Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|22.10.2010 15:19
to: mics
Nechci Tě nabádat... ale bych neřešil. Vždy tam můžeš vrátit tu originál a to i v případě, že zařízení přestane komunikovat přes USB.
A dělal jsi po fleši pak ještě jendou HR?
Zkus ho udělat a jako první věc po novém startu "prázdného" zařízení vyzkoušej ten BT.
roze_ce4you (76)|22.10.2010 15:54
Ještě bych se vrátil k zobrazování fota volajícího v Insesoftu...
Nehraje roli zobrazení při zobrazení fota a dodržení layoutu Caller ID to, zda foto bylo explicitně přiřazeno přímo v Insesoftu?
Omylem se mě totiž podařilo sesynchronizoval M10 s Outlookem a řekl bych, že u těch kontaktů, které si dotáhly foto volajícího z Outlooku se ignoruje layout Caller ID. Foto se roztáhne přes celý displej (i při použití InesoftPhone7_Tomsoft.sav) a nejsou vidět ty 4 horní tlačítka ze Standard VGA.
mics (19)|22.10.2010 16:05
to tomsoft: HR jsem nezkoušel, prakticky ještě nikdy :)
Určitě vyzkouším, ale spíš ze zvědavosti stane se něco "jinak" po HR než po flashi? Nebo myslíš, že to může být způsobené nějakou aplikací?
tomsoft (2734)|22.10.2010 16:24
Po každém fleši - vždy HR. To je pravidlo č.1 :)
A jestli to dělá nějaký další soft, to vyzkoušíš jedině když teď na té romce uděláš HR.
mics (19)|22.10.2010 16:41
Tak HR proveden ještě na originální ROM, takže to večer v autě vyzkouším. Jsem sám zvědav na výsledek.

edit: Tak nepomohlo - jdu zkusit Pitkovu ROM
vaclavka (10)|23.10.2010 12:53
Ahoj,
rad bych poprosil o pomoc. Kdyz mi na M10 nekdo vola, casto se mi stava, ze se objevi jen cislo a ne jmeno. Pritom nekdy to u toho stejneho kontaktu jde, nevi nekdo cim to je?
pomohla by pitkova nejnovejsi flash?
Diky
mics (19)|23.10.2010 15:55
Aktualizoval jsem na Pitkovu poslední ROM, ale problém s bluetooth handsfree zůstává. Tak teď jsem fakt bezradnej, pže takhle to fakt nelze používat...

K Pitkově ROM - zařízení se vůbec nezamyká, to je ale asi předpokládám účel, nejspíš kvůli S2U2, je to tak?
tomsoft (2734)|23.10.2010 16:17
to: vaclavka
A používáš ten originální Dialer nebo nějaký jiný? Já používám Inesfot a to jak pro příchozí hovory a nic podobného se nestalo, ale ten výchozí dialer,
když jsem ho chvilku používal, tak dělal různé věci :)


to: mics
Jo to zamykání je záměrně... pokud chceš, aby se to zamykalo samo, uprav tyto registry
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon]
"Enabled"=dword:0000000[color=red]1[/color]

A s tím BT... já to teď zkoušel a normálně to funguje. Když mi někdo volá, slyším to jen v BT HF, zařízení je potichu.
Ještě mě napdalo, ty jsi psal, že to máš v autě a tam máš M10 v tom aktivním origo držáku?
Máš nějaké HF jen tak do ucha? Nebo nedávej M10 do držáku. Nebo je něco v nastavení toho HF zařízení....
mics (19)|23.10.2010 16:33
to: tomsoft
BT problém už je vyřešen. Po tom co jsem asi tak 10x zavolal sám sobě z jiného tel jsem zjistil, že se to přepne automaticky tam, kde hovor přijmu - tzn. pokud přijmu hovor tlačítkem na BT handsfree, rovnou slyším v HF, když přijmu hovor na telefonu, slyším hovor v telefonu - logiku to sice má, ale je to první telefon, kde jsem toto zažil. Navíc jak jsem psal, v první ROM to fungovalo vždy do HF, ať jsem hovor přijmul kdekoli. Hlavně, že to tedy funguje, už jsem myslel, že budu potřebovat nový foun :))

