Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

syko_ce4you (2)|19.8.2010 10:00
dakujem za odpoved asi to bude niecim medzi stolickou a PC ze som to nenasiel :D
Phlo (25)|19.8.2010 13:30
Stejná zkušenost. Navigaci používám několikrát týdně a zaregistroval jsem cca 3x tento problém. Zřejmě problém zobrazení, jelikož po zčernání obrazovky systém nevytuhne, jen není nic vidět :D normálně jde přepnout kam člověk chce a zase se "vrátit" k černé obrazovce.
Pro obnovení je nutné navigační aplikaci vypnout - tj. buď zmíněné vypnutí/zapnutí nebo stačí přes správce úloh.


[quote=Vectrix]Opět zdravím, přátelé. Dnes se mi stala zvláštní věc s navigací při cestě z Olomouce. Tapnul jsem na ikonku mapy na úvodní obrazovce a telefon zčernal a nereagoval na žádný jiný pokyn než "zmáčknutí" tlačítka "start". Tohle se stalo potom vždy, když jsem chtěl přejít na mapu. Pomohlo až vypnout a zapnout přístroj. Možná je to jenom "blbost" způsobena přehřátím (nosím ho v černém pouzdře za opaskem a dneska bylo docela slunečno), proto se ptám, jestli se něco podobného nestalo ještě někomu jinému. Díky za odpověďi a případné tipy jak takovýmto "stavům" předcházet. V.
P.S.: Jinak všechno šlape na 1 ;-).[/quote]

plysakmartin (6)|19.8.2010 19:20
[quote=permar]Jenom pro doplnění - málokdo z vás "nováčků" napíše jakou verzi ROM používáte,pokud se vám vyskytne nějaký problém. Proto doporučuji ,nebát se zkusit,upgradovat na verzi M25 Full cZonee,která je k dispoozici v jiném vlákně, přesně jak o tom psal Tomsoft......[/quote]

Děkuji za upozornění, upgradoval jsem to na verzi M25 Full czonee a upozornění už funguje jak má. Jen jsem si blbec předtím nezazálohoval telefon .
Ještě by mě zajímalo, jestli jdou nějak nastavit doručenky na sms zprávy ? Vím že to jde vždy jen před odesláním jednotlivé zprávy, já bych chtěl aby to nastaveno trvale, je to možný ?
tomsoft (2734)|19.8.2010 20:16
to: plysakmartin
Mělo by to jít standardně v nastavení SMS zpráv....
Otevři SMS (Nabídka Start - Zprávy SMS) a tam je v Menu - Nástroje - Možnosti - *Zprávy SMS a zde lze toto nastavit.
Je to pak společné pro všechny odesílané SMSky.
plysakmartin (6)|19.8.2010 20:21
U jsem to našel, na to jsem neklikal. Díky ! ;)

// odstraněna citace

plysakmartin (6)|20.8.2010 06:05
Zkoušel jste někdo v tomto telefonu SWYPE (viz. http://windowsphone.blog.mobilmania.cz/tag/swype/ ) ? Pokoušel jsem se to nainstalovat do telefonu, ale nějak mi to nešlapalo.
neskar_ce4you (14)|20.8.2010 09:40
Zdary! Tak dneska je ten DEEEN!!! Uz volal chlapik z DPD ze mi ju vezeeeee!!! Prej to zfoukne pred obedeeeem!!! Fakt se tesim!!! Nejaky rady do zacatku? Procitam forum, ale urcite neco prehlidnu a pak se tu budu blbe ptat, takze dopredu sorry :-)
permar (552)|20.8.2010 12:24
Doporučím - číst,číst a zase číst toto vlákno a zkoušet ,hlavně v klidu a žádnou paniku,učený z nebe nespadl........:))
tomsoft (2734)|20.8.2010 14:07
to: plysakmartin
Přímo tuhle jsem nezkoušel, ale s podobnými klávesnicemi a to i s těmi normálními je problém. V zařízení je WM 6.5.3 a to nese jisté věci, které sice mají řešit výrobci software, ale těm to nějak trvá ....
Co je dobrá klávesnice, ale taká ta normální je třeba Resco Keyboard, ta funguje v pořádku.


