Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OpenVPN

stibi_ce4you (0)|3.12.2009 17:51
Ahoj, nezkousel jste nekdo uz OpenVPN na TP2?
Pokousim se rozjet klienta http://ovpnppc.ziggurat29.com/ovpnppc-main.htm a nedari se mi spustit ani. Kdyz se ho pokusim pustit, v tray se mi objevi "Default Ime" a tim to skonci. Klepnuli kamkoliv, vratim se do puvodni obrazovky.
Nezkousel ste nekdo treba i jiny klienty pro OpenVPN?
Diky
snowhate (3)|9.12.2009 21:29
bohuzel se mi take nepodarilo toto rozjet a jinou alternativu ktera by umela OpenVPN jsem nenasel, pokud nekdo ma lepsi zkusenosti, budou vitany
miv_ce4you (66)|9.3.2010 17:54
ta aplikacia sa spusti a mozes ju vidiet tak ze pojdes do nastavenia a v today zmenis HTC sense na klasicku WM obrazovku. potom to budes vidiet v tray dole. pravdaze mne to aj takto funguje ale neda sa mi pripojit ... na htc tytn mi to fungovalo bez problemov a tu to neviem nastavit. verziu TAP adapteru mam 9.5. na nete som nasiel ze by to malo fungovat s v.9.1 ale to neviem nejako najst...

tak nakoniec sa mi podarilo spojazdnit OpenVPN v2.1.0 s TAP device v.9.5. Pricom jedinym velkym bugom je ze aplikacia pouziva system tray v dolnej casti obrazovky co nie je pristupne pri zapnutom touch flo ale da sa to obist tym ze v nastaveniach sa vypne HTC Sense a na displeji je nasledne len spomenuty system tray a tam sa nachadza ikona OpenVPN. Nasledne je potrebne dobre nastavit konfiguracny subor s pristupovymi udajmi do VPN...
odskusane na WM6.5 (CE OS 5.2.21854, build 21854.5.0.80), ROM 1.86.401.1 (67102) WWE.
stibi_ce4you (0)|10.3.2010 16:53
cca pred tydnem jsem to nakonec rozchodil taky a do prace sem se jiz pripojil perfeknte, verzi TAPu mam 9.6. Ma to ale par hacku jeste...
Pro uspesne spusteni je nutne mit proste vyple htc sense, coz mi problem kvuli obcasnemu pripojeni do prace nedela.
Velkym plusem mi prisla moznost nepoustet OpenVPN pri spusteni TP2, ale az kdyz ho potrebuji, coz je asi individualni zalezitost.
Dalsim problemem pro me bylo, ze pokud se pripojim openvpn do pracovni site, nefunguje mi resolving pres dns servery a na vlastni servery se nedostanu pokud nejdu primo pres IP. Existuje moznost neceho jako je na klasickych kompech "host". Lze to editovat v registrech nebo pohodlneji pres jeden programek - Host File Edit Pro. Pro zjisteni zda je vse Ook, lze zkusit pingnout nejaky server pomoci programku PocketPing.

Pro ty co maji potize zkusim shrnout kroky jak na to:
Navod jak postupovat najdete zde:
http://www.zeroshell.net/eng/openvpn-client/#OpenVPN-Windows-Mobile

1. klient pro PPC
http://ovpnppc.ziggurat29.com/ovpnppc-files.htm

2. spravne editovat konfigurak - to si musite podle vlastniho OpenVPN serveru
v konfiguraci pro PPC je nutne psat plne cesty k certum, jako editor doporucuji pracovat na kompu a pak si to prehrat nebo idealne pres nejakeho comandera jako je totalcommander apod.
cestu dat do uvozovek kvuli mezeram a zpetna lomitka musi byt dvojita!!!
pr.: ca "\\Program Files\\OpenVPN\\config\\CA.pem" pripadne muze byt cesta jina podle toho kde je openvpn nainstalovane (muze byt i na pametove karte)

3. vypnuti automatickeho spousteni (neni podminkou)
lze bud pres registry a nebo vymazanim odkazu ve slozce "po spusteni" :)
vsechny aplikace co se pousti po spusteni TP2 najdete ve slozce \Windows\StartUp\ a zde muzete vymazat link pro OpenVPN

4. vypnuti HTC Sense
windows>settings>today>vypnout htc sense
pote je videt na displaji ikonka OpenVPN pres kterou lze pracovat

5. pusteni OpenVPN
pokud byla provedena instalace a upraveni konfiguraku spravne, lze pres ikonku OpenVPN pustit

Kdyby se nedarilo, piste sem nebo PM a snad poradim