Každopádně tedy dík za podporu...
tomsoft (2734)|23.10.2010 19:05
No jóóóóó, takhle to ale má fungovat. Když máš BT + HF tak by měl zvuk jit tam, kde to přijmeš :)
Ale jak jsi psal "hlavně, že to tedy funguje..." :yes:
tomsoft (2734)|24.10.2010 00:40
Tak se mi konečně povedlo "vytáhnout" z HTC kalkualčku ;) protože ta výchozí co je ve WM 6.5 je fakt hnus....
Kdo má zájem, tak si ji může nainstalovat a vyměnit tak tu výchozí za tu, co je na obrázku.

Pro ty, kteří tam chtějí mít obě, tak ta výchozí zůstane v adresáři \Windows\MobileCalculator.exe
pitka (1346)|24.10.2010 12:36
Zamykání je vypnuto úmyslně, ale jednou malou úpravou registru si to můžeš opět aktivovat.

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon
"Enabled"=dword:1 zapnuto nebo 0 vypnuto
tomsoft (2734)|24.10.2010 12:58
to: pitka
A jéje ... Ty nečteš? Nepij :)
Tady jsem to psal :sarcastic:
mics (19)|24.10.2010 17:51
to: tomsoft
HTC Kalkulačka :yes: - dobrý počin
pitka (1346)|24.10.2010 19:01
Opakování, matka moudrosti ;)
permar (552)|2.11.2010 16:23
Tady je ale klid :)) , že by před bouří?:)) Mistře , žiješ? hoď nějakou novinku do placu .................;)
TEAM_ce4you (72)|2.11.2010 17:23
Taky se mi zdá, holt jsme si měli nakoupit místo M10 nějaké HTC, Samsungy, Iphony atd. a hned by tady bylo živeji.
tomsoft (2734)|2.11.2010 20:20
To jsi řekl přesně :yes:
Ale mám doma ještě HTC HD a je to jen a jen ROMkou. Teď jsem dal do HDčka jednu opravdu LITE ROM s WM 6.1 a takhle rychle HDčko nikdy nešlapalo. Je to sice trochu mimo téma, ale musel jsem to napsat :)
Jo, je klid, vše funguje jak má, tak není co řešit.
A jak jste mohli číst třeba ZDE, tak myslím, že už nic extra nového nebude,
teda aspoň co se týče výrobce. Takže zbývá jedině mistr Pitka :yes:
pitka (1346)|2.11.2010 22:40
Úplně bych to nezatracoval. Podporu snad ještě budou dělat.
Navíc Asus pojede dále, ale jen zase pod svou značkou.
Je spíše otázka jestli je bude zajímat CZ. Oni ted´žijí hlavně z Asie.
Rovněž aktualizace map by měla fungovat nadále.
Takže keeeeep cooooool :D

PS
už jsem si nedávno všiml, že na podpoře Asusu je jen a jen M10 FW přímo od Asusu.
Také splash logo "Asus" a ne už žádný GarminAsus.
A Tomsoft má pravdu, že ovladače a systém se jim opravdu povedl. Není zatím příliš nápadů co a jak změnit.
Možná downgrade na 6.1 ??;) Ale není to posun je to jen taková znouzectnost.

