Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Program pro zobrazování zpěvníku na PDA

jan.konference (38)|4.8.2004 18:05
Ahoj,

občas sáhnu po kytaře a zahraju pár hodin u ohně. Hlava mi už moc neslouží, takže k tomu potřebuji tak 10 kg zpěvníků (a vhodné osvětlení). Proto již nějakou dobu přemýšlím o tom, jak obsah těchto zpěvníků zobrazovat na PDA.

Prvním krokem je převod textů a akordů do nějakého rozumného formátu a druhým samotné zobrazování.

Zatímco převést texty bude sice pracné, ale asi zvládnutelné, tak odpověď na otázku „Jak je zobrazovat?“ je stále "ve hvězdách". Člověk potřebuje na text vidět a k tomu potřebuje vidět akordy. Text se zpravidla na jednu obrazovku nevejde. Je tedy nutné ho zobrazovat (včetně akordů) nějak postupně.

Zatím jsem neviděl žádnou aplikaci, která by se tímto zabývala. Máte s tímto nějakou zkušenost, nebo napadá vás jak to řešit?

Díky za názory. Ahoj Honza.
Šeba_oldd (1184)|5.8.2004 14:27
Dobrá myšlenka, ale snad jediné co mne napadá použít EXEDENOVU kuchařku ,ale záleží na tom jaké máš oči :D
Pavlucha (1496)|5.8.2004 15:09
Na PC existuje zpěvník AGAMA, který běžel na nějakém enginu IE. Jdu to zkusit.
Jedinej zádrhel je v tom, že firma, která zpěvník vytvořila a na svých stránkách nabízela ke stažení, byla požádána Opruzujícím Svazem Autorským o stažení z nabídky ... mno, má to rozbalený asi 13,5 MB, tak jestli to bude fungovat, můžu to i přepálit. :D
jan.konference (38)|5.8.2004 15:25
Agamu znám. Je to pěkný zdroj textů. Bohužel to neřeší jejich zobrazování na PDA. H.
jan.konference (38)|5.8.2004 15:25
[QUOTE="seba"]Dobrá myšlenka, ale snad jediné co mne napadá použít EXEDENOVU kuchařku ,ale záleží na tom jaké máš oči :D [/QUOTE]

Co to je prosím tě? H.
Wuffi (1599)|5.8.2004 15:35
Je to Kucharka
Pavlucha (1496)|5.8.2004 15:43
Tak jsem to zkusil, a jde to. Nefunguje hlavní INDEX, ale jednotlivé písničky i s akordy se dají najít. Nefunguje transpozice, ale to není taková tragédie.
Ještě to zkusím protáhnout iSilem a dám zase vědět ...
Šeba_oldd (1184)|5.8.2004 15:51
Wuffi ti poradil - ale to by jsi se načet než by jsi se dostal ke kýženému - kokni sem http://www.kucharka-ppc.kvalitne.cz/home.html možná by ty písničky do toho šly nějak naexportovat a seřadit .
Pavlucha (1496)|5.8.2004 15:57
Tak iSilo je na to krátký.
Nicméně - zapomenu-li na 13 MB na kartě a složitější vyhledávání písní, funguje to docela slušně. :D

Pokud by eXEden měl zájem, poskytnu data k převodu do databáze. :D
eXEden_ce4you (811)|5.8.2004 16:04
[QUOTE="Pavlucha"]Pokud by eXEden měl zájem, poskytnu data k převodu do databáze. :D [/QUOTE]
Když jsem dneska poprvé četl tento příspěvek ještě bez odpovědí, napadlo mě, že by to takhle nějak mohlo skončit :D Slovník je trošku specifičtější a kuchařku bych asi využil k jiným evidenčním účelům ... Kdyžtak bych mohl kuchařku mírně modifikovat a upravit ji i pro akordy ...
Šeba_oldd (1184)|5.8.2004 16:10
Věděl jsem - že se chytí - díky eXEdene.
Pavlucha (1496)|5.8.2004 16:56
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Pavlucha"]Pokud by eXEden měl zájem, poskytnu data k převodu do databáze. :D [/QUOTE]
Když jsem dneska poprvé četl tento příspěvek ještě bez odpovědí, napadlo mě, že by to takhle nějak mohlo skončit :D Slovník je trošku specifičtější a kuchařku bych asi využil k jiným evidenčním účelům ... Kdyžtak bych mohl kuchařku mírně modifikovat a upravit ji i pro akordy ...[/QUOTE]

... chceš ten původní engine pro PC a texty? Spálím ti to na CD nebo hodím někam na FTP ...
eXEden_ce4you (811)|5.8.2004 17:04
[QUOTE="Pavlucha"]... chceš ten původní engine pro PC a texty? Spálím ti to na CD nebo hodím někam na FTP ...[/QUOTE]
Kdyžtak mi to dej někam na FTP a v SZ mi pošli co, kde a jak ;)
jan.konference (38)|6.8.2004 00:31
Jestli jsem to správně pochopil, tak kuchařka je spíše databáze pro uchovávání jednotlivých textů a jejich vyhledávání.
Ale zvážil/zkusil jste někdo podle toho přehrát nějakou písničku o třech slokách a více? H.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.8.2004 00:47
[QUOTE="jan.konference"] Text se zpravidla na jednu obrazovku nevejde. Je tedy nutné ho zobrazovat (včetně akordů) nějak postupně.

Zatím jsem neviděl žádnou aplikaci, která by se tímto zabývala. Máte s tímto nějakou zkušenost, nebo napadá vás jak to řešit?
[/QUOTE]
No jeden nápad mám. Jediný program, který používám a který umí rolovat text na obrazovce, je MobipocketReaderPro_PocketPC_US. Koukni SEM, možná najdeš info, jak psát, resp. převádět text do formátu PRC, nebo ti s tím poradí někdo zkušenější, než já........
PS: Program je free, umí CZ fonty,umí změnu velikosti textu, umí zobrazit text na šířku, na plnou plochu a hlavně roluje text, jen nevím, zda bude vyhovovat rychlost rolování...
kopec_ce4you (236)|11.3.2005 18:56
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="jan.konference"] Text se zpravidla na jednu obrazovku nevejde. Je tedy nutné ho zobrazovat (včetně akordů) nějak postupně.

Zatím jsem neviděl žádnou aplikaci, která by se tímto zabývala. Máte s tímto nějakou zkušenost, nebo napadá vás jak to řešit?
[/QUOTE]
No jeden nápad mám. Jediný program, který používám a který umí rolovat text na obrazovce, je MobipocketReaderPro_PocketPC_US. Koukni SEM, možná najdeš info, jak psát, resp. převádět text do formátu PRC, nebo ti s tím poradí někdo zkušenější, než já........
PS: Program je free, umí CZ fonty,umí změnu velikosti textu, umí zobrazit text na šířku, na plnou plochu a hlavně roluje text, jen nevím, zda bude vyhovovat rychlost rolování...[/QUOTE]

To mas ale u kazdy pisnicky jiny, jinou rychlost, nekdy se vracis zpatky, ja jsem vyzkousel pomerne dost variant a nakonec mi VELMI DOBRE slouzi jeden A4 tlustej sanon (mam tam jak akordy tak taby) kde mam A4 listy s pisnickama v igelitovejch obalech a je to SUPEER. kdyz nekam beru kytaru, tak uz ten sanon neni problem ;) ... vejde se i do lodaku ;)

Spis jestli neni nejaka PPC nahrada za GuitarPro (na taby, umi je i prehravat jako midi)

P.S. pro osvetleni je taky dobra utilitka, a to sice celovka (baterka)