to: neskar
Tak to máš na co tešit :)
Ale jo, v klidu, jak píše Permar. Určitě doporučuji si tam aspoň první dva dny nic neukládat o co nehceš přijít, protože HR bude určitě minimálně jeden následovat. Klidně zkoušej a zkoušej o nic nejde. Po HR to bude zase jako nové.
A ptát se? Jo, od toho to tady je :D
neskar_ce4you (14)|20.8.2010 19:02
Tak je muuuj, konecne, uz se tu s nim mazlim...zatim to svisti...nejak nevim co driv...tak vypustim par blbejch dotazu, jak sem sliboval :D

S WM sem se naposled potkal u svyho staryho iPAQu, kde to bylo tak, ze kdyz sem ho nechal ouplne umrit (jako ze sem vytriskal baterku do mrte), tak se pak vsechno smazlo a zacinal sem nacisto - jestli to chapu spravne, vybita baterka udelala HR...je to tady taky tak? co se stane kdyz ho necham komplet vytlouct? prijdu o komplet vsechno? myslim kontakty a tak...

Mno casem bych se chtel pustit do dalsich veci jak tu popisujete, jako je flash rómky a tak, co k tomu vsechno potrebuju? je nekde ke stazeni nejakej pack uzitecnyho softu nebo sem jenom tak naivni :-)

jdu nekde zkusit vyhrabat tomtoma a oziho, at tam aspon neco naleju...

btw v cem vam prijde iGO lepsi nez tomtom?

M10karum zdar!
relaxbrno (1)|20.8.2010 19:44
TT je lepší než IGO (teď se tu hodně lidí ...), ale na M10 jede oboje a to bez problémů takže fajnšmekr může mít v jednom 3 navigace :D.
Mám M10 zhruba měsíc (předtím P535 a P565) a musím prohlásít BOMBA ... s ROM od WM guru Pitky, vše funguje jak má dokonce i podle Garmina se dá někam dojet, když člověk pochopí jak v něm zadat kam chce jet :cool: Výdrž batreky je neuvěřitelná 2 až 3 dny při normálním provozu (tel, sms, gprs)
tomsoft (2734)|20.8.2010 20:40
to: neskar
Ta doba, kdy se po vytřískání baterky zařízení resetovalo je už pryč. V zařízení je ještě jedna baterie, takže pokud vyndáš baterii na více jak týden,
za data neručím, ale jinak tam vždy bude všechno co tam bylo :)
Žádný HR nehrozí....
Jak flešovat a co je potřeba je ve vlákně s ROM třeba ZDE a další návod je ZDE
Balík softu? Nejdříve bych doporučoval si všechno vyzkoušet, jestli ti bude vyhovovat to nebo ono. Já jsem dělal nějaký takový balík, je na mém webu

A IGO nebo TT???? Tady to opravdu nebudeme rozebírat :)
Každému vyhovuje něco jiného a má jiné požadavky a je jinak náročný...
Osobně jsem navigaci Garmin z MyStorage už vyházel.
V M10 mám IGO 8.3.4 a PRIMO 8.5.11.xxxx a před nedávnem jsem tam ještě zkoušel i jiné navigace jak třeba Automapa a další, ale ty dvě prvně jmenované tam zůstanou :)



to: relaxbrno
Jak už jsem spal o kousek výš, je na každém co se mu líbí a co chce používat za navigaci.
Pro někoho je to TT, pro někoho IGO nebo něco jiného :yes:
neskar_ce4you (14)|23.8.2010 11:44
tak po prvním osahávacím víkendu musím říct že super! přechod z LG Areny rozhodně na vyšší level, proto se musím smát hodnocení M10ky na mobilmanii...tam jí docela podceňujou...

jenom několik dalších dotazů co mi za těch pár dní vyplynuly:

nevím jestli sem někde něco nevypnul, ale nejde mi zoomovat s foťákem. v režimu kamery to zoomuje, ale ve foťáku neE, je to normální?
jo a ještě by mě zajímalo, jak je to se zárukou a flashí ROM > ztratim záruku když budu flashovat?
tomsoft (2734)|23.8.2010 14:59
to: neskar
Foťák zoom nemá, má ho jen kamera.