tomsoft (2734)|2.11.2010 23:05
No Petře, já jsi právě na HDčko nahodil tu super ROMku, která je na WM 6.1 a z HDčka je raketa. Jak by to bylo na M10 netuším, protože ovladače
a další věci by nemuseli fungovat tak dobře jako na WM 6.5.
Ale kdyby jsi se moc nudil, určitě bych 6.1ky nahodil :)
Ale není to nijak smrtelně důležité a nevím jestli bych nebyl sám, kdo by si ROM s WM 6.1 nahodil :)
pitka (1346)|2.11.2010 23:07
Úplně blbej nápad to není. Budu přemýšlet a testovat.
Myslím, že by to mělo jít.
tomsoft (2734)|2.11.2010 23:13
Hm, tak to je slovo do pranice :yes: :yes: :yes:
permar (552)|3.11.2010 10:16
No kucí,je třeba se dívat ku předu - ni krok zpět :-)..... jediné co beru jako omluvu je to,že naše zařízení je bez chyby,a vy se už nudíte :-)......
tomsoft (2734)|3.11.2010 11:44
Kupředu? To by jsi raději chtěl mít v M10 WP7 nebo dokonce Androida :?:
No to já tedy NEE :no: :no:
Ale Pitka něco vykoumá :)
permar (552)|3.11.2010 11:53
Já taky nechtěl do EU - a jsem tam, :D ..... prostě jednou nás to vše inovované a "nové" "lepší" dostihne a pak ještě budeme vrnět blahem :)) ,že ten Android či WM7 jsou skvělé věci :D
tomsoft (2734)|3.11.2010 11:57
Ty sis šlehnul ne :D :D :D :D
permar (552)|3.11.2010 12:02
Kruci, já věděl ,že to poznáš :D :D , není nad ostravský vzduch v pravé poledne - to se nadechneš a jsi v rauši :D :D
TEAM_ce4you (72)|4.11.2010 19:18
Zdravím pány kolegy a mám pouze dotaz jestli lze použít M10 jako zdroj připojení notebooku k internetu (jsem s M10 připojený ke 3G) ? Pokud je to možné tak prosím o podrobný a polopatický postup. Děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|4.11.2010 20:02
link je to sice na starší, ale jako hrubý návod by to mohlo stačit
tomsoft (2734)|4.11.2010 20:56
to: TEAM
Jo, jak psal Zdenek, ale to už je fakt kapku starší...
V M10 už to vše je. Takže stačí jen si vybrat...
Pokud chceš sdílet internet z M10 do NB přes Wifi - v Bezdrátovém manageru je přímo Sdílení internetu"
Pokud chceš sdílet internet z M10 do NB přes USB kabel - po připojení USB kabelu k PC, zvolit možnost "Sdílení internetu"
Rychlost internetu bude stejná v NB jak přes USB nebo Wifi, jde jen o to, aby jsi nyvycucal baterii moc rychle, takže přes USB je to asi lepší.
Já jsem to jendou zkoušel přes Wifi a jelo přes M10 pět další NB a vše bylo OK, ale baterie se ztrácela před očima :)
TEAM_ce4you (72)|4.11.2010 23:37
Jo jo, přes to USB by to bylo ideální a to zvolit možnost "Sdílení internetu"
nastavím na M10 nebo na PC ? Děkuji
tomsoft (2734)|5.11.2010 00:02
Na M10.
když připojíš USB kabel, tak se tam přece objeví dialog jak použít USB
1- Active Sync
2- Mass Storage
3- Sdílení internetu
takže 3 je správně
mekelle_ce4you (5)|7.11.2010 23:56
Pekný deň
používam nüvifone M10 len pár týždňov, ale teraz som narazil na problém.
Neviem sa pripojiť do žiadnej Wi-fi siete. Predtým som to skúšal len v domácej sieti, vždy si to vypýtalo heslo a bol som pripojený. Teraz len indikuje snahu pripojiť sa a robí tak "do nekonečna".
Ak sa pokúsim pripojiť do cudzej siete, tiež sa tam nedostanem. Zvláštne je, že sa ani nedostanem do štádia, aby si telefón vyžiadal heslo na prísdup do Wi-fi siete...
Ďakujem za každú dobre mienenp radu :)
tomsoft (2734)|8.11.2010 00:06
Těžko říct... zkus se ke stejné síti připojit z nějakého jiného zařízení, třeba z NB nebo jiného PDA, jestli nneí problém na tom přístupovém bodě.
Pak se ještě můžeš podívat do "Nabídka Start - Nastavení - Připojení - WiFi a tam zkus odstranit všechny stávající profily z Wifi sítěmi.
pitka (1346)|8.11.2010 19:48
to mekelle :
většinou je toto poškozeným registrem, bohužel neuvádíš základní detaily jaký máš nainstalovaný SW.
Rozhodně nejjednodušší řešení, provést HR a opět ti vše pojede jak má.
mekelle_ce4you (5)|8.11.2010 22:57
to tomsoft: Skúsil som SIM kartu preniesť do starej Nokie a okamžite som sa príipojil na Wi-fi, takže v sieti asi problém nebude :(

