Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MMS u O2 ve WM 6.5

jarousak (21)|28.11.2009 16:06
možná mě budete mít za pitomce, ale zdánlivá banalita se mi nedaří vyřešit a nevím si s ní rady.
používám WM 6.5 Energy ROM Photon (build 21869) s Manilou 2.1 (vydání 19.11.2009), kde jsem si data nastavil automaticky pomocí Connection setup. Internet funguje bez problémů, ale MMS nejde přijmout ani odeslat. Kontroloval jsem nastavení serverů, zkoušel vytvářet ručně nové, ale bohužel, něco musím dělat špatně, nebo má pro toto zařízení O2 jiné nastavení než obvykle..?
Operátora jsem poptávat nezkoušel, nemám nervy na to zkoušet štěstí, než se mi podaří spojit s odborníkem, který ví, co je windows mobile...

Protože vím, že spousta chytrých a šikovných pročítá toto fórum, ptám se tedy zde, uměl by někdo poradit?

Děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|28.11.2009 23:07
Máš u operátora vůbec aktivovány MMS?
Salik666 (73)|29.11.2009 01:54
Jsem obchoďák u O2...zavolej si na O2 Linku a nech si poslat nastavovací SMS, popříadě poradím linku pro technickou podporu O2 800184084.
Je placená z O2 6,-Kč za minutu, ale vždycky mi pomohli a že je občas využívám! :D
Popřípadě mi pošli soukromou zprávou tvoje číslo, na koho je to číslo psané a já se ti podívám do systému, jestli máš nastavené mms v systému.

A nebo zkus toto, ale to je na HD:

Nastavení MMS

* Start
* Nastavení
* Menu- Celkové nastavení
* Záložka Připojení
* Připojení
* Přidat nové připojení modemu
* Zadejte název připojení: O2 MMS
* Vyberte modem: Cellular Line (GPRS, 3G)
* Další
* Název přístupového bodu: mms
* Další
* Dokončit

* Start
* HTC Pošta
* Menu - Natavení- Volby
* Menu
* Záložka MMS Server
* Nový
* Název serveru: O2 MMS
* Brána: 160.218.160.218
* Číslo portu: 8080
* Adresa serveru: http://mms.o2active.cz:8002
* Spojit pomocí: O2 MMS
* Limit odesílání: 300 k
* WAP Verze: WAP 2.0
* Hotovo
* OK
jarousak (21)|29.11.2009 08:15
MMS aktivované mám, nebo alespoň doufám, že mi to nějaká operátorka v rámci mnohanásobného opravování nastavení našich podmínek (btw reklamujeme vyúčtování snad každý měsíc) nezrušila, ale když někdo pošle MMS mně, tak se to snaží připojit, pak napíše chybu, nakonec po pár dnech přijde sms s url pro stažení z webu
jinak to nastavení mám dobře, tak to v podstatě dělá automaticky Connection setup, ale i když vytvořím ručně nové připojení, tak to nejde. (O2 MMS nejde vidět, ani smazat, takže dávám název jiný a vytvářím v "My Work Network" a pro připojení pak dávám Connect Via My Work Network, protože zde přímo ten můj nový název nefiguruje. Tak jsem to dělal ale třeba i ve WM 6.1 na TyTNovi a fugnovalo bez problémů)
Zkusím asi teda tu placenou linku, i když čekám, že 5 minut ztrávíme kontrolováním všeho, co už jsem kontroloval několikrát, pak mě asi pošlou na značkovku, kde mi nějakej moula rozhasí celej telefon, protože nikdy nic takovýho předtím neměl v ruce. Ale zkusím to, nebo se pak stavím na Vyskočilce, až pojedu do Práglu, tam tom celkem rozumí...
I tak Děkuji
Salik666 (73)|29.11.2009 12:10
Když budeš chtít, pošli číslo a já se ti mrknu. Jinak zkus tu linku...
jarousak (21)|30.11.2009 13:23
tak ti buzeranti mi fakt sami od sebe deaktivovali MMS, už s něma fakt ztrácím nervy...
Zdenek Malinsky (9781)|30.11.2009 21:34
A co jsem psal? Jsem dobrej i bez křišťálové koule a kávové sedliny. ;) Tohle se prý může stát, když dělají na serverech nějaké updaty a upgrady, že se v nahozené záloze občas neobnoví všechno všem do původní podoby. :?

To si nevybereš, mě zas minulý týden totálně [s]nasral[/s] naštval :mad: T-Mo, že jsem po 12 (nebo kolika) letech chtěl odejít. Měli štěstí, že jsem týden před tím prodloužil smlouvu na 2 roky.