Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

tomsoft (2734)|5.9.2010 15:22
Tohle by mělo fungovat automaticky, ale musí být ta adresa zadaná ve správných polích toho kontaktu... bohužel ti nemůžu přesně ukázat, protože používám na kontakty Resco a to už tuhle možnost ruší a tím ji nemůžu použít, což je mi jedno, ale nemůžu ti to ukázat.... ale snad je tady někdo, kdo nepoužívá žádné extra programy na kontakty.
tomsoft (2734)|5.9.2010 15:58
Tak mi to nedalo.... odinstaloval jsem Resco kontakty abych měl výchozí správce kontaktů ten z ROMky.
Spustím "Vyhledat Trasu" a dál viz. obrázky "krok1 - 5"
Ano, zobrazují se tam vždy všechny kontakty, ale to už jinak nejde.... navigace si to napřed nezjistí, kde jsou a kde nejsou kontakty.
U té adresy je potom taková značka, jako na obrázku "krok 3"
00348669_krok1_eZMj.jpg 00348669_krok2_dZLi.jpg 00348669_krok3_qlYv.jpg 00348669_krok4_VQCa.jpg 00348669_krok5_rmx.jpg
TEAM_ce4you (72)|5.9.2010 16:58
Tak já se dostanu akorát k bodu 3, ale na bod 4 už ne a ať tam odkliknu co chci tak se mi tam místo bodu 4 otevře abych zadal název ulice a k tomu klávesnice a na ten bod 4 se nemůžu nijak dostat. Já si osobně myslím, že je chyba ve mě než v zařízení, ale na ten bod 4 se prostě nedostanu. Díky za ochotu a trpělivost.
tomsoft (2734)|5.9.2010 17:06
A když se dostaneš k bodu 3 máš tam pole ADRESA, kde je vidět celá adresa, to je:
Ulice č.p.
Město
Stát .... ?
a na tom dislogu je tlačítko v poli adresa.... je červeně označena... to tam máš?
Jestli ne, tak máš tu adresu u kontaktu špatně zadanou... používáš k synchronizaci outlook? Jestli jo, tak se podívej na detajly toho kontaktu jestli jsou tam zadané všechny pole...
00348672_krok3_GBxM.jpg 00348672_kontakt_sn0.jpg
TEAM_ce4you (72)|5.9.2010 18:04
Tak moc děkuju já tam zadával špatně ty adresy, teď jsem některé ty adresy přepsal podle tvého vzoru a už to funguje v pohodě. Díky
tomsoft (2734)|5.9.2010 18:52
:yes: :yes: :yes:
Zippich (20)|6.9.2010 10:11
Jedinej problém je, když jsou adresy ve formátu Ulice 1500/20. Ale to prej zlobí i jiné navigace. Méně je tedy někde více (tzn. stačí Ulice 20).
tomsoft (2734)|6.9.2010 10:44
Ano, lomítko není součást čísla popisného a nemá tam co dělat. Vhodnější je použít jen číslo orientační, ale to záleží už na mapovém podkladu,
té které navigace, jestli zná i čísla popisné, orientační nebo obojí....


TEAM_ce4you (72)|7.9.2010 12:52
Zdravím všechny přátele M10, nevíte náhodou jestli je možné toto zařízení použít i jako diktafon a v případě, že ano tak jaký je postup ? Děkuji
neskar_ce4you (14)|7.9.2010 14:34
nešlo by nějak udělat, aby když mám Emičku v car-kitu, a chci volat, aby se rovnou začalo vytáčet s hlasitym odposlechem? Automaticky to funguje pro příjem, ale při vytáčení z auta musim ještě manuelně přepínat na hlasiťák...napadá vás něco? THX!
permar (552)|7.9.2010 16:10
To TEAM : M10 jde použít jako diktafon, zkus aplikaci Audio VITO Notes ( ta umí i nahrávat hovory) nebo jinou aplikaci na způsob diktafonu Resco audio a jiné...stačí pohledat ;)

To neskar : tak to nevím zdali to takto jde nastavit,nezkoušel jsem to a teď to vyzkoušet nemůžu :( , možná poradí Tomsoft.........
tomsoft (2734)|7.9.2010 16:17
to: TEAM
Určitě ano, je třeba k tomu nějaký vhodný SW. Já třebapoužívám k těmto účellům "VITO Audio Notes touch", který to umí a umí třeba také automaticky nahrávat hovory...