Mobilmania ? Kdo to je? :D
permar (552)|23.8.2010 16:29
to neskar : klidně flešuj :)) , hlavně to co tu je již odzkoušené,viz. jiné vlákno tomu určené, a origo ROM máme také k dispozici,takže není se čeho bát..............

to Tomsoft:- nevíš co je Mobilmánie, Smartmánie?:)) :)) , zkus Googl ,možná to najde:D :D ......a do října je daleko ,hmmm škoda,ale už se těším,čuuuus.
tomsoft (2734)|23.8.2010 16:43
to: neskar
Jo jo, s flešem je to jak píše Permar. Hlavně nastuduj návod, je třeba zde
nebo v prvním příspěvku vlákna s ROM :yes:


to: Permar
Čéče, tak ani Google to nebere :D :D :D
A akce je škoda .... :( Ale život nekončí ne :)
permar (552)|23.8.2010 16:49
Ten Google stojí za prd:)) :)) , a ještě se neozval Mistr,což je divné,no uvidíme.........
neskar_ce4you (14)|24.8.2010 16:23
taaak...tomtom inda foun! ozi taky, vsechno slape jedna basen...ted sem stah jeste ten inesoft phone, ten prubnu asi vecir...

par veci co me rozciluje nebo s cim si nevim rady...

kdyz mi prijde sms upozorneni z mailovy schranky, ze prisel novej mail, a ja na nej kliknu, a hned ho smazu, stejne se mi hned objevi v konceptech nacata odpoved...bleee, jak se toho zbavit?

a kam mam nakopirovat zvuky abych je mel moznost priradit jako vyzvaneni ke kontaktum, pripadne jako zvuk sms? porad mi to nabizi jen ty origo zvuky...:?:
permar (552)|24.8.2010 18:39
[quote=neskar]
a kam mam nakopirovat zvuky abych je mel moznost priradit jako vyzvaneni ke kontaktum, pripadne jako zvuk sms? porad mi to nabizi jen ty origo zvuky...:?: [/quote]

Do My document/Vyzvánění..tam si dej zvuky na zvonění , na sms,emaily to šoupni-zkopíruj-vlož do složky Windows........
neskar_ce4you (14)|25.8.2010 13:16
díky všem za rady!

aktuálně řeším problém s microSDHC kartou, nějak mi ve founu blbne...nevim jestli to může bejt nějakym vadnym souborem...zkoušel jsem 2 různý karty, ale děje se to u obou (na obě sem kopíroval stejný data, druha je fungl nova, vcera koupena). V pruzkumniku se mi divne zobrazujou data z tech karet...vlezu treba do slozky kde jsou dalsi podslozky a soubory a neni v ni videt nic...to se tyka treba hudby, obrazku, vlastne vseho. ve slozce nevidim nic...nebo ted pred chvili mi to uplne rozbilo nazvy slozek na karte, najednou na ni bylo mnohem vic slozek, ale nazvy nedavaly vubec smysl, zmet symbolu poskladanejch za sebe...tak sem pustil tomtoma a oziho, ktery z ty karty berou mapy, a to jelo vpoho...a po vypnuti sem zas videl na karte puvodni slozky, ale v nich v nekterych porad nic...nevim cim to je...

tomsoft (2734)|25.8.2010 14:31
to: neskar
Zapeklité .... :)
Možná jsi mohl napsat co je to přesně za SD kartu (veikost a značka).
Já mám karty taky dvě, ale nikdy se mi nic podobného nestalo?
Jak jsou ty Tvé SD naformátované? Jaký je na nich systém souborů (FAT, FAT16, FAT32, NTFS) ?
Jý vždy když chci kartu naformátovat, tak ji vyndám, vrazím do USB čtečky v PC a naformátuju na FAT32 jak je na obr.
a nikdy jsem nic podobného neřešil.
Nevím, jestli ASUS teď do nových M10 cpe jiné jádro nebo jiné ovladače na SD, ale pokud by jsi chtěl, nová ROM by Pitka 615 nemá chybu :yes:
00348407_format_83nC.jpg
pitka (1346)|25.8.2010 14:44
Ano takováto podobná vada byla odstraněna v 615.
Chce to zkusit.
neskar_ce4you (14)|25.8.2010 14:55
díky za reakce...

původně jsem zkoušel 4gb microsdhc od kingstonu, ale když blbla, koupil sem včera 8gb microsdhc od patriota, ale dela to porad. ted se mi ztracely jenom obrazky, co tam mam ve slozce...jednou tam vlezu a slozka je prazdna, pak se tam mrknu cca za pul hodky a obrazky tam jsou...dost divnyyy...spis dost k nasrani...

jestli podobnej problem resi nova ROM, tak bych ji asi prubnul, i kdyz s tim nemam zadnou zkusenost...asi bych to dal podle nejakyho navodu co se tu vali ne? be nejsem zadna lama...:-) ne jde mi treba o zachovani zaruky, nevim jakej je tohle zasah...ale asi se kdyztak necha nahrat zpatky puvodni ROM nebo ne?

