Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC modem připojení přes komutovanou linku

user_ce4you (3)|29.11.2009 22:45
Dobrý den,
snažil jsem se připojit s HTC touch pro2 k modemu na tel. lince a navázat spojení přes ppp.
Vytvořil jsem připojení modemu - vyplnil jsem tel. číslo, jméno, heslo, ... Při pokusu o spojení mi HTC napíše, že došlo k neznámé chybě a mám opravit nastavení. Na danou linku jsem dal telefon, ale ten nezazvonil. Zkoušel jsem to ve WM6.5. Potřeboval bych poradit co nastavit, kde hledat problém. Internetové připojení funguje bez potíží.
Nebo chci od tohoto zařízení moc?
Pavel Koza (4761)|29.11.2009 23:46
Nejsem si tim uplne na 100% jisty, ale neni nutne mit aktivovanou specialni datovou sluzbu na pouzivani pripojeni pres CSD? Je to preci jen par let, co jsem byl pripojen jinak nez pres GPRS a vyssi:)

Jinak jedine nastaveni, co znam na zmenu CSD, je v zalozce Settings -> All Settings -> Connections -> Advanced Network -> zalozka CSD Line Type.
user_ce4you (3)|30.11.2009 00:04
Měl jsem Nokii 6300 + iPAQ od HP a fungovalo mi to na defaltní nastavení - zadal jsem jen tel. číslo. Spojení bylo přes BT. Přehodil jsem SIM kartu do HTC a nastavil téměř stejně modem jako původně (na W2003 je o záložku víc) a nefunguje mi to. Teď jsem zkusil všechny 3 typy CSD linky a nic. Toto by mělo být GPRS spojení, ne?
Pavel Koza (4761)|30.11.2009 05:29
No to samozrejme GPRS spojeni neni, CSD je neco uplne jineho. Napiste tedy spis to, jak chcete zarizeni nastavit ted, nez jak jste ho mel driv, predevsim jestli tedy chcete GPRS (paketove pripojeni do internetu pres site operatora) nebo CSD (prepinany okruh na nejaky modem u vas ci v siti operatora). Od WM2003 je dlouha doba a navic u Phone Edition je nastaveni dost jine.
user_ce4you (3)|30.11.2009 09:20
Mám telefonní číslo, kam se potřebuji připojit. Na tomto čísle je modem. Toto je na 100%. Předpokládám, že se vytvoří ppp spojení a pak používám putty na komunikaci se zařízením - klasická IP síť.
Pavel Koza (4761)|1.12.2009 23:00
Takže jsem to zkoušel a skutečně je to nějaké divné... Ale asi je to divné obecně, protože mi nezvonilo pevné číslo ani když jsem to zkoušel ze Samsungu. Zkusím nad tím ještě zapátrat...