Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Objevujující se adresní řádek Opera

vasin (160)|7.1.2010 15:26
Zdravím, nedávno jsme si všiml, že když zavírám, některé aplikace například mail, nebo úvodní stránku SPB Shell, nebo Mob. pocket reader, tak semi v horní části dispeje objeví na okamžik adresní řádek jakoby z Opery. (není v něm nic vyplněno)

Tušíte proč se toto může dít? Je to skoro jako kdyby Windousy bežely na nějakém webovém rozhraní ;)
masch (45)|7.1.2010 15:29
Máš v tu chvíli na pozadí Operu spuštěnou?
mistm (477)|7.1.2010 15:31
pokud spustis operu a pak ji vypnes, tak bezi stale v pozadi. Vyhodou je, ze pri dalsim otevirani webu se ti okamzite nacte. Toto chovani se da zmenit bud jinou verzi opery nebo upravou registru.
vasin (160)|7.1.2010 15:33
Ne jediné co mi beží na pozadí je applikace Telefon a ActiveSync.

Aplikace nezmenšuji ale zavírám.

Štouro :D , dyť mne znáš, paměť mám rád čistou
vasin (160)|7.1.2010 15:39
Uvidim tu Operu bezici na pozadi v nejakym z taskmanageru?
Salik666 (73)|7.1.2010 18:54
V aplikaci cleanRam je vidět a lze ji i přez něj vypnout...ale jestli tě to tolik sejří, tak to každou chvíli vypínat...:sarcastic: :?
vasin (160)|8.1.2010 12:26
No mě na tom spíš zaráží, že ji nevidim v klasickym mangerovi.

Další věcí je, že adresovej řádek v opeře je po stavovou lištou (Start, baterka GPR, hodiny) ale když s eto objevuje jako když nemá tak se to objevuje v místě stavového řádku.
-alf- (112)|8.1.2010 19:18
Opera je ve výchozím stavu ve vyjímkách, a proto se v task manageru nezobrazuje.
Řešení viz. například zde
V registru HKCU\Software\HTC\TaskManager\ExclusiveList\System smažte položku Opera9.exe a v task manageru se standardně bude zobrazovat.

Nechcete-li nechat prohlížeč automaticky startovat na pozadí, pak ještě v registru HKLM\Software\HTC\PushInternetEngine\Enable nastavte hodnotu 0 místo původní 1