na plné rozlišení 2592x1552 jen kolem 390kB , fotka se mi při prohlížení na PC zdá jako kdyby byla focena jen tak na 2Mpix , ale v infu je zmíněno plné rozlišení, tak nevím. Fokta z Omnie II , která má také 5Mpix foťák má velikost kolem 1,5MB a je neporovnatelně lepší a nechce se mi věřit , že je to jen tím, že má Omnie autofocus. Otázka tedy zní , mám něco v M10 špatně nastaveno, nebo má M10 opravdu tak mizerný foťák a velikost souboru kolem 390kB je při 5Mpix normální ?
Chtěl bych Omnii definitivně odstavit , ale tyto dvě věci mi v tom zatím brání.
Předem díky za radu.
Phlo (25)|2.12.2010 09:34
zdarec, dalo by se v registrech nastavit automatické zapnutí bluetooth po vložení telefonu do držáku v autě (podobně jak je tomu u GPSky)? Díky Petr
tomsoft (2734)|2.12.2010 10:41
to: lahr
S tou GPS... nevím, to jsem nezkoumal jestli to jde aktivovat i když je vypnutý displej. S Wifi to tak udělat jde, tak doufám, že to půjde i s GPS.
A s tím foťákem... já to mám nastaveno stejně jako ty a mám ty fotky taky cca 450kb. viz obrázek s vlastností jedné fotky. Záleží ale co fotíš a s jakým světlem. Fotky nijak moc neřeším, takže i kdyby měla M10 1,0MPx foťák, je mi to jedno.... ale určitě něco napíšou i jiní uživatelé....


to: Phlo
V registrech asi nee.... ale tohle řeším třeba přes program G-Profil nebo jiný program na profily, který umí při nějaké akci telefinu (třeba aktivní napájení) spustit program a mě to spouští takový EXE soubor, který aktivuje BT. Při odpojení ho spustí znovu a tím se BT zase deaktivuje.
Ael samozřejmě jde to pak zapínat libovolně....
00351251_foto_jeSp.jpg
roze_ce4you (76)|2.12.2010 13:22
[quote=tomsoft]To není v kombibaci těch softů...., bohužel používáš, stejně jako já TRIAL verzi Inesoftu ...
Někteří z nás to vyřešili a Inesoft si zakoupili a tyto problémy samozřejmě rázem mizí :)
Uvažuju o tom čím dál více, protože Inesoft je asi nejlepší kontakt manažer co jsem viděl. Jo, má taky nějaké ty mouchy, ale to mají všichni.[/quote]

Po aplikaci doporučeného řešení (rozuměj korektního SerialNumber pro Inesoft) problém skutečně vyřešen.
tomsoft (2734)|2.12.2010 13:28
Sakra hoši... to mi nedělejte... Ty jsi další co si koupil Inesoft?
Už vím, co chci pod stromeček :)
Jdu do toho, páč to za to stojí :yes:
roze_ce4you (76)|2.12.2010 13:31
to lahr: k velikosti souboru fotky ...
Já mám taky nastaveno 2592x1552 a soubory oscilují s velikosti kolem 400KB. Vyjimečně se dostanu k 500KB.
Fotím málo a tak mě nenapadlo se podívat na velikost souborů. Ale teď přijde i mně nějak divné, tj. že jsou ty soubory malé. Kdybys něco zjistil, tak dej vědět. Dík.
roze_ce4you (76)|2.12.2010 13:33
[quote=tomsoft]Sakra hoši... to mi nedělejte... Ty jsi další co si koupil Inesoft? [/quote]
jj, dohodl jsem se strýčkem PayPalem :-)
Fakt to stojí za to.