to pitka: skúšal sm možnosť "Výchozí nastavení", ale nezabralo to :(

Verze ROM: M10_V6.22.0_CSY
Verze Boo... 20100826032708
Neviem, či ešte niečo môže byť nápomocné.
Obom vám ďakujem za snahu pomôcť :)
tomsoft (2734)|9.11.2010 00:29
A zkoušel jsi smazat všechny ty Wifi profily v M10? A až budou odstraněny, tak zapni Wifi na M10.
pitka (1346)|9.11.2010 18:32
Tak znovu,
- po HR ti nevyhledá žádné WIFI AP ?
- anebo vyhledá, ale po vybrání AP se ti i po zadání hesla a šifrování nepřipojí ?
- je tento problém jen s AP, kde je nastaveno šifrování ? A případně jaké ?
- je tento problém i s AP kde není žádné šifrování ?
- dělal si po HR nějaké další operace ? Př. jaké ?

Zkus to trochu popsat, klidně dej i printscreeny.
mekelle_ce4you (5)|9.11.2010 20:53
Takže pokúsim sa odpovedať:)
- po HR ti nevyhledá žádné WIFI AP ?
nájde to všetky dostupné WiFi, ale aj keď sú šifrované, tak sa ani nedostane do štádia, že by si pýtal heslo. Proste len beží hláška, že sa pokúša pripojiť (vidím to v Nastavení–>Připojení–>WiFI)

- je tento problém jen s AP, kde je nastaveno šifrování ? A případně jaké ?
Neviem sa pripojiť do žiadnej siete, je jedno či je šifrovaná alebo nie. Skúšal som to doma, aj v práci.

- dělal si po HR nějaké další operace ? Př. jaké ?
Nie, telefón je presne v stave čerstvo po HR

Tak jedna novinka: Práve mi to vypísalo chybu:
Došlo k problému s produktem ASUSWiFiManager.exe
Zaujímavé, že až po toľkých pokusoch... Po vypnutí a následnom zapnutí telefónu sa Wifi sama po pár sekundách vypína. Tlačidlo GPRS je šedé a nedá sa zapnúť...:(
pitka (1346)|9.11.2010 23:23
Ooooj, to je velmi zajímavé.
Zkoušel si vyjmout SIM a sd kartu a poté zapnout foun a wifi ? Jak se to chová ?
Když si koupil zařízení také to zlobilo ? A jaká byla prvotní verze FW ?
GSM rádio ti standardně funguje ?
Kdy to začalo zlobit ? Resp. po jaké operaci, zkus popsat přesněji.
Když otevřeš "Aplikaci WIFI Manager" a poté > dole Menu > Informace O, jaké infromace zobrazuje ?
mekelle_ce4you (5)|9.11.2010 23:36
Zkoušel si vyjmout SIM a sd kartu a poté zapnout foun a wifi ? Jak se to chová ?
Skúšal som to, nemá to žiadny vplyv na fungovanie/nefungovanie prístroja

Když si koupil zařízení také to zlobilo ? A jaká byla prvotní verze FW ?
Telefón mám asi mesiac, kúpil som ho z druhej ruky, ale až po pár dňoch používania. Doteraz všetko šlo bez problémov, ale použival som len základné veci: telefonovanie, mail, sms. Žiadne testovanie ROM, skúšanie nových verzií a podobne...