EDIT: myslim ze obe ty karty jsou ve FAT32, formatovano ve ctecce v PC
tomsoft (2734)|25.8.2010 15:11
to: neskar
Záruka samozřejmě flešnutím ROM padá, ale lze tam v případě reklamace, nahrát zpět tu původní (původn ROM zde není ke stažení, ale je dobře schovaná).
Není na tom nic složitého.... ZDE je třeba návod :)
Jen připomínám, že fleší se vše smaže (SD a My Storage zůstává)
Po fleši je nutný HR a pak tu kartu ještě jendou naformátuj na FAT32.
neskar_ce4you (14)|25.8.2010 15:52
dík tomsofte, ještě pár dotázků bych měl...

kdyby se mi teda něco s m10kou pos*alo, vydyndám tu na někom origos romku?

btw, moje verze

H/W Ver.2.16
OSIMG Ver.M10_V4.11.0
Modem Ver.V4.6.15-O2_ER_M10

jo a jeste by me zajimalo jestli se tou flashi obnovi taky registry, treba to vypnuti implicitniho locku, nebo vypnuti ELUy pri startu...musim se v nich pak hrabat znova :?: :?: :?:
tomsoft (2734)|25.8.2010 17:11
to: neskar
Jak už jsem psal.... po FLASH ROM je vše pryč (jako po HR)
Zůstane jen obsah Storage Card a My Storage. To, co je v systému nainstalováno, nastaveno, upraveno je pryč. A je nutné vše znovu nainstalovat.
Nedoporučuji různé programy na obnovu celého systému typu SPB Backup, SPB Clone. V ROM je zcela jiný build OS, takže je to jen ztráta času.
Je nutné to zase vše nastavit.
Originál ROM, včetně samorozablovacího EXE souboru máme díky Pitkovi. Takže můžeš napsat jemu nebo mě, já ji mám taky.
Jestli mistr Pitka dovolí, klidně ji někam hodíme pro případ "rychlého nasazení" :)
Jinak jestli si chceš hrát, tak jsem dokončil novou verzi ASUS M10 Klasik PP v.2
Je to M10 trochu jinak :)
Tam je už spousta věcí nastavena a upravena.
Ale např. ta zmiňovaná EULA - ta je už v Pitkovch ROM dáááávno pryč :)
TEAM_ce4you (72)|25.8.2010 20:26
Zdravím všechny kolegy, koukám, že "NESKAR" má naprosto stejné problémy s SDHC paměťovou kartou jako já. Tento problém jsme tady již před časem řešili, ale bohužel zatím nedořešili. Zkus dát do zařízení místo SDHC kartu SD a vyzkoušej to. Mě ty karty dělají přesně to samé jako tobě, ale když tam dám SD kartu tak to běží naprosto bez problému, tak to vyzkoušej a dej vědět.
tomsoft (2734)|25.8.2010 20:30
Jo, určitě problém s ovladačem daného typu SD karet....
nevím jestli máte oba stejnou ROM (resp. originální), ale jak Pitka už psal, v poslední ROM 615 jsou právě upravovány i tyto ovladače, takže bych to určitě vyzkoušel, za to nic nedáš :)
neskar_ce4you (14)|25.8.2010 21:35
TEAM: SD bohuzel nemam, takze nevyzkousim...ale stejne SD maj max. 2GB a to je mi malo...a porad vyndavat prendavat se mi nechce...to spis zkusim tu pitkovu ROMku..ale ted za odpoledne musim rict ze ok, drzi to...otazka je do kdy...jinak sem kvuli tomu stahnul resco explorer, a dela to i v nem, takze je to fakt hloubeji v syst, nejspis ty ovladace k SD kartam...
tomsoft (2734)|25.8.2010 21:43
Je jedno jestli používáš Resco, nebo Explorer nebo TotalCommnader... to je v OS, resp v ovladači SDHC.
Jestli máš čas a chuť, určitě vyzkoušej tu ROMku, pokud by to vyřešilo problém s SDHC, určitě se tyto informace budou hodit i jiným.... :yes:
ufhas (0)|28.8.2010 14:47
Nevíte někdo jak nastavit automatický zámek , instaloval jsem Pitkovo ROM a nyní nemůžu nastavení nikde najít, jediné co funguje tak je ruční zamčení telefonu, ale automaticky nevím :O .
tomsoft (2734)|28.8.2010 16:43
to: ufhas
Tato věc (automatický zámek) byla na žádost odstraněna :)
Jestli ji chceš znovu aktivovat je nutné upravit jeden záznam v registrech