Kramer Daniel (7)|2.12.2010 17:45
Zdravim panove. Mozna uz se to zde nekdy resilo, ale nemohu se k tomu ted dopatrat. Lze na uvodni obrazovce uplne zrusit listu s tema trema velkyma ikonama (Hovor, Vyhledat, Zobrazit mapu). Uz me vazne dloho pekne se… Mnohokrat dik!
tomsoft (2734)|2.12.2010 18:18
Ano, řešilo... a vyhodit to jde, Více zde
Kramer Daniel (7)|2.12.2010 18:35
Ma poklona tomsofte :-)
tomsoft (2734)|2.12.2010 18:55
Poklona? To je v pohodě :)
Hlavně, že jsi se zbavil těch tlačítek.... dělám to taky :yes:
permar (552)|3.12.2010 08:12
Ještě se vrátím k tématu,dotazu, co na předešlé stránce probírali lahr a tomsoft ,a to foťák a výsledné fotky.Zkuste se podívat a přečíst si první recenzi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Mnoho vám to asi nesdělí ,ale autor této recenze tam jisté věci ohledně focení popisuje...... ale proč jsou výsledné fotky-soubor, na 5Mpx foťák tak "malé" ,tam také ,bohužel,nevysvětluje......
TEAM_ce4you (72)|3.12.2010 11:22
Zdravím všechny, jak jste už stačili určitě zjistit, tak tomu moc nerozumím, ale napadlo mi, jestli u toho foťáku nefunguje nějaká komprimace.
lhruska (14)|3.12.2010 13:13
TEAM: Právě že funguje a zdá se mi být zbytečně vysoká , jenže nejspíš nejde stupeň komprese měnit :? Ale foťák vem čert, nekupoval jsem si M10 kvůli foťáku, ale pro velice citlivou GPS.:cool:
roze_ce4you (76)|3.12.2010 14:10
Dotaz k Meteoservisu...
nemám datový tarif a tak mám v Meteoservisu nastaveno:
a) ať se nespouští automaticky
b) manuální aktualizaci dat při ActiveSync
přesto Meteoservis každou hodinu zapne sám GPRS. Nevím ale co pak dělá, protože...
přehraje zvuk jako po provedené aktualizaci dat (mám to tak nastaveno), ale když kontroluji aktuálnost dat, tak to vypadá že nic nestáhl.
Nemáte s tím nějakou zkušenost? Díky.
lhruska (14)|3.12.2010 14:15
Mě vždy stahne aktualní snímek z radaru a satelitu, jen jendou za více aktualizací posune předpověď a dole přidá další (např. když mám nejbližší předpověď na 16:00, tak do 16:00 se nezmění nic a pak přibude na konci seznamu předpovědí jedna nová )
roze_ce4you (76)|3.12.2010 14:40
OK, mě teď jde ale o to, proč si zapíná GPRS, když si já to nepřeji (a pomocí voleb jsem to dal najevo) a když chci aktualizovat jen při ActiveSync. :-(
tomsoft (2734)|3.12.2010 15:03
Tak hoši... když jsou ty vánoce, tak jsem investoval do Inesoftu :) Je prostě nej :yes:

A k meteoservisu... doporučuji novou verzi , která má mnohem více nastavení i třeba co se týče dat přes GPRS. Když jsem to zkoušel, tak to fungovalo jak má.
Můžeš taky zkusit zaškrtnou volbu Aktualizovat "Jen je-li připojení k internetu aktivní" a vše kde je slovo "Automaticky" vyhodit.
tomato_ce4you (17)|4.12.2010 11:43
Ahoj chlapi. Tak sa mi podarilo roztrieskat sklo na telefóne. Displej nepoškodený. Však máte nápad, kde by sa dal kúpiť ten predok. Nechcem prísť o môjho miláčika :(
permar (552)|4.12.2010 12:12
To tomato : Zkusil bych reklamovat a pěkně poprosit zda by ti to neopravili;) , pokud né ,tak v reklamačním servisu společnosti SIL (dělá pro Asus opravy) mají i náhradní díly ,koukni ZDE, zkus jim napsat a domluvit se na opravě,to bude asi nejlepší řešení.
tomato_ce4you (17)|4.12.2010 12:19
Moc moc moc Ďakujem. Už vidím i ten náhradný diel. Nemohol som sa k nemu dopátrať... Ešte raz vďaka
maslik_ce4you (15)|5.12.2010 09:03
[quote=roze]OK, mě teď jde ale o to, proč si zapíná GPRS, když si já to nepřeji (a pomocí voleb jsem to dal najevo) a když chci aktualizovat jen při ActiveSync. :-([/quote]