GSM rádio ti standardně funguje ?
Priznám sa, že ani neviem, kde je tam rádio

Kdy to začalo zlobit ? Resp. po jaké operaci, zkus popsat přesněji.
Nevšimol som si, že by to bolo spôsobené nejakým mojím pričinením. Začalo to z ničoho nič.

Když otevřeš "Aplikaci WIFI Manager" a poté > dole Menu > Informace O, jaké infromace zobrazuje ?
Verze nástroje: 1.11
V. ovladače: bcmsddhd.dll
4.217.51.0
wlan_sdhc.dll
1.0
Verze FW: 4.217.51.0
Adresa MAC: Síť WiFI není povolena
vaclavka (10)|10.11.2010 09:39
Ahoj jsem tu opet s dotazem. Nahral jsem nejnovejsi piotkovu romku. Zatim jsem nezaznamenal problem s nezobrazovanim jmena u cisla ktere mam prijmout, ale i tak bych se rad zeptal na nejaky hezky schopny dialer misto klasickeho, u ktereho se to pry nestava.
A jeste otazecka, hledal jsem tady ale nenasel..... potreboval bych, aby se soubory prenasene pres bluetooth, ukladaly na my strorage, popr. kartu. Ale nevim kde to zmenit. Diky moc Venca
tomsoft (2734)|10.11.2010 10:24
Tak programů na kontakty je celkem hodně a některé umí nahradit ten výchozí dialer. Jestli chceš vyzkoušet, může zkusit třeba Resco Kontakty, IconSoft Ext a Inesoft Phone. První dva josu i v češtině, ten poslední jen v ENG. Všechny jsou placené.
A nastavení BT složky? To je přece v nastavení ne? Nastavení - Připojení - Bluetooth - záložka FTP, kde si musíš ručně zadat svou cestu kam se budou ukládat soubory přijaté z jiných zařízení. Takže tem třeba napiš \My Storage\BT
vaclavka (10)|10.11.2010 10:41
To uz tam mam nastavene \My Storage\bt , ale stejne se mi to vsechno ulozi do my dokument v mem zarizeni :(
tomsoft (2734)|10.11.2010 10:47
Tak to tam musíš mít buď nějaký jiný, další soft na posílání souborů nebo v čem ty soubory posíláš ?
Já tam mám vždy nastaveno \My Storage\BT a teď jsem si poslal PC soubor a byl tam kde měl být, tedy v \My Storage\BT
vaclavka (10)|10.11.2010 10:52
Hele, mam v zalozce FTP nastaveno \My Storage\bt kamos mi posle soubor, napr. fotku... me se hned na obrazovce objevi, probiha prijem dat a potom jestli se ma ulozit - ano/ne, tot vse. A stejne tu fotku najdu v toto zarizeni\my documents

edit: nepomohlo ani vypnuti a zapnuti. rom - nova pitkova
tomsoft (2734)|10.11.2010 12:14
Jo, je to tak ....
Já když si pošlu fotku z PC, tak se mě M10 na nic neptá a soubor najdu v \My Storage\BT
Když si pošlu fotku z HDčka, tak se ten soubor uloží do \My Documents\, protože PC používá FTP přenos, ale mobilní zařízení nee.
Jedině zmněit tu hodnotu v registrech u ShlellFolders na:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders]
"My Documents"="\My Storage"
Ale tohle pak použijou všechny programy, které něco čtou nebo zapisují do \My Documents\
pitka (1346)|10.11.2010 20:03
to mekelle :
těžká práce s tebou, jelikož přeci každé GSM zařízení obsahuje GSM rádio, resp. RF část.;)
Nemluvíme zde o FM rádiu, čti pozorně.