Nyní je tam
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon]
"Enabled"=dword:00000000
tak to změň na
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\PwrMon]
"Enabled"=dword:0000000[color=red]1[/color]
Pak restart a bude se zařízení již zase samo zamykat.
ufhas (0)|29.8.2010 19:06
Velice děkuji, to jsem potřeboval :yes: ;)
TEAM_ce4you (72)|30.8.2010 16:21
Zdravím všechny kolegy M10, mám záhadný problém s kterým si nikdo neví rady, když jsem připojený na Wifi tak mi fungují všechna dat bez problému, SMS, MMS, připojení k internetu, e-maily přijímat i odesílat, automaticky se mi aktualizují programy v zařízení včetně GPS, když se odpojím a jsem připojený jenom na 3G u Vodafone tak mi všechno funguje jako přes Wifi akorát mi nejde přijímat a odesílat e-maily jinak všechny ostatní data mi chodí bez problému a předtím mi chodilo vše i přes 3G od Vodafone, tady to mi dělá cca poslední 2 dny a když jsem se ptal na Vodafone jestli tam nemají nějaký problém tak tvrdí, že ne a samozřejmě, že věděli houby čím by to mohlo být. Když chci přes 3G odeslat nebo stáhnou e-maily tak mi to tam píše: S aktuálním nastavením připojení nelze navázat připojení. Chcete-li změnit nastavení připojení, klikněte na položku Nastavení, což bych chápal, ale se stejným nastavením mi to přes Wifi funguje normálně a se stejným nastavením mi to fungovalo přes 3G před 2 dny také bez problému. Díky za rady
tomsoft (2734)|30.8.2010 17:43
Tak jestli to fungovalo před dvěma dny a teď ne a nic jsi nenastavoval jinak nebo neinstaloval nějaký soft, který by to mohl ovlivnit, tak tam mají bordel oni... asi :)
A máš nastaveno v Nastavení - Připojení - Připojení - Vybrat sítě - Karta upřesnit v obou možnostech to jedno stejné připojení? Viz. obrázek? (samozřejmě tam asi nebudeš mít T-mobile :)
00348535_nett_bXJh.jpg
permar (552)|30.8.2010 17:44
To TEAM : Udělej restart a zkus to,stáhnout emaily přes 3G,a uvidíš že to pojede,proč tomu tak je ? nevím ,občas se mi to stalo také ( T-mobile),ale bylo to nepravidelné. Přesně jak popisuješ,a jednalo se jak o ofico ROMku tak i ROMku od Pitky.
A ještě pomohlo tzv. "opětovné nastavení" emailových klientů. Jen jsem zkontroloval nastavení a zkusil opět stáhnout emaily přes data a už to jelo............
pitka (1346)|30.8.2010 18:54
Jestli pomohlo "opětovné nastavení" emailových klientů tak je chyba v registrech.
TEAM_ce4you (72)|30.8.2010 19:39
Tak nastaveno mám v obojím stejně Vodafone internet, restart jsem udělal a už to funguje, ale myslím si, že to je náhoda protože jsem to měl nastavené stejně, restart jsem taky dělal a nefungovalo to, síť 3G u nás na Příbramsku funguje teprve cca 14 dnů tak si myslím, že v tom mají ještě asi pěkný bordel a ty pičmuchové na prodejně vědí prdličky. Díky moc za rady
permar (552)|30.8.2010 19:59
Tzv. "opětovné nastavení" ,jak jsem to nazval, je vlastně kontrola emailového klienta a projetí jeho nastavením (nic neměním,nic nenastavuji,jen to projedu) ,někdy to pomůže a přijímat poštu přes data po tomto úkonu jde, jindy pomůže restart. V PDA mám vždy tři emailové klienty Googl,Seznam a T-mobile . Proč tomu tak je nevím,dělalo mi to na P535ce ,P835ce i na M10. Vždy se to stalo ,když jsem měl zaplou wifi,stahoval emaily,pak wifi vypnul a začal emaily stahovat přes data operátora...........
Je pravdou,možná i chybou,že jsem to zde nikdy neuvedl...........
pitka (1346)|30.8.2010 23:21
Máš 3 klienty nebo 3 emailové účty ? ;)
Jak dloho si byl připojený na WIFI ? Zajímá mě jen když to zlobilo.
Byl tam nějaký čas nebo suspend mode mezitím ?
permar (552)|31.8.2010 08:03
Špatně jsem to formuloval,promiň;) ,používám email klienta od Microsoftu,který je součástí WM, zkontroluji vždy nastavení daného účtu,který mi vyhodí hlášku jak popisoval přispěvatel TEAM. Z 90% se mi to stalo,u emailového účtu od Seznamu. Účet Googl mi to ještě neudělal, u T-Mobile občas. A stane se to ,aspoň tak to mám odpozorované, když vypnu wifi ( přes ,které jsem stahoval emaily) a ihned použiju datové připojení - k stahování emailu. V datovém nastavení v PDA je vše OK, nic se automaticky nepřehodí,nezmění,vše zůstane stejné.Pokud ti to pomůže,tak jednou když jsem to tak kontroloval se objevilo v odchozím nastavení email účtu toto : smtp.seznam.cz93. Nevím jak se to tam dostalo-to číslo,ale po smazání čísla za koncovkou cz to již opět fungovalo v pořádku. Ale jak uvádím,není to pravidelné,např. z deseti možností se mi to objeví jednou.
tomsoft (2734)|31.8.2010 10:42
Tohle se mi teda ještě nikdy nestalo, že bych musel jen zkontrolovat nastavení e-mal účtu....
Je teda fakt, že nepoužívám maily ze serverů jako je seznam, t-mobile, gmail a podobně.... mám svůj SMTP server a na něm to beží zatím pořád 100% OK, takže když jednou účet v outlooku vytvořím, tak funguje navždy :)
plysakmartin (6)|31.8.2010 16:28
Jdou nějak nastavit jiné zvuky na příchozí sms krom těch, které jsou přednastaveny v telefonu ? Nic jsem nenašel
pitka (1346)|31.8.2010 16:51
Skoro všechno je možné, zkus hledat. ;)
tomsoft (2734)|31.8.2010 17:11
to: plysakmartin
Jo jo, možné je skoro všechno.
Zkus si své zvuky (soubory WAV nebo MP3) nakopírovat do složky \Windows\ a vyzkoušej nastavení zvuků....
TEAM_ce4you (72)|5.9.2010 10:33
Zdravím všechny přátelé M10 a prosím o radu, ještě na starém zařízení jsem měl navigaci TomTom a u ní šlo při navigování nastavit "vybrat adresu z kontaktů" a když u kontaktu byla uložena adresa tak si jí navigace stáhla a automaticky se na ní nastvila a vypočítala trasu, umí toto i navigace Garmin v M10 ??? Prohledal jsem zařízení i manuál a níkde jsem návod na tento druh stahování adresy z kontaktu a následné navigování nenašel. Díky
tomsoft (2734)|5.9.2010 10:44
to: TEAM
Ano, tohle umí navigace Garmin na M10. Je to standardní věc, al emá jednu podmínku. Jako výchozí mamažer kontaktů musí být použit ten výchozí program na kontaky. Jestliže je v OS nainstalován jiný kontakt
manažer, tak už to fungovat nebude.
Tuto funkci umí používat pouze Garmin navigace co je v ROM, žádný jiný, dodatečně přidaný navigační soft do M10, už to neumí.
K této funkci není nutné nic nastavovat.
TEAM_ce4you (72)|5.9.2010 11:07
Ano, všechno mám prozatím v originále tak jak jsem zařízení koupil, ale nikde jsem nenašel jak postupovat, aby si to případnou adresu z kontaktu vytáhlo a vypočetlo trasu. Díky
tomsoft (2734)|5.9.2010 11:25
Nikde se nic nenastavuje... Zvolíš jen v navigaci "Vyhledat Trasu" - "Kontakty" a zobrazí se ti seznam všech kontaktů, u kterých je nějaká adresa v polích "Město, ulice atd..."
A když vybereš kontakt, tak ti to už ukáže místo na mapě...
TEAM_ce4you (72)|5.9.2010 11:39
Tak jsem to zkoušel, ale otevřou se mi všechny kontakty i ty kde není adresa a když kliknu na kontakt kde adresa je tak se mi otevře normální postup abych zadal město, ulici, číslo, ale adresa z kontaktu se mi do navigace nenačte. Díky