Pomocí programu SPB Wireless Monitor zjistíš jaký program se ti připojuje a pak si to můžeš vypnout...
TEAM_ce4you (72)|5.12.2010 20:23
Zdravím pány kolegy, možná bude pro Vás můj dotaz dementní, ale dá se s naším zařízením nějakým způsobem skenovat ? Díky
permar (552)|5.12.2010 21:58
To TEAM : všechno jde když se chce ,koukni a čti ,připadně vyzkoušej [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]....
TEAM_ce4you (72)|6.12.2010 17:50
Zdravím pány kolegy a prosím o radu, v zařízení mám orig. ROM 6,22, a ostatní vše taky orig. včetně audio přehrávače, kartu SDHC 4GB. Zařízení jsem přepnul tak, aby se mi v PC objevilo jako vyměnitelný disk a uložiště jsem zadal Storage Card a přes USB jsem spojil s PC, poté jsem si na SDHC nahrál písničky v MP3. Když jsem potom zapnul přehrávač žádné jsem tam nenašel ale v průzkumníku souboru na kartě byly, tak jsem je zkopíroval také na karte do HUDBY a to se v přehrávači objevilo i hrálo. Problém je ale s tím, že některé stejné písničky jsou v přehrávači nahrané i 3x a za boha je nemohu nijak vymazat. Jak se maže v přehrávači to nevím a když je chci vymazat na kartě nebo na kartě v HUDBĚ tak mi to píše, že to nejde odstranit, že je chyba při odstraňování souboru a potíže s odstraněním souboru, takže jsem bezadný a nevím jak mám ty písničky pročistit a nechat tam pouze jenom ty co chci. Díky Vám za radu
Pavel.ct (15)|6.12.2010 19:25
Zdravím, stal jsem novým majitelem M10. Jako nezkušený uživatel mám jeden dotaz. Nahrál jsem si do stroje další mapu (Topo). Při zobrazení mapy se zobrazuje defaultně topo, ale nikde jsem nenašel jak přepnout do zobrazení CN Europe?
Díky
permar (552)|7.12.2010 14:25
To TEAM : Hudbu,skladby mám na kartě ve složce Hudba( velké H ,ostatní písmena mám malé),vestavěný přehrávač mi z této složky načte vše co potřebuji,když to chci smazat-skladby ,ukončím program na přehrávání hudby přes Task Managera(křížkem se přehrávač jen minimalizuje) a smažu si ve složce Hudba ,na kartě ,vše co potřebuji. prostě s tím co popisuješ nemám sebemenší problém.

To Pavel.ct: V nabídce Start je složka "Utilities" - otevři ji ,v ní najdeš složku Nástroje ,tu otevři, pak klikni na složku Spravovat údaje ,v ní je složka Sady map- podívej se co v ní je ,měly by se ti objevit mapy ,které máš ve složce My Storage .....
TEAM_ce4you (72)|7.12.2010 16:36
Díky za rady, mazat mi to nešlo protože jsem vypnul přehrávač pouze křížkem, ale pořád mi zůstává ten problém, že nevím jak odstranit z přehrávače písničky, které si přehrávač stáhnul z karty (Hudba). Ty mi tam zůstávají pořád, některé i 2x i když jsem je na karte vymazal tak v přehrávači zůstávají stále.
permar (552)|7.12.2010 17:48
Tak si instaluj jiný přehrávač třeba S2P nebo Nitrogen...možnosti je spousta;)

A zde něco pro milovníky značky ASUS čtěte[odkaz, pro zobrazení se přihlaste].......vypadá to zajímavě ;)
tomsoft (2734)|7.12.2010 18:24
Hm, moc pěkné :)
permar (552)|7.12.2010 18:29
Zrovna jsem se dodíval na Hause a on už na mě opět kouká :D :D