to: neskar
Hm, Emička - (chviku mi trvalo než jsem to sežral :) )
Bohužel tohle asi jen tak nepůjde.... to by musel mistr Pitka nějak navařit... řeším to přes BT handsfree



EDIT:
to: Permar
:D
to se povedlo ...
permar (552)|7.9.2010 16:31
:D To teda jo........
TEAM_ce4you (72)|7.9.2010 19:34
Takže do zařízení se musí nejprve nahrát VITO Audio Notes touch jinak zařízení nelze použít jako diktafon ? A víme kde bych našel aktuální verzi tohoto sw ? Díky
permar (552)|7.9.2010 19:43
No víme,víme kde najít aktuální verzi Audio Notes :)) :)) , neber si to zle ,ale co tak použít Google;) ..........dneska ti to tu hodím,ale hledat by opravdu neškodilo.
TEAM_ce4you (72)|7.9.2010 20:00
Moc děkuju "Permare", já pamatuji Šemíka ještě jako hříbě, černý uhlí když bylo ještě hnědý a když jsem chodil do školy tak nalezení obyčejné kalkulačky (což v té době byla naprostá vzácnost dovezená ze západu) učitelem při vyučování znamenalo ředitelskou důtku, takže jsem vděčný za každou radu a pomoc. Díky
permar (552)|7.9.2010 20:06
Jako polehčující okolnost to beru........:)) :))
Aplikace podporuje češtinu,najdeš to v nastavení,nainstaluj aplikaci do zařízení - v nastavení aplikace si zatrhni kam chceš ukládat nahrávky,či nahrávané hovory( My storage,karta) ...........
A mimochodem já zase patřím mezi "Husákovy děti";)
TEAM_ce4you (72)|7.9.2010 21:12
Tak to je taky dobrý, to já jsem v mezičase ještě stihnul Gottwalda, Zápotockýho, Novotnýho a Svobodu, takže jsem rád, že z toho nejsem ještě více technicky postižený. Ještě jednou díky a radu a pomoc.
tomsoft (2734)|7.9.2010 21:18
Kdyby jste se raději domluvili na nějaké hospodě.... a ne tohle... chlapi, myslím, že není těžké něco najít na webu, když se hledá na správném místě :)

Jedna moudrost (není z mé hlavy, ale funguje).
"Tak dlouho se chodí s otázkou na Seznam, až se zajde na Google" :D
TEAM_ce4you (72)|7.9.2010 23:02
Tak už jsem to nainstaloval a funguje to super. Jde také ta nahrávka případně uložit jako zvonění ke kontaktu ? Díky
tomsoft (2734)|7.9.2010 23:11
Ta nahrávka je ve formátu MP3, takže když ji nastavíš jako zvonění ke kontaktu, tak bude hrát.... ale doporučuji zvuky pro jakékoli vyzvánění, SMS atd.... NEmít na SD kartě, ale v zařízení.
Takže tu MP3 nakopíruj třeba do \Windows\ a pak v nastavení kontaktu tam ten zvuk nastav. Ale teď sakra nevím jestli to umí ten výchozí dialer z ROM ???? Já používám Resco a ten to umí.
TEAM_ce4you (72)|14.9.2010 17:40
Zdravím všechny prátele M10, koukám, že už byl týden klid na bojišti, nevíte někdo náhodou o nějakém šikovném prográmku, který by ukazoval aktuální teplotu vzduchu a moří v různých letoviscích po světě, nebo alespoň v evropě ? Díky
TEAM_ce4you (72)|15.9.2010 13:49
Zdravím všechny kolegy, vyskytl se mi z ničeho nic problém s datovým připojením. Po každém telefonickém hovoru a je jedno jestli volám já a nebo hovor přijímám se mi automaticky odpojí datové připojení a musím jít pokaždé do nastavení a znovu data připojit. Díky
tomsoft (2734)|15.9.2010 20:52
to: TEAM
Tohle umí jenom a pouze 3G síť.
Nedávno to tady někdo řešil na foru... stačí číst i jiné vlákna.
TEAM_ce4you (72)|15.9.2010 21:16
Tak to bude asi ono, já tady jsem připojený na 3G, ten minulý problém s 3G sítí jsem měl asi taky já, a je nějaké řešení tohoto problému co teď mám ? díky
tomsoft (2734)|15.9.2010 21:32
Není.
Mít připojená data a zároveň hovor prostě nejde.
Pokud jsou data přes 3G tak to funguje, jinak ne.
roze_ce4you (76)|15.9.2010 21:55
Je tady někdo, kdo používá bankovní aplikaci na SIM kartě? Já ji tam mám od Raiffeisenbank a zjistil jsem, že mě 'nechodí'.
Nemá s tím tady někdo zkušenost?
TEAM_ce4you (72)|15.9.2010 22:12
To chápu, ale já mám problém s tím, že jsem normálně připojený ke 3G a běžně posílám SMS, nebo e-maily atd. a nic se neděje a stále jsem připojený, teď přijde chvíle kdy s telefonem nepracuji, nestahuji žádná data a telefon leží nepoužívaný na stole, následně přijmu hovor a když ho dokončím tak zjistím, že datové připojení je odpojené a musím do nastavení a znovu ho připojit a takhle se to opakuje po každém příjatém nebo mnou uzkutečněném hovoru. Díky
permar (552)|16.9.2010 08:15
To TEAM: Vždyť ti to Tomsoft vysvětlil, nevidím důvod proč by jsi měl chodit do nastavení a něco zapínat. Na emaily je samozřejmé ,že musíš mít aktivní datové připojení, na hovory ho nepotřebuješ ,tak se samo vypne. Pokud by jsi chtěl následně odeslat email ,tak se ti automaticky zařízení přepne na 3G ,EDGE síť a email odešle........
Ještě se podívej do Nastavení/Připojení/Sítě GSM-3G zda tam máš nasteveno "Automaticky". Tak by to totiž mělo být nastavené.Tzn. že se zařízení bude vždy automaticky přepínat buď s GSM do 3G a naopak.
mics (19)|16.9.2010 20:54
[quote=roze]Je tady někdo, kdo používá bankovní aplikaci na SIM kartě? Já ji tam mám od Raiffeisenbank a zjistil jsem, že mě 'nechodí'.
Nemá s tím tady někdo zkušenost?[/quote]

Jj taky mám Raiffku, tedy účet ještě od původní eBanky a mobilní klíč mi chodí v pohodě. Tedy telefon u toho docela divně zacvrliká, ale zpráva dojde. Zkus telefon pustit a odemknout, jinak to někdy trvá dooooost dlouho.
roze_ce4you (76)|16.9.2010 21:42
To mics: Díky za zprávu. Já měl dosud Samsung Omnii a tam to fungovala 'skoro skvěle'. Já se včera zřejmě navíc trefil do blbého času, kdy Raiffka údajně měla problémy s komunikaci s t-mobilem (tak mě to dnes tvrdili). Nicméně stále mám ten problém, že se zobrazí pole pro zadání PIN, ale vzápětí zmizí => nemám možnost PIN zadat :-(
roze_ce4you (76)|16.9.2010 22:58
Inesoft Dialer a hlasitost vyzvánění...
na systémové úrovni mám nastavenou maximální hlasitost pro systém i vyzvánění.
V Inesoftu v Options mám nastaveno:
Ringvolume:100% a v Ringtone vlastní MP3. Když si tu MP3 v Option spustím, tak jsem s hlasitostí spokojený, ale při reálném vyzvánění (když mě někdo volá) je hlasitost cca o 10-15% slabší, resp. i hovor protějšku je slabší než bych čekal.
Dá se hlasitost ještě nějak zvýšit?
tomsoft (2734)|16.9.2010 23:19
Hlasitost hovoru jde zvýšit stiskem volume + při hovoru
Hlasitost vyzvánění ...
Podívej se do nastavení telefonu, jestli tam máš nastaven Typ Vyzvánění: Vyzvánění a ne třeba "Zesilující vyzvánění"
Pokud to bude OK, tak by mělo být v Inesoftu další nastavení.
Už si to přesně nepamatuji, ale v Inesfotu je 2x nastavená nějaká hlasitost vyzvánění.
Jednou v Options a podruhé v daném profilu (pokud nemáš žádný profil vytvořen, je tam default)
Pokud ani to nepomůže, tak smůla, to tak prostě funguje ve WM.
Já jsem si třeba zvedal hlasitost v samotné MP3 a byl klid :)
TEAM_ce4you (72)|18.9.2010 17:58
Zdravím všechny kolegy M10 a zároveň se omlouvám, že jsem zbytečně otravoval protože jsem blb, já jsem říkal, že to se mnou nebude jednoduchý. Já když jsem byl připojený přes EDGE nebo GPRS tak byla data připojená na zařízení nonstop, ale teď když jsem připojený ke 3G tak jak říkal permar, datové připojení se aktivuje akorát když potřebuje zařízení odeslat nebo stáhnout data, no a já jsem si myslel, že je to nějaká závada. Tak se ještě jednou omlouvám a děkuji, že máte trpělivost se starým kmetem.
permar (552)|18.9.2010 18:17
V pohodě..;) ,hlavně že to máš v pořádku.
tomsoft (2734)|19.9.2010 19:56
Chlapi,
povýšil jsem ve firmě a budu mít konečně datový tarif s 1GB limitem :)
Používáte někdo, něco na "Automatické odpojení" datového přenosu?
Já jsem vyzkoušel celkem několik programů, ale ani jeden nefungoval. Zařízení se prostě po nastavené minutě (nebo jiném intervalu) neodpojí.... :evil:
Hrál jsem si taky s hodnoty v HKLM\Comm\ConnMgr\Planner\Settings\SuspendResume
ale NIC.
tomsoft (2734)|19.9.2010 23:18
Tak už to mám :D :bulb:
V registrech [HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Planner\Settings]
je hodnota CacheTime, která určuje čas v sekundách, kdy se má zařízení odpojit.
Dále je ve stejném klíči také hodnota SuspendResume, ve které musí být parametr GPRS_bye_if_device_off
Ve výchozím stavu tam jsou jiné hodnoty, ty se musí odstranit a musí tam být jen ta jedna "GPRS_bye_if_device_off" a je to :)

to: Pitka
Možná v další ROM jako default ? :yes: :cool: ;)
permar (552)|20.9.2010 08:18
Pokud máš 1GB datový tarif, tak bych nějaké automatické odpojování vůbec neřešil, je to k ničemu, neb 1GB nesjedeš ani kdyby jsi se na hlavu stavěl:)) . Teda sjedeš,ale pochybuji,že budeš stahovat hudbu,filmy atd přes datový tarif....... A pokud necháš datový tarif aktivní, tak ti to vezme slušně řečeno prd ,řádově pár bajtů max nějaké to Kb za den.Nejlépe to umí spočítat a ohlídat SPB Wirelles. Já měl donedávna FUP limit 30MB !! a vystačil jsem si. Na internet jsem vždy používal Operu Mini,ta má vše skvěle komprimované,takže přenesená data přes tento prohlížeč jsou opravdu zanedbatelná. Ale jinak s tebou souhlasím ohledně možnosti mít to přímo nastavené v nějaké budoucí ROM verzi:yes:
tomsoft (2734)|20.9.2010 08:23
Peťane, automaticky odpojovat data chci z důvodu spootřeby baterie, na data kašlu...
Ta úprava v registrech funguje na 100%, takže OK.
permar (552)|20.9.2010 08:37
S tou baterii máš samozřejmě pravdu, to souhlasím.
Mám nainstalovanou tu aplikaci co jsem ti včera poslal, odpojení mám v té konfiguraci aplikace nastavené na 30 sec. od nečinnosti. Zrovna jsem se díval do registrů ,mám vše tak jak tu popisuješ tzn CacheTime (mám tam hodnotu 30) a SuspendResume mám přesně tak jak si uvedl ve svém příspěvku. A musím říct ,že po 30 sec se vše vypíná korektně - OperaMini,emaily,GooglMaps,QIP....
Když dám v dané aplikaci delší časový limit na odpojení,je pravdou,že už to tak korektní s vypínáním dat není....:(
P.S. Doufám,že už stříháš metr.....:))
tomsoft (2734)|20.9.2010 08:43
Už stříhám :) si piš :D :D :D
Zippich (20)|20.9.2010 12:40
[quote=permar]S tou baterii máš samozřejmě pravdu, to souhlasím.
Mám nainstalovanou tu aplikaci co jsem ti včera poslal... [/quote]

Ehm, jakou aplikaci? Baterku bych taky šetřil rád. Když mám telefon položený na stole, nic nedělá (všechna rádia vypnutá, jen je připojený na net), na nic nešahám, tak je za den a půl bez energie :-)
tomsoft (2734)|20.9.2010 13:51
:)
Nejde o žádnou aplikaci na úsporu baterie. To mi jen Permar poslal aplikaci mailem na odpojení GPRS, ale stejně nefungovala.... nakonec jsem to vyřešil jinak, jak píšu výše.

Ale trochu mě zarazilo, co jsi napsal...
Máš M10 na stole a rádia vypnutá.... jak jsi tedy připojen na ten net? Přes Wifi nebo jak?
Zippich (20)|20.9.2010 16:12
No kromě telefonu :-) Vypnuté je GPS, Wifi, BT. Žádná aplikace nemá nastaveno stahování dat (přesto se GPRS nebo 3G "samovolně" aktivuje, tak to nechávám, mám datový tarif a je mi jasné, že se občas stahuje cokoli a netrápí mě to (už jsem o tom kdysi psal)). Ale prostě si tak ten telefon leží a vybíjí se :-) Je pracovní, tak ho o víkendu nepoužívám, čili tam jde dobře tohle vybíjení sledovat.
tomsoft (2734)|20.9.2010 16:43
Jestli je zařízení připojeno na GPRS/EDGE/3G tak se bude vybíjet samo, to tak prostě je. Ale samovolně se nikam nepřipojuje.
Za tohle může nějaký soft nebo nastavení. Mě leží telefon taky na stole a NIC se nepřipojuje (kromě mailů) samo.
Musíš tam mít nějaký soft. Zkoušel jsi i HR jestli to dělá i po HR?
Zippich (20)|21.9.2010 08:51
Ještě ne, čekám na tu finální ROMku :D
tomsoft (2734)|21.9.2010 09:04
No jedna už je :D od výrobce, ale Pitka má zatím jen testovací, kterou mám už několik dní a je 100% OK :yes:
Zippich (20)|22.9.2010 08:47
Ok, jak dlouho vydrží M10 vám? Včera ve tři odpoledne odpojim z nabíječky. Pak nepoužívám, dnes ráno se chci podívat a vybito :-) Stav jak jsem psal - BT, Wifi, GPS vypnuté. 3G nebo GPRS zapnuté.
tomsoft (2734)|22.9.2010 09:10
To je různé, ale 3G nebo GPRS celkem sežere dost...
Když nechám ležet M10 taky a taky je vše vypnuté a nebudu používat BT, WiFi, GPS ani datové věci, tak když budu mít v pondělí ráno nabito na 100%, tak si v pátek ještě 100% zavolám. Kdybych měl zapnuté 3G/GPRS tak to bude určitě méně, možná i ten jeden den, al eto jsem nikdy nezkoušel.
Při normálním provozu, když nebudu spouštět Wifi, BT, GPS, ale budu telefonovat, každé 2 hodiny se mi to připojí na data a pak zase odpojí, tak s tím vydržím určitě aspoň 2-3 dny, ale ne 18 hodin jak píšeš.... musíš tam mít ještě něco spuštěno. Já ty data ihned odpojuji. I když nevím, jaká je spotřeba, když to používá 3G síť, to neodzkouším, páč v Karviné je to hudba budoucnosti a jak vidím rychlost operátorů rozšiřovat takový to druh připojení, tak snad za 10 let :)
permar (552)|22.9.2010 11:16
U mě je to s výdrží podobné jako u Tomsofta. Tzn.pokud jenom volám,sms a nic víc tak klidně i ty tři max. čtyři dny. Když to "ždímám" ,wifi,data,internet,hudba atd. tak max. den a půl..... Rozhodně je výdrž u M10 daleko lepší než např. u HTC HD2 či jiných PDA s 1GHz procákem, tyto zařízení vlastně nejde ani srovnávat s M10.