Z posledního bodu je jasné, že wifi rádio je detekováno správně a systém ji rozpozná.
Což je OK a zatím to nevypadá, že je problém s wifi.

Pokud tam je : Adresa MAC: Síť WiFI není povolena, tak wifi není zapnutá.
Což můžeš zapnout ve stejném okně.
Potom napiš jestli se ti ve stejném řádku objevila MAC adresa. Což by bylo také OK.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- po HR ti nevyhledá žádné WIFI AP ?
nájde to všetky dostupné WiFi, ale aj keď sú šifrované, tak sa ani nedostane do štádia, že by si pýtal heslo. Proste len beží hláška, že sa pokúša pripojiť (vidím to v Nastavení–>Připojení–>WiFI)

Takže pokud klikneš ručně na AP (zkus šifrovanou), objeví se ti další okno "konfigurovat bezdrátovou sít".
Kde potvrdíš tlačítkem "další", poté se objeví další okno, zobrazuje se tam automaticky nějaké šifrování a odpovídá šifrování vybraného AP ?
A neděláš tady nějaké dodatečné nastavování ??
A ještě si zkontroluj nastavení "Upřesnit nastavení WIFI", viz :

00350595_info_rmZx.jpg 00350595_konf_hcQn.jpg 00350595_nas_83nD.jpg
mekelle_ce4you (5)|10.11.2010 22:54
Ahoj, ťažké to so mnou asi je, takže ešte raz ďakujem za čas a ochotu:)

Po zapnutí WiFi sa správne vypíše MAC adresa. Počas dňa sa mi WiFi sama vypínala po pár sekundách, teraz beží, aj keď pripojiť sa nedá nikam

Takže pokud klikneš ručně na AP (zkus šifrovanou), objeví se ti další okno "konfigurovat bezdrátovou sít".
Kde potvrdíš tlačítkem "další", poté se objeví další okno, zobrazuje se tam automaticky nějaké šifrování a odpovídá šifrování vybraného AP ?
A neděláš tady nějaké dodatečné nastavování ??

Robím to presne, ako píšeš. Nerobím žiadne zmeny nastavenia - takto mi to ešte pred pár dňami fungovalo
Inak, v menu "Bezdrátové síte" nemám možnosť kliknúť na tlačidlá GPRS a Direct Pust - obe sú šedé a nedajú sa aktivovať. Predtým sa normálne dali zapnúť aj vypnúť. Keď sa pokúsim pripojiť na internet, tak sa už GPRS zapne samo, po ručnom vypnutí opäť nejde zapnúť.

Doplnok: Po tom, čo HR neviedli k úspechu, som sa pokúsil nahrať ROM od pitku. M10_ALL_WWE.abi som nakopíroval na root SD karty, podľa návodu som sa dopracoval do menu, kde si môžem vybrať SD Download a USB Download... Po kliknutí na SD Download sa telefón normálne naštartuje bez flashu ROM... Do USB Download sa vo Win7 neviem dostať :(
tomsoft (2734)|11.11.2010 09:38
Jen doplním že tlačítka v bezdrátovém nanažeru "GPRS a Direct Push" se nedají zapnout, jen vypnout, když jsou spuštěné. Direct Push se aktivuje, když je nastavena synchronizace přes Exchange Server a GPRS se aktivuje až se zařízení připojí na GPRS.

A fleš přes USB Download není možné provádět z OS Windows 7. Nicméně, přes SD Download to musí fungovat.

Soubor M10_ALL_WWE.abi musí být na rootu SD karty, která má systém souborů FAT32.
Bohuže s některými SD kartami, některých výrobců to nejde.
Jinak můžeš zkusit flešnout ofiko ROM 6.22 od výrobce, který je v EXE souboru, takže ti to půjde i z Win7, link